Boxer Lab Mix: Boxador Irk Bilgisi, Mizaç, Boyut ve Daha Fazlası

Boxer Lab Mix: Boxador Irk Bilgisi, Mizaç, Boyut ve Daha Fazlası

Karışık ırklar giderek daha popüler hale geliyor. Giderek daha fazla insan, evcil hayvanlarını bir yetiştiriciden satın almak yerine barınaklardan kurtarmaya karar veriyor. Pek çok insan, özellikleri ve görünümleri nedeniyle özel olarak karışımları üreten yetiştiricilerden Boxador gibi karma ırkları satın almaya karar veriyor.

Boxador, bu karma ırklardan biridir. Bred bir boksörden ve Lab, bu karma cins her birinin özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, bu cins kendi başına benzersizdir ve onu benzersiz kılan birçok göze çarpan özelliğe sahiptir.Bu karma bir cins olduğu için, her bir Boxador'un miras aldığı özellikler madalyonun bir atışıdır. Bazı Boxador'lar Labs'a benzerken, diğerleri Boxers'a benziyor. Bu kılavuzda tüm olası özellik kombinasyonlarını ele almaya çalışacağız. Ama unutmayın, her Boxador benzersizdir.

Görünüm

Boxador'un görünümü biraz değişebilir. Miras aldıkları tam özelliklere bağlı olarak bir Boxer veya Lab gibi görünebilirler.Sırayla her ebeveyn türüne bakalım, böylece Boxador'un neye benzeyebileceğine dair bir fikir edinebiliriz.

Boksörler

Boksörler, kısa kafatasları ve geniş kafaları olan orta boy köpeklerdir. Brakisefaliktirler, bu da ağızlıklarının çok 'ezilmiş' olduğu anlamına gelir.

yabani mama boyutunun tadı

Boksör tipik olarak kaslı ve iyi yapılı olarak tanımlanır. Başlangıçta çalışan ve bekçi köpekleri için tasarlanmışlardır ve görünüşleri bunu temsil eder.Kısa sırtları ve güçlü bacakları vardır. Tüyleri çok sıkı ve kısadır.

Boksörler tipik olarak açık kahverengi veya benekli ceket renkleriyle gelir. Her zaman böyle olmasa da genellikle karın altı beyaz ve ayakları beyazdır.

Labrador alıcıları

Labs ayrıca çalışan köpekler olacak şekilde tasarlandı . Güçlü, pratik bir yapıları var. Oyunu geri almak için yapılmış bu köpekler çok iyi inşa edilmiş ve güçlü bacaklara sahip.Bu köpekler de orta büyüklüktedir. En ayırt edici özelliği yoğun, hava koşullarına dayanıklı kürkleridir. Her koşulda su kuşlarını almak için tasarlandıkları için, paltoları dış güçleri derilerinden uzak tutmak için iyi bir iş çıkarır.

Ayrıca, aradıkları oyunun suya düşmesi durumunda yüzmelerine yardımcı olan bir 'su samuru' kuyruğuna sahiptirler. Ayrıca güçlü çeneleri var ama çok nazik bir ısırıkları var. Oyunu ona zarar vermeden geri getirmek için yetiştirildiler ve hatta arkadaş laboratuarları bile bu beceriye sahip.

Laboratuarlar yalnızca siyah, sarı ve çikolata renklerinde gelir.

Boxadors (Karışım)

Boxador, özelliklerini ebeveynlerinden alabilir. Boxer gibi kısa bir ceketi veya bir Lab'ın daha uzun, daha yoğun bir ceketi olabilir. Paltolarının hava koşullarına dayanıklı bazı yetenekleri olabilir, ancak muhtemelen hiçbir zaman safkan bir Labrador kadar dayanıklı olmayacaktır.Boxer Lab karışımları muhtemelen orta büyüklükte olacaktır. Bununla birlikte, tam boyutları biraz değişebilir. 50 ila 80 pound arasında herhangi bir yerde olabilirler. Erkekler tipik olarak daha büyüktür, ancak bu her zaman böyle değildir.

Boxador Köpeği

Boylarında daha az değişiklik var. Omuzda tipik olarak 23 ila 25 inç uzunluğundadırlar. Ancak bazı köpekler bu aralığın dışında kalıyor.

Bu karma cins, ebeveynlerinden çok daha geniş bir kürk rengi listesine sahiptir. Boxer veya üç Lab renginden herhangi biri gibi dizgin veya bronzluk olabilir. Büyük olasılıkla, köpeklerde her iki ebeveynden de renk ve işaret karışımı olacaktır. Ebeveynin rengi, yavruların rengi üzerinde etkiye sahiptir. Ebeveynlere bakmak, yavru tüylerinin nasıl görüneceğini anlamanın en iyi yoludur.

Genellikle bu köpeğin çok geniş bir kafası vardır. Boxer veya Lab kafa şekillerine sahip bazı köpekler olsa da, kafalarının her iki ebeveyn ırkının bir karışımı olması daha olasıdır. Ağızları Boxer gibi kısa veya Lab gibi daha doğal şekilli olabilir.Kişilik

Görünüşe çok benzer şekilde, Boxador her iki ebeveyn türünün kişiliğini miras alabilir. Çoğu durumda, karma bir cins, her ebeveynden çeşitli özelliklere sahip olacaktır.

Mizacın bir kısmı genetik olsa da sosyalleşme, iyi ayarlanmış, arkadaş canlısı bir yetişkin köpeğe sahip olmanın önemli bir parçasıdır. Köpeğinizi erkenden ve genetik yatkınlıkları ne olursa olsun sosyalleştirmeniz önemlidir.

Boksörler

Boxer genellikle eğlenceli ve uyumludur. Bu köpekler bekçi eğilimleriyle üretilirken, tipik olarak agresif değildirler. Yine de aile üyeleriyle çok yakın bağlarlar ve yabancılardan şüphelenebilirler.Ancak, çok sosyal köpeklerdir ve onları kazanmak için fazla bir şey gerekmez. Özellikle çocukların yanında sabırlı ve naziktirler. Yeni köpeklere karşı dikkatli olsalar da, çoğu evcil hayvan için iyidirler.

Boksörlerin eğitilmesi genellikle kolay değildir. Oldukça inatçı olabilirler.

Labrador alıcıları

Laboratuarın mizacı ünlüdür. Bu köpekler çok sevimli ve arkadaş canlısı. Neredeyse herkesle iyi geçinen iyi, yumuşak arkadaşlardır.

Bu köpekler ayrılık kaygısına yatkındır, bu nedenle uzun süre yalnız bırakılmamaları önemlidir.Bu köpekleri eğitmek ve yeni komutlara iyi uyum sağlamak oldukça kolaydır. İnsanları memnun ediyorlar ve sadece sizi mutlu etmek istiyorlar.

Boxador Mizaç

Bir Boxer Lab karışımı, ebeveyn ırklarından biri olarak hareket edebilir. Genellikle zekidirler, ancak boksörün inatçılığını da miras alabilirler. Eğitim kolaylıkları oldukça değişiklik gösterir. Bu köpeklerden bazıları memnun etmek için çok istekliyken, bazıları da ikna edici olur.

Her iki durumda da eğitime erken ve sıklıkla başlamak önemlidir.

Boxadors genellikle eğlenceli ve enerjiktir. Onlarla oynamak için bolca zamanı olan daha büyük ailelerde başarılı olurlar. Ayrılık kaygısıyla ilgili bazı zorlukları da vardır, bu nedenle onları yalnız kalmaları için eğitmeye erken başlanmalıdır. Uzun süre yalnız bırakılırlarsa oldukça yıkıcı olabilirler, bu nedenle kasa uygun şekilde eğitilene kadar yanlarında birinin olması önemlidir.

Boxer Lab karışımları çoğu evcil hayvanla iyi geçinmelidir. Çok güçlü av içgüdüleri yoktur ve bu nedenle muhtemelen kedilerle iyi geçineceklerdir. Köpeklerden biraz uzak olabilirler, ancak bu uygun sosyalleşme ile engellenebilir.

Boxador Sağlık

Boxadors, orada daha sağlıklı köpek ırklarından biridir. Tipik olarak, karışık cins köpekler, safkan köpeklerden daha az hastalık ve kusurlara yatkındır.

Bu, hibrit canlılık olarak bilinen bir fenomenden kaynaklanmaktadır. Temel olarak, karışık cins köpeklerin ebeveynlerinden zararlı özellikleri miras alma olasılığı daha düşüktür. Bunun nedeni, ebeveynlerinin genetik olarak safkan bir köpeğin ebeveynlerinden daha farklı olmasıdır.

alman kurdu vs rottweiler

Neredeyse her safkan soy, bugün safkan köpeklerde gördüğümüz genetik kusurların çoğunu yaratan akrabalılık yoluyla başladı. Irkları bir araya getirmek bu eğilimi tersine çevirir ve daha sağlıklı yavrular oluşturur.

Bununla birlikte, Boxador birkaç sağlık sorununa eğilimlidir.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Hem Boxer hem de Lab kalça ve dirsek displazisine yatkındır . Bu genetik bir durum olduğu için Boxador'un sorunları olabilir.

Dirsek veya kalça kemiklerinin düzgün bir şekilde hizalanmadığı yer burasıdır. artrit ve eklem problemlerine neden olur . Ne yazık ki, bu erken yaşta olabilir, ancak daha sonra da geliştirilebilir.

Bu durum iyileştirilemez. Tipik olarak yaşamı tehdit etmese de ömür boyu sürer. Displazili köpeklerin yaşamları boyunca ağrı kesicilere ve diğer ilaçlara ihtiyacı olacaktır.

Bazen ameliyat önerilir, ancak bunun yardımcı olup olmadığı konusunda net bir fikir birliği yoktur. Bazı köpeklerde, ameliyatlarla bir şekilde düzeltilebilecek displazi vardır, ancak diğerleri muhtemelen fayda sağlamayacaktır. Bazı büyük ameliyatlar, kemiğin tüm bölümlerinin çıkarılmasını içerir.

Bu durum yaşla birlikte kötüleşir. Bazı köpekler, hareket kabiliyetleri ve yaşam kaliteleri yokuş aşağı gitmeye başladığında displazi nedeniyle hayatlarının ilerleyen dönemlerinde ötenazi edilir.

Orada bu durum için testler . Pek çok yetiştirici şimdi genetik olarak bu duruma daha az yatkın olan soylar üretmeye çalışıyor.

Kabartmak

Bloat, Boxador'ları etkileyebilecek ciddi bir mide rahatsızlığıdır.

Şişkinlik en çok Boxer gibi derin göğüslü büyük köpeklerde yaygındır. Derin sandıklı boxadorlar daha fazla şişkinlik daha sığ göğüsleri olanlardan.

Bloat, tamamen anlaşılamayan ani bir durumdur. Basitçe söylemek gerekirse, bir köpeğin midesi büküldüğünde ve gazla dolmaya başladığında şişkinlik meydana gelir. Bunun neden olduğunu tam olarak bilmiyoruz, ancak her iki şekilde de köpekler için zararlıdır.

Sonunda, köpeğin midesi o kadar çok gazla dolar ki diyaframa baskı uygular. Bu nefes almada zorluklara neden olur. Bu durum ilerledikçe, basınç kalbe dönüş kan akışını kesmeye başlayacaktır. Aşırı basınç, dokunun ölmesine bile neden olabilir ve bu da mide yırtılmasına neden olabilir.

Ameliyat, şişkinliğin tek tedavisidir ve etkili olması için hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekir.

Boxador Bakımı

Bir Boxador'un ne kadar tımar ve genel bakıma ihtiyacı, büyük ölçüde ebeveynlerinden hangi özelliklere sahip olduklarına bağlıdır.

Köpekler, hava şartlarına daha dayanıklı paltolar için daha az tımar gerektirirken, daha az dayanıklı kürklü olanlar daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. Hava koşullarına dayanıklı kürklü köpeklerin de büyük olasılıkla banyoya ihtiyacı olmayacaktır.

Belirli bir Boxador'un kürkü daha uzunsa, muhtemelen kısa saçlı olandan daha fazla tımara ihtiyaç duyacaktır.

Dökülme muhtemelen mevsimsel olarak sonbahar ve ilkbaharda gerçekleşecektir. Bir köpek tüy döktüğünde, sık sık fırçalanması gerekecektir. Bu zamanlarda köpeğini tımar ettirmek genellikle sahibinin yararınadır, çünkü bu, sahibinin adına tonlarca zaman kazandırır ve köpeği daha rahat hale getirir.

Boxador'un tıpkı diğer köpekler gibi dişleri ve tırnakları için düzenli bakıma ihtiyacı olacak. Haftada en az üç kez tırnaklarını düzenli olarak kesmeniz ve dişlerini fırçalamanız gerekecektir. Çoğu köpek dişlerini fırçalamaktan hoşlanmasa da bu, uzun vadeli sağlıkları için hayati önem taşır. Dişlerini fırçalamayı son derece kolaylaştıran köpekler için formüle edilmiş çeşitli enzimatik diş macunları da vardır.

Bir Boxador'u benimsemeden önce, tarak, kurutucu ve tırnak makası gibi temel bakım ekipmanına sahip olduğunuzdan emin olun.

Boxador Egzersiz İhtiyaçları

Boxadorlar, orta ila yüksek egzersiz ihtiyacına sahip olacaktır. Onlar çalışan köpekler, bu yüzden onlardan koltukta patates olmalarını beklemeyin.

melez köpek türleri

Günlük en az 30 dakika orta derecede egzersiz gerektireceklerdir. Bu hızlı bir yürüyüş, frizbi oyunu veya köpeğinizin ağır nefes almasına neden olan başka bir aktivite olabilir. Bu egzersiz periyodunu biri sabah biri de gece olmak üzere iki seansa ayırmak isteyebilirsiniz.

Bir Boxador muhtemelen düzenli egzersizlerinin yanı sıra gün boyunca hafif bir oyuna katılacaktır. Bu daha hafif egzersiz köpek yönlendirmeli olmalı ve muhtemelen gün boyunca birkaç beş dakikalık seanslardan fazla olmayacaktır.

Bu köpekler, arka bahçede koşabilecekleri büyük, çitlerle çevrili bir alanı tercih ederler.

Bu köpekler zeki oldukları için, makul miktarda zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar. Köpeğinizi eğitmek, zihinlerini yıpratmanın en iyi yoludur ve sizin için de faydalar sağlar. Bu köpekler itaat derslerinde büyürler.

Köpeğinizi yormak için yapboz oyuncaklarını ve saklambaç gibi basit oyunları da kullanabilirsiniz. Oyunlar, küçük çocukların köpekle bağ kurmaları için özellikle eğlenceli bir yoldur - elbette yetişkin gözetiminde.

Boxador'unuz bol miktarda egzersiz süresi alıyor ancak hala aşırı hareket ediyorsa, muhtemelen sadece daha fazla zihinsel uyarıma ihtiyaçları vardır.

Boxer Lab Karışımları İyi Köpekler mi?

Boxadors, doğru aile için iyi köpekler olabilir. Aktifler ve onlarla aktif olan ailelerde en iyisini yapıyorlar. Ayrıca koşmak için geniş bir avlu tercih ediyorlar.

Sosyalleştikleri sürece çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler. Yüksek av güdülerine sahip değiller, bu nedenle kediler tipik olarak bir problem değildir.

Bu köpekler ayrıca ayrılık kaygısıyla da sorun yaşayabilir, bu nedenle en az bir aile üyesinin gün içinde evde olması en iyisidir.

Yorumlar