Amerikan ve Avrupa Alman Çobanları: Fark Nedir?

Amerikan ve Avrupa Alman Çobanları: Fark Nedir?

Amerikan Alman Çobanı ve Avrupa Alman Çobanı aynı cinstir. Sevgi dolu, sadık ve çalışkan alman kurdu hepimizin bildiği ve sevdiği. Ancak gölün farklı taraflarında büyüdükleri için birbirlerinden biraz farklıdırlar.

Bu köpeklerin aynı cins olduğu konusunda net olmak istiyoruz. çok gibi Labrador'un Amerikan ve İngiliz versiyonu , Büyüyen ve farklı soydan yetiştirilen tüm köpekler farklı özellikler taşıyabilir. Bununla birlikte, tüm yetiştiriciler yerellikler arasındaki cins farklılıkları konusunda hemfikir değildir ve buradaki değerlendirmemiz araştırma ve deneyimlerimize dayanmaktadır. Her köpek farklıdır ve her köpeğin, ebeveynlerine bağlı olarak farklı bir mizacı olabilir.rağmen Avrupa ve Amerikan Alman Çobanları arasındaki farklar ince, bazıları sadece birini diğerine tercih etmenize neden olabilir. Sizi her iki şekilde de ikna edebilecek boyutları, iş ahlakları, sağlıkları veya fiyatları olabilir. Ve burada, bu kılavuzda, farklılıkları ve benzerlikleri üzerinden size yol göstereceğiz. Öyleyse, bu iki Alman Çoban çizgisi arasındaki benzerliklere ve farklılıklara doğrudan geçelim.

Irk Karşılaştırması

amerikan alman kurdu

 • Yükseklik 22-26 inç
 • Ağırlık 55-90 Pound
 • Mizaç Koruyucu, Sadık, Akıllı, Kendine Güvenen
 • Enerji Çok yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-12 Yaş
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

avrupa alman kurdu • Yükseklik 21-26 İnç
 • Ağırlık 50-85 Pound
 • Mizaç Koruyucu, Sadık, Akıllı, Kendine Güvenen
 • Enerji Çok yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömrü 10-12 Yaş
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Gölde Alman Çobanları

Alman Çobanlarının çok uzun ve benzersiz bir geçmişi vardır.

Alman Çoban Köpeği, Almanya'da Deutsche Schäferhund olarak da bilinir. o geliyor bir sürü çoban köpeği , ilçeden ilçeye değişiyordu. 19 sırasındainciCentury, bir süvari subayı, nihai çoban köpeği yaratma görevini üstlendi. En iyinin en iyisini yetiştirerek bugün hepimizin bildiği ve sevdiği Alman Çoban Köpeğini yarattı.Sadece bir olduğunu kanıtlamakla kalmadı fantastik çoban köpeği ama biz insanlar onun koruyucu ve sadık olduğunu çabucak anladık. Ve bu yüzden şu anda en popülerlerden biri. askeri ve polis hizmetleri için köpek seçenekleri Dünya çapında.

20'li yıllarda Amerika'da popüler oldu.inciCentury, Rin Tin Tin ve Strongheart gibi bir film yıldızı olarak yeni keşfettiği ünlü statüsü sayesinde. Popülaritesi nedeniyle Amerika'daki nüfusu patladı. Ve zamanla, Avrupa soyu ve Amerikan soyu aynı cins olmasına rağmen, belirgin bir şekilde farklılaştılar. referans almadığımızı bilmek de önemlidir. Doğu Avrupa Çobanı veya tamamen bir olan Hollandalı Çoban tamamen farklı Çoban hattı .

Yeterince farklı, onların cins standartları da artık farklı. Amerikan Alman Çoban Köpeği tarafından düzenlenir. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKK). Ve Avrupa Alman Çoban Köpeği tarafından düzenlenir. Almanya Alman Çoban Kulübü (GSCB). Amerika Birleşik Devletleri'nde Alman Çoban yetiştiricileri var. sadece Avrupa hatlarından doğurmak . Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir Avrupalı ​​​​yavru evlat edinmenin mümkün olduğu anlamına gelir. Bunun için yurt dışına gitmenize gerek yok.Görünüm

Amerikan ve Avrupa Alman Çobanları Dışında

Avrupa Alman Çobanları, Amerikan Alman Çobanlarından daha köşeli bir yüze ve kafaya sahiptir.

Amerikan Alman Çoban ile Avrupa Alman Çoban arasındaki en önemli fark görünüşleridir. Amerikalı, daha uzun bir gövdeyle ikisinin en büyüğüdür. Onun arka uç Avrupalı ​​kuzeninden daha fazla eğimli , Avrupa çok daha düz bir üst çizgiye sahipken. Amerikan Alman Çoban Köpeği daha büyük bir kemiğe sahiptir ve Avrupa'dan biraz daha ağırdır.

Amerikan Alman Çoban Köpeği, daha büyük ve daha köşeli bir kafaya sahip olan Avrupa Alman Çoban ile karşılaştırıldığında daha küçük ve yuvarlak bir kafaya sahiptir. Birçoğu Avrupa'nın kafasını şöyle tanımlıyor: kurt kafasına benzer.

Paltolarına gelince, palto uzunlukları ve dokuları aynıdır ve her iki hattın da daha kısa veya daha uzun bir ceketi olabilir. Onların en yaygın ceket rengi siyah ve ten rengi ve her ikisi de daha sıra dışı Alman Çoban renklerini miras alabilir, katı siyah gibi , Beyaz , ve daha nadiren mavi . Buradaki tek fark, Amerikan Alman Çoban Köpeğinin genellikle daha açık renkli olmasıdır.Mizaç

Amerikan ve Avrupa Alman Çoban Köpekleri

Amerikan Alman Çobanları ve Avrupa Alman Çobanları benzer mizaçlara sahiptir.

Kişiliklerine gelince, Amerikan Alman Kurdu ile Avrupa Alman Kurdu arasındaki temel fark, Avrupa varyasyonunun genellikle bir iş yaparken daha mutlu olmasıdır. Bunun nedeni, hem koruma hem de hayvancılık alanlarında bilinçli olarak çalışan köpekler olarak yetiştirilmiş olmalarıdır. Artık daha yaygın olarak bir aile hayvanı olarak bulunan Amerikalı ile karşılaştırıldığında ve onun adımları kadar atılmıyor Avrupalı ​​olarak.

Bu, çalışan bir köpeğin peşindeyseniz, genel bir Alman Çoban yetiştiricisinden ziyade bir Avrupa Alman Çoban yetiştiricisiyle daha iyi çalışıyor olabilirsiniz. Öte yandan, yalnızca bir aile evcil hayvanı olması amacıyla bir Alman Çoban arıyorsanız, Amerikan Alman Çoban daha iyi bir seçimdir. o biraz daha az koruyucu, ve potansiyel olarak daha az agresif cins uygun şekilde uygulanmadıysa değişken.

Amerikan Alman Çoban Köpeği daha az iş odaklı ve daha az koruyucu olduğundan, sahibine veya birincil bakıcısına daha az odaklanır. Bunun yerine, genellikle tüm aile ile daha rahat ve çok daha az yoğun . Ve bu, bir Avrupa Alman Çoban Köpeğine kıyasla daha iyi bir aile hayvanı yapmasının başka bir nedeni.Kişiliklerinin geri kalan yönleri hemen hemen aynıdır. Her ikisi de mükemmel aile bekçileri ve ihtiyaç duymanız halinde bekçi köpekleri yaparlar. Amerikan ve Avrupa Alman Çoban Köpekleri, yabancılara karşı mesafelidir ve birini tanıdıktan sonra bile onlara karşı asla aşırı sevecen olmazlar. Cinsin her iki varyasyonu da büyük eğlence ve akşamları aileleriyle kucaklaşmayı severler.

Egzersiz yapmak

Amerikan ve Avrupa Alman Çobanları Egzersiz Yapıyor

Her iki cins varyantı da önemli miktarda günlük egzersiz gerektirecektir.

Avrupa Alman Kurdu işkolik olduğundan ve Amerikan Alman Kurdu daha sakin versiyon olduğundan, hangisinin daha fazla egzersize ihtiyacı olduğunu tahmin edebilirsiniz. Evet, doğru tahmin ettin, Avrupa Alman Çobanının biraz daha egzersize ihtiyacı var Amerikalıdan daha.Ortalama olarak, bir Amerikan Alman Çoban Köpeğinin günde yaklaşık 60 dakikalık egzersize ihtiyacı vardır. Avrupa Alman Çobanı, her gün 60 ila 90 dakika arasında yoğun egzersize ihtiyaç duyacaktır. Buna ek olarak, ihtiyacı olacak gün boyunca daha interaktif oyun zeki beynini çalışır durumda tutmak için. Amerikalı, Avrupa Alman Çoban Köpeğine kıyasla öğleden sonra ertelemeye daha düşkündür. Avrupa varyasyonunu benimserseniz, bu daha fazla anlam ifade eder. interaktif Alman Çoban köpeği oyuncakları ve daha fazla açık hava zamanı.

Bu, Amerikalının gün boyunca uyarılmaya ihtiyacı olmadığı anlamına gelmiyor çünkü öyle. Size ayak uyduracak eşit derecede aktif bir köpek arayan enerjik bir aileyseniz, Avrupalı ​​sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Aynı şekilde, siz ve aileniz aktif bir köpek arıyorsanız, ayrıca bir kapatma düğmesi var Her şimdi ve sonra, Amerikan köpeği en iyi seçiminizdir.

Onlar gibi her ikisi de zihinsel uyarım gerektirir gün boyunca, kendini meşgul edebileceği zorlu oyuncaklarla dolu bir sepete yatırım yapmanız gerekecek. Huzursuz Alman Çobanları, ister Amerikalı ister Avrupalı, sorunlu ve yıkıcı olabilir. Bu nedenle, onları meşgul etmek en iyisidir.

Eğitim

Alman Çoban Köpekleri Birlikte Eğitim Veriyor

Alman Çoban Köpeğinin her iki çeşidini de eğitmek zor olabilir.Hem Amerikan hem de Avrupa Alman Çobanı erken ve tutarlı sosyalleşme ihtiyacı kibar köpeklere dönüşmeleri için. Koruyucu köpekler, izin verilirse hızla aşırı korumacı köpeklere dönüşebilir. Sosyalleşme, onlara diğer köpeklerle ve insanlarla nasıl güvenle ve korkmadan nasıl etkileşimde bulunacaklarını öğretir. Bu yüzden her ikisinin de erken yaşlardan itibaren yoğun bir eğitime ihtiyacı vardır.

Yine, onlar hem itaatkar hem de kolayca eğitilebilir , sadece ne kadar sadık oldukları ve memnun etme hevesleri nedeniyle. Ancak, eğitim söz konusu olduğunda, Avrupa Alman Çoban Köpeği komutları almak için daha hızlı olabilir. Bunun nedeni, onun daha yoğun bir işkolik olması ve beyninin, insanlara biraz daha fazla tepki vermek ve onlarla çalışmak için kablolanmış olmasıdır.

Neyse ki, ikisi de çok akıllı ve eğitilebilir oldukları için. Cinsin her iki varyasyonunu da eğitmek için deneyimli bir köpek sahibi olmanız gerekmez. Söyleyeceğimiz tek şey, Avrupa Alman Çobanının daha yoğun. Genellikle bir çalışma ortamında çok daha iyi gelişirler. Bu, bazen daha inatçı olabilecekleri anlamına gelir, bu da onları yürürken eğitmek için zor olabilir. bir koşum takımı üzerinde veya diğer çalışma faaliyetleri.

Sağlık

Sağlıklı Alman Çoban Köpekleri

Alman Çoban ırkının her iki çeşidi de genel olarak sağlıklıdır ve Avrupa hatları biraz daha uzun yaşar.

köpekler için en iyi mama

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Amerikan Alman Çoban Köpeği, Avrupa Alman Çoban Köpeğine kıyasla daha kısa bir ömre sahiptir. Amerikalılar genellikle 7 ila 10 yıl arasında, Avrupalılar ise 10 ila 12 yıl arasında yaşar. Bunun nedeni, GSCB'nin üreme uygulamaları ve taranması gereken sağlık sorunları söz konusu olduğunda çok daha katı olduğu bilinmesidir. Zamanla, bu şu anlama geldi Avrupa soyu daha sağlıklıdır.

Avrupa Alman Çobanı hala kalça displazisine eğilimlidir. Ancak üst çizgisi daha düz ve posteri daha dengeli olduğu için, onu geliştirmesi daha az olasıdır. Amerika'nın eğimli sırtı kalça displazisi olasılığını artırır , ve Amerikalı yetiştiriciler, bu özelliğin kan hattından çıkarılması ihtiyacının yanı sıra bunun daha fazla farkına varıyorlar. Genel olarak, Avrupa hattı kesinlikle daha sağlıklı.

Dejeneratif miyelopati, her iki Alman Çoban soyunda da başka bir sağlık sorunudur. Bu, beyni ve omurgayı etkilediği bilinen ve sonunda arka hareketliliğin tamamen kaybına yol açan bir durumdur. Her iki çizgi de bundan diğeri kadar etkilenir, bu yüzden bu, dikkat edilmesi gereken bir şeydir.

Beslenme

Yiyecek Bekleyen Alman Çoban Köpekleri

Her iki cins çeşidi de yüksek kaliteli kuru köpek maması tüketirken daha sağlıklı olacaktır.

Hem Amerikan Alman Çobanları hem de Avrupa Alman Çobanları, kaliteli bir mama. Cinsin her iki varyasyonu da köpek mamasına ihtiyaç duyar Alman Çobanının besin ihtiyaçları için yaratılmıştır . Onlara gün boyunca ihtiyaç duydukları yakıtı sağlamak için yeterli protein, enerji ve besin içeren bir mama tanesine bakın.

Ayrıca, onları bir mama tanesiyle beslediğinizden emin olun. yaşam evresine uygun . Sağlıklı gelişim için ekstra güce ve belirli besinlere ihtiyaç duyduğundan, bu özellikle yavruluk döneminde önemlidir.

Her zaman paket talimatlarına uyun ve onları yaşlarına, boyutlarına ve enerji seviyelerine göre besleyin. Ortalama olarak, her Alman Çoban hattı yaklaşık olarak tüketecektir. günde üç ila dört bardak yemek . Elbette, çalışan bir Çoban ise, çok daha fazlasına ihtiyacı olacaktır.

tımar

Uzun Tüylü Alman Çobanları

Alman Çoban köpeğinizin paltosunun uzunluğu, cins varyantından daha önemlidir.

Amerikan Alman Çoban ve Avrupa Alman Çobanları benzerdir onların tımar rejimine gelince. Her şey kısa saçlı mı yoksa sarışın mı olduğuna bağlı. cinsin uzun saçlı çeşidi . Kısa saçlıysa, sadece fırçalama ihtiyacı haftada bir. Ve uzun saçlıysa, ölü saç ve kirden kurtulmak için haftada iki ila üç kez fırçalanması gerekecektir.

Kısa veya uzun tüyleri olup olmadığına bakılmaksızın, aynı şekilde dökülmelerini bekleyebilirsiniz. Ancak uzun saçlı bir Çoban ile daha belirgin olacaktır. yapacaklar yıl boyunca orta derecede dökülen ve yoğun olarak dökülme mevsimi boyunca. Yani, eğer tüy döken köpek ırkları sizin için uygun değilse, ne Amerikalı ne de Avrupalı, ailenize iyi uyum sağlamayacaktır.

köpek fiyatları

Alman Çoban Köpekleri Dışarıda

Hem Amerikan hem de Avrupa Alman Çoban Köpekleri, yavru olarak 1.000 doların kuzeyine mal olacak.

Saygın bir yetiştiriciden Amerikan Alman Çoban yavruları yaklaşık 1.000 $ ve yukarısından başlayın . Anlaşılır bir şekilde, Amerika'da daha birçok Amerikan Alman Çoban Köpeği var. Amerika'daki Avrupalı ​​Alman Çoban yetiştiricileri çok daha nadir olduğundan ve ilk etapta Avrupa'dan güzel örnekler ithal etmeleri gerektiğinden, fiyatlar daha yüksek. En az 1.500 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin avrupa alman kurdu .

Bazıları, Avrupa hatları daha sağlıklı olduğu için bunun ödemeye değer bir bedel olduğunu iddia ediyor. Ancak aynı zamanda çok daha yoğun olduklarını ve daha fazla egzersiz, dikkat ve sosyalleşme eğitimine ihtiyaç duyduklarını hatırlamanız gerekir. Bir köpekte ne istediğinizi bulmak, fiyattan daha önemli bir husustur.

Hangi satırı seçmeye karar verirseniz verin, sadece saygın bir yetiştiriciyle çalışın sağlıklı ve mutlu yavrular yetiştirmek için elinden geleni yapacaktır. Ne pahasına olursa olsun yavru değirmenlerinden ve vicdansız yetiştiricilerden kaçının, çünkü uzun vadede sadece size daha pahalıya mal olacaktır.

Son düşünceler

Genel olarak, Amerikan Alman Çoban ve Avrupa Alman Çoban çok benzer çünkü nihayetinde onlar aynı köpek ırkıdır. Ancak ayrı olarak yetiştirildikleri ve farklı kayıtlar tarafından yönetildikleri için biraz farklıdırlar. Amerika'da yaşıyorsanız, Avrupa Alman Çoban Köpeği çok daha nadir olduğu için daha pahalıdır.

Amerikan Alman Çoban Köpeği, ikisinden biraz daha büyük olduğu için, görünüş farklılıkları en büyük hediyedir. Amerikan Alman Çoban Köpeğinin sırtı daha eğimlidir, bu da kalça displazisinden muzdarip olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Kişiliğe gelince, Avrupa Alman Kurdu daha yoğundur. Ebeveynlerine bağlı olarak, biraz daha zor çalışanlar da olabilirler. Her ikisi de aile dostu olmalarına rağmen, Amerikan Alman Çoban Köpeği tipik bir aile için daha iyi bir seçenektir. İkisi arasındaki farklar genellikle bir ailenin iki çizgi arasında karar vermesine yardımcı olur. Yani soru şu ki, Amerikan takımı için mi oynuyorsunuz yoksa Avrupa klanına mı doğru gidiyorsunuz?

Yorumlar