Dev Schnauzer Bilgileri: Cins Gerçekleri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Dev Schnauzer'in sizin için bir sonraki köpek olup olmadığını merak ediyor musunuz? Bu tür bilgi kılavuzu, bu soruyu yanıtlamak için bilmeniz gereken tüm gerçekleri size sunar. Komuta eden ve bazen baskın kişiliklerinden yoğun egzersiz gereksinimlerine kadar her şeyi ve daha fazlasını ele alıyoruz.

Kesin olan bir şey var; bu dev, her aile için en iyi köpek seçeneği değildir. Ancak bazı aileler için mükemmel bir türdürler. Onları eğitebilecek ve yönetebilecek inatçı ve deneyimli bir köpek sahibine ihtiyaçları var. Ayrıca, formda ve aktif kalmalarına yardımcı olacak bir egzersiz arkadaşına ihtiyaçları vardır. Karşılığında, azami saygı ve sadakatin yanı sıra koruma ve sevgi alırsınız.Onlar gibi nazik devler değiller. Bunun yerine, çılgınca eğlenceli, inanılmaz derecede zeki ve cesurlar. Ve herkesin üstlenebileceği yoğun bir tür olduklarını söylemek adil bir ifadedir. Öyleyse, bu devasa tazının size ve yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını öğrenelim.

dev şnauzer
  • ağırlık simgesiAğırlık55-85 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik23-27 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiRenklerKarabiber veya Tuz ve Biber
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Kolaylığı
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Tarlada dimdik duran dev Schnauzer

Bu, üç Schnauzer ırkının en büyüğüdür.Onlar kökenli Almanya, yani sert dağlık Bavyera bölgesi . Hiç kimse kesin olarak bilmese de, birçoğu 1800'lerin ortalarında geliştirildiklerine inanıyor. Alman çiftçiler Standart Schnauzer'larını sevdiler, ancak daha büyük, daha güçlü ve daha koruyucu bir versiyona ihtiyaçları vardı. Standart Schnauzerlerini Eski Alman çoban köpekleriyle beslediler, Bouvier des Flandres , ve siyah Danimarkalılar.

Birincil amaçları, ustalarının yanında çok yönlü çiftlik köpekleri olarak çalışmaktı. Mülkiyetle ilgilenen koruyucu yapıları ile ünlüydüler (ve hala öyleler). Ayrıca sığırları çiftlikten pazara sürerlerdi. Zamanla, makinelerin çiftlik işlerine girmesi, köpeklerin gözden düşmesine neden oldu. Ama yetenekleri boşa gitmedi. Alman polisi bu çok amaçlı köpeği hızla işe aldı kanun uygulayıcıları olarak yanlarında.

20. yüzyılın başında, Almanya'dan en iyi cins örneklerin bazılarının ithal edildiği görüldü. Birkaç köpek kulübesi, bu ülkede ırkı kurmak için yorulmadan çalıştı ve bu da Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) ile sonuçlandı. 1930'da onları resmen tanıdı. Buna rağmen, Dev Schnauzer Amerika'da hala nispeten nadir bir köpektir. AKC popülerlik sıralamasında kendilerini genellikle 200 üzerinden 70 ve 80. sıralarda bulurlar.Mizaç

Bir oyuncak kovalayan köpek yavrusu

Bu köpek sağlam bir köpek karakteridir.

Deneyimsiz köpek sahipleri tarafından hafife alınmamalı veya sahiplenilmemelidir. Tüm köpekler farklı olsa da, bu cins dik başlıdır ve izin verilirse evin kontrolünü ele alır. Cins meraklıları onları ' cesur ve yiğit bir köpek figürü ,' böylece ellerinizde şımarık bir Schnauzer bulabilirsiniz.

Onlar uzak ve şüpheli özellikle evlerine gelenler veya ailelerine yaklaşanlar. Herhangi bir şekilde kısır bir köpek türü değildirler, ancak tehlikede olduklarında insanlarını korurlar. Ayrıca süper vokaldirler, bu da onları harika bir Fido alarm sistemi yapar. Etrafta bağıran bir Schnauzer varken kimin kapı ziline ihtiyacı var?Dev Schnauzer'lar her zaman hareket halindedir. Mutlu, sağlıklı ve bazen daha da önemlisi beladan uzak kalmak için çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyaçları vardır. İster çevreyi korumak, ister bahçede tenis topunu kovalamak olsun, yapacakları bir işe ihtiyaçları var. Rahat bir yavru arıyorsanız, bu cins size göre değil. Ama eğer bir her zaman eğlenceye hazır olan oyun arkadaşı , bu köpek harika bir seçenek olabilir.

Son derece ciddi köpekler olabilirler ama aynı zamanda kanepede yatmaya bayılan sevecen yavrulardır. O çalışkan ve tetikte bakışlarının altında, yalnızca en sevdikleri insanların görebildiği bir yumuşaklık pırıltısı vardır. Arkadaşlık için tasarlanmışlardır ve verecek çok sevgin var , bu yüzden çok uzun süre yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar. Ayrılık kaygısı bu cinste bir sorun olabilir.

Boyut ve Görünüm

Dışarıda duran siyah köpek

Dev Schnauzer'lar nadiren 100 pounddan daha ağır olduğu için köpek standartlarına göre bir dev değil.

Tahmin ettiğiniz gibi, bu bir büyük köpek ırkı . Çoğu numune, standart boyutlu kuzenlerinden 35 pound daha fazla olan 55 ila 85 pound arasındadır. Pençeden omuza 23 inç ile 27 inç arasında ölçüyorlar. Erkekler genellikle kadınlardan daha uzun boylu ve daha ağırdır.Bu tazının ayırt edici özelliği onların şık sakal , yaşamdan daha büyük kemerli kaşları ve etkileyici kıllı sakalı ile. Bunun altında, hem çevik hem de güçlü, kare kaslı ve sağlam yapılı bir köpek bulacaksınız. Başları dikdörtgen ve uzundur, oldukça yerleştirilmiş, V şeklinde kulaklarla çevrilidir. Görünüşte tetikteler ama üzerlerinde açık bir küstahlık var.

Yavrunuzu gösteri halkasında göstermek istiyorsanız, kurallara uymaları gerekir. Dev Schnauzer cins standardı mümkün olduğunca yakın. Yalnızca bir aile evcil hayvanı edinmekle ilgileniyorsanız, bu oldukça katı kurallar o kadar önemli değildir.

Ceket ve Renkler

Schnauzer bir siyah ve bir gri bir sandalyede oturuyor

Bu köpeğin klasik görünümünü desteklemek için tüyleri kulaklar, baş, boyun, göğüs, göbek ve kuyruk altında kesin.

Bu, sağlam görünümlü bir yavru sert ve sırım gibi dış kaplama. Astar dokunuşa yumuşaktır. İdeal olarak, kaslı çerçevelerini vurgulamak için paltoları elle soyulmalıdır. Bu köpek üzerinde hipoalerjenik köpeklerin listesi , büyük ama nispeten temiz köpeklere bayılan köpek severlere hitap ediyor.Cins standartlarına göre, sadece tanınan iki renk: saf siyah ve tuz ve biber . Bununla birlikte, siyah ve ten rengi ve açık kahverengi, bazen çöplerde bulunur. Biber ve tuz katları, son kat siyah ve beyaz tüylerin bir karışımı olduğunda benekli bir görünüm vererek oluşur. Yüzlerindeki tüyler genellikle vücutlarının geri kalanına göre daha açık renklidir.

Egzersiz Gereksinimleri

Siyah köpek koşuyor

Çok yüksek egzersiz gereksinimleri vardır.

Mutlu ve sağlıklı olmak için bir Her gün en az 60 dakika egzersiz. Ve bu yavru için bloğun etrafında sıradan bir gezintinin yeterli olduğunu düşünmeyin. Bunun yerine, bir saatlik yoğun, kalp atışı, heyecan verici aktiviteye ihtiyaçları var. Kendiniz zamanınız ve enerjiniz varsa, saatlerce kolayca egzersiz yapabilirler.güçlü köpek isimleri

Onlardan önce yorulmanız muhtemeldir, bu da onları ideal bir fitness partneri yapar. Sizinle veya diğer köpeklerle birlikte koşmayı ve zıplamayı severler ve ayrıca oyuncakları kovalamayı sever - onlarla yapacak şeyler asla bitmemeli. Tasma gerektiren alanlarda, etrafı koklayabilmeleri için uzun bir eğitim kablosu kullanın.

Ayrıca evde çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyaçları var, bu yüzden egzersizlerinin burada bittiğini düşünmeyin. Düşünmek gün boyunca ara sıra bahçede daha fazla getir ve oyna can sıkıntısı önlemek için. Ayrıca zihinlerini meşgul etmek için zorlu oyuncaklara erişmeleri gerekir. Çiğneme oyuncakları can sıkıntısını ve hayal kırıklıklarını hafifletmenin harika bir yoludur ve onları spor ayakkabı koleksiyonunuzdan uzak tutar. Sıkılmış bir Schnauzer yıkıcıdır; seni uyarmadığımızı söyleyemezsin!

Yaşam koşulları

Robot süpürgenin yanında uyuyan köpek

Daire veya küçük ev yaşamına uygun değildirler.

Dev Schnauzerler özel bir bahçeye erişimi olan daha büyük bir eve ihtiyacı var. Büyüklüklerinden dolayı değil, daha çok bitmek bilmeyen şamatacı kişiliklerinden dolayı. Bahçelerinin güvence altına alınması gerekiyor. Aksi takdirde, onları mahallenizde polislik yaparken ve komşunuzun kedisini gün batımına kadar kovalarken bulabilirsiniz.Onlarla bolca zaman geçirebilecek aktif bir aileye ihtiyaçları var. Yalnız vakit geçirmekten mutlu olan bir kucak köpeği arayan aileler bu cins için uygun değildir. İyi sosyalleşirlerse, diğer köpeklerle iyi geçin ve ek bir oyun arkadaşının arkadaşlığını takdir ettiğinizden emin olabilirsiniz. Boyutları ve bazen kabadayı yapıları nedeniyle daha büyük çocuklu evlere daha uygundurlar.

Eğitim

Schnauzer eğitimi

Yalnızca deneyimli ve güçlü iradeli ustalar bu zorluğu üstlenmelidir.

Dev Schnauzer bir memnun etmeye hevesli ve zeki köpek ırkı. Ancak, (ve bu büyük bir ama) inatçı ve baskın köpeklerdir, bu da çoğu için eğitilmesi zor oldukları anlamına gelir. Eğitim bazen onlara kimin patron olduğunu hatırlatmak için ömür boyu sürecek bir taahhüt olabilir.

Eğitimlerinin sağlam ve katı olması gerekse de, sahipler olumlu pekiştirme eğitimi yöntemini kullanmalıdır. Köpeğinizi neyin motive ettiğini öğrenin ve bunu kendi yararınıza kullanın. Nefis ikramlar, övgü ve oyuncaklar muhtemelen Schnauzer'ınız tarafından eşit olarak değerlendirilecektir. Antrenman seanslarını kısa ve eğlenceli hale getirin, ama hepsinden önemlisi, onları kısa ve eğlenceli hale getirin. düzenli ve tutarlı. Eve getirmeden önce uymalarını istediğiniz kuralları belirleyin ve hemen antrenmana başlayın.

Sosyalleşme çok önemli Eğer yavrularınızın kibar bir pooch'a dönüşmesini istiyorsanız. Onlara etraflarındaki dünya hakkında bilgi vermek için diğer köpekleri, insanları ve yeni deneyimleri tanıtarak karıştırın. Koruyucu bir köpek ırkı için gerekli olan, düşmandan arkadaşlarını erken tanımalarına yardımcı olur. Koruyucu bir köpeğe “sessiz komutu” öğretmek, köpek eğitim programınız için de gerekli bir araçtır.

Bu cins, sandık eğitiminden büyük ölçüde yararlanır. Birçok köpek sahibi, kasaları köpek hapishanesi olarak görür, ancak durum böyle değildir. Tüm köpekler doğal olarak barınak ister ve bu, Schnauzer'inize kendilerinin diyebileceği güvenli bir yer sağlar. Araştırmalar sandıkların köpeklerde kaygıyı azaltmak, özellikle de onları kendi hallerine bırakmanız gerektiğinde. Ayrıca, onları kilerden de uzak tutar.

Sağlık

Uyuyan büyük siyah köpek

Kan çizgisinde önemli bir endişesi olmayan nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır.

Bu büyüklükteki bir köpek için etkileyici olan tipik bir 12 ila 15 yıllık bir ömre sahiptirler. Sorumlu yetiştiriciler, köpeklerini belirli yatkın hastalıklar için taramalıdır. Bu liste ayrıntılı olmasa da, dikkate alınması gereken ana koşullar şunlardır.

kalça displazisi

Bu, daha büyük köpek ırklarında bulunan en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Diğer faktörlerin yanı sıra, bir yavru olarak hızlı iskelet büyümesinden kaynaklanan zayıf kalçaları olan ebeveynlerden miras alınabilir. Tedavi edilmediğinde, sonunda hareketliliği tehlikeye atar ve ağrılı artrite neden olur. Anormal arka uzuv hareketi, sertlik ve genel ağrı gibi semptomlara dikkat edin. Bazen köpeğin kalça yerleşimini düzeltmek için ameliyat olması gerekebilir.

Göz Koşulları

Kan hattında bulunan en yaygın göz sorunları glokom ve ilerleyici retinal atrofidir. Bu sorunların her ikisi de ağrılı olabilir ve tedavi edilmezse tamamen görme kaybına yol açabilir. Mavi bulut benzeri bir film, şaşı veya şişkin gözler veya aşırı sulanma ve onları pençeleme gibi görünümde bir değişiklik gibi belirtilere bakın.

Tiroid Endişeleri

Hipotiroidizm, vücudun normal çalışması için yeterli tiroid hormonunun üretilmediği yaygın bir sorundur. Uyuşukluk, kilo alımı, saç dökülmesi, davranış değişiklikleri ve daha fazlasını içeren semptomlara dikkat edin. Hormonal bir dengesizlik ayrıca ek göz rahatsızlıkları, epilepsi ve obezite gibi ikincil sağlık sorunlarına da yol açabilir. Teşhis konduktan sonra, günlük ilaçlarla yönetmek genellikle kolaydır.

Skuamöz hücre karsinoması

Bu, bazen büyük, koyu saçlı köpeklerin ayak parmaklarında bulunan bir cilt kanseri şeklidir. Herhangi bir yerde ortaya çıkabilmesine rağmen, genellikle ayak tırnağı yatağında ortaya çıkar. Köpeğinizin ayak parmağı veya tırnağının görünümü değişiyorsa, pütürlü veya şişmiş görünüyorsa veya tırnağı kırılmaya devam ediyorsa, onları hemen veterinere götürün. Bulunursa kanserin yayılmasını önlemek için ayak parmağı amputasyonu neredeyse her zaman tavsiye edilir.

Beslenme

Ağzında kemik olan köpek

Tahmin edebileceğiniz gibi, çok fazla yemek yerler.

Onlara kuru mama veriyorsanız, günde üç ila beş bardak arasında bir yerde vermeyi bekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, Schnauzer'lar ayrıca taze gıdalarda da mükemmel sağlık sağlarlar. Çiftçinin Köpeği . Cinsiyetleri, büyüklükleri, yaşları ve enerji seviyeleri, onları ne kadar beslediğinizi belirler. Ne tür bir diyet uygularsanız uygulayın, her zaman bunun bir diyet olduğundan emin olun. yüksek kaliteli ürün.

Dev Schnauzer, kalça displazisine karşı hassastır, yani onlara özel olarak tasarlanmış bir diyetle beslemek önemlidir. büyük cins köpek yavruları . Kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olmak için optimize edilmiş beslenme ve dengeli kalsiyum ve fosfor içerir. Bu köpekler özellikleriyle tanınır. açgözlü iştah , bu yüzden onları aşırı beslemediğinizden emin olun. Aksi takdirde, domuz yavruları olabilirler.

Bunlar derin göğüslü ve aktif köpeklerdir, bu da onları daha yatkın hale getirir. gastrik dilatasyon-volvulus (GDV). Daha yaygın olarak şişkinlik olarak bilinir, ölüm riski içeren durum midenin büküldüğü ve gazla dolduğu yer. Schnauzer'inizi gün boyunca en az iki öğün olmak üzere daha küçük öğünlerle besleyin ve bunları egzersizden hemen önce veya sonra beslemekten kaçının.

tımar

Dogr makasla taranıyor

Yavru köpeğinizi küçük yaşlardan itibaren tımar rutinine maruz bırakmak harika bir fikirdir.

Kişilikleri gibi, bakım programları da çoğundan daha yoğun. Bu nedenle, genellikle ihtiyaç duydukları ek zaman ve profesyonel maliyetlere hazırlıklı olmanız gerekir. Buna rağmen, onlar en zorlu doggolar değiller. Haftadan haftaya düzenli görünmelerini sağlamak için her gün sert bir kıl veya daha ince bir fırça ile fırçalanmaları gerekir.

Gerek her yemekten ve suyla bulamaç seansından sonra yüzlerindeki kılları silin Evin etrafındaki çamur ve su birikintilerini önlemek için. Bu yüzden evin etrafında silme istasyonları kurduğunuzdan emin olun. Bu, bazı sahipler için zahmetli görünebilir, ancak nispeten düşük dökülme ile bunu telafi ederler.

Dev Schnauzer'in damgasını vuran ceket şeklini elde etmek herkesin bildiği gibi zor, bu yüzden birçok sahip profesyonel bir kuaför seçin üstesinden gelmek için. Sadece özel Schnauzer şekillendirmesi nedeniyle değil, aynı zamanda ceketlerinin kırpılması yerine elle sıyrılması gerektiği için. Kırpmak yerine soymak, kürklerinin sert dokusunu korur.

Diğer bakım gereksinimleri arasında diş temizliği, tırnak kesimi ve enfeksiyon belirtileri için gözlerini ve kulaklarını izlemek. Elinizde bol ikramlar ile keyifli bir deneyime dönüştürün. Çünkü hoşlanmadıklarına karar verirlerse, onları başka türlü ikna etmek zordur.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Dev Schnauzer yavruları

Bu nadir bir cins olduğu için sorumlu bir yetiştirici bulmak zor olabilir.

Sadece daha uzaklara seyahat etmeyi değil, aynı zamanda yavrular için daha uzun süre beklemeyi de bekleyebilirsiniz. Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için ortalama fiyat yaklaşık 2.000 dolar. Ancak, köpek yavrusu fiyatı konuma, soyağacına ve talebe bağlı olarak değişir.

AKC'nin bir Dev Schnauzer yetiştiricisinin sayfası , aramaya başlamak için harika bir yerdir. Herhangi bir potansiyel yetiştiriciyi ve onların sorumlu biri olarak itibarını araştırmak çok önemlidir. Çevrimiçi arama yapın ve bağımsız öneriler arayın. Onlarla tanıştığınızda, sağlık sertifikalarını isteyin, en az bir ebeveyni bulunan yavrularla tanışın ve onları evlerinde ziyaret edin.

Sorumsuz yetiştiriciler ve köpek değirmenleri fiyatlarını daha ucuza ayarlayabilir, ancak bunlardan kaçınmalısınız. Onlar sık ​​sık yavrularının iyiliğini umursamamak ve rutin tıbbi tedaviyi ve sağlık taramasını atlayın. Ve onları sosyalleştirmezler, aşırı korumacı bir köpeği evlat edinme şansını arttırırlar. Sonuç olarak, sorumsuz yetiştiricilerle çalışırken uzun vadede tıbbi ve davranışsal faturalarda daha pahalıya mal olur.

Ayrıca orada bir yavru satın almanın ek maliyetleri ilk köpek yavrusu fiyatının üstünde. Yatak, yiyecek, oyuncak ve sigorta gibi köpeklerin ihtiyaç duyduğu her şeye yatırım yapmanız gerekir. Ayrıca, bahçenizden kaçmayı önlemeniz ve Schnauzer'inizin ihtiyaç duyması halinde profesyonel bakım, eğitim ve beklenmedik tıbbi prosedürler için potansiyel olarak ödeme yapmanız gerekir. Bir Danua ile karşılaştırıldığında pahalı olmasalar da, herhangi bir köpeğe bakmak ek finansal kaynaklar gerektirir.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Köpek uzanıyor

Yeni bir köpek yavrusu satın almak her zaman en iyi seçenek değildir.

Alternatif olarak, bir kurtarma barınağından bir köpeği kurtarabilirsiniz. Sadece yapılacak harika bir şeyi kurtarmak değil, aynı zamanda genellikle daha ucuz bir fiyat etiketi ile gelir. Pek çok aile, birine bakmanın ne kadar önemli olduğunu anlamadan onları üstlenir ve sonuç olarak birçoğu kendilerini kalıcı bir yuva ararken buluyor.

Yerel kurtarma barınağınızı ziyaret etmek çoğu aile için genellikle ilk tercihtir. Ancak bu başarılı olmazsa, birçok Dev Schnauzer'e özel kuruluş, zamanlarını yalnızca onları yeniden barındırmaya adadı. bu Amerika'nın Dev Schnauzer Kulübü bu güzel köpekleri yeniden barındıran birkaç kuruluşu listeler. Onlar da başka değerli kaynaklara sahipler.

Ayrıca düşünmek isteyebilirsiniz Schnauzer karışık cins bu, diğer favori ırklarınızdan biriyle harmanlanmıştır. Karışımların ayrıca yerel barınaklarda bulunma olasılığı daha yüksektir.

Aile Hayvanları Olarak

Genel olarak, bu cins:

 • İçinde oynamak için büyük bir eve ve özel bir arka bahçeye ihtiyacı olan büyük bir köpek. Büyük boyları, daha büyük çocuklu bir hayata daha uygun oldukları anlamına gelir.
 • Bu çok aktif cins, yıkıcı eğilimleri önlemek için gün boyunca çok sayıda egzersiz ve oyun seansına ihtiyaç duyar. Yüksek enerjileri, onları tüm aile için tonlarca eğlenceli hale getirir.
 • Yabancılara havlayan ve aileyi koruyan üretken bir hayvan.
 • Bol kucaklamaya ihtiyaç duyan sadık ve sevecen köpekler.
 • Önemli derecede inatçı bir çizgiye sahip baskın bir köpek ırkı, bu nedenle sağlam ama adil bir eğitime ihtiyaçları var.
 • Dost canlısıdır ve sosyalleştiklerinde köpeklerle iyi anlaşır ancak kovalayabilecekleri diğer hayvanlarla iyi anlaşamayabilirler.
 • Yoğun ve dinlenmek için neredeyse hiç durmaz.
 • Ailenin bir parçası olmayı seven ve çok uzun süre yalnız bırakılmayan iyi bir arkadaştır.
 • Tüy dökücü değiller, ancak en iyi şekilde görünmek için düzenli olarak fırçalamaya, sürekli yüz temizlemeye ve profesyonel kuaföre gitmeye ihtiyaçları var.

Son düşünceler

Dev Schnauzer, eşit derecede istisnai bir aile arayan özel bir köpektir. Öğrenmiş olduğun gibi, onlar senin ortalama köpeğin değiller. Sürekli hareket halinde olan ve bir sonraki macerayı arayan yoğun köpek karakterleridir. Ayrıca, iyi eğitilmezlerse aşırı koruyucu olabilirler ve çoğu köpek sahibi için davranışsal olarak zorlayıcıdırlar.

Bununla birlikte, bu cinse ihtiyaç duydukları şeyi sunabilirseniz, size ve tüm aileye sevgi ve koruma yağdıran harika köpeklerdir. Bu adamlardan biriyle asla sıkıcı bir an olmaz ve her zaman gitmeye hazır bir oyun arkadaşın veya egzersiz arkadaşın olur. Kendinize güveniyorsanız bu yavrulardan sadece birini alın, ancak yaparsanız pişman olacağınızı düşünmüyoruz.

Yorumlar