Anal Bez Sorunları İçin En İyi Yüksek Lifli Köpek Maması

Anal Bez Sorunları İçin En İyi Yüksek Lifli Köpek Maması

Yeterince lif yemediğimizi, lifin pek çok sağlık yararı olduğunu ve bu lifin obez olmamıza yardımcı olabileceğini iddia eden insanlar için pek çok sağlık reklamı görmüşsünüzdür, bu nedenle çoğumuz her gün biraz çaba sarf ederiz. diyetlerimize lif. Ama birçok insan bunu bilmiyor lifin sağlık yararları vardır çoğu hayvan sistemi için ve sevgili köpeklerimiz bunlardan biridir! Bu nedenle, birçok yavrunun düzenliliklerine yardımcı olmak için diyet yapması gerekecek, bu nedenle en iyi yüksek lifli köpek mamasını bulmak, yavrularınız için bir zorunluluktur.

Beslenme dünyası biraz mayın tarlasıdır ve birçok şirket ürünlerini yanlış etiketleyecektir, böylece o kadar kaliteli olmasa bile ürünlerini satın alırsınız. Bu nedenle, köpek diyetlerinin bilinmeyen dünyasına gitmeden önce yavrularınızın beslenme ihtiyaçları konusunda kendinizi eğitmeniz gerçekten önemlidir! Öyleyse, ister Veterineriniz köpeğinize aşk kollarını kaybetmesini söylediği için buradaysanız veya onunla yolları ayırmak isteyebilirsiniz. kötü kokulu şişkinlik , yüksek lifli diyet gitmenin yoludur!Burada lifin ne olduğu, yavrularınız için ne kadar yararlı olduğu ve hangi bileşenlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda araştırma yaptık ve ardından hepsini bu basit lif kılavuzunda özetledik. Sevgili köpeğiniz için en kaliteli yüksek lifli yiyecekler için pazarı da araştırdık, bu nedenle yapmanız gereken tek şey aşağıdaki öneriler listemizden ürünlerden birini seçmek!

Bir Bakışta: Favori Yüksek Lifli Köpek Mamalarımız

En İyi Genel: NUTRO Sağlıklı Temeller
Bütçe Dostu: Mavi Buffalo Kilo Kontrolü

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Fibere Genel Bakış

İçerik listesine ve köpeğinizin mamasının yüzde dağılımına bakmak iyi ve güzel, ancak bunu gerçekten anlamazsanız, o zaman sizin için o kadar da bir şey ifade etmeyecektir. Bu nedenle, lifi ve faydalarını gerçekten anlamak için önce lifin tam olarak ne olduğunu bilmemiz gerekir.

Olabildiğince basit tutmak için, lif bitkilerden gelir ve bir türdür. kompleks karbonhidratlar vücut tarafından sindirilemez. Et ve yumurta gibi proteinlerin lif içeriği yoktur, lif yalnızca sebze ve meyvelerden gelir, ananas gibi . Tıpkı insanlar gibi, köpekler de liften herhangi bir besin veya enerji kazanmazlar ve aşağı yukarı sindirim sisteminden sağlam bir şekilde geçerler ve bu nedenle neredeyse sıfır kaloriye sahiptir.Öyleyse, değeri yoksa neden yiyorsun, sorduğunu duydum? Eh, kalori veya şeker gibi ölçülebilir bir değeri olmayabilir, ancak sindirim sistemi için son derece önemlidir ve köpeğinizin vücudundan başka türlü olabilecek atıkları gidermeye yardımcı olabilir. ona zararlı . Aktif olan ve yavaşlamış ırklar için, lif alımını yönetmek özellikle önemlidir. Seçmek boksörler gibi ırklar için doğru yem ya da bir husky için doğru yiyecek daha sonraki yaşamlarında daha az aktif olmaları nedeniyle dikkatli yiyecek yönetimi gerektiren köpek ırklarına örnektir.

Elyaf Çeşitleri

Köpekler İçin Lif Türleri

Çözünür lif: Bu lif midede suyu emer ve yapışkan bir madde yaratır ve bu madde şeker ve yağ gibi bazı yiyecekleri hapsederek emilim sürecini yavaşlatır ve aynı zamanda kolesterolünü düşürür. Bu, şekerlerin çok daha yavaş emildiği ve köpeğinizin daha uzun süre tok hissetmesini ve kan şekeri seviyelerinin gün boyunca sabit tutulduğu anlamına gelir. Suyun emilmesi, aynı zamanda, ishal olasılığını azaltan, iyi şekillendirilmiş daha hacimli dışkı oluşturmaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Ek olarak, bazı çözünür lif kaynakları da prebiyotiklerdir; bu, köpeğinizin bağırsağındaki iyi bakterileri arttırdığı anlamına gelir ve bu, sindirim sistemini döşeyen hücreler için önemli bir enerji kaynağı olan kısa zincirli yağ asitlerine bölünebilir. Çözünür lif örnekleri yulaf, arpa, bezelye, fasulye, elma ve diğer meyvelerdir.

Çözünmez elyaf : Bu elyaf az su emer ve değişmeden ve sindirilmeden geçen liftir. Bu, yiyeceğine daha fazla kalori veya enerji katmazken daha uzun süre daha tok hissetmesini sağlayan hacim katmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğinizin dışkısına da hacim kazandırır, bu da gastrointestinal sistemde düzenli hareketi teşvik ettiği anlamına gelir. sağlıklı kaka rutini. Aynı zamanda anal bezlerine de baskı uygular, bu da yağlarını ve sıvılarını olması gerektiği gibi serbest bırakmaları anlamına gelir ve bu da anal bezlerin çarpma olasılığını azaltır, bunu daha sonra açıklayacağız. Çözünmeyen lif örnekleri arasında tam buğday veya kepek ürünleri, fasulye, tatlı patates ve yeşil fasulye bulunur.sıcak hava köpeği

Bazı malzemeler aslında ikisi de olabilir çözünür ve çözünmez her iki listede de bazı liflerin görünmesinin nedeni budur, ancak tüm bilmeniz gereken liflerin hem değerli hem de köpeğinizin beslenmesi için gerekli olduğudur. Genel olarak, her iki lif de köpeğinizin beslenmesinde, sağlıklı bir sindirim ve kardiyovasküler sistemi düzenlemeye yardımcı olan ve genel olarak daha mutlu ve sağlıklı hissetmesini sağlayan hayati bir rol oynar.

Önerilen Fiber İçeriği

Köpekler İçin Önerilen Lif

Genel olarak, çoğu standart köpek maması bir % 2 ila% 5 lif içeriği . Yüksek lifli diyetin ne olduğu konusunda belirli bir kılavuz olmamakla birlikte, genel olarak köpek beslenme uzmanları tarafından yüksek lifli diyetin% 6 ila% 12 arasında herhangi bir yerde olduğu kabul edilir, bu nedenle tüm önerilerimiz bu miktarda lif içeriğine sahip olacaktır.

Dolaba koşmadan ve yavrunuzu fazladan patates ve fasulye ile doldurmadan önce, ona çok fazla lif vermenin de sorunlara neden olabileceğini bilmelisiniz. % 12'nin üzerinde lif içeriğine sahip bir diyet genellikle bir köpek için çok fazladır, bu nedenle Veterineriniz tarafından yüksek lifli köpek maması olarak kabul edilen% 6 ve% 12'lik bir lif içeriğine değdirilmediği sürece.

Elbette bu dünyadaki her şeyde olduğu gibi, herkes ya da her köpek için belirlenmiş bir kural yoktur. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi yüksek lif içeriği sunan yüksek kaliteli mama, genellikle yüksek lifli diyete ihtiyaç duyan çoğu köpeğe uyacaktır. Bu nedenle Veterineriniz tarafından belirtilmiştir , bunun yavrularınızı sağlıklı tutacağını ve ona ihtiyacı olan lif içeriğini sağlayacağını genel olarak kabul edebilirsiniz.Bazen Veterineriniz daha yüksek bir lif içeriği reçete edin bundan daha fazlası, bu yüzden endişelenmeyin, bu sadece köpeğinizin vücudunun ortalama bir köpekten biraz daha fazlasına ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, kasesine bir demet sebze ve bakliyat eklemek ve ev yapımı bir lifli karışım oluşturmak yerine, profesyoneller tarafından hesaplandığı üzere doğru lif içeriğine sahip daha yüksek kaliteli bir mama yemine yapışmanızı öneririz, aksi takdirde ona çok fazla verme riskini alırsınız. bu da karnını eşit derecede üzecek.

Çoğu yüksek lifli köpek mamasında yeşil sebzeler, havuç, tatlı patates, kabak, pancar posası, elma, şeftali, kepekli tahıllar, yulaf, pisilyum kabuğu, baklagiller ve keten tohumu bulunur. Bazı yiyecekler ayrıca sindirime yardımcı olacak kahverengi pirinç içerir.

Lifin Sağlık Faydaları

Lifin Köpekler İçin Sağlığa Faydaları

Artık lifin ne olduğunu ve köpeğinizin sindirim sistemi için ne işe yaradığını kısaca biliyoruz, bunun yavrularınıza tam olarak nasıl fayda sağladığına bakabiliriz. Daha yüksek lifli diyete bakmanın birden çok nedeni vardır ve köpeğinizin diyetinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce her zaman veterinerinizle görüşmelisiniz. Lifin kendisinin birçok yararı vardır, ancak yavrularınızda göreceğiniz beş ana sağlık yararı şunlardır.

Sağlıklı kilo

Yavru köpeğiniz aşırı kilolu ise, bu bir sorun değil, hafife almalısınız! Şakalar bir yana, bu bir ciddi sağlık durumu Bu, kemiklerine ve eklemlerine baskılar eklemenin yanı sıra kardiyovasküler sağlığını etkileyebilecek kolesterolü yükseltir ve her ikisi de ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Yani ruloları sevimli olsa da diyetini değiştir ve onu hareket ettir!Lifin köpeğinizi herhangi bir ekstra kalori olmadan doldurmasına ve iştahını gidermesine yardımcı olduğunu zaten biliyoruz, bu nedenle diyetine yüksek lifli yiyecekler dahil etmek, onu her zaman aç hissetmekten ve atıştırmalıklardan arındırmaktan alıkoyacaktır. Veterinerinizin talimatıyla tatlı patates ve yeşil fasulye gibi sebzeleri yemeğine ekleyebiliyorsanız, kaliteli kuru mama zaten doğru miktarda lif içerecektir.

Bunlara ek olarak, lif ayrıca obeziteyi önlemeye yardımcı olur Çünkü kilo vermeyi hızlandıran sağlıklı bağırsak florasını destekler ve yine sağlıklı bir kiloda kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle, tıknazsa veya özellikle enerjik değilse ve ekstra kaloriye ihtiyacı yoksa, yüksek lifli diyet onun için iyi olacaktır.

Diyabet Yönetimi

Yüksek lifli diyetler diyabet riskini azaltmaya yardımcı olabilir ( özellikle yaşlı köpeklerde ) veya köpeğinizde zaten varsa, yönetmeye yardımcı olun. Lif, sindirimi ve şeker ile karbonhidratların emilim sürecini yavaşlatır. Bu, sadece şeker seviyelerini dengelemekle kalmaz, aynı zamanda gün boyunca şeker seviyesini dengeler. işlenmiş yağlı yiyecekler aynı zamanda şeker hastalığına yakalanma şansını artıran çöp yiyecekleri yeme olasılığının daha düşük olduğu anlamına da gelir.Diyabet ve köpeklerle ilgili çalışmalar çok az gerçek kanıtla devam ederken, şu anda beslenme uzmanları ve Veteriner hekimler tarafından besin maddesinin L-Karnitin kan şekeri yararlarını gösterir ve bu nedenle potansiyel olarak Diyabet hastası köpekler için yararlıdır. L-Karnitin vücutta doğal olarak oluşan bir besindir ve yağı enerjiye dönüştürmek için gereklidir. Bu nedenle, eğer bu bileşen listede varsa, o zaman tabii ki ilacına ek olarak Diyabetik yavrularınıza yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Sindirim ve Düzenleme

Lif, şaşırtıcı bir şekilde fazla sıvıyı emebilir hem kabızlığa hem de ishale yardımcı olur . Birincisi, sıvının emilmesi daha büyük ve daha sıkı dışkı oluşturur ve bu, kabızlığı engelleyen kolondaki kasları uyaran şeydir. İkincisi, kolonundaki fazla sıvının emilmesi, dışkısının daha büyük ve daha sıkı hale gelmesi anlamına gelir, bu da ishal olasılığını azaltır. Tabii ki, uzun süreli kronik kabızlık veya ishal, başka bir şey olduğuna işaret edebilir, bu yüzden fazla lif bir süre sonra kakasını sertleştirmezse, onu Veterinere götürün.

Sonuçta, lif genel bağırsak işlevine yardımcı olur, bu nedenle yalnızca normal kaka yapmakla kalmaz, aynı zamanda şişkinliğini de azaltır. Bu yüzden ona yüksek lifli diyet vermek sadece ona ve sindirim sistemine değil, aynı zamanda tüm aileye ve onların burun deliklerine de fayda sağlayacaktır!

Anal Bezi Sağlığı

Kimse sevmez anal bezler hakkında konuş , ama işte… Köpekler, anüslerinin etrafında 4oclock ve 8oclock pozisyonunda oturan anal bezlere sahiptir ve kokulu yağlı bir sıvı üretirler, bu sadece onun kaka yapmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda köpeklerin birbirlerini tanımlamasına da yardımcı olur, bu yüzden köpekler birbirlerinin kıçlarını koklayın.Kaka yaptıklarında bu sıvı bezlerden sıkılır, ancak sıvı dışarı itilmez kurur ve fazla mesai bezleri tıkanır ve etkilenir. Köpekler, anal bezleri tahriş olduğu için çoğu zaman kıçlarını yere atarlar.

Dışkılarındaki lif, sıvıyı dışarı atan ve normal kaka işlevini destekleyen bezlerine baskı uygulamasına yardımcı olur. Bu nedenle, bezlerinin enfekte olmasını ve bezlerini kendiniz ifade etmek zorunda kalmasını önlemek için onu biraz daha lifle besleyin. Bu, sağlıklı anal bezlerin desteklenmesine yardımcı olacak ve ayrıca çok kötü kokulu bir karmaşa yaratabilecek şekilde etkilenme olasılıklarını azaltacaktır.

Düşük Kolon Kanseri Riski

Köpeğiniz yiyecek yediğinde, bağırsak sistemi iyi besinleri atıktan ayırır ve lif hızlanmaya yardımcı olur toksik atıkların ortadan kaldırılması. İsrafın vücudunda asılı kaldığı süreyi azaltarak, kolon kanseri geliştirme şansını azalttığınıza inanılıyor. Tabii ki, köpeğiniz yukarıda açıklanan semptomlardan veya sorunlardan herhangi birinden muzdaripse, özellikle onu biraz fazla lifle besledikten sonra, o zaman en iyisi senin veterinerin .

yavru köpek adları

En İyi Yüksek Lifli Köpek Mamaları

Labrador Yüksek Lifli Köpek Maması Yeme

Artık lif ve bunun köpeğinizin sağlığına nasıl yardımcı olabileceği hakkında biraz daha fazla şey biliyorsunuz, şimdi son görev, yavru köpeğiniz için mükemmel mama maması bulmaktır. Ama neyse ki sizin için tüm zor işi yaptık, bu yüzden yapmanız gereken tek şey aşağıdaki listeden önerilerimizden birini seçmek, böylece sevgili köpeğinizin piyasada bulunan en iyi yüksek lifli gıdalardan birini alacağını bilirsiniz! Yüksek lifli yiyecekler ayrıca ağız kokusu olan köpekler için popüler .

Bu mama parçasını, lif içeriğinin% 6 ila% 12 öneri arasında kalmasını sağlayarak ve en azından ilk bileşenin bir çeşit zengin protein olmasını sağlayarak seçtik. Tavsiyelerin tümü sadece köpeğiniz için en iyi olan doğal yiyecekler değil, aynı zamanda Amerika ve dünyanın geri kalanındaki birçok köpek sahibi tarafından denenmiş ve test edilmiştir. Yani belirli bir sıra olmadan, işte en çok tavsiye ettiğimiz yüksek lif tanecikleri :


Mavi Buffalo Sağlıklı Kilo

Blue Buffalo Life Protection Formula Sağlıklı…
 • ÖNCE GERÇEK ET: Blue Buffalo yiyeceklerinde her zaman gerçek et bulunur ...
 • AĞIRLIK YÖNETİMİ KÖPEK MAMASI: Düşük kalorili formüle edilmiştir ...
 • LIFESOURCE BITS İLE: Bu formül BLUE’ya özel…
 • DOĞAL BİR KÖPEK MAMASI: MAVİ kuru köpek mamaları en iyi ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Blue Buffalo'nun sağlıklı kilo tarifi,% 10 lif içeriği sağlayan doğal iyilikle doludur, bu nedenle diğer köpek maması mamalarına kıyasla çok daha uzun süre tok hissetmesini sağlar. İlk 2 bileşen hala zengin tavuk proteinidir, bu nedenle yavrularınız, karbonhidratlara güvenmek zorunda kalmadan, kas kütlesini ve enerji seviyelerini korumak için ihtiyaç duyduğu protein iyiliğine yine de sahip olacaktır. Diğer antioksidanlar ve sağlıklı kalması gereken kızılcık ve yaban mersini gibi besinlerle dolu özel 'Yaşam Kaynak Uçları' ile doludur. Ayrıca hassas mide veya tahıl intoleransı olan köpekler için% 100 tahıl içermez.

Severiz Bu yemekteki lif içeriğinin% 10 olduğunu ve ilk beş bileşenden üçünün kemiksiz tavuk, bezelye proteini ve bezelye içerdiğini söyledi.


Earthborn Bütünsel Kilo Kontrolü

Earthborn Bütünsel Kilo Kontrolü Tahılsız…
 • Tahıl, glütensiz, patatessiz, bu eşsiz az yağlı, düşük kalorili ...
 • Premium tavuk unu, yüksek kaliteli bir protein kaynağı sağlar ...
 • Bezelye, elma gibi sebze ve meyvelerden elde edilen lifler ...
 • L-Carnitine yağ yakmaya ve yağsız kas kütlesini korumaya yardımcı olur ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Earthborn Holistic’in tarifi, bu düşük kalorili ve düşük yağlı formülü, tüm yağ ve kalori bakımından zengin bileşenleri çıkarıp yerine lifli malzemelerle değiştirerek yarattı. Ayrıca tavuk unu bir numaralı içerik maddesi olarak listeleyerek protein içeriğini korumuşlardır. Bu tarif tahıl ve glütensizdir, bu nedenle tahıl alerjisi olan köpekler için de uygundur. Bu tarif, sağlıklı bir oksidatif denge için ihtiyaç duyduğu diğer besinleri ona sağlayan yaban mersini, ıspanak ve elmaları içerir.

Severiz Bu gıdadaki lif içeriğinin% 9 olduğu ve bezelye, tapyoka ve bezelye lifi gibi ilk beş bileşenden üçünün lif bakımından yüksek olduğu.


Bilim Diyeti Mükemmel Kilo

Hill's Science Diet Kuru Köpek Maması, Yetişkin,…
 • Kilo için klinik olarak kanıtlanmış, çığır açan yetişkin kuru köpek maması ...
 • Yetişkin köpeklerin% 70'inden fazlası bu beslendiğinde 10 hafta içinde kilo verdi ...
 • Bu köpek maması ile yetişkin köpeğinizin sağlıklı bir kiloda kalmasına yardımcı olun
 • Bu yetişkin köpek maması kas bakımını destekler
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Hill's Science Diet,% 10,4 lif içeriğine sahip tariflerinin köpeklerin sadece 10 hafta içinde kilo vermelerine yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlandığını iddia ediyor. Yine de yüksek seviyede protein sağlar, ilk bileşen tavuk olmakla birlikte daha düşük kalorilidir. Bu tarif, arpa ve mısır gibi malzemeleri içerdiğinden tahıl içermiyor, ancak bu, köpeğini tahılsız bir diyetle beslemek istemeyen sahipleri için harika bir seçenek haline getiriyor.

vahşi vs orijen tadı

Severiz bu gıdanın lif içeriğinin% 10.4 olduğunu ve ilk birkaç bileşenin yüksek lif içeriği olduğunu. Kahverengi Pirinç, Bezelye Elyafı ve Kırık Arpa içerir.


Keton Tavuk Formülü

Yetişkin Köpekler için Ketona Tavuk Tarifi Kuru Mamalar ...
 • Diğerlerine göre% 85 daha az karbonhidrat içeren tahılsız kuru köpek maması…
 • % 5'ten az nişasta ve% 0,5 şeker.
 • % 46'dan fazla protein. Tavuğumuzun tamamı GDO'suz ...
 • ABD'de% 100 doğal malzemeler kullanılarak üretilmiştir (eklenmiş ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Keto Diyetlerini seven sahipler veya aileler için artık köpeğinizi de buna dahil edebilirsiniz! Bu Ketojenik mama, yüksek lifli diyete ihtiyaç duyan, ancak kilo vermeye çalışmayan köpekler için harika bir seçenektir. Bir fincan mama için% 16 ve 452 kalorilik yağ içeriğine sahiptir, bu nedenle hala enerjisine ihtiyacı olan çalışan veya süper enerjik köpekler için harika bir seçenektir. Aynı zamanda% 46 gibi yüksek bir protein içeriğine sahiptir, bu nedenle bu birinci sınıf tarif, köpeğinizin doğal olarak olması gerektiği gibi yeterince protein yemesini sağlar.

Severiz Bu yiyeceğin lif içeriğinin% 11 olduğunu ve ilk birkaç bileşenin bol miktarda lif içerdiğini söyledi. Bu bileşenler bezelye proteini, öğütülmüş yeşil bezelye ve yulaf kabuğudur.


Royal Canin Kilo Bakımı

Royal Canin Orta Ağırlıkta Bakım Kuru Köpek Maması, ...
 • Medium Weight Care kuru köpek maması orta boy köpekler için formüle edilmiştir 12…
 • Çözünür ve ...
 • Yüksek yapısı ile orta ırk köpeklerde kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur ...
 • Omega-3 yağlı orta boy köpeklerde kemik ve eklem sağlığını destekler ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Sıklıkla Hill's Science Diet ile karşılaştırıldığında Royal Canin,% 12 lif içeriğine sahip bir tarif oluşturmuştur, bu nedenle Veterineriniz diğer pek çok kuru mamadan daha yüksek lif içeriğine sahip bir kuru mama yemeyi seçmeyi önerdiyse, bu sizin en iyi seçeneğiniz olabilir. Köpeğinize ihtiyaç duyduğu lif dengesini sağlayan hem çözünür hem de çözünmeyen liflerle doludur ve yine de% 25'lik yüksek protein içeriği içerir. İçindekiler pancar küspesi ve bezelye lifi içerir ve ona% 15 daha az enerji sağlarken aynı miktarda yiyecek verir, bu yüzden o kadar tatmin olmuş hissedecektir, bu da bu çöpçü pooches için harikadır.

Severiz bu yiyeceğin lif içeriğinin% 12 olduğunu ve ilk birkaç bileşenin arpa, bira pirinci ve buğdayı içerdiğini söyledi. Tüm bu tahıllar sindirim için gereklidir ve bunu harika bir seçim yapar.


Nutro Sağlıklı Temeller

NUTRO BÜTÜN ESSENTIALS Yetişkin Sağlıklı…
 • Bir (1) 30 lb. torba NUTRO BÜTÜN TEMELLER Sağlıklı…
 • Çiftlikte yetiştirilmiş tavuk, bu harika tada sahip olan ilk malzemedir ...
 • Sağlıklı kilo vermeyi ve kilo yönetimini desteklemeye yardımcı olur ...
 • Doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları içerir ve ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Çiftlikte yetiştirilmiş tavuk, listedeki ilk iki içeriktir, bu nedenle protein içeriği, köpeğiniz için hala Nutro’nun birinci önceliğidir, bu da olması gereken şeydir. Köpeğinizin besinleri ve sağlıklı oksidatif durumu için ekstra vitamin ve mineraller içeren sağlıklı temel malzemelerle doludur. Bezelye, tatlı patates, kuru pancar posası, elma ve havuç, bu tarifte sağlıklı sindirimini desteklemeye yardımcı olan lif bileşenlerinden birkaçıdır. NUTRO, birçok cins için en sevdiğimiz markalardan biridir. İngiliz mastiff yaşlıları için yiyecek seçimi .

Severiz Bu gıdanın lif içeriğinin% 11,5 olduğunu ve ilk birkaç bileşenin Tam Tahıllı Süpürge, Bezelye ve Pirinç Kepeği olduğunu. Bu bileşenlerin her biri lif bakımından yüksektir ve yavrularınızın düzenli kalmasına yardımcı olur.


Boş Yetişkin Kesimi

Nulo Yetişkin Trim Tahılsız Sağlıklı Kilo Kurutma…
 • TAHILSIZ tarif mısır içermez; buğday; soya; Beyaz patates;…
 • YÜKSEK ET / DÜŞÜK KARBON tescilli formül% 74 hayvan bazlı protein, ...
 • PATENTLİ BC30 PROBIOTIC, yardımcı olmak için sağlıklı bağırsak florasını destekler ...
 • L-CARNITINE, yağ asitlerini hücresel mitokondriye taşır ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu seçenek, ortalama yüksek kaliteli köpek mamasından biraz daha fazla life ihtiyaç duyan köpekler için harika, ancak yüksek lifli diyet ölçeğinin alt ucunda ve% 6 lif içeriğiyle bu tarif tam da bunu sunuyor. Ayrıca hassas mide veya tahıl alerjisi olan köpekler için tahıl içermez. İlk üç bileşen zengin protein olduğundan, köpeğinizin daha ince kalmasına yardımcı olacak yüksek et ve düşük karbonhidrat oranına sahiptir. Aynı zamanda, sindirimine yardımcı olmak için sağlıklı bir bağırsak florasını desteklemeye yardımcı olan benzersiz bir probiyotik karışımına sahiptir.

Severiz bu yiyecek için lif sayısının% 6 olduğunu ve ilk birkaç bileşenin Mercimek ve Sarı bezelye olduğunu. Bu bileşenlerin her ikisi de, bu yiyeceği güvenli bir seçim yapan lif içerir.


Yüksek Lifli Diyete Geçiş

Yani şimdi, yavrunuzu yüksek lifli bir diyete sokmak istediğinize ikna oldunuz, ancak doğrudan atlayamazsınız. Yavaş yavaş onu yeni diyetine geçirmeniz gerekecek, sonuçta, onu geliştirmeye çalışıyorsunuz. sindirim sistemi ve hızlı bir değişim midesini daha da fazla üzecektir! Aşağıda, değişikliğin nedeni ne olursa olsun, herhangi bir gıda değişikliği için izlemeniz gereken geçiş çizelgemiz bulunmaktadır. Sabırlı olun ve geçiş sürecini aceleye getirmeye kalkmayın, aksi takdirde ellerinizde kötü bir köpek midesi olur.

1-4. Günler5-8. Günler9-11. Günler12+ Gün
% 75 Eski Yemek
% 25 Yeni Yiyecek
% 50 Eski Yemek
% 50 Yeni Yiyecek
% 25 Eski Yemek
% 75 Yeni Yiyecek
% 100 Yeni Yiyecek

Seçici Yiyenler

Köpeğinizi sağlıklı ve daha lifli bir diyetle beslemenin çocuğunuzun daha fazla yeşillik ye , ama yapması gerekebilecek bir şey. Köpeğinizin daha sağlıklı yemeğine burnunu çevirdiğini fark ederseniz, bir su sıçraması eklemek, onu yemeye teşvik edebilecek mama kokusunu serbest bırakmak için yeterli olabilir. Biraz zaman alsa da, yeni yemeğini sevmeyi öğrenmesi uzun sürmez, bu yüzden lifli yiyeceklerden vazgeçmeyin!

Veterinerinizle Kontrol Edin

Sadece kaliteli beslenmenin buradaki tek cevap olmadığını ve yavrularınızın gelişimine ayak uydurmanın önemli olduğunu unutmayın. düzenli veteriner muayeneleri . Köpeğiniz kronik kabızlık, ishal yaşıyorsa veya köpeğinizle ilgili olarak pek doğru olmayan bir şey olduğundan şüpheleniyorsanız gıda intoleransı veya sindirim, o zaman Veterinerinizi hemen görmek önemlidir. Yüksek lifli bir diyet köpeğinizin sağlığı için çok yararlı olsa da, sadece Veterinerinizin sağlayabileceği ilaç veya özel diyet tavsiyesi gerektiren daha derin bir sorunu olabilir. Ancak buna rağmen, beslenme söz konusu olduğunda, her küçük yardım! Veterinerinizin bir reçete yazması da mümkündür. daha yüksek glukozamin içeriğine sahip yiyecekler evcil hayvanınız yaşlandıkça.

Son düşünceler

Pekala, vücudu tarafından hiç sindirilemeyen bir parça yiyecek için, sindirim sisteminin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için birçok iyi şey yapar! Köpek sahiplerinin% 10'undan daha azı köpeklerinin beslenme ihtiyaçlarını bilmemelerine rağmen, beslenme onu sağlıklı tutmanın en basit yollarından biridir, bu nedenle diyetini doğru bir şekilde yapmak için ona ve kendinize borçlusunuz.

Buna ihtiyacı olduğunu düşünmeyebilirsiniz, ancak onu başlatırsanız veya onu yüksek lifli bir diyete geçirirseniz, sağlıklı kalması için sindirim sistemine ihtiyacı olanı vermiş olursunuz ve içeride sağlıklıysa muhtemelen dışarıdan mutlu ol. Seçmek en iyi yüksek lifli köpek maması çünkü yavrularınız sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğinizin daha maliyetli sağlık sorunlarından kaçınmasına yardımcı olur.

Yüksek lifli diyet için pek çok seçenek vardır, ancak önerilerimize sadık kalırsanız, yanlış gitmezsiniz! Sevgili en iyi arkadaşlarımız en iyi beslenmeyi hak ediyor ve önerilerimiz, ona yüksek lifli diyet sağlama konusunda tam olarak aynı. Öyleyse bağırsaklarınıza ve daha da önemlisi bağırsağına güvenin ve yüksek lifli diyetine bugün başlayın.

Yorumlar