Benekli Köpek Irkları: Benekli Paltolu 21 Farklı Yavru

Benekli Köpek Irkları: Benekli Paltolu 21 Farklı Yavru

Bir sonraki aile yavrunuz için benekli bir köpek ister ancak hangisinin uygun olduğundan emin değil misiniz? Aşağıda, her biri birbirinden farklı köpek kişilikleri taşıyan 21 farklı benekli köpek ırkı bulacaksınız! Dalmaçyalılar gibi bazı cinsler, iyi bilinen benekli yavrulardır. Jack Russell Terrier veya Beagle gibi diğer ırklar, lekelerle bilinir, ancak tamamen ikonik değildir.

Ceket rengi köpek genetiğiyle bağlantılı . Sonuç olarak, bazı ırkların lekeli, farklı renkli tüyler taşıması daha olasıdır. Sadece safkanları listeledik, ancak aşağıda safkanların ebeveyni olan herhangi bir köpeğin bazı lekelere sahip olma şansı olacak. Örnekler arasında Dalmaçyalı karışımları, Beagle karışımları ve hatta Danua karışımları bulunur.Öyleyse, benekli yavrunuzun yetiştiriciden veya barınaktan eve gelmesine hazır olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Gelin her cinse, aile köpeği olma yeteneklerine ve yaşam tarzınıza uyup uymayacaklarına bir göz atalım.

Dalmaçyalı

Dalmaçyalı

Dalmaçyalı en ünlüsü bu listede benekli köpek ırkı. Bu yavru, Disney’in 101 Dalmaçyalı filminin yıldızıdır ve itfaiyecinin maskotu olarak bilinir. Dalmaçyalıların siyah noktalı kısa beyaz ceketleri vardır. Dalmaçyalılar için bir olasılık var mavi gözlü bir gen taşımak ama bu genellikle sağır olmalarına neden olur. Başlangıçta siyah noktalar ile doğmazlar. Beyaz kürklü doğarlar ve lekeleri ilk 3-4 ay içinde gelişir.Dalmaçyalılar ilk kez köpek sahipleri için tavsiye edilmez . İnatçı bir çizgileri var ve tamamen büyüdüklerinde 80 pound ağırlığa sahip bir köpeğiniz olduğunda bunu yönetmek zor olabilir. Ayrıca yüksek enerji seviyelerine sahiptirler, bu nedenle eve bir tane getirirseniz muhtemelen daha büyük bir avlu isteyeceksiniz. Günlük egzersiz yapmazsanız, yıkıcı hale gelebilir ve bu da
İngiliz Cocker Spaniel

İngiliz Cocker Spaniel

Cocker Spaniel, popüler bir benekli yavru! Cocker Spaniels en çok altın renkli bir ceketi olarak tasvir edilirken, aslında oldukça yaygın olarak lekeleri vardır. Cocker Spaniel'lerin daha uzun tüyleri var ve tipik nokta oluşumları, beyaz ceketli ve altın lekeli veya siyah lekeli Cocker'lardır.

Cocker Spaniel'ler hemen hemen her tür aile için harika . Çocuklarla ve diğer köpeklerle harikalar. Yavru olduklarında düzgün bir şekilde sosyalleştirilmezlerse, biraz bölgesel hale geldikleri bilinmektedir. Yavru köpekler olarak aktif olsalar da, yetişkinliğe geçerken aşırı enerjik değildirler. Genel olarak, bu benekli yavrular mükemmel aile arkadaşlarıdır.kurda benzeyen köpek

İngiliz Springer Spaniel

İngiliz Springer Spaniel

İngiliz Springer Spaniel, uzun bir geçmişi olan başka bir benekli yavru. Bu yavruların orta uzunlukta kıvırcık tüyleri vardır. Yaygın renkler arasında kahverengi benekli kahverengi-beyaz ve siyah benekli siyah-beyaz bulunur. Saçları orta uzunlukta olduğundan ve oldukça uzun olabileceğinden, ortalamanın üzerinde bakım gereksinimleri . Saçlarının evinizi ele geçirmesini önlemek için bu yavruların düzenli olarak fırçalanması gerekecektir.

Springer Spaniel'ler oldukça aktif köpeklerdir. Avcı bir türdür, bu yüzden kendi elementlerinde dışarıda olmaya alışmışlardır. İngiliz Springer Spaniels, 1800'lü yıllarda İngiltere'de bir cins olarak kuruldu ve kararlı bir av arkadaşı olarak geçmişe sahip. Ağırlığı olan orta boy köpeklerdir. 40-50 pound . Muhtemelen bir bahçe isteyeceksiniz veya en azından düzenli olarak egzersiz yapma yeteneğiniz olacak.


Catahoula Leopard Köpek

Catahoula Leopard Köpek

Catahoula Leopard köpeği, çok çeşitli kürk rengine sahip benekli bir cinstir. Catahoulas siyah noktalar ile beyaz, siyah noktalar ile gri ve aralarında birçok başka renk olabilir. Ayrıca iki farklı renkli göz olan mavi gözleri veya heterokromisi vardır. Katahoulas ayrıca kısa paltoları var bu çok yoğun. Düzenli olarak tüy dökerler, bu nedenle dökülmeyi sürdürmek için altı ayda bir tımar önerilir.Catahoulas, baskın bir cins olabileceği için güçlü bir sahip gerektirir. Aktiftirler ve hem bekçi köpeği hem de bekçi köpeği olarak kullanılabilirler. Koruyucu nitelikleri nedeniyle erken sosyalleşme anahtardır. Ve enerji seviyeleri nedeniyle, genellikle daha büyük avlu önerilir Eve bir Catahoula getirmeyi düşünüyorsanız.


Alman Kısa Tüylü İşaretçi

Alman Kısa Tüylü İşaretçi

Alman Shorthaired işaretçisi, muhtemelen Dalmaçyalılar kadar lekelerle ilişkilendirilen benekli bir köpek ırkıdır. Bu av cinsi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler 10 köpekten biridir. Çok kısa tüyleri vardır ve tüy dökmeleriyle ünlü değildirler. GSP'ler tipik olarak kahverengi veya kahverengidir ve beyaz bir kaplama ve yoğun kahverengi lekeler içerir. Dökülme minimumdur diğer tüylü köpek ırklarına kıyasla.

Alman Kısa Tüylü İşaretçisi, bir Labrador sahası ile aynı aktivite seviyesine sahiptir. Enerjiktirler ve Labrador Retriever'den biraz daha küçüktürler. Avlanmak için yetiştirildiler ve sadık kümes avı arkadaşları . Bir apartman dairesinde yeterli egzersizle hayatta kalabilirler, ancak ailenize bir GSP kabul etmeyi düşünüyorsanız, bahçeli bir eviniz olması önerilir.


Avustralya Sığır Köpeği

Avustralya Sığır Köpeği

Sıklıkla Avustralyalı ile karıştırılmış Avustralya Sığır köpeği, benekli bir kürke sahip olabilen bir çoban cinsidir. Avustralya Sığır Köpeği kötü şöhretli bir tüy dökücüdür, bu nedenle tüylerinizi evinizden uzak tutmak için haftalık fırçalama seanslarına ihtiyacınız olacaktır. Bu yavruların benzersiz bir tuz ve biber ceketi vardır. bronzluk boyunca karışık. Noktaları siyahtır ve bazen vücutlarında daha küçük beyaz lekeler taşıyabilir. Kürkleri ayrıca farklı lekelenme kombinasyonları ile beyaz ve ten rengi olabilir.Bu küçük yavrular son derece aktiftir ve Border Collie'ye rakip olan enerji seviyelerine sahiptir. Benzer amaçlar için yetiştirildiler ve dolaşmak için oda daha iyi yapıyorlar. Bu cins, yeterli bir güce sahip olmaları koşuluyla, daha küçük evlerde veya apartmanlarda hayatta kalabilir. 60 dakika egzersiz her gün.


Avustralya çoban

Avustralya çoban

Aussie, benekli bir paltonun birçok varyasyonuna sahip başka bir sevilen cinstir. Bunlar kabarık yavrular orta uzunlukta katlara sahiptir ve aynı zamanda dökülme ile ünlüdür. Sahip olmak isteyeceksiniz iki haftada bir fırçalama seansları saçları minimumda tutmak için. Avustralya Çobanlarının birkaç farklı benekli katları olabilir. Genellikle kahverengi ve beyazın veya kahverengi, siyah ve beyaz renkte merle çeşitlerini görürsünüz.

Avustralyalılar herkesin bildiği gibi enerjiktir. Eve bir tane getirmeyi planlıyorsanız, her gün egzersiz yapmak için yeterli zamanınız olması önerilir. Genç Avustralyalıların dışarıda kalması için en az 60 dakika egzersiz yapmanızı öneririz. Bir bahçeye sahip olmak bu cins için iyidir, ancak büyüklükleri nedeniyle, günlük olarak dışarıda tutmanız koşuluyla apartman hayatı iyidir.


Brittany Spaniel

Brittany Spaniel

Brittany Spaniel, benekli bir başka orta boy av köpeğidir. Bu yavrular, 17. yüzyılda Fransa'da ortaya çıktı. Brittany Spaniels, beyaz ve kahverengi kat çeşitlerine sahiptir. Paltolarının kahverengi kısmı spot olarak göster s, bazı noktalar diğerlerinden çok daha büyüktür. Paltoları orta uzunluktadır ve yaz aylarında paltolarını havaya uçururken sıklıkla dökülürler.Brittany Spaniel'lerin tonlarca enerjisi var! Avlanma genleri nedeniyle, aktif olmayı severler ve yıkıcı olmadıklarından emin olmak için her gün dışarıda en az 60 dakikaya ihtiyaç duyacaklardır. Brittany Spaniel, diğer spor köpek ırklarına rakip olan, eğitilmesi çok kolay bir köpektir. Onlar genel olarak arkadaşça yabancılarla ve sahiplerini memnun etmeye istekli. Aynı zamanda harika aile hayvanları yaparlar.


İngiliz Setter

İngiliz Setter

İngiliz Setter, yüzyıllardır etrafta olan bir av türüdür. Mükemmel bir su kuşu av arkadaşı olan İngiliz Setter'de ayrıca benekli orta ila uzun ceket . Kabuk rengi değişebilir, en yaygın olanı beyaz bir taban ve kahverengi veya siyah noktalar olabilir. Bu yavrular tüy döker ve uzun saçları vardır. Yavru köpeğinizi her gün fırçaladığınızdan ve ayda en az birkaç kez tımar ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

İngiliz Setter genellikle rahattır ve sahiplerini memnun etmeye heveslidir. Diğer evcil hayvanlarla uzun süre iyi geçinirler. Yüksek bir av sürüşü var, bu nedenle genç yaştan itibaren eğitim şarttır. İngiliz Setter, Çocuklarla iyi geçinen harika bir aile köpeğidir. Egzersiz ve aktivite ihtiyaçları nedeniyle ev sahibi olmanızı öneririz. bahçesi var Ailenize bir İngiliz Setter'i kabul etmeyi düşünüyorsanız.
Bluetick Coonhound

Bluetick Coonhound

Bluetick Coonhounds, keskin koku alma duyusu ile bilinen sivilceli kaplamalı av köpekleridir. Coonhounds, bu listedeki diğer bazı ırklar kadar tüy dökmez. Paltoları daha kısadır ve daha az bakım . Bluetick'in genel olarak beyaz, siyah ve ten rengi bir ceketi olacaktır. Lekelerinin çoğu, vücutlarının beyaz kısımlarında siyah veya kahverengi renkte görünür.

Bluetick Coonhounds çok enerjiktir. Bir apartman dairesi gibi daha küçük bir yaşam alanında iyi yapabilirlerken, arka bahçeli bir ev tavsiye ediyoruz. Bu yavrular orta ila büyük boyutlu köpeklerdir ve eğitim sırasında inatçı olabilirler. Daha deneyimli köpek sahiplerinin ilk evcil hayvanları olarak Coonhound'a bakmalarını öneririz. Bluetick Coonhounds olacak ev hayvanlarının çoğuyla geçinmek onlara erken tanıştırılırsa. Yüksek bir av sürüşüne sahip oldukları için kovalamaya eğilimleri vardır.


Border Collie

Border Collie

Border Collies, benekli bir paltoyla enerjik bir favori. Beyazdan siyah beyaza, ten rengi ve mavi merle'ye kadar değişen çeşitli farklı kaplama renklerine sahip olabilirler. Renk kombinasyonlarından herhangi biri benekli bir kaplamaya sahip olabilir. Border Collie'ler uzun güzel saçlarıyla ünlü ve akıllı doğa. Onlar yapar oldukça agresif bir şekilde döküldü Bu nedenle, saçlarınızı uzak tutmak için günlük fırçalamaya ve haftalık tımarlamaya hazır olduğunuzdan emin olmak istersiniz.

Borde Collies çalışan köpeklerdir. Düzenli olarak egzersiz yapmaları koşuluyla, bir apartman dairesinde yapabildikleri kadar çiftlikte de yapabilirler. Border Collie en az 60 dakika egzersize ihtiyaç var her gün. Agility çalışması için mükemmel bir eğitim arkadaşı olurlar ve sadece iyi bir aile köpeği olurlar. Aynı zamanda en iyi ırklardan biridir. diğer safkanlarla karışık . Genel olarak, Border Collie, enerji seviyelerine ayak uydurabilirseniz, aileler için daha iyi ırklardan biridir.
Corgi

Merle Corgi

Her ikisi de Pembroke ve Cardigan Welsh Corgis benekli katlara sahip olabilir. Bu yavruların orta uzunlukta bir kürkü vardır ve çeşitli farklı renklerde olabilir. Lekeler, renk kombinasyonlarının herhangi birinde görünecek ve mavi merle kaplama renk kombinasyonu ile daha popüler. Corgis'in düzenli tımarlamaya ihtiyacı var ve kesinlikle bu listedeki diğer ırklardan daha fazla tüy dökecek.

Corgis gençken enerji doludur, ancak yaşlandıkça soğuma eğilimindedir. İlginçler ve sevimli kuyruklarıyla ünlüler. Corgis bir apartmanda gayet iyi hayatta kalabilir. Teknik olarak çalışan bir tür olsalar da, tipik olarak sadece ihtiyaçları olan 30 ila 45 dakika günlük egzersiz yıkıcı davranışları frenlemek için. Bir koşuya gitmek istedikleri kadar kucağınızda kucaklaşmaları da muhtemeldir.


Büyük Pireneler

Büyük Pireneler

Pyrenean Mastiff olarak da bilinen Great Pyrenees, daha çok tanınan bir cinstir. beyaz önlük . Bununla birlikte, siyah benekli beyaz bir cekete de sahip olabilirler. Uzun saçları var ve kapsamlı tımar gerektirir minimumda tutmak için. Koyu renkli mobilyalarınız varsa, Pirenelerinizin gittikleri her yerde kendilerinden küçük bir parça bırakmasını bekleyin.

Onlar Büyük Pireneler iradeli ve inatçı bir cinstir. Molosser'den indikleri için oldukça büyüyebilirler. Sert kafaları ve tarlada bulunmaktan zevk almaları nedeniyle, Great Pyrenees'in ilk kez köpek sahipleri için bir köpek olması tavsiye edilmez. Eve bir tane getirmeye karar verirseniz, sıkı ve eğitim konusunda tutarlı olmanız gerekecektir. Harika aile köpekleri yaparlar ve çocuklara karşı naziktirler.


Jack Russell Teriyeri

Rocks

Jack Russell Terrier, küçük benekli bir köpek ırkıdır. Tüyleri genellikle beyaz bir tabandır ve vücutta ve kafada bazı bronz lekeler bulunur. Farklı boyutlarda lekelere sahip olabilirler ve nispeten kısa katlara sahip olabilirler. Jack Russell Teriyeri daha sık dökülür Dökülme mevsiminde, kısa saçları nedeniyle tımar ihtiyaçları biraz daha düşüktür.

Jack Russell Terrier, en zeki köpek ırklarından biridir. Kolayca eğitilirler, ancak bazen biraz inatçı da olabilirler. Sana tavsiye JRT'nizi erken eğitmeye başlayın böylece temel itaat emirlerini öğrenirler. JRT, erken sosyalleştikleri sürece diğer köpeklerin çoğuyla iyi geçinir. Ayrıca kucaklaşmayı ve harika aile arkadaşları yapmayı da severler.


Büyük dane

Alacalı Danua

Büyük Danimarkalılar, herhangi bir renk katında lekeler taşıyabilir. En çok beyaz Danalar'da veya Merle renkli paltolarda yaygındır. Noktalar olabilir renk aralığı ancak genellikle beyaz ceket karşısında gri veya siyahtır. Büyük Danimarkalılar tüy döker, ama aşırı değil. Fazla tüylerini kanepenizden uzak tutmak için dökülme mevsimi boyunca düzenli tımara ihtiyaçları olacaktır. Daha kısa tüyleri, düzenli fırçalamayı nispeten kolaylaştırır ve gerçekten sıyrılmalarına gerek yoktur.

Danua, bir koltuk patatesidir ve günlük 30 dakika kadar az egzersizle bir apartman dairesinde bile başarılı olabilir. Onlar yapabilir eğitilmesi daha zor , cins oldukça inatçı olabileceğinden. Bu nazik devler 130 kilodan fazla alabilirler, bu nedenle dev ırklarla deneyimi olmayan ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez.


Beagle

Beagle sahada

Beagle'lar, bol miktarda lekeye sahip başka bir cinstir. Genellikle geleneksel siyah, beyaz ve ten rengi katlarla gelirler. Genellikle kahverengi olan ve genellikle ceketlerinin beyaz kısımlarında görülen lekeler olacaktır. Beagle paltoları daha kısadır ve dökülmeleri alt uçtadır. Paltoları kısa, yoğun ve haftalık bakım yapılmalıdır minimumda tutmak için.

Beagle'lar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler aile köpeklerinden biridir. Nazik yapıları ve keskin burunları nedeniyle, hem av arkadaşı hem de temel aile hayvanları olarak hizmet edebilirler. Beagle'lar diğer köpekler ve çocuklarla iyi geçinir. Boyutları onları yönetmeyi kolaylaştırır ve daha küçük yaşam alanlarında gayet iyi yaşayabilirler. Beagle'lar, onları yaramazlıktan uzak tutmak için her gün yaklaşık 30 dakika egzersize ihtiyaç duyar.


Chihuahua

Benekli Chihuahua

Chihuahualar en küçük benekli cins listemizde, herhangi bir renkte bazı lekeleri taşıyabilme özelliğine sahip kürkler bulunmaktadır. Chihuahua’nın derisinin rengi ne olursa olsun, her bir kürk renginin bir chihuahua'nın lekelere sahip olma potansiyeli vardır. Paltoları kısa ve bakım ihtiyaçları oldukça az. İkisi de Geyik Kafası ve Elma Başlı Chihuahuas benekli katlara sahip olma yeteneğine sahip. Haftalık fırçalamaya ihtiyaçları olacak ve dökülme mevsiminde bile fazla tüy dökmeyecekler.

chesapeake bay retriever vs laboratuvar

Chihuahualar gürültülü ve koruyucudur. Sahiplerini ortaya çıkabilecek potansiyel tehlikelere karşı uyaracakları için iyi bekçiler olurlar. Chihuahualar daha küçük olduğu için, eğitim söz konusu olduğunda yönetmeleri daha kolaydır. Yine de kesinlikle inatçı olabilirler, bu nedenle bir Chihuahua'ya sahipseniz, onları erken eğitmeye hazır olun. Chihuahualar daha agresif köpek ırklarından biri ve doğası gereği olduğu için değil. Küçük oldukları için, genellikle agresif davranışlar kontrol edilmiyor . Bu, diğer köpeklerle etkileşimde sorun olabilir. Chihuahualar, hayatlarının erken dönemlerinde eğitilmeleri ve sosyalleşmeleri şartıyla, harika aile hayvanları yapabilirler.


Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldogları genellikle benekli olarak görülürler, ancak genellikle sadece beyaz kürkleri olduğunda. Lekelerin renkleri değişebilir, ancak siyah en yaygın olanıdır, ardından kahverengidir. Beyaz benekli siyah bir Amerikan Bulldog'a sahip olmak mümkündür, ancak bunlar çok nadirdir. Genellikle Amerikan Bulldoglarının daha kısa tüyleri vardır ve tımar gereksinimleri muhtaç değil diğer ırklar gibi.

Amerikan Bulldogları güçlü ve iradelidir. İlk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez. Bu yavrular genellikle Pitbull ile aynı cins olarak kabul edildi olmasalar da. Bu güçlü bir türdür ve yavru köpekler yaşlandıkça davranış sorunlarına neden olabileceğinden onları doğru şekilde eğitmemek. Ayrıca, eğer yeterince kullanılmamış Bu nedenle, bu yavrulardan birini evlat edinmeyi planlıyorsanız, en azından küçük bahçeli bir evinizin olması önerilir.


Arjantin Dogo

Arjantin Dogo

Başka bir cins Pitbull ile karşılaştırıldığında Dogo Argentinos genellikle tamamen beyazdır. Ancak zaman zaman paltolarına siyah noktalar getirebilirler. Dogoların kısa saçları var ve çok tımar gerektirmez ya da hiç bakım. Yaz mevsiminin başlarında tüylerini dökerler, ancak haftalık fırçalama genellikle yeterlidir. Dogoların tüylerindeki lekeler açısından başka bir renk kombinasyonu olmayacaktır.

Dogo Argentinos çok iradeli köpeklerdir. Amerikan Bulldog veya Pitbull gibi, Dogo Argentino da ilk kez köpek sahipleri için tavsiye edilmez. Bu yavrular büyüktür ve bazıları 90 pound veya daha ağırdır. Güçlü iradeleri ve koruyucu içgüdülerinden dolayı, sahiplerin inatçı ırklarla başa çıkma konusunda deneyim sahibi olmaları önerilir. Dogo düzgün bir şekilde eğitildikten sonra harika bir aile arkadaşı veya ev koruyucusu olabilir.


İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldogları, benekli en eski köpek ırklarından biridir. Bu yavruların sivilceli kısa tüyleri vardır ve genellikle beyaz bir taban kaplaması vardır. Lekeler ten rengi, siyah veya brindle renkli lekelerin renklerinde görünür. İngiliz Bulldog'un kısa bir ceketi var ve tımar gereksinimleri oldukça az. Tavsiye edilir haftada bir fırçala, özellikle yaz başında kışlık paltolarını döktüklerinde.

İngiliz Bulldog çok inatçı . Görünüşleri nedeniyle, genellikle varoluşla ilişkilendirilirler. diğer ırklardan daha az zeki . Aslında tam tersine. Onlar komutlara uymayabilir veya temel bir itaat dersinde ustalaşmak için birden fazla eğitim seansı gerekebilir, ancak bunun nedeni genellikle daha az zeki olmaları değildir. Oldukça bağımsız türlerdir ve emirlerini anlasalar bile genellikle dinlemeyeceklerdir. Bu nedenle, İngiliz Bulldogları ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez.


Staffordshire Teriyeri

Noktalarla Personel

Staffordshire Teriyerleri, Pitbulls olarak adlandırılan dört farklı cins . Amerikan Pitbull Terrier de bu listede benekli bir köpek ırkı olarak kabul edilirdi, ancak resmi bir AKC türü değil , Staffordshire Terrier onların yerini alır. Noktalar renk olarak değişebilir, ancak İngiliz Bulldog gibi, yaygın benekli ceket renkleri tipik olarak ten rengi veya siyah noktalar ile beyazdır. Kısa tüyleri vardır ve tımar gereksinimleri diğer cinslere göre daha az ihtiyaç duyar.

Dogo Argentio'ya benzer şekilde, Staffordshire Terrier inatçıdır. Yine de oldukça eğitilebilir ve aktifler. Yeni numaralar ve temel itaat komutlarını öğrenmekten zevk alırlar. Bunu tavsiye ediyoruz yeterli büyüklükte bir bahçen var Bir Staffy'niz varsa veya en azından günlük olarak yürüyüşe çıkarabiliyorsanız. Staffordshire Teriyerlerinin her gün yaklaşık 45 dakikalık egzersize ihtiyacı vardır ve etkili bir şekilde eğitilirlerse harika aile arkadaşları olabilirler.


Son düşünceler

Hangi köpek ırkını seçerseniz seçin, yukarıdaki benekli köpek ırklarından herhangi biri harika bir aile hayvanı olabilir uygun şekilde eğitilmişse. Benekli köpekler her şekil ve boyutta olabilir. Pek çok Safkan benekli köpek ırkı varken, ebeveynlerinin benekli genlerini taşıyan birçok karışım da vardır.

Her zaman olduğu gibi alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi tavsiye ederiz! Emin ol yerel kurtarmalara bak ve ailenize eklemek için kendi benekli arkadaşınızı bulmaya gitmeden önce barınaklar!

Yorumlar