En İyi Düşük Sodyumlu Köpek Maması: Puanlar, İncelemeler ve En Çok Tercihler

En İyi Düşük Sodyumlu Köpek Maması: Puanlar, İncelemeler ve En Çok Tercihler

Tıpkı biz insanlar gibi, köpeklerin de diyetlerinde tuza ihtiyacı vardır. Çok az ve eksik olabilirler. Ve çok fazlası ölümcül olabilen tuz toksisitesine yol açabilir. Bu nedenle, doğru yapmanız sizin için çok önemlidir. Ve hayattaki çoğu şey gibi, bu kadar basit değil. Her köpek farklıdır ve bazı köpeklerin diyetlerinde farklı seviyelerde sodyuma ihtiyacı vardır.

En düşük sodyumlu yiyecekleri bulmak ezici bir görev olabilir. Özellikle de size bir sağlık sorunu nedeniyle köpeğinizin tuz alımını azaltmanız gerektiği söylendiyse. Korkmayın, tuz hakkında bilmeniz gereken her şeyi araştırdık. Köpeğiniz çok fazla tüketirse, tüm köpeklerin ne kadar ihtiyaç duyduğuna kadar. Tüm sorularınızı ve daha fazlasını yanıtlayacağız.Sağlıklı, düşük sodyumlu köpek mamalarının nasıl seçileceğine dair bir satın alma rehberi oluşturduk. Çünkü, size hangi köpek mamalarının sodyumunun düşük olduğunu göstermenin yanı sıra, köpeğiniz için doğru olanı nasıl bulacağınız konusunda kendinize güvenmeniz gerekir. Öyleyse, sıkışıp kalalım.

Earthborn Bütünsel - Kilo Kontrolü Tahılsız Kuru Köpek Maması Derecelendirmemiz

En İyi Genel

Earthborn Bütünsel Kilo Kontrolü TahılsızAmazon.com'da görüntüle Iams Yetişkin MiniChunks Küçük Kibble Yüksek Protein özellikli Derecelendirmemiz

En iyi değeriIams Yetişkin MiniChunks Küçük Bibble Yüksek Protein

Chewy.com'da görüntüle American Journey Tahılsız Kıdemli Köpek Maması özellikli Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiAmerican Journey Tahılsız Kıdemli Köpek Maması

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerKöpeklerin Tuza İhtiyacı Var mı?

Shaker

Jambon aşırı tuzlu olabilir; bu tuz toksisitesine yol açabilir.

Tüm köpeklerin diyetlerinde tuza ihtiyacı vardır ve elektrolit dengelerinin önemli bir parçası, sinir iletimi ve kas hücresi fonksiyonu. Ayrıca kan basıncını ve basıncını düzenler, düzenli ve sağlıklı sindirime yardımcı olur ve sıvı tutulmasına yardımcı olur.

Neyse ki evcilleştirilmiş köpekler hayatta kalmak için yeterli sodyum tüketir. onların çoğunluğu tuz alımı et ve süt ürünlerinden gelir . Ve ticari gıdalar, ilave sofra tuzu şeklinde kabul edilebilir bir seviyede içerir.

Çoğu köpek için, fazla yerse vücutları onu dışarı atabilir. Ya işemek için bol su içerek kanlarındaki yüksek tuz seviyelerinden kurtulun. Neyse ki, çoğu köpek sahibinin tuz alımı konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Ancak tüm köpekler bu yeteneğe sahip değildir ve çok fazla veya çok az tuz onlar için tehlikeli olabilir.Köpekler İçin Önerilen Sodyum Alımı

Tuz ile kalp şeklinde biftek

Veterineriniz Fido'yu daha düşük bir sodyum diyetine koymanızı tavsiye ederse, onu azaltmak için çok şey bilmeniz gerekir.

bu Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO), köpeklerin diyetlerinde her 100 kcal sodyum için minimum %0.3 veya 100 mg'a ihtiyacı olduğunu belirtir. Ancak AAFCO, maksimum tuz alımının ne olması gerektiğini söylemez. Gıda üreticilerinin sodyum içeriğini ambalajlarında açıklamaları gerekmediğinden, bir gıdanın sodyum içeriğine ilişkin bilgileri bulmak da zor olabilir. Ancak, kesin miktara ihtiyacınız varsa ayrıntılar için onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Göre Vermont Veteriner Kardiyoloji Hizmetleri , köpekler ve önerilen sodyum alımı söz konusu olduğunda aşağıdaki yönergeler yaygın olarak kabul edilir:

 • Sodyum kısıtlaması yok– en az %0,5 sodyum içeriği (>100mg sodyum/100kCal)
 • Hafif sodyum kısıtlaması– %0,3 ila %0,4 arasında sodyum içeriği (80 ila 100mg/100kCal)
 • Orta derecede sodyum kısıtlaması– %0,2 ila %0,3 arasında sodyum içeriği (50 ila 80mg/100kCal)
 • İşaretli sodyum diyeti– %0,15 ila %0,2 arasında (40 ila 50mg/100kCal)
 • Şiddetli sodyum kısıtlaması– %0.075 ile %0.15 arasında sodyum içeriği (<50mg/100kCal)

Şiddetli bir sodyum kısıtlaması veya belirgin bir sodyum diyeti genellikle veteriner tarafından reçete edilen gıdaları gerektirir. Sizi bilgilendirmedilerse veya hala kafanız karıştıysa,veterinerinizle iletişime geçinve sodyum diyeti gereksinimlerini belirleyin.Düşük Sodyum Diyetinin Nedenleri

Tuzlu somon

Köpeğinizi düşük sodyumlu bir diyete sokmanız tavsiye edilmediyse, onu bir taneye koymanız için hiçbir sebep yoktur.

Düşük sodyum diyetine girmesi gereken köpekler,sodyumu işleyemez veya etkili bir şekilde salgılayamaz. Çoğu köpek sahibinin tuz alımı konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Köpeğiniz kaliteli bir mama taneleri yerse, iyi olacaktır.

Bir veterinerin köpeğinize düşük sodyum diyeti uygulamanızı önermesinin birçok nedeni vardır. En yaygın nedenler şunlardır:Kalp hastalığı

Artan sodyum neden olabilirartan kan basıncı, muhtemelen çeşitli kalp hastalıkları ve rahatsızlıklarının yanı sıra kalp krizleri ve felçlere yol açar. Tuz alımını sınırlamak, köpeklerin kan basıncını daha iyi düzenlemesine ve dolayısıyla kalp sorunlarını önlemesine yardımcı olabilir.

Karaciğer hastalığı

Karaciğeri, kandaki toksinleri filtrelemekten ve diğerlerini teşvik etmekten sorumludur.normal vücut fonksiyonları. Tuz alımını azaltmak, bazı karaciğer bozukluklarının etkilerini yönetmesine yardımcı olabilir. Karaciğer hastalığının ilk belirtisi daha fazla idrara çıkmak ve daha fazla içmektir. Öncelikle yüksek sodyum alımı ve diğer minerallerin anormal seviyeleri nedeniyle.

Böbrek hastalığı

Böbreğin görevi,toksinleri filtrelemekaşırı sodyum ve diğer istenmeyen mineraller dahil. Bunu yaptıktan sonra, vücudun atması için idrarla atarlar. Böbrek veya böbrek hastalığı, bu sürecin gerçekleşmesini engelleyerek sodyumu güvenli olmayan seviyelere çıkarır. Aynı zamanda, çeşitli diğer sağlık koşullarına neden olabilen su tutulmasını artırır.

Ağırlık yönetimi

Veterinerler genellikle kilo kontrolü yapan köpeklere, kilo kontrolü köpek maması . Tipik olarak, bir kilo yönetimi mama tanesi sodyum içeriğini azaltmıştır çünkü tıknaz köpekler zaten yüksek kardiyovasküler problem riskine sahiptir.Kıdemli Köpekler

Kıdemli bir köpeğiniz varsa, veterineriniz herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen düşük sodyumlu bir diyet önerebilir. Daha yaşlı yıllarda, köpekler kan basıncını düzenlemek için mücadele edebilir ve kan basıncını atmakta o kadar etkili değildir. Ek olarak, yaşlılaryukarıdaki sağlık koşulları için daha fazla risk altında. Ayrıca zayıf sinir fonksiyonu ve kas sorunlarından muzdarip olmaları daha olasıdır.

Tuz alımını azaltmak, üst düzey sağlık ve mevcut semptomların kötüleşmesini önler, vücudun onları daha iyi yönetmesine izin verir. Ama yine de, veterineriniz yaşlanan yavru köpeğinize düşük sodyumlu bir diyet yapmasını tavsiye etmedikçe, onu yaşlı köpekler için tasarlanmış yiyeceklerle beslemek en iyi yoldur.

Tuz Toksisitesi

Patlamış mısır ve uzaktan kumandalı köpek

Tuz toksisitesi çok nadirdir ve normal köpek maması yemekten olmaz.

Tuz toksisitesi olarak da bilinir hipernatremi ve kandaki tehlikeli derecede yüksek sodyum konsantrasyonudur. Bir köpek çok fazla tuz yediğinde ve onu seyreltecek kadar su içmediğinde ortaya çıkar. Yüksek sodyum seviyeleri ölümcül olabilir , özellikle yukarıdaki koşullardan muzdarip köpekler için.

Hipernatreminin belirtileri şunlardır:

 • Artan susuzluk
 • Karışıklık ve oryantasyon bozukluğu
 • Kusma ve ishal
 • İdrar yoluyla yüksek su kaybı
 • Nöbetler ve koma

Genellikle bir köpek bütün bir torbayı yuttuktan sonra ortaya çıkar. tuzlu patlamış mısır veya bir tuzluk yok edildi. Yukarıdaki belirtilerden herhangi birini fark ederseniz veya köpeğinizin çok fazla tuz yediğinden endişeleniyorsanız,tavsiye için veterinerinize başvurun.

Köpeklerde öldürücü sodyum dozu yaklaşık olarakkilogram başına 4 gramvücut ağırlığından. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, bir çay kaşığı tuz yaklaşık 5 gramdır, bu nedenle ortalama bir köpeğin çok fazla tuz yemesi gerekir. Tabii ki, köpek ne kadar küçükse, o kadar tehlikeli olabilir.


Alıcı Rehberi

Yağda Kızartma Dilimlenmiş Domuz Eti

Pastırma, herhangi bir etten daha fazla tuz içerir.

Gördüğünüz gibi, veterineriniz düşük tuzlu bir diyet önerdiyse, ciddiye almanız gereken bir şeydir. Tuz seviyelerinin yanı sıra, doğru mama tanelerini tanımlayabilmeniz ve iyi bir düşük tuzlu köpek mamasının ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bu alıcı kılavuzundaki yönergelerimizi izleyin; en lezzetli düşük sodyumlu köpek mamasını bulun köpeğin için.

Kaliteli Protein

Dengeli bir diyet, Fido'nun beslenmesi için optimum bir hedeftir. Kaliteli protein kaynakları, dikkate alınması gereken en büyük ikinci gıda bileşenidir. İdeal olarak, içerik listesindeki ilk bileşen protein olmalıdır. İlk malzeme olarak gerçek et Fido beslediğiniz besinin kaliteli olduğunu gösterir. Bununla birlikte, bazı diyete özgü mama taneleri, eti ilk bileşen olarak listelemeyebilir.

Çoğu tuz alımı etten gelir, bu nedenle sağlıklı bir tuz alımını sürdürmek için proteine ​​​​ihtiyacı vardır. Gerçek etler, et yemekleri ve yumurtalar en uygun et proteini kaynağıdır. Organlar ve kıkırdak gibi diğer bileşenler de besin açısından faydalı başka bir protein kaynağıdır. Protein içeriğini ambalaj üzerindeki garantili analiz bölümünde bulabilirsiniz. AAFCO, yetişkin köpeklerin yemesini önerir minimum protein içeriği %18'dir.

Omega Yağları

Omega yağları, diyetindeki bir diğer önemli husustur. Birçok insan yağları kötü sağlıkla ilişkilendirir, ancak onlarsız köpekler çok hasta olurdu. Sağlıklı omega yağ asitleri, sağlıklı organ fonksiyonu, cilt ve tüy sağlığı, vitamin ve mineral emilimi ve genel sağlık için gereklidir. Bunların hepsi ona yardımcı olabilirsodyum seviyelerini verimli bir şekilde yönetin. Balık, balık yağı, keten tohumu ve bitki yağları gibi malzemeleri arayın.

Vitaminler ve mineraller

Tıpkı sodyum gibi, Fido'nun da vücudunun gerektiği gibi çalışması için çeşitli temel vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Yüksek kaliteli yemek, ihtiyaç duyduğu her şeyin doğru dengesine sahip olmasını sağlar. Aranacak malzemeler, vitamin ve mineral takviyelerinin yanı sırameyve ve sebzeler.


En İyi Düşük Sodyumlu Köpek Maması Seçtikleri

Burada zirveyi sergiliyoruz tezgahın üzerinden piyasada bulunan düşük sodyumlu köpek maması. Veterineriniz, köpeğinizin veteriner tarafından reçete edilen bir diyet tüketmesini tavsiye ettiyse, bu kılavuzu izlemelisiniz. Bununla birlikte, veterineriniz genel bir düşük sodyumlu köpek maması önerdiyse,önerilerin altındaonun için harikalar.

her zaman önemli olduğunu unutmayın etiketleri kendin oku , ve üreticiler reçetelerini istedikleri zaman değiştirebilirler. En az sodyumdan en yüksek sodyuma doğru sıralanmış, düşük sodyum sayımına sahip en iyi mamalardan altı tanesini bulduk. Ayrıca, daha titiz pooches için sonunda listelenen iki ıslak yemek seçeneği bulduk.


Earthborn Bütünsel Kilo Kontrolü Tahılsız

Earthborn Bütünsel Ağırlık Kontrolü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Glutensiz formül.
 • Düşük yağ içeriği.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Sağlıklı sebze ve meyvelerden yapılmıştır.
 • Kupa başına 325 Kalori.
 • %25 Protein, %7 Yağ, %9 Lif.
Amazon.com'da görüntüle

Earthborn Holistic, yüksek kaliteli mama taneleri satan saygın bir markadır. Bu mama tanesi, listemizdeki en düşük sodyum içeriğine sahiptir. 50mg/100Kcal'de, belirgin sodyum diyeti ile orta düzeyde sodyum kısıtlaması arasındadır. Kilo vermesi gereken yetişkin köpekler için tasarlanan bu formül, düşük sodyum içeriğine sahiptir. Ayrıca metabolizmasını hızlandırmaya yardımcı olan l-karnitin'i de listeler.

Protein içeriği %25 olup, ilk malzeme tavuk unudur. Bu, konsantre bir protein formudur ve eklem sağlığı için doğal bir glukozamin kaynağıdır. Sağlıklı omega yağlarıyla dolu bu ürün, parlak ve sağlıklı bir tüy oluşturacak ve organ fonksiyonu ile besin emilimini koruyacaktır. Bütün bunlar vücudun sodyumu en iyi şekilde düzenlemesine yardımcı olur.

Yaban mersini, elma, kızılcık, havuç ve ıspanak, bağışıklığını güçlü ve sağlıklı tutmak için ona lif ve antioksidanlar sağlar. Bu aynı zamanda daha uzun süre tok hissetmesine yardımcı olan yüksek lifli bir diyettir. Ayrıca herhangi bir sindirim sorununa yardımcı olur.

Severizbunun en düşük sodyum içeriğine sahip, tahıl içermeyen sağlıklı bir mama olduğunu.


Iams Yetişkin MiniChunks Küçük Bibble Yüksek Protein

Iams Yetişkin MiniChunks Küçük Bibble Yüksek Protein
 • Daha kolay yemek için daha küçük mama tanesi boyutu.
 • İlk malzeme olarak gerçek çiftlikte yetiştirilmiş tavuktan yapılmıştır.
 • Premium kaynaklı protein, güçlü kasları teşvik etmeye yardımcı olur.
 • Lifler ve prebiyotiklerin karışımı sağlıklı bir sindirim sistemini destekler.
 • Bağışıklık sistemi desteği için antioksidanlar içerir.
Chewy.com'da görüntüle

Burada daha sıkı bir bütçeye sahip olanlar için en iyi seçeneklerimiz var. Iams aynı zamanda köpeklere kaliteli köpek mamasını uygun fiyatlarla tedarik etmesiyle tanınan tanınmış bir markadır. Bu sodyum içeriği 55mg/100Kcal, bu da onu orta düzeyde sodyum kısıtlama desteğine getiriyor.

Protein içeriği %25 olup, malzemelerde gerçek tavuk ilk sırada yer almaktadır. Yumurta ürünü de içerik listesinde. Bu, bilişsel işlev için mükemmel olan protein ve DHA ile doludur. Tahıl içeren bir seçenek olan bu tarif, hem mısır hem de sorgum içerir.

Bu mama tanesi, kendisini güçlü ve sağlıklı hissetmesini sağlayan uzun bir vitamin ve mineral takviyesi listesine sahiptir. Ve yine, besin emilimine ve kan yönetimine yardımcı olun. Mama parçaları ekstra küçüktür, böylece küçük ırklar da bu mama tanelerini yiyebilir.

Severizbu mama tanesi bu listedeki en düşük ikinci sodyum seviyesine sahip. Ve mama taneleri ekstra küçüktür, bu da bunu küçük ırklar için en iyi seçenek haline getirir.


Wellness Tam Sağlık Yetişkin

Wellness Tam Sağlık Yetişkin
 • Tüm vücut beslenme desteği sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir.
 • GDO'lar, et yan ürünleri, dolgu maddeleri veya yapay koruyucular olmadan geliştirilmiştir.
 • Omega yağ asitleri, antioksidanlar, glukozamin, probiyotikler ve taurin tarafından desteklenir.
 • Birinci sınıf proteinler ve sağlıklı tahıllar.
 • Küresel kaynaklı malzemelerle ABD'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness Complete, köpeğinizin tam sağlığı için tasarlanmıştır ancak aynı zamanda daha düşük sodyuma sahiptir. 63mg/100Kcal'de, orta düzeyde sodyum kısıtlama desteğine girer. Bu, köpeklere ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan dengeli bir mamadır.

Gerçek kuzu ve kuzu unu, ilk iki bileşendir: yüksek kalite ve daha yumuşak bir protein kaynağı. Tüy sağlığı için ekstra lezzet ve omega yağ asitleri sağlayan Menhaden balık unu da listelenmiştir. Ek olarak, köpeğinizin midesi hassassa, bu mama tanesi mükemmel bir seçenektir.

Tatlı patates, elma, yaban mersini, bezelye ve havuç, bağışıklık sağlığı için meyve ve sebze iyiliği sağlar. Ekstra destek için ekstra vitaminler ve mineraller eklenir ve probiyotik bileşenler bağırsakta dost bakterileri destekler.

Severizbunun kilolarını yönetmesi gereken köpekler için tasarlanmış tahıl içeren bir formül olduğunu.


Hill's Science Diet Yetişkin Büyük Irk

Tepe
 • Glukozamin ve kondroitin eklem ve kıkırdak sağlığını desteklemek için çalışır.
 • Daha sağlıklı ve fark edilir derecede parlak bir tüy için Omega-6 yağ asitleri.
 • Antioksidan ve E vitamini ve C karışımı, sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olmak için birlikte çalışır.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular olmadan doğal, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, tariflerini bilimsel araştırmalara dayandıran güvenilir bir markadır. Bu tarif, 55 poundun üzerindeki büyük cins köpekler için tasarlanmıştır. Sodyum seviyesi, 71mg/100Kcal olan diğer mama tanelerinin çoğuna kıyasla daha düşüktür. Yine, bu mama tanesi orta düzeyde sodyum kısıtlama desteğine giriyor.

Protein içeriği %19'dur. Bu, bu listedeki diğer mama tanelerinden daha düşük olmasına rağmen, yine de AAFCO yönergelerini aşmaktadır, böylece kaliteli olduğunu bilirsiniz. İlk malzeme, sindirim sistemine zarar vermeyen kuzu unu.

Tahıl içeren bir diyettir ve lif ve enerji sağlamak için kahverengi pirinç ve buğday kullanır. Bitki yağları ve keten tohumu cildini ve tüylerini içten dışa doğru besler. Glukozamin, kuzu yemeklerinde ve büyük eklemlerini desteklemeye yardımcı olan diğer malzemelerde bulunur.

SeverizBu mama tanesinin, büyük cins köpeklerin sodyum alımını yönetmeleri için harika bir seçenek olduğunu.


American Journey Tahılsız Kıdemli Köpek Maması

Tahılsız Kıdemli Köpek Maması American Journey
 • Tahılsız Formül.
 • Beyin fonksiyonu için MCT'leri içerir.
 • Glukozamin artışı.
 • Kondroitinde artış.
 • Gerçek sebzelerle yapılmıştır.
 • Et ilk malzemedir.
 • Soya, mısır veya buğday yok.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey en yeni markalardan biridir. bu listede ama çok popülerler. Bu kıdemli mama tanesi makul bir fiyata yüksek kaliteli bir besindir. Sistemindeki tuzu azaltması gereken altın yaşlılar için tasarlanmıştır.

Protein içeriği, bu listede açık ara en yüksek olan %30'dur. Kemiksiz tavuk, tavuk yemeği ve hindi yemeği ilk üç malzemedir. Ve yağsız, besleyici ve lezzet dolu. Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir ve bunun yerine enerji ihtiyaçları için yavaş salınan karbonhidratlar kullanır.

Üst düzey bir mama tanesi olarak, lif içeriği yetişkin mama tanesinden çok daha yüksektir. Bu da onun daha uzun süre tok hissetmesine ve umarım atıştırmalarını azaltmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlü tutan deniz mikroalgleri, kurutulmuş yosun ve balkabağı gibi besin açısından yoğun bileşenlerle doludur.

SeverizBu seçeneğin, yalnızca yaşları nedeniyle tuz alımını azaltması gereken yaşlılar için ideal olduğunu.


Purina Pro Plan Focus Yetişkin Klasik Hassas Cilt ve Mide Konservesi

Purina Pro Plan Focus Yetişkin Klasik Hassas Cilt ve Mide Konservesi
 • Cildi tahriş eden gıda alerjileri veya mide rahatsızlığı olan köpekler için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Köpeğinizin istediği nihai doku, tat ve beslenmeyi sağlar.
 • Premium somon, yaşlanma sürecinde bilişsel gelişimi destekleyen omega DHA'ya sahiptir.
 • Omega-6 yağ asitleri, sağlıklı bir cilt ve güzel bir parlak tüyü korumak için.
 • Purina'nın sahip olduğu ABD tesislerinde yapılmıştır.
 • Eklenen yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

Bu bizim ıslak mama seçeneğimizdir çünkü tüm köpekler kuru mama tanelerini tek başına sevmez veya yiyemez. Bu ürün, ortak en düşük sodyum içeriğine sahiptir. 50mg/100Kcal'de bu, belirgin sodyum diyeti ile orta düzeyde sodyum kısıtlaması arasındadır.

Purina Pro Plan, bu ıslak mamayı hassas mideleri ve cildi olan yavrular için tasarladı, böylece her bir bileşenin bağırsaklarını yatıştırdığından ve tahrişi azalttığından emin olabilirsiniz. Somon ve diğer balık kaynaklarından yapılmış olup, cildi ve tüyleri canlı ve güzel tutmak için omega yağ asitleriyle doludur.

Bu, pirinç içeren tahıl içeren bir diyettir. Bu, lif ve enerji sağlar ve dokuya katkıda bulunur ve köpeklere biraz gevreklik verir. Besinsel olarak eksiksizdir ve vitaminler, mineraller ve prebiyotik liflerle doludur.

Severiz Bu, sodyum alımını büyük ölçüde kesmesi gereken köpekler için ideal olan en düşük sodyumlu ıslak mama seçeneğimizdir.


Purina ONE SmartBlend Klasik Yetişkin Konservesi

Purina ONE SmartBlend Klasik Öğütülmüş Tavuk ve Kahverengi Pirinç Antre Yetişkin Konserve Köpek Maması
 • Çeşitli tatlar ve karışımlarda gelir.
 • Hayatın her aşamasında köpekler için kullanılabilir.
 • SmartBlend, True Instinct ve düzenli olarak gelir.
 • Gerçek et ve doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Antioksidanlar ve vitaminler içerir.
Chewy.com'da görüntüle

işte bizde başka bir Purina ürünü , ancak bu Purina ONE SmartBlend serisinden. Hassas mide ve cilde sahip olanlar için değil, tüm yetişkinler için tasarlanmıştır. Bu yüzden köpeğiniz için çok yönlü daha iyi bir seçenek olabilir. Sodyum içeriği 55mg/100Kcal'dir, bu da bu seçeneği orta düzeyde sodyum kısıtlaması diyetine yerleştirir.

Bu konserve gıda, yukarıdaki seçeneğe göre daha yüksek protein içeriğine sahiptir ve tavuk ve hindi suyu ilk bileşendir. Gerçek tavuk, karaciğer ve yumurta ürünleri de karışıma ekstra besin ve lezzet katar.

Ispanak antioksidanlar sağlar ve eklenen vitamin ve mineral takviyeleri bağışıklığını artırır. Ayrıca sodyum da dahil olmak üzere tükettiği her şeyi emmesine ve işlemesine yardımcı olun.

Severiz Bunun başka bir ıslak seçenek olması, kuru yiyecekleri bağımsız olarak yiyemeyen veya yiyemeyen köpekler için idealdir.


Son düşünceler

İşte burada, köpekler için düşük sodyum diyeti hakkında bilmeniz gereken her şey var. Fido'nun ne kadar ihtiyaç duyduğundan, bazı köpeklerin neden diğerlerine göre daha düşük sodyuma ihtiyaç duyduğuna kadar. Umarım tüm sorularınızı yanıtlamış ve Fido'nun düşük sodyumlu beslenmesi hakkında karar vermeniz için gereken bilgileri vermişizdir.

Her zaman veterinerinizin tavsiyesine bakın; önce onlar söylemeden diyeti değiştirmeye çalışmayın. Önerilerimize bağlı kalarak, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam için en iyi adımları attığınızdan emin olabilirsiniz. Veterineriniz sadece ilerlemesinden memnun olmakla kalmayacak, aynı zamanda Fido'da da olumlu bir fark görmeye başlamalısınız.

Yorumlar