Köpekler Ananas Yiyebilir mi? Taze, Kuru, Dondurulmuş veya Konserve mi?

Köpekler Ananas Yiyebilir mi? Taze, Kuru, Dondurulmuş veya Konserve mi?

Ananas, uzun zamandır pahalı ve egzotik olduğu düşünülen tropik bir meyvedir ve bir zamanlar sadece olağanüstü zengin soylular ve kraliyet ailesi tarafından yenmiştir. Artık dünyadaki çoğu aile evinde bulunabildiğine göre, hepimizi dört ayaklı en iyi arkadaşlarımızın da yiyip yiyemeyeceğini merak etmeye itti mi? Organ yetmezliğine neden olabileceği için üzüm ve kuru üzüm yiyemeyeceklerini biliyoruz, peki ya Ananas?

Her köpek için Protein, Karbonhidratlar, Yağ, Vitaminler, Mineraller ve Su içeren dengeli bir diyet önerilir, bu genellikle yavru kibbles ve diğer yiyeceklerin bir kombinasyonu yoluyla yavrularınıza verilebilir. Köpeğinizin diyetine, sağlıklı kalması için çeşitli besinler vermek üzere belirli meyveler eklenebilir.Peki köpekler ananas yiyebilir mi? Buradaki kısa cevap evet, köpekler Ananas yiyebilir, ancak bu kılavuzda size ne kadar yiyebileceklerini ve neden onlar için iyi olduğunu, ne zaman yiyemeyeceklerini ve olası yanlarını anlatacağız. Etkileri. Öyleyse, köpeğinize vermeden önce tüm gerçekleri aldığınızdan emin olun.

Köpekler Ananasın Hangi Parçalarını Yiyebilir?

Ananas Parçaları Köpekler İçin Güvenli

Artık köpeklerin Ananası yiyebileceğini biliyorsunuz, hangi kısımlarını yiyebilirler? Tıpkı bizim gibi onlar da çekirdeği yiyemezler, çünkü onlar için sindiremeyecek kadar zor ve sistemlerine takılma potansiyeline sahip. Bu bir az bilinen gerçek Köpekler yiyeceklerini gerçekten çiğnemezler, çoğunu yutarlar, bu nedenle sindirilemeyen kısımların atılması gerekir. Ayrıca keskin ve dikenli oldukları için deriyi veya yaprakları yiyemezler ve kolayca iç yaralanmalara neden olabilirler. Yani, tıpkı bizim gibi, onlar da sadece tatlı sulu eti yiyebilirler, ama neyse ki bu en iyi kısım!Ek olarak, köpekler konserve ananas yememelidir, çünkü genellikle daha uzun süre daha iyi tadı için ekstra şeker ile pompalanır ve ayrıca genellikle şekerle dolu şurupta da korunur. Çiğ ananasta bulunan bir miktar doğal şeker köpeğiniz için uygun olsa da, onun için daha fazla tehlikeli olabilir, bu yüzden konserve şeylerden uzak durun!

Ananas sadece süper lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda ona ihtiyacı olan altı temel besin maddesinden dördünü sağlar, böylece onu ölçülü bir süper gıda olarak düşünebilirsiniz. Yavru köpeğinize Karbonhidratlar, Vitaminler, Mineraller ve Su sağlayacaktır.

Köpeğinize her zaman taze ananası kesmeden yemek yemenin hızlı bir yolunu arıyorsanız, biraz donmuş ananas toplamak da aynı derecede etkili olabilir. Çoğu köpek, dişlerindeki sertlik nedeniyle tavsiye edilmeyen buz yemeye çalışır. Bununla birlikte ananas, dondurulduğunda bile daha yumuşaktır ve dondurulmuş yiyecekleri seven köpekler için harika bir seçim olabilir.Taze Ananas veya Dondurulmuş / Kurutulmuş / Konserve?

Peki yavrularınız için ne tür ananas güvenlidir? Açıkçası, taze kesilmiş ananasın meyvenin doğru kısımları olduğu sürece iyi olduğunu zaten söylemiştik. Peki ya Kurutulmuş, Dondurulmuş veya Konserve? Aşağıdaki tablo, neyin tavsiye edilip neyin tavsiye edilmediğine dair size yol gösterecektir.

TazeDondurulmuşKurutulmuşKonserve
Köpekler İçin Güvenli Evet Evet Evet Tavsiye edilmez

Köpekler Ne Kadar Ananas Yiyebilir?

Bir köpeğin meyve ve sebze tüketimi, herhangi bir günde toplam gıda tüketiminin yaklaşık% 10'unu oluşturmalı ve ikramlar, günlük kalori alımının% 15'inden fazlasını geçmemelidir. 8 küçük boyutlu ananas parçası yaklaşık 50 kaloriye karşılık gelir, bu nedenle bu, ortalama büyüklükteki yetişkin bir köpek için doğru miktar olacaktır. Evcil hayvan bakımı ve beslenmesi konusunda dünyanın önde gelen otoritesi, köpekler için sağlıklı kilo bakımı için çevrimiçi defter Bu nedenle, boyutuna ve egzersiz seviyelerine bağlı olarak, köpeğinizin kaç kalori yemesi gerektiğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Tabii ki, yüksek şeker içeriği nedeniyle bunun ara sıra bir tedavi olması gerektiğini söylemeye gerek yok ve birkaç köpeğin yaşadığı bazı olası yan etkiler olduğu için kesinlikle günlük bir tedavi olmamalı, ancak bunları daha sonra ele alacağız.Yavru Köpeğiniz İçin Taze Ananas Hazırlama

Ananasın köpeklerin yemesi için güvenli olan yalnızca belirli alanları olduğundan, ananası insan tüketimi için yaptığınız gibi hazırlamalısınız. Ananası soymak ve çekirdeklerini çıkarmak isteyeceksiniz.

Köpeğiniz de tıpkı insanlar gibi sadece Ananas etini yemelidir. Yavru köpeğinizi beslediğiniz hiçbir parçanın çekirdek, deri veya taç parçası içermediğinden emin olun. Köpeğinizi beslemeye çalışmadan önce tüm bu içeriğin kaldırıldığından emin olmak isteyeceksiniz. Aşağıdaki video, köpeğinizin yemesi için nasıl bir ananas hazırlayacağınız konusunda size yol gösterecektir.

Ananas Köpekler İçin Nasıl Faydalıdır?

Ananas, yukarıda belirtilen dört temel besine ek olarak, sindirim sistemi için önemli bir bileşen olan lifle de doludur, bu nedenle dışkısını sağlamlaştırmaya ve şişkinliğini azaltmaya yardımcı olacağını görebilirsiniz. Köpeğinizin besin değeri açısından diğer meyvelere benzer. kivi gibi .

Ananas ayrıca A ve K Vitamini, Riboflavin, Niasin, Folat, Pantotenik Asit, Bakır, Kalsiyum, Demir, Magnezyum, Fosfor, Potasyum, Çinko içerir ve her küçük bir fincan Ananas parçasında büyük miktarda hesaba katılmaz. dengeli bir köpek diyeti ve genel olarak sağlıklı bir durum elde etmeye yardımcı olur. Bir çiğ Ananasın besin değerlerinin tam listesi burada bulunabilir, ancak bir Ananasın başlıca faydaları şunlardır:Su: Ananasların% 86'sı sudan yapılır, bu yüzden emin olabilirsiniz ki eğer birkaç parça Ananas yerse, kesinlikle onu nemlendirecektir. Bu, özellikle yaz aylarında önemli olabilir ve kendini su için biraz daha ikna etmeye ihtiyacı olduğunu fark ederseniz, lezzetli Ananas parçaları burada çok başarılıdır. Çoğu köpek sahibi, Ananası doğrar ve yazın dondurulmuş tatlılar için dondurucuya koyar.

C vitamini: C vitamini dokuların yenilenmesine, kalp hastalıklarına karşı korunmaya, bağışıklığın artmasına, kolesterolün düşürülmesine ve diğer gerekli vitamin ve minerallerin emilmesine yardımcı olur. Bir fincan Ananas parçası, köpeğinize bol miktarda C vitamini sağlayacaktır. onu formda tutmaya ve hastalıklarla savaşmaya yardım et . Buradaki C vitamini miktarı köpeğiniz için yeterli, ancak onu bundan daha fazla beslemediğinizden emin olun çünkü çok fazla C vitamini mide ve diğer hastalıklara yol açabilir.

Manganez: Manganez, sağlıklı bir iskelet yapısını desteklemeye yardımcı olur, köpeğinizin enzimi ve organ fonksiyonları için bir katalizör görevi görür ve bir antioksidan olduğu için onun genç görünmesine ve hissetmesine yardımcı olur. Yine, Manganez, önerilen miktarda Ananas ile bol miktarda bulunur ve az miktarda Manganez, köpek sağlığınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Tiamin: B1 vitamini olarak da bilinen Tiamin, önemli bir vitamindir. yüksek enerjili organların optimal çalışmasına yardımcı olur beyin ve kalp gibi, göz sağlığını ve bilişsel işlevi destekler. Bu vitamin özellikle köpekler için önemlidir ve neredeyse tüm yüksek kaliteli köpek mamalarında bulunur, ancak bu fazladan Ananas parçaları onu biraz daha dolduracaktır. Neyse ki, kullanılmayan Tiamin idrarında salgılanacaktır, bu yüzden ona çok fazla veremezsiniz.B6 Vitamini: Bu vitaminin, yavru köpeğinizin büyüme aşamasına, sağlıklı bir kalbe, kırmızı kan hücrelerinin üretimine ve köpeğinizin genel ruh halinize yardımcı olduğu bilinmektedir ve köpekler için gerekli olan en önemli vitaminlerden biridir, bu yüzden çoğunda bulunabilir. yüksek kaliteli kibbles. Ancak, bir Pazartesi sabahı biraz huysuz olduğunu düşünüyorsanız, o zaman neden ruh halini düzeltmek için ona birkaç parça Ananas vermiyorsunuz?

Olası yan etkiler

Köpek Ananastan Sonra Kokuyor

Herhangi bir yeni yiyecekte olduğu gibi, çeşitli nedenlerden ötürü onunla aynı fikirde olamama şansı vardır, bu yüzden ona Ananas'ı ilk kez veriyorsanız, köpeğinize göz kulak olduğunuzdan emin olun. İshal geliştirdiğini veya gazlı olduğunu fark ederseniz ve kokmaya başlar kısa süre sonra Ananas onun için bir tedavi olmayabilir. Ama sorun değil, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka sağlıklı meyve atıştırmalıkları .

Bunun tersini de bulabilirsiniz, çünkü çok fazla lif içerdiği için kabızlığa da neden olabilir, bu da muhtemelen onu çok fazla beslediğinizin bir işareti olabilir. Bu, özellikle bir lif içeriği zaten daha yüksek olan yiyecekler .Yüksek şeker içeriği, çok fazla Ananasın diş çürümesine ve obeziteye de neden olabileceği anlamına gelir, bu da sadece ölçülü olarak beslenmesi gerektiğinin bir başka nedenidir, ancak köpeğinizin diş temizleme rutini olduğu sürece bunda diş çürüğü dava onu etkilemeyecek.

Yüksek şeker içeriği, diyabet hastası olan köpekler için çok fazla olabilir, bu nedenle eğer köpeğiniz buna maruz kalırsa, bu tedaviden uzak durmalısınız ve herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman Veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun.

Frug dog

Ayrıca daha fazla pozitif etki vardır. köpeğin seni pençeliyor Dikkat için elbette onları daha fazla Ananasla besleyebilirsiniz ve yavrularınız ek besinlerden daha sağlıklı ve parlak bir kürke sahip olur.

Bu Yönergeleri İzleyin

  1. Yavru köpeğinizi sadece bir ananasın sindirilebilir kısımlarıyla besleyin.
  2. Köpeğinize beslediğiniz her şey ölçülü yapılmalıdır.
  3. Diyabetik köpek sahipleri, yavru ananasını beslemeden önce bir veterinerden tavsiye almalıdır.
  4. Köpeğinizi, özellikle Ananas'ı asla aşırı beslemeyin.
  5. Şeker içeriği nedeniyle bu, yavrularınızın kilo almasına neden olabilir.
  6. Ananaslar asidiktir, bu yüzden ilk tükettiklerinde mide rahatsızlığına dikkat edin.
  7. Bu bir ödül olduğu için, köpeğinizin mama alımının% 10'u veya daha azını tutmanızı öneririz.
  8. Ananas çok değerli bir ödül, biz hileler için tavsiye ederim veya itaat eğitimi .

Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpekler çekirdeği yiyebilir mi?
C: Hayır, köpekler güvenli bir şekilde sindiremedikleri için ananas çekirdeklerini güvenle yiyemezler.S: Köpeğim ananasın yapraklarını yiyebilir mi?
C: Hayır, köpekler sindirim sistemlerinde parçalanmadıkları için ananas yapraklarını yiyemezler.

S: Ananaslı dondurmaya ne dersiniz?
C: Tipik olarak köpekler ananaslı dondurmayı sorunsuz bir şekilde yiyebilirler. Yavru köpeğinizin laktoz sorunu yaşama olasılığı daha yüksektir, bu da onların düzleşmesine ve potansiyel olarak gevşek dışkıya neden olmasına neden olur.

S: Ya köpeğim biraz ananaslı baş aşağı kek yerse?
C: Hangi koruyucuların kullanıldığına bağlı olarak, yavru ananaslı kekinizin bir kısmının pençelerini alırsa nispeten güvenli olmalıdır. Yavru köpeğinizin mide sorunları varsa, veteriner hekime danıştığınızdan emin olun.

S: Köpekler ananaslı çubuklu dondurmayı yiyebilir mi?
C: Tipik olarak, buzlu çubukların iyi olması gerekir. Üretim sürecinde hangi koruyucuların veya katkı maddelerinin kullanıldığını görmek isteyeceksiniz.

S: Ananaslı pizza ne olacak?
C: Çoğu yavru, hayatları boyunca bazı pizzaların pençelerini alır. Ananas içeriyorsa, büyük olasılıkla sadece ettir, bu da iyi olması gerektiği anlamına gelir. Açıkçası, yavrunuzu tahılsız bir yiyecekle beslerseniz, mide problemlerine dikkat etmek isteyeceksiniz.

S: Köpekler ananas suyu içebilir mi?
C: Teknik olarak konuşursak, meyve suyunda hiçbir katkı maddesi kullanılmıyorsa sorun değil. Konsantre şeker içeriği daha yüksek olduğu için özellikle köpekler için meyve suyu önerilmemektedir. yaşlı köpekler ve diyabetik yavrular.

Son düşünceler

Artık köpeklerin Ananas yiyebileceğini biliyorsunuz! Eğer ona ölçülü olarak beslenirse ve ona çok sık verilmiyorsa, o zaman hem lezzetli hem de besleyici olan sağlıklı bir atıştırmalıktır ve köpeğiniz gerçekten denemelidir. Ona yaprakları, kabuğu veya çekirdeği değil, sadece eti beslediğinizden emin olun ve sadece taze olarak yeterli olacağından, konserve Ananas ile beslemeyin.

Köpeğiniz Diyabet hastasıysa, başka bir iştah açıcı tedavi denemelisiniz, ancak genel olarak çoğu köpek ara sıra biraz Ananas sever! Köpeğiniz Ananas'ı seviyorsa veya tercih ettiği alternatif bir meyveli atıştırmalık varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yorumlar