Nova Scotia Duck Tolling Retriever Bilgileri: Cinsle İlgili Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Nova Scotia Duck Tolling Retriever Bilgileri: Cinsle İlgili Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Bir Nova Scotia Duck Tolling Retriever'ı hayatınıza davet etmek ister misiniz? Veya belki de size ve yaşam tarzınıza nasıl uyacaklarından %100 emin değilsiniz. Eğer öyleyse, bu cins kılavuzu mutlaka okunmalıdır. Bu olağanüstü köpek hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve nasıl bir yuvaya ve aileye ihtiyaçları olduğunu gözden geçirelim.

Nova Scotia Ördek Tolling Retriever, hayranları tarafından daha sevgiyle Tollers olarak adlandırılan , zeki, cana yakın ve sevecen köpeklerdir. Nadir yavrular olabilirler, ancak ustalarına ördek avında yardım etme konusunda benzersiz bir beceriye sahiptirler. Ayrıca harika aile hayvanları yaparlar ve çocuklar ve diğer köpekler de dahil olmak üzere herkesle iyi geçinirler.Bu tilki benzeri köpeklerin ortalamadan daha fazla egzersiz ihtiyaçları vardır, bu nedenle bir aktivite arkadaşı arayanlar bir tedavi içindedir. Ama bir kanepe patatesi veya kucak köpeği arıyorsanız, şimdi uzaklaşmalısınız.

Şimdi, bunun sizin için en iyi köpek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak tüm ayrıntıları alalım.

Nova Scotia Ördek Tolling Retriever
  • ağırlık simgesiAğırlık35-50 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-21 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiRenklerKırmızı ve Kırmızı Altın
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Kolaylığı
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekilerIrk Tarihi

Nova Scotia Duck Tolling Retriever tarlada oturuyor

Bu cins heyecan verici bir tarihe sahiptir.köpeğim neden her zaman pençesini üzerime koyar

İnsanlar onları yetiştirditilkilerin avlanma tarzını taklit eder19. yüzyılda. Kanadalı Micmac Kızılderilileri, tilkilerin su kenarında nasıl oynaşarak ördekleri onları izlemeye ikna ettiğini gözlemledi. Performanslarına tamamen yatırım yaptıklarında, diğer paket üyeleri onları akşam yemeği için kapardı. Köpeklerini birkaç av köpeği ırkıyla karıştırdılar ve bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz Toller'ı yarattılar.

Başarılı bir karışım oluşturduktan sonra, ustaları saklanırken köpeklerine su kenarında dans etmeyi öğrettiler. Hazır olduklarında efendileri köpeklerini geri çağıracak ve kuşları vuracak. Ve tüm iyi toplayıcılar gibi, Toller daustalarının taş ocağını toplave narin kuşu ezmeden iade edin.Sadece bir başka köpek türü bu avlanma stilini kullanır, benzer görünüşlü Hollandalı Kooikerhondje . 'Toller', cazibe veya ayartma anlamına gelen eski İngilizce 'Tollen' kelimesinden gelir. Tam adları, onlara American Kennel Club (AKC) çalışma kitabındaki en uzun adı kazandırıyor. Ayrıca başka bir unvana sahipler, ki buAKC'nin en küçük av köpeği.

Nova Scotia'nın Yarmouth Country'sinin Little River Bölgesi'nden bazen geçiyorlar.“Küçük Nehir Ördeği Köpeği”ve 'Yarmouth Toller'. Bu yavrular bu bölgede sık görülen bir manzaradır, ancak dışarıda oldukça nadirdirler. AKC genellikle onları Amerika'daki 200 köpek ırkından 80. ve 90. en popüler köpek ırkı arasında sıralar.

Mizaç

Nova Scotia Duck Tolling Retriever çimenlerde oynuyor

Bu yavru, tüm aile için bir sürü köpek eğlencesi sağlar.Söylenmesi gereken ilk şey, Nova Scotia Duck Tolling Retriever'ın aynı derecede meşgul bir aileye ihtiyacı olan çok aktif bir köpek olduğudur. İlgi odağı olmaktan hoşlanırlar. Her an top kovalayan bir köpek arıyorsanız, Toller arkanızda.

Onlar ayrıcaşaşırtıcı derecede sevecenbu kadar çalışkan bir köpek için. Egzersiz ihtiyaçlarını karşıladığınızda, fazla ikna etmeden kanepede kucaklaşmaya razı olacaklardır. Toller'ın göbeğinin kalktığını, dilini çıkardığını ve çok hak ettiği göbek masajını beklediğini görmek alışılmadık bir manzara değil. Bu adamla iyi geçinmek istiyorsan eşit derecede şefkatli olmalısın.

Tollers başlangıçta hiç tanışmadıkları insanlara karşı temkinlidir. Ancak efendilerinden talimat alırlar. Yani onları selamlarsanız onlar da selamlayacaklardır çünkü onlar her zaman yeni oyun arkadaşları arayan arkadaş canlısı yavrulardır. Onlargiden kişilikleri var, en kötü günlerde aileye neşe getirir.

Onlaryoğun köpek ırkları, rahat bir köpek arayanlar için uygun değil. Yaptıkları her şeye %100 verirler - çöp kutularını dışarı çıkarmak bile. AKC, topu fırlatırken sağ kolunuz düşerse, yorulmak bilmeyen bir Toller'ın sol kolunuzla oynamaya devam etmenizi bekleyeceğini belirtir. Buna rağmen, evde aşırı derecede başıboş değiller, bu da onları aile hayvanları olarak ideal kılıyor.Onlartiz bir havlamaya sahip olmak,havlama diyebilirseniz, tıpkı bir tilkinin gülmesi gibi. Heyecanlandıklarında bu sesi çıkarırlar. Bu alarmı, görmekten çok mutlu oldukları biri olmadığı sürece, gelen ziyaretçilerle kullanmazlar. Bu onları kötü bir bekçi köpeği ve bazen sinir bozucu bir komşu yapar. Gürültü kontrollü bir ortamda yaşıyorsanız, Toller'ı atlamak isteyebilirsiniz.

Boyut ve Görünüm

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Birçoğu onları küçük Golden Retriever'larla karıştırıyor, ancak belirgin bir şekilde farklılar.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever,orta boy bir köpek ırkı.Genellikle 35 ila 50 pound ağırlığındadırlar. Ve pençeden omuzlara kadar 17 ila 21 inç boyundadırlar. Parlak ceketlerinin altında güçlü ve kompakt bir çerçeveleri var.

Geri gelmedikleri veya hareket halinde olmadıklarında üzgün veya endişeli bir ifadeye sahiptirler. Ancak “yürü” kelimesini duyduklarında bu durum hızla kaybolur. Onlar sahip aşağı açılan üçgen şekilli kulaklar ve küçük badem şekilli gözler. Kuyrukları uzun ve iyi tüylüdür. Toller'ınızı gösteri halkasında göstermek istiyorsanız, yavrularınızın karşılaması gereken belirli görünüm beklentileri vardır. Onları şurada bulabilirsiniz: Büyük cins standardı .Ceket ve Renkler

Suda ıslak köpek

Bu yavrular güzel tüyleriyle tanınırlar.

Sert Kanada elementlerinden ve soğuk sudan korunmasını sağlamak için çift katmanlı bir kaplamaya sahiptir. Buorta uzunlukta ve dokunuşa yumuşak.Bazı Tollers'ların üst çizgileri boyunca hafif bir dalga vardır, ancak ana gövde boyunca saç düzdür. Onların kışlık mont göğüs çevresinde biraz daha fazla tüylenme sağlar.

Toller ceket rengiher zaman derin, pigmentli bir kırmızı, altından koyu bakır kırmızısına kadar değişir. Tüylü kürk genellikle vücudun geri kalanından daha açık bir tondadır. Çoğu Tollers'ın ayaklarında, kuyruk ucunda, göğsünde veya alevinde (burnun ortasından alnına kadar) beyaz bir iz vardır. Şov yüzüğünde başarılı olmak istiyorsanız belirli kaban ve renk kuralları vardır. Yine, bunlar cins standardında listelenmiştir.Egzersiz yapmak

Kaldırımda ağzında tasmalı köpek

Yağmur yağsın ya da parlasın, bu köpek sporsuz bir gün geçiremez.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever, egzersiz yapması gereken çok aktif bir silah köpeğidir.her gün en az bir saat.Daha da fazlası, eğer yönetebilirsen. Birçok köpek spor etkinlikleri ve ülke genelinde denemeler yapılıyor, öyleyse neden Tollers'ın pençesini onlara denemiyorsunuz?

Bloğun etrafında bir gezinti bu yavruyla kesmeyecek.Tollers yoğun egzersiz gerekir, ya avlanma ya da sürekli oyun oynama ve etrafta koşma şeklinde. Burunlarını tatmin etmek için ziyaret ettiğiniz yerleri karıştırmaya çalışın ve bir manzara değişikliği ile beyinlerini canlandırın. Kendiniz bir avcı değilseniz, köpek oyun alanları veya parkta getirme, enerji yakmaları için harika yöntemlerdir.

Toller, özellikle ördekler ve diğer uçan yaratıklar için yüksek bir av sürüşüne sahip olduğundan, onları parkta yakından takip etmeniz gerekir. Bazı mal sahipleri, özellikle etrafta su bulunan yerlerde, kontrol edilmeyen alanlarda tasmalarından kurtulmalarına izin vermemeyi tercih eder. buToller suyu sever, bu nedenle, havuzda oynamanın keyfini çıkarırken, yine de size biraz kontrol imkanı tanıyabilmeleri için uzun bir eğitim liderliğine yatırım yaptığınızdan emin olun.Toller'inize egzersiz gereksinimlerini karşılayamazsanız, elinizde çok mutsuz bir av köpeği bulacaksınız.Sıkılmış bir Toller yıkıcı ve yaramazdır. Gün boyunca oynayabilecekleri oyuncaklara da yatırım yapın. Kovalamak için toplar ve yüksek kaliteli gıcırdayan oyuncaklar Ördekler gibi şekillendirilmiş olmaları onları meşgul eder ve avlanma içgüdülerini tatmin eder.

Yaşam Gereksinimleri

Yatak çarşaflarında uyuyan köpek

Yüksek egzersiz gereksinimleri dışında, nispeten az bakım gerektiren köpeklerdir.

yetişkin siberian husky

Nova Scotia Duck Tolling Retriever, iyi egzersiz yaptıkları sürece pek çok yaşam özelliğine sahip değildir. Küçük boyutları, onları diğer birçok av köpeği için uygun olmayan apartman yaşamına ödünç verir. Bir avluya erişiminiz yoksa, can sıkıntısı ve kabin ateşini önlemek için onlara günlük birkaç yürüyüş teklif etmeniz gerekir. Avlularının güvenliği sağlanmalıdır, böylece kuş arayışında dolaşamazlar.

Neşeli doğalarına rağmen, aşırı gürültücü değildirler, bu da onları her yaştan çocuk için ideal köpek kardeşler yapar. Onlarçocuklara karşı son derece nazik, Toller hayranlarının taptığı birçok özellikten biri. Ayrıca diğer köpeklerle, özellikle de diğer Tollers ile iyi geçinirler. Daha küçük hayvanları kovalamaya karşı koyabilecek pek kimse yok, bu yüzden köpekler dışındaki hayvanlar için ideal bir arkadaş değiller.

Yüzyıllardır insanlarla yakın çalışan çoğu köpek gibi, çok uzun süre yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar. Diğer köpeklere kıyasla terk edilme konusunda hassas olmasalar da, aynı şekildegünün çoğu için insan arkadaşlığını tercih etmek. Evden uzun saatler uzakta çalışan aileler, köpek seçimlerini yeniden düşünmek isteyebilirler.

Eğitim

Köpek oturan kişi sallayarak

Genel olarak, ilk kez köpek sahipleri eğitim konusunda çok fazla sorun yaşamamalıdır.

Efendilerini memnun etmekten zevk alırlar, yanisöylendiği gibi yapmak gibi. Ancak, diğer Retrieverlar kadar eğitilmesi kolay değildir. Golden Retriever veya Labrador kuzeni. Hafif inatçı bir çizgileri var, bu yüzden 'boş bir gün' geçirebilirler - ama kimin yok?

Tollers en iyi yanıt verir pozitif pekiştirme eğitimi bağırmak yerine. Övgü, lezzetli ikramlar ve oyuncaklar da dahil olmak üzere genellikle her şey tarafından motive edilirler.

Toller'ınızın kibar bir yetişkin olmasını istiyorsanız, köpeğinizi sosyalleştirmek ciddiye almanız gereken bir şeydir. busosyalleşme için kritik pencere 3 ila 12 haftadır, yani yetiştiriciniz eğitime başlar ve devam etmek sizin işiniz olacaktır. Onları mümkün olduğunca diğer insanlarla, köpeklerle, yüksek seslerle ve yeni deneyimlerle karıştırın.

Toller'ın heyecan verici çığlığı göz önünde bulundurulduğunda, onlara 'sessiz komut' onları eve getirdiğin andan itibaren. Burahatsız edici gürültüyü durdururve gürültüye duyarlı komşularınızla olası kavgaları önler. Biraz araştırma ve bol pratikle, akıllı Toller'ınız komutunuzu hemen anlamalıdır.

Sağlık

tekerlekli sandalyede köpek

Ortalama köpeğe kıyasla kanlarında birkaç sağlık sorunu daha bulacaksınız.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever, birnispeten sağlıklı köpek ırkı. Ortalama 12 ila 14 yıllık bir ömre sahiptirler. Bir yetiştiriciyle çalışırken, her zaman bu sağlık sorunlarını onlarla tartışın ve gerekirse tıbbi sertifika isteyin.

Kardiyak Endişeler

Toller cinsi, çeşitli kalp sorunları riski altındadır. Yine de, pulmonik stenoz adı verilen bir durum en yaygın olanıdır. Pulmonik stenoz, kalp ve akciğerler arasındaki kan akışı kısıtlandığında ortaya çıkar. Kalbin gereğinden fazla çalışmasına neden olarak kalp yetmezliğine yol açar. Semptomlar nefes almada zorluk, öksürük, sınırlı büyüme ve bayılmayı içerir.

Göz Koşulları

Toller soyunda en sık görülen iki göz sorunu: ilerleyici retinal atrofi (PRA) ve Collie göz anomalisi. PRA, sonunda tam görme kaybına yol açan retinanın dejeneratif bir hastalığıdır. Collie göz anomalisi, gözün gelişimini belirleyen ve gözün birçok kusuruna neden olan genin genetik bir mutasyonudur. Hafif olabilir veya şiddetli olabilir, bu da yine toplam görme kaybına yol açabilir.

kalça displazisi

Nova Scotia Duck Tolling Retriever, kalça displazisi geliştirme riski taşıyan bir cinstir. Diğer faktörlerin yanı sıra, ebeveynlerinden zayıf kalça mirası, bir yavru olarak hızlı ve düzensiz iskelet büyümesinden kaynaklanabilir. Semptomlar anormal hareket, sertlik ve genel ağrıyı içerir. Yaşam kalitesini iyileştirmek için genellikle cerrahi gerekir.

Juvenil Addison Hastalığı

Bu hastalık, adrenal bezlerin kandaki seviyeleri kontrol etmek için kullanılan yeterli miktarda hormon üretmemesidir. Bu hastalığın ortalama teşhisi beş aydır, ancak sekiz hafta gibi kısa bir sürede teşhis edilebilir. Semptomlar zayıflık, uyuşukluk, ishal ve kusmayı içerir.

Sağırlık

Toller, diğer köpek ırklarına kıyasla popülasyonlarında daha yüksek bir sağırlık oranına sahiptir. Sağırlık tek veya çift taraflı (bir veya iki kulak) olabilir. Sağır bir köpeğe sahip olmak zor olabilir ve mutlu ve uyumlu bir yaşam sağlamak için ekstra eğitim gerektirir. Sorumlu yetiştiriciler, bir BAER testi kullanarak köpeklerini sağırlık açısından test eder, bu nedenle lütfen bir köpek yavrusu satın alırken bu sertifikaları isteyin.

Beslenme

Köpek salak yiyor

Toller'ınızın geride yiyecek bırakma şansı pek yok.

genelliklegünde yaklaşık iki fincan sağlıklı köpek maması yiyin. Bu miktar, yaşlarına, boyutlarına, metabolizmalarına ve enerji seviyelerine bağlı olarak köpekler arasında değişir. Paket yönergelerini izlediğinizden ve bunları kendi köpeğinizin ihtiyaçlarına göre uyarladığınızdan emin olun. Kaselerinde yiyecek bırakırlarsa, onları çok fazla beslediğinizi bilirsiniz.

Bu cinssağlıklı bir iştahı var ve yemek yemeyi seviyor, Laboratuar kuzenlerine çok benziyor. Yavrunuzun çok fazla kilo aldığını fark ederseniz, onu kilo yönetimi diyeti ve tedavi alımını azaltın. Fazla kilo daha fazla sağlık sorununa yol açar, bu nedenle en iyi arkadaşınızı formda ve sağlıklı tutmak önemlidir.

Toller'ın küçük bir köpek için derin bir sandığı vardır, bu da onları gastrik dilatasyon-volvulus (GDV) . GDV, yaygın olarak şişkinlik olarak bilinen hayatı tehdit eden bir durumdur. Buna neyin sebep olduğu bilinmiyor, ancak egzersizden hemen önce veya sonra egzersiz yapmamak şansı azaltır. Onları daha küçük öğünlerle beslemek gibi. Kendinizi semptomlara alıştırmak hayati önem taşır veacil veteriner tedavisi isteyinonları tanımalısın.

tımar

Kafasında havlu ve ağzında fırça olan köpek

Kalın katları çok fazla fırçalama gerektirir.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever orta uzunlukta yumuşak bir kürke sahiptir.mevsimsel olarak tutuyor. En kıllı köpekler olmayabilirler, ancak evinizde bol miktarda köpek kılı beklemeniz gerekir. Soğuk iklimlerde çalışan köpekler, sıcak mevsimlerden soğuk mevsimlere geçerken tüylerini üfleme eğilimindedir. Yani, eğer köpek kılı hayranı değilseniz, kendinize başka bir köpek yarışmacısı bulmanız gerekir.

Dökülmelerini olabildiğince iyi yönetmek için, yıl boyunca haftada en az iki kez fırçalamanız gerekir. Dökülme mevsimlerinde gün sayısını artırmanız gerekecek.Tüylü kürklü bölgelere ekstra dikkat edin, kulaklar, boyun ve kolların ve karın altı gibi. Bu alanlar, en çok karışıklığın meydana geldiği yerlerdir. Bir köpek dolaşıklık açıcı sprey bu konuda yardımcı olabilir.

Toller'ınızı ihtiyaç duyduklarında ve ihtiyaç duyduklarında yıkayın, ancak asla dört haftada bir defadan fazla değil. Bazen köpek derisini tahriş edebilen insan şampuanı yerine köpeğe özel bir şampuan ürünü kullanın. Toller'ınızı gösteri halkasında göstermek istediğinizi varsayalım. Bu durumda olmalılarOlabildiğince doğal sunulmuşaşırı kırpılmak yerine.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Sevimli yakut köpek yavruları

Kökeni nedeniyle, bu cins için en iyi yetiştiriciler Kanada'da bulunma eğilimindedir.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever,Amerika'da nadir görülen bir köpek ırkı. Bir yavru satın almak için bekleme listesine alınmayı beklemelisiniz. Ancak Amerika merkezli birkaç saygın yetiştirici var. AKC'ler Nova Scotia Duck Tolling Retriever yetiştiricileri sayfası yetiştirici araştırmanıza başlamak için harika bir yerdir.

İyi yetiştirilmiş bir Toller yavrusu için ortalama başlangıç ​​fiyatıgenellikle 1.500 dolardan başlar. Köpek yavrusu fiyatı, yetiştiricinin konumu, yetiştirici deneyimi ve itibarı ve yavruların soyağacı dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Ödüllü bir av soyundan bir köpek yavrusu arıyorsanız, bu fiyattan çok daha fazlasını, genellikle 3.000 doların üzerinde ödemeyi bekleyebilirsiniz.

çok önemlisorumlu bir yetiştirici ile çalışmaken yaygın sağlık sorunları için köpeklerini tarayan. Ayrıca, yavrularını ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri tüm sevgi ve özenle yetiştireceklerdir. Sorumsuz yetiştiriciler ve köpek değirmenleri, yavrularının sağlığından daha çok kârla ilgilenirler, bu yüzden lütfen araştırmanızı yaparak her ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının.

rottweiler mizaç

Ayrıca şunları da eklemeniz gerekir:bir köpek yavrusu satın almanın ek maliyetleribütçenize girin. Yavru köpekler, bahçelerini korumak için yataklar, kasalar, oyuncaklar ve çitler gibi tüm yeni donanımlara ihtiyaç duyarlar. Daha sonra onları beslemeniz, sağlık sigortası satın almanız ve çok daha fazlasını yapmanız gerekir. Toller, etraftaki en pahalı köpek ırkı değildir. Yine de, yaşamları boyunca köpekler on binlerce kişiye mal olabilir. Yani, bu dikkat etmeniz gereken bir şey.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Battaniyenin altında üzgün köpek

Tollers yerel bir kurtarmada nadir fakat süper özel bir keşif olacak, ancak bir yetiştirici aramanız gerekebilir.

Bir köpek yavrusu satın almak yerine bir Nova Scotia Duck Tolling Retriever sahiplenmeyi tercih ederseniz, bir tanesini kurtarma seçeneğiniz de vardır. Çoğu zaman, genç bir köpek yavrusu için alışveriş yapmaktansa daha yaşlı bir köpeği sahiplenmenin maliyeti daha ucuzdur.

Bir seçenekyerel kurtarma barınağınıza gidin. Orada bir Toller göremiyorsanız, yerel civarda bir Toller'ı tanıyan personelle konuştuğunuzdan emin olun. Alternatif olarak, Amerika ile iletişime geçebilirsiniz. Nova Scotia Ördek Tolling Retriever Kulübü Ömürlük yuvalarına ihtiyacı olan Tollers için bir kurtarma programı yürüten.

Aile Hayvanları Olarak

Genel olarak, bu cins:

 • Çoğu aile evine uyarlanabilen orta boy bir köpek.
 • Yakmak için çok fazla enerjiyle aktifler, bu nedenle her gün en az bir saat yoğun egzersiz yapmalarını garanti edebilecek aktif bir aile ile birlikte olmaları gerekiyor.
 • Bol eğlence ve her zaman insanlarıyla oynamaya hazır.
 • Evde nispeten sakin köpekler, onları dengeli aile hayvanları haline getirir.
 • Kuşlar için yüksek bir av sürüşü ile bilinir ve küçük hayvanları kovalamaya karşı koyamaz.
 • Bir su aşığı ve patilerini daldırmak için yerel göle ve kendi havuzuna yapılan gezileri takdir ediyor.
 • En sevdikleri insanlarla sevgi dolu ve sevecen. Her yaştan çocuğa karşı çok nazik ve hoşgörülüdürler.
 • Sosyalleşmek, diğer köpeklerin arkadaşlığını, özellikle de Tollers arkadaşını sever.
 • Sadakatleri ve memnun etme istekleri sayesinde eğitilmesi kolaydır.
 • Heyecanlarını bastıramadıklarında tiz ve gıcırtılı bir havlamaya eğilimlidirler, bu nedenle “sessiz komut” işe yarar.

Son düşünceler

Tollers, yaptıkları her şeyi %100 eforla verirler, diğer köpeklerin arkadaşlığını severler ve çocuklara karşı sabırlı ve naziktirler. Bu arkadaş canlısı Fido hakkında sevmeyeceğiniz pek bir şey yok.

Ancak, bu yavru hakkında size ve yaşam tarzınıza uymayabilecek birkaç şey var. Yoğun enerji ihtiyaçları ve tiz uyarılabilir gıcırtıları gibi. Tuhaflıklarının ötesine bakabilirseniz, Toller'da en iyi arkadaşı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ve ördeklere yaptıkları gibi, tatlı ve eğlenceli maskaralıklarıyla sizi ömür boyu cezbedecekler.

Yorumlar