Teriyer Fiyatları: Teriyerlerin Maliyeti Ne Kadardır?

Teriyer Fiyatları: Teriyerlerin Maliyeti Ne Kadardır?

Daha yaygın olarak Yorkie olarak anılan Yorkshire Terrier, tüm dünyada favori bir yavru köpektir ve sürekli olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi ırklardan biridir. Bunlar küçük ama güçlü yavrular oldukça minyatür, sadece 5 ila 7 pound ağırlığında. Yine de küçük boyutunun sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu küçük yavru tam teşekküllü bir diva. Yorkie'nin büyük bir kişiliği ve çoğu durumda ağır bir fiyatı vardır. Bu muhteşem ve tatlı yavrulardan birini sahiplenmeden önce, Yorkie fiyatlarını etkileyen faktörleri ve beklenen bakım masraflarını anlamak iyi bir fikirdir.

Bir Teriyer, kalbinizde büyük bir izlenim bırakacaktır, ancak önemli bir mali taahhütle gelirler. İlk yatırımla birlikte, bu köpekler yaşamları boyunca düzenli bakıma, veterinerlik hizmetlerine ve malzemelere ihtiyaç duyacaktır. Cinsi ne olursa olsun tüm köpekler, sahiplerinin sağlayabileceği en iyi bakımı, beslenmeyi ve ev yaşamını hak eder.Teriyerlerin hiçbiri birbirine benzemez, bu nedenle bakım ihtiyaçları ve harcamaları dalgalanacaktır. Bazı köpekler hastalanacak, yaralanacak veya özel bakıma ihtiyaç duyacak, diğerleri ise her zaman sağlıklı görünecektir. Sevimli bir Yorkie yavrusu da dahil olmak üzere herhangi bir köpeğin tam olarak ne kadara mal olacağını bilmek zordur, ancak bazı tahminler vardır ve sahiplerinin göz önünde bulundurabileceği beklenen maliyetler vardır.

Yorkshire Teriyerleri İskoç kökleri var. İskoç dokumacıların haşaratı kontrol etmek için kullandıkları teriyer tipi köpeklerden geliyorlar. Bu köpekler, 1800'lerin başlarında İngiltere'ye taşındıklarında İskoç dokumacılarla birlikte getirildi. Yorkshire terrier ilk olarak 1870 yılında bir cins olarak adlandırıldı. 1870'lerde Amerika Birleşik Devletleri'nde üst sınıf varlıklı kadınlar arasında moda oldular. keşfedildi ki Teriyer mükemmel çanta köpeği yapar ve şimdi bu cins dünya çapında oldukça popüler.

Yorkie Köpek Fiyatı

Saygın ve sorumlu bir yetiştiriciden yüksek kaliteli bir Yorkie yavrusu için ortalama fiyat 500 ila 4.000 ABD Doları arasında değişebilir. Bu çok büyük bir aralık. Refakatçi köpekler genellikle alt uçta, 500 ila 1.500 dolar arasında olacaktır. Bazı durumlarda, Yorkshire Terrier köpek yavrusu fiyatları 10.000 $ 'a kadar çıkabilir, ancak bunların, özellikle soyağacı için yetiştirilen yüksek kaliteli şampiyon hatlardan olduğuna dikkat edilmelidir. Bu yavrular, kimsenin bir refakatçi için satın alacağı türden değil. Muhtemelen rekabet veya damızlık köpeklerdir.çay fincanı teriyer Geleneksel boyuttan biraz daha küçük olan , genellikle 1.000 ABD Doları ile 3.000 ABD Doları arasında bir fiyat etiketine sahiptir. Yine, bu minik köpekler, şampiyon köpeklerle ilgiliyse ve amaçlarına bağlı olarak soyağacına bağlı olarak 5.000 $ veya daha fazlaya mal olabilir. Refakatçi yavrular her zaman daha ucuzdur.

Malta maltipu

Yavru köpeğinizin sahiplendirme ücretinin yanı sıra, bazı malzemeleri ve masrafları da hemen karşılamanız gerekecek. Bunlar genellikle 950 ila 2.500 ABD Doları arasındadır. Bunu, beklenen 1.500 ABD Doları tutarındaki evlat edinme ücretine ekleyerek, ilk yıl yaklaşık 3.500 ila 4.000 ABD Doları ödemeyi bekleyebilirsiniz. Yavru köpeğinizin ilk yılı, ihtiyaç duyacağı tüm kurulum maliyetleri, evlat edinme ücretleri ve ekstra tıbbi bakım nedeniyle muhtemelen en pahalısı olacaktır.

Teriyerinize bakmak için ayda 75 ila 250 ABD Doları, hatta 450 ABD Doları + harcamayı bekleyebilirsiniz. Bu, yılda yaklaşık 3.000 ABD doları anlamına gelir. Bu köpekler 13 ila 16 yıl yaşar, bu nedenle 15 yıllık bir yaşam süresine göre, Bir Yorkie'nin ömür boyu maliyeti yaklaşık 49.000 dolar. Bunu perspektife koymak için, Forbes raporları 15 yıl boyunca küçük bir köpeğe sahip olmanın ömür boyu maliyeti 17.560 $ ile 93.520 $ arasında değişmektedir.Yiyecek 30 dolar
Tıbbi Bakım ve İlaçlar 50 dolar
Acil Bakım 25 dolar
Evcil Hayvan Sigortası 50 dolar
bakım 100 dolar
Bakım Malzemeleri 25 dolar
Diş bakımı 10 dolar
Tırnak Kesme 20 dolar
Yürüme 20 dolar
Eğitim 50 dolar
Kreş/Yatılı 50 dolar
Oyuncaklar 15 dolar
İkramlar 10 dolar

Yavru Fiyatını Etkileyen Faktörler

  Yorkie Köpek Veteriner Tarafından Kontrol Ediliyor
Bazı yetiştiriciler, yavruları daha düşük bir maliyetle satsalar da, sağlık taramalarını ve önleyici tedavileri atlayarak köşeleri kestirme eğilimindedirler.

Damızlık Kalitesi

Damızlık kalitesi yavru köpek fiyatlarındaki en önemli faktörlerden biridir. . sorumlu yetiştiriciler yüksek düzeyde bakım sağlar, sağlık sorunları için taramalar gerçekleştirir ve sağlıklı yavru köpekler için iyi bir üne sahiptir. Sağlıklı hayvanların üremesi daha pahalıya mal olur ve bu da bir yavru köpeğin fiyat etiketine yansır. Bu, sahipler için önceden para tasarrufu sağlasa da, bu cins sağlık ve davranış sorunları geliştirebileceğinden, genellikle yaşamın ilerleyen dönemlerinde daha fazla maliyet anlamına gelir. bakmak her zaman en iyisidir yetiştiricinin itibarı , birçok soru sorun, müşteri incelemelerine bakın ve sahiplenmeyi planladığınız herhangi bir köpeğin sağlık ve eğitim kayıtlarını görmek isteyin.

Nesillerini

Damızlık kalitesinin yanı sıra kan bağı, bir yavru köpeğin ne kadar pahalı olacağı konusunda bir başka önemli faktördür. . Bazı yetiştiriciler, özellikle daha pahalıya mal olacak en kaliteli yavruları yetiştirmeye odaklanır. Soylu bir soydan veya şov ve yarışma şampiyonlarının soyundan gelen yavrular da daha pahalıya mal olacak. Karışık kan hatlarına veya daha düşük soyağacına sahip yavruların evlat edinme ücreti daha düşük olacaktır. Şov kalitesinde bir Yorkie arıyorsanız, refakatçi bir köpek yavrusu istediğinizden çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Sağlık

Bir yavru köpeğin sağlığı da fiyat etiketini etkiler. rağmen çoğu safkan köpekler sağlıklıysa başına bir şey gelebilir. Çöp hastalanabilir ve yavru köpekler kalıtsal sağlık sorunları ile doğabilir. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir Yorkie yavrusu fiyatıyla karşılaşırsanız, herhangi bir taahhütte bulunmadan önce araştırma yapın. Çok düşük bir fiyat, sağlıksız bir köpek yavrusu belirtisidir.Kaplama Rengi ve Dokusu

Bu her cins için geçerli olmasa da, Yorkshire Terrier için kürk, renk ve doku da fiyattaki faktörlerdir. Safkan Yorkshire Teriyerleri siyah ve ten rengi doğarlar ve sonunda tanınan dört renk kombinasyonundan birini geliştirirler. Bunlar siyah ve ten rengi, siyah ve altın rengi, mavi ve ten rengi ve mavi ve altın rengidir. Yorkie'nin diğer renk varyasyonları arasında çikolata, beyaz ve hatta çok renkli bulunur. Bunlar, fiyatı etkileyecek standart olmayan renklerdir. Bu, her iki şekilde de gidebilecek bir alandır. Bazı yetiştiriciler, standart renkli Teriyer için daha yüksek ücret talep edebilirken, diğerleri daha nadir köpekler oldukları için varyasyonlar için daha fazla ücret talep edebilir.

Safkan Teriyerlerin parlak, ince, ipeksi tüyleri vardır. Biraz daha pürüzlü veya daha kabarık bir ceketi olanlar, daha düşük bir fiyat etiketi anlamına gelebilecek geleneksel bir cekete sahip değildir.

Yer ve Yılın Zamanı

Bir yetiştiricinin coğrafi olarak bulunduğu yer, bir köpek yavrusu fiyatını etkileyebilir. Yetiştiricilerin bulunduğu bölgede yaşamanın maliyeti, anne köpekleri ve yavru köpekleri desteklerken yaptıkları masraflar ve bölgede başka yetiştiriciler olup olmadığı denklemin parçalarıdır. Daha fazla yetiştiricinin olduğu bölgelerde fiyatlar daha düşük veya daha rekabetçi olabilir. Uzakta yaşayan bir yetiştiriciden köpek sahipleniyorsanız, yol masrafları sahiplendirme ücretine eklenir.

Yılın zamanı da bir köpek yavrusu fiyatını etkiler. İnsanlar ilkbaharda yeni evcil hayvanları sahiplenmeyi tercih ederler. Bu, fiyatların o zaman daha yüksek olabileceği anlamına gelir. Daha soğuk aylarda bir köpek yavrusu sahiplenmek istiyorsanız daha düşük bir fiyat etiketi bulabilirsiniz. İlkbaharda daha fazla insan yavru köpek sahiplenmek istediğinden, yetiştiriciler genellikle o zaman daha fazla yavru köpek bulundurmak için çalışırlar.Yaş grubu

Yaş, bir Yorkie yavrusu fiyat etiketini önemli ölçüde etkileyebilir. Y küçük yavru köpekler genellikle daha pahalıdır ve daha fazla talep görmektedir. Çoğu evcil hayvan sahibi, altı aylıktan küçük köpekleri evlat edinmeyi tercih eder. Bir yaşından büyük köpekler genellikle daha ucuzdur. Çoğu yavru köpek yaklaşık 8 haftalıkken eve gitmeye hazırdır ve genellikle çabuk gider. Ancak yetiştiriciler yavru satamazlarsa fiyatı düşürebilirler.

Genel olarak konuşursak, dişi Teriyer yavruları erkeklerden daha pahalıdır. Bunun nedeni, birçok mal sahibinin üremeyi denemeyi ummasıdır. Dişiler yüksek talep gördüğünden, bir erkek köpek yavrusu için anlaşma sağlayabilirsiniz. Çoğu yetiştirici, yavrularının üreme için kullanılması konusunda kısıtlamalara sahip olacaktır. Bir erkek veya kız köpek yavrusu sahiplenmeden önce buna bakmak istersiniz.

Bir Yorkie İçin Maliyetler

  İp Oyuncaklı Teriyer
Bir Teriyer, kurulum ve sarf malzemeleri için önemli bir ilk yatırım gerektirecektir.

Bir köpek yavrusu edinmenin ilk maliyetinden sonra, bir sonraki en önemli masraf, malzemelerdir. Yavru köpeğinizi eve getirmeden önce bazı malzemelerin satın alınması gerekir ve diğerlerinin hayatı boyunca yenilenmesi gerekir. Bunlar şunları içerir: kasalar , köpek yavrusu pedleri, yiyecekler, tasmalar, tasmalar, lazımlık eğitimi malzemeleri, oyuncaklar, ikramlar, bakım malzemeleri ve daha fazlası.

Tedarik

Yorkie yavru köpeğinizin malzemelerinin bir tahminini oluşturduk. Bu, sarf malzemeleri ve maliyetlerin bir tahminidir ve ayrıca tüm temel ihtiyaçlara sahip olduğunuzdan emin olmak için başvurabileceğiniz bir referans listesi olabilir. Halihazırda köpekleriniz varsa, bu malzemelerden bazılarını elinizde bulundurabilir ve yeniden kullanabilirsiniz.Teriyer ile ilgili harika haber, tüm yaşamları boyunca küçük kalmalarıdır, bu nedenle büyük veya ekstra büyük öğeler için ekstra maliyet ödemenize gerek kalmayacaktır. Bununla birlikte, küçük boyutlarına rağmen, bu küçük yavrular, özellikle ev eğitimi alan küçük yavru köpekler olduklarında, yıkıcı olabilirler. Yatak gibi şeyleri periyodik olarak değiştirmeniz gerekecek, oyuncaklar ve kasalar ve el altında iyi bir yiyecek ve ikram kaynağı bulundurun. Köpeğiniz yaşlandıkça beslenme ihtiyaçları da değişecek ve bu da her ay köpek mamasına harcadığınız miktarı etkileyebilecektir.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise, Ürünlerin kalitesi ve gıda sahiplerinin satın almaları da fiyatı etkiler. Elbette hepimiz evcil hayvanlarımız için elimizden gelenin en iyisini sağlamak isteriz, ancak herkesin bütçesi farklıdır. Bu maliyetlerin ne olabileceğine dair bir tahmin sunuyoruz.

Profesyonel Eğitim

Her köpeğin profesyonel eğitime ihtiyacı olmayacak, ancak bazılarının ihtiyacı var. Teriyer inanılmaz derecede cana yakın ve çok akıllı. Genellikle barındırması, eğitmesi ve temel becerileri öğretmesi kolaydır. Hatırlanması gereken bir şey, onların bir teriyer cinsi oldukları ve bağımsız ve inatçı bir çizgileri olabileceğidir. Bu nedenle, tasma eğitimi, özellikle bunun gibi minik bir yavru için çok önemlidir. Eğitim, özel bir eğitmen için sınıf başına 20 dolardan saatte 100 doların üzerine kadar herhangi bir yere mal olabilir.Bazı köpek yavrusu eğitim kurslarına gitmek ve sosyalleşme eğitimine yatırım yapmak, köpek sahipleri için değerli bir varlıktır. Bu, özellikle çok bağımsız olan daha küçük ırklar için geçerlidir. Bu köpekler genellikle çok küçük ve sevimli oldukları için pek çok kötü davranıştan kurtulurlar. Bunun olmasına izin vermek, feci bir durum yaratabilir. 7 kiloluk bir köpeğin hayatınızı yönetmesini istemiyorsanız, işleri doğru bir şekilde başlatmak için bir tür profesyonel eğitim almayı düşünün.

rotvaydır vs pitbull

Yorkie'nizi sandık içinde eğitmek çok önemlidir. Bu onun kendi güvenliği için. Bu küçük yavrular evde yalnız bırakıldıklarında çok fazla belaya girebilir, yaralanabilir veya güvenli olmayan yerlerde sıkışıp kalabilirler. Onlar da muzdarip ayrılık kaygısı , bu nedenle sandık eğitimi özellikle önemli olacaktır.

Yiyecek

Yorkshire Teriyerlerinin yüksek kaliteli, dengeli beslenme hem kuru hem de yaş mamalardan oluşur. İyi haber şu ki, bu köpekler çok küçükler, yani yiyecek maliyetleri Great Dane veya Golden Retriever gibi diğer bazı büyük ırklardan önemli ölçüde daha düşük olacak. Her ay yiyecek ve ikramlara yaklaşık 20 ila 50 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz. Teriyer için bu maliyet genellikle nicelik değil nitelik olacaktır. Bu bir avantajdır çünkü bu yavrular daha az yedikleri için sahipleri onlar için daha pahalı yiyecekler almaya daha meyillidir.

Daha yüksek fiyatlı mamalar genellikle daha iyi malzemelerden yapılır ve köpeğiniz için daha sağlıklıdır. Yavru köpeklerin, aktif yetişkinlerin, yaşlı köpeklerin ve sindirim sorunları, cilt sorunları, diyabet, kilo sorunları veya diğer tıbbi sorunları olanların özel bir diyete ihtiyacı olabileceğini unutmayın.merrick vs mavi bufalo

Veteriner Bakımı ve Sigortası

Tüm yavru köpekler, ilk yıllarında muayeneler ve gerekli aşılar için birkaç kez veterinere gitmelidir. Bu genellikle üç veya dört ziyarette gerçekleşir. Bir Teriyer söz konusu olduğunda, küçük boyutu nedeniyle bu süre daha uzun olabilir. Aşılara ek olarak, yavru köpeğinizin kalp kurdu ve pire tedavilerine ihtiyacı olacaktır. Ek olarak, ilk yılda, köpeğinizin genellikle 100 ila 500 $ arasında bir maliyeti olan kısırlaştırma sürecinden geçmesi gerekir. Acil durumlar için ayda yaklaşık 25 dolar tasarruf etmek de akıllıca bir fikirdir. Beklenmedik yaralanma veya hastalığın ne zaman olacağını asla bilemezsiniz ve kurtarabileceğiniz her bir parça yardımcı olur.

Bu mini köpekler çok sağlıklı bir cinstir ve 13 ile 16 yıl arasında yaşayabilirler. Düzenli veteriner bakımı, uzun ve sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Yorkshire Terrier, düşük kan şekeri dahil olmak üzere bazı sağlık koşullarına da yatkın olabilir. hipotiroidizm , diş hastalığı , katarakt, lüks patella, çöken trakea ve Legg-Calvé-Perthes hastalığı. Ne yazık ki, bu cins ayrıca portosistemik şant adı verilen bir karaciğer kusuruna eğilimlidir. Bazı durumlarda, bu durum pahalı bir ameliyat gerektirecektir. Kan testleri ve taramalar mevcuttur, bu nedenle, yavru köpeğinizin ilk yıl ziyaretlerinden birinde veterinerinizle konuşun.

Bu cins bazı sağlık koşullarına eğilimli olduğundan, küçük olduğundan ve kolayca yaralanabileceğinden, birçok evcil hayvan ebeveyni, Teriyerleri için evcil hayvan sigortası . Planınıza bağlı olarak, bunlar beklenmedik acil bakım maliyetlerinin karşılanmasına yardımcı olabilir.

İlk Köpek Fiyatı ve Malzemeleri 4.000 $
Yıllık Maliyetler 3.000 $

Dikkate Alınması Gereken Ek Maliyetler

  Yemek tabağı ile güneş gözlüklü teriyer
Gıda, bakım ve temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra mal sahipleri diğer bazı maliyetleri de göz önünde bulundurmalıdır.

Bunlar her köpek için gerekli değildir, ancak sahiplerinin kullanabileceklerini düşündükleri takdirde bütçe ayırmaları gereken bir şeydir.

Köpek Yürüyüşü

Yorkshire Teriyerleri küçük bir cinstir, ancak yine de düzenli egzersize ihtiyaçları vardır. Onlara her gün iki kısa yürüyüş yapmak çok önemlidir. Köpeğinizi her gün dışarıda gezdiremiyorsanız, en az iki açık hava oyun seansına ihtiyaçları vardır. Bazı sahipler için bu bir sorun değildir. Ancak, yavru köpeğinize düzenli fiziksel egzersiz yapamıyorsanız, profesyonel köpek gezdirme hizmetleri gerekebilir.

Köpek gezdirme ücreti, bölgenize, ihtiyaç duyulan hizmetlere ve köpeğinizin tek başına gezdirilip gezdirilmemesine göre değişir. Çoğu köpek gezdirici, daha büyük köpekler için iyi olan ancak Yorkshire Terrier gibi daha küçük bir yavru için tehlikeli olabilecek grup yürüyüşleri yapacaktır. Her 30 dakikalık grup yürüyüşü için yaklaşık 20$ ve bireysel yürüyüş için biraz daha fazla harcamayı bekleyebilirsiniz.

bakım

Teriyer ipeksi, pürüzsüz tüyleriyle tanınırlar. Doğal olarak yumuşak ve sevimli olmalarına rağmen, kürklerinin düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Birçok patili ebeveyn, evde köpeklerini yıkamak ve tımarlamak konusunda rahattır, ancak salona güzel bir gezinin yerini hiçbir şey tutamaz. Bu köpekler, her üç veya dört haftada bir günlük bakım ve banyo gerektirir. Bazı sahipler, daha yönetilebilir hale getirmek için köpeklerinin saçını kesmeyi tercih eder. Ancak bu, birkaç haftada bir salona gitmeyi de gerektirecektir. Bazı sahipler ayrıca teklif edilirse tırnak kesme, taşlama ve hatta diş temizliği isteyeceklerdir. Yorkie'niz için bakım seansı başına 50 ila 100 ABD Doları arasında herhangi bir yerde harcama yapmayı bekleyebilirsiniz.

Pansiyon ve Köpek Gündüz Bakımı

Köpek pansiyonu, evcil hayvanlarını bir gecede bırakmak zorunda kalan pati ebeveynleri için ek bir masraf olacaktır. Bu cins, ayrılık kaygısına eğilimlidir ve bazı sahipler, köpek bakım hizmetlerini kullanmayı seçecektir. Gecelik biniş genellikle gecelik 25 ila 100 ABD Doları arasında değişir ve köpek bakımı, günde 10 ABD Doları ile 50 ABD Doları arasında herhangi bir yerde çalışabilir.

Bahçenizi Eskrim

Yavru köpeğinizi bahçeli bir eve getiriyorsanız, iyi bir çit yatırım yapmanız gereken bir şeydir. Bu köpekler çok küçük ve çok zekiler, bu yüzden kaçmanın yollarını bulacaklar. Yorkshire Terrier yavrunuzu eve getirmeden önce, herhangi bir açık alanı olası kaçış yolları için kontrol ettiğinizden ve çitinizin sağlam ve güvenli olduğundan emin olun. Bazen yetiştiriciler veya barınaklar, yavru köpeğinizi eve götürmenize izin vermeden önce bir çit incelemesi isteyecektir. Bu, gözetimsiz dışarıda bırakmak için iyi bir cins değildir, bu yüzden alabileceğiniz her türlü güvenlik önlemini alın.

Son düşünceler

Yorkshire Terrier, çılgınca popüler ve sevilen bir evcil hayvandır. Küçük boyutları, sevimli özellikleri ve akıllı etkileşimli kişilikleri, onları dünyanın her yerindeki aile favorileri haline getiriyor. Teriyer, bir kişinin sahiplenebileceği en ucuz köpek değildir. İlk benimseme maliyetleri, kurulum giderleri ve ömür boyu bakım pahalı olabilir. Tahminlerimize göre, sahipleri bu küçük köpeklerden birinin ömrü boyunca yaklaşık 45.000 ila 50.000 dolar harcamayı bekleyebilirler. Bu daha yüksek görünse de, bunun gibi küçük, safkan bir köpek için oldukça makul.

Herhangi bir cinsten bir köpeği sahiplenmeye karar verirken, araştırmanızı yapmanız ve farklı faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Herhangi bir köpek, uzun vadeli bir mali taahhüt anlamına gelir; sahiplerinin buna hazırlıklı olması gerekir. Eve bir Teriyer getirirken ne tür bir mali taahhütte bulunduğunuza dair gerçekçi bir anlayışa sahip olmak için özenli araştırma yaptığınızdan emin olun.

Yorumlar