Minyatür Goldendoodle Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Yavru Köpek Maliyetleri

Minyatür Goldendoodle Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Yavru Köpek Maliyetleri

Kulağa komik gelen ismine rağmen Mini Goldendoodle, mükemmel aile köpeği ödülü için ciddi bir yarışmacıdır. Bu tasarımcı köpek, sahnedeki en yeni yavrulardan biridir, ancak dünyanın dört bir yanındaki köpek severlere gerçekten harika bir köpek arkadaşı yapan harika bir hayvan olduğunu kanıtlıyor.

Minyatür Goldendoodle, Golden Retriver ve fino köpeğinin Oyuncak versiyonunun bir kombinasyonudur. Normal boyuttan bu şekilde geçebilirler. doodle karışımı , Oyuncak Kaniş gibi daha küçük boyuta standart versiyondan çok daha küçük .Hem enerjik hem de arkadaş canlısı, eğlenceli ve nazik ve ona ihtiyaç duyduğu ilgi, sevgi ve egzersizi sağlayabilecek her aileye uyum sağlayacak. Minyatür Goldendoodle'ın bu kapsamlı kılavuzunu okuyun ve onun ne kadar harika olduğunu öğreneceksiniz!

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler bu şekilde yeni bir trend olmasa da, son on yılda oldukça fazla tartışmaya rağmen kesinlikle ivme kazanan bir trend. Tasarımcı köpekler ayrıca yaygın olarak melez köpekler olarak da bilinir, ancak onları tanımlamak için hangi terimi kullanırsanız kullanın, bunlar, iki safkan köpeğin kasıtlı olarak karıştırılması . Bu yazıda Golden Retriever ve Minyatür Kaniş'in yavrusu Mini Goldendoodle'ın ayrıntılarını derinlemesine inceleyeceğiz.süper köpek oyunları

Golden Retriever ve Poodle gibi safkan bir köpek yavrusu, genellikle birbirleriyle aynı görünüme ve aynı mizaca sahiptir, bu nedenle ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Minyatür Goldendoodle gibi cinsi gelişimin ilk aşamalarında olan bir tasarımcı köpeği muhtemelen iki cinsin karışımı ancak daha sonra hangi ebeveyni alacağı garanti edilmez. Goldendoodles'ın ortalama çöpü 3 ila 8 yavrudur ve muhtemelen hepsi bir şekilde birbirinden farklı olacaktır.

Mini Goldendoodle'ı anlamak ve onun ihtiyaçları ve ondan ne bekleyebileceğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, her iki ebeveyni hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.

Golden Retriever

Golden Retriever'in Rus Sirk köpeklerinden geldi , ama aslında İskoç Dağlık Bölgesi'nde zekice tasarlanmıştı. mükemmel su kuşu avcısı Gündüzleri ve geceleri sevimli bir aile arkadaşı. Lord Tweedmouth Köpek ırklarının bir karışımını yetiştirdim ve sadece sarı ve altın renkli olanları yetiştirmeye devam ettim, geri kalan her şeyi arkadaşlarına ve diğer soylulara hediye etti. İngiltere'de ilk olarak 'Retriever-Yellow veya Golden' olarak kaydedilebilirdi, ancak bu oldukça göze çarpmayan isim daha sonra 1920'de Golden Retriever olarak değiştirildi.2019'da, Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) Golden Retriever'i 3 olarak sıraladı.rd Amerika'daki en popüler köpek. O olarak tanımlanıyor arkadaş canlısı, zeki ve özverili ve Minyatür Goldendoodle'ın miras aldığı bu nazik özelliklerdir.

Golden Retriever Tucker Instagram'da 1,6 milyon takipçisi var ve o henüz 2 yaşında bile değil! Mini Goldendoodle'ın arkadaş canlısı, sevimli ve salak tarafını görmek istiyorsanız, Tucker'a göz atmayı unutmayın.

Minyatür Kaniş

Minyatür Kaniş, üç farklı büyüklükteki Kanişten biridir, oyuncak ve standart diğerleridir ve boyutları dışında tamamen aynı köpektirler. Kanişin geldiği Almanya'da 'Pudelhund' olarak bilinir ve şu şekilde çevrilir: puddle dog . Standart Kaniş eşyalarını Fransa'ya götürdüğünde, kısa süre sonra Kraliyet ve soyluların sıkı bir favorisi oldu, kucağına mükemmel bir şekilde uyması için onu çok daha küçük olması için yetiştirdiler ve Minyatür Kaniş burada doğdu.2019'da AKC minyatür Kaniş'i sıraladı 7 olarakinci Amerika'daki en popüler köpek. O olarak tanımlanıyor aktif, gururlu ve çok akıllı ve Minyatür Goldendoodle'a alçakgönüllü ve enerjik tarafını veren de Kaniş'in genetiğidir.

Minyatür Goldendoodle

Minyatür Goldendoodle'ın ilk ne zaman ortaya çıktığı bilinmemektedir, ancak standart Goldendoodle'ın 1980'lerde doğduğuna inanılmaktadır, bu nedenle Mini versiyonunun bundan bir süre sonra olduğu rahatlıkla söylenebilir. Boyutla ilgili güvenlik nedenlerinden dolayı annesi her zaman Golden Retriever ve babası her zaman Minyatür Kaniş olacaktır.

Safkan değil melez bir köpek olarak, hangi genleri hangi ebeveynden miras alacağı bilinmemektedir ve bu bazıları için heyecan verici olabilirken, diğerleri için biraz sinir bozucudur. Bununla birlikte, tüm hibrit sahiplerinin alması gereken tavsiye, özelliklerin herhangi bir kombinasyonunu beklemek Golden Retriever veya Poodle'dan ve bu tavsiye ile hayal kırıklığına uğramazsınız. Her iki türden de hoşlanmadığınız bir şey varsa, Mini Goldendoodle'dan uzaklaşmalısınız. Bu heyecan verici genetik bingo için hazırsanız, o zaman ayrıntılara geçelim.

Kendiniz bir Goldendoodle bilmiyorsanız, Instagram hesabına bakın ' Goldendoodlesofinstagram ' , kendinize günlük dozda her boyutta güzel goldendoodles verin. Goldendoodle'ın minyatür versiyonu genellikle başka bir oyuncak kaniş karışımından biraz daha büyüktür. Cavapoo .Mizaç

Mini Goldendoodle, nazik ve şefkatli tarafını Altın annesinden ve Kaniş babasının vahşi tarafından miras alma eğilimindedir. O insanlara bayılır ve her zaman tüm ailesini memnun etme arayışındadır. Minyatür Goldendoodle, en büyük aile üyelerine karşı naziktir ve meraklı çocuklara karşı hoşgörülüdür, bu nedenle her tür aile için mükemmel bir aile üyesidir! O da çok evcil hayvanlı bir eve uygun o da diğer hayvanların yanında olmaktan hoşlandığından, sonuçta herkes kazanır! Buradaki tek dezavantaj, bu sosyalliğin bazen çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısına dönüşebilmesidir. Melek yüzüne rağmen, kendini huzursuz ve yalnız hissediyorsa, evinizdeki eşyalarınızı çiğneyip parçalayacaktır.

Bu adam için etrafta olmak çok önemli, bu yüzden uzun saatler çalışıyorsanız, daha az muhtaç bir köpek almayı düşünmelisiniz. Ancak günün çoğunda orada olabilirseniz, Mini Goldendoodle Çok sadık ve işten eve geldiğinde, hatta banyodan yeni döndüğünde ustasını selamlamaktan her zaman memnun. Bir Mini Goldendoodle varken üzülmek neredeyse imkansız!

Ayrıca muhtemelen çok enerjik Poodle babasının enerjisi sayesinde ve sarılma aralarında, arka bahçede oyun oynayıp oyun oynayacak, havuzda dolaşacak ya da genel olarak yaramazlık yapacak.

Boyut ve Görünüm

Mini Goldendoodle en yenisi, ancak en ikna edici oyuncak ayı doppelganger . Öyleyse, peşinde olduğunuz köpek tatlı bir turtaysa, o zaman başka yere bakmayın! Ölçecek 13 ila 20 inç uzun boylu, pençeden omuza ve aralarında herhangi bir ağırlığa sahip olacak 15 ila 35 pound.Genellikle koyu renkli düğme gözleri olacaktır, ancak bazen yeşil veya mavi olabilirler, ancak buna uygun sevimli bir koyu düğme burnu vardır. Daha küçük bir köpek olsalar da, orantılı vücut bu sağlam. Hangi ebeveyne sahip olduğuna bağlı olarak, Kaniş gibi biraz daha narin veya Golden Retriever gibi biraz daha sağlam ve kalın olabilir. Kuyruğu uzun olma eğilimindedir ve tüm bu kalın buklelerle oldukça gür hale gelebilir.

Ceket ve Renkler

Minyatür Goldendoodle'ın en çok arzu edilen ve en çok tanınan görünümü, altın sarısı saç Golden Retriever'in sevimli kıvırcık dalgalar kaniş. Saçları kalın ve yoğundur ve genellikle orta uzunluktadır.

Mini Goldendoodle'ların çoğunluğu altın kilitlere sahipken, aynı zamanda siyah, mavi, kahverengi, kırmızı, samur veya gümüş olabilen Kanişin herhangi bir rengini de alabilirler.Burada, birçok yetiştiricinin Minyatür Goldendoodle'ı hipoalerjenik olarak tanıtmasına rağmen, tıpkı Kaniş ebeveyni gibi, Golden Retriever'in hipoalerjenik bir yavru olmadığı için de olmayabileceğini belirtmek önemlidir. Bu, siz ve aileniz için gerçekten önemli bir faktörse, hipoalerjenik bir köpeğe yapışmak .

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Mini boyuna rağmen Mini Goldendoodle fasulyelerle doludur ve Her gün 45 ila 60 dakika egzersiz . Küçük olduğu için tüm gün bir kucak köpeği olarak mutlu olacağını düşünmeyin, çünkü çabucak hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Her iki ebeveyni de geleneksel çalışan su bebekleri olduğu için Mini Goldendoodle'da ayrıca su tutkusu , sonsuza kadar minnettar kalacağı için onu yerel göle veya köpek havuzuna götürmeyi unutmayın! Zekası nedeniyle oldukça kolay sıkılabilir, bu nedenle egzersiz rutinini farklı aktivitelerle karıştırdığınızdan emin olun.

Bu adam çok uyumlu ve herhangi bir eve uygun, açık alana sahip bir daire veya büyük bir arka bahçeye sahip daha büyük bir ev. Bununla birlikte, gerçekten bir eve daha uygun olurdu. açık alana erişim Enerjik olduğu ve kolayca sıkıldığı için bir tür. Küçük yapısı nedeniyle güçlendirilmiş bir eskrim gerektirmez, ancak o oldukça dedektif olduğu için etrafının kapalı olduğundan ve kaçamayacağından emin olmalısınız.

Ek olarak, onun yüzünden kalın ve yoğun kıvırcık kürk ona güneşten korunacak bir alana erişmesi gerekecek, hatta daha iyisi, özellikle sıcak günlerde iç mekanda serin ve serin bir ortamda tutulmalıdır.Eğitim

Minyatür Goldendoodle çok akıllı ve bunu onun ile birleştirerek efendisini memnun etme hevesi , oldukça kolay eğitilebilir. Bununla birlikte, her zaman yapılacak en iyi şeyi arayan çok heyecanlı bir köpek olduğu için konsantrasyon seviyeleri en iyisi değildir, bu nedenle bu nedenle tutmak önemlidir. eğitim seansları kısa ve tatlı , aynı onun gibi! Sözlü övgü ve küçük eğitim ikramları ile olumlu pekiştirme eğitimi bu süreci çok daha kolay hale getirecektir!

beagle dachshund karışımı

Tabii ki, herhangi bir yavruda olduğu gibi, emin olun onu erken sosyalleştir ve onu elinizden geldiğince çok alışılmadık seslere ve görüntülere maruz bırakın, bu onun özgüvenini kazanmasına ve iyi huylu bir yetişkin olmasına yardımcı olacaktır. Bu adamla birlikte çaba sarf etmek, sadece o büyüdüğünde işleri daha da kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda ikiniz için de bir bağ seansı görevi görecektir.

Minyatür Goldendoodle çok zeki ve arkadaş canlısı bir yavru olduğu için, mükemmel terapi köpeği huzurevlerinde ve hastanelerde. Yani, bu sizin hoşunuza giden bir şeyse, onu her zaman bir hizmet köpeği olması için eğitebilirsiniz!

Sağlık

Mini Goldendoodle henüz kendi cinsi ilan edilmediği için herhangi bir cins standardı yoktur ve bu nedenle hangi sağlık koşullarına yatkın olacağını belirlemenin en iyi yolu, her iki ebeveyninin sağlığına bakmaktır. Genelde oldukça sağlıklı bir yavru ve cinsle ilişkili bilinen önemli sağlık sorunları yoktur.

Kaniş ebeveyni acı çekmeye meyillidir. Kalça Displazisi ve Patella çıkığı , etkilenen eklemlerin anormal oluşumlarıdır ve yürürken çok fazla ağrıya neden olabilir. Ayrıca çeşitli hastalıklardan muzdariptir. göz koşulları , özellikle Progresif Retinal Atrofi. Ne yazık ki, daha küçük ve daha büyük Kanişler ayrı sağlık sorunları yaşıyor, ancak orta kardeş olan Minyatür Kaniş hepsini miras almış gibi görünüyor. Yukarıdaki sağlık sorunlarından bazılarına ek olarak, Golden Retriever ebeveyni de muzdariptir. Dirsek Displazisi ve gerektirir kardiyak değerlendirme .

Mini Goldendoodle'ınızın sağlığına bakmanın en iyi yolu, onu düzenli Veteriner muayenelerine götürmek ve ebeveynlerinin her birinin sağlık koşullarını ve ilişkili semptomları anlamaktır. Ebeveyninin sağlığı hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi için, Golden Retriever ulusal cins kulübü cins standartlarını ana hatlarıyla ve Kaniş ulusal cins kulübü ayrıca standartlarını özetlemektedir.

Beslenme

Minyatür Goldendoodle için gereken Her gün 2 bardak yemek , ona gün boyunca ayakta kalması için yüksek enerjili köpekler için özel olarak tasarlanmış yüksek kaliteli mama verin.

Bakım

Herhangi bir Kanişli karışık ırkta olduğu gibi, Minyatür Goldendoodle, tımarlama söz konusu olduğunda ortalama yavrudan daha talepkardır. Metal bir pimli fırça, yumuşak buklelerini evcilleştirmek özellikle kendi içinde oldukça acı verici olabilen karışık veya keçeleşmemelerini sağlamak için. Çoğu işletme sahibi, hızlı büyüyen saçları ve bazen gözlerinin ve kulaklarının etrafındaki karmaşık kıvrımları nedeniyle Mini Goldendoodle'larını Her 8 ila 12 haftada bir profesyonel bakım seti . Bu gerekli olmasa da, işleri sizin için çok daha kolaylaştırabilir.

Sarkık kulakları nedeniyle ve özellikle kendini çok suda bulursa, düzenli olarak kontrol edilmesi ve kulaklarını temizle enfeksiyonları uzak tutmak için.

Yavru köpekler

Bir Mini Goldendoodle'ın ortalama başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 1500 ABD doları . Genel olarak Goldendoodles, tasarımcı bir yavru köpek olduğundan, yavrularınızı ilkesiz ve dürüst olmayan bir yavru değirmeninden satın almamaya dikkat edin, çünkü yavrular hayata en iyi başlangıca sahip olmayacaklar ve onlar kadar sağlıklı olmaları pek olası değil. olmalı.

Ek olarak, ayrıca üç çeşit Goldendoodles . Amerikan Goldendoodle, renginde genellikle daha altındır, İngilizler daha soluk renktedir ve aynı zamanda biraz daha hantaldır ve Avustralya Goldendoodle'ın önceki nesillerde Spaniel ve Labradoodles'a sahip olduğuna inanılır. Bunlar yalnızca küçük farklılıklar olsa da akılda tutulması gereken şeylerdir.

beagle jack russell karışımı

Aile Hayvanları Olarak

 • Minyatür Goldendoodle, herkesle iyi geçinen mutlu ve arkadaş canlısı bir yavrudur.
 • Her tür evde yaşayabilen çok uyumlu bir köpektir.
 • En azından mütevazı büyüklükte bir arka bahçeye erişmesi gerekiyor.
 • Mini Goldendoodle çocukları, yaşlıları ve aradaki herkesi sever.
 • Minyatür Goldendoodle, diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinir.
 • Günün büyük bir bölümünde onunla birlikte olabilecek bir aileyle birlikte olması gerekiyor.
 • Uzun süre yalnız kalırsa ayrılık kaygısı geliştirebilir.
 • Mini Goldendoodle'ın çok fazla kucaklamaya ve sevgiye ihtiyacı var.
 • Ayrıca günde 45 ila 60 dakika yürümeye ihtiyacı var.
 • Egzersiz ihtiyaçlarını karşılamazsa yıkıcı olabilir.
 • O bir düşük dökücü ve hipoalerjenik olma ihtimali olabilir.

Yetiştirici Bulmak

Herhangi birine 'Mini Goldendoodle yetiştiricileri' yazarak çevrimiçi arama motoru sonuçlar üretecektir ve bu, mükemmel yetiştiriciyi aramaya başlamanın en kolay ve en hızlı yoludur. Sadece tüm incelemelerini okuduğunuzdan ve biraz kazmak saygın ve etik olmalarını sağlamak. Alternatif olarak, bir başka harika yol, sosyal medya platformlarında Goldendoodle gruplarına katılmak ve tavsiye istemektir.

Oynamaya çok hevesli değilseniz gen piyango ve tipik bir Minyatür Goldendoodle tercih ediyorsanız, onları bir süredir yetiştiren bir yetiştirici aramalısınız. Genetik dünyasında birinci nesil bir köpek yavrusu, F1 yavrusu olarak bilinir ve Golden Retriever annesi ve Minyatür Kaniş babası olan bu adamlardır ve yavruları diğerlerinden çılgınca farklı olabilir. Birlikte iki Minyatür Goldendoodle yetiştirecek bazı yetiştiriciler var ve bunlar F2 yavruları olarak bilinen ikinci nesil Mini Goldendoodles. Bu adamlar Mini Goldendoodle'a daha benzer ve tipik olma eğilimindedir. Bu adamlar biraz daha pahalı olma eğiliminde olsalar da, bazı sahipler genetik kesinliği tercih ediyor. Bu sizin için önemliyse, Minyatür Goldendoodle'larının hangi nesil olduğunu sorun ve bunu kanıtlamak için ebeveynlerinin soy evraklarını görmeyi isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Birçok tasarımcı köpeğinde olduğu gibi, kurtarma evlerinde bulunma olasılıkları çok daha düşüktür, bu nedenle bu adamlardan birini evlat edinmenin en iyi yolu, aramanızı türe özel kurtarma merkezlerine odaklamaktır. Amerika Kurtarma Vakfı Kaniş Kulübü ilgili kurtarma merkezlerini listeleyin ve Golden Retriever'lara adanmış kurtarma merkezleri burada bulundu .

Son düşünceler

Kendinizi ebeveynden genleri miras alacak veya ikinci nesil bir Mini Goldendoodle arayacak bir yavruya hazırladığınız sürece hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Onlar sadece tüm aile tarafından oynamak ve sevilmek isteyen sevimli ve gürültülü köpeklerdir. Bu adamlarla zaman geçirmeye ve onları yeterince egzersiz yapmaya kendini adadığın sürece, hayatına mükemmel bir şekilde girecekler.

Genel olarak, kötü bir gün geçiriyorsanız, o zaman bu altın düğün çiçeği, kendinizi ne zaman kötü hissediyorsanız, sizi yerden alacak. Öyleyse gidin ve kendinize bir oyuncak ayı alın ve şimdiye kadarki en iyi kucaklamalara hazırlanın!

Yorumlar