Dachshund Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Dachshund Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Sevgiyle sosis köpeği olarak bilinen Dachshund, Amerika'nın en sevilen beyzbol yemeğine benzeyen uzun silindirik gövdesi nedeniyle sevimli ve meraklı bir cins. Bu küçük köpek aynı zamanda sevimli ve mükemmel bir arkadaştır.

Küçük boyutu nedeniyle, küçük çocuklar için harika değil, ancak daksund daha büyük çocuklarınız varsa ideal bir aile köpeği olabilir. Cesur kişiliğini ve canlı ruhunu çabucak fark edersiniz; sahipleri genellikle kendilerini Dachshund'un kişiliğine gülerken bulurlar. Bu cins yüzlerce yıldır var ve 12 ila 16 yıllık bir ömre sahip. Onun sevecen doğası, yavrularınızı ailenin değerli bir üyesi yapacaktır.Birçok basmakalıp Dachshund ismi var. Bununla birlikte, benzersiz bir isim seçimi yapmak için zaman ayırırsanız, siz ve yavrularınız daha mutlu olabilirsiniz. Eğer zorlanıyorsanız, seçebileceğiniz veya fikir alabileceğiniz bazı listelerimiz var. Doğru anladığınızdan emin olmak istersiniz, böylece yeni arkadaşınız ona uymayan bir isimle takılıp kalmaz. Mükemmel uyumu bulmak için listelerimizi okuyun.

İçindekiler

Popüler Dachshund İsimleri

Dachshund en çok uzun gövdesi ve kısa bacaklarıyla tanınır. İnsanlar genellikle görünüşünden dolayı ona sosis veya sosisli köpek derler ve bu cins için Cadılar Bayramı için sosisli sandviç kostümleri yapılmıştır. Aktif küçük yavrulardır ama sporcu değillerdir. Boyları ve vücut şekilleri, atlama veya diğer becerilerde rekabet etmelerini zorlaştırır. Ancak, onlar doğal avcılardır.Almanya menşeli bu cins bir porsuk avcısıydı. İnleri kazarlar ve avcılar için avı ortaya çıkarırlardı. Dachshund'lar harika bekçi köpekleri yaparlar çünkü çok yüksek tazı benzeri bir havlamaya sahiptirler. Görünüşleriyle evinize girmeye çalışan birini korkutamayabilirler, ancak havlama onları fırlatır ve iki kez düşünmelerini sağlar.

Bu cins aynı zamanda oldukça inatçı ve cesurdur. Kombinasyon, sizi diken üstünde tutan korkusuz küçük yaşam demetleri oldukları anlamına gelir.

Bir Dachshund'u adlandırırken, bu gerçekleri aklınızda tutmak isteyebilirsiniz. Bazı isimler, mirasları, kişilikleri veya görünümleri nedeniyle bu cinse uyuyor gibi görünüyor.Erkek

Posta koduSammyJack
felixCooperLouie
FrankahbapBentley
YongaMaks.Winston
incirBolonyaDexter
BillySalamTucker
sinsiViyanaBiber
TurşuPepperoniHenry
FıstıkhaggisAslan
kısa çizgivurucuKayalık
arlopeteyile
CepCharlieGüzel
BulmakLennybuster
DuvarcıOscarŞanslı

Dişi

minnieaçıkMücadele etmek
PapatyaEmmaYardım
LexinoraGreta
IzzyköşeEdie
zeytinMartaver
luluTillyO
WinnieGüzelÇiçek
yakutKuruşinci
YıldızmollyŞafak
GracieFrankieRoxy
RoxyZambakMaisie
kavalcıZoeİris
ChloesofieVar
AyBaileyAy

Palto Rengine Dayalı Köpek İsimleri

grup köpek dachshund su kenarında oturur, dachshund köpek yavrusu nehirde yüzer

Dachshund'lar üç farklı ceket tipine sahiptir.

Pürüzsüz kaplamalar en yaygın ve orijinal kaplama türüdür , ancak avcılar tür için daha fazla kullanım geliştirdikçe, iki farklı kürk türü daha geliştirdiler.

Tel Tüylü Dachshunds dikenli veya çalılıklarla dolu alanlarda çalışmak içindir. Sırım gibi ceket onları avlanma ortamının sertliğinden korur.bu uzun tüylü ceket tipi Daha soğuk ortamlarda çalışan köpekler içindir. Uzun tüyler daha fazla koruma ve sıcaklık sağlayarak yavrunun av sırasında rahat ve sağlıklı kalmasını sağlar.

kıdemli köpek araçları

Bu köpekler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelir:

  • Siyah
  • Çikolata
  • Geyik yavrusu
  • Krem
  • Böyle
  • Mavi
  • Yaban domuzu (siyah/ten rengi – temel kaplama rengi üzerinde ağır siyah tabaka)

Kesinlikle tek renk olabilseler de, Dachshund'un bir renk karışımı olması nadir değildir. Dachshund'lar genellikle farklı desenlere sahiptir. ilave olarak.

Bir ceket kalıbı bir Dachshund olabilir benekli . Benekli bir ceketin renk lekeleri vardır. Bunu şu şekilde de biliyor olabilirsiniz merle , ama özellikle bu cinste, ona alaca diyorsunuz.kılıç başka bir ceket boyama türüdür. Eşsiz ve çok güzel. Saçları hafif bir şaft ve koyu renkli uçlarla büyür. Bunu ombre'ye benzer düşünebilirsiniz. Bu görünümü beğendiyseniz, bu iyi bir şey çünkü samur rengi baskın bir gene bağlanır. Bunu yavrulara yetiştirmek çok kolaydır.

Dachshund'un sahip olabileceği başka bir görünüm brindle . Bu, cins için nadir görülen bir görünümdür, ancak kürkün bir şerididir. Birçok insan onu kaplan çizgileriyle karşılaştırır. En yaygın görünüm, hafif taban kürk renginde koyu renkli çizgilerdir.

benekli veya alaca, beyaz benekli bir ceketin adıdır. Yavru herhangi bir renk olabilir ve beyaz noktalara sahip olabilir.

Dachshunds ayrıca brindle ve benekli karışımı olabilir. Bu, çeşitli renklere sahip ilginç çizgili ve benekli bir ceket üretir. En sık kırmızı tüylü köpeklerde görülür.Yavrunun rengi bir isim seçmenize yardımcı olabilir. Köpeğinize çok yakışan benzersiz bir isim bulmanıza yardımcı olması için desen veya ceket tipini de kullanabilirsiniz.

Erkek

GölgeDamaTüyler
TahılBulut
dumanlıLeoparmartı
Çıtır çıtırbenektüy
GüneşliKırıntıWookie
TilkiyerTozlu
kaplaYamalarsulley
BrunoFıstık ezmesitüylü
herseyHayaletDayanmak
BakırGölgelitüy
reeseYamalarboz
SnickersSivilceliAslan
lekelernoktaördek
BrindlepeynirKurt

Dişi

OniksKakaoGeyik yavrusu
incibrowniesbenekli
mokaDamlacık
Abanozçok tatlıÇakıl Taşları
Gülsimlibenekli
ZencefilBrindleyleke
HaşhaşMermerlertekir
BiberbenekliKuzu
İpeksibıyıkKaşmir
marlymeyve bahçesiGazlı
oyuncakMavielma
sarışındutAshley
KahveMercanbordo
PamukMürekkepKaramel

Irk Boyutuna Dayalı Köpek İsimleri

Bir Dachshund, Cadılar Bayramı kostümü yarışması için sosisli sandviç gibi giyinmiş

Sahiplerinin Dachshunds hakkında en çok keyif aldığı şeylerden biri de küçük boyutlarıdır.

Çok büyük olmazlar, ancak genellikle çok küçük de olmazlar. Sırtınızı zorlamadan onları alabileceğiniz güzel bir orta boydurlar, ama aynı zamanda çok küçük oldukları için üzerlerine basmıyor veya üzerine oturmuyorsunuz.Cins iki genel boyut kategorisinde gelir. İkisinden küçüğü minyatür kategorisidir. Minyatürler genellikle beş ila altı inç yüksekliğindedir ve 11 poundun altındadır. . Diğer kategori bir standarttır. bu standart Dachshund yaklaşık sekiz ila dokuz inç boyunda ve 32 pound ağırlığında olabilir .

Bir Dachshund'u adlandırırken, birçok kişi görünümünü ve boyutunu kılavuz olarak kullanmaya karar verir. Bazı insanlar gerçek yoldan gider ve küçüklüğü ifade eden adlar kullanır. Diğerleri varsayılan olarak mizah yapar ve yavruya görünüşünün tersi olan bir isim verir.

Küçük tüylü arkadaşınızın adına karar vermenize yardımcı olması için boyutu tek nokta olarak kullanabilirsiniz. Yaratıcı olmaktan çekinmeyin ve İsterseniz mizah kullanın. Unutma, bu köpeklerin büyük kişilikleri var, bu yüzden yavrularına büyüklüğü temsil eden bir isim vermek muhtemelen işareti kaçırmaz.

Siyah Pomeranya Genel Bakış

Erkek

FasulyeelfYarım Bira
munchkinkızarmış tavukJöle fasulye şekerleme
İşemek çişcılızgenç
küçükkısaBiraz
çömelmekaridesliAlçak binici
FışkırtmaKüçükBisküvi
Kralçardakdinozor
HulkBağlantısinsi
Et DilimiyürümekUzatmak
YongaTankBuz küpü
Golf topuBobasakız
YaprakGözlemeKaplumbağa
Mısırgöz kırpmakCanavar
bot ayakkabıTuğlapipsqueak

Dişi

BebekküçükButon
Miniminnieakar
MinikufacıkLokma
sevgilimKurabiyekek
periPeriPrenses
kabarcıklaryuhçiçek
Gül goncasıKartopuTuz
kar tanesiKutuFrou-Frou
YıldızHavalandırmaBiblo
Çay bardağıKaşıkpislik
KriketYıldızBiraz
MikrofilizEtrafında
HaşhaşYüksükJöle fasulye şekerleme
rooBezelyeThumbelina

Köpek Adı Trendleri ve İsimlendirme İpuçları

Gri bir battaniyeyle kaplı siyah gözlüklü dachshund çalışıyor, okuyor, dizüstü bilgisayara bakıyor.

Köpeğinizin adını seçerken akıllı olun.Bir Dachshund'u adlandırırken birkaç yoldan gidebilirsiniz. Popüler isimler genellikle Alman mirasına veya sosis benzeri görünüme odaklanır. Bu yavrular hızla aileden biri olduğu için insan isimleri de popülerdir.

Popüler Almanca isimler arasında Otto, Bruno ve Schnitzel bulunur. Köpeğin görünüşüne hitap eden isimler arasında Banger, Bratwurst ve Frankie bulunur. İnsanlar ve Dachshund'lar için ortak olan isimler Cody, Ruby ve Cooper'dır.

Tabii ki, en çok sevdiğiniz ve yavrularınıza en uygun ismi seçebilirsiniz. Ancak, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Adı Değiştirmeyin

Daha büyük bir köpeği evlat edinirseniz, adını değiştirmek genellikle iyi bir fikir değildir. Bunun istisnası, barınak tarafından adı bilinmeyen bir barınak köpeği olmasıydı. Bu durumda, değiştirebilirsiniz.

Bir isme bağlı kalma fikri köpeğe yardımcı olur çünkü zaten biliyor. Bir değişiklik yapmaya çalışmak kafa karıştırıcı olabilir ve yavrularınız yeni bir eve uyum sağlamaya çalışırken, hayvan için daha da stresli bir durum ortaya çıkabilir.

border collie husky karışımı

Adı, örneğin beğenmediğiniz veya bir aile üyesinin adı olduğu için değiştirmeniz gerekiyorsa, kafiyeli bir şeyle değiştirin. Örneğin, köpeğin adı Charlie, oğlunuzun adı ise onu Harley, Ronnie veya aynı bitiş sesine sahip başka bir şey olarak değiştirebilirsiniz.

At gözlüklerini çıkar

Köpeğinizi parka veya kreşe götürüyorsanız, popüler isimlerden kaçınmak iyi bir fikir olabilir. Kutunun dışında düşünmek sorunları azaltabilir. Spot gibi bir isim, köpeğinizi aradığınızda koşarak gelen köpek parkında birden fazla Spot olabilir.

Veterinerin ofisinde ortak bir soyadınız varsa bu özellikle önemlidir. Kayıtlar karışırsa, herkes için korkunç olabilir. Örneğin, adınız Sarah Smith ve köpeğinizin adı Max ise, veterinerin Max adında bir köpeğe sahip başka bir Sarah Smith'e sahip olma olasılığı vardır.

Sesli Harfle Biten Bir Ad Seçin

Baba, köpeğinizin duyma şekli için daha iyi çalıştığı için sesli harfle biten bir isim seçmenizi önerir. Köpek işitme yüksek frekans seviyelerini daha iyi algılar. Bir kelimeyi sesli harfle bitirdiğinizde, ses tonunuz genellikle daha yüksek çıkar.

Sonunda sesli harf olan bir isim seçerek, onu aradığınızda yavrularınızın tanımasını kolaylaştırırsınız. Eğitimi çok daha kolay hale getirir ve eğer yavrunuz bir şeye giriyorsa, dikkatleri çabucak çeker.

Köpeğinizin Kişiliğini Düşünün

Köpeğinizin kişiliğine uygun bir isim seçmek istiyorsunuz. Sessiz ve utangaç bir köpeğe Sparky adını vermek garip gelebilir çünkü bu isim canlı ve arkadaş canlısı bir yavrunun görüntülerini çağrıştırıyor. Bir isme karar vermeden önce kişiliğin gelişimini görmek için biraz zaman ayırmanız gerekebilir. Bu iyi. Bu arada bir takma ad veya bir sevgi terimi kullanabilirsiniz.

Örneğin, uygun isme karar verene kadar köpeği Pup veya Little One olarak adlandırabilirsiniz.

Bazen, bu yer tutucu isimler köpeğe çok iyi uyuyor. Sonunda bir isim için gittiğin şey onlar. Bu nedenle, sadece içgüdülerinizi takip edin ve bir isim seçme konusunda strese girmeyin. Muhtemelen size doğal olarak gelir. Dachshund'unuz için mükemmel ismi düşündüğünüzde bu ipuçları oldukça yardımcı olabilir. Yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olması için bunları aklınızda bulundurun.

Son düşünceler

Köpeğinizin adını seçmek büyük bir sorumluluk gibi görünebilir ve öyledir. İsim, onları aramaya karar verdiğinizden çok daha fazlası. Köpeğinizin adı, kimliğinin bir parçasıdır. Sizi dinlemeyi böyle öğreniyorlar. Evcil hayvanınızla eğitim ve davranış üzerinde çalışırken yardımcı olabilir.

Bir isim aynı zamanda bir köpeği tanımlar. Onlara güçlü bir isim verirseniz, insanlar güçlü bir köpek görür. Daha yumuşak bir isim verirseniz, insanlar onlara ne kadar değer verdiğinizi anlar.

Bir isim seçmek, biraz zaman ayırmanız gereken bir şeydir. Köpeğinize adıyla hitap etmeye başladığınızda, onu değiştirmek zordur. Bu nedenle, karar verdiğiniz kişinin sizin ve köpeğiniz için çalıştığından emin olun. Sonunda, ne seçerseniz seçin mutlu olmalısınız. Sağladığımız ilhamı bir başlangıç ​​noktası olarak kullanmaktan çekinmeyin veya sunduğumuz seçeneklerden birini seçin.

Yorumlar