Amerikan Staffordshire Terrier Cinsine Genel Bakış, Gerçekler ve Bakım

Amerikan Staffordshire Terrier Cinsine Genel Bakış, Gerçekler ve Bakım

Amerikan Staffordshire Terrier, yaygın olarak “Pitbull” grubuna dahil olan dört kabadayı ırktan biridir. Hayranlar bu köpeğe AmStaff veya American Staffie diyorlar ve onlar kendine güvenen ve zeki köpekler. Uygun şekilde eğitildiklerinde, aile evinde bir yeri hak eden sadık ve sevgi dolu köpeklerdir. Ailelerine, özellikle de çocuklara bayılırlar ve en sevdikleri insanlar olmadan yaşamaktan nefret ederler. Bu nedenle, en iyi arkadaşlığı sunabilecek sevimli bir haydutun peşindeyseniz, bu yavrudan başka bir yere bakmayın.

Maalesef, ' çukur boğaları Staffies de dahil olmak üzere, dövüşle dolu bir geçmişe sahipler ve bu da onlara kötü bir itibar kazandırdı. Ancak, daha iyi eğitimle, giderek daha popüler hale geliyorlar ve aile hayvanları olarak daha fazla saygı görüyorlar. AmStaff'lar uslu, öğrenmeye hevesli ve zeki olmalarına rağmen deneyimli bir sahibine ihtiyaç duyarlar. Zihinsel ve fiziksel olarak onlara liderlik edebilecek iradeli bir ustaya ihtiyaçları var.AmStaff'lar Amerika'da nispeten popülerdir, ancak dövüş geçmişleri, orada çok sayıda fakir yetiştirici olduğu anlamına gelir. İyi huylu bir köpek yavrusu istiyorsanız, saygın bir yetiştirici bulmak için zaman ayırmanız gerekir. Staffie'ye hazır mısınız? Tarihlerine, kişiliklerine, ihtiyaçlarına ve çok daha fazlasına daha yakından bakalım.

Amerikan gönüllü asker personel yönetim bölgesi
  • Ağırlık 40-70 pound
  • Yükseklik 17-19 inç
  • Ömür 12-16 yaş
  • Renkler Herhangi bir renk
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

AmStaff zorba tip ırklardan biridir ve genellikle Amerikan Pitbull Teriyeri ile karıştırılır.

Popüler kültürde birçok ünlü Amerikan Staffordshire Teriyerini duymuş olabilirsiniz. Çavuş Stubby, Amerika'nın en süslü savaş köpeğiydi. ve Little Rascals filmlerinden Pete, filmin en büyük yıldızıydı. Diğer birçok AmStaffs, süper zeki ve eğitilebilir olmaları sayesinde Hollywood'a girmenin yolunu buldu.onlar torunları Büyük Britanya'dan Terrier ve Bulldoglar köpek dövüşü, boğa güreşi ve diğer kan sporlarında kullanılır. Neyse ki bu eğlenceler Birleşik Krallık'ta yasaklandı, ancak göçmenler köpekleri onlarla savaşmaya devam etmek için Amerika'ya götürdü. En muazzam ve vahşi köpekler, daha da güçlü olanları yaratmak için karıştırıldı. Amerikalı yetiştiriciler, daha büyük bir versiyonunu geliştirdiler. Staffordshire Boğa Teriyeri , artık AmStaff olarak biliniyor.

Amerika'da köpek dövüşü yasaklandığında, daha sakin, daha aile dostu örnekler yetiştirildi . Zamanla, cins daha yumuşak hale geldi. AmStaff, 1936'da American Kennel Club'a (AKC) tescil edildi, ancak 1976'ya kadar Staffordshire Terrier olarak adlandırıldı.

Mizaç

Staffie, sadık ve sadık bir arkadaştır.

İnsanlarla birlikte çalışmak ve efendilerinin arkadaşlığını sürdürmek için yetiştirildiler, bu nedenle insanlarla bu yakın ilişki kıyaslanamaz. Pek çok pitbull tipi köpek, çocuklara olan sevgileriyle ünlüdür, bu nedenle takma adları 'dadı köpeği'dir. Hiçbir şey bir Staffie'yi ailesinin yanında olmaktan ve sürünün ayrılmaz bir parçası gibi hissetmekten daha mutlu edemez.Staffie'nin sahip olduğu komik ve aptal bir karakter bu yüzden birçok cins sever onlara kişilik köpeği diyor. Hiçbir şey bir Staffie kadar çılgın ve eğlenceli olamaz. Top oynamak veya egzersiz yapmak için dört ayaklı bir arkadaş arıyorsanız, en iyi köpek seçimidir. Aynı şekilde, en sevdikleri insanın yanında oturarak saatlerce kanepede oturmayı severler. Sahiplerinin enerjisine ve aktivitesine uyuyorlar.

benekli köpekler

Çalışanlar iyi huylu köpekler harika aile arkadaşları yapanlar. Çoğu insanla dost olmalarına rağmen tehlike sezdiklerinde insanlarını korurlar. Ne yazık ki, gaddar oldukları konusunda kötü bir üne sahipler ama onları iyi eğittiğiniz sürece bu bir efsane.

Boyut ve Görünüm

Amerikan Staffordshire Teriyeri tıknaz ve kaslı bir köpek , büyük bir güce sahip oldukları izlenimini veriyor. Dişiler tipik olarak 40 ila 55 pound ağırlığındadır ve erkekler genellikle 55 ila 70 pound arasındadır. Pençeden omuza kadar 17 ila 19 inç boyundadırlar. Omuzları da geniş ve kaslıdır. Müthiş görünümlerine rağmen, aynı zamanda zarif görünüyorlar.AmStaff'ın bahçesi iyi tanımlanmış çenelere sahip geniş, kare kafalar . Boyunları kalındır ve ne yazık ki, kulakları onlara daha kötü bir görünüm vermek için genellikle kırpılır. Birbirinden ayrılmış büyük, kara gözleri ve kulaktan kulağa yayılan geniş, arsız bir sırıtışları var. bu AmStaff cins standardı nasıl görünmesi gerektiğine dair beklentileri belirler.

Ceket ve Renkler

Amerikan Staffordshire kısa bir ceketi var . Dokunmak için sert ama parlak ve şık. Sadece mevsimsel olarak tüy dökerler, ancak diğer bazı cinslere kıyasla aşırı derecede değiller. AmStaff ceket, siyah, mavi, brindle, kahverengi, açık kahverengi, ciğer, kırmızı ve beyaz dahil olmak üzere birçok renkte gelir. Bu renkler düz veya çeşitli işaretlerle olabilir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Amerikan Staffordshire'larının nispeten yüksek egzersiz ihtiyaçları vardır. İhtiyaçları var günde en az 60 dakika egzersiz onları zihinsel olarak uyarılmış ve sağlıklı tutmak için. Bu egzersizin onları mutlu etmek için çeşitli ve zorlayıcı olması gerekir. Bu köpekler çevik ve atletiktir ve çoğu egzersiz ve oyun biçimini alır. Köpek çevikliği kursları, AmStaff'ın tüm enerjisini yakmanın harika bir yoludur.

AmStaff'lar aynı zamanda oyun zamanına ve gün boyunca insanlarla ve insanlarla etkileşime ihtiyaç duyarlar. sert köpek oyuncakları . Güçlü çeneleri var, bu yüzden kabarık oyuncak ayılar onu kesmeyecek. Neyse ki, televizyon karşısında en sevdikleri insanlarla kucaklaşarak öğleden sonra kestirmeyi veya akşamı geçirmeyi de seviyorlar.İnsanlarla olan yakınlıkları onları ayrılık kaygısına yatkın, yıkıcılık ve sorunlu davranış. AmStaff şirketini sunamazsanız, onlar sizin için cins değildir. Aynı şey fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılamak için de geçerli. Onlarla tanışamazsanız, kendini eğlendirmekten mutlu olan daha az yoğun bir türe bağlı kalın. Pek çok kabadayı ırk gibi onlar da sıkıldıklarında kazarlar, çiğnerler ve yok ederler.

Ev tipi konusunda o kadar titiz olmasalar da, küçük bir apartman dairesi bu büyük köpek için yeterli olmayacaktır. Onlar özel ve güvenli bir bahçeye erişmeniz gerekiyor kaçmalarını önlemek için. Bu yavrular genellikle arkadaş canlısı olsalar da, teslimatçı bir tanesiyle tanışmaktan çok mutlu olmayabilir. Ve AmStaff'ların yüksek bir av sürüşü var ve mahalledeki tüm kedileri kovalamayı seviyorlar.

Eğitim

 Beyaz Amerikan Staffordshire Teriyeri Oynarken
Amerikan Staffordshire Terrier zeki ve öğrenmeye heveslidir.

Bu cinsi eğitmek nispeten basittir, bu yüzden Hollywood'da bu kadar büyük bir hit oldular! Ancak, onları eğitmek için deneyimli ve sert bir lidere ihtiyaçları var. Aksi takdirde, botlarına çok büyük gelebilirler. Erken hazırlanmaya başlayın ve çok itaatkar bir arkadaş olmalılar.

Sosyalleşme eğitimi, tüm kabadayı tip köpekler için gereklidir. Köpek dövüşü geçmişleri, erken yaşlardan itibaren onlara maruz kalmazlarsa, diğer köpeklerle huysuz olabilecekleri anlamına gelir. Saygın yetiştiriciler bu eğitime ilk günden itibaren başlar. Ama onları eve getirir getirmez yerel köpek parkına götürün. Bu diğer köpeklere olan güvenlerini arttırır. Aksi takdirde, korku ve saldırganlığın bir sorun haline gelmesi riskini alırsınız.Sağlık

Amerikan Staffordshire Teriyerleri nispeten sağlıklı bir köpek ırkı ve tipik olarak 12 ila 16 yaşları arasında yaşar. Tüm ırklar gibi, yatkın oldukları belirli koşullar vardır. Bu koşullardan yalnızca birinden, bazılarından, hepsinden veya hiçbirinden muzdarip olsalar da, kendinizi bunlardan haberdar etmeniz önemlidir.

Eklem Displazisi

Kalça ve dirsek displazisi, bu cinste en sık görülen durumlardan biridir. bu eklemler düzgün şekilde oluşmuyor , ağrılı hale gelir ve daha hızlı kötüleşir. Yavru köpekler için tasarlanmış gelişmekte olan Staffie mamalarını beslemek bu durumu önlemeye yardımcı olur. Saygın yetiştiriciler, yalnızca kalça skoru orta veya daha iyi olan köpekleri yetiştirirler. Size Ortopedik Hayvanlar Vakfı (OFA) sertifikası veya PennHIP Değerlendirmesi sağlayabilecek bir yetiştirici arayın.

Nöronal Ceroid Lipofuscinozlar

Nöronal ceroid lipofusinoz (NCL) merkezi sinir sistemini etkileyen bir grup ilerleyici dejeneratif hastalık . Staffies'in çoğunda semptomlar üç ila beş yaşları arasında ortaya çıkmaya başlar. Semptomlar arasında sürekli dönme, kaygı, saldırganlık, kompulsif davranışlar ve beceri kaybı yer alır. Ne yazık ki bunun tedavisi yok ve ötenazi en insani sonuç. Yetiştiricinizden bir NCL DNA testi isteyin.Cavapoo

Göz Koşulları

en çok üç yaygın göz koşulları Staffie'de bulunanlar jüvenil katarakt, progresif retinal atrofi (PRA) ve distikiazis. Jüvenil katarakt ve PRA tedavi edilmezse körlüğe yol açabilir. Distichiasis, göz kapaklarının rahatsızlığa ve ülserlere neden olabilecek anormal tüyler ürettiği yerdir. Yetiştiriciler köpeklerini göz muayenesinden geçirmelidir.

tiroidit

Staffie, resmi olarak Hashimoto tiroiditi olarak adlandırılan bu otoimmün hastalık açısından yüksek risk altındadır. Vücut, tiroidinizdeki hücrelere saldıran antikorlar ürettiğinde ortaya çıkar, yani düzgün çalışamaz. Tüm köpekler tiroid değerlendirmesinden geçmek , yetiştiricinize bunu sorun.

Cilt problemleri

Tüm kabadayı ırkları cilt problemlerine eğilimli . Birçoğu, çim veya gıda intoleransları gibi alerjilerden kaynaklanan zayıf ve kaşıntılı cilde karşı hassastır. Diğerleri aşağıdaki gibi koşullarla karşılaşır: demodektik uyuz veya impetigo. Durum ne olursa olsun, genellikle ağrılı, iltihaplı, kaşıntılı veya kabarmış cilt nedeniyle lekelenir. Cilt rahatsızlıklarının tipik olarak topikal merhemler, ilaçlar, ilaçlı bir şampuan veya diyet değişikliği ile tedavisi kolaydır.

Beslenme

 Sevimli köpek pitbul teriyeri, portre. Amerikan staffordshire teriyeri yavrusu
Genç köpeklerin, büyüyen yavrular için özel olarak tasarlanmış mamaya ihtiyacı vardır.

Tüm Amerikan Staffordshire Teriyerleri farklıdır ve ne kadar yedikleri yaşlarına, büyüklüklerine, aktivite düzeylerine ve onlara verdiğiniz mamaya bağlıdır. Tüm yiyecekler besleme talimatlarıyla birlikte gelir, bu yüzden onlara uyduğunuzdan emin olun. Tipik bir yetişkin Amstaff iki ila üç bardak köpek maması yiyor günde. Bu, eklem displazisi gibi hızlı büyümeye bağlı kas-iskelet sorunları riskini azaltmaya yardımcı olur.Her zaman yüksek kaliteli bir diyet seçin köpeğinizin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için. Yüksek kaliteli diyetler daha pahalı olabilir, ancak muhtemelen sağlık sorunlarını ve maliyetli veteriner faturalarını önleyeceksiniz. Yüksek kaliteli bir diyet, et proteini, sağlıklı karbonhidratlar, omega yağ asitleri, lif, vitaminler ve mineralleri içerir.

bakım

Bakım söz konusu olduğunda Amerikan Staffordshire Teriyerleri az bakım gerektirir. Mevsimsel olarak dökülen ancak en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için haftada bir kez fırçalanmaları gereken kısa tüyleri vardır. AmStaff'ların kirlendiklerinde veya 8 ila 12 haftada bir yıkanmaları gerekir. Diş temizliği haftalık olarak yapılmalıdır ve tırnakları ayda bir kesilmeli.

Ancak, AmStaff'ınızın cilt sorunları varsa, daha fazla bakım gerektirebilir. Onlar ilaçlı şampuanlarla haftalık banyolara ihtiyaç duyabilir veya günlük topikal tedavilere ihtiyaç duyabilirler. Bu, cilt durumunun ne olduğuna ve veterinerinizin ne önerdiğine bağlıdır. Hassas ciltler için tasarlanmış şampuanlar cilt durumlarına bakılmaksızın AmStaffs için tavsiye edilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Çalışma saygın bir yetiştirici ile özellikle güçlü ve büyük bir köpeği evinize kabul ettiğinizde her zaman önemlidir. İlk günden itibaren sosyalleşme sürecine başlarlar, bu da kendine güvenen ve arkadaş canlısı bir köpek oluşturur. Onlarla düzenli olarak ilgilenirler ve onları farklı insanlara, köpeklere, seslere ve deneyimlere maruz bırakırlar. En iyi yetiştirici arayışınıza başlamak için harika bir yer AKC'lerdir. Amerikan Staffordshire yetiştiricileri liste. Her zaman kendi araştırmanızı yapın.

bu Bir AmStaff köpek yavrusu için ortalama başlangıç ​​fiyatı 1.000 $'dır. Bir şampiyon soyu arıyorsanız bundan çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Ayrıca yavru köpeklerin yatak, sandık, eğitim, oyuncak, mama ve benzeri ihtiyaç duyduğu her şeyi satın almayı düşünmeniz gerekir. sigorta. Ve bu maliyetlerin çoğu ömür boyu taahhütlerdir.

Kurtarma ve Barınaklar

Bir Amerikan Staffordshire Teriyerini kurtarmayı düşünüyorsanız, birkaç seçenek. Yerel kurtarma merkezlerinize gidin ve sizi ömürlük yuvaya ihtiyaç duyan herhangi bir yerel AmStaffs'a yönlendirebilecek personelle konuşun. Alternatif olarak, bazı kuruluşlar yalnızca AmStaff'ları ve diğer zorba tipi köpekleri kurtarmakla ilgilenir. bu Amerikan Staffordshire Terrier Kurtarma sitesi, aramaya başlamak için harika bir yerdir. Kurtarmanın maliyeti genellikle yepyeni bir köpek yavrusu satın almaktan çok daha ucuzdur.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

 • Eğlenceli ve şapşal enerji dolu
 • Ailelerine tapıyorlar ve çok sadıklar
 • Çok uzun süre yalnız kalmayı sevmiyorum
 • Genellikle sağlıklı ve uzun ömürlü köpeklerdir.
 • Her gün yaklaşık 60 dakika açık havada egzersize ihtiyacınız var
 • Zeki ama erken eğitim ve sosyalleşmeye ihtiyaçları var
 • Gün boyunca zihinsel uyarım gerektirir
 • Cilt koşullarına eğilimlidirler ve ekstra bakıma ihtiyaç duyabilirler

Son düşünceler

American Staffordshire Terrier, sadık bir Amerikan arkadaşıdır. Arkadaş canlısıdırlar, eğlencelidirler, cesurdurlar, çocuklara karşı zaafları vardır ve hoşgörülü kardeşlerdir. Size arkadaşlık edecek sadık bir köpek arıyorsanız, bu cinsten başkasına bakmayın. Onlara, mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları ilgiyi ve arkadaşlığı verdiğinizden emin olun. Ayrıca ciddi anlamda zekidirler ve doğru eğitmen ve erken çabalarla kolayca eğitilirler.

Yorumlar