Sibirya Husky Kaniş Karışımı: Huskydoodle Irk Bilgisi

Sibirya Husky Kaniş Karışımı: Huskydoodle Irk Bilgisi

Kaniş ve Sibirya Husky karışımının Huskydoodle, Poosky, Siberpoo ve Huskypoo gibi birçok takma adı vardır. Huskypoo, her ikisi de safkan olan Sibirya Husky ve Poodle'ın ürünü olan, kasabada çok yeni bir tasarımcı köpektir. Bu cinsleri karıştırırken, sevimli bir yavru elde edersiniz!

Huskypoo nispeten yeni bir melez köpek olduğundan, safkan bir köpek olarak kabul edilmez ve Huskypoo'nun en az üç sabit nesli olana kadar çoğu köpek kulübesi kulübü tarafından tipik olarak kabul edilmeyecektir. Bu zaman gelene kadar melez bir melez cins olarak bilinecek. Huskypoo, her ikisi de çalışma geçmişinden gelen enerjik ebeveynleri sayesinde enerjik bir tüy yumağıdır. Siberpoo, şu ülkelerde kullanılan birçok tasarımcı köpekten biridir. Kaniş ile melezleme .sağlık ve mavi bufalo

Bu yavru çok zeki ve gün boyunca çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyacı var. Huskypoo'nun ne kadar popüler olduğu tam olarak bilinmemekle birlikte, her iki ebeveyn de kendilerini Amerika'daki en iyi 20 köpek ırkında buluyor. Sevimli görünümü ve zekasıyla, Siberpoo'nun neden dünya çapında giderek daha fazla sevildiğini anlamak kolaydır, bu yüzden onun hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tasarımcı Köpekler

Karma bir melez olarak da bilinen tasarımcı köpeği, son on yılda Amerika'da popülaritesini artırdı. 'Tasarımcı köpek' terimi kulağa biraz gösterişli gelse de, bu sadece iki safkan köpeğin ürünü . Bu durumda, bu işlemin istenen sonucu Huskypoo'dur. Bunun birçok faydası vardır ve bazı safkan köpek hayranları uygulamaya kaşlarını çatarken, bilimsel olarak faydaları olduğu kanıtlanmıştır. Melez canlılık süreci sayesinde, yavrularınız sadece biraz daha sağlıklı ve daha sert olmaktan fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda iki köpek ırkının kombinasyonu, Kaniş ve Sibirya kurdu arasında tam olarak karar veremeyen potansiyel sahiplere de fayda sağlayacaktır.Sahnede nispeten yeni olan tasarımcı köpekler hakkında olumsuz olarak algılanabilecek tek şey, siz garanti edemez Bu görünüm veya mizaç gibi hangi özellikler yavrularınız tarafından miras alınacaktır. Bazıları bu genetik piyangoyu heyecan verici bulurken, diğerleri bu piyangoyu biraz rahatsız ediyor. Ancak, her iki ebeveynini de anladığınız ve beklenmeyeni beklemeye hazır olduğunuz sürece, yakışıklı Huskypoo tarafından kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Sibirya kurdu

Eski Sibirya kurdu, teslimatları kızakla çekmek yüksek hız ve sınırsız dayanıklılıkla geniş buzlu topraklar üzerinde. Bunu çok az yiyecek ve enerji ile yaptı ve yerli kabile efendileri becerilerinden o kadar etkilendiler ki, ona önemli işler verdiler. Sibirya kurdu yalnızca Kuzey Kutbu topraklarında hem insanları hem de yükleri taşıyan çalışan bir köpek olarak kullanılmıyor, aynı zamanda tercih edilen bir aile hayvanı ve sevgi dolu bir arkadaş.

2019 yılında sıralandı 14 gibiinci American Kennel Club (AKC) tarafından en popüler cins. Sibirya Husky, AKC tarafından giden, sadık ve yaramaz bir yavru olarak tanımlanıyor. O aileye yardım etmeyi seven aptal bir yavru. saatlerce eğlence ve eğlence ama aynı zamanda ihtiyaç duyduğu egzersiz yapılmazsa sıkılacak ve yıkıcı olacak çok enerjik bir köpek. Husky, aynı zamanda bir başka popüler melez yavrudur. aussie ile geçti veya almak golden retriever ile karışık . Ayrıca bazen Alman Çoban Köpeği gibi diğer benzer görünümlü ırklarla bazı benzersiz karışımlar göreceksiniz ( buraya bakın ).Kaniş

Huskypoo’nun diğer ebeveyni olan Poodle, 16 yaşında olan Sibirya kurdudan daha genç bir türdür.inci Century Europe. Kaniş genellikle gösterişli olarak bilinir. Fransa'nın ulusal köpeği ponponlu saç kesimi ve güzel tutamları için. Kalıp yargılarına aykırı olarak, başlangıçta bir ördek avcısı Almanya'da ve onu suda sıcak tutan süslü saç kesimi. Ek olarak, aynı zamanda onu bir trüf mantarı avcısı olarak istihdam eden usta burnu ile tanınır. Görünüşe göre bu havalı köpeğin aslında bir sır çok zeki gerçekten işçi.

Kaniş alır üç boyut ; Standart 15 inç veya daha uzun boylu, Minyatür 15 inç'in altında ve Oyuncak 10 inç ve altı ölçüyor. Her boyut aynı köpektir, sadece boyut olarak bir değişikliktir. Huskypoo neredeyse her zaman Standart Kaniş , daha büyük olduğu için.

Zekasına ve avlanma becerilerine rağmen, artık daha çok, hayranlık ve ilgiyi toplayan Kraliyet ailesinin ve Fransız aristokratlarının kucaklarında bulunur. 2019'da Kaniş şu anda AKC tarafından 7 olarak sıralanmıştır.inci Amerika'daki en popüler köpek. Diğer bazı popüler kaniş karışımları şunları içerir: Aussiedoodle , kaniş corgi karışımı ve arasında bir karışım olan Bernedoodle kaniş ve Berner .Huskypoo Mix

Huskypoo, gün boyunca ilgiye ihtiyaç duyan ve talep eden aktif bir arkadaştır, bu nedenle bu adamı evde uzun süre bırakmayı beklemeyin. O yıpranacak bir meydan okuma Egzersiz seansları sırasında frizbiler, toplar ve ipler gibi birçok oyuncağa ve bir süre zihnine meydan okuyacak ikramlarla doldurabileceğiniz oyuncaklara yatırım yapmanız gerekecektir. O bir zıplayan eğlence topu Aileyi saatlerce eğlendirecek. Bununla birlikte, büyüklüğü ve boyu nedeniyle, enerjisiyle birleştiğinde, küçük çocuklu ailelere uygun değildir, çünkü kazara onları sırf heyecanından yere serebilir.

Ne kadar aktif olmasına rağmen, Kaniş ebeveyni sayesinde gün içindeki tuhaf kestirmeyi de seviyor ve işte bunlar güç uykusu yıpranmasının bu kadar zor olmasının bir başka nedeni de budur. Bahçede mutlu bir şekilde kestirecek ya da evin en güneşli noktasını bulacak ve 30 dakikalık saf rahatlamanın tadını çıkaracak ve sonra tekrar işten ayrılacak!

Ailesine karşı son derece sevgi dolu ve naziktir ve daha büyük çocuklar, yaşlılar ve aradaki diğer herkes etrafında olmayı sever. Her aile faaliyetine dahil olmayı sevecekler ve bu onun sosyalliği ve arkadaşlık ihtiyacı sık sık ayrılık kaygısıyla muzdariptir. Bazı Poodles sahipleri, zaman zaman kendisini aile birimindeki bir kişiye diğerlerinden daha fazla bağlayacağını ve Husky kaniş karışımı için durum böyle olsa da, Husky ebeveyninin kesinlikle herkese ve herkese olan sevgisini miras alabileceğini belirtiyor.

Boyut ve Görünüm

Huskydoodle bir orta ila büyük köpek ırkı tamamen büyüdüğünde, her iki ebeveyni gibi. Hem dişi hem de erkek Huskydoodle, aralarında herhangi bir yerde ölçüm yapacaktır. 14-25 inç uzun boylu, pençeden omuza ve aralarında tartacak 45 ve 60 pound ; elbette, dişi spektrumun alt ucunda ve erkek ise spektrumun üst ucunda olacak.Huskypoo'da tipik olarak sarkık kulaklar Kaniş ebeveynine benzer ve nadiren Husky'nin dik üçgen kulak şekillerine sahiptir. Çoğu zaman Husky'nin parlak mavi gözlerini miras alır ve nadir durumlarda farklı renkli gözleri miras alır. Ayrıca burnu, dudakları ve pençeleri gibi siyah yüz hatları da olacaktır.

Çoğu Husky melezinin aksine, Huskydoodle, genellikle Husky'nin vahşi görünümünü miras almaz ve olmasa da çok daha evcilleştirilmiştir. oyuncak ayı ona bir bak.

Ceket ve Renkler

Huskypoo'nun ceketi genellikle şu renklere bürünür: siyah, gri ve beyaz , çünkü bunlar iki ebeveyninin ortak olarak paylaştığı renkler. Ayrıca kaniş ailesinden kayısı, krema, kırmızı ve kahverengi gibi daha geniş renk çeşitliliği alabilir, ancak bu renkler çok daha nadirdir. Huskypoo'nun yüzünde genellikle Husky ebeveyninin yüzünde işaretler bulunur.

Husky ebeveyninin çift ceketi varken Poodle'ın yoktur. Çoğu Huskypoos çift ceketi miras almaz ve tel gibi ve kıvırcık saçlar Fino köpeği ama o kadar vahşi ve kalın değil. Sonuç olarak, Husky'nin aksine dökülme mevsiminde çok fazla dökülme eğiliminde değiller ve Poodle'ın aksine tıraş olmaya ihtiyacı olmayacak, bu nedenle genel olarak bakım yapması ebeveynlerinin her ikisine göre çok daha kolay.Kaniş ebeveyni bir hipoalerjenik köpek , ancak Sibirya Husky değil. Birçok yetiştirici, Siberpoo'yu hipoalerjenik olarak atlatmaya çalışabilir, ancak o değildir. Huskypoo'nun kıvırcık saçları varsa, alerjisi olanları etkileyen bileşen olan tüyler bukleler tarafından yakalanma eğiliminde olacaktır ve bu nedenle, daha düz saçlı Huskypoo'lardan daha az rahatsız edici olabilir. Ancak, bu sizi etkileyen bir şeyse, o zaman gerçekten garantili bir hipoalerjenik köpeğe bağlı kalmalısınız.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Huskydoodle, yüksek enerjili bir köpektir. günde en az 60 dakika yoğun egzersiz . Ebeveyninin geçmişini hatırlayan Siberpoo, iyi bir koşuya bayılırdı, bu yüzden harika bir koşu partneri olurdu, ama aynı zamanda sudan nesneleri almaktan da hoşlanırdı, bu yüzden onu bir oyun için yerel göle götürmeyi unutma. Huskydoodle a ile egzersiz aktivitelerinin karışımı onu hem fiziksel hem de zihinsel olarak uyaracak.

Husky kaniş karışımı, enerjik büyük bir köpek, apartman yaşamına uygun değil ve arka bahçeye erişimi olan daha büyük evlerde çok daha iyi olur. Egzersiz seansları arasında sürekli uyarılmaya ihtiyaçları olacaktır ve bir arka bahçe onlara sevdikleri alanı ve temiz havayı vermenin en iyi yoludur. Unutma, Huski'ler bir numara köpek kaçış sanatçıları, ve delikler ve tüneller kazacaklar ve 6 metrelik bir çitin kolayca atlayabilecekleri için, onun kaçamayacağı güçlendirilmiş bir bahçeniz olduğundan emin olun.Eğitim

Sibirya Kurdu ve Kaniş, bağımsız ve inatçı yaratıklar olarak biliniyor ve bu nedenle eğitilmesi en kolay köpekler değil . Bu nedenle, Huskypoo ile mümkün olduğunca erken itaat eğitimine başlamak, kuralların ve sınırların erken yaşlardan itibaren belirlenmesini sağlamak için anahtardır ve bunlara temel bir disiplin seviyesi aşılar ve bu da onların ciddi bir şekilde inatçı olma şanslarını azaltır. onlar yaşlı.

Huskypoo'nun aynı zamanda bir kısa konsantrasyon süresi ailesine benzer. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, antrenman seanslarını kısa ve eğlenceli tutmak, hem antrenmandan hem de sizden sıkılmalarını önlemektir. Zekasını küçümsemeyin, zihnini yeni numaralar ve zorluklarla test etmeniz gerekecek, aksi takdirde ilgisini tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

görünüşte iyi çalışan bir model. & text = Onun boyutu benzersiz

Sağlık

İki farklı safkan köpeği çiftleştirmek, tasarımcı köpeğin genetiğinin daha çeşitli olduğu anlamına gelir ve bu dünyadaki çoğu şeyde çeşitlilikle birlikte güç gelir! Huskypoo bir ömür sürecek 10-13 yaş ve ebeveynlerine benzer genel olarak sağlıklı bir köpektir. Siberpoo nispeten yeni bir tasarımcı köpek olduğundan, onun için henüz bir cins özelliği yoktur ve bu nedenle, neye eğilimli olabileceğini anlamanın en iyi yolu, ebeveynlerinin sağlığı .

Kaniş ebeveynin bir kalça değerlendirmesi Kalça eklemlerinin anormal şekilde oluşup oluşmadığını belirleyen kalça eklemlerini puanlamak için, eğer öyleyse, yaşlandıkça ağrılı artrite neden olacaktır. Ayrıca bir Göz doktoru değerlendirmesi Progressive Retinal Atrophy (PRA) ve Optik Sinir Hipoplazisi gibi çeşitli göz rahatsızlıklarını test eden. Sibirya Kurdu ayrıca bir kalça değerlendirmesinden ve ayrıca bir Göz doktoru değerlendirmesinden geçmelidir.Poodle Club of America'nın yukarıdaki ikisine ek olarak önerdiği bir dizi başka test de vardır. buraya . Sibirya Husky Ulusal Irk Kulübü, bulunabilecek yukarıda önerilen testleri özetledi. buraya .

Beslenme

Husky Kaniş Karışımı etrafta yiyecek Günde 2 ½ bardak yemek , boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı. Onu beslediğinizden emin olun yüksek enerjili büyük köpekler için özel olarak hazırlanmış yiyecekler ve paket talimatlarını izleyin. Herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman Veterinerinizle konuşun ve size özellikle yavrularınızı neyle besleyeceğiniz konusunda tavsiyede bulunabilir.

Husky Poodle karışımını aşırı egzersizden hemen önce veya sonra beslemediğinizden emin olun, çünkü bu durum kabartmak Bu hem Kaniş hem de Husky'yi etkileyen hayatı tehdit eden bir durumdur.

Bakım

Bu, tamamen Huskypoo'nun ebeveynlerinden miras aldığı ceket türüne bağlıdır. Bununla birlikte, genel olarak, ortalama bir Huskydoodle, ceketini sağlıklı ve idare edilebilir tutmak ve aksi halde giysilerinizde bulan ölü tüyleri yakalamak için haftalık fırçalama gerektirecektir; haftada iki ila üç kez bu adam için yeterli olacak. Poodles'ın tel gibi ve kıvırcık tüylerini miras alırsa, tel fırçaya da yatırım yapmalısınız çünkü bu onları engelleyecektir. matlaşmadan sıkı bukleler .

Nem, cilt tahrişine ve merhem ve tedavi gerektiren yaralara neden olabileceğinden, Huskypoo'yu banyodan sonra iyice kuruladığınızdan emin olun. Bir her 6-8 haftada bir banyo yeterli olacaktır ve tırnak kesme ve kulak temizleme gibi diğer tımar işlemleri diğer yavrulara benzer olmalıdır. Herhangi bir anormallik veya problemi tespit etmenin en kolay yolu bu olduğundan, onu her fırçaladığınızda kontrol ettiğinizden emin olun.

Yavru köpekler

Saygın bir yetiştiriciden bir Huskypoo köpek yavrusu fiyatı 700 $ , onu bundan daha ucuza satan bir yetiştiriciye rastlarsanız, uzaklaşın. Yavru değirmeni yetiştiricileri, olası yetiştiricileri ikna etmek ve onları süper sağlıklı yavrular olarak tanıtmak için yavruları çok daha ucuza satmaları muhtemeldir. Gerçek şu ki, sağlıklarını hiçbir şekilde önemsemiyorlar ve sadece hızlı para kazanmakla ilgileniyorlar.

Aile Hayvanları Olarak

 • Huskydoodle, tüm ailesini seven girişken bir köpektir.
 • O kadar girişken bir köpek olduğu için, onu korkunç bir bekçi köpeği yapıyor.
 • Daha büyük çocuklarla iyi geçinecek ve onlara çok düşkün olacak.
 • Sadece cüssesi ve zıplayan doğası nedeniyle küçük çocuklu bir aileye uygun değildir.
 • Küçük yaştan itibaren diğer köpekler ve diğer hayvanlarla sosyalleştiği sürece.
 • Huskydoodle, en az 60 dakika egzersiz yapabilen aktif bir aileye yerleştirilmelidir.
 • Zihinsel enerjisini dışarı atması gerekecek çok zeki bir yavru.
 • Kendisine zihinsel uyarım sağlayabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Huskypoo zeki ve inatçıdır ve bu nedenle sağlam bir ustaya ihtiyacı olacaktır.
 • Onu meşgul edebilecek bir usta ve bu nedenle acemi köpek sahibi için değil.
 • Kaniş ebeveyni hipoalerjenik olmasına rağmen, Huskypoo değildir.

Huskydoodle Yetiştiricisini Bulmak

Huskypoo tüm kutuları işaretliyorsa, sonraki adım saygın bir yetiştirici bulmaktır. Aramanıza başlamanın en iyi yolu, çevrimiçi bir arama motoru kullanarak yetiştiricileri aramaktır. Daha sonra yetiştiricileri doğrudan arayabilir, onlar ve işleri hakkında fikir edinebilirsiniz ve yorumları oku internet üzerinden. Saygın ve etik olup olmadıklarını öğrenmek ve ebeveynlerini ve sağlık sertifikalarını görmek önemlidir. Yetiştirici bunlardan herhangi birini reddederse, uzaklaşın.

Başka bir harika yol da yetiştiricilerle konuş Poodle ya da Sibirya Husky'den ve herhangi bir Huskypoo yetiştiricisini tanımıyor olsalar da, bunu yapan birini tanımaları muhtemeldir ve bu bilgiyi sizin için mutlu bir şekilde bulacaklardır.

Kurtarma ve Sığınaklar

Husky Poodle karışımı nispeten yeni bir tasarımcı köpek olduğundan, bu adamlardan birini kurtarma merkezlerinde bulmanız pek olası değildir. Bir Siberpoo evlat edinmek istediğinizden eminseniz, en iyi yol, Poodle ve Husky'nin özel kurtarma barınaklarıyla konuşmak veya ziyaret etmek olacaktır, çünkü evlat edinilecek bir Huskypoo varsa, bu barınaklarda olma olasılığı vardır. . Amerika Kaniş Kulübü belirli kurtarma merkezlerini sıralayın. Amerika Sibirya Husky Kulübü .

Son düşünceler

Husky Kaniş Karışımı muhteşem bir köpektir ve takma adı kulağa en hoş gelen isim olmasa da, evin etrafında olması bir zevktir. Çok sadık ve ailesini o kadar çok seviyor ki, onu çok uzun süre yalnız bırakmanıza dayanamıyor.

Bu adama ihtiyaç duyduğu ilgiyi verebildiğiniz ve genetik belirsizlik düşüncesi sizi heyecanlandırdığı sürece, Huskypoo harika bir aile tercihidir.

Yorumlar

Burçin
Şimdi bir tane aldım! Erkek, o
Kelly Wilson
Kulağa harika bir köpek yavrusu benziyor Brenda! Yorum yaptığınız için teşekkürler!
Leeza Enz
Oğlumuzu yakaladık
Kelly Wilson
Merhaba Leeza! Aslında doğrudan yetiştiricilerle çalışmıyoruz, ancak bölgenizdeki yerel sosyal gruplara bakmanızı tavsiye ederim. Bazı harika yavruları olan çeşitli sosyal medya kanallarında çok sayıda yetiştirici bulabilirsiniz. Araştırmanda iyi şanslar!