Benekli Köpek Irkları: Benekli Tüylü 21 Farklı Yavru

Benekli Köpek Irkları: Benekli Tüylü 21 Farklı Yavru

Benekli köpekler her renkte olabilir, ancak en sevilenlerden bazıları benekli kahverengi ve beyaz köpeklerdir. Beyaz benekli, kahverengi, siyah veya ten rengi bir kürke sahip olabilen 20'den fazla farklı köpek ırkı vardır. Bu yazıda kahverengi ve beyaz kürklü en popüler benekli köpek ırklarından bazılarını inceleyip kişiliklerini ve bakım ihtiyaçlarını tartışacağız. İster yeni bir av arkadaşı ister aile hayvanı arıyor olun, bu benekli köpeklerden biri evinize mükemmel uyum sağlayabilir.

En küçük Chihuahua'dan devasa Büyük Dane'ye kadar kahverengi ve beyaz kürklü benekli köpekler her şekil ve boyutta gelir. Her türün kendine özgü mizaç ve aktivite ihtiyaçları olsa da hepsi karakteristik benekli kürkü paylaşıyor. Ailenize kahverengi ve beyaz benekli bir köpek eklemek istiyorsanız bu 21 sevimli türden birini sahiplenmeyi düşünün. Sadece onların enerji seviyelerine ve bakım gereksinimlerine ayak uydurabildiğinizden emin olun. Uygun eğitim ve sosyalleşme ile bu benekli yavrular her eve hoş katkılar yapacaktır.Ailenizin bir sonraki yavrusu için benekli bir köpek istiyorsunuz ama hangisinin doğru seçim olduğundan emin değil misiniz? Aşağıda her biri farklı yavru kişilikleri taşıyan 21 farklı benekli köpek ırkı bulacaksınız! Dalmaçyalılar gibi bazı ırklar iyi bilinen benekli yavrulardır. Jack Russell Terrier veya Beagle gibi diğer cinsler lekelerle tanınır, ancak o kadar da ikonik değildir.

Ceket rengi köpek genetiğiyle bağlantılı . Sonuç olarak, bazı ırkların farklı renkte benekli kürkleri taşıma olasılığı daha yüksektir. Yalnızca safkanları listeledik, ancak aşağıda safkanlardan oluşan bir ebeveyne sahip herhangi bir köpeğin bazı noktalara sahip olma şansı olacaktır. Örnekler arasında Dalmaçya karışımları, Beagle karışımları ve hatta Great Dane karışımları yer alır.

Peki benekli yavrunuzun yetiştiriciden veya barınaktan eve dönmesine hazır olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Her bir cinse, aile köpeği olma yeteneklerine ve yaşam tarzınıza uyup uymayacaklarına bir göz atalım.Dalmaçyalı

Dalmaçyalı

Dalmaçyalı en ünlüsüdür Bu listede benekli köpek ırkı var. Bu yavru Disney'in 101 Dalmaçyalı'sının yıldızı ve itfaiyecilerin maskotu olarak biliniyor. Dalmaçyalıların siyah noktalı kısa beyaz kürkleri vardır. Dalmaçyalıların olma ihtimali var mavi gözlü gen taşıyor ancak bu genellikle sağır olmalarıyla sonuçlanır. Başlangıçta siyah noktalarla doğmazlar. Beyaz önlüklerle doğarlar ve ilk 3-4 ay içinde lekeleri gelişir.

Dalmaçyalılar ilk kez köpek sahibi olacaklara önerilmez . İnatçı bir çizgileri vardır ve tamamen büyüdüğünde ağırlığı 80 pound'a kadar olan bir köpeğiniz olduğunda bunu yönetmek zor olabilir. Ayrıca yüksek enerji seviyelerine sahiptirler, bu nedenle eve bir tane getirirseniz muhtemelen daha büyük bir bahçe isteyeceksiniz. Bunları her gün egzersiz yapmazsanız, yıkıcı hale gelebilirler ve bu da
Cocker Spaniel

Cocker Spaniel

Cocker Spaniel popüler bir benekli yavrudur! Cocker Spaniel'ler en yaygın olarak altın renkli bir kürke sahip olarak tasvir edilse de, aslında oldukça yaygın olarak beneklidirler. Cocker Spaniel'lerin kürkleri daha uzundur ve tipik benek oluşumları beyaz kürklü ve altın benekli veya siyah benekli Cocker'lardır.

Cocker Spaniel'ler hemen hemen her tür aile için harika . Çocuklarla ve diğer köpeklerle harika anlaşıyorlar. Yavruyken düzgün bir şekilde sosyalleştirilmezlerse, biraz bölgesel oldukları biliniyor. Yavruyken aktif olsalar da yetişkinliğe doğru ilerledikçe aşırı enerjik olmazlar. Genel olarak, bu benekli yavrular mükemmel aile arkadaşlarıdır.


İngiliz Springer Spaniel

İngiliz Springer Spaniel

İngiliz Springer Spaniel, uzun bir geçmişi olan başka bir benekli yavrudur. Bu yavruların orta uzunlukta kıvırcık kürkleri vardır. Yaygın renkler arasında kahverengi benekli kahverengi ve beyaz ile siyah benekli siyah ve beyaz bulunur. Tüyleri orta uzunlukta olduğundan ve oldukça uzayabildiğinden, ortalamanın üzerinde bakım gereksinimleri . Tüylerinin evinizi ele geçirmesini önlemek için bu yavruların düzenli olarak fırçalanması gerekecektir.Springer Spanieller oldukça aktif köpeklerdir. Onlar avcı bir türdür, bu yüzden kendi doğalarında açık havada olmaya alışkındırlar. İngiliz Springer Spaniel'ler ilk olarak 1800'lü yıllarda İngiltere'de bir cins olarak kurulmuştur ve kararlı bir av arkadaşı olarak bir geçmişe sahiptir. Yaklaşık ağırlıkta orta boy yavrulardır. 40-50 lira . Muhtemelen bir bahçeye sahip olmak isteyeceksiniz ya da en azından düzenli olarak egzersiz yapma olanağına sahip olacaksınız.


Catahoula Leopar Köpeği

Catahoula Leopar Köpeği

Catahoula Leopard köpeği, çok çeşitli kürk rengine sahip benekli bir cinstir. Katahoulalar siyah noktalı beyaz, siyah noktalı gri ve aradaki diğer birçok renk olabilir. Ayrıca genellikle iki farklı renkli göz olan mavi gözleri veya heterokromisi vardır. Kataçulalar ayrıca kısa paltoları var bunlar çok yoğun. Düzenli olarak tüy dökerler, bu nedenle dökülmenin devam etmesi için altı ayda bir bakım yapılması önerilir.

Catahoulalar baskın bir tür olabildikleri için güçlü bir sahibine ihtiyaç duyarlar. Aktiftirler ve hem bekçi hem de bekçi köpeği olarak kullanılabilirler. Koruyucu doğaları nedeniyle erken sosyalleşme çok önemlidir. Ve enerji seviyeleri nedeniyle, genellikle daha büyük avlu tavsiye edilir Eğer eve bir Catahoula getirmek istiyorsan.


Alman Kısa Tüylü İşaretçi

Alman Kısa Tüylü İşaretçi

Alman Shorthaired Pointer, muhtemelen benekli köpeklerle en az Dalmaçyalılar kadar ilişkilendirilen benekli bir köpek türüdür. Bu av ırkı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler 10 köpekten biridir. Çok kısa kürkleri var ve dökülme konusunda kötü bir şöhrete sahip değiller. GSP'ler tipik olarak kahverengidir veya beyaz ceketli ve yoğun kahverengi lekelere sahip kahverengidir. Dökülme minimum düzeydedir diğer tüylü köpek ırklarıyla karşılaştırıldığında.Alman Shorthaired Pointer, Labrador tarlasıyla aynı aktivite seviyesine sahiptir. Enerjiktirler ve Labrador Retriever'den biraz daha küçüktürler. Avlanmak için yetiştirildiler ve kararlı kümes hayvanı avı arkadaşları . Yeterli egzersiz yaparak bir apartman dairesinde hayatta kalabilseler de, GSP'yi ailenize kabul etmek istiyorsanız bahçeli bir evinizin olması önerilir.


Avustralya Sığır Köpeği

Avustralya Sığır Köpeği

Sıklıkla Avustralyalıyla karıştırıldım Avustralya Sığır köpeği, benekli bir kürke sahip olabilen bir çoban cinsidir. Avustralya Sığır Köpeği kötü şöhretli bir kesicidir, bu nedenle evinizdeki tüyleri uzak tutmak için haftalık fırçalama seanslarına ihtiyacınız olacaktır. Bu yavruların benzersiz bir tuzluk-biber kürkü var. ten rengi boyunca karıştırılmıştır. Noktaları siyahtır ve bazen vücutlarında daha küçük beyaz lekeler bulunabilir. Paltoları farklı lekelenme kombinasyonlarıyla birlikte beyaz ve ten rengi de olabilir.

Bu küçük yavrular son derece aktiftir ve Border Collie'ye rakip olabilecek enerji seviyelerine sahiptirler. Benzer amaçlar için yetiştirildiler ve dolaşım alanı açısından daha iyi durumdalar. Bu cins, yeterli beslenmeye sahip olmaları koşuluyla daha küçük evlerde veya apartman dairelerinde hayatta kalabilir. 60 dakika egzersiz Her gün.


Avustralya Çoban Köpeği

Avustralya Çoban Köpeği

Aussie, benekli kürkünün birçok çeşidiyle sevilen bir başka cinstir. Bunlar kabarık yavrular orta uzunlukta kürkleri vardır ve aynı zamanda dökülmeleri ile de ünlüdürler. Sahip olmak isteyeceksin iki haftada bir diş fırçalama seansları saçları minimumda tutmak için. Avustralyalı Çobanların çok sayıda farklı benekli kürkleri olabilir. Genellikle kahverengi ve beyazın veya kahverengi, siyah ve beyaz olan merlenin bazı çeşitlerini görürsünüz.Avustralyalılar herkesin bildiği gibi enerjiktir. Eve bir tane getirmeyi planlıyorsanız, bunları günlük olarak egzersiz yapmaya ayıracak kadar zamanınızın olması önerilir. Genç Avustralyalıların kendilerini toparlayabilmeleri için en az 60 dakika egzersiz yapmalarını öneriyoruz. Bir bahçeye sahip olmak bu cins için iyidir, ancak boyutları nedeniyle, onları her gün açık havada tuttuğunuz sürece apartman hayatı gayet iyidir.


Brittany Spaniel

Brittany Spaniel

Brittany Spaniel, benekli başka bir orta boy av köpeğidir. Bu yavrular 17. yüzyılda Fransa'da ortaya çıktı. Brittany Spaniel'lerin beyaz ve kahverengi kürk çeşitleri vardır. Paltolarının kahverengi kısmı nokta olarak görünmek Bazı noktalar diğerlerinden çok daha büyük. Tüyleri orta uzunluktadır ve yaz aylarının başında tüylerini savururken sık sık dökülürler.

Brittany Spaniel'lerin tonlarca enerjisi var! Avcılık genleri nedeniyle aktif olmayı severler ve yıkıcı olmadıklarından emin olmak için her gün en az 60 dakika dışarıda kalmaya ihtiyaç duyarlar. Brittany Spaniel, diğer spor köpek ırklarına rakip olabilecek, eğitilmesi çok kolay bir köpektir. Bunlar genellikle arkadaş canlısı yabancılarla ve sahiplerini memnun etmeye hevesliler. Ayrıca harika aile hayvanları yaparlar.
İngiliz Pasör

İngiliz Pasör

İngiliz Setteri yüzyıllardır varlığını sürdüren bir av ırkıdır. Mükemmel bir su kuşu avı arkadaşı olan İngiliz Setter'in aynı zamanda benekli bir avı da vardır. orta ila daha uzun uzunlukta ceket . Kaplama renkleri değişebilir; en yaygın olanı beyaz bir taban ve kahverengi veya siyah lekelerdir. Bu yavrular tüy döker ve saçları uzundur. Yavru köpeğinizi her gün fırçaladığınızdan ve ayda en az birkaç kez bakımını yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

İngiliz Setteri genellikle uysaldır ve sahiplerini memnun etmeye isteklidir. Diğer evcil hayvanlarla uzun süre yaşarlar. Av dürtüsü yüksektir, bu nedenle genç yaşlardan itibaren eğitim şarttır. İngiliz Setter çocuklarla iyi anlaşan harika bir aile köpeğidir. Egzersiz ve aktivite ihtiyaçları nedeniyle, kendilerine uygun bir ev sahibi olmalarını öneririz. bir avlusu var Eğer ailenize bir İngiliz Setter'ı kabul etmek istiyorsanız.


Bluetick Coonhound

Bluetick Coonhound

Bluetick Coonhounds, keskin koku alma duyularıyla tanınan sivilceli kaplamalı av köpekleridir. Coonhound'lar bu listedeki diğer türlerden bazıları kadar tüy dökmezler. Paltoları daha kısadır ve daha az bakım . Genellikle Bluetick'in beyaz, siyah ve ten rengi bir ceketi olacaktır. Beneklerinin çoğu vücutlarının beyaz kısımlarında siyah veya kahverengi renkte görünür.

Bluetick Coonhound'lar çok enerjiktir. Bir apartman dairesi gibi daha küçük bir yaşam alanında iyi durumda olsalar da, arka bahçesi olan bir ev öneriyoruz. Bu yavrular orta ila büyük boy köpeklerdir ve eğitim sırasında inatçı olabilirler. Daha deneyimli köpek sahiplerinin ilk evcil hayvanları olarak Coonhound'a bakmalarını öneririz. Bluetick Coonhounds yapacak çoğu ev hayvanıyla iyi geçinir eğer onlara erken tanıtılırsa. Av dürtüsü yüksek olduğundan kovalama eğilimleri vardır.
Kenar kömür ocağı

Kenar kömür ocağı

Border Collie'ler benekli kürkleriyle enerjik bir favoridir. Beyazdan siyah beyaza, ten rengi ve mavi merle'ye kadar değişen çeşitli farklı kaplama renklerine sahip olabilirler. Renk kombinasyonlarından herhangi biri benekli bir kaplamaya sahip olabilir. Border Collie'ler daha uzun ve güzel saçlarıyla ünlü ve akıllı doğa. Onlar yapar oldukça agresif bir şekilde döküldü , bu nedenle saçları uzak tutmak için günlük fırçalamaya ve haftalık bakıma hazır olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz.

Borde Collie'ler çalışan köpeklerdir. Düzenli olarak egzersiz yapmaları koşuluyla, apartman dairesinde yapabildikleri kadar çiftlikte de başarılı olabilirler. Sınır Collie'ler en az 60 dakika egzersize ihtiyaç var her gün. Çeviklik çalışmaları için mükemmel bir eğitim arkadaşıdırlar ve iyi bir aile köpeğidirler. Onlar aynı zamanda en iyi türlerden biri diğer safkanlarla karıştırıldı . Genel olarak, Border Collie, eğer onların enerji seviyelerine ayak uydurabilirseniz, aileler için en iyi ırklardan biridir.


Corgi

Merle Corgi

İkisi birden Pembroke ve Hırka Welsh Corgis benekli paltolara sahip olabilir. Bu yavruların orta uzunlukta bir kürkü vardır ve çeşitli farklı renklerde olabilirler. Renk kombinasyonlarından herhangi birinde lekeler görünecektir ve mavi merle palto renk kombinasyonuyla daha popülerdir. Corgi'lerin düzenli bakıma ihtiyacı vardır ve kesinlikle bu listedeki diğer ırklardan daha fazla tüy dökecektir.

Corgiler gençken enerji doludur ancak yaşlandıkça soğuma eğilimi gösterirler. İlginçtirler ve sevimli kuyruklarıyla ünlüdürler. Corgis bir apartman dairesinde rahatlıkla hayatta kalabilir. Teknik olarak çalışan bir tür olmalarına rağmen, genellikle yalnızca ihtiyaç duyarlar. 30 ila 45 dakika günlük egzersiz yıkıcı davranışları engellemek. Koşmaya gitmek istedikleri kadar kucağınıza sarılmaları da muhtemeldir.


Büyük Pireneler

Büyük Pireneler

Pyrenean Mastiff olarak da bilinen Büyük Pireneler, daha çok bilinen bir cinstir. beyaz bir cekete sahip olmak . Ancak siyah noktalı beyaz bir kürkleri de olabilir. Uzun saçları var ve kapsamlı bakım gerektirir Dökülmeyi minimumda tutmak için. Koyu renkli mobilyalarınız varsa, Pirenelerin gittikleri her yerde arkalarında kendilerinden bir parça bırakmasını bekleyin.

Onlar Büyük Pireneler güçlü iradeli ve inatçı bir türdür. Molosser'den geldikleri için oldukça büyüyebilirler. Dik kafalılıkları ve sahada olmaktan keyif almaları nedeniyle Büyük Pirenelerin ilk kez köpek sahibi olacaklar için bir köpek olması önerilmez. Bir tanesini eve getirmeye karar verirseniz, eğitim konusunda kararlı ve tutarlı olmanız gerekecektir. Harika aile köpekleri olurlar ve çocuklara karşı naziktirler.


Jack Russel Teriyer

Jack Russell Terrier Kayaların Üzerinde

Jack Russell Terrier küçük benekli bir köpek cinsidir. Paltoları genellikle beyaz bir tabandır ve vücutta ve kafada bazı türlerde bronz lekeler bulunur. Farklı boyutlarda noktalara sahip olabilirler ve nispeten kısa katlara sahip olabilirler. Jack Russell Terrier iken daha sık dökülüyor dökülme mevsiminde tüyleri daha kısa olduğundan bakım ihtiyaçları biraz daha azdır.

Jack Russell Terrier en akıllı köpek ırklarından biridir. Kolayca eğitilirler, ancak bazen biraz inatçı da olabilirler. Size tavsiye edilir JRT'nizi eğitmeye erken başlayın Böylece temel itaat komutlarını öğreniyorlar. JRT, erken sosyalleştirildiği sürece diğer köpeklerin çoğuyla iyi geçinir. Ayrıca kucaklaşmayı ve harika aile arkadaşları olmayı da severler.


Büyük dane

Harlequin Büyük Danua

Büyük Danimarkalılar herhangi bir renkteki kürkte lekeler taşıyabilir. En çok beyaz Büyük Danimarkalılarda veya Merle renkli paltolularda görülür. Noktalar olabilir renk aralığı ancak genellikle beyaz bir ceketin üzerinde gri veya siyahtır. Büyük Danimarkalılar tüy dökerler ama aşırı derecede değil. Fazla tüylerini koltuğunuzdan uzak tutmak için dökülme mevsimi boyunca düzenli bakıma ihtiyaçları olacak. Daha kısa tüyleri düzenli fırçalamayı nispeten kolaylaştırır ve tüylerinin alınmasına gerçekten gerek yoktur.

Great Dane bir kanepe patatesidir ve bir apartman dairesinde bile günlük 30 dakika kadar kısa bir egzersizle iyi iş çıkarabilir. Onlar yapabilir eğitilmesi daha zor , çünkü cins oldukça inatçı olabilir. Bu nazik devler 130 pound'a kadar çıkabiliyor, bu nedenle dev ırklarla deneyimi olmayan, ilk kez köpek sahibi olacaklar için önerilmezler.


Beagle

Beagle Sahada

Beagle'lar bol miktarda lekeye sahip başka bir cinstir. Genellikle geleneksel siyah, beyaz ve ten rengi paltolarla gelirler. Genellikle kahverengi renkte ve genellikle kürklerinin beyaz kısımlarında görünen lekelere sahip olacaklardır. Beagle paltoları daha kısadır ve dökülmeleri alt uçtadır. Paltoları kısa, yoğun ve haftalık bakım yapılmalı Dökülmeyi minimumda tutmak için.

Beagle'lar Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler aile köpeklerinden biridir. Nazik doğaları ve keskin burunları nedeniyle hem av arkadaşı hem de temel aile evcil hayvanı olarak hizmet edebilirler. Beagle'lar diğer köpeklerle ve çocuklarla iyi geçinir. Boyutları onları yönetmeyi kolaylaştırır ve daha küçük yaşam alanlarında gayet iyi yaşayabilirler. Beagle'ları yaramazlıklardan uzak tutmak için her gün yaklaşık 30 dakika egzersize ihtiyaç duyarlar.


Chihuahua

Benekli Chihuahua

Chihuahualar en küçük benekli cins Listemizde her renk ceketin bazı lekeleri taşıma özelliği bulunmaktadır. Chihuahua'nın derisinin rengi ne olursa olsun, her kürk renginde bir chihuahua'nın lekelere sahip olma potansiyeli vardır. Paltoları kısadır ve bakım ihtiyaçları oldukça azdır. İkisi de Geyik Kafası ve Elma Başlı Chihuahualar benekli katlara sahip olma yeteneğine sahiptir. Haftalık fırçalamaya ihtiyaçları olacak ve tüy dökme mevsiminde bile fazla tüy dökmezler.

Chihuahua'lar gürültülü ve koruyucudur. Sahiplerini ortaya çıkabilecek olası tehlikelere karşı uyaracakları için iyi bekçilerdir. Chihuahua'lar daha küçük olduğundan eğitim söz konusu olduğunda idare edilmeleri daha kolaydır. Yine de kesinlikle inatçı olabilirler, bu yüzden bir Chihuahua'nız varsa, onları erken eğitmeye hazır olun. Chihuahua'lar en agresif köpek ırklarından biri ve bu onların doğasında olduğu için değil. Küçük oldukları için sıklıkla saldırgan davranışlar sergilerler. kontrolsüz gidiyor . Bu, diğer köpeklerle etkileşimde bulunurken sorun haline gelebilir. Chihuahua'lar, hayatlarının erken dönemlerinde eğitilmeleri ve sosyalleştirilmeleri koşuluyla harika aile hayvanları olabilirler.


Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldogları genellikle benekli olarak görülürler, ancak genellikle yalnızca beyaz kürkleri olduğunda. Noktaların rengi değişebilir, ancak en yaygın olanı siyahtır, ardından kahverengi gelir. Beyaz benekli siyah bir Amerikan Bulldog'a sahip olmak mümkündür, ancak bunlar çok nadirdir. Genellikle Amerikan Buldoglarının tüyleri daha kısadır ve bakım gereksinimleri o kadar muhtaç değil diğer ırklar gibi.

Amerikan Bulldogları güçlü kafalıdır ve çok iradelidir. İlk kez köpek sahipleneceklere önerilmez. Bu yavrular sıklıkla Pitbull ile aynı cins olarak kabul edilir öyle olmasalar da. Bu güçlü bir cinstir ve yavru köpekler için onları uygun şekilde eğitmemek, yaşlandıkça davranış sorunlarına neden olabilir. Ayrıca yıkıcıdırlar yeterince egzersiz yapılmadı Dolayısıyla bu yavrulardan birini sahiplenmeyi planlıyorsanız en azından küçük bahçeli bir evinizin olması tavsiye edilir.

chesapeake bay retriever vs laboratuvar

Arjantin Dogosu

Arjantin Dogosu

Başka bir cins Pitbull ile karşılaştırıldığında Dogo Argentino'lar genellikle tamamen beyazdır. Ancak zaman zaman kürklerinde siyah noktalar oluşturabilirler. Dogoların kısa saçları vardır ve fazla bakım gerektirmez veya hiç bakım. Yaz mevsiminin başlarında tüylerini dökerler, ancak haftalık fırçalama genellikle yeterlidir. Dogoların tüylerindeki lekeler açısından başka bir renk kombinasyonu olmayacaktır.

Dogo Argentinos çok iradeli köpeklerdir. American Bulldog veya Pitbull gibi Dogo Argentino da ilk kez köpek sahipleneceklere önerilmez. Bu yavrular büyüktür ve bazılarının ağırlığı 90 pound veya daha fazladır. Güçlü iradeleri ve koruyucu içgüdüleri nedeniyle, sahiplerinin inatçı ırklarla baş etme deneyimine sahip olmaları önerilir. Düzgün bir şekilde eğitildikten sonra Dogo harika bir aile arkadaşı veya ev koruyucusu olabilir.


İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldogları en eski benekli köpek ırklarından biridir. Bu yavruların kısa sivilceli kürkleri vardır ve genellikle beyaz bir taban kürkü vardır. Noktalar ten rengi, siyah veya benekli renkli noktaların renklerinde görünür. İngiliz Bulldog'un kısa bir ceketi var ve bakım gereksinimleri oldukça az. Bunu yapmanız tavsiye edilir haftada bir fırçalayın, özellikle yaz başında kışlık paltolarını döktüklerinde.

İngiliz Bulldog çok inatçı . Görünüşleri nedeniyle sıklıkla varlıkla ilişkilendirilirler. diğer ırklardan daha az zeki . Tam tersi ama. Onlar komutlara uymayabilir Veya temel itaat dersinde uzmanlaşmak için birden fazla eğitim seansı gerekebilir, ancak bu genellikle onların daha az zeki olmalarından kaynaklanmaz. Oldukça bağımsız türlerdir ve komutlarını anlasalar bile çoğu zaman dinlemezler. Bu nedenle, ilk kez köpek sahibi olacak kişilere İngiliz Bulldogları önerilmemektedir.


Staffordshire Teriyeri

Spotlu Personel

Staffordshire Teriyerleri bunlardan biridir. Pitbull olarak adlandırılan dört farklı cins . Amerikan Pitbull Teriyeri de bu listede benekli köpek ırkı olarak değerlendirilebilir. resmi bir AKC türü değil Staffordshire Teriyeri onların yerini alıyor. Noktaların rengi değişebilir, ancak İngiliz Bulldog'da olduğu gibi, yaygın benekli kürk renkleri genellikle ten rengi veya siyah noktalarla birlikte beyazdır. Kısa tüyleri vardır ve diğer cinslere göre bakım gereksinimleri daha azdır.

Dogo Argentio'ya benzer şekilde Staffordshire Teriyeri inatçıdır. Yine de oldukça eğitilebilir ve aktifler. Yeni numaralar ve temel itaat komutlarını öğrenmekten hoşlanırlar. Bunu tavsiye ediyoruz yeterli büyüklükte bir bahçeniz var Eğer bir Staffy'niz varsa veya en azından onu günlük olarak yürüyüşe çıkarabiliyorsanız. Staffordshire Teriyerlerinin her gün yaklaşık 45 dakika egzersize ihtiyacı vardır ve etkili bir şekilde eğitildikleri takdirde harika aile arkadaşları olabilirler.


Son düşünceler

Hangi köpek ırkını seçerseniz seçin, yukarıdaki benekli köpek ırklarından herhangi biri harika bir aile hayvanı olabilir eğer uygun şekilde eğitilmişse. Benekli köpekler tüm şekil ve boyutlarda gelir. Pek çok Safkan benekli köpek ırkı bulunsa da ebeveynlerinin benekli genlerini taşıyan birçok karışım da vardır.

Her zaman olduğu gibi alışveriş yapmadan önce sahiplenmenizi öneririz! Emin ol yerel kurtarmalara bakın ve ailenize katacağınız benekli arkadaşınızı bulmak için yola çıkmadan önce barınaklar!

Yorumlar

benekli köpek, kahverengi ve beyaz köpek