Köpekler İçin Domuz Kulakları: Yavrularınız İçin Güvenli mi yoksa Tehlikeli mi?

Köpekler İçin Domuz Kulakları: Yavrularınız İçin Güvenli mi yoksa Tehlikeli mi?

hakkında düşünmek yavrularını domuz kulağı beslemek ikram olarak mı yoksa atıştırmalık olarak mı? Belki az önce yaptınız ve domuz kulaklarının köpekler için güvenli olup olmadığını iki kez kontrol etmek istiyorsunuz? Çoğu durumda, domuz kulakları tedavi olarak iyidir. Ancak yavrularınızı çiğneme oyuncağı olarak domuz kulağı beslemeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var. Ayrıca bazı olabilir diş çıkaran bir köpek yavrusu için daha iyi alternatifler veya bir kıdemli köpek diş bakımına ihtiyacı var.

Domuz eti, hem insanların hem de köpeklerin oldukça düzenli olarak tükettiği bir şeydir. Böbrekler, karaciğer ve kulaklar gibi domuzun daha az lezzetli olduğu düşünülebilecek kısımlarıyla pek fazla insan ilgilenmez. Domuzu mümkün olduğunca fazla tüketmenin bir yolu, bunları köpeklerimizin günlük menüsüne eklemeler olarak yeniden kullanmaktır. Köpek dostlarımız yemek konusunda bizden çok daha az seçici ! Bu hayvansal yan ürünlerin mama tanesinde bir bileşen olarak kullanılması, sağlıklı bir hayvan karkasının bu besleyici kısımlarını kullanmanın bir yoludur.Tabii ki, bazı bitler ikram olarak da beslenebilir. Domuz kulakları, özellikle, popülaritesi artıyor . Evcil hayvan dükkanlarında paketli ikramlar olarak daha yaygın olarak bulunurlar ve insanlar onları yerel bir kasaptan alınan ham malzemeler kullanarak evde hazırlamaya gitgide daha fazla ilgi gösterirler.

İçindekiler

Domuz Kulak İkramları Nasıl Yapılır?

Köpek İkramları

Domuz kulaklı köpek muameleleri genellikle beyazlatılmış ve fırınlanmıştır.Çiğneme ikramları söz konusu olduğunda, ürünlerin çoğu ya pişmiş veya susuz . Ağartma ayrıca bir işleme aşaması olarak dahil edilebilir. Bu, domuzun kulağında bulunabilecek küçük tüyleri çıkarmak için hızlı bir kaynar su banyosunun kullanıldığı zamandır.Bu tüyler köpeğinize herhangi bir zarar vermez, ancak onları çıkarmak daha temiz görünen bir son ürün sağlar. Çoğu ticari domuz kulak ürünü, işleme sırasında veya sonrasında eklenen hiçbir şeye sahip değildir. Kulakların çıtırtısı ve aroması, son derece cazip bir muamele için yeterlidir!

Kendim Yapabilir miyim?

Domuz kulaklı köpek maması her yerde satılır ve bulunması kolaydır. Hala evde domuz kulağı hazırlamaya hevesliyseniz, saygın bir kasaptan taze kulak topladığınızdan emin olun. olacağını unutmayın çünkü çiğ et ürünü ile çalışmak temas eden tüm yüzeylerin uygun şekilde dezenfekte edilmesi gerekecektir.Bazı insanlar köpeklerini çiğ ürünle beslemek isteyecektir, ancak bu onları sindirim sorunları ve olası gıda zehirlenmesi riskine sokabilir. Ek olarak, çiğ beslenen köpekler, yiyeceklerinde bulunan zararlı bakterileri taşıyabilir ve saçabilir. Bu nedenle, özellikle savunmasız veya bağışıklığı baskılanmış bireylerin bulunduğu hanelerde çiğ beslenme genellikle önerilmez.

Domuzlarınızın kulaklarını beslemeden önce pişirmek en iyisidir. Köpeğiniz muhtemelen pişmiş veya çiğ arasında bir tercih yapmayacaktır! Evde, kulakları ticari şirketlerle aynı şekilde hazırlayabilirsiniz. Onları eve ilk getirdiğinizde, kalan kir ve kalıntıları temizlemek için iyice yıkayın. Ağartma, ekstra bir temizleme adımı görevi görecek ve küçük tüyleri alacaktır. Kulaklar daha sonra önerilen bir sıcaklıkta fırınlanabilir veya kurutulabilir. 160⁰F minimum sıcaklık .

Domuz Kulağı Köpekler İçin Sağlıklı mı?

Domuz Kulağı Yiyen Bernese Dağ Köpeği

Yavru köpeğiniz için daha sağlıklı yiyecekler olsa da, domuz kulakları protein ve diğer besinleri sağlayabilir.Göre USDA , bir pişmiş domuzun kulağı 29g protein, 15g yağ ve 64g su içerir. Ayrıca demir, kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi bir dizi besin içerir. Bu, üreticiye ve pişirme yöntemine göre değişiklik gösterecektir. Ancak evrensel olarak, kalorileri yüksektir ve her biri yaklaşık 264 kaloridir. Domuz kulakları diyetin bir parçası olarak değil, bir tedavi olarak görülmelidir. Bazı temel besinleri sağlayacak olsalar da, kalorileri sağlıklı kabul edilemeyecek kadar yüksektir.

Domuzların kulakları bu nedenle sadece ara sıra bir tedavi olarak verilen Özellikle domuz kulaklarını içeren dengeli bir diyet oluşturmak için kurul onaylı bir beslenme uzmanıyla çalışmadığınız sürece. Köpeğinizin günlük kalorisinin sadece %10'u domuz kulağı çiğneme gibi dengesiz bir kaynaktan gelmelidir. Veterineriniz, köpeğinizin bir günde ihtiyaç duyacağı toplam kalori miktarını ve ikramları menüye nasıl yerleştireceğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

Ticari bir ürün kullanıyorsanız, kalori sayımı için paketi kontrol edebilirsiniz. Bir kulağınız yoksa veya ev yapımı çiğnemeler besliyorsanız, bir kulağın kabaca 264 kalori olacağını varsayabilirsiniz. Köpeğinizin günlük alım limiti dahilinde kalmak için sadece yarım kulağını besleyebileceğinizi veya daha düşük günlük enerji gereksinimi olan köpekler için önceden kesilmiş ve porsiyonlara ayrılmış bir ürün bulmak isteyebilirsiniz.

Dişleri Temizlemek İçin İyi mi?

Sert bir çiğneme kullandıktan sonra dişlerin daha temiz görüneceğine dair kanıtlar var. Ancak tartar hala diş eti çizgisinin altında kalabilir. Güçlü bir kanıt yok Şu anda herhangi bir tedavinin kullanılması periodontal hastalığı önleyebilir. Tek istisna, özellikle diş sağlığını iyileştirmek için yapılan tedavilerdir. Köpeğinizin inci beyazının temiz ve parlak kalmasını sağlamanın en iyi yolu, düzenli olarak köpek dostu bir diş macunu kullanarak fırçalamaktır.Domuz Kulak Çiğniyor Güvenli mi?

Domuz kulağını çiğneyen Danimarkalı

Köpeğinizin domuz kulaklarını beslerken dikkat etmeniz gereken bazı riskler vardır.

Domuz kulakları köpekler için güvenli kabul edilir. Ancak son birkaç yılda bunları kullanma konusunda bazı tartışmalar oldu. Yavru domuz kulaklarını beslemek kişisel bir seçimdir. Ancak, bağırsak tıkanıklıkları, daha yüksek yağ içeriği ve Salmonella dahil olmak üzere, köpeğinize beslemeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Bağırsak Tıkanıklıkları

Domuz kulaklarını gevrek bir çiğneme oyuncağı olarak besliyorsanız, oyun seansları sırasında köpekler denetlenmelidir. Domuz kulağı çiğnemeleri çok serttir ve kolayca parçalara ayrılır. Bu, boğulma ve bağırsak tıkanıklığı riski olduğu anlamına gelir. Köpeğinizi fark ederseniz aşırı tükürük salgılamak veya tekrar tekrar öksürmek bir oyun seansı sırasında, tedavinin bir kısmının ağızda veya yemek borusunda bir yere sıkışması muhtemeldir. Bu acil bir durumdur ve hemen veterinerinizi görmelisiniz.

Büyük bir parça mideye geçebilse bile, domuz kulağındaki bağ dokusu ve deri kolayca sindirilmez ve çiğnenmeden parçalanması mümkün olmayabilir. Midelerine domuz kulak uçları sıkışmış ve tedavi için ameliyat gerektiren köpeklerin raporları var. Köpeğiniz düzenli olarak domuz kulağı çiğniyorsa, nasıl yapılacağını bilin. tıkanıklık belirtilerini tanır Gastrointestinal sistemde aşağı iner. Buna kusma, ishal, iştahtaki değişiklikler veya karın ağrısı dahildir. Köpeğinizin yutmadan önce domuz kulağını çiğnemediğini fark ederseniz, oyun zamanı için alternatif bir çiğneme tedavisi muhtemelen daha iyi bir bahis olacaktır.Salmonella Kontaminasyonu

Piyasadaki birçok üründe olduğu gibi zaman zaman geri çağırmalar olacaktır. bu en son geri çağırma Eylül 2019'da gerçekleşti insanlara cevap olarak Salmonella zehirlenmesinden hasta Domuzların kulak muamelelerini yaptıktan sonra. İkramlar yurtdışından gönderilmişti ve evdeki insanlara doğrudan kulakla veya köpek yoluyla bulaşan Salmonella ile enfekte oldukları tespit edildi.

Bu gibi durumlar, köpeğinizin mamasını veya ikramlarını kullandıktan sonra daima ellerinizi yıkamanız için iyi birer hatırlatıcıdır. her zaman vardır kontaminasyon potansiyeli özellikle oda sıcaklığında tutulan bir et ürününü kullanırken. Gıda ve İlaç İdaresi, köpeklerimizin mamalarında ve mamalarında tehlikeli patojenlerin bulunmasını önlemek için evcil hayvan tedavi üreticileriyle yakından ilgilenmektedir.

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) web sitesini kontrol edebilirsiniz. tam bir rapor ve en son geri çağırmaya dahil olan ürünlerin listesi . Geri çağırmalardan haberdar olmak için şunları yapabilirsiniz: FDA güvenlik uyarısı web sitesini kullanın .Domuz Kulak Yağ İçeriği

Domuzların kulaklarındaki yüksek yağ içeriğinin köpeklerde pankreatite neden olabileceğine dair bazı endişeler var. Elbette, bazı köpekler buna çok duyarlı görünüyor. Domuz kulağını yedikten sonra kusma, ishal ve karın ağrısı çekebilirler. Köpeğiniz küçükse veya hassas bir mideye sahipse bu muhtemelen daha olasıdır.

Köpeğiniz zaten yağ oranı yüksek veya pankreatite yatkın bir diyet yapıyorsa daha yaygın olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir köpek domuz kulaklarına olumsuz tepki verebilir. Köpeğinizi dikkatle izleyin, özellikle de ilk kez sahip oluyorlarsa. Yüksek yağ içeriği ve kalori sayısı da obeziteye katkıda bulunabilir. Bu, ABD'deki evcil hayvan sahipleri için zaten büyüyen bir sorun.

Domuz Kulakları İyi Çiğneme Oyuncakları Yapar mı?

kaniş çiğneme domuz kulağı

Özellikle küçük köpekler veya yavru köpekler için daha güvenli olabilecek başka çiğneme seçenekleri de vardır.

Çoğu köpeğin çiğneyecek bir şeye sahip olmayı seveceği doğrudur. Köpekler ağızlarını kullanarak dünyalarını keşfederler. Bu keşif dürtüsünü tatmin edecek bir şeye sahip olmak gereklidir çiğneme davranışlarının mobilyalara yönelmesini önlemek için. Köpek arkadaşınızın uzun bir süre kendi başına bırakılması gerekiyorsa, bir çiğneme oyuncağı can sıkıntısını önlemenin ve ayrılık kaygısını dizginlemenin harika bir yoludur.Köpek yavruları da kötü şöhretli çiğnemecilerdir! Dişlerini çıkarabilecekleri her şeyi çiğnerler. Bu, özellikle yetişkin dişleri çıktığında ve buna bağlı ağrıyı gidermeye çalıştıklarında olur. Çiğneme oyuncakları kesinlikle köpeğiniz için hazır bulundurmak isteyeceğiniz bir şeydir. Gözetimsiz oyun sırasında parçalanmayacak veya yutulabilecek oyuncaklara bağlı kalın. oyuncaklar da eşlik etmeyecek domuz kulağı çiğnemelerinde bulunan yüksek kalorili sayıya göre. Bu şekilde onları diyete uydurma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Rawhide Daha İyi Bir Alternatif mi?

Ham deri, domuz kulaklarına çok benzer. Ayrıca sığır derilerinden elde edilen kalın bağ dokusundan yapılmıştır. Bu nedenle ham deri çiğnemelerinin domuz kulaklarıyla aynı özenle verilmesi gerekir. Köpekler boğulma veya bağırsak tıkanıklığı belirtileri açısından izlenmelidir. Bu riski azaltmak için bazı ham deri ürünleri artık birden çok katmanın sıkıştırılarak üretildiği ürünlerdir.

olarak satıldığını bulabileceksiniz. sıkıştırılmış ham deri . Sağlık tehlikelerine yol açabilecek küçük parçalara ayrılma olasılığı daha düşük olacaktır. Ham deri, son zamanlarda işlenebileceği kimyasallar nedeniyle ateş altında kaldı. Köpeğinizi ham deriyle beslemek istiyorsanız, ABD'de ham deri elde etmek ve paketi gizli ekstralar için kontrol etmek bu riski azaltmanın bir yoludur.

Bazı daha düşük riskli alternatifler, yutulduğunda parçalanan veya kolayca çözülen çiğneme ürünleridir. Bu muameleleri kullanmanın ek avantajları, genellikle doğal ürünlerden daha düşük kalorili olmalarıdır. Bazıları 'kilo azaltıcı' formüllerde bile yapılır, böylece köpeğinizin diyetine daha kolay uyum sağlayabilirler.

Diğer Sağlıklı Alternatifler

Yavrularınıza bazı besinsel faydalar sağlayan çiğneme odaklı başka alternatifler de vardır. Önereceğimiz bazı öğeler: doğranmış kabak veya biraz dilimlenmiş tatlı patates . Bunların hepsinin, bir çiğneme seansından sonra yavrularınızın yutması için yeterince ısırık büyüklüğünde olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Ayrıca onları dondurabilir ve hafifçe çözdürebilirsiniz, böylece yavrularınızı gerçek bir muamele olarak yutmak yerine bir süre çiğneyecek bir şeyler sağlar. Bazı köpek sahipleri büyük ananas parçalarını donduracak ya da karpuz, yavrularına diş etlerini yatıştırırken çiğneyecek bir şeyler vererek.

Son düşünceler

Domuz kulakları, köpeğiniz için en sağlıklı tedavi yöntemi değildir ve tıkanıklık ve pankreatit gibi sorunlara neden olabilir. Onlar insanlar için de risk oluşturabilir . Bu nedenle, elleçlemeden sonra ellerinizi yıkamak gibi tüm hijyen uygulamalarına uymak önemlidir. Ancak köpeğinize domuz kulağı vermek istiyorsanız, güvenilir bir kaynaktan olduklarından emin olmalısınız. Ayrıca, tedavi süresi boyunca köpeğinizi denetlemeniz gerekir. Yüksek kalorili sayısı nedeniyle köpeğinizin haftalıktan daha sık yemesine izin vermeyin.

Yorumlar