Boxer Cinsi Bilgileri, Özellikleri, Mizaç ve Renkleri (Açık kahverengi, Brindle, Beyaz)

Boxer Cinsi Bilgileri, Özellikleri, Mizaç ve Renkleri (Açık kahverengi, Brindle, Beyaz)

Neşeli, gürültülü boksör American Kennel Club’ın cins popülaritesi listesinde 193’te 10’da yer alarak onu Amerika’nın en sevilen evcil hayvanlarından biri yapıyor.

İyi yetiştirilmiş, iyi sosyalleşmiş bir boksör, çocuklar ve diğer evcil hayvanlar da dahil olmak üzere herkesle iyi anlaşır. Oldukça eğitilebilir olmalarına rağmen, inatçı bir çizgiye sahip olabilirler, ancak bu genellikle sahipleri tarafından neşeyle görülür. Sonuçta, bu yavrunun buruşuk, sürekli endişeli bakışını ve sınırsız bağlılığını nasıl sevemezsiniz?Bu cins, AKC'nin ırklardan oluşan 'çalışma grubu' içinde yer alır. Bu köpekler çok aktif ve canlıdır, çok fazla egzersize ihtiyaç duyar ve çeviklik ve flyball gibi aktivitelerde mükemmeldir. Bu yavrular molosser ırklarıdır. ve benzer özellikleri paylaşmak Pitbull terrier gibi diğer zorba ırklara.

doberman vs pitbull

Bu yazıda, cinse daha yakından bakıyoruz. Burada, kökenleri, kişilikleri ve bazen bu cinsi etkileyebilecek olası sağlık sorunları hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Okumayı bitirdiğinizde, bir boksörün siz ve aileniz için ideal köpek arkadaşı olup olmayacağını anlayacaksınız!

Tarih

Boksör Almanya'dan geliyor ve 19'un sonlarında çalışan bir köpek olarak geliştirildi.inci yüzyıl.

Erken boksörlerin bulldoglar ve boğa güreşi ile aynı aileye ait olduğu düşünülmektedir. Ayrıca, 'bullenbeissers' olarak bilinen büyük, çoban köpeği tipi köpeklerin boksörün ataları olması muhtemeldir. Bullenbeisser, 'boğa ısırığı' anlamına gelen Almanca kelimeden gelir. Bu köpekler, büyük av hayvanlarını aşağı çekmek için büyük mülklerde çalıştırılıyordu. Daha sonra, bullenbeisser bir çiftlik hayvanı çobanı ve koruyucusu olarak bir yer buldu.

Bugün bildiğimiz daha küçük, daha hafif olan köpek 1880'lerde ortaya çıktı. Bu çok yönlü yavrular, polis köpeği, rehber köpek olarak kullanıldı ve 1. Dünya Savaşı sırasında Alman ordusunda izci ve ulak olarak görev yaptı.Öncelikle iki Dünya Savaşı'nın ardından gelen Alman karşıtı duygular nedeniyle, boksör 1950'lere kadar bir aile hayvanı olarak popülerlik kazanmaya başlamadı.

Gören göz köpekleri olarak kullanılabilmelerine rağmen, günümüzde birincil rolleri bir aile hayvanı ve koruyucusudur.

Sağlık

Boksörler, aşağıdakiler gibi genetik sorunlar da dahil olmak üzere birkaç sağlık sorununa eğilimlidir. aritmojenik sağ ventriküler kardiyomiyopati genellikle ölümcül olan ciddi bir doğuştan kalp hastalığı. Boksörleri etkileyen diğer kalıtsal sağlık sorunları şunları içerir:Sorumlu yetiştiriciler, tüm üreme köpeklerini, bu genetik anormallikler için uygun niteliklere sahip bir veteriner tarafından taranacaktır. Teorik olarak, genetik hastalığı olmayan ebeveynlerden yetiştirilen yavruların sağlıklı olması gerekir. Bu nedenle, bir yetiştiriciden bir boksör köpek yavrusu satın almadan önce her zaman hem yavru köpeğin ebeveynleri hem de büyükanne ve büyükbabaları için veteriner tarama sertifikalarını görmeyi istemelisiniz.

Onları etkileme eğiliminde olan diğer kalıtsal olmayan sağlık koşulları şunları içerir:

 • Kabartmak bazen mide torsiyonuna neden olur
 • Cilt alerjileri
 • Dahil kanserler hemanjiyosarkom , mast hücre tümörleri, lenfoma
 • Hipotiroidizm

Boksörler şu şekilde sınıflandırılır: brakisefali köpekler. Düz yüzleri ve derin buruşuk burunları, özellikle sıcak havalarda bu yavrular için solunum problemlerine yol açabilir.

Olağanüstü uzun bir yaşam beklentileri yoktur, genellikle sekiz ila on yıl yaşarlar.Egzersiz yapmak

Bu cins, sınırsız enerjisi ve gürültülü mizacıyla tanınır. Bu köpeklerin ihtiyacı var çok her gün egzersiz!

Boksörünüz mahallede hızlı bir yürüyüş yapmaktan memnun olmayacak. Her gün en az iki uzun yürüyüşe ve gününüze sığdırabileceğiniz kadar oyun süresine ihtiyaç duyacak! İdeal olarak, yavrularınızın oynayabileceği ve görünüşte sonsuz enerjisini yakabileceği geniş bir arka bahçesi olan bir eviniz olacaktır.

Eğitim

Boksörler oldukça zeki ve eğitilebilirler. Sevmek Rottweiler ve diğer inatçı ırklar biraz inatçı olabileceğinden sabırlı ve eğitime devam etmeye hazır olmanız gerekecek!

Boxer yavru köpeğinizi yeterince büyüdükten hemen sonra itaat eğitimi kurslarına götürmeniz çok önemlidir. Erken eğitim ve öğretim, zıplayan boksörünüzün tamamen büyüdüğünde sıraya girmesini sağlayacaktır; en azından çoğu zaman! Eğer boksörünüzü çalıştırmayı planlıyorsanız, bir boksör bulduğunuzdan emin olmalısınız. Boxer ırkı için özel olarak yapılmış koşum takımı çünkü çekmeyi seviyorlar!Boyut ve Yaşam Koşulları

Boksörler orta büyüklükte ve büyük köpeklerdir, erkekler tipik olarak dişilerden daha büyük olacak şekilde büyür. Bir yetişkin omuzda 22 inç ila 24,5 inç uzunluğunda durarak 48,5 pound ila 80 pound ağırlığında olabilir.

Çok aile odaklı köpeklerdir ve dışarıda yalnız bırakılmaları pek hoş karşılanmaz.

Ayrıca uzun süre dış sıcaklığa maruz kalmak bir boksör için sağlıklı değildir. Bunun nedeni, vücutlarının aşırı sıcağa ve soğuğa iyi tahammül etmemesidir. Sıcak havalarda, dışarıda tutulan bir boksör, sıcak çarpması, nefes alma sorunları ve dehidrasyona karşı savunmasızdır. Boksörlerin nispeten ince, kısa tüyleri vardır ve çok soğuk havaya maruz kalmaya dayanacak şekilde üretilmemiştir.Kışın, boksörünüzün, sıcaklık donma noktasının altına düştüğünde onu sıcak tutması için sıcak bir mont veya yün sağlamanız önerilir.

Beslenme

Boksörlerin tipik olarak belirli yiyecek gereksinimleri yoktur. Bununla birlikte, bunlar yeterli egzersiz yapılırsa hızlı bir şekilde kalori yakacak olan yüksek enerjili yavrulardır.

Her zaman Boxer'ınızı yüksek kaliteli yiyeceklerle besleyin tipik olarak veterineriniz tarafından tavsiye edilecektir. Köpeğinize, üreticinin ürün ambalajı üzerindeki yönergelerinde ağırlığı ve yaşı için belirtilen günlük oranı vermek isteyeceksiniz.

Kuru köpek maması (kuru mama) boksörünüz için en iyi mama seçimidir çünkü bisküviler köpeğin yerken dişlerindeki bakterileri gidermeye yardımcı olarak diş eti iltihabına veya diş eti iltihabına neden olabilecek plak ve tartar oluşumunu önlemeye yardımcı olur. köpek periodontal hastalık .Boksörler çöpçü olma eğilimindedir, bu nedenle çöp kutularını köpeğinizin ulaşamayacağı bir yerde saklayın ve yemeğinizi gözetimsiz ve yavru köpeğinizin menzilinde bırakmayın!

Ceket ve Renkler

Boksörler dizgin, ten rengi ve beyaz tonlarında gelir.

Bazı ırkların aksine, boksörün beyaz rengine genetik bir mutasyon neden olmaz. Bununla birlikte, çoğu beyaz hayvanda olduğu gibi, beyaz boksörlerin sağır olma olasılığı, ten rengi veya benekli hayvanlardan daha fazladır. Ayrıca, beyaz boksörünüzün sonuçta gelişmesine neden olabilecek güneş yanığından muzdarip olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Cilt kanseri .

Kısa, pürüzsüz bir tüyleri vardır ve orta derecede bir dökücüdür.

Bakım

Boxer, bakımı kolay bir köpektir. tımar söz konusu olduğunda . Ve evcil hayvanınızı egzersiz yapmak için ne kadar zaman harcayacağınızı düşündüğünüzde bu da aynı şeydir!

Boksörün kısa, pürüzsüz tüylerinin parlak ve sağlıklı kalması ve ölü tüylerden kurtulmak için haftada bir sert kıllı bir fırçayla fırçalanması yeterlidir.

Özellikle iğrenç bir şeyle yuvarlanmadığı sürece boksörünüzü çok sık yıkamanıza gerek kalmayacak! Köpeğinizi yalnızca cildini kurutmayan veya alerjiyi tetiklemeyen hafif, köpeğe özgü bir şampuanla yıkamayı unutmayın.

Düzenli kalmaları için köpeğinizin tırnaklarını iki haftada bir kesin. Bu görevi kendiniz yapmaktan hoşlanmıyorsanız, yerel köpek bakıcınızdan veya veteriner kliniğinizden işi sizin için yapmasını isteyin.

Evcil Hayvanlar gibi

Öyleyse, bir boksör siz ve aileniz için doğru köpek arkadaşı olur mu?

köpek parkı küçük rock ar

Hadi bulalım!

 • Şiddetli köpekler ve çok fazla egzersize ihtiyaçları var. Köpeğinizle oynamaya ve köpeğinizi gezdirmeye ayıracak bol zamanı olan açık havada bir aileyseniz, bu cins sizin için uygun olabilir.
 • Harika bekçilerdir, ancak agresif değillerdir. uygun liderlikten yoksunlar .
 • Atletik boksör çeviklik ve flyball gibi aktivitelerde mükemmeldir; bu, size, köpeğinize ve ailenize saatlerce eğlence sağlayabilir ve aynı zamanda sizi benzer düşünen halktan oluşan yepyeni bir sosyal çevre ile tanıştırır.
 • Bu cins sadık ve sevgi dolu ve çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçiniyorlar. uygun şekilde sosyalleştirilirse .
 • Nefes alıp horlayabilmelerine rağmen aşırı havlamazlar!
 • Arkadaşlığa ihtiyaçları var ve evde uzun süre yalnız bırakılırsa yıkıcı olabilirler.
 • Kısa tüylerini iyi durumda tutmak için fazla fırçalamaya ihtiyaçları yoktur.
 • Bu köpekler aşırı sıcağa ve soğuğa karşı toleranssızdır. Yazların bunaltıcı olduğu veya kışların çok soğuk olduğu bir iklimde yaşıyorsanız, bu sizin için bir sorun olabilir.
 • Bu cins, sizinle ve insan ailesiyle birlikte iç mekanda yaşamalı.
 • Boksörler aşırı derecede salya akma eğilimindedir. Üzerine sallanmayı sevmiyorsanız bu bir sorun olabilir!

Öyleyse, bir boksör, ailenizin tüylü arkadaşı olarak on yıla kadar sahip olmak isteyeceğiniz türden bir köpek gibi mi geliyor?

Bu harika bir haber! Şimdi, güzel, zıplayan, boksör bir köpek yavrusu nereden satın alacağınızı bilmeniz gerekecek!

Yavru Köpek Almak

Doğru yavruyu bulmanın anahtarı, tanınmış, lisanslı bir yetiştiriciye gitmektir. Amerikan Boksör Kulübü Etik Kuralları .

İyi bir yetiştirici, yavrularına geçebilecek herhangi bir genetik kusuru olmadığından emin olmak için yavru köpeğin ebeveynlerinin gerekli tüm taramalarını bir veterinere yaptıracaktır. Yetiştirici, hem yavru köpeğin ebeveynlerinin uygun sağlık kuruluşları tarafından incelendiğini ve onaylandığını onaylayan yazılı belgeleri göstermekten mutluluk duyacaktır.

Saygın boksör yetiştiricilerinin bir listesini şu adreste bulabilirsiniz: American Kennel Club web sitesi bu bağlantıda .

Bir boksör köpek yavrusu için ödeyeceğiniz fiyat, menşe yerine, yavrunun cinsiyetine, ebeveynlerinin ödüllü gösteri hayvanları olup olmadığına, vb. Bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Boksör köpek yavruları için geçerli fiyat yaklaşık 750 $ ile 1500 dolar. Çok bekleyin birinci yıl boyunca toplanacak maliyetler .

Yavru değirmenler

Son zamanlarda, sözde sözde hakkında çok hak edilmiş kötü bir basın var. köpek değirmenleri .

Pek çok insan yavruları, yavruları üretmek için kullanılan üreme köpeklerinin sıklıkla bakımsız ve sağlıksız, sefil koşullarda tutulduklarının farkında olmadan, fiyatları düşük olduğu için yavru değirmenlerden satın alır. Çoğunlukla yavru köpekler hastalanır ve aşılanmaz ve birçoğu yeni evlerine geldikten sonra bir hafta içinde hastalık veya ölüme yenik düşer.

Yavru değirmenler, çok hızlı bir şekilde çok para kazanmak için kurulmuş tamamen ticari işletmelerdir. Ayrıca, bu yerlerin çoğu bir gecede ortadan kaybolur ve daha sonra ölen veya kalıtsal sağlık sorunları olduğu ortaya çıkan bir köpek yavrusu alırlarsa sahiplerine geri dönüşü olmaz.

Bu hikayenin ahlaki, sadece saygın bir yetiştiriciden, tercihen bir veteriner tarafından tavsiye edilen bir boksör yavrusu satın almanız gerektiğidir. Yetiştirici sizi yavru köpeğin ebeveynleri veya kardeşleriyle tanıştırmak istemiyorsa ve size köpek kulübelerinin etrafını göstermiyorsa, uzaklaşın.

Kurtarmalar

Yavru köpekler şüphesiz çok eğlencelidir, ancak aynı zamanda çok iştir! Bu nedenle, yetişkin bir boksör ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza bir yavru köpeğe göre daha uygun olabilir.

ABD'de, sizin için mükemmel olabilecek yetişkin bir boksör bulabileceğiniz düzinelerce sığınak var. Bazı kurtarma merkezlerinde, ebeveynleri belirsiz olsa da, boksör yavruları vardır.

Bir barınaktan bir boksör evlat edinirseniz, her zaman veterinerinize herhangi bir sağlık sorunu için köpeği veya köpeği kontrol ettirin. Kurtarma organizasyonlarının çoğu, yeniden yerleştirmeyi kabul etmeden önce köpeklerini mizaç ve uygunluk açısından test edecektir.

Ayrıca, birçok barınak şu anda bir tür 'satın almadan önce deneyinKalıcı bir anlaşma yapmadan önce bir köpeği deneme süresi boyunca eve götürebileceğiniz bir program.

Bu bağlantıda ABD'de çok sayıda boksör barınağı ve kurtarma kuruluşu bulacaksınız.

Boxer Karışımları

Çok farklı var Boxer karışımları son yıllarda özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkeleri vuran 'tasarımcı köpek' çılgınlığı ile ortaya çıkan. En popüler boksör karışımlarından bazıları şunları içerir:

Sarmak

Bol miktarda alanınız, geniş bir arka bahçeniz varsa ve aktif bir yaşam tarzı yaşayan açık havada bir aileyseniz, bir boksör sizin için ideal köpek olabilir.

cane corso vs pitbull

Eğitilebilir boksör, özellikle aileniz köpeğinizi enerjik yavrularınızın seveceği çevikliğe ve flyball etkinliklerine götürmek istiyorsa, bir aile ortamında gelişecektir! Tımar gereksinimleri minimum olsa da, boksörünüzü egzersiz yapmak için çok zaman harcamaya hazırlıklı olmanız gerekir.

Boksörler, çeşitli kalıtsal sağlık koşullarına eğilimlidir. Bu nedenle, bir boksör yavrusu almaya karar verirseniz, her zaman lisanslı bir yetiştirici kullanın ve yavrularınızın ebeveynleri ve büyükanne ve büyükbabası için sağlık taraması sertifikalarını görmeyi isteyin. Köpeklerin kötü koşullarda tutulduğu ve yavruların genellikle hastalıklı ve hasta olduğu bir yavru fabrikasından bir boksör yavrusu satın almaktan kaçının.

Yetişkin bir boksör almayı tercih ederseniz, ideal arkadaşınızı bir kurtarma merkezinde veya barınakta bulabilirsiniz. Amerika'nın her yerinde, sonsuza dek sevgi dolu bir eve yerleşme şansını sevecek düzinelerce evsiz boksör var.

Yorumlar