Kaniş Karışımları: 20 Farklı Doodle Melez Türü

Kaniş Karışımları: 20 Farklı Doodle Melez Türü

Kanişler, tüm yarışmalarda genellikle en iyi gösteriyi kazanan inanılmaz köpeklerdir. Onlar üç beden çeşidi vardır ve 20 inçten 7'ye kadar büyük olabilir. Uzun boyunları, düz sırtları, kısa kuyrukları ve büyük bacakları herhangi bir köpek aşığı tarafından kolayca tanınabilir. Fransa ile ilişkili olmalarına rağmen, aslında 1800'lere kadar uzanan Alman kökenlidirler.

Kaniş zekasıyla tanınır ve kolay eğitim. Canlı, eğlenceyi seven ve dikkatleri üzerine çeken aktif köpeklerdir. Bu çekici nitelikler, neden bu kadar çok yetiştiricinin Poodle ile geçtiğini açıklığa kavuşturuyor.Son 15 yılda, genellikle Doodles olarak bilinen Kaniş karışımlarında bir artış görüldü. popüler melez evcil hayvan sahipleri için.

Kaniş Karışık Irklar

Kullanabileceğiniz düzinelerce Doodle türü vardır ve bazılarını bulmak diğerlerinden daha kolaydır. Bu 20 Kaniş karışımı, meşhur ve tuhafların birleşimidir. Aileniz için hangisinin en uygun olduğunu görmeye çalışın.
Labradoodle

Labradoodle

Irklar: Labrador ve Kaniş Karışımı

Labradoodle, daha popüler karışımlardan biridir. Labrador ve Kaniş karışımı çok sevecen ve ilgiyi seviyor. Ayrıca fiziksel olarak üzerinize atlayacakları veya bir evcil hayvan için elinizi tokatlayacakları için göstermeyi de umursamıyorlar.

Kısa tüyleri onları tımar etmeyi kolaylaştırır, ancak paspaslanmayı önlemek için yine de düzenli bakımlara ihtiyaçları vardır. Fırçalamamayı seçerseniz banyo gerekebilir. Labradoodles suyu sever, bu yüzden banyo yapmak kolay olacaktır.Çok fazla enerjileri vardır ve günde bir kez yürünmelidir. Dışarı çıkın ve onlarla oyun oynadığınızdan emin olun ve bir numara öğrendikleri için onlara bolca övgü verin. Sarı labradoodle sıklıkla yanılıyor bir goldendoodle için.


Bidoodle

Bichon Frise Kaniş Karışımı

Irklar: Bichon Frise ve Kaniş Karışımı

Bidoodle (ayrıca Doodle Frise ve Bichoodle) bir Bichon Frise ve Kaniş karışımı . Sarılmayı ve kucaklanmayı seven küçük enerji toplarıdır. Süveter olsalar da küçük boyutları ve büyük kişilikleri çocuklar ve küçük apartmanlar için harikadır.Çok seslidirler ve havlamayı, sızlanmayı ve sızlanmayı severler ve ayrılık kaygısına eğilimlidirler. Diğer küçük ırklar gibi, tuvalet eğitimi konusunda sorun yaşarlar çünkü minik mesaneleri vardır. Ayrıca işemek için endişelenme eğilimindedirler.

Yine de, sizi ölesiye yalayarak sevmek isteyen saldırgan olmayan bir cinstir. Harika kucak köpekleri yaparlar! Antrenman sırasında hızlı bir şekilde aşırı kilo alabilecekleri için tedavilere erişimden kaçınmaya çalışın.


Altın renkli doodle

Altın renkli doodle

Irklar: Golden Retriever ve Poodle Mix

Bir başka popüler varyant, bu güzel köpekler 80 pound'un üzerinde olabilir, ancak oyuncak eşdeğeri 10 pound kadar küçük olabilir. Bu Golden Retriever ve Poodle karışımı tüy dökmez ve tüylerini temiz tutmak için sık sık tımar gerektirir.Goldendoodles, yüksek enerjili ve oynamak için geniş bir arka bahçeye sahip aile evleridir. Yavru köpekler, genellikle zıplayacakları ve gençleri devirecekleri için çocuklarla oynarken sorunları olacaktır. Sadece kendi güçlerini bilmiyorlar!

pomeranya köpeği maması

Tipik olarak sağlıklı olsalar da kalça ve eklem sorunlarından muzdariptirler. En iyisi, onlara uygun yiyecek ve kalça ve eklem takviyelerini vermek, böylece onları geliştirme olasılıkları daha düşüktür. Altınlar da bazen oluşturmak için Oyuncak sürümüyle karıştırılır minyatür versiyon Goldendoodle.


Cavapoo

Cavapoo

Irklar: Cavalier King Charles Spaniel ve Kaniş Karışımı

ABD'de en çok aranan Doodle olan Cavapoo, Kaniş ve Cavalier King Charles Spaniel'in muhteşem bir karışımıdır. Getirmeyi, koşmayı seviyorlar, ama en önemlisi - dikkatinizden zevk alıyorlar! Sık sık Cavachon ile karıştırıldı .En fazla 25 pound vururlar, bakımı ve oynaması kolaydır, ancak daha zorlu kişilikleriyle eğitim zor olabilir - Cavapoos'un temiz kalması için biraz tımarlamaya ihtiyacı vardır.

Cavapoos, yalnız bırakılmakta zorlanır ve ayrılık kaygısına eğilimlidir. Onlara ihtiyaç duydukları ilgiyi verebilecek daha büyük aileleri severler, ancak sevecenlikleriyle aşkı büyük porsiyonlarda bulacaklarından eminiz!


Sheepadoodle

Sheepadoodle

Irklar: Eski İngiliz Çoban Köpeği ve Kaniş KarışımıSheepadoodle yüksek odaklı Poodle ile iş odaklı Sheepdog'u birleştirir. Bu kombinasyon, 'aile hayatı için eğitilmesi zor' Çoban Köpeği ile geçinmeyi kolaylaştırır. Genellikle daha büyük bulunurlar ve dört ay sonra 30 pound'a ulaşabilirler.

Sheepadoodles, çocukları ve diğer köpekleri sever, ancak büyük çerçeveleriyle herkesi devirmeyi kolaylaştırdığı için nazikçe oynamak için eğitilmelidir. Doodle, Sheepdog ebeveynlerini tercih ederse, muhtemelen bir sürü içgüdüsüne sahip olacaklar, bu yüzden onlara yapacak bir iş vermek, zihinsel sağlıkları için harika olacak!

Uzun tüyleri genellikle enkaz ve tozu çektiğinden, onları günlük olarak ve sık sık fırçalamanız gerekir. Diğer büyük köpeklere benzer şekilde, kalça ve eklem sorunlarına karşı hassastırlar.


Shih Poo

Shih Poo

Irklar: Shih Tzu ve Kaniş KarışımıBu küçük adamlar inatçı olabilirler onların Shih Tzu soyları , ancak bu, Kaniş karışımları sayesinde kolayca eğitilebilir. Ancak bu, günlük eğitime ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez, ancak eğitim Shih Poo ile tıklandığında iyi davranırlar.

Diğer Doodle'lar kadar memnun etmeye hevesli değiller ve sizin ilginizden çok farklı kokularla ilgilenecekler. Shih Poo, büyük ailelerde veya küçük çocuklarda iyi sonuç vermez ve favorileri seçmeye eğilimlidir.

Shih Poos çok fazla aktiviteye veya oyun süresine ihtiyaç duymaz ve tüm gün evcil hayvanlarıyla birlikte tembellik etmeyi tercih eder. Düşük etkili bir köpek arayan herkes için mükemmeldir.

Ancak, biraz sabırlı oldukları için yeni köpek sahipleri arasında iyi değildirler.


Schnoodle

Schnoodle

Irklar: Schnauzer ve Kaniş Karışımı

Schnauzer ve Poodle'ı karıştırmak, istenen karışıma ulaşmak birkaç nesil aldığından size mutlaka bir Schnoodle vermeyecektir. Schnoodle'ın kabarık ceketi, dalgalı ve inanılmaz derecede yumuşak dengeli bir kombinasyondur.

'Mükemmel' köpeği yapmaya giden yoğun üreme nedeniyle bir Schnoodle'ın genel eğilimini tespit etmek zordur. Bununla birlikte, genellikle agresif değildirler ve genç yaşta çok fazla sosyalleşmeye ihtiyaç duymazlar.

Sahiplerini çok koruyorlar ve zıplamak ve oynamak için çok fazla alana ihtiyaçları var. Büyük bir arka bahçe onlar için bir zorunluluktur.


Yorkipoo

Yorkipoo

Irklar: Yorkshire Terrier ve Kaniş Karışımı

Bu yaygın oyuncak karışımı kaynaklanıyor Yorkie'den ve Kaniş. Erken eğitime ve çok fazla ilgiye ihtiyaç duyan serseri bir cinstir. Yorkipoos, diğer küçük köpeklerin çoğunun mizacını ve enerjisini paylaşır.

Yorkipoos çok sesli bir türdür ve tipik olarak daha uzun ömürlüdür. Yavru olduklarında onları sosyalleştirdiğinizden emin olun, yoksa büyüdüklerinde davranış sorunları yaşayabilirsiniz. Yine de, ilgiyi seven çok aktif sosyal köpeklerdir, ancak Yorkie tarafları onları soğukkanlı olmaya yönlendirebilir.

Kürkleri kıvırcık ve düz arasında değişir ve farklı kürkler, farklı bakım gereksinimleri anlamına gelecektir.


Pomapoo

Pomapoo

Irklar: Pomeranian ve Kaniş Karışımı

Son derece kabarık Pomeranian ve kıvırcık saçlı Kaniş bu sevimli kombinasyonu oluşturur. Onları benzersiz kılan şey, dökülmeleridir, bu da astarlarının düzenli olarak fırçalanması gerektiği anlamına gelir. Asla 12 pound'dan daha ağır değildirler. Bu yavrular, diğer ırkların bazılarından biraz daha pahalı olabilir. ebeveyn ırkının pahalı doğası , pomeranya.

Dairelerde ve küçük evlerde iyi iş çıkarırlar. Pomapoların çok az egzersiz gerektirdiği için büyük bir bahçeye ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte, çok fazla ilgiye ihtiyaçları vardır ve uygun şekilde eğitilmedikleri takdirde aşırı derecede havlarlar.

Pomapoos agresif olabilir ve kaynak korumaya yatkın olabilir. Çocuklarınız varsa, onları es geçmek iyi bir fikir olabilir. Pomapoos, bekar ebeveynlerle iyi iş çıkarır, ancak daha büyük aileler sorunlarla karşılaşacaktır. Paylaşmayı sevmiyorlar.


Peekapoo

Kaniş Pekingnese

Irklar: Pekingese ve Kaniş Karışımı

Peekapoos, bir Pekingese ve bir Kaniş arasında sıklıkla tartışılan bir karışımdır. Genellikle astarları yoktur, bu nedenle bakımı ve fırçalanması kolaydır ve inanılmaz derecede sevgi doludur. Bununla birlikte, çok sayıda sağlık sorunundan muzdariptirler.

Pekingese'nin üçte ikisi Brachycephalic Obstrüktif Havayolu Sendromundan muzdariptir. Bu daha sonra Peekapoo'ya aktarılır ve bu da nefes almalarını zorlaştırır. Tedavisi yoktur ve bu nedenle ömür boyu yorucu nefes alırlar, ağrılar yaşarlar ve aşırı sıcaklıklarla baş edemezler.

Sağlık konularında iyi eğitilmeniz gerekecek ve onlar çocuk bakımından fakir. Vücutları ne yazık ki neredeyse her yönüyle onlara karşı çalışıyor.


Saint Berdoodle

Saint Berdoodle

Irklar: Saint Bernard ve Kaniş Karışımı

Saint Bernard ve Poodle kombinasyonu, sevimli ve sadık bir cins oluşturur. Onlar sevecen, mutlu olmayı seven köpeklerdir. Saint Berdoodle'ın büyüdükten sonra büyük olmasını bekleyin, çünkü 100 pound'u kolayca vurabilirler.

Çok fazla bakım gerektiren kalın, kıvırcık kürkleri olacak. Daha sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, onları desteklemenizi tavsiye ederim. Bununla birlikte, daha soğuk havayı severler ve karda atlamak için çok fazla enerjiye sahip olacaklar.

Saint Berdoodles, eğitilmesi kolay, tüm insanları ve hayvanları seven ve dikkatinizi çekmek için üzerinize oturacak veya sizi pençeleyecek büyük bebeklerdir.


Whoodle

Whoodle

Irklar: Wheaton Terrier ve Kaniş Karışımı

Muhtemelen en az yaygın olan karışımlardan biri olan Whoodle, bir Wheaton Terrier ve bir Kaniş arasında ilginç bir kombinasyondur. Bu nedenle, genel mizaç, sağlık sorunları ve boyutu bilmek için yeterince büyük bir örneklem büyüklüğü yoktur.

Wheaten Teriyerleri güvenilir, arkadaş canlısı ve eğitilmesi kolay harika aile köpeğidir. Kanişler de iyi eğitilir ve genel olarak zekidir, bu nedenle Whoodle öğretmek büyük olasılıkla ödüllendiricidir. Kalın kürkleri olduğu için büyük olasılıkla Whoodle'ı günlük olarak tımar etmeniz gerekecektir.

Birini bulmak zor olacak ve bir tane almayı ümit etmek için büyük olasılıkla ülke çapında seyahat etmeniz gerekecek! Bir tane bulursan, yakala, bir daha o şansı yakalayamayabilirsin.


Bernedoodle

Bernedoodle Yavrusu

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Kaniş Karışımı

Bernedoodle, Kaniş ve Bernese Dağ Köpeğinin çok kolay giden bir kombinasyonudur. Bu cinsi çoğunlukla daha büyük boylarında bulacaksınız. ortalama 80 poundun üzerinde olan . Tüyleri benzersizdir ve genellikle çift veya üç renklidir.

Çok enerjiktirler ve oynamayı severler. Bernedoodles beceriksiz olabilir ama kişiseldir. Bu, odaklanmakta zorlandıkları için onları eğitmeyi zorlaştırabilir. Bakım

günlük bir görev olacak veya onları paspas ve düğüm alma riskiyle karşı karşıya bırakacaksınız.

Bernedoodle'lar sevimli ve fizikseldir - onlar sizin dev kucak köpeğiniz olacaklar! Güreşmeyi ve halat çekme oynamayı sevdiklerini unutmayın, bu nedenle küçük çocuklu başka evcil hayvanlarınız varsa onları nazik olmaları için eğittiğinizden emin olun.


Newfypoo

Newfypoo

Irklar: Newfoundland ve Kaniş Karışımı

Büyük bir kalbi olan büyük bir köpek olan Newfypoo, Newfoundland ve Poodle'ın birleşimidir. İnanılmaz derecede şefkatlidirler ve çok fazla oyun süresi, çok fazla alan ve büyük bir dikkat gerektirirler.

Bu Doodle, 150 pound'a kadar boyutlara ulaşabilir ve bu türden hiçbir oyuncak çeşidini görmezsiniz. Gençken düzgün bir şekilde sosyalleşirlerse yabancılarla ve yeni köpeklerle etkileşim kurmayı severler. Ailelerine sadıktırlar ancak çok fazla sosyal teşvik gerektirirler.

Büyük bir köpek, büyük bir kürk anlamına gelir, bu da çok fazla çalışma anlamına gelir. Kürklerini temiz tutmak için onları düzenli olarak tımar etmek ve yıkamak önemlidir.


Bordoodle

Bordoodle

Irklar: Border Collie ve Poodle Mix

Bir Kaniş ile Border Collie'yi Karıştırma Bordoodle adı verilen çalışkan ve akıllı bir karışımla sonuçlanır. Border Collie, en zeki köpek ırkı olarak derecelendirilir, bu nedenle onu eşit derecede akıllı Poodle ile birlikte eklemek onları eğitmek için bir rüya haline getirir.

Bordoodles, yapacak bir işleri yoksa sıkılacak. Sağlamazsanız sizin için bir tane bulacaklar, bu nedenle yeterli eğitim ve çeviklik kursları onları meşgul edecek. Ruh sağlığı için çok aktif bir ebeveyne ihtiyaçları var.

dış yapraklar döker mi

Bordoodle, sürekli olarak dökülen ve fırçalanması gereken kaba, kaba bir kaplamaya sahiptir. Kalça ve eklem sorunlarına eğilimlidirler.


Westiepoo

Westiepoo

Irklar: West Highland Terrier ve Kaniş Karışımı

West Highland Terrier (veya Westie), Kaniş ile birleştirildiğinde, çok fazla dikkat ve oyun gerektiren, alıngan, yüksek enerjili bir köpek yaratır. Yine de Westiepoo'nun dikkati çok kolay dağılır, ancak bu merak ve dürtü onları egzersiz yapmayı eğlenceli hale getirir.

Westiepoos'un yüksek bir av sürüşü vardır ve bu nedenle diğer hayvanlarla iyi oynamakta zorlanır. Onlara saldırmaları pek olası değildir, ancak daha küçük köpekleri veya kedileri kovalamayı severler, bu da diğer hayvanlar için endişeye yol açabilir.

Tüylerinin bakımı genellikle kolaydır, ancak kürk uzunlukları ve dokuları köpeğe bağlıdır. Hızlı kilo almaya yatkın oldukları için Westiepoos'un kilolarını izlemek çok önemlidir.


Boxerdoodle

Boxerdoodle

Irklar: Boxer ve Kaniş Karışımı

yüksek enerjili Boxer Boxerdoodle yapmak için odaklanmış Kaniş ile karıştırılır. Sizinle fizikselleşmeyi seven, eğitilmesi kolay, sevgi dolu köpeklerdir. Bu, onları oynamaya ve memnun etmeye istekli kılar; onlardan çok fazla hareket bekleyebilirsiniz.

Boxerdoodles'ın genellikle mutlu bir mizacı vardır ve boyutları değişir. Daha küçük bir Boxerdoodle bulmak mümkündür, ancak bunlar nadirdir. Eğlenmek için etrafta dolaşmayı severler, çocuklarla, büyük ailelerle harikalar ve çok fazla yürüyüş gerektirirler.

Diğer büyük köpekler gibi kalça, eklem ve kalp problemleri yaygındır. Paltoları ayrıca ebeveynin tercih ettiği şeye de bağlıdır: Boxer'ın temiz ceketi veya Poodle'ın kıvırcık ceketi.


Chipoo

Chipoo Köpek

Irklar: Chihuahua ve Kaniş Karışımı

Bu yeni tür, oyuncak Kaniş ve Chihuahua'nın bir karışımıdır ve birçok farklı chihuahua karışımı türü . Chihuahua'ya benzer şekilde, Chipoo'nun büyük bir kişiliği ve çok fazla kalbi vardır. İnatçı ve gürültülü doğalarını ortadan kaldırmak için çok fazla eğitime ihtiyaç duymalarına rağmen enerji dolu, oyun oynamayı ve sosyalleşmeyi seviyorlar.

Chipoos, daha büyük köpeklerle rahat olmak için çok fazla sosyalleşme gerektiren arkadaş canlısı köpeklerdir. Provoke edilirlerse yine de savunmacı olabilirler, bu nedenle düzenli bakım ve dokunma onların daha rahat olmasına yardımcı olacaktır.

Sıkılmalarını önlemek için her gün en az bir saat oyun ve eğitime ihtiyaçları var. Bolca havlamaya ve ulumaya hazır olun!


Maltipoo

Maltipoo

Irklar: Malta ve Kaniş Karışımı

Daha küçük evleri ve daireleri olan insanlar, Malta ve Kaniş karışımının hayatlarına harika bir katkı olduğunu göreceklerdir. İyi seyahat ederler, yeni ortamlara iyi uyum sağlarlar ve hiç saldırganlık sorunları olmasa da çok azı vardır. Herkese harika bir arkadaş olurlar. Maltipoo, standart Malta'ya çok benzediğinden, genellikle birbirine karışmış .

Maltipoo'nun çok dikkat gerektirdiğini ve bunun yeterince vurgulanamayacağını unutmayın. Uzun süre yalnız bırakılamayacak kadar aktif, sosyal köpeklerdir. Evcil hayvanlarıyla birlikte olmayı severler, bu yüzden onları mümkün olduğunca sık yanınızda tutun.

Maltipoo için bir oyun alanı kurmak, kendilerini rahat hissedebilecekleri kendi alanlarına sahip olacakları için onları çok mutlu edecek.


Cockapoo

Cockapoo Köpek

Irklar: Cocker Spaniel ve Kaniş Karışımı

Bu küçük Doodle türü, Cocker Spaniel ve Poodle'ın bir kombinasyonudur. Cockapoo, ortaya çıkan ve 1950'lere kadar uzanan en eski Doodle karışımlarından biridir. Çok fazla dikkat ve etkileşim gerektirirler.

Küçük vücutları ve ipeksi tüyleri aileler arasında gerçekten popülerdir. İyi sosyalleşirler, diğer köpekler ve kedilerle iyi geçinirler ve gördükleri her şeyi koklamayı ve kovalamayı severler. Onların enerjisini dışarı atmak için Cockapoo'nuzla çok oynamak çok önemlidir.

Cockapoos yaşlandıkça körlüğe ve bunamaya eğilimlidir, ancak çoğu uzun ve sağlıklı hayatlar yaşama eğilimindedir.


Son düşünceler

Genel olarak, Doodle harika bir arkadaştır. Genelde dışa dönük, mutludurlar ve oynamayı ve kucağınıza uzanmayı severler. Arkadaş canlısı yapıları onları çocuklarla mükemmel hale getirdiği için aileler arasında bu kadar popüler bir seçim haline gelmelerine şaşmamalı. Bu her şeyi kapsamaz - aslında bir favoriyi dışarıda bıraktık, Huskydoodle .

Farklı ırklar farklı insanlar içindir, bu nedenle potansiyel yavru köpeklerinizi almadan önce bireysel ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olun. Yaşam için bir ortaktırlar, bu nedenle aileniz için doğru Doodle'ı bulmak çok önemlidir.

Yorumlar

Bonnie Wolfe
Küçük ila orta büyüklükte bir doodle ile ilgileniyorum. Kaliforniya, Carmel'de yaşıyorum ve mümkünse yerel bir köpek bulmak istiyorum. Beni bir kaynakla temasa geçirebilir misin? Whoodle, kakadu, Maltipoo veya küçük veya minyatür koyun kurabiyesi. Teşekkürler, Bonnie Wolfe
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Bonnie! Özel olarak köpek yetiştirmiyoruz, ancak Facebook'ta veya Google ve Yelp gibi diğer platformlarda bölgenizdeki yetiştiricileri aramanızı öneririz. Karışık cins yavrulara bakarken genellikle sormak en iyisidir. İyi şanslar!
Dondi Lee Jones
Rottenpoodle'ımız var. Annesi bir Rottweiler ve babası gümüş standart bir kaniş. O harika bir köpek! Paltosu burada kıvırcık bir hodgepodge ve tam orada brindle. Bir buçuk yılda 80 kilo ve uzun bacaklı, suyu seviyor, Çobanlarımızın etrafında daireler çizebiliyor. İki beyni var gibi görünüyor, bir kaniş (akıllı) ve bir Rottweiler (o kadar akıllı değil)… Sonuçta, o sadece harika! Çöp bir kazaydı ve kasıtlı değildi.
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa inanılmaz bir köpek Dondi gibi geliyor! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!
Loretta Woodall
Irklar ve melezler hakkında okumaya bayıldım. 2 yaşında bir Maltipoo evlat edindim. O çok sevimli. Ona sahip oldunuz
Kelly Wilson (Yazar)
Loretta aileniz için mükemmel bir melez yavru bulduğunuza sevindim! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!