Chihuahua Beagle Mix: Cheagle Cinsi Bilgileri, Yavru Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Chihuahua Beagle Mix: Cheagle Cinsi Bilgileri, Yavru Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Beagle Chihuahua karışımı daha çok Cheagle olarak bilinir. İsimleri, bu cins rehberinde ona atıfta bulunacağımız harmanlanmış isimdir. Cheagle, aslında tasarımcı köpek hareketinden çıkan en popüler melezlerden biridir! Dostça tavırlarıyla, nedenini görmek kolaydır.

O, alçakgönüllü, meraklı ve etrafta olması eğlenceli olan enerjik bir küçük adam. Sadece ailenizin yeni ekine aşık olmayacak, aynı zamanda kendinizi bir yeni dört ayaklı gölge asla yanından ayrılmayacak!Hem Chihuahua'yı hem de Beagle'ı seviyorsanız, bu karışımı sevmek zorundasınız. Her iki cins de arkadaş canlısı, sevecen ve biraz da köpek tavrı var. Ebeveyn ırkları hakkında bilgi sahibi olmak, Cheagle'ın köpek senin için mi ve yaşam tarzınız. Cheagle'ın tüm ihtişamına daha yakından bakalım!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Beagle Chihuahua Mix'e bakmadan önce ailesine kısaca bir göz atmak önemlidir. Hem Chihuahua hem de Beagle son derece popüler ırklar kendi haklarında. Sadece bu yavruların bir noktada melezlenmesi mantıklı geliyor. Gelin, iki ebeveyn ırkı ve her birinden ne bekleyebileceğinize bakalım.Chihuahua

Chihuahua

2020 yılında American Kennel Club (AKC), Chihuahua'yı sıraladı 33 olarakrd Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Büyüleyici, zarif ve şımarık olarak tanımlanır ve en ikonik el çantası oyuncak köpek ırklarından biridir. Zarif doğasına rağmen, kesinlikle alıngan! Daha küçük bir köpek yavrusu olsa bile, onunla ya da ailesiyle uğraşmak istemezsiniz çünkü sizi bir ya da üç çiviye düşürür!

Genellikle arasını ölçer 5 ve 8 inç boyunda , ve 6 pound veya daha az ağırlığında . Paltosu kısa veya uzun olabilir ve kafası bir elma veya bir geyik şeklini alabilir . Büyük böcek gözleri çok sevimli ve onu yalnız bırakmak üzere olduğunu hissederse onları kullanacaktır. Chihuahua'nızı çok uzun süre yalnız bırakmayı beklemeyin, yoksa sizi burada kalmaya mahkum eder! Cins popülariteleri nedeniyle, Chihuahualar genellikle karıştırılır hem kasıtlı hem de kasıtsız olarak diğer köpeklerle.

Beagle

Beagle

Beagle’ın popülaritesi de AKC tarafından sıralandı ve 2020'de daha popüler çıktı 6 olarakinci Amerika'daki en sevilen köpek ırkı. Arkadaş canlısı, meraklı ve neşeli olarak tanımlanır. Beagle, dünyanın en iyi av köpeklerinden biri olarak bilinir. Sadece değil avlanmayı sever , o da yemeği sever! Domuz yavrusu istemiyorsan mutfak dolaplarını kilitli tutmalısın!Beagle iki farklı boyut alır . İlki standart beagle boyutu , 13 ila 15 inç boyunda ölçtüğü ve 20 ila 30 pound ağırlığında olduğu ve diğer boyuta bazen cep Beagle'ı olarak anıldığı ve 13 inç ve altı ölçdüğü ve 20 pound'un altında olduğu. Sakin doğaları ve çocuklara karşı ne kadar iyi oldukları nedeniyle, pek çok kişi görmek nadir değildir. ebeveyn olarak Beagle ile farklı karışımlar .

Cheagle

Cheagle Çimlerde Döşeme

Cheagle, Chihuahua ırkı veya Beagle ırkı arasında karar veremeyen aileler için harika bir seçenek. Onları birleştirip her iki dünyanın da en iyisine sahip olmak varken neden sadece birini seçesiniz ?!

Bir Cheagle alırken bazı şeylerden emin olabilirsiniz. Danua kadar uzun veya Mastiff kadar ağır olmayacak. Ancak ebeveynlerden hangi genleri veya özellikleri miras alacağından asla tam olarak emin olamazsınız. Yani, olmalısın yeni tasarımcı köpeklerle biraz açık fikirli ama bunların hepsi eğlencenin bir parçası, değil mi? Neyse ki, olasılıkları biraz daraltabiliriz ve işte tipik bir Beagle Chihuahua karışımından bekleyebilecekleriniz.Mizaç

Cheagle Mizaç

Cheagle'ın ebeveynleri, mizaçlarına gelince, birbirlerine karşı daha zıt olamazlardı. Bu nedenle, tasarımcı köpek yavrusu ürünleri her ikisinin de dengeli bir karışımı (inşallah!). Chihuahua'dan çok daha kolay bir köpek beklemelisiniz. Yavru köpeğiniz ayrıca, Chihuahua ebeveynlerinden daha az kaygı ve efendisi ve ailesi için daha az koruyuculuğa sahip olacak. Yavru köpeğin hala olabilirken ailelerinin koruyucusu olması muhtemel değil aşırı korumacı .

Yine de beklediğiniz şey, Cheagle'ınızın harika bir bekçi köpeği. Bir şey olur olmaz veya birisi mülkünüze girer girmez size haber vereceklerdir. Beagle ailesi, uluma yetenekleri ile gezegendeki en gürültülü köpeklerden biridir. Bazıları bu özelliği sevimli bulabilir. Ama diğerleri olmayacak. Bunu özellikle eviniz gürültü kısıtlamaları ile kontrol ediliyorsa dikkate almalısınız.

Cheagles meraklılar. Burnunu takip edip gözden kaybolma şansı varken, efendisiyle birlikte kalmak istemesi daha olasıdır. Bahçenizde ya da köpek parkınızda bir oyun ya da iyi bir oyun oynamak için her zaman hazır, sizi kesinlikle ayak parmaklarınızın üzerinde tutacaktır.

Oyun zamanının iyiliğini varolmakla geri verecek sevecen bir yavru Kolunuzun kıvrımına sarılmayı daha fazla sevmeyen, Netflix ve istediğiniz kadar rahatlayın. Öyleyse, sevecen küçük boyutlu bir köpek istiyorsanız, Cheagle sizin için harika bir seçenek!Boyut ve Görünüm

Battaniye üzerinde Chihuahua Beagle Mix

Onun boyutu, Beagle ailesinin standart mı yoksa cep Beagle mı olduğuna bağlı olacaktır. Boyut sizin için önemli bir faktörse, hangi tip olduğunu görmek için Beagle ebeveyniyle tanıştığınızdan emin olun. Cep Beagle ebeveyni olan cheagles, 8 ila 10 inç boyunda ve 10 ila 15 pound arasında değişen bir köpek bekleyebilir. Ebeveyni standart bir av köpeği ise, 9 ila 13 inç boyunda ve 15 ila 20 pound ağırlığında olmasını beklemelisiniz.

Tipik olarak, Cheagle büyük bir Chihuahua'ya benziyor. Daha küçük Chihuahua kafa şekline sahip olacaklar ve genellikle aşağı açılan üçgen şekilli kulaklar. Cheagles ayrıca genellikle Beagle'ın geleneksel av renklerini miras alır. Genellikle Beagle'ın büyük yuvarlak koyu gözlerini de miras alır.

Büyük olasılıkla Beagle'ın uzun ve kalın kuyruğunu miras alacak, ancak muhtemelen Chihuahua'nın kuyruğuna benzer şekilde biraz kıvrılacak. Bu, birçok Chihuahua melezinde yaygındır, başka bir örnekle Jack-chi olmak . Genellikle Chihuahua'nın daha küçük sivri uçlu pençelerini ve sıska bacaklarını da miras alacak.

Sadece o karma bir yavru olduğu için, herhangi bir ebeveynin görünümünün herhangi bir kombinasyonunu alabilir ve ebeveyninin görünüşü bunda büyük bir faktör olsa da, herhangi bir şekilde ortaya çıkabilir. Her iki ebeveyni de muhteşem ve popüler ırklar olduğundan, tüm Cheagle'ların aynı derecede sevimli olduğundan emin olabilirsiniz.Ceket ve Renkler

Kahverengi Maskeli Cheagle

Onun ceket tamamen Chihuahua ebeveyninin ceketine bağlı olacaktır Hem kısa hem de uzun tüylü paltoları olabileceği için. Ebeveyni kısa saçlı bir Chi ise, o zaman kısa saçları olacaktır. Chihuahua ebeveyni uzun saçlara sahipse, orta uzunlukta bir ceketi olacaktır. Cheagle'ın kalın bir çift ceketi olacak ve tüm yıl boyunca ılımlı bir dökücü dökülme mevsiminde yoğun bir şekilde dökülür.

Rengi beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı, açık kahverengi, krem, çikolata, ten rengi veya mavinin bir karışımı olacaktır. Cheagle'ın tipik av renklerini miras alır Beagle ebeveyninin.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Cheagle Egzersiz Koşulları

Beagle Chihuahua karışımı enerji dolu olacak. Bununla birlikte, Cheagles'ın Beagle'ın yaptığı kadar fazla egzersize yakın bir yere ihtiyacı yok. Bu, birçok aile için çekici bir faktör olabilir. Cheagle'ın yapacağını bekleyebilirsiniz her gün yaklaşık 30 ila 45 dakika egzersize ihtiyaç duyar . Egzersizinin özellikle yoğun olmasına gerek yok. Bahçede bir mahalle gezintisi ile oyun zamanını mutlu bir şekilde karıştıracak. Beagle ebeveyni, bu karışımın mizacını sakinleştirmek için iyi bir iş çıkarır. Beagle Lab karışımı veya Beaglebull ikisi de daha yüksek enerjili melezlerdir.Daha düşük egzersiz gereksinimleri nedeniyle apartman hayatı Cheagles için iyidir. Bir şey olursa, yaşadığı yerde telaşlanmayacaktır. ailesi onunla olabildiğince çok zaman geçiriyor . Bu nedenle bol bol sosyal zaman sunabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir. Günün büyük bir bölümünde dışarıda çalışacak bir aileyseniz, bu cins uzun süre yalnız bırakıldığında kinci hale gelebilir.

Çünkü ailesini seviyor ve kişiliği Chi ebeveyninden çok daha rahat. Bu, Cheagles'ın çocuklara karşı daha hoşgörülü olduğu anlamına gelir. Bu nedenle onlar harika bir aile hayvanı yap . Bir yavru kadar iyi sosyalleşirse, o zaman çok evcil hayvanlı bir evde de başarılı olmalıdır.

Emin olmak önemlidir. avlu çitle sabitlendi Böylece Cheagle'ınız kaçamaz, çünkü eğer Beagle gibiyse, bir koku yakalayıp onu kovalayabilir veya Chihuahua ebeveyni gibiyse, içeri giren bir yabancıya kibarca davranmayabilir.

Eğitim

Açık Havada Cheagle Eğitimi

Cheagles aldatıcı her iki ebeveyninin de bağımsız olduğunu düşünerek eğitim almak Her iki ebeveyn de inatçı ve bu nedenle o, sorunu iki katına çıkarabilir! Öyleyse, tamamen itaatkar bir köpek arıyorsanız, Cheagle size göre değildir. Bunun yerine, buna bakın arsız bağımsızlık kişiliğinin çekici bir parçası olarak ve ikiniz en iyi arkadaşlar olacaksınız.Bağımsız köpeklerle eğitim söz konusu olduğunda, anahtar kalıcılık ve tutarlılık. Verdiğiniz an, sizi minik pençelerinin etrafına sarabileceğini anladığı an olacak. Kullanın olumlu pekiştirme eğitimi. Beagle iştahını miras alırsa, emin olun nefis ikramlar kullan çünkü bu onun sürüşü olacak. Bir koşum takımı ile antrenman yapmayı düşünüyorsanız, küçük köpekler için uygun koşumlar .

Cheagles, Chihuahua genleri nedeniyle aşırı korumacı olma potansiyeline sahip. Senin için önemli Cheagle'ı her şekil ve büyüklükteki diğer hayvanlarla sosyalleştirin ve evin içinde ve dışında insanlar. Bu onun kibar bir köpek olmasını sağlayacaktır. Ancak güvenini de artıracaktır. Bu, köpeğinizin çok daha mutlu olacağı anlamına gelir, dedikleri gibi, herkes kazanır!

Sağlık

Güneşte Döşeme Cheagle

Beagle Chihuahua karışımının sağlıklı bir köpek olması muhtemeldir. Yapacaklar tipik olarak 10 ila 16 yıl arasında yaşar . Karışık cins bir yavru olduğu için, her iki ebeveynin de sağlık endişelerini miras alabilir. Bu, aşağıdakilerin farkında olmanız gerektiği anlamına gelir:

Göz koşulları : Hem Chihuahua hem de Beagle cinsi köpeklerin çeşitli göz sorunlarından muzdarip olduğu biliniyor. İki yaygın durum Progresif Retinal Atrofi ve Katarakttır.

Kalça Displazisi : Bu, kalça ekleminin anormal oluşumundan kaynaklanır. Bu durum daha sonraki yaşamda ağrı ve felce neden olabilir.

pitbull köpek maması

Kardiyak endişeler : Chihuahua, Patent Ductus Arteriosus'a duyarlıdır. Bu, doğumdan sonra vücuduna değil akciğerlerine esasen kan gönderen bir kalp kusurudur. Ameliyatla düzeltilmezse ölümcül olabilir.

Patella çıkığı : Burası diz kapağının normal konumundan çıktığı yerdir. Bu rahatsız edici ve genellikle ağrılı olabilir.

Beslenme

Beagle Chihuahua Karışımı Yemek Yeme

Beslenme Cheagle'ınızı sağlıklı tutmanın en kolay yolu ama onu fazla beslememeye dikkat edin çünkü Beagle ailesinin kendi cihazlarına bırakılırsa fazla kilolu olduğu biliniyor. Herhangi bir kilo artışı fark ederseniz, onu bir kilo yönetimi mamasına geçirdiğinizden emin olun.

Cheagle olacak günde 1 fincan ile 1 ½ fincan yemek yiyin, bu tamamen büyüklüğüne ve enerji seviyelerine bağlıdır. Yüksek kaliteli kuru mama taneleri Cheagle ve küçük ve kompakt ağzı için en iyisidir, çünkü mama parçaları plağı parçalamaya ve periodontal hastalıkları uzak tutmaya yardımcı olacaktır.

Bakım

Cheagle Bakılıyor

Yine, Cheagles tımar rutini olacak Chihuahua ebeveyninin uzun veya kısa ceketini miras almasına bağlı olarak . Kısa paltoyu miras alırsa, o zaman sadece haftada bir kez tımar edilmesine ihtiyaç duyacaktır ve eğer uzun paltosu miras alırsa, muhtemelen fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Haftada en az iki kez yanı sıra ara sıra dökülme .

Ağzı küçük olduğu için haftada bir kez köpek diş macunu ile dişlerini temizlemelisiniz. gözleri ve kulakları temiz ayrıca, özellikle de Beagle ailesinin büyük aşağı açılan kulaklarını miras alırsa.

Cheagle olmalı 8 ila 12 haftada bir banyo yapılır ve onu köpekler için tasarlanmış doğal şampuanlarla yıkadığınızdan emin olun, aksi takdirde cildini ve doğal tüy yağlarını tahriş etme riskiniz vardır.

Yavru köpekler

Cheagle Köpek

Saygın bir yetiştiriciden bir Cheagle için ortalama fiyat yaklaşık 800 $ ve üstü . Eski üreme hatlarına sahip bazı ebeveynler daha yüksek fiyatlar alabilir, ancak Cheagle AKC tarafından tanınan bir cins olmadığından, bunun çok kuzeyindeki herhangi bir şey kırmızı bayrak sinyali verebilir. Cheagles kurtarma merkezlerine girebildiğinden, alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi her zaman teşvik ediyoruz.

Aile Hayvanları Olarak

 • Cheagle, boyuna göre enerjik bir köpektir.
 • Bu cinsin her gün 30 ila 45 dakika egzersize ihtiyacı olacaktır.
 • Daha küçükken, enerji seviyesi büyük bir bahçede daha iyi olacaktır.
 • Cheagles, sahibi sık sık evde olduğu sürece neredeyse her yerde yaşıyor.
 • O, alarma geçtiğinde havlamayı seven harika bir bekçi köpeği olacak.
 • Cheagle, yabancılarla tanıştığında sosyalleşecek.
 • Kolay giden bir köpek olmak ve çok evcil hayvan haneleri için çok uygun.
 • Onu bir yavru kadar iyi sosyalleştirmek önemlidir.
 • Tüm Chihuahua karışımlarında olduğu gibi, erken sosyalleşme reaktiviteyi önleyecektir.
 • Çoğu Cheagles'ın önemli tımar ihtiyaçları olmayacak.

Bir Cheagle Yetiştiricisi Bulmak

Beagle Chihuahua karışımı oldukça popüler bir melez ırk haline geliyor, bu nedenle saygın bir yetiştirici bulmak için biraz seyahat etmeniz gerekse de, bulunması en zor olanı değil. Aramanıza çevrimiçi olarak başlayın ve emin olun diğer müşterilerin yorumlarını okuyun ve hem onlarla hem de yavrularla yüz yüze tanışın.

Yetiştiricinizle buluşurken, sağlıklı olduklarından emin olmak için ebeveynin sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin, bu da yavru köpeğinizin de sağlıklı olacağının harika bir işaretidir. Onları üretemezlerse, bu uzaklaşmanız gerektiğine dair büyük bir işarettir!

Kurtarma ve Sığınaklar

Ne yazık ki, tasarımcı yavrular daha popüler hale geldikçe, kurtarma barınaklarına girme şansları da artıyor, bu yüzden her zaman emin olun yerel barınaklarınızı ziyaret edin.

Orada bir Cheagle bulamazsanız, o zaman özel kurtarma organizasyonlarına göz atın, çünkü bu, yakında kurtarılacak Cheagle'ınızı bulma şansınızı artıracaktır. Beagle Rescue web sitesi ve Chihuahua Rescue web sitesi her ikisi de kurtarma cinsi karışımları. Web sitelerinde bir Cheagle bulamazsanız, onu bulmanıza yardımcı olmaktan çok mutlu olacaklarından, listelenen personel veya gönüllülerle iletişim kurduğunuzdan emin olun.

Son düşünceler

Hiç şüphe yok ki, Beagle Chihuahua karışımı kesinlikle bir köpek avı! Her iki ırkın en iyisi olan Cheagle, Chihuahua kadar koruyucu ve talepkar bir yere yakın olmadığından ve Beagle'ın yaptığı kadar egzersize veya yiyeceğe ihtiyaç duymadığından, muhtemelen daha fazla aileye uyacaktır. Cheagle'ı seçerek yaşam için en iyi arkadaşı seçiyorsunuz ve siz ve tüm aileniz onu seveceksiniz.

Yorumlar