Labrador Retriever Köpek Irk Bilgisi, Mizaç ve Daha Fazlası

Labrador Retriever Köpek Irk Bilgisi, Mizaç ve Daha Fazlası

Labrador köpeği bir numaralı seçim ABD'de aileler için uzun yıllardır evcil köpek. İki numaralı bu karşılaştırmada GSD'dir. Laboratuvarların harika bir aile köpeği olmak için mükemmel bir mizaç ve kişiliğe sahip olduğu düşünüldüğünde, bu şaşırtıcı değil.

Golden Retriever gibi , Labrador alıcıları arkadaş canlısı, sevecen ve dışa dönüktür. Onlar da zeki ve eğitilebilirler. Ve Labrador retriever yavru köpeğinizi doğru bir şekilde sosyalleştirdiğiniz sürece, bu yavrular diğer köpekler ve kedilerle de iyi geçinecektir.Laboratuvar, bu köpekler çalışmak için yetiştirildikleri için aktif bir aileye ideal bir katkı sağlayacaktır ve bol egzersize ihtiyacım var onları fiziksel olarak zinde ve zihinsel olarak mutlu tutmak. Sıkılmış bir Laboratuvar evinizin etrafında çok yıkıcı olabileceğinden, bu önemli bir husustur.

Bu kılavuzda, doğru kararı vermeniz için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri size sağladık. Ayrıca mükemmel Labrador retriever yavru köpeğinizi nerede bulabileceğinize dair bazı fikirler de ekledik. Öyleyse, bir Labrador köpeği, evinize ideal bir tüylü ek yapar mı? Hadi bulalım!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Tarih

Labrador Tarihi

Labrador köpeği ilk olarak Kanada, Newfoundland'de görüldü. O zamanlar, büyük olasılıkla Lab ve dev Newfoundland arasındaki karışıklığı önlemek için, daha küçük Newfoundland, St. John's köpeği veya St. John's Newfoundland olarak adlandırılıyordu.

Cinsin şu anki adı olan Labrador ile nasıl geldiğine dair iki teori var. Bir fikir, ismin, işçi anlamına gelen İspanyolca 'labrador' kelimesinden gelmesidir. Cinsin çalışma geçmişi göz önüne alındığında, bu uygun bir takma ad seçimi olacaktır.

Bir zamanlar, bu köpekler Newfoundland ve Labrador kıyılarındaki Grand Banks bölgesinde trol yapan Portekizli balıkçılarla birlikte çalıştı. Köpekler, dolu balık ağları da dahil olmak üzere sudan eşya getirmek için kullanıldı. Ayrıca Lab, gemiler arasında yüzerek tekneden tekneye mesajlar taşımak için kullanıldı.Labrador av köpeği aynı zamanda keskin koku alma duyusu, yere düşen av kuşlarının yerini tespit etme konusundaki esrarengiz yeteneği ve engebeli arazide ve sudaki hızı ile de tanınıyordu. Bazı Laboratuarlar İngiltere'ye geri götürüldü ve burada köpekleri kendi ülkesinin arazisindeki bataklıkta avcılarla çalışmak için kullanan Malmesbury Kontu'nun sıkı bir favorisi haline geldi.

Earl'ün oğlu köpekleri yetiştirmeye başladı ve onlara Labrador avcıları adını verdi. İngiltere'de, Kennel Club, cinsi 1903'te resmen tanıdı.

Labrador köpeği 20'li yaşların başlarında Kuzey Amerika'ya geldi.inci köpeklerin çok yönlülüğünü ve rakipsiz iş ahlakını destekleyen sporcular tarafından ırk ithal edildiği yüzyıl.Modern Labrador retriever, Spor Grubu . Cins, atıcılar ile hala bir spor simgesidir ve Labrador alıcıları genellikle sülün sürgünlerinde ve ördek avı gezilerinde görülebilir. Ayrıca, Labrador avcıları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok farklı sektörde rol alan çalışan köpekler olarak bir yer buldular:

 • Rehber köpekler
 • Yüzük yıldızlarını göster
 • Hizmet köpekleri
 • Yardım köpekleri
 • Algılama köpekleri
 • Terapi köpekleri
 • Arama ve kurtarma köpekleri

Laboratuvarlar, tıp personeli ile birlikte çalışmak, birçok farklı erken evre kanser türünü tespit etmek ve bu süreçte birçok hayat kurtarmak için bile eğitildi.

Sağlık

Labrador Sağlık

Sağlıklı bir Labrador av köpeğinin ortalama yaşam beklentisi on ila 13 yıl arasındadır. Laboratuarlar genellikle sağlıklı köpeklerdir, ancak olası sahiplerinin bilmesi gereken birkaç genetik sağlık koşulundan muzdariptirler:

Kalça Displazisi: Bu, köpeğin kalça eklemini etkileyen ve hatalı biçimlenmesine neden olan genetik bir durumdur. Deformite kemiğin dejenere olmasına ve köpeğin ağrılı artritle kalmasına neden olur. Durum gerekirse cerrahi olarak tedavi edilebilir ve daha hafif vakalar ilaç tedavisi ile yönetilebilir. Her zaman bir yetiştiriciden, ebeveynlerin ve büyükanne ve büyükbabaların bu hastalık için tarandığına dair sertifika isteyin.Dirsek Displazisi: Dirsek displazisi, özellikle kıkırdak ve çevresindeki yapıları ilgilendiren, dirsek eklemi içindeki yapıların anormal gelişimine neden olan kalıtsal bir durumdur. Hastalık ilerledikçe eklemde ağrılı osteoartrit gelişir.

Progresif Retinal Atrofi: Progresif retina atrofisi (PRA), gözün fotoreseptör hücrelerini etkileyen bir grup dejeneratif hastalığa verilen addır. Atrofi, basitçe bu hücrelerin bozulması veya tükenmesi ve sonunda körlüğe neden olması anlamına gelir.

Katarakt: Katarakt, göz merceğindeki kusurlardır. Katarakt, göz merceğinin ışığı odaklamasını engelleyerek merceğin saydam olmak yerine opak olmasına neden olur. Bu, köpeği etkilenen gözde kısmen azalmış görme ile bırakır. Bazı kataraktlar çok küçüktür ve köpek için çok az sorun yaratır veya hiç sorun yaratmaz. Bununla birlikte, daha önemli kataraktlar merceğin tamamını kaplayarak hayvanı kör veya en iyi ihtimalle kısmen görebiliyor.

Osteokondrit: Osteokondrit, genellikle genç, hızla büyüyen köpekleri etkileyen bir durumdur. Köpeğin eklemlerinin yüzeyleri belirli bölgelerde kemik oluşturamaz ve kıkırdak kalınlaşır. Zayıflamış bölgelerde kıkırdak çevresindeki sağlıklı dokudan ayrılır ve flep oluşturur. Kıkırdak kanadı bazen kendini eklem yüzeyinden ayırabilir ve bu da ikincil osteoartritin gelişmesine yol açar. Genetik koşulların yanı sıra, çok aktif Labrador alıcıları, ön çapraz bağ (A.C.L.) gözyaşları da dahil olmak üzere yumuşak doku yaralanmalarından muzdarip olabilir.Sertifikalar: Labradorlar sağlık sorunlarına eğilimli olduğundan, yetiştiricinizden her zaman sağlık sertifikasının bir kopyasını istemelisiniz. Ebeveynler sağlık sertifikasına sahipse daha az sağlık sorunu riski vardır. Labrador Retriever Kulübü tüm köpeklerin Köpek Sağlığı Bilgi Merkezi (CHIC) veritabanı, Ortopedi Hayvanları Vakfı'ndan (O.F.A.) kalça ve dirsek sertifikalarına ve Canine Eye Registry Foundation'dan (C.E.R.F.) sertifikalara sahiptir.

Egzersiz yapmak

Labrador Egzersizi

Labrador retriever'lar geleneksel olarak çalışan bir türdür ve bu nedenle çok fazla egzersize ihtiyaçları vardır. Laboratuvarlar herkesin bildiği gibi açgözlü köpeklerdir ve yeterince egzersiz yapılmazsa aşırı kilolu olabilirler.

Obez Laboratuarları kilo ile ilgili sağlık sorunlarından muzdarip olabilir, bu nedenle köpeğinizi her zaman iyi durumda tuttuğunuzdan ve bol miktarda egzersiz yaptığınızdan emin olun. Labrador av köpeğinize her gün en az iki uzun yürüyüş ve mümkünse evde de biraz oyun zamanı vermelisiniz.Eğitim

Eğitimde Labrador

Labrador alıcıları zekidir, oldukça eğitilebilir her zaman sahiplerini memnun etmek isteyen köpekler. Laboratuvarlar, doğal olarak yüksek enerji seviyelerine sahip çok güçlü, güçlü köpeklerdir. Bu sebepten dolayı, Yavru köpeğinizin erken sosyalleşmesi çok önemlidir .

Yeni yavru köpeğinizi ilk haftalarında birçok farklı durum, konum ve insanla tanıştırmak için zaman ayırırsanız, onu yetişkinlikte kendine güvenen, iyi ayarlanmış bir köpek olacak şekilde ayarlayacaksınız. Onu diğer köpeklerle tanıştırmaya başlamadan önce, yavru köpeğinizin tüm aşılarını yapmasını beklediğinizden emin olun.

İtaat eğitimi ve köpek yavrusu dersleri, sosyalleşme sürecinin kritik bir unsurudur. Treni kullanmayı planlıyorsanız, bir Labradorlar için yapılmış koşum takımı veya büyük cinsler.

Boyut ve Yaşam Koşulları

Labrador Boyutu

Labrador alıcıları büyük köpeklerdir! Laboratuvarlar, omuzda 21,5 ila 24,5 inç uzunluğunda, 55 ila 90 pound ağırlığında değişir. Dişiler genellikle biraz daha küçüktür ve erkek Labrador avcılarından daha hafiftir. Bench Labs, saha laboratuvarlarından daha büyüktür Bu, bir yetiştiriciden satın alırken de dikkate alınması gereken bir husustur.Bir Labrador köpeği, sağlanmışsa dışarıda yaşayabilir rahat bir köpek sandığı ile , güneşten gölgelenme ve tatlı suya sınırsız erişim, ancak bu köpekler çok aileye yöneliktir ve insan sürülerinden izole edilirlerse büyüyemezler.

Beslenme

Labrador Beslenme

Yüksek kaliteli seçin Labrador köpeğiniz için köpek maması ve onu köpeğinizin yaşına uygun bir diyetle, yani köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlıyla besleyin. Tedavileri bir eğitim yardımı olarak kullanabilirsiniz, ancak Labrador alıcıları kilo almaya eğilimli olduğundan aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Laboratuvarınız kilo alırsa, yavru köpeğinizi bir egzersiz planına sokmak ve onu bir kilo vermelerine yardımcı olacak yiyecekler .

merrick vs mavi bufalo

Yavru köpeğinizi aldığınızda, yetiştiriciye yavrunun ne tür yiyecek yediğini sorun ve ilk altı ay boyunca aynı markaya bağlı kalın. Yavru köpeğiniz yeterince büyüdüğünde, onu yetişkin mamasına alın. Labrador retrieverinizi besleme konusunda daha fazla bilgi ve tavsiye için yerel veterinerinizle sohbet edin.

Ceket Tipi ve Renkler

Labrador Retriever Çikolata Sarı ve Siyah

Emekçiler siyah, çikolata veya sarı olabilir. Yapabilirler ayrıca kırmızı ol veya hatta gümüş . Laboratuarlar, kısa, sert, dış koruyucu kıl tabakasıyla kaplı yumuşak, kabarık bir kürk altı tabakasından oluşan çift katlıdır. Laboratuarlar ağır tüy dökücülerdir ve orada yaşayan alerjisi olanlar varsa, onları eviniz için kötü bir seçim haline getirir.

Bakım

Bakımlı Labrador

Laboratuvarlar çok şey döktü ! Bu nedenle, haftada en az iki kez Labrador köpeğinizi fırçalamak için zaman harcamanız gerekecektir. saç dökülmesini kontrol altında tutmak . Laboratuvarınızda kullanabileceğiniz en iyi bakım araçları, daha ince bir fırça ve bir Furminator'dür dökülme aracı .

Laboratuvarınız muhtemelen ilkbaharda yılda iki kez ve sonbaharda astarını yeni mevsime göre değiştirdiğinde daha fazla dökecektir. Laboratuvarınızın en çok tüy döktüğü zamanlarda, bir bakmaya değer olabilir. dökülme önleyici köpek şampuanı . Laboratuvarların hassas bir cilde sahip olduğu bilinmektedir, bu nedenle yavrularınızı yıkarken bunu aklınızda bulundurun.

Labrador avcıları yüzmeyi sever. Köpeğiniz bir göle veya okyanusa daldığında, cildini kurutabilecek tuz veya kiri temizlemek için ceketini iyice yıkadığınızdan emin olun. Ayrıca, enfeksiyon riskini azaltmak için yüzdükten sonra laboratuvarınızın kulaklarını kuruladığınızdan emin olun.

Evcil Hayvanlar gibi

Aile ile Labrador

Öyleyse, artık Labrador retriever hakkında daha fazla şey biliyorsunuz, bu arkadaş canlısı, dışa dönük, saldırgan olmayan köpeklerden biri evinize mükemmel bir katkı sağlar mı? İşte bir Labrador av köpeğine sahip olmanın en önemli yönlerinin hızlı bir özeti.

 • Labrador retriever'lar oldukça büyük köpeklerdir.
 • Laboratuarlar bir apartman dairesinde çalışabilir, ancak bir bahçe ile daha iyi sonuç verir.
 • Daha küçük bir alanda yaşıyorsanız, laboratuvarınızı günlük olarak egzersiz yapın.
 • Labrador alıcıları çift katlıdır ve ağır kesicilerdir.
 • Bu nedenle, Laboratuvarınızın bakımını yapmak için bolca zamana ihtiyacınız olacak.
 • Alerjisi olanlar için laboratuarlar harika değildir. Yapış Hipoalerjenik köpek ırkları .
 • Laboratuvar, herkesi seven, arkadaş canlısı, sosyal bir köpektir.
 • Bunlar büyük köpekler, bu yüzden etrafta küçük çocuklarınız varsa dikkatli olun.
 • Labrador köpeği çalışmak için yetiştirildi.
 • Bu yavrular, bol miktarda egzersiz yapacakları aktif bir evde en iyisini yapar.
 • Laboratuarlar mükemmel av ve spor köpekleridir.
 • Laboratuvarlar yemek yemeyi sever. Kilo alımını önlemek için gıda düzenlemesi önemlidir.
 • Laboratuvarların soğuk havalarda onları sıcak tutan çift katları vardır.
 • Bu, aileye yakın olması gereken oldukça sosyal bir cinstir.
 • Laboratuarlar köpeklerin içinde olmalıdır, dışarıdan bir cins olmamalıdır.
 • Ne zaman Husky gibi diğer ırklara kıyasla , bu yavrular sevecen.

Yani, bir Labrador köpeği bir ideal aile köpeği Arka bahçesi olan büyük bir eviniz varsa ve siz ve aileniz aktif, açık havada yaşam tarzının tadını çıkarırsanız. İyi sosyalleşmiş bir Labrador av köpeği, diğer evcil hayvanlarla birlikte meşgul, aile odaklı bir ortama mutlu bir şekilde yerleşecektir.

Labrador Yavrusu Satın Alma

Sahada Labrador Yavruları

Şimdi, bir Labrador av köpeğinin aileniz için ideal bir köpek eklemesi yapacağına karar verdiniz, köpek yavrusu aramaya nereden başlayacağınızı bilmeniz gerekecek.

Labrador retriever yavrusu aramaya başlamak için iyi bir yer, web sitesinde Labrador Retriever Kulübü , Inc. Burada, ABD'nin farklı bölgelerinde bulunan saygın Labrador retriever yetiştiricilerinin listelerini bulacaksınız.

Ayrıca, web sitesi Amerikan Kulübesi Kulübü Satılık bazı iyi yetiştirilmiş Labrador retriever yavrularına sahip olabilecek iyi yetiştiricileri listeler. Şunlara da bakabilirsiniz: Ulusal Labrador Retriever Kulübü saygın yetiştiriciler için yönlendirmeler ve iletişim bilgileri için.

Safkan Yavru Köpek Maliyetleri

Safkan Labrador Yavrusu

Bir Labrador retriever köpek yavrusu için ödeyeceğiniz ücret, ülkenin neresinde yaşadığınız, yavru köpeğin cinsiyeti ve yavru köpeğin ebeveynleri veya büyükanne ve büyükbabası tarafından kazanılan ödüller dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Genellikle etrafta iyi yetiştirilmiş bir Labrador retriever yavrusu satın alabilirsiniz. 800 - 2.000 ABD Doları . Satın aldığınız köpek yavrusu bir mizaç testi sertifikası, veteriner sertifikası ve yavru ebeveynin sağlık sertifikalarıyla birlikte gelmelidir. Yavru da kurtlanmış olmalıydı ve aşıları başladı.

Puppy Mills

Yavru Değirmeninde Labrador

Ucuz bir Labrador retriever yavrusu satın almaya dikkat edin! Bir yavru çok düşük bir fiyatla teklif edilirse, muhtemelen bir arka bahçedeki yetiştiriciden veya yavru değirmeni . Veba gibi köpek değirmenlerinden kaçının!

Yavru değirmenler, yavruları endüstriyel ölçekte yetiştirir ve sağlık taramasına çok az önem verilir. Damızlık köpeklerin tutulduğu koşullar genellikle çok kötüdür ve yavruların çoğu ya sağlık sorunları ile doğar ya da doğdukları sağlıksız ortam nedeniyle hastalanır. Şehir merkezindeki birçok küçük evcil hayvan mağazasının stoklarını yavru değirmenlerden sağladığını belirtmek gerekir.

Kurtarmalar

Labrador Kurtarır

Ne yazık ki, ülke çapındaki kurtarma merkezlerinde ve sığınaklarda bulunabilecek çok sayıda yetişkin Labrador avcısı var. İstenmeyen yetişkin bir Labrador av köpeğine sonsuza kadar bir yuva sunmaktan mutlu olursanız, ülke çapındaki birçok kurtarma merkezi ve barınaktan birinde uygun bir köpek aramayı deneyebilirsiniz.

Labrador Club of America, size ve aileniz için mükemmel bir arkadaş olacak bir Laboratuar bulabilecek bir kurtarma ağına sahiptir, böylece aramaya başlamak için umut vaat eden bir yerdir.

Ancak, barınaktan köpek alırken dikkatli olmalısınız. Çoğu zaman, bir sığınak veya kurtarma merkezinin köpekleri için tam bir geçmişi olmayacaktır. Dolayısıyla, ailenizdeki evcil hayvanınız olarak düşündüğünüz Labrador av köpeği, damalı bir geçmişe, kötü bir sağlık durumuna ve hatta mizaç sorunlarına sahip olabilir.

Bu günlerde, birçok barınak, evlat edinecek kişilerin endişelerini kabul ediyor ve potansiyel sahiplerine bir ay kadar deneme amaçlı bir köpek alma şansı sunuyor. Bu harika bir fikir çünkü seçtiğiniz Labrador av köpeğinin yeni ortamına ne kadar iyi yerleştiğini görmenize olanak tanıyor.

Eğer maç iyi bir maç değilse, köpeği daha uygun bir yuva gelene kadar kalacağı barınağa iade etme seçeneğiniz vardır.

Popüler Laboratuvar Karışımları

Labrador Retriever tarlada melezlenmiş

Sevimli doğaları nedeniyle Labradorlar, diğer ırklarla karışan popüler 'tasarımcı köpeklerdir'. İşte bazı çok popüler olanların kapsamlı olmayan bir listesi Labrador Retriever karışımları karşılaşmanız muhtemeldir.

 1. Pitbull'lar ve Labs birleştirir Labrabulls yapmak
 2. Corgis ve Labs birleştiriyor Corgidors yapmak
 3. Alman Çobanları ve Laboratuarları birleştirildi Shepradors yapmak
 4. Blue Heelers ve Labs birleşimi Labraheelers yapmak
 5. Sibirya Kurdu ve Laboratuvarları birleştirildi Huskadors yapmak
 6. Beagle ile karışık Beagador'u yaratmak için
 7. Mini Labradoodle
 8. Dachshund Labrador Karışımı
 9. Aussiedor
 10. Borador
 11. Boksör
 12. Pyrador
 13. Ustalar

Okuyucularımızdan Laboratuvarlar Hakkında Her Şey

Labrador Retriever Yavruları

Aşağıda LoveYourDog'un kurucusu Janet Wall'a Labradorları hakkında yazmış olan okuyucuların bazı alıntıları var. Bu düşüncelere onları sağlayan çocuklar tarafından çok fazla yürek ve ruh katıldığı için bu sayfanın bütünlüğünü korumak istedik!

(çocuklarından!)

'İşçiler, kötü bekçiler yaparlar. Genellikle etrafta bir yabancı olduğunda havlarlar, ancak bu bir uyarı değil, yeni biriyle tanışma şansının mutsuz bir neşesinin ifadesidir. ' - Norman Strung

Sarı Labrador Retriever'im, Oliver veya Ollie çok komik bir kişiliğe sahip. Sanki çok hapşıracak ya da kuyruğunu kovalayacakmış gibi. En sevdiği oyuncağı eski bir doldurulmuş Barney, ama ne zaman bir yerden eve dönsek, onu bacakları havada, sırtüstü uyurken bulacağız ve uyurken bile gülümseyecek.
Çok şirin - o şimdiye kadarki en iyi köpek. ' Kiersten, 10 yaşında, New Jersey, ABD

Myffy'yi (Labrador Retriever) seviyorum çünkü o sevimli bir yavru. Umarım büyüyüp bir
zeki ve sorumlu köpek. Benimle oynamayı ve etrafta dolaşmayı seviyor ”. Anupama, Yaş 11, Yeni Delhi, Hindistan

“İki Labradorumuz var. İlk köpeğimiz Max Million, büyük bir ayıya benziyor. İkinci köpeğimiz Maddie, bir semender gibi görünüyor, çünkü bacaklarını açarak karnı üzerinde yatıyor! ' İsimsiz, 11 ve 9 yaşları, Washington ABD

Benim de köpeklerim var! Yeller (Old Yeller'ın adını almıştır). O sarı bir Labrador Retriever ve çok itaatkar. O 6 yaşında ve bir sürü olgunlaştı! Onu yavruyken yakaladım.
Bazen çok sevimli ve sevimli olabiliyor! ' Kara

köpekler üzüm yermi

Siyah bir laboratuarım var. Onun adı Chivas. Başka bir köpeğim vardı ama öldü. Adı Bailey'di. O bir
sarı Lab. Ayrıca bir çikolata laboratuvarım vardı. Adı Kaptan'dı. Onu vermek zorundaydık çünkü o
kazmaya devam etti. Köpeğimin bir oyun arkadaşı olabilmesi için başka bir köpek istiyorum. ' Kimberly, Yaş 9

'Laboratuvarım, Mac, çok sevimli. Üç aylık ve bir şeyler çiğnemeyi seviyor. O safkan sarı bir Lab. ' Kelsey, Yaş 12, Florida ABD

'Köpeğimin adı Chewbacca ve takma adı Chewy (çikolata Labrador Retriever). Üç gün içinde birini çevirecek. Onu geçen haziranda yakaladım ve çok tatlıydı. Labradorları çok seviyorum! O benim en iyi arkadaşlarımdan biri! ' Laura, Yaş 13, Nebraska ABD

“Haley adında sarı bir laboratuvarım var. 2 yaşında ve çok tatlı! Benimle yürüyüşe çıkmayı seviyor ve
getirme oynamayı seviyor. Çok sayıda numara yapabilir, en sevdiği biri bir hoola çemberinden atlamaktır. Haley en iyi arkadaşlarımdan biridir. Onu her zaman seveceğim! ' Jeanette, Yaş 12, Wyoming ABD

Köpeğim Niki'yi (siyah Labrador Retriever) Noel Günü aldım. Bir köpek alacağıma çok şaşırdım.
O çok iyi. Ayrıca 12 haftalıkken çok eğlenceli. Bu yaz ona nasıl yüzüleceğini öğreteceğim. Bu yaz çok eğlenceli olacak. ' Alyssa, Yaş 8, New Hampshire ABD

“Köpeklerimiz (Labrador Retriever) çok tatlı. Top oynamayı severler. Onları çok seviyoruz ve
onlara iyi bak. Max top konusunda çok heyecanlı ve Jessi’nin yatağında uyuyor. Maddie, yorulduğunda kucaklaşır. O da Candi’nin yatağına sarılıyor ve iki saniyelik bir köpek yavrusu. 'İki saniyelik köpek yavrusu', uyanıkken yalnızca iki saniye sarılmak istediği anlamına gelir. ' Candis ve Jessi, 10 ve 8 yaşları, Washington ABD

Köpeğim Sunny (Labrador Retriever) çok güzeldi. O da çok kibar. Dağlara çıktığımızda (arabayla 2 saat) kusmadı ya da kaka yapmadı. Ama yine de yüzmeye gittiğimizde çok komikti. Ayrıca banyo yapmaktan da hoşlanıyordu, bu yüzden sanırım bu bir köpekle ilgili iyi bir şey. ' Kati, Yaş 11, Kaliforniya ABD

“Köpeklerim (sarı Labrador Retrieverler) çok güzel. Ailemizin bir parçası oldukları için onları seviyorum. Özeller çünkü ne olursa olsun beni her zaman seviyorlar. Köpeklerim birbiriyle akraba. Dakota, Lady’nin babası. ' Kaylah, Yaş 7, Kaliforniya

'Merhaba Doggie severler! Köpeğim Gracey (Çikolata laboratuvarı) hakkında harika bir şey bilmek ister misin? Gerçek adı Gelya (Gail-ya). Yani adı Gelya. Göbek adı Gracey. Ona göbek adıyla diyoruz. Bu komik şeyi yapıyor. Her seferinde bir kaçık gibi sırt üstü yuvarlanacak! Ve yorulduğunda, bilgisayar odamıza gidecek ve kanepede düşecek ve uyuyacak! Ayrıca horluyor. Ama bunu sadece bilgisayar odasındaki kanepede yapıyor! Başka hiçbir yerde! Bu sitede bir sürü şey yazdım. I aramak! Gitmeliyim! İnternette görüşürüz! ' Adnama, Yaş 9, Massachusetts ABD

Merhaba, benim adım Tawny ve benim siyah bir laboratuarım var ve onun adı Casey. Casey dişi bir köpek yavrusu ve çok eğlenceli. O sadece 10 haftalık ve kedim Mitsy ya da yavru kedim Kali ile anlaşamıyor. Casey seviyor tüm oyuncakları özellikle gıcırdayan beyaz oyuncak ayısı. ' Tawny, Yaş 10, Kaliforniya ABD

'Selam. Casey adında bir köpeğim var. O siyah bir Lab. Annemin başım büyük belaya girdiğinde bana bağırdı ve ağlamaya başladım. Yerde yatıyordum ve o (Casey) yanıma geldi ve yanıma uzandı ve yüzümü yalamaya başladı. 1 yaşında ve olabildiğince sevimli! ' Courtney, Yaş 11, Illinois ABD

Merhaba, benim adım Amanda. Bir köpeğim var, adı Casey. O çok tatlı, çok yükseğe zıplayabiliyor. En sevdiği oyuncağı gıcırtılı bir oyuncak ayı. O çok komik bir köpek yavrusu. Benimle ve kız kardeşimle oynamayı seviyor. Belki siyah Labradorların suyu sevdiğini düşünüyorsunuz, ama Casey sevmiyor. Onu çok seviyorum!' Amanda, 8 Yaş, Kaliforniya ABD

Köpeğimi (bir Siyah Labrador) seviyorum. O hayranlık uyandırıcı. Gölde yüzmeyi çok seviyor. Yürüyüşe çıkmayı sever
ve güle güle gidiyor. Onu bir kez araba yıkamaya götürdük ve bir fırtına havladı. Çıktığımızda herkes bize bakıyordu. Adı Jake. 120 kilo ağırlığında. Köpeğimi seviyorum. Köpeğimi her zaman seveceğim, o çılgınca olsa ve iç çamaşırlarını çiğnese bile. Köpeğimi her zaman alacağım ve onu dünyadaki tüm paraya satmayacağım. Büyüdüğümde bir kulübem sahibi olacağım. Keşke dünyadaki her köpeğe sahip olabilseydim. Çirkin olsalar bile, onları yine de severdim. ' Amanda, 11 Yaş, Ohio ABD

Köpeğim Rosie'ye (Kara Laboratuvar) oturmayı, bana pençesini vermeyi ve fısıldamayı öğrettim ve ona uzanıp yuvarlanıp ölü taklidi yapmayı öğrettim. Ve bir keresinde onu yüzmesi için bir gölete getirdim ve hastaneye getirdiğimiz bir şeye ayağını kesti. Kedileri kovalamayı, yüzümü yalamayı ve kedi maması kutusundan mama yemeyi seviyor. Ve bir kez 5 fit derinliğinde bir çukur kazdı ve kediler içine düştü. ' Samantha, Yaş 10, Maine ABD

Köpeğim Tucker, (sarı Lab) 3 yaşında. O gerçekten çok tatlı ve onu seviyorum çünkü o zeki, çok eğlenceli ve okuldan döndüğünde seni her zaman selamlıyor. Ayrıca çak bir beşlik, güle güle, airbud ve çok daha fazlası gibi birçok numara biliyor. O kadar iyi bir yavruydu ki, ona dünyadaki hiçbir köpeği vermezdim. İnsanların, özellikle çocukların yanında olmayı seviyor. Arabada bir yere gittiğimizde, her zaman ilk giren o oluyor.

Yanıma oturdu ve başını omzuma koydu. Karavanımızda her yıl havai fişek gösteriliyor. Gerçekten korkuyor ve arabada saklanıyor ve bittiğinde dışarı çıkmayı reddediyor. Aynı şeyi gök gürültülü fırtınalar için de düşünüyor. ' Julia, Yaş 8, Oshawa, Ontario, Kanada

'Köpeğim Coco'yu (Labrador Retriever) seviyorum, çünkü en şirin yüzleri yapıyor ve oradayken havlıyor.
Etrafta biri veya başka bir hayvan. Hava sıcakken benimle yüzmeyi sever ve her zaman çok eğlencelidir. ' Jocelyn, Yaş 11, Ontario Kanada

Ünlü Labrador Retrieverlar

 • Old Yeller, klasik kitabın ve DVD'nin yıldızı
 • Buddy, ABD Başkanı Bill Clinton’ın köpeği
 • Seamus, ABD Başkanı Bill Clinton’ın köpeği
 • UBU Productions'ın yapımcılığını üstlendiği TV programlarının jeneriğinde görülen Ubu
 • Zeke, Wonder Dog, Michigan Eyalet Üniversitesi Spartalılarının maskotu
 • King Buck, ABD posta pulu üzerindeki ilk siyah laboratuvar
 • Luath, kitap ve filmden Laboratuar, İnanılmaz Yolculuk
 • Vincent, Madison the Labrador'un oynadığı Lost TV programından

Son düşünceler

Çocuklarınızla, diğer köpeklerle ve aile kedisiyle iyi geçinecek, arkadaş canlısı, şefkatli bir doğaya sahip bir köpek arıyorsanız, sosyal, dışa dönük Labrador köpeği sizin için mükemmel seçim olabilir.

İşçilerin bol miktarda egzersize ihtiyacı vardır ve iskele dalışı ve itaat dersleri gibi köpek sporlarına mutlu bir şekilde katılırlar. Atış yapmaktan hoşlanıyorsanız, bir Labrador av köpeği avcılık gezileriniz için mükemmel bir arkadaş olacaktır.

Labrador alıcıları ortalamadan daha fazla tüy döker, bu nedenle bu yavrulardan biri alerjisi olan bir ev için iyi bir seçim olmayacaktır. Laboratuvarınızı düzenlemek için bolca zaman ayırmanız gerekecek.

Yorumlar