Chihuahua Karışık Irklar: 20 Farklı Chi-Pups Türü

Chihuahua Karışık Irklar: 20 Farklı Chi-Pups Türü

Chihuahua, küçük bir pakette büyük bir köpektir! Bu dengeli, zarif cins, tavırdaki teriyerlere benzer ve ağırlığı 6 pound'dan fazla değildir. Meksika'dan gelen bu sevimli küçük 'kese köpekleri', Amerika'nın en eski ırklarından biridir ve Columbia öncesi eski krallıklara kadar uzanan uzun bir geçmişe sahiptir.

Chihuahua'lar sadık, çekici ve çok kişiliğe sahip. Süper şefkatli, biraz çılgın ve biraz da cesurlar - sadece ilgiyi seviyorlar! Chihuahua’yı sevmek için pek çok neden var ve bu kadar popüler olmak, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok karışım olduğu anlamına geliyor.İkisi de elma kafa ve geyik kafası chihuahuas popüler karışımlardır ve neyse ki sizin için bunların çoğu karışık cins yavrular, safkan kuzenlerinden gelen tüm sassları içerir. Yaptığımız bazı mix'ler var bu listenin dışında kaldı ama bunlar karşılaşacağınız Chihuahua ile karışık en popüler yavrulardan bazıları.

Chihuahua Karışık Irklar

Chihuahua karışımlarının olanakları neredeyse sınırsızdır, ancak bunlar bulacağınız en popüler ve benzersiz karışımlardır. Bununla birlikte, işte bilmeniz gereken 20 şaşırtıcı derecede sevimli melez ırk. Listenin dışında kalan birkaç cins bulacaksınız. Jack Chi ve başkalarının da olduğunu düşünüyorsanız, lütfen yorumlar bölümünde bize bir satır bırakın!
Chi-Poo

Chihuahua kaniş

Irklar: Toy Poodle ve Chihuahua Mix

Bu sevimli küçük tasarımcı köpek, en popüler oyuncak köpek ırklarını bir araya getiriyor: Kaniş ve Chihuahua. Az bakım gerektirirler ve insanlar ve çocuklar için harikadır. Chi-Poos, yoğun bir yaşam tarzı olan herkes için harikadır çünkü bu yavrular yalnız bırakılmaktan çekinmezler. Bu genellikle sosyal köpekler, sık seyahat ediyorsanız uzun saatler sabırla otururlar.

Bu oldukça enerjik köpeklerin çok az egzersize ihtiyacı vardır, bu nedenle mahallede kısa bir yürüyüş yeterli olacaktır. Son derece uyarlanabilir ve büyük ailelere veya küçük, küçük apartmanlara veya bir malikaneye sığabilir. Onlara sadece dikkatinizi verin, mutlu olacaklardır.
Pomchi

Pomchi

Irklar: Pomeranian ve Chihuahua Mix

Bernese dağ köpeği karışımı

Aradaki çapraz bir Pomeranian ve Chihuahua somut bir karışımdır. Sadece onlar değil iyi huylu ve sevecen ama aynı zamanda hiperaktif olmadıkları halde enerjiktirler. Her zaman memnun etmeye isteklidirler, ancak bağımsız olma yeteneğine sahiptirler. Bu kadar popüler olmalarına şaşmamalı.

Neşeli tavırları onları çocuklara hitap ediyor. Küçük oldukları için, çocuklarınızı Pomchis boyutuna alışana kadar denetlemek iyi bir fikirdir. Bir tavsiye - kuyruklarını çekmelerine izin vermeyin!Yiyecekleri ve eşyaları hakkında sahiplenebileceklerini ve götürüldüklerinde biraz agresif olabileceklerini unutmayın. Bunun dışında kendilerine güveniyorlar ve küçük adamları uyarıyorlar. Onların inatçılığı ve bekçi köpeği benzeri nitelikleri, sadık bir arkadaş olmanın yanı sıra mükemmel bir alarm sistemi oluşturacaktır.


Chion

Papillion Chihuahua Karışımı

Irklar: Papillon ve Chihuahua Mix

Chions, iki küçük köpek ırkı olan Papillon ve Chihuahua'nın bir karışımıdır. Bu karışım, zekasını Papillon ebeveyninden alarak eğitilmesini kolaylaştırır. Ayrıca diğer ebeveynlerinden ziyade Papillon'a benzeme eğilimindedirler.

Bu cinsin 8 inçten daha uzun ve 7 pound'dan daha ağır olanı bulmak nadirdir. Büyük bir cebe güzelce sığabilirler! Chions, çok çeşitli saç uzunluklarına ve kürk renklerine sahiptir: orta, uzun, düz, dalgalı, dalgalı, beyaz, altın, kahverengi, krem, ten rengi veya siyah.Bu minik yavrular, küçük olmalarına rağmen küçük çocuklarla pek iyi sonuç vermezler. Yetişkinlerin arkadaşlığını tercih ederler, ancak onları erken sosyalleştirirseniz, diğer evcil hayvanlar ve insanlarla iyi geçinebilirler. Chion’lar inatçılığı nedeniyle eğitilmekte zorlanıyor, bu nedenle onları evinize kabul ederseniz biraz sabır gerekir.


Boxachi

Boxachi

Irklar: Boxer ve Chihuahua Mix

Boxachi, bu listedeki diğerlerinin bazılarının popülerliğini kazanmamış nispeten yeni bir türdür. Henüz onlar hakkında önemli miktarda bilgi yok, ancak genel olarak özellikleri her iki ebeveyn arasında eşit olarak paylaşıyorlar.

Boksörler genellikle eğlenceli ve meraklıdır, Chihuahua ise şımarık ve akıllıdır - bu karışım, doldurulmuş bir hayvana benzeyen sevimli, oyuncak boyutunda bir boksör yapmak için bir araya gelir! Her Boxachi arasında, 6 pound ile 40 pound arasında değişen birden fazla boyut farkı vardır.Bu cinsin önemli bir olumlu yanı, her iki ebeveyn de yüzyıllardır var olan eski köpek ırkları olduğu için, genellikle çok sağlıklı olmalarıdır.


Bolo-Chi

Bolochi

Irklar: Bolognese ve Chihuahua Karışımı

Bolo-Chi'yi çok popüler olmayan Bolognese ile ünlü Chihuahua'yı geçen eşsiz bir cins yapar. Karşılaşacağınız en büyük sorun, şu anda ABD'de bu köpeği satan pek çok saygın yetiştirici olmadığı için ırkı bulmaktır.Her iki ebeveyn cinsi de açıkça arkadaşlık için yetiştirilmiş oyuncaklardır, bu nedenle küçük bir evde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız, güzel bir şekilde uyacaklardır. Bolo-Chi'nin Chihuahua tarafı yabancıları pek sevmez, ancak Bolognese sever - bu yüzden arkadaşlığınız her iki şekilde de olabilir.

Buna rağmen çok şefkatlidirler ve ailelerinin sahibiyle iyi geçinirler. Bolo-Chi aynı zamanda hipoalerjenik köpeklerdir, bu nedenle bu cins özellikle alerjisi olan herkes için uygundur.


Chin-Wa

Çince

Irklar: Japon Çene ve Chihuahua Karışımı

Japon Çene ve Chihuahua'nın birleşimi, en sevimli küçük arkadaştır. Chin-Wa süper sosyaldir ve ilgi odağı olmayı sever. Oyuncak cinsi, krem, kahverengi, gri, siyah, kırmızı ve beyaz gibi çeşitli renklerde gelir. Kürkleri çok fazla bakım gerektirmez; ancak haftada tek bir fırça, tüylerini parlak tutmak için fazlasıyla yeterlidir.Bazıları kulaklarını Chihuahua'dan, bazıları ise Çinden aldığından, her cinsin görünümü değişecektir. Çok fazla egzersize ihtiyaçları yoktur ve mükemmel kucak köpekleri yaparlar. Eğitim söz konusu olduğunda bu karışımın inatçı olduğunu unutmayın.


Chi-Spaniel

Chi-spaniel

Irklar: Cocker Spaniel ve Chihuahua Mix

Sessiz ve daha az havlayan olduğu bilinen Chi-Spaniel, Cocker Spaniel'in sakin tavrını Chihuahua'nın enerjisi ve tatlılığıyla birleştirir. Bu arkadaş canlısı köpekler, genellikle çok büyük olduklarında kucağınıza oturabileceklerini düşünmeyi severler!

Bu nedenle, çocuklar ve diğer hayvanlar için harikadırlar ve harika aile hayvanları yaparlar. Ayrıca küçük apartman daireleri veya bahçeli veya bahçesiz evler dahil çoğu yaşam koşuluna çok uyumludurlar.

Bu koşmayı sevmedikleri anlamına gelmez! Biraz egzersize ihtiyaçları var ve onları günde bir kez dışarı çıkarmak onları mutlu etmek için çok önemli. Renk, ebeveynlerinin neye benzediğine bağlıdır ve birinden diğerini alır.


Silkyhuahua

İpeksi chihuahua

Irklar: İpeksi Terrier ve Chihuahua Karışımı

İpeksi Teriyer ve Chihuahua bu sevimli küçük oyuncak boyutundaki karışımı yapıyor. Onları 10 inçten daha uzun bulamayacaksınız ve genellikle 5-10 pound ağırlığında olacaksınız. Kalın, ipeksi çift paltoları genellikle ebeveynlerinden miras alınır, ancak tüyleri tüylerini taramak için çok zor değildir.

Canlı ve sevecen, harika arkadaş köpekler olurlar. Yine de, eğer eğitilmemişlerse veya sosyalleşmemişlerse, inatçılıklarına ve saldırganlıklarına dikkat edin. Küçük çocukları veya evi çok fazla terk eden veya gezen aileleri pek iyi durumda değiller. Silkyhuahua'ya yeterince ilgi göstermezseniz, pek çok havlama veya kazma davranışının gelişmeye başlamasını bekleyebilirsiniz. Onlara bolca sevgi verdiğinizden emin olun!


Chug

Irklar: Pug ve Chihuahua Mix

Chug, aşağıdakiler arasındaki heyecan verici melezdir: Çinli Pug ve Chihuahua . Kısa ağızlıklı, kırışık yüzünü korurken genellikle Chihuahua'nın küçük figürünü korurlar. Chugs, insanları seven eğlenceli ve şefkatli köpeklerdir, ancak inatçı ve bağımsız olabilirler ve doğumdan itibaren sosyalleştirilmezlerse eğitilmesi zor olabilir.

Paltoları, çok fazla vurgu yaparak çok fazla tımar gerektirir. Ağır öğütücülerdir ve günlük fırçalamaya ihtiyaç duyarlar. Onlara ihtiyaç duydukları ilgiyi, itaatı ve sosyalleşmeyi sağlayabilirseniz, ömür boyu harika bir arkadaşınız olur. Diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla harikalar!


Chizer

Mini Schnauzer Chihuahua Karışımı

Irklar: Minyatür Schnauzer ve Chihuahua Karışımı

Oyuncak Schnauzer ve Chihuahua, sınır boyunca iki farklı ülkeden gelen heyecan verici bir ebeveyn karışımı olan Chizer'ı üretmek için bir araya geliyor. Yıllar içinde çok popülerlik kazanan nispeten yeni bir türdür.

Kulağın arkasındaki mükemmel bir çiziği seven küçük ve harika kucak köpekleri, Chizer dikkat çekmeyi sever. Bununla birlikte, genellikle çocuklara karşı toleransları düşüktür, bu nedenle onları olabildiğince erken sosyalleşmek, daha sonra büyük bir baş ağrısından kurtarır. Bu hipoalerjenik köpekler aynı zamanda ağır öğütücülerdir, bu nedenle haftada birkaç kez fırçalamak gerekir. Yine de, bakımı kolay tüyleri olan harika köpeklerdir.


Chi Chon

Bichon Frise Chihuahua

Irklar: Bichon Frise ve Chihuahua Mix

Bu güzel köpekler, Bichon Frise ve Chihuahua'nın karışımıdır. Süper kabarık tüyleri, büyük yuvarlak gözleri olan ve tek elle alınıp bir çantaya konulabilecek kadar küçük olan sevimli tasarımcı köpeklerdir. Ayrıca nazik, tatlı, iyi huylu ve asla agresif değiller. Böyle neşeli ve iyimser bir tavırla çocuklarla iyi oynuyorlar.

Tek gerçek olumsuzları havlamalarıdır, ama onlar sadece dikkatinizi çekmek için havlıyorlar. Chi Chons, çok az tımar gerektirir ve düşük öğütücülerdir ve hatta hipoalerjenik olarak sınıflandırılır. Bu köpekler neredeyse herkes için çok uygundur.


Cheagle

Cheagle

Irklar: Beagle ve Chihuahua Mix

Daha popüler melezlerden biri, yarım Beagle yarı Chihuahua karışımı her iki ebeveynin de en iyi özelliklerini birleştirir. Arkadaş canlısı ve sevecen ama yine de Chihuahua ebeveynleri kadar cesurlar.

Cheagles'ın çok enerjisi var! Getirme oynamak, yapmayı en sevdikleri şeylerden biridir ve yine de çok fazla egzersiz gerektirmezler! Çok fazla tımarlamaya da ihtiyaçları yoktur, ancak kalp problemleri ve göz rahatsızlıklarına yatkın olduklarını unutmayın. Ayrıca, Beagle karışımına rağmen çok küçük oldukları için iyi avlanma ve takip köpekleri yapmazlar, ancak harika bir kucak köpekleri ve ömür boyu eşlik edecekler.

kurt köpek cinsi

Toxirn

Cairn Terrier Chihuahua Karışımı

Irklar: Cairn Terrier ve Chihuahua Mix

İsim Chihuahua'yı içermese de, yine de onlar ve Cairn Terrier karışımıdır. Onlar çok sadık köpekler ve sizinle güçlü bir bağ kuracaklar. Onları nasıl ve ne zaman eğittiğinize bağlı olarak, bölgesel olabileceği için bu kontrolden çıkabilir.

Yabancılara çok düşkün olmasalar da - özellikle size düşkün olacaklar! Sadece sizi korumak için en iyi niyetleri var. Sadece onları gençken sosyalleştirdiğinizden emin olun, böylece yabancı köpeklerin veya insanların yanında çok koruyucu olmasınlar. Toxirn minik bir kucak köpeği olacak ve 10 inçten uzun olmayacak ve 6-8 pound'dan daha ağır olmayacak.


Scotchi

İskoç Terrier Chihuahua Karışımı

Irklar: İskoç Teriyeri ve Chihuahua Karışımı

Bu ünlü tasarımcı köpek, İskoç Teriyeri ve Chihuahua'nın bir kombinasyonudur. Scotchi, hem American Canine Hybrid Club hem de International Designer Canine Registry tarafından resmi olarak tanınan karma ırklardan biridir.

Scotchi'ler harika arkadaş köpeklerdir, ancak genellikle küçük çocuklarla iyi geçinemezler. Bununla birlikte, yeterli eğitim ve sosyalleşme, uyum sağlamalarına yardımcı olacaktır. Dikkati severler ve cesur, asil karakterleri cesur tavırlarıyla birleştiğinde onlara oldukça kişilik kazandırır! Ayrıca küçüktürler ve yalnızca 8-11 inç boyunda ve 16-20 pound ağırlığındadırlar.


Fransızca Bullhuahua

Fransızca Bullhuahua

Irklar: Fransız Bulldog ve Chihuahua Mix

Bu yeni melez, Chihuahua ve Fransız Bulldog'un bir karışımı. Farklı görünümleri ve orta büyüklükleri, tasarımcı bir köpek olarak oldukça popüler hale geldi. Fransız Bulldog'larının kısa bacaklarının benzersiz özellikleri ve Chihuahua'nın küçük boyları bu cinste mevcuttur. Ayrıca geniş bir renk yelpazesine sahiptirler, ancak bunları genellikle siyah olarak görürsünüz.

Bullhuahuas'ın daha uzun, daha kaslı özelliği ve chihuahua'nın keskin tavrı, daha iddialı, ancak kendinden emin hale getiriyor. Bu köpekler çok gururlu, sadık, kolayca eğitilebilir ve çok fazla egzersiz veya tımar gerektirmez.


Labrahuahua

Labrador Chihuahua Karışımı

Irklar: Labrador Retriever ve Chihuahua Mix

Bu tatlı ve baharatlı cins, bir Labrador Retriever ve Chihuahua arasında eşsiz bir melezdir. Labrahuahua inanılmaz derecede zeki, şımarık ve insan aşığı olarak her iki ebeveynin de peşinden gider.

Onlara bolca sevgi gösterdikleri sürece her yaştan çocuğu severler! Cidden, bu küçük adamların ilgiye ihtiyacı var, ama eminim bu tatlılar için bulmak zor olmayacak. Boyutları ve özellikleri, her iki ebeveynin mükemmel bir karışımıdır.

Labahuahualar çok fazla enerjiye sahip oldukları için bol miktarda egzersiz yapmayı severler. Genel olarak, süper şefkatli oldukları için bakımı, eğitilmesi, tımar edilmesi ve harika evcil hayvanlar olmaları kolaydır.


Apso hakkında

Apso hakkında

Irklar: Lhasa Apso ve Chihuahua Mix

Chi Apsos, Chihuahua ve Lhasa Apso'nun ilginç bir karışımıdır. Bu tatlılar neredeyse herkes için harika bir arkadaştır. Sadık ve eğlenceli doğaları her evi aydınlatacak.

Ebeveynleri Lhasa Apso ile ilgili en ilginç gerçeklerden biri, başlangıçta Tibet'teki Budist manastırları için bekçi köpeği olarak yetiştirilmeleriydi! Küçük kompakt boyutları ve yüksek kabukları nedeniyle bu nedenle yetiştirildiler. Chi Apso, Chihuahua ebeveynleri kadar küçük değildir, ancak yine de sadece 10-20 pound ağırlığındadır. Topaklanmayı önlemek için uzun, çift katlarının haftalık bakımının yapılması gerekir.


Chimation

Dalmation Chihuahua Karışımı

Irklar: Dalmaçyalı ve Chihuahua Karışımı

Bu melez, ebeveynlerine rağmen oldukça nadirdir, Dalmaçyalı ve Chihuahua popüler ırklardır. Bu cins iyi belgelenmemiş olmasına rağmen, Chimation'ın her iki ebeveynden de çeşitli özelliklerin bir karışımını aldığı bilinmektedir.

Chimation, Dalmation'ın avlanma ve çalışma içgüdülerini kaybetti ve şimdi Chihuahua'ya benzer bir arkadaş cinsi haline geldi. Hala aileye sadık ve şefkatli olmalarını bekleyebilirsiniz.

Yabancılara ve daha küçük çocuklara karşı toleranslarının düşük olduğunu unutmayın, bu nedenle bu kötü alışkanlığı unutmak için uygun sosyalleşme hayati önem taşır. Chimation, listedeki diğer karışık ırklardan çok daha uzundur ve orta boyda oturur.

anadolu çoban yavruları

Shi-Chi (Chi-Shi'nin)

Shichi

Irklar: Shih Tzu ve Chihuahua Mix

Shi-Chi popülaritesi arttı son birkaç yıldır, çoğunlukla Shih Tzu ve Chihuahua’nın canlı kişiliklerinin çekici karışımı nedeniyle.

Cins karışık olsa bile, Shi-Chi, American Canine Hybrid Club ve Designer Breed Registry'yi içeren en az beş cins tescili tarafından tanınır. Bu köpekler, bir çantaya güzelce uyan harika bir küçük tasarımcı evcil hayvan yapar.

Kocaman bir kalpleri var ve etraflarındaki herkes tarafından sevilmeyi seviyorlar. Çok tatlılar ve çocuklara ve yabancılara karşı gerçekten nazikler. Kazanma eğilimleri, onları her aile için harika evcil hayvanlar yapar.


Chipin

Chihuahua Pimi

Irklar: Minyatür Pinscher ve Chihuahua karışımı

Bu küçük köpekler, Minyatür Pinscher ve Chihuahua'nın bir karışımıdır. Sadece 8-12 inç boyunda duran bu minyon evcil hayvanların büyük bir kişiliği var. Chipin, Minyatür Pinscher ebeveynleri nedeniyle çok zekidir. Bu, onları çoğu eğitim yöntemine iyi uyum sağlayan hızlı öğrenenler yapar. Eğilimleri, onları küçük çocukları ve diğer evcil hayvanları olan aileler için harika kılar.

Chipinler az bakım gerektirir ve çok fazla egzersiz veya aşırı bakım gerektirmez. Beslenme açısından bilge bir yiyeceğe bağlı kalın özellikle chihuahua için yapılmıştır veya mini pin. Paltoları uzun olabilir, bu nedenle kısa tuttuğunuz sürece sık sık fırçalamanıza gerek kalmaz. Chipinler bölgesel olduğundan, onları erken yaşta sosyalleştirmek iyi bir fikirdir.


Son düşünceler

Tüm bu farklı Chihuahua karışımları ile sizin veya aileniz için mükemmel olanı seçmeniz zor olabilir! Ne zaman bir köpek almayı düşünürseniz, tüylerinin tımarına, egzersiz gereksinimlerine ve ne kadar sevgiye ihtiyaç duyduklarına dikkat edin!

Hangi cinsi seçerseniz seçin, Chihuahua'lar sonsuza kadar arkadaşınız olacaklar çünkü karışımdan bağımsız olarak size sadık ve koruyucu olacaklar. Onlara gerçekten iyi davranırsanız sessiz, iyi huylu ve sevecen harika kucak köpekleri olurlar. Bu hiçbir şekilde kapsayıcı bir liste değildir, aslında tam burada listeye girmeyen üç tane görebilirsiniz: Chorkie , Chiweenie ve Chigi karışımı !

Yorumlar