Yavru Köpeğinize Hemen Şimdi Öğretebileceğiniz 27 Köpek Hilesi

Yavru Köpeğinize Hemen Şimdi Öğretebileceğiniz 27 Köpek Hilesi

Köpeğinizin farklı hileler öğrenmeye nasıl tepki verdiğini görmek, bir köpeğe sahip olmanın en ödüllendirici deneyimlerinden biri olabilir. Ancak tüm köpekler aynı hızda öğrenmez, bu yüzden eğitiminizi yaparken sabırlı ve ısrarcı olmanız gerekir. Köpeğinizin eğitime başlayacak yaşta olduğundan emin olun ve adını biliyor .

Aşağıdaki 27 videoda Jan, köpeği Bonnie'yi eğitiyor. Collies, herkesin bildiği gibi akıllı köpeklerdir ve hileleri oldukça hızlı öğrenebilirler. Kelly’nin çoban köpekleri hem hileleri çok daha yavaş bir hızda öğrenir hem de sürekli takviye gerektirir. Jan uzun yıllar eğitim almış, ancak ne onun ne de Kelly'nin profesyonel köpek eğitmenleri ve olduğunu iddia etmeyin.Sahip olduğunuz köpeğin türü ne olursa olsun, işte onlara öğretebileceğiniz en sevdiğimiz püf noktalarından bazıları. Köpeğiniz bir sonrakine geçmeden önce bu numarayı öğrenene kadar her seferinde bir numaraya odaklanmanızı öneririz.

El sıkışmak

Köpeğinizi oturtarak başlayın. 'El sıkışın' deyin ve onun pençesini elinizle tutun. Pençesini tutun ve 'İyi köpek' deyin! Pençesini bırak. Bunu her gün birkaç kez yapın.Bir süre sonra, 'El sıkışın' deyin ama onun pençesini tutmayın. Pençesini tek başına kaldırıp kaldırmadığını görün. Değilse, 'El sıkışın' diyerek ve elinizle pençesini tutarak ona ne yapması gerektiğini göstermeye devam edin. Köpeğiniz yavaş değil; o sadece öğreniyorum !

Sallamak, öğrenmesi en kolay püf noktalarından biridir, bu nedenle, hızlı öğrenen köpeklere ve aynı zamanda inatçı olan köpeklere öğretmek iyi bir yöntemdir. Rottweiler .

Pençelerinizi Çaprazlayın

Hileler öğretmeyi seviyorum çünkü eğlenceli, köpekler için teşvik edici ve öğrenmenin ne olduğunu öğrenmelerine yardımcı oluyor. Yeni bir numara göstermek, aile ve arkadaşlar için iyi bir eğlencedir ve insanların köpeğinizle bağlantı kurmasının bir yoludur. Bir misafiri kapıda zıplayarak selamlamak yerine, bir köpeğin oturup çak bir beşlik vermesi daha iyi değil mi?Biraz var aileler arasında daha popüler olan ırklar ve bu türler genellikle itaat ve temel hileleri öğrenmek için daha hızlı olan ırklardan bazılarıdır.

Her zaman öğrettiğim standart numaralar var, ancak arada bir yenisini denemeyi seviyorum. 'Pençelerinizi Çaprazlayın', Bonnie'yi öğretmem biraz zaman alan bir numara. Başlamadan önce birkaç aşamaya böldüm. Bonnie her adımda başarılı oldukça, bir sonrakine geçtim.

Bu gerçekten eğlenceli bir numara. Onunla iyi vakit geçiriyorum. Bonnie sıkılıp etrafta yapacak bir şey ararken, tek yapmam gereken onun numara listesine göz atmasına izin veriyor. Bir ya da iki muamele görüyor, çokça övgü ve kocaman sarılıyor.Çift Çapraz Pençeler

İşte her zaman öğrettiğim standart köpek püf noktaları, ancak bazen yenisini denemeyi seviyorum. 'Pençelerinizi Çaprazlayın', Bonnie'yi öğretmem biraz zaman alan bir numara. Gerçekten iyi öğrendikten sonra, biraz daha ileri gitmeye ve hileyi Double-Cross'a doğru genişletmeye karar verdim.

Başlamadan önce, köpeğinizin ilk Pençenizi Çaprazlama hilesini öğrendiğinden emin olun (bağlantı aşağıdadır.) Sonra ona, Çapraz Pençe numarasını öğrettiğiniz gibi, bu sefer diğer pençeyi kullanarak Çift Çapraz yapmayı öğretin. Köpeğiniz bu sefer muhtemelen bu numarayı çok daha kolay anlayacaktır. İyi şanslar

Getir

Köpeğiniz doğal olarak getirmiyorsa, bir yetişkinin tenis topunu (çok büyükse daha küçük, lastik bir top) kesmesini sağlayın. Tenis topunun içine biraz şeker koyun. Köpeğinize içinde yiyecek olduğunu gösterin ve ona bir tane verin. Ardından topu atın. Başlangıçta onunla koş ve topu al; sonra ona ziyafet verin. Yakında topu fırlatabileceksiniz ve o onu alacak (çünkü o muameleyi istiyor!).

Köpeğiniz bir ödül almak için ne yapması gerektiğini anladıktan sonra, ona ödül vermeden topu iki kez üst üste fırlatmaya başlayın. Yapmaya çalıştığınız şey, ona ikramları gittikçe daha az sıklıkta vermektir, böylece bir gün onu almak için topun ikramlarına ihtiyaç duymaz.Esneme

Köpeğinizin esnediğini her gördüğünüzde, 'Bize esneyin' veya 'Uykulu musunuz' gibi kullanmak istediğiniz komutu söyleyin. Yeterince esnerse ve bu kelimeleri yeterince duyarsa, bu kelimeleri duyduğunda sonunda esner.

Alabama'daki köpek parkları

İşte köpeğinizin gerçekten öğrenmeden önce yapması gereken püf noktalarından biri. Umarım çok esneyen bir köpeğiniz vardır. Sabırlı ol. Bu uzun zaman alabilir. Yavru köpeğinizi esnediğinde gerçekten övdüğünüzden emin olun - tamamen harika bir şey yaptığını düşünecektir. Ve sonunda olacak!

Hangisi

Bir elinize bir ödül koyun, köpeğinizi gösterin ve ardından iki elinizi de kapatın, iki yumruk yapın. Yumruklarınızı altı inç aralıklarla önünüzde tutun ve 'Hangisi' deyin? Köpeğiniz ödülü bulmak için ağzıyla yumruklarınızı kaldırmaya çalışacak, ancak ellerinizi açmayın. Pençesini kullanmaya çalışıncaya kadar bekleyin (yeterince uzun süre beklerseniz kullanacaktır), doğru ele dokunmasına izin verin ve ardından ona ödül verin.

Bunu birkaç kez denediyseniz, ancak köpeğiniz yine de elinize dokunmak için pençelerini kullanmayacaksa, doğru eli göstermek için ağzını kullanmasına izin verin. Aynı derecede iyi olacak ve izleyicileriniz bu numarayı da aynı derecede sevecek.Gel

Köpeğinizi önünüze oturtun. Yerel evcil hayvan dükkanınızdan bir köpek düdüğü kullanarak, bir kez üfleyin ve köpeğinize bir ödül verin. Bunu birkaç kez yapın ve gün içinde birkaç kez tekrarlayın. Bunu birkaç gün boyunca tekrarlayın ve mesafeleri artırın. Köpeğiniz, ıslığı her duyduğunda yakında size koşacaktır.

Köpeğinizin gerçekten sevdiği küçük ama lezzetli bir muamele kullanın. Köpeğiniz evin farklı bölgelerinden size geldikten sonra, dışarı çıkın, sadece çitle çevrili alanlara gidin. Köpeğinizin dikkatinin biraz dağıldığını fark ettiğinizde, düdüğe bir darbe verin ve gelip gelmediğini görün. Şimdiye kadar gelmesi gerekiyordu. Değilse, dikkatiniz dağılmadan daha kısa mesafelere geri dönün ve adımları biraz daha yavaş atın.

Doğru bir geri çağırma komutunu öğretmek, köpeğinize katılmamalarını sağlamak için öğretmeniz gereken ilk şeylerden biridir. inatçı ve zararlı davranış . Gibi inatçı bir köpeğiniz varsa Kafkas çoban veya bir İngiliz Bulldog normalden daha fazla sabır gerektirebilir.Kaz (Hazineyi Bul)

'Hazineyi bul', köpeğin yere kazmak için bir veya iki ön pençe kullanacağı anlamına gelir. İşte komut üzerine öğretmenin bir yolu. Köpeğiniz yakından izlerken birkaç ödül toplayın ve bir havlunun altına koyun. Köpeğinizin havlunun altına girmek için burnunu kullanmasına izin vermeyin.

Onu sözlü olarak cesaretlendirmeye devam edin ve havlunun altında ikramlar olduğunu gösterin ve sonunda havluyu patlatmaya başlayacaktır. O pençeyi biraz hareket ettirdiği anda, 'Hazineyi bulun' deyin! Köpeğinizi hemen elinizden veya hatta havlunun altından bir ödülle ödüllendirin.

Doğal kazıcı olmayan köpekler için bu biraz zaman alabilir. Bu kazma davranışını aradığınızı unutmayın. Teşvik olarak ona havlunun altından veya elinizden ikramlar verebilirsiniz. Tek başına bir muameleyi ortaya çıkarırsa, övün!

Dikkat! Bahçeyi kazan ve kazması nedeniyle sorun çıkaran bir köpeğiniz varsa, bu davranışı teşvik etmek istemeyebilirsiniz.Bir çan çalmak

Bonnie'nin ev temizliği için çocuk oyuncağı olduğunu kabul etmeliyim. Onu on dört haftalıkken aldığımız günden itibaren, arka kapının nerede olduğunu biliyordu ve dışarı çıkması gerektiğinde ekranı hafifçe çizdi. Collie'lerin ev kırması genellikle çok kolaydır ve bu kesinlikle şimdiye kadarki en iyi deneyimdi!

Ancak büyüdükçe ayakları büyüdükçe güçlendi ve paravan kapımızda bir delik açmaya başladı. Cam kapıyı ekrana ulaşamaması için kapatırsak, pençesiyle cama vururdu. Bu onun için işe yaramazsa, dişlerini cama kazıyacaktı. Gerçekten mi! Ses dayanılamayacak kadar korkunçtu. Bonnie'nin kulaklarımızı incitmeden ne zaman dışarı çıkması gerektiğini bize bildirmesi için iyi bir yol bulmalıydım.

Bonnie'ye kendini rahatlatmak ya da dışarı çıkmak istediğinde zil çalmasını öğretmeye karar verdim. Önce ona Dokunma numarasını öğrettim. İkincisi, elimin önüne bir zil astım ve ona dokunmasını sağladım.

En son zili kapıya götürdüm ve elim önünde olmadan zile dokunmasını sağladım.

Video, takip etmeyi oldukça kolaylaştırmalıdır. Ancak önce köpeğinize Dokunma numarasını öğrettiğinizden emin olun. Numarayı çok daha kolaylaştırmalı. İyi eğlenceler!

Bir Baston Al

Bonnie geçen sonbaharda bir kova almayı öğrendi. Cadılar Bayramı zamanıydı ve çocuklar, dost komşularından şekerlemeler isteyen siyah ve turuncu kovaları taşıyorlardı. Ona kovayı sapından tutmasını ve bana şeker mi muamele ediyormuş gibi getirmesini öğretsem çok tatlı olacağını düşündüm. Eğlenceli bir numaraydı ve Bonnie bunu birkaç hafta içinde öğrendi.

Bunu öğrendikten sonra başka şeyler almaya ve bana getirmeye başladı. Onun için uzun sürmedi bana oyuncak getir ve havlular. Yakında bana havlu getirdiği bir video yayınlayacağım. Bugün için farklı bir videom var.

Bildiğiniz gibi sol ayağım kırıldı. Büyük bir siyah alçı giyiyorum ve etrafta dolaşmama yardım etmesi için baston kullanıyorum. Geçen gün bir sandalyede oturuyordum ve bastonum yere düştü. Bonnie, tekrar oyun oynadığımı düşünmüş olmalı çünkü ona doğru yürüdü, bastonu aldı ve bana verdi. Şaşkındım! Ne kadar akıllı bir köpek.

Şimdi Bonnie ne zaman düşürsem ya da alamayacağım yerdeyse bastonu bana getiriyor. Numaraların bu kadar işe yarayacağını hiç düşünmemiştim. Yaralanmama yardım etmesi Bonnie için ne harika bir şey.

Arkanı dön

Köpeğinizin size bakmasını sağlamakla başlayın. Köpeğinizin elinizde bir muamele görmesine izin verin. Kıpırdamadan durun ve 'Arkanı dön' deyin. Köpeğin burnunu ödülle sola (saat yönünde) yönlendirin, böylece bir daire çizsin. Karşı karşıya kaldığı yere tekrar döndüğünde, 'İyi köpek' deyin! ve ona ziyafet verin.

Biraz pratik yaptıktan sonra, ödülü önünüzde tutun, böylece köpeğiniz onu görebilir ve 'Arkanı dön' diyebilir, ancak burnunu yönlendirmeyin. Kendi başına dönüp ziyafeti almaya hazır olup olmadığına bakın. Çok yakında, 'Lassie' diyebileceğinden daha hızlı dönecek!

'Sola Dön' kelimelerini kullanmayı seçerseniz, bunları her zaman kullanın. Bazen 'Arkanı dön' ve diğer zamanlarda 'Sola Dön' seçeneğini kullanmayın. Tutarlı olun.

Bu, küçük köpekler için harika bir numara. siyah pomeranya veya chigi çünkü hileyi tamamlamak için herhangi bir boyut gerektirmez.

Piyano çalmak

Köpeğiniz burnuyla piyano çalmayı tercih ederse, sorun değil, yaptığı için onu ödüllendirin. Pençeleriyle oynamasını tercih ediyorsanız, bunun için onu ödüllendirin. Köpeğinizin kafasının karışmaması için olabildiğince tutarlı olun.

Painoyu ToysRUs'tan satın aldım. Birçok köpek sahibi, köpekleri için oyuncak klavyeler de kullanır. İyi şanslar ve iyi eğlenceler! Bu numara daha karmaşık olduğundan, en iyisi hızlı öğrenen köpekler için ayrılmıştır, Alman Çoban Köpeği gibi .

Dalga

Köpeğiniz bu numarayı öğrenmeden önce nasıl tokalaşacağını bilmelidir. Köpeğinizle yüzleşin ve elinizi sallayacakmış gibi uzatın. Köpeğiniz sallamak için pençesini kaldırdığında, tutmayın, sadece elinizi geri çekin ve 'El sallayın' deyin. Sonra köpeğinize bir ödül verin.

İlk başta köpeğiniz pençesini çok yükseğe kaldırmayabilir. Ama onu orada tutarsa ​​ona bir ödül vereceğinizi anladığında, onu alacak. Elinizle biraz alay etmeniz gerekebilir, böylece onunla titreyeceğinizi düşünebilir. Elinizi biraz sallamak, pençesini sallama hareketine sokmaya yardımcı olabilir.

Bir Kova Taşı

Bir süredir Bonnie ve ben yeni bir numara üzerinde çalışıyoruz. Getirmek için doğal bir yeteneği var ve bu yüzden onu topları kovalaması, toplaması ve bana getirmesi için teşvik ediyordum. Evin etrafından başka şeyler almayı da öğrenmesini istediğime karar verdim.

Birkaç ay önce Bonnie'ye kova taşımayı öğretmeye başladım. Bunun üzerinde azar azar, haftada birkaç kez çalıştık. İlk başta plastik sapa dokunmakla ilgilenmedi, ben de üzerine fıstık ezmesi sürerek başladım. Bonnie ağzını kabzaya koymakta rahat hissettiğinde, numara daha kolay hale geldi. Bonnie'nin kovayı alıp taşımayı nasıl öğrendiğini görmek için videoyu izleyin. Bu onun gerçekten sevdiği bir numara ve size başka bir zaman göstereceğimiz başka numaralara yol açtı. Mutlu eğitimler!

Çak beşlik

Köpeklerime numara yapmayı öğretmekten her zaman zevk almışımdır. Yapacak hiçbir şeyim olmayan birkaç dakikam olduğunda kısa bir süre için yapabileceğim bir şey. Bonnie benim için yeni bir köpek olduğundan, ona daha önce hiç öğretmediğim numaraları öğrenmek ve öğretmek için ilham alıyorum.

'Çak Bir Beş' hiç öğretmediğim bir numara, ancak köpeklerin bunu yaptığını gördüm ve nasıl yapılacağına dair talimatları okudum. Her zaman yapmak oldukça kolay gibi göründü, ama ben hiç denemedim. Öyleyse şimdi Bonnie ile deneme zamanı gelmişti.

Hileyi çabucak öğrendi. Ona üç aylıkken el sıkışmasını öğretmiştim, bu yüzden bize pençesini vermeye alışmıştı. 'Çak bir Beşlik' için diğer pençeyi kullanmasına karar verdim.

Bonnie'nin 'Çak Bir Beşlik' i öğrenmesiyle ilgili kısa bir video hazırladım. Köpeğiniz 'Çak Bir Beşlik' yapabilir mi?

Konuş ve Sessiz

Köpeğinizin oynamayı sevdiği, bir topla yakalama veya bir oyuncakla saklanıp arama gibi bir oyun seçin. Ardından, 'Haydi oynayalım!' Diyerek onu heyecanlandırın. Oynamak istiyorum'? ve ona topu veya oyuncağı gösterin. Zıpla ve aptalca davran ki havlıyor ve sonra 'İyi köpek, konuş' diyor! Ardından oyunu 'Konuş'u öğrenmenin ödülü olarak oynayın.

Bir köpeği havlatamazsınız, ama onu mutlu edip heyecanlandırabilirsiniz, böylece havlamak ister. Bir süre sonra, 'Konuş' dediğinizde köpeğiniz havlayacaktır.

Dikkat! Havlaması nedeniyle zaten sorun yaratan bir köpeğiniz varsa, bu davranışı teşvik etmek istemeyebilirsiniz. Öğretmenin uygun olduğuna karar verirseniz, 'Sessiz' i de öğretmeyi unutmayın.

'Sessizliği' Öğretmek: Köpeğiniz zaten nasıl konuşacağını biliyorsa bu en kolayıdır. Muhtemelen daha yaşlı köpekler için daha iyidir ve daha az genç köpekler için .

Köpeğinize Konuşmasını veya havlarken yakalamasını söyleyin. Onun önüne geç ve 'Sessiz ol' deyin. Durduğu an, nefes alsa bile, ona bir ödül verin. Görsel bir sinyal eklemek için elinizi veya avucunuzu yüzünün önünde tutmak isteyebilirsiniz. Sık sık 'sessiz' oynamaya çalışın ve köpeğiniz 'Sessiz' kelimesini sevecektir.

Köpeğinize Sessizliği öğretirken, sessizlik süresini kademeli olarak 2 saniyeden 5 saniyeye veya daha fazlasına çıkarın. Ardından, numarayı anladığında bir oyun yapın. Ona 'Konuş', 'Konuş', 'Konuş' ve ardından 'Sessiz' deyin. Sonra tekrar 'Konuşun'. Arkadaşlarınızı eğlendirecek harika bir numara ve yavrularınız çok akıllı görünecek!

Bir Doku Alın

Çoğunuzun bildiği gibi, numaralar konusunda çok iyiyimdir. Bir köpeğe aynı anda hem öğrenmeyi hem de eğlenmeyi öğretmenin en iyi yollarından biri olduklarını düşünüyorum. Küçük yavru köpekler bile hileler öğrenebilir.

Geçen ay iki günlük bir köpek eğitimi seminerinde püf noktaları öğretmekle ilgili yeni şeyler öğrendim. Aslında tüm hafta sonu hilelerle ilgiliydi. Her tür köpeğin aynı anda hem öğrenip hem de performans sergilediğini görmek çok eğlenceliydi.

Bir köpek nasıl geri alınacağını öğrendikten sonra, her türlü getirme hilesini öğrenebilir. Bonnie gençken bir topla oyun oynardık. Daha sonra oyuncaklarla getirme oynadı. Çok oynadık ve çok geçmeden Bonnie için çok özel bir oyun haline geldi.

Sonra, sapını ağzına alarak bir kova almasını öğrettim. Bir top veya oyuncaktan farklı tadı olan ilk şeydi. Oradan Bonnie'ye kovayı taşımayı öğretebildim. Daha sonra havluları aldı ve bana getirdi. Bana bir şeyler getirdiğinde her zaman Bonnie'yi ödüllendirdim. Şimdi bana uzaktan kumandayı, telefonu ve terliklerimi getiriyor. Bonnie için bu harika bir oyun. Bana göre eğlenceli ve kullanışlı. Bana bir şeyler getirerek bana yardım etmesini söyleyebilirim.

Sonra, Bonnie'ye bir mendil almayı öğrettim. Bir mendilin tadı ağzına koyduğu her şeyden çok farklıdır. Ama Bonnie'yi bana bu eşyaları tükürmek ya da çiğnemek yerine verdiği için ödüllendirdiğim için, mendili almayı çabucak öğrendi ve bana verdi. Hile, Bonnie'nin geri almayı öğrendiği tüm diğer şeyler yüzünden kolaydı. Şimdi Bonnie'den ev misafirime bir peçete vermesini isteyebilirim. Bu harika bir numara ve insanları güldürüyor. Ve hapşırırlarsa, o da onlara yardım edebilir!

Hula Hoop'tan Atla

Köpeğiniz çemberden geçmek konusunda endişeliyse, bir muamele yapın ve onu cezbedin. Kendinden emin oluncaya kadar kasnağı yerde tutun. Sonra onu yükseltmeye başlayabilirsiniz. Sonuçları aceleye getirmeyin. Sabır karşılığını verir.

Çemberden atlama tekniğini öğretmek, köpeğinizin başlamamasını sağlamak için iyi olabilir başka şekillerde zıplamak .

Yavaş ilerleme

En sevdiğim numaralardan biri her zaman 'emekleme' olmuştur. Bonnie emeklemeyi haftalarca öğrendi ve şimdi arkadaşlarıyla paylaşmak için gerçekten pürüzsüz ve rahat bir numaraya sahip.

Ben onun yanındayken Bonnie'yi yere yatırarak başladım. Sonra burnunun önünde bir muamele tutarak, tedaviyi ondan uzaklaştırdım, böylece yerde kalırken onu takip edebilsin. Köpeklerin çoğu ayağa kalkıp ödülü almaya çalışır ve Bonnie de aynı şeyi yapar. Arka ucunu kaldırdığında, hafifçe vurdum ve ona tekrar yere koymasını gösterdim. Muameleye olan arzusundan, biraz ileri gitti. Bunu yapar yapmaz çılgınca övdüm ve ona ziyafet verdim. Biraz emeklemişti. Bunu her gün birkaç kez iki veya üç dakika boyunca defalarca uyguladık.

Bir köpeğe sürünmeyi öğretmenin en zor kısmı, yerde oturmaktan köpeğinizin yanında durmaya geçmeniz gereken geçiştir. İşte bunu nasıl yaptım. Bir ölçü buldum. Sonra çubuğun dibine küçük bir plastik bardak bantladım. Fincana birkaç parça lezzetli ikram koydum.

Sonra ayakta dururken, ölçüyü Bonnie’nin burnunun önünde tuttum ve onu emeklemesi için ikna ettim. Benim ayağa kalkmaya alıştıktan sonra, her durumda rahat bir şekilde emeklemeye başladı. Bonnie’nin videosuna bakın. Sanırım bu yöntemle, emeklemenin köpeğinize çok fazla sorun yaşamadan öğretebileceğiniz bir numara olduğunu göreceksiniz.

Bu, hızlı öğrenen köpekler için başka bir harika numaradır. Kaniş Bernese Dağ Köpeği Karışımı .

Dilenmek

Köpeğinizi size bakacak şekilde oturtun. En sevdiği ikramını başının hemen üzerinde tutun ve ona 'Lütfen söyleyin' deyin. Köpeğiniz muhtemelen tedaviye ulaşmak için ön ayaklarını yerden kaldıracaktır. Ayaklar kaldırılır kaldırılmaz, biraz da olsa ona ziyafet verin.

Bu çoğu köpek için zor bir numaradır. Tedaviyi yapmadan önce her seferinde biraz daha bekleyin, ancak köpeğinizin sırt üstü düşmesine izin vermemeye dikkat edin. Köpeğinizin dengesini geliştirmesine yardım ediyorsunuz. Nazik olun ve bunu yalnızca birkaç kez yapın.

Saygıyla eğil

Yöntem 1: Köpeğinizin başını öne eğik şekilde büyük bir esneme hareketi yaptığını gördüğünüzde, 'Eğil' deyin. Her uyanıp esnediğinde, 'selam verin' deyin. Bir gün 'selam ver' diyeceksin. ve köpeğiniz çok gerilecek, ama eğiliyormuş gibi görünecek. İşi biter bitmez ona ziyafet verin.

Yöntem 2: Köpeğiniz ayakta dururken bir muamele yapın ve yere yakın, burnunun altında tutun. Köpeğiniz onu almak için yere uzandığında (uzanmaya çalışabilir), arka ucunu yukarıda tutmak için elinizi karnının altına kaydırın. Onu bu pozisyonda tutun ve 'Selam verin' deyin. Tedaviyi burnunun yanında tutun ama onu beslemeyin. Bir saniye orada kal, onu serbest bırak ve sonra ikramla besle.

İPUCU (Yöntem 1): Bunun gibi hileler işe yarıyor çünkü köpeğinizin yaptığı bir şeyle kelimeler koyuyorsunuz. Bunu anlamak bazı köpeklerin diğerlerinden daha uzun sürebilir. Bazı köpekler bunu bir haftada öğrenir ve bazıları yıllar alır… evet, yıllar! Ama bir gün 'Bir selam ver' diyeceksiniz ve belki, sadece belki, köpeğiniz selam verecek.

İPUCU (Yöntem 2): Köpeğinizi eğme pozisyonundayken ödüllendirirseniz, gelecekte ödülü elinizde görene kadar eğilmeyecektir. Tedavinin daha sonra geldiğini öğrenirse, sizin için her zaman tam orada onsuz performans göstermeye istekli olacaktır.

Geri dön

Bu çok kolay! Köpeğinize dönük durun ve ona doğru yürürken 'Geri Dön' deyin. Yoldan çekilmek isteyecek ve otomatik olarak geriye doğru yürüyecek!

Köpeğiniz düz bir çizgide geri yürümezse, bir duvara karşı veya dar bir koridorda pratik yapın. Köpeğiniz sizinle geriye doğru yürüdükten sonra, ona doğru sadece bir veya iki adım yürümeyi deneyin. Sonunda, hareketsiz durabilecek ve 'Geri Dön' diyebileceksiniz.

Burgu

Benzer olan iki numarayı birlikte öğretmeyin. Aynı anda 'Döndür' ve 'Döndür' öğelerini öğretmek köpeğinizin kafasını karıştıracaktır.

'Döndür' komutu size doğal gelmiyorsa, birçok insanın seçtiği şeyi kullanın: 'Doğru Git'. Komutların seçimi tamamen size bağlıdır. Ayrı bir numara olarak 'Geri Dön' ü öğrettiğinizde, sizin için uygunsa 'Sola Git' diyebilirsiniz.

'Döndür', 'Arkanı Dön' ile aynı numaradır (yukarıya bakın), ancak bu sefer köpeğiniz sola değil sağa (saat yönünün tersine) döner.

Köpeğinizin size bakmasını sağlamakla başlayın. Hareketsiz durun ve 'Dön' deyin. Köpeğin burnunu ödülle sağa doğru yönlendirin, böylece bir daire çizsin. Karşı karşıya kaldığı yere tekrar döndüğünde, 'İyi köpek' deyin! ve ona ziyafet verin.

'Sağa Dön' kelimelerini kullanmayı seçerseniz, bunları her zaman kullanın. Bazen 'Döndür' ü ve diğer zamanlarda 'Sağa Dön' ü kullanmayın. Tutarlı olun.

Köpeğiniz 'Arkanı Dön' (veya Sola Dön) ve 'Döndür' (veya Sağa Dön) öğrendikten sonra, onları bir araya getirebilir ve köpeğinizin gerçekten akıllı görünmesini sağlayabilirsiniz. Önce köpeğinizin 'Arkanı Dönmesini' sağlayın (sola dönün) ve ardından 'Dön' deyin (sağa dönün). Yine de dikkatli olun, köpeğinizin başı dönmesin!

Turn Around ve Twirl'ü ayrı ayrı öğrettiğinizden emin olun. Köpeğinizin ilkini çok iyi öğrenmesini bekleyin.

Yatağa git

'Yatağa git' yatağa gitmek VE uzanmak demektir. Sadece 'Yatağa git' demelisin. Sizden 6-10 fit uzağa bir yatak, battaniye veya havlu koyun. Yanında köpeğinle 'Yatağa git' deyin! ve sonra birlikte yatağa gidin. Köpeğinizi yatağa yatırın, ona bir ödül verin ve övün. Bu, eğer varsa, sandık eğitimi sırasında da yapılabilir. doğru sandığı seçtim yavru köpeğiniz için.

Birçok kez tekrarlayın. Daha sonra köpeğinizi tek başına göndermeyi deneyin. İlk önce, birisinin yatakta ikramla beklediğinden emin olun. Daha sonra köpeğiniz bunu kendisi yapacak ve yatarken ona doğru yürüyüp onu ödüllendireceksiniz.

Pek çok tekrar gerektirecek, ancak yatağa yatıp yatmanın kendisine bir ödül kazandıracağını anlamaya başlayacaktır. Köpeğinizin nasıl uzanacağını bilmesi önemlidir. İlk başta köpeğinizin aşağı inmesini sağlamak için yumuşak bir şekilde aşağıya uzanın demeniz gerekebilir, ancak çok fazla kullanmamaya çalışın. Söylemek istediğin şey 'Yatağa Git'. Unutmayın, 'yatağa git' yatağa gitmek VE uzanmak demektir.

Dokunma

İşte biraz tuhaf görünebilecek bir numara, ama yine de Bonnie'ye öğrettim. Numaraya Dokunma denir. Bu, ondan dokunmasını istediğimde Bonnie'nin burnunu bir şeye dokunduracağı anlamına geliyor.

İlk olarak, Bonnie'nin kokusunu alabilmesi için avucuma bir köpek maması sürdüm. Elimi Bonnie'nin önünde tutarak başladım. Burnunu elime dokundurur dokunmaz tıkladım ve ona bir ödül verdim. Tıklayıcı kullanmıyorsanız, 'Evet' demek ve ardından onu da ödüllendirmek kadar iyidir.

Hepsi bu kadar. Sadece elime dokun ve ödüllendir. Kolay, değil mi? Ama neden bir köpeğe dokunmayı öğretelim? Bunu Bonnie'ye öğretmemin sebebi, burnunu kullanarak zil çalmasını istememdi. Elime burnuyla dokunabilirse, daha sonra burnuyla bir zile dokunabilir.

Daire

Köpeğiniz size dönük haldeyken, bir ödül alın ve köpeğinizin burnunu vücudunuzun sağına ve çevresine yönlendirin. Tedaviyi arkanızda ve önünüzde takip etmesine izin verin. Köpeğinize ödül verin ve onu övün. Çevrenizde tam bir daire çizecek.

Başlangıçta, köpeğiniz arkanızda dolaşırken ve öne geri döndüğünde birkaç ödül vermeniz gerekebilir. Günde birkaç kez, ancak yalnızca beş dakika kadar, günde iki veya üç kez uygulayın.

Basketbol oyna

Bu numara çok sabır gerektirebilir. Öğretmek için gerekenlere sahip misiniz? Videodaki adımları izleyin ve tüm eğitiminizi eğlenceli hale getirmeyi unutmayın. Eğlenmiyorsanız biraz ara verin ve oynayın.

Her zaman iyi bir notla bitirin. İyi şanslar!

alman kurdu 101

Yorumlar

V Knight
Öğretme tarzınız çok olumlu. Videoları izlemek çok eğlenceliydi. Bir Golden Retriever'im ve iki Belçikalı Tervuren'im var ve Terv'lerden biri bir sürü numara öğrendi, ancak videolarınıza birkaç teşekkür daha ekleyeceğim. Diğer Belçikalı Tervuren'im merdivenlerden çok korkuyor ve onu merdivenlerimizden yukarı ve aşağı taşımalıyım. Her şey başladı çünkü bir kez takıldı ve merdivenlerden düştü. Çok hassas ve bazen tuhaf bir cins olduğu için büyük bir korku geliştirdi. Onu tekrar merdivenlerden aşağı inmesi için eğitebileceğim bir yol düşünebiliyor musun? Yemeyi reddettiği ikramları denedim ve o kadar korktu ki, merdivenlerde fırlatıp attığı için daha fazla kaymasına neden oldu. Diğer köpekler merdivenlerden yukarı ve aşağı yürür. Bana verebileceğin her türlü tavsiyeden memnun olurum.
Kelly Wilson
Yorumunuz için teşekkürler! Yiyecekleri denediniz ve ikramları değil misiniz? Bazen yüksek ödüllü yiyeceklerin farklı bir sonucu olabilir. Kemiksiz pişmiş tavuk veya kırmızı eti denerdim. Merdivenleriniz tahtadan yapılmışsa, bir halı koşucu eklemeyi düşünün, böylece yavrularınız daha fazla çekiş sağlayabilir. Bacak patlamaları ve olumlu övgüler de dahil olmak üzere, köpeğinizin dikkatini olumlu pekiştirmeyle dağıtmayı da deneyebilirsiniz. Her seferinde bir adım, çok yavaş alın. Köpekler bir şeyden korkmayı öğrendikten sonra, sürekli tekrar ve pratik yaparak korkuyu unutmaları gerekir. İyi şanslar!
Karen
Harika yardım. Teşekkürler. Bunların yaklaşık yarısına hakim olduk.
Kelly Wilson
Harika iş, devam edin !!
Linda Anderson
Köpeğinizin 'Bonnie' nin öğrenmekten zevk aldığını görmek ne büyük bir zevk. Evet, tekrar işe yarar! Bugün iki cairn teriyerim var ... 1 yaşında ve 2 yaşında. Daha önceki deneyimlerimden (15+ yaşına kadar yaşayan 2 cairns), gençleri bir muameleyi veya 'iyi çocuk' patlamasını memnun etmek için sevgileriyle sözcükleri ilişkilendirme konusunda eğitmeye devam ettim. Herzaman pozitif. Deneyimlerimizden çok şey kazanıyoruz. Bastonla yaptığınız eğitim gibi,
Kelly Wilson
Linda'nın yorumları için teşekkürler! Paylaşmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!