Great Pyrenees Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Büyük Pireneler bunlardan biridir. en eski köpek ırkları varoluşta. Tunç Çağı'na geri dönersek, diğer birçok büyük köpek ırkını yaratmada pençesi olan orijinal köpek arkadaşlarından biridir. O, en iyi köpek savunucularından biridir ve ailesini, mülkünü, sürüsünü veya oyuncak kovasını hayatı pahasına koruyacaktır.

Bu tüylü kutup ayısına benziyor mükemmel cins değil herkes için ama. Pireneler çok inatçı bir cins olabilir ve bu da onları eğitmeyi zorlaştırır. Daha büyük boyutları, cinsin dolaşması için alanı olmayan birçok aile için bir anlaşma kırıcı olabilir.Tüm köpek ırklarında olduğu gibi, hepsini anlamak Birini evinize kabul etmeden önce Büyük Pireneler'in ailenize ne getirdiğini. Bu kılavuzda, ideal aile ve yaşam durumundan başlayarak, bu türden ne bekleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca cinsin eğitimi, bakımı ve beslenme ihtiyaçları hakkında da bilgi edineceksiniz. Gelin ve bu nazik devin aileniz için mükemmel bir köpek arkadaşı olup olmadığını öğrenelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık85-120 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik25-32 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiRenklerBeyaz, Tan, Porsuk, Kırmızı veya Gri İşaretli Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Karda yatan köpek

Bu cins, binlerce yıl öncesine dayanan eski bir ırktır.Büyük Pireneler, Tunç Çağı'na kadar uzanır. Okulda tarih derslerine dikkat etmeyen bizler için, 1800 – 1000 M.Ö. . Bunu biliyoruz çünkü tarihçiler fosilleşmiş Büyük Pirene kalıntıları buldular. Adını cinsinin rafine edildiği ve yaygın olarak bulunduğu alandan almıştır. Bu, Fransız ve İspanyol sınırları arasında uzanan Büyük Pireneler dağ silsilesidir.

Pireneler dağ silsilesi halkının ihtiyacı onları korumak için büyük bir köpek , onların toprakları ve onların sürüleri. Ve efendisinin yönlendirmesi olmadan haftalarca sürüsüne bakabilen biri. Koruma becerileri efsanevidir ve kurtlar, ayılar ve insan hırsızlarıyla kolaylıkla savaşır. Neyse ki, iri cüssesi ve ürkütücü tavrı, nadiren savaşmak zorunda kalması anlamına geliyordu çünkü kimse onu alacak kadar aptal değildi.

17. yüzyılda, efsanevi savunucusu ve uysal doğası ona Fransa Kraliyet Köpeği rolünü kazandırdı. Hala şato ve sıradağların topraklarında dolaşırken bulunabilse de, giderek daha fazla hale geliyor. bir aile evcil hayvanı olarak popüler Amerikada. ABD'ye ilk kez 1824'te, bir generalin iyi bir arkadaşına hediye olarak iki güzel örnek ithal etmesiyle geldi.Mizaç

Büyük Pireneler Köpek Açık Havada

Pireneler doğal bir koruma köpeğidir.

Büyük Pireneler doğal bir koruyucu , yani bir şeyden emin olabilirseniz, o da sizi ve ailenizi koruyacağıdır. Ve mülkünüz, saksılarınız ve bahçenizdeki her bir çimen yaprağı. Eğer kendi alanındaysa, onu hayatı pahasına koruyacaktır. Bir aile bekçi köpeği arıyorsanız bu harika bir haber. Koruyucu olarak baskın bir köpeği nasıl idare edeceğinizi bilmiyorsanız, o kadar iyi değil. Sadece deneyimli sahipler bu cinsi benimsemelidir.

Onun savunan doğası şu anlama gelir: o çok havlıyor ! Aşırı hassas komşularınız varsa veya gürültülü köpeklerin hayranı değilseniz, bu cins size göre değil. O da inanılmaz bir işitme duyusuna sahiptir ve ister insan ister kedi olsun, her ziyaretçi havlayacaktır. Bu yüzden gece atıştırmalığınızı kendinize saklayabileceğinizi düşünmeyin. Sakin hayatı tercih eder ve hiç bitmeyen ziyaretçilerden etkilenmeyecektir.Kurtlarla savaşma (ve kazanma!) yeteneğine rağmen, çok sevecen, nazik bir devdir. Yeter ki ailesiyle uğraşma. Aile evinde, o uysal ve süper soğutulmuş . Bütün gün verandada nöbet tutmaktan mutlu. Ya da sizinle kanepede oturmak ya da yatakta uyuklamak, sizinle olduğu sürece sorun etmez.

o oldukça hassas bir yavru, ayrıca, bu yüzden gerçekten de zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileye sahip olması gerekiyor. Koruyacak ailesi olmadan çok endişeli olabilir. Endişeli bir Pireneler sorunlu ve yıkıcı köpek . Bu yüzden lütfen yalnızlığa alışacağını düşünmeyin.

Sakar veya aptal olmayan gururlu ve onurlu bir köpek yavrusu. Bazıları onu varlık olarak tanımlıyor ciddi bir köpek . Aptal bir köpek peşindeyseniz, bu cins muhtemelen en iyi seçim değildir. Ancak güvenilir bir köpek arıyorsanız, bu cins harika bir seçenektir. Uysallığı ve sakin doğası, geniş yapısına ve baskın karakterine rağmen onu çocuklarla harika kılıyor.

Boyut ve Görünüm

Büyük Beyaz Köpek Açık Havada

Pireneler büyük bir cinstir ve genellikle 100 poundu aşar.Büyük Pireneler bir büyük veya dev boyutlu köpek , olgunlukta ne kadar ağır olduğuna bağlı olarak. Dişiler en az 85 pound ağırlığında ve erkekler en az 100 pound ağırlığındadır. Erkekler 160 pound ağırlığa ulaşabilir. 100 poundun üzerindeki herhangi bir köpek, dev boyutlu bir köpek ırkı olarak sınıflandırılır. Ayrıca pençeden omuza kadar 25 ila 32 inç arasında ölçüyorlar. Yine, dişiler erkek meslektaşlarından daha kısa olma eğilimindedir.

sözlükte en çok kullanılan kelime cins standardı zarif. Güçlü varlığına rağmen, görünüşte asil ve nazik . Evet, iridir, ancak hatları hassastır, tıpkı bir Golden Retriever gibi. Aslında, aslında bazen bir şeyle karıştırılırlar. İngiliz krem ​​köpeği . Kafası kama şeklinde, büyük değil ve gözleri badem şeklinde, her zaman koyu renkli.

Kulakları küçük ila orta büyüklükte ve V şeklindedir. Pireneler, her bir arka bacağında çift çiğneme bulunan birkaç köpek ırkından biridir. Onları tırmanmak ve dengelemek için kullanır, tüm koruma hizmetlerinin bir parçası sevdiklerine.

Ceket ve Renkler

Pireneler Köpek Açık Havada Karda

Cinsin tipik olarak beyaz bir ceketi ve bazen bazı farklı açık renkli işaretleri vardır.chihuahua yorkie karışımı

Büyük Pireneler var hava koşullarına dayanıklı çift kat . Alt tabaka ince fakat yoğun ve yünlüdür. Alt tabakayı rüzgar, yağmur, kar ve kirden koruyan kalın, uzun ve düz bir dış kaplama ile kaplanmıştır. Boynun etrafındaki kürk, özellikle erkeklerde daha kalındır. Kuyrukta bir tüy oluşturan daha uzun saçlar da vardır. Ön bacaklarının ve uyluklarının arkasındaki tüyler tüylü, bu da pantolon giyiyormuş gibi görünmesini sağlıyor.

Cinsin sadece bir renk seçeneği vardır, ve bu beyaz . Her ne kadar o çeşitli işaretler var vücudunun karşısında. Bu işaretler porsuk, gri, kırmızımsı kahverengi veya ten rengi işaretler olarak tanımlanır. Ama genel olarak, onun ceket her zaman beyaz olmalı veya krem ​​rengi. Bir gösteri köpeği istiyorsanız, işaretleri vücudunun üçte birinden fazla olmamalıdır.

Egzersiz Gereksinimleri

Çimenlerde Büyük Pireneler

Bu cins tipik olarak düşük enerjilidir, yetişkinliğe ulaştıklarında sadece 30 dakikalık günlük egzersize ihtiyaç duyarlar.Şaşırtıcı bir şekilde, Great Pyrenees, düşük enerjili bir köpektir. sadece 30 dakikalık egzersize ihtiyacı var bir gün. Bazen daha da az! Yoğun olmasına gerek yok. Aslında, yoğun egzersizi takdir etmiyor. Yavaş ve istikrarlı, bu cinsle yarışı kazanır ve bu onun için büyük bir çekiciliktir. Hareketlilik sorunları olanlar veya büyük köpekleri seven yaşlı bireyler için ideal bir arkadaştır.

Blok veya parkın etrafında dolaşmak, tüm bu yavru ihtiyaçlarıdır. Ama aynı şekilde, uzun yürüyüşlerden hoşlanıyorsanız, bir saat veya daha fazla mutlu bir şekilde yürüyebilir. Serin olduğu sürece. Bu cins sıcak iklimleri sevmez hatta biraz daha sıcak iklimler. Yaz aylarında egzersiz yapmak için mücadele edecek ve gölge avcısı olacak. Cins tipik olarak soğuk havalarda en iyisi veya en fazla ılıman iklimler.

Çok fazla egzersize ihtiyacı olmamasına rağmen, çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyacı var beynini meşgul tutmak için evde. Bu onu sadece mutlu ve eğlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda sıkılıp yıkıcı olmasını da önleyecektir. Bir kurdu alt edebiliyorsa, sıkılmış çenelerine karşı masa ayaklarınızın hiç şansı olmayacağından emin olabilirsiniz. Bu, getirme, halat çekme veya eğitim seansları şeklinde çok sayıda oyun süresi anlamına gelir. Ve kendini eğlendirmek için birçok oyuncağa yatırım yaptığınızdan emin olun.

Yaşam koşulları

Çimlerdeki Büyük Pireneler

Bu cins, dışarıda dolaşmak için geniş bir alana sahip daha büyük bir eve ihtiyaç duyar.Bu büyükten dev boyuta köpeğin büyük bir eve ihtiyacı var . Küçük veya sıkışık evler, onun açık havada bir dağ köpeği olduğu düşünülürse onu deli edecek. Ve dürüst olmak gerekirse, muhtemelen sizi de çıldırtacak! Bir avluya erişim de bu nedenle bir zorunluluktur. Avlunuzun güvenliğini sağlamanız gerekecek çünkü o, korunacak bir sürü aramak için ortalıkta dolaşacaktır.

Bu cins çocuklarla harika . Kendisini tüm küçük şeylerin ciddi koruyucusu olarak görür, bu yüzden onu çocuklarınızla otururken bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ve sakin olduğu ve şamatacı olmadığı için çocuklar için harika köpek kardeş . Herhangi bir köpekte olduğu gibi, özellikle kendi boyutunda, köpekleri ve gençleri daima denetleyin. Diğer evcil hayvanlara gelince, bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleştiği sürece onlarla iyi geçinecektir.

Eğitim

Büyük Beyaz Köpek Eğitimde

Bu cins inatçı ve eğitilmesi zor olabilir.

Great Pyrenees, diğerlerinden çok farklı olan bağımsız bir köpektir. Bu cins, efendisinin yönlendirmesi olmadan tek başına haftalarca sürülerine bakmaya alışkındır. Bu, kendi kararlarını vermeye alışkın olduğu anlamına gelir. Cins aynı zamanda zekasıyla tanınmaz , Pireneler yapmak eğitmek zor . Bu nedenle ya deneyimli bir köpek sahibi olmalısınız.

Bağımsız köpeklere gelince, erken eğitim anahtardır . Oturmasını istediğinizde muhtemelen başını eğerek ve size bakacak olsa da, yine de denemelisiniz. Sizi dinlemeyebilir, ancak kanepede ikramlar ve kucaklaşmalar istiyorsa çizgiye uyması gerektiğini anlayacaktır. Asla bilemezsiniz, köpeğiniz sadece bir tür itaatkar olabilir ve ona hava atabilirsiniz.

Bu cins için çok önemli olan pozitif pekiştirme eğitimi. Ona çok fazla bağırırsanız, badem gözlerini tam anlamıyla size çevirir ve çekip gider. O olması muhtemel lezzetli ikramlarla motive , bu yüzden bunları kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun. Bu büyük köpeği eğitmek için bu yöntemi kullanın. Çünkü 160 pound'a kadar, seninle kibarca yürümeyi bilmesi gerekiyor.

Pireneler, nazik ve düpedüz sevimli olan hoş ve asil bir yavrudur. Ama hepimizin bildiği ve sevdiği bu köpeğe dönüşmesi için bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleşti . Bunu yapmanın harika bir yolu, onu köpek yavrusu itaat derslerine kaydettir . Bir taşla iki kuş vur ve onu diğer insanlarla ve köpeklerle karıştır. Sadece diğer köpeklere karşı kibar olmayı öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda yeni deneyimler karşısında kendine olan güvenini de geliştirecektir.

Sağlık

Sağlıklı Büyük Beyaz Köpek Açık Havada

Bu cins dayanıklıdır ve daha büyük bir cins için çok az genetik sağlık sorununa sahiptir.

efsane köpek isimleri erkek

Great Pyrenees, diğer birçok safkan köpek gibi, oldukça sağlıklı bir köpek ırkıdır. Yaklaşık 10 ila 12 yıl yaşaması bekleniyor. Ancak bu, büyükten dev boyuna bir köpek için iyi bir yaşam süresi olmasına rağmen, onun cinsi çeşitli sağlık sorunlarına eğilimli . Bu nedenle, sağlıklı köpekler yetiştirmek için elinden gelen her şeyi yapacak kaliteli bir yetiştirici ile çalışmanız zorunludur.

Aşağıda, ırkının karşılaştığı başlıca endişelerin listesi bulunmaktadır. Kapsamlı olmasa da, hangi semptomlara dikkat etmeniz gerektiğini bilmek için her birini araştırmalısınız. Erken teşhis ve düzenli sağlık ziyaretleri, hastalıkları önlemenin veya üstesinden gelmenin anahtarıdır.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Etkilenen eklemlerin anormal bir şekilde eşit olmayan bir oranda geliştiği yer burasıdır. Bu da ağrılı eklemlere ve ek aşınma ve yıpranmaya neden olur. Tedavi edilmediğinde, zamanla hareketlilik sorunlarına ve artrite yol açacaktır. Egzersiz intoleransı, merdiven çıkamama veya düzgün bir şekilde ayağa kalkamama veya yürürken sızlanma eklem displazisinin belirtileridir. Dirsek ve kalça puanı sertifikaları sunabilecek yetiştiricileri arayın.

patellar lüks

Patellar diz için kullanılan bir terimdir ve lüksasyon, bir şeyin yüzdüğü yer anlamına gelir. Yüzen veya yerinden çıkmış bir diz kapağı sadece ağrılı olmakla kalmaz, aynı zamanda hareketliliğini de etkiler. Yukarıdaki semptomlar gibi, egzersiz intoleransı, hareket ederken ağrı veya etkilenen bacağını sebepsiz yere tekmelemek bu durumun belirtileridir.

Göz Koşulları

Pyr, en yaygın iki tanesi katarakt (yaşlılıkta) ve entropion olmak üzere çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. Entropion genellikle altı aylıktan itibaren görülür ve göz kapağının içe doğru yuvarlandığı yerdir. Sadece yavrularınız için tahriş edici olmakla kalmaz, aynı zamanda göz yaralanmasına da neden olabilir. Yavru köpeğiniz gözlerini ovuyorsa veya gözleri kanlanmışsa, entropiyon olma ihtimali vardır. Yaralanma veya körlüğü önlemek için ameliyatla düzeltilmesi gerekecektir.

Addison Hastalığı

Hipoadrenokortisizm olarak da bilinen bu, bazen kontrol için günlük ilaç gerektiren ciddi bir durumdur. Böbrek üstü bezi yeterli adrenal hormon üretmediği için tuz ve potasyum seviyeleri etkilenir. Uyuşukluk, kusma ve iştahsızlık gibi belirtiler Addison hastalığının erken belirtileridir. Sonunda, kalp sistemine zarar verebilir ve tedavi edilmezse ölümcül olabilir.

Yengeç Burcu

Son araştırmalar, diğer köpek ırklarına kıyasla, cinste daha yüksek bir kanser oranı göstermektedir. Özellikle osteosarkom (kemik kanseri) ve hemanjiyosarkom (damar duvarı kanseri) olarak bilinen iki kanser türü en yaygın olanlarıdır. İştahta değişiklik, iyileşmeyen yaralar, şişlik ve uyuşukluk, dikkat edilmesi gereken kanser semptomlarından sadece birkaçıdır.

Beslenme

Dışarıda uzanan Aç Büyük Pireneler

Pireneler gibi büyük ırklar için beslenmenin odak noktası olması gerekir.

Büyük Pireneler arasında tüketecek büyük bir köpektir. dört ila altı bardak kibble her gün. Yediği miktar, büyüklüğüne, yaşına ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Yavrularınızı aşırı beslememek için paket talimatlarını takip etmeniz önemlidir. Onun cinsi aşırı kilolu olmaya eğilimlidir. Sadece metabolizması yavaş değil, aynı zamanda oldukça hareketsiz ve minimum egzersiz yapıyor.

Yavru köpeğinizi her zaman karşılayabileceğiniz en iyi besini besleyin. Ona bir şey sağlamak da çok önemlidir. yüksek kaliteli Pyreness mama tanesi büyük veya dev boyutlu köpekler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olduğu için, vücudu geliştikçe köpek yavrusu evresinde özellikle önemlidir. Bu da eklem displazisi gibi iskelet sorunları yaşama şansını azaltabilir.

Dengeli beslenme önemlidir. Ve onu düzeltme ihtiyacına rağmen, sağlıklı Omega yağ asitleri onun sağlığı için çok önemlidir . Omega 3'ler ve 6'lar, bilişsel ve kardiyak işlevi desteklemenin yanı sıra tatlı bir tüy oluşumunu destekler. Ayrıca vitamin ve mineral emilimine yardımcı olur, bağışıklığını güçlü tutar ve ceketini ve cildini besler. Bu yeterli değilse, omegalar eklemlerini de destekler. İçindekiler listesinde balık, et yemekleri, balık yağları ve keten tohumu gibi malzemeleri arayın.

tımar

Büyük Kabarık Köpek Kameraya Bakıyor

Bakım yapmayı sevmiyorsanız, farklı bir köpek ırkı düşünebilirsiniz.

Great Pyrenees'in kalın bir çift kürkü olmasına rağmen, yıl boyunca nispeten düz bir tımar rejimine sahiptir. Tek ihtiyacı olan bir haftada iki kez fırçala ölü tüyleri çıkarmak, doğal kürk yağlarını yaymak ve dolaşmayı önlemek için. Bir kayganlaştırıcı veya iğneli fırça, iş için en iyi araçtır. Dökülme mevsimlerinde, onu hızlandırmanız ve çoğu gün onu fırçalamanız gerekecektir. Bu birkaç hafta için, bir astar tırmığı veya deshedder tüylerini yönetmenize yardımcı olacaktır.

Hava koşullarına dayanıklı ceketi kiri uzaklaştırmada harikadır, yani sadece onu yılda dört kez yıka ya da öyle. Tabii ki o bir gösteri köpeği değilse ve onu parlak ve temiz tutmanız gerekecek. Derinlemesine temizlik sağlayacak, ancak onu doğal kürk yağlarından arındırmayacak konsantre ama nazik bir şampuan kullanın. Onu iyice kurutmak çok önemlidir çünkü nemli bir palto ciltte ağrılara ve enfeksiyonlara neden olabilir.

Dişlerini haftada en az bir kez bir köpekler için tasarlanmış diş macunu . İnsan diş macunu onlar için zehirlidir! Tırnaklarını ihtiyaç duyduğu anda, özellikle de yere vurduğunu duyduğunuzda kesin. Çift çiğnemelerine gelince, onları çıkarmayın. Sadece onları mümkün olduğunca kısa tutun. Onlar kolayca yakalanır, yaralanmalara neden olur . Tırnaklarında kan damarları olduğunu unutmayın, bu yüzden onları kendiniz düzeltmekten emin değilseniz, veterinerinize veya kuaförünüze nasıl yapılacağını göstermesini sağlayın.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

pireneler, köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için 1.500 $ ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, saygın bir yetiştirici bulmak zor olabilir. Ancak seyahat etmek, sağlıklı bir yavru için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Muhtemelen ayrıca zorunda kalacaksın bekleme listeleri beklemek yavru beklemek için. Ancak bu, mümkün olduğu kadar çok sayıda sağlıklı yavru yetiştirmeye odaklandıkları anlamına gelir. bu AKC'nin yetiştirici listesi başlamak için harika bir yerdir.

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu ortalama fiyatı yaklaşık 1.500 dolar. Bu, sağlıklı yavrular, tıbbi harcamalar ve sevgi dolu ve sosyal bir yetiştirme için para ödüyor. Daima sizinle evlerinde buluşmak ve sizi sedye ve anneleriyle tanıştırmak isteyen bir yetiştirici arayın. Size sağlık sertifikaları verebilmeli, ulaşılabilir ve hoş kişiler olmalıdırlar.

Onlar hakkında kötü bir his duyarsanız veya herhangi bir şekilde bir yavru almanız için size baskı yaparlarsa. Veya yetiştirildikleri çöp veya ortamla tanışmanızı reddedin, uzaklaşın. Fiyat ortalama fiyattan çok daha düşükse, bu onların kalitesiz bir yetiştirici olduklarının bir başka kesin işaretidir. Mutlu ve sağlıklı bir yavru istiyorsanız, sadece en kaliteli yetiştiriciyle çalışın.

Köpek yavrusu maliyetleri söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken başka maliyetler de vardır. Evinizi kurmak, Pireneler'e dayanıklı hale getirmek ve yatak, kasa, palto vb. satın almak paraya mal olur. Ayrıca, bu dev boyutlu bir köpek ve dev boyutlu ürünler, oyuncak köpek ürünlerinden çok daha pahalı. Ayrıca orada bir köpeğe bakmanın devam eden maliyetleri, tıbbi harcamalar ve yemek dahil, bunlardan sadece birkaçı. Bu nedenle, bir yavru doğurmadan önce, lütfen tüm yaşamı boyunca ona maddi olarak bakabileceğinizden emin olun.

Kurtarma ve Barınaklar

Pireneler Dışında Kurtarma Köpeği

Bir kurtarma köpeği evlat edinmeyi düşünün. Bir hayat kurtaracak ve köpek yavrusu maliyetlerinden tasarruf edeceksiniz.

Amerika'daki kurtarma barınaklarında bu kadar çok köpek varken, dışarıda sizin için mükemmel bir Pireneler olması için iyi bir şans var. Yerel barınaklarınıza gidin ve evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşabilecek oradaki personelle konuşun. Köpek sahiplenmektir genellikle çok daha ucuz bir yetiştiriciden bir yavru satın almaktansa.

Bunun verimli olmadığı kanıtlanırsa, çabalarını yalnızca bu özel türü yeniden yetiştirmeye odaklayan birçok kurtarma kuruluşu vardır. bu Amerika'nın Büyük Pireneler Kulübü eyalet eyalet birçok kurtarma sığınağı listeliyor, bu yüzden burası başlamak için harika bir yer. Ayrıca, yararlı bulacağınız cins hakkında çok sayıda başka önemli bilgiyi de listelerler. Ayrıca bir Pirene karışımı düşünün , bu da doğru köpeği bulma şansınızı artıracaktır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu cins inatçı ve bağımsız olmasıyla bilinir.
 • Cins evde geri yatırılır ve aile ile rahatlamayı sever.
 • Sevdiklerine karşı çok şefkatlidir ve gerçek bir nazik devdir.
 • Egzersiz ihtiyaçları oldukça düşüktür.
 • Pireneler her gün sadece 20 ila 30 dakika egzersize ihtiyaç duyar.
 • Beynini aktif tutmak için oyun şeklinde zihinsel uyarıma ihtiyacı var.
 • Pireneler her şeye havlayacak doğuştan koruyucu bir köpektir.
 • Her zaman komutları dinlemeyen bağımsız bir köpektir.
 • Cins dolaşmayı ve dolaşmayı sever.
 • Bu, herhangi bir mal sahibi için güvenli bir avlunun şart olduğu anlamına gelir.
 • Büyük bir eve ihtiyacı var ama çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla yaşamaktan mutlu.
 • Çok çabuk ısınır, bu nedenle evinin ve bahçesinin bol miktarda gölge sağlaması gerekir.
 • Pireneler daha soğuk iklimlerde daha iyi sonuç verir.

Son düşünceler

Büyük Pireneler bir büyük ila dev boy köpek kimin evinde çok fazla odaya ihtiyacı var. Sadece içeride değil, aynı zamanda bir avluya ve temiz havaya da ihtiyacı var. İnsan arkadaşlığını çok istiyor ve bağımsız köpek karakterleriyle nasıl başa çıkacağını bilen deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var. Bu dağ köpeği nispeten rahattır ve bakımı kolaydır. Ancak yukarıda belirtilen özel ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir.

Umarım, bu cins kılavuzunu okuduktan sonra, bunun doğru olup olmadığı konusunda netsinizdir. mükemmel köpek ırkı sizin, aileniz ve yaşam tarzınız için. Ona ihtiyacı olanı sunabilirseniz, zarif, sevgi dolu ve sakin bir köpeği hayatınıza davet ettiğinizden emin olabilirsiniz. Bir tutam koruma baharatıyla! Ve çocuklarınıza evcil hayvan olarak kutup ayısı aldıklarını söyleyin, size inanabilirler!

Yorumlar