Eklem Sağlığı İçin Glukozamin ve Kondroitin İçeren En İyi Köpek Maması

Eklem Sağlığı İçin Glukozamin ve Kondroitin İçeren En İyi Köpek Maması

Glukozamin bir önemli bileşen veya köpeğinizin diyetinde bulunması gereken bileşik. Bu besin, yaşlı köpeğiniz için son derece önemlidir. Ayrıca, özellikle daha büyük ırklarda, erken yetişkinlik dönemlerinde bunu düşünmeye başlamak daha iyidir. Bu konuda erken kalmak, eklem dokusu ve kıkırdağın erken dejenerasyonunu önlemenize yardımcı olacaktır. Kondroitin ayrıca yardımcı olur ve genellikle aşağıdakilerle birlikte besin olarak dahil edilir: Glukozamin açısından zengin köpek maması .

Etiketlere ve gıda ambalajlarına atılan pek çok bileşen, antioksidan, süper gıda, vitamin ve mineral vardır. Köpek beslenmesinde doktora yapmadığınız sürece köpeğinizin gerçekten neye ihtiyacı olduğunu bilmek o kadar kafa karıştırıcı hale geliyor ki. Çoğu zaman, ürünün iddia ettiği şeyin doğru olup olmadığını çözmek zordur! Ancak Glukozamin gerçekten de en önemli bileşikler köpeğiniz için. İşte bu kılavuzda Glucosamine'in ne olduğunu ve köpeğiniz için ne yaptığını inceleyeceğiz. Ayrıca, hepsinde daha yüksek Glukozamin seviyesine sahip mevcut en iyi kuru köpek mamalarını da karşılaştırıyoruz.Glukozamin ve Kondroitin en ilginç konu olmayabilir. Yavru köpeğiniz için en iyisini istiyorsanız, bu mutlaka okunması gereken bir konudur, özellikle de yavru kalça ve eklem sorunlarına eğilimli bir türse. Bazı ırklar Glukozamin lazım diğerlerinden daha fazla. Eğer bir Labrador veya a Golden Retriever yavrusu , o zaman kesinlikle bazı notlar almak isteyeceksiniz. Şimdi Glucosamine'e ve besin bakımından zengin en sevdiğimiz yiyeceklere daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Bir Bakışta: Glukozamin İçeren En Sevdiğimiz Yiyecekler

American Journey Tahılsız Yetişkin Maması
Bizim Puanımız

En iyi değeri

Amerikan Yolculuğu YetişkinChewy.com'da görüntüle
Merrick Backcountry Raw Infused
Bizim Puanımız

En İyi Genel

Merrick Backcountry

Chewy.com'da görüntüle
Bizim Puanımız

Spor Köpekler içinmerrick vs mavi bufalo

Victor Performans Formülü

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Köpeklerin Neden Glukozamine İhtiyacı Var?

Köpekler Neden Glukozamin ve Kondroitine İhtiyaç Duyar?

Glukozamin bir bileşiktir. Köpeklerin ve insanların kıkırdağında doğal olarak bulunan şeker ve amino asitlerden yapılır. Vücudun sağlıklı kıkırdağı değiştirmesine ve korumasına izin veren bir yapı taşıdır. Kıkırdak, sağlam ancak esnek bir dokudur. kemikler arasında dolgu ve bunların bağlayıcı eklemleri. Glukozamin molekülleri, düşük sıkıştırılabilirlik oranına sahiptir, yani onu mükemmel bir doğal amortisör yapar. Köpeğiniz yaşlandıkça kıkırdağı zayıflar ve incelir. Nihayetinde bozulmaya başlar. Bu sadece yavrularınızın kemiklerini acıya neden olacak her hareketle öğütmekle kalmaz, aynı zamanda kıkırdak yeniden inşa edilmezse sonunda felç edici osteoartrit .

Tüm vücut sistemleri harika şeylerdir. Ama bazen kendilerinin en büyük düşmanı olabilirler. Bu durumda, köpeğinizin kıkırdağı hasar gördüğünde, neden olduğu iltihabı hafifletmek için vücudu enzimler salgılar. Bu enzimler kıkırdağı daha da parçalar. Burası, köpeğinizin vücudunun bu kısır döngüyü durdurmak için biraz daha yardıma ihtiyaç duyduğu yerdir. Aynı zamanda besin değerlerinin devreye girdiği yerdir. Bu nedenle, köpeğinize ekstra güçlendirme Bu bileşiğin kullanılması, kıkırdağının mümkün olduğu kadar uzun süre sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda köpeğinizin eklemleri için bir kayganlaştırıcı görevi görür. Bu sadece öğütmeyi önlemek veya yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda bir anti-enflamatuar görevi görür. Bu, vücudunun bu sinir bozucu enzimlerin çoğunu serbest bırakmasına engel olacaktır.

Köpeğinizin alması daha iyidir ekstra Glukozamin erken yetişkinlik yıllarında. Bu, bu bozulmayı geciktirecek ve artrit geliştirme şansını azaltacaktır. Erken başlamadıysanız, geç kalmak hiç olmamasından iyidir. Yavru köpeğiniz zaten yaşlanıyorsa ve hareket sorunları veya eklem ağrısı ile acı çekiyor olsa bile, sistemine fazladan Glukozamin pompalamak ona büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Köpeğiniz daha büyükse, yapılması gereken bir şeydir.

Yukarıdakilere ek olarak, eğer köpeğinizin sert ve ağrılı eklemlerinden dolayı, aktif olmayı ve hareket etmeyi isteme olasılığı daha düşüktür. Köpeğinizin kilo alma ve obez olma riski daha fazla olacaktır. Bu sadece kendi başına sağlıksız olmakla kalmaz, aynı zamanda başka sağlık sorunlarına da yol açacaktır. Bu, halihazırda kendi zayıflayan eklemler . Dolayısıyla, Glucosamine sadece eklem sağlığı için değil, aynı zamanda genel refahı için de çok önemlidir.Köpekler Neden Kondroitine İhtiyaç Duyar?

Kondroitin kıkırdakta bulundu ve köpeklere olabilecek faydalar göstermiştir. eklem ağrısı çeken veya hayatın sonraki dönemlerinde artrit. Şiddetli artritli evcil hayvanlar, Chondroitin takviyelerinden, yaşlandıkça eklemlerindeki işlevi iyileştirmeye yardımcı olmak için yararlanabilir. Listemizde önerdiğimiz yiyeceklerin birçoğuna eklendi, bu da ek takviyenin kullanılabileceği veya kullanılamayacağı anlamına gelir.

Kondroitin, yavrularınızın eklemlerinin daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Ayrıca alabilecekleri diğer ağrı kesici ilaçların azaltılmasına da yardımcı olabilir. Bir köpeğin diyetine girdiğinde, diğer ağrı ilaçlarını uzun bir süre boyunca azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir. Köpeğiniz kuru mama üzerinde olmaktan fayda sağlayabilir. kondroitin bakımından zengindir. Her zaman olduğu gibi, köpeğiniz için neyin doğru olduğundan emin olmak için veterinerinize danışmalısınız.

Her Köpek İçin Değil

Oyuncak Köpek Cinsi Glukozamin İhtiyaçları

Lütfen burada yüksek seviyelerde Glukozamin veya Glukozamin takviyelerinin tüm köpekler için tavsiye edilmez . Daha büyük ırklar tipik olarak Glucosamine veya Chondroitin ile zenginleştirilmiş gıdalarda daha iyi sonuç verir. Daha büyük ırklar eklemlerinde ve bağlarında daha zordur. Uygun zamanda takviye etmek yardımcı olabilir. Glucosamine ve Chondroitin ile zenginleştirilmiş gıdalardan uzak durması gereken ırklar aşağıdaki gruplara ayrılır:

Kan veya kan pıhtılaşma hastalıkları çeken köpekler: Köpeğiniz aşağıdaki gibi hastalıklardan muzdaripse Von Willebrand hastalığı veya Hemofili A birkaçını belirtmek gerekirse, o zaman standart bir mama mamasının üzerinde ekstra miktarlarda Glukozamin verilmemelidir. Glukozaminin kanın pıhtılaşması için geçen süreyi artırdığı bilinmektedir.Diyabetli veya yüksek risk altında olan köpekler: Glukozamin, şeker bazlı bir besindir. Şeker hastası olan veya yüksek şeker hastalığı riski taşıyan köpekler için uygun değildir. Örnekler, aşağıdaki gibi oyuncak ırklarıdır. Morkie ya da Chihuahua Shi Tzu karışımı .

Bazı cinsler daha çok kan pıhtılaşma hastalıkları ve Diyabet riski altındadır. Yavru köpeğinizi yüksek glukozamin diyetine geçirmeden veya ona ekstra takviyeler sağlamadan önce, bunu Veterinerinizle görüşün. Veterineriniz, köpeğinize ekstra Glukozamin verilmemesi gerektiğini onaylarsa, Kondroitin Sülfat uygun bir alternatiftir, bu yüzden onlara da sorduğunuzdan emin olun.

Köpek Glukozamin Gereklilikleri

Bilimsel araştırmalar, sağlıklı bir yetişkin köpeğin ortalama olarak, Vücut ağırlığının kilogramı başına 20mg Glucosamine her gün. Bunu perspektife koymak için bu, 50 kiloluk bir köpeğin her gün yaklaşık 1000 mg Glukozamine ihtiyacı olacağı anlamına gelir. Belirli hareket kabiliyeti veya eklem sorunları olan bir köpeğin, Veterineriniz tarafından öngörüldüğü üzere biraz daha fazlasına ihtiyacı olacaktır. Mastiff'ler gibi büyük köpekler çok özel bir yiyeceğe ihtiyacım var eklemlerinin zamanla bozulmamasını sağlamak için.Sağlık odaklı da olsa, Pet Food'dan Gordon Ramsey olarak tanımlanan Rodney Habib'e göre, yerel evcil hayvan dükkanından ve veterinerlerden temin edilebilen kuru mama üzerinde bir test yaptı. Glucosamine ile ilgili etiketlerin yanıltıcı olup olmadığını merak etti. Köpeğinizin, önerilen günlük bileşiği gerçekten tek başına kuru köpek mamasıyla alıp alamayacağını sorguladı. Bulduğu şey en azını söylemek oldukça rahatsız ediciydi. Veteriner rafından açıklanmayan en kaliteli mama mamasını (120 $ 'a!) Satın aldıktan sonra, aşağıdakileri hesapladı ...

'Ne yazık ki, 8.8 bardak başına 950 mg, ihtiyaç duyulan 1000 mg glukozamini almak için 50 kiloluk köpeğimizin günde dokuz fincandan fazlasına ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. Bu ürünün üreticisine göre, günde yalnızca 3 ½ fincan beslemeliyiz, yani köpeğimiz günde yalnızca 377 mg glukozamin alacaktır. Bu, istediğimiz 1.000 mg'lık miktardan çok uzaktır.

Nihayetinde bunun anlamı, köpeğiniz, özellikle yaşlı bir köpekse veya hareketlilik ve ortak sorunlar , tavsiye edilen günlük ödeneğini şu tarihte alması pek olası değildir kıdemli formül kuru köpek maması tek başına. Tabii ki, çok fazla yemek yemediği sürece. Bu, köpeğinizin kilo almasına neden olacak ve yine de eklem sorunlarına neden olacaktır.

Yani bundan çıkarılacak iki ders var. İlk olarak, ürün etiketlerine körü körüne güvenmeyin. İçerik listesini ve beslenme profilini kendiniz okumalısınız. İkincisi, ya köpeğinize ek çiğ et ikramları vermeniz ya da Glukozamin takviyeleri . Piyasada bol miktarda yeterli takviye bulunmaktadır. Yiyecekleri değiştirmemeye karar verirseniz bu rotaya gitmenizi öneririz.Onu bulabileceğiniz en kaliteli mama ile beslemenizi tavsiye ederiz. en yüksek Glukozamin seviyeleri. Gün boyunca çiğ ikramlarla doldurun. Diyetine yüksek kaliteli mama dahil etmek, ona yalnızca çiğ etin köpeğinize sağlayamayacağı çok çeşitli besinler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan lif, probiyotikler ve antioksidanlar gibi dişlerini de sağlıklı tutar, diğer birçok faydasının yanı sıra . Bu yüzden kuru köpek maması diyetinin bir zorunluluktur!

Glukozamin ve Kondroitin Kaynakları

Doğal Glukozamin ve Kondroitin Kaynakları

Mevcut birçok doğal Glukozamin kaynağı vardır. Bunlar midye, tavuk ayağı, domuz kuyruğu, dana eklem kemikleri, dana trakeası, her türden kıkırdak ve çiğ kemiklerdir. Bunların her biri size iğrenç gelse de, Glukozamin ve diğer besinler açısından zengindirler. Artı, köpeğiniz onları sevecek! Hiç bütün av temelli tarifler belirli bir hayvanın eti, kemikleri, organları ve kıkırdağını içeren harika. 'Tavuk Yemeği' veya 'Somon Yemeği' gibi etiketler, tüm hayvanın kullanıldığını gösterir. Çoğu yüksek kaliteli kuru mama, et öğünlerini Glukozamin kaynağı .

Kondroitin doğaldır ve diğer hayvanların kıkırdağında bulunur. İneklerden ve diğer hayvanlardan gelebilir. Doğal olarak meydana gelir, bu nedenle hem Glucosamine hem de Chondroitin açısından zengin bir köpek maması seçmek, köpeğiniz yaşlandıkça eklem ağrısının giderilmesinde yardımcı olabilir.

Elbette beslenme profilindeki diğer önemli bileşenleri ve içerikleri unutmamalısınız. Temel bir kural olarak, tüm yiyecekler, aşağıda belirtildiği gibi, ham proteinde minimum% 22 ve ham yağda minimum% 12 olmalıdır. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO), tüm evcil hayvan maması besin profillerini yönetir.


Glukozamin İçeren En İyi Köpek Mamaları

Glukozamin ve Kondroitin İçeren Kuru Köpek Maması Yiyen Köpek

Köpek maması pazarını inceledikten ve yukarıdaki bilgileri iyi bir şekilde kullandıktan sonra, bir liste oluşturdu , sadece siz ve yavrularınız için. Daha yüksek Glucosamine ve Chondroitin seviyelerine sahip en iyi doğal, yüksek kaliteli mama tanesini öneriyoruz. Ayrıca, diğer içerik içerikleri açısından tümü AAFCO yönergelerine uygundur.

Ayrıca, her bir ürünün besin profilini karşılaştırabileceğiniz her yiyeceğin besin içeriği tablolarını da hazırladık. Ayrıca her bir köpek mamasının faydalarına da bir göz atacaksınız. Yani, belirli bir sıra olmadan, işte ilk 6'mız yüksek Glukozamin tanecikleri bu, köpeğinizin eklem sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.


Victor Amaçlı Performans

Victor Köpek Maması Glukozamin
 • Glukozamin: 800 mg / kg.
 • Sportif ırklar için harika.
 • Yoğun besin.
 • % 81 et proteininden yapılmıştır.
 • Sağlıklı sindirimi destekler.
 • Kupa başına 399 kalori.
 • % 26 Protein,% 18 Yağ,% 3,8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Victor, bu tarifi enerjik bir köpeği düşünerek yarattı. Diğer mevcut tanelerin çoğuna kıyasla daha yüksek kalori içeriğine sahiptir. Bu tarif glütensiz tahıllardan yapılır. Gluten alerjisi veya intoleransı olan köpekler için harika bir seçimdir (ancak tahıl içermediğini lütfen unutmayın!). İlk beş içeriğe ek olarak, hepsi harika Glukozamin kaynakları olan kan unu, tavuk unu ve domuz eti unu da listeler. Bu köpek maması her büyüklükteki köpeği hedef alsa da muhtemelen oyuncak köpekler değil !

Severiz bu tarifin hem prebiyotikler hem de probiyotikler içerdiği. Daha zayıf sindirim sistemine sahip ve aynı zamanda sindirim desteğine ihtiyaç duyan yavrular için iyi bir seçimdir!


American Journey Yetişkin Yiyecekleri

Tahılsız Yetişkin Yemekleri Amerikan Yolculuğu
 • Glukozamin: 600 mg / kg.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Besin değeri yüksek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Cilt sağlığı için somon yağı ve keten tohumu.
 • Mısır, buğday ve soya içermez.
 • Kupa başına 390 kalori.
 • % 32 Protein,% 14 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey'in en popüler lezzeti ayrıca Glucosamine desteği de ekledi. Sağlıklı bir tüy ve cildi desteklemek için ek besinler içeren bütçe dostu bir besindir. Eklem sağlığı ve diğer vücut fonksiyonları için harika olan ek balık yağı içerir. Ayrıca dengeli bir mineral setini listelerler. güçlü kemikleri teşvik etmek daha büyük köpeklerde. Bu mama maması tüm yetişkin köpek ırkları için tasarlanmıştır.

Severiz o American Journey, bütçeye uygun bir köpek maması sunuyor ortak desteğe ihtiyaç duyan yavrular için. Pek çok köpek sahibi tarafından geniş çapta sevilir ve birçok köpek türü için en sevdiğimiz markalardan biridir.


Wellness Büyük Irk Komple

Wellness tam büyük cins yetişkin
 • Glukozamin 750 mg / kg.
 • Sağlıklı eklem tanıtımı için tasarlandı.
 • Dışkı koku kontrolü için formüle edilmiştir.
 • Kilo yönetimi için orta düzeyde yağ içeriği.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Kupa başına 340 kalori.
 • % 26 Protein,% 12 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif aynı zamanda ilk 10 malzemedeki Beyaz Balıkları da listeler. Yiyeceklerinize yardımcı olan başka bir bileşen olan harika bir balık yağı kaynağıdır. köpeğin eklem sağlığı . Antioksidanlarla ve ıspanak, elma ve yaban mersini gibi süper yiyeceklerle doludur. Tüm bunlar, köpeğinizin bağışıklık sistemine ve sağlıklı oksidatif durumuna yardımcı olacaktır, ki bunu tek başına çiğ et diyetinden alamayacaktır.

Severiz Bu tariflerin fincan başına en yüksek kalori miktarını sunduğunu. Ekstra Glukozamin seviyesine ihtiyaç duyan çalışan veya süper enerjik bir köpeğiniz varsa, bu en iyi seçimdir! Aynı zamanda bizim Labrador Retriever için favori yiyecekler yetişkin aşamasında.


Merrick Backcountry Raw

Merrick Great Plains Tarifi
 • Glukozamin: 1.200 mg / kg.
 • Gerçek sığır eti ile dondurularak kurutulmuş yiyecekler.
 • Çiğ diyetin faydaları.
 • Kemiksiz dana eti ilk içeriktir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 392 kalori.
 • % 38 Protein,% 17 Yağ,% 3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu birinci sınıf tarif, ortak en yüksek düzeyde zengin protein sunar. Bu, yağsız kaslarını ve kas onarımını korumak için harikadır. Yavru köpeğiniz süper enerjik bir cins veya çalışan bir köpekse, bunların her ikisi de önemlidir. İlk üç bileşen kemiksiz dana eti, kuzu eti ve somon yemeği. Üçü de harika kaynaklar Glucosamine.

Diğer bileşenler arasında domuz eti, kuzu eti, tavşan, somon yağı ve sığır karaciğeri bulunur. Ayrıca, köpeğinizin seveceği taze et tadına hapseden dondurularak kurutulmuş çiğ parçalar da içerir. Taze et tadı nedeniyle, bu bizim mızmız yiyiciler için favori köpek mamaları . Merrick, mamalarının çiğ diyetin tüm besinsel faydalarını sağladığıyla övünür. Yaban mersini ve elma gibi eklenmiş antioksidanlar ve süper yiyeceklerle birlikte, kuru mama rahatlığında gelir.

Severiz bu tarif yukarıdakilerin hepsini sunuyor. Ayrıca hassas mideleri olan köpekler için tahıl içermez!

en iyi küçük köpek sandığı

Ziwi Peak Havada Kurutulmuş Gıda

Ziwi Peak Food
 • Glukozamin: 1.500 mg / kg.
 • Hava ile kurutulmuş, olabildiğince çiğ.
 • Tahılsız.
 • % 96 taze et malzemeleri.
 • Yemek kabı olarak kullanılabilir.
 • Kepçe başına 312 kalori.
 • % 38 Protein,% 30 Yağ,% 2 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu premium tarif, bu listedeki en yüksek Glukozamin seviyesini sunar. Aynı zamanda% 38 ile en yüksek protein seviyesine sahiptir. Bu tarif% 96 taze etten yapılmıştır. Aynı zamanda içeriklerinde kıkırdakları, organları ve kemikleri listeler. Daha önce bahsedilen tüm önemli av eti oranını taşır. Bu tarif aynı zamanda hassas mideleri olanlar için tahıl içermez ve ilave şeker veya gliserin yoktur. Tek katkı maddeleri yavru köpeğinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller .

Kuru mama, havayla kurutma işlemi ile yapılır. Bu sadece besin maddelerini olabildiğince korumakla kalmaz, aynı zamanda patojen bakterileri de ortadan kaldırır. Yiyecekler, bu listedeki diğer önerilerden çok daha küçük bir torbada gelir. Bunun nedeni, üstün iyilikle dolu olduğu için, yavrularınızın standart mama ile karşılaştırıldığında çok daha azına ihtiyaç duymasıdır.

Severiz Bu, piyasadaki en iyi Glukozamin seviyelerinden birini sunar. Veteriner reçetesi olmadan da satın alabilirsiniz. Ayrıca reçete gerektiren birçok yiyecekten daha iyidir. Aynı zamanda çevredeki en zengin Glukozamin kaynaklarından biri olan Yeşil Midyeleri de içerir!


Diamond Naturals Büyük Irk

Diamond Naturals Büyük Irklı Yiyecek
 • Glukozamin: 750 mg / kg.
 • Büyük ırklar için üretilmiştir.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Sindirimi destekleyen enzimler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 327 kalori.
 • % 23 Protein,% 13 Yağ,% 3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif yine büyük ırklar için hazırlanmıştır ve bu listedeki en yüksek protein miktarını sunmasa da, doğal bir Glukozamin kaynağı olan ilk iki bileşen olarak tavuk ve tavuk unu listelemektedir. Lahana, yaban mersini, balkabağı ve hindistancevizi listeler; bunların hepsi ona ihtiyaç duyduğu ve yalnızca çiğ et diyetinden alamayacağı besinleri sağlayan süper yiyecekler ve antioksidanlardır. Aynı zamanda kuru pancar küspesi ve kuru hindiba kökü vardır. harika lif kaynağı sindirim sistemi için.

Severiz Bu, listedeki en uygun fiyatlı tanelerden biridir, ancak en düşük Glukozamin seviyesine sahip değildir!


Geçiş Gıdaları

Yani artık sizin için ve daha da önemlisi köpeğiniz için daha yüksek Glucosamine mama bulduğunuzdan eminsiniz, ancak doğrudan içeri atlayamazsınız! Onu yeni yüksek Glukozamin diyetine yavaşça geçirmeniz gerekecek çünkü hızlı bir geçiş yalnızca midesini üzdü . Diyetini değiştirirken izlemeniz gereken geçiş çizelgemizi aşağıda bulabilirsiniz. Köpeğinizin sağlam bir bağırsağı olsa bile, geçiş sürecini aceleye getirmeye kalkmayın, aksi takdirde muhtemelen kötü bir karnı olacaktır ve hem kendisi hem de ailenin geri kalanı sizden pek memnun olmayacaktır!

Ayrıca, yeni mama yemekten sonraki ilk 30 gün içinde iyileşme gösterebileceği için hatırlamanız gerekir ve diğer çiğ et ikramları , hareketliliğinin iyileştirildiği anlamına gelmez. Glucosamine nasıl 30 gün içinde etkisini göstermeye başlarsa, 30 gün içinde de etkisini yitirmeye başlar, bu yüzden eski tanelerinize geri dönmeyin. Etkili olması için günlük olarak Glucosamine verilmesi gerekiyor ve bu nedenle hayatının geri kalanında diyetine dahil edilmesi gereken bir şey.

1-4. Günler5-8. Günler9-11. Günler12+ Gün
% 75 Eski Yemek
% 25 Yeni Yiyecek
% 50 Eski Yemek
% 50 Yeni Yiyecek
% 25 Eski Yemek
% 75 Yeni Yiyecek
% 100 Yeni Yiyecek

Veterineri Unutmayın

Lütfen bunu hatırla biz senin veterinerin değiliz ve bu nedenle, sevgili köpeğiniz hakkında size özel veya özel tavsiyeler sunamayız. Bu nedenle, bu kılavuzdaki ürünler gerçekten etraftaki en iyi yüksek Glukozamin tanelerinden bazıları olsa da, köpeğinizin Glucosamine'de çok daha yüksek olan belirli bir diyete veya reçeteli takviyelere ihtiyacı olabilir.

Bu nedenle, köpeğinizin eklem veya hareketlilik sorunlarından muzdarip olduğundan şüpheleniyorsanız, standart önerilen günlük Glukozamin ödeneğinin ötesinde bir şeye ihtiyacı olup olmadığını görmek için gerçekten kontrol ettirmeniz gerekir. Veterinerinizin bir köpek maması yazması da mümkündür. daha yüksek lif içeriği , bu nedenle veterinerinizin fikrini aldığınızdan emin olmak her zaman önemlidir.

Son düşünceler

Genel olarak, Glukozamin, köpeğinizin eklemleri için son derece önemlidir. Sunulacak en iyi mamayı seçmelisiniz daha yüksek Glukozamin içeriği . Tek başına kuru köpek mamasıyla günlük ödeneğine ulaşması pek olası olmasa da, kuru köpek maması beslenmesinde çok önemli bir rol oynar. Bu yüzden onu diyetine dahil etmek önemlidir.

Yukarıdaki önerilerimizden birini seçmek, köpeğinizin en iyi Glukozamin seviyelerini almasını sağlayacaktır. Yukarıdaki tavsiyelerin tümü, her birinin avantajları olan doğal ürünlerdir. Listemizde hem siz hem de yavrularınız için mükemmel olanı bulmanız gerekiyor. Ve gün içinde biraz tavuk ayağı veya dana trakeasını bir tedavi olarak atarsanız, şüphesiz en çok ihtiyaç duyduğu şeyi alacaktır. Glukozamin ve Chondoitrin eklemlerini korumak ve iyileştirmek için seviyeler.

Her köpeğin farklı olduğunu ve her köpeğin kendine özgü beslenme ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Veterinerinizi, köpeğinizle herhangi bir beslenme planına dahil ettiğinizden emin olun. Onu Yoga sınıfınızda aşağı doğru köpek pozisyonunda bulamayabilirsiniz, ancak Glukozamin alımını arttırırsanız hareket kabiliyetinde kesinlikle bir iyileşme göreceksiniz! Glukozamin en seksi denekler olmasa da, yavrularınızın ihtiyaçlarının farkında olmak önemlidir. Umarız sizi bu konuda biraz daha aydınlatmışızdır.

Yorumlar