Kurt Gibi Köpek Irkları: Kurtlara Benzeyen 18 Farklı Irk

Kurt Gibi Köpek Irkları: Kurtlara Benzeyen 18 Farklı Irk

Kurt benzeri bir köpek ırkı mı arıyorsunuz, ancak aileniz için hangisinin mükemmel olduğundan emin değil misiniz? Binlerce yıldır biz insanlar kurtlardan büyülendik. Görünüşlerinden, sürülerine bakma ve avlanma şekillerine kadar. Uzun zamandır içindeyiz görkemlerine hayranlık duymak bu yüzden çevrelerinde pek çok folklor merkezi var.

Ancak maalesef evcilleştirilmiş bir evcil hayvan olarak hayata uygun olmayan vahşi yaratıklar. Gerçeğini alamayacak olsanız da, dışarıda alabilecek birçok kurt benzeri ırk var. kurt gibi doğanı tatmin et . Birkaç kurt melezi de vardır, ancak bu türler aldatıcıdır ve sahiplik tipik olarak düzenlenir.İşte bu kılavuzda, kurt-köpek bağlantısı hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Ayrıca evcil hayvan olarak sahip olmanın neden harika bir fikir olmadığını da inceliyoruz. Daha sonra sizi resimlerle birlikte 18 kurt doppelganger'dan geçireceğiz. Bu görmene yardımcı olacak ne kadar kurt gibi bu köpek ırkları. Öyleyse, bu güzel kurt benzeri köpeklerle yakınlaşalım ve kişiselleşelim.

Wolf-Dog Tarihi

Evcilleştirilmiş köpeklerin (canis lupusiliaris) gri kurdun (canis lupus) torunları olduğu birçok kişi tarafından düşünülmektedir. Ve zamanla, gri kurt basitçe biz insanlar tarafından evcilleştirildi. Uzun zamandır genel inanç buydu, ama tıpkı hayattaki çoğu şey gibi, o kadar basit değil .Son araştırmalar, evcilleştirilmiş köpeklerin kurtların büyük-büyük-büyük-büyük büyük torunları olmaktan ziyade, uzun süredir kayıp kuzenlere benzediğini gösteriyor. Öyle kaybettiler ki, kurtun (kurdun kendisinden değil) bir atasından geliyorlar. 15.000 ila 40.000 yıl önce evcilleştirildi . Ve o zamandan beri çok şey değişti.

Her şey biraz çamurlu, ancak bildiğimiz şey, evcilleştirilmiş köpeklerin hala Kurtlarla aynı D.N.A . Öyle ki, tarihlerindeki zor zamanları ve bölgeleri tam olarak belirleyerek bize kurtlarla olan bağlarını anlatabiliriz.

Ayrıca DNA'larının benzer olduğunu biliyoruz çünkü çiftleşip verimli kurt melezleri üretebilirler. Ve bazı evcil köpek türlerini birlikte üreterek, daha kurt gibi görünmelerini sağlamak için belirli genleri yeniden etkinleştirebilirsiniz. Aşağıdaki kurt benzeri köpekler listesinde hangi cinslerin olduğunu göreceksiniz. ortak kurt benzeri görünüm yaratmak için.Bu, özlem duyanlar için harika bir haber. evcil bir köpeğin sahibi bir kurt vücudunun içinde. Bu yüzden, sadece sizin için, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi 18 kurt benzeri ırktan 18 tanesini bulduk.

18 Kurt Gibi Köpek Irkları

Kurt benzeri köpekler için burada olduğun kısma gelelim! İşte kurtlara en çok benzeyen köpek ırkları listemiz. Bazılarını yaparsın ormanda iki katına çıkmak ve bazıları çantanıza sığacak kadar zarif olan sevimli kurt köpeklerine benziyor (belki de büyük olabilir!)

Bu adamlardan birkaçı, bilimsel deneylerin doğrudan bir sonucu olan kurt melezleridir. Ancak bazıları, yukarıda bahsettiğimiz yeniden aktive olmuş kurt benzeri gene güveniyor. Onlar hakkında bilmeniz gereken her şey, sadece kurt gibi mi yoksa bir kurt melezi mi oldukları da dahil olmak üzere, bölümlerinde açıklanmıştır.
Sibirya kurdu

Sibirya kurdu ağaç kütüğü üzerinde oturuyor

Kurt benzeri köpekleri düşündüğünüzde, Sibirya Kurdu herkesin aklına gelen ilk kurt benzeri köpektir. Sibirya kurdu aynı zamanda en popüler köpek türü Bu listede ve en yaygın aile köpeklerinden biri. İlgi odağı olmayı seven, sesli ve komik bir köpek. Huskies ayrıca insanları tarafından kucaklanmayı sever.

O, amacının geniş buzlu arazilere ağır kızaklar çekmek olduğu Sibirya'nın soğuk topraklarından geliyor. Hem insanları hem de malları taşıyan bu adamın dayanıklılığı ve gücü var. Çok enerjisi var ve bu adamlardan birini hayatınıza kabul ederseniz, ona ayak uydurabilecek aktif bir aile olmanız gerekir.

Son zamanlarda, yetiştiriciler Sibirya kurdu ile bir kurt karıştırdılar. gerçek Kurt Hibrit . Bu kulağa ilgi çekici gelse de, evcil bir köpekten çok vahşi bir hayvana benziyor. Kurt içeriği yüksek olduğu için ailelerin çoğuna uygun değildir. Ama yine de kontrol et çünkü o bir güzel yaratık !

shih tzu köpekler 101

Alaska Kurdu

Alaskan Malamute Alanda

Alaska Kurdu Husky’nin Büyük kardeş , o kadar büyük ki, Husky'den iki kat daha ağır olabilir. Daha büyük vücudu ekstra kabarık kürkle kaplıdır, bu yüzden çok fazla köpek kılı hayranı değilseniz, bu muhteşem çocuğu evinize davet etmek istemeyebilirsiniz.O süper sevimli ve şefkatlidir, bu yüzden bir kurda sarılmayı hayal ettiyseniz, bu muhtemelen sizin en yakın (ve en güvenli!) Şansınızdır. Husky gibidir, ancak evde çok daha sakin ve çok daha nazik bir dev gibidir.

Bu adam Alaska'dan ve Alaska kabileleri tarafından kabileler arasında ağır arabaları çekmek için kullanıldı. Bu yük çocuğu da çok fazla güce ve enerjiye sahip ve güçlü bir lidere ihtiyacı var. Onu yakalamayı düşünüyorsanız ona tasma üzerinde nasıl güzelce yürüyeceğini öğretmelisiniz.


Çekoslovak Wolfdog

Çekoslovak Wolfdog

Çekoslovak Kurt Köpeği bir kurda çok benziyor. Ayrıca şöyle bilinir Çekoslovak Vlack 1950'lerde Çek ordusu tarafından yaratılan nispeten yeni bir türdür. Soğuk Savaş'ta kana susamış ve acımasız bir devriye köpeği olacak şekilde tasarlandı. Sonuç oldu çok farklı ve yabancılardan şüphelenmesine ve uyanık olmasına rağmen, evcilleştirilmiş ebeveynine benzer şekilde daha sevimli ve sevecen.

O bir Karışık Alman Kurdu bir Karpat kurdu ile ve kesin olmak gerekirse, etrafta % 6 kurt ve% 94 Alman kurdu . Bu cins, henüz Amerikan Kennel Kulübü tarafından resmen tanınmadı, ancak çok aktif aileler için popüler bir arkadaş olduğunu kanıtlıyor.Aynı zamanda arama kurtarma, gütme, çeviklik, izleme, taslak hazırlama ve çalışan köpek sporlarında da kullanılır. Bu köpek ilk kez köpek sahibi için değildir ve mutlu ve sağlıklı olması için günde 2 ila 3 saat egzersiz yapması gerekir. Ama sıkı çalıştığınız sürece, bu kurt melezi bir evcil kurda alabileceğiniz en yakın yaratıklardan biridir.


Saarloos Wolfdog

Karda Saarloos Wolfdog

Saarloos Wolfdog, başka bir kurt doppelganger ve yetiştiriciler ve kurt uzmanları Saarloos Wolfdog'un yüz ifadelerinin vahşi bir kurdunki ile neredeyse aynı olduğunu düşünün. Hollandalı bir yetiştirici onu 1930'larda yarattı ve aynı zamanda vahşi Avrupa kurtları ve Alman Çobanlarının bir karışımı.

Saarloos nazik bir köpek, ama insanlarına aşırı derecede sevimli değil. Vahşi içgüdülerini koruyor ve arkadaşlığını tercih ediyor. dört ayaklı paket . Ayrıca belirsiz durumlardan kaçınacağı ve bilinmeyen yabancılarla temastan kaçınacağı için kurtlara benzer.Saarloos Wolfdog, insanlarıyla arkadaş canlısı ve akşamları ayaklarınızın dibinde oturmayı seviyor - bu da onu kucak köpeklerini sevmeyenler için mükemmel kılıyor. Yine, o ilk kez sahibi değil ve bedenini ve zihnini mutlu etmek için birkaç saat yoğun egzersize ihtiyaç duyuyor.


Kuzey Inuit Köpeği / Utonagan

Utonagan Köpek

Birçoğu bu iki köpeğin farklı türler olduğuna inanıyor, ancak aynı şey var; isimleri sadece farklı yerleri temsil ediyor. The hit dizisinin hayranıysanız bu köpekleri tanıyabilirsiniz. Game of Thrones . Kuzey Inuits kullanıldı çünkü onlar etraflarında çocuklarla birlikte güvenle sette çalışacak kadar arkadaş canlısı, en yakın görünümlü kurt benzeri köpeklerdi.

1980'lerde yaratılan başka bir yeni türdür ve Husky, Alaskan Malamute ve Alman Çoban köpeğinin bir karışımı oldukları düşünülmektedir. Sahipler kişiliklerini karşılaştırır Husky'nin , enerjik, arkadaş canlısı ve eğlenceli. Bu adamlardan birine sahip olacak kadar şanslıysanız, çocuklar için harika bir arkadaştırlar.


Tamaskan

Tamaskan Köpekleri Çim Üzerinde

Tamaskan başka kolayca yanlış kurt köpeği ama Çek Vlak veya Saarloos'tan farklı olarak soyunda kurt kanı kaydı yok. Bunun yerine, karışıma atılan diğer bazı bilinmeyen kızak köpekleriyle bir Husky ve Malamute melezidir. Tamaska, birçok Kuzey Amerika Kızılderili dilinde 'Güçlü kurt' anlamına gelir.Kuzey Inuitleri gibi, kişiliği açısından Husky'ye çok benziyor. Yani, onun yüksek enerjisiyle başa çıkabildiğiniz sürece, ailenize mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Husky'den daha rahat, sadık ve eğitilebilir, öyle ki çalışan bir silah köpeği ve terapi köpeği olarak kullanılıyor.


Kugsha

Tarlada Kugsha Köpek Cinsi

Kugşa'lar tarih belgelenmemiş ve kafa karışıklığıyla çevrili. Ortaya çıkarabileceğimiz şey, onun bir Alaska Malamute karışımı, muhtemelen kurtlarla birlikte olduğu, ama hepsi kime sorduğunuza bağlı. Kurtlarla karıştırılırsa, o kadar uzun zaman önceydi ki, bir kurt melezi olarak sayılmaz.

Başlangıçta Amerikan Husky olarak adlandırıldı, ancak bu Husky severler için pek de iyi gitmedi. Bu yüzden şimdi Kugsha veya Amerikan Malamutu olarak adlandırılıyor.

Ağırlık ve büyüklük açısından kendini Husky ve Malamute arasında . Kolayca eğitilemeyen bağımsız köpekler olmalarına rağmen (ilk kez köpek sahipleri dikkatli olun), yalnız kalmaktan nefret ediyor. Öyleyse, bu çocuğu aile katında karşılamayı düşünüyorsanız, birisinin günün çoğunda evde olması gerekir.


Alman Kurdu

Alman Kurdu Kurt Gibi Bakıyor

Alman Kurdu, köpek dünyasında tanınmış bir köpektir ve 3rd Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Standart ceketi ve renkleri kurda benzemiyor, ancak daha nadir renkleri var saf beyaz gibi , saf siyah , ve daha az yaygın olarak mavi .

Alman Çobanları aynı vahşi görünümlü yüze ve çerçeveye sahiptir ve eğitilebilirliği, insan sadakati ve yeniden etkinleştiren kurt genleri nedeniyle birçok kurt haçında kullanılır. Bazı insanlar diyor ki uzun saçlı Alman Çobanlar vahşi doğada bulacağınız bir kurda oldukça benziyor.

Kendisiyle çok zaman geçirebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gereken son derece enerjik ve zeki bir köpektir. Ayrıca, bu çocuğu korumak için çok sayıda oyuncağa ve zeka oyununa yatırım yapmak da çok önemlidir. akıllı beyin uyarılmış. Kurt benzeri bir bekçi köpeği arıyorsanız, bu sizin için bir cins.


İsveççe Vallhund

İsveççe Vallhund

Hiç merak ettin mi bir Corgi ve bir kurt karışımı gibi görünürdü ? Artık merak etmeyin, okuyucu, çünkü İsveçli Vallhund tam olarak yavrularının nasıl görüneceği. Bu sevimli küçük kurt benzeri köpek 14 inç uzunluğa kadar duruyor ve bu listedeki en kısası. Mini bir kurdun peşindeyseniz, bu adamdan başkasına bakmayın.

Antik efsanenin bu Viking köpeği, yaklaşık 1200 yıl öncesine dayanıyor. Aynı Corgi gibi çoban köpeğidir ve aynı ayak bileği kıstırma tekniğini kullanır. Sığırlara patronluk taslamadığında, ailesiyle oynamayı seviyor . Hayatın her dakikasını sever ve yüzünde her zaman bir gülümseme vardır. Bu sevimli ve sevimli köpek, aktif ailelere ve çocukları olanlara harika bir katkı sağlar.


Samoyed

Samoyed Yatıyor

Samoyed, kucaklaşmayı seven cennet gibi bir köpek bulutudur. Ağırlığının bir buçuk katını çekebilen başka bir eski kızak köpeğidir. ekstra özel amaç . Bu da dondurucu gecelerde onları sıcak tutmak için insan çantasını kucaklayacaktı, işte bu yüzden insanlara olan sevgileri çok güçlü . Bu aynı zamanda bugün harika bir aile arkadaşı olmasının nedeni de budur.

Samoyed, kurda çok benziyor ama ceketi çok daha kabarık. Eğer bir kalıntıların hayranı değilseniz Beyaz ceket Kıyafetinizde veya mobilyanızda, bu çocuk size göre değil çünkü o ağır bir kırıcı. Neyse ki, salyasını önlemek için ağzının kenarları yukarı doğru dönüyor, bu yüzden saçı dışında temiz bir yavru.


Kanadalı Eskimo Köpeği

Kanadalı Eskimo Köpeği Ayakta

Kanadalı Eskimo Köpeği, dünyadaki en nadir köpek ırklarından biridir. Bugün dünyada 300'den az kişi kaldığı düşünülüyor. Eğer yeterince şanslısın bu kurt benzeri çocuğa ellerini sürmek için, çok fazla sevgi ve kucaklaşmaya hazır olduğunuzu bilin. Gündüz kızak köpeği, geceleri ise aile sıcak su şişesidir.

Çalışan bir köpek olarak kullanılmadığı takdirde 105 pound ağırlığa kadar çıkabilir. Bu cins, dev Alaskan Malamute'den daha büyük olabilir. Ona bir Malamute'den ayırmak için genellikle gözlerinin renginden bahsedebilirsiniz çünkü aralarında herhangi bir renk vardır. maviden . Sarı gözleri ile kurda çok benziyor.


Şikoku

Tasmalı Shikoku Köpek

Şikoku Japon köpek ırkı Kochi Ken veya Japon Kurt Köpeği olarak da bilinen. Bunun nedeni, kafasının bir kurdun kafasına benzemesi ve Japonya'nın dağlarında yaban domuzu ve diğer av hayvanları avlayarak yaşamasıydı.

Arktik kızak köpeklerine benzer yüz maskesi desenlerine sahip ve paltosu da benzer. Ana farklılıklar, kıvırcık Akita benzeri kuyruğu ve daha küçük sivri kulaklarıdır. O şimdi genellikle aile evlerinde bulunur , aile bekçi köpeği olarak turlarını tamamlıyor. Ailesini korumakla geçen zorlu bir günün ardından akşamları uyanık ve hevesli ve sevinçli.


Fin Lapphund

Fin Lapphund Koşusu

Fin Lapphund, kabarık dış cephesi ve Spitz benzeri yüzü ile bariz bir İskandinav cinsidir. Aynı zamanda görünüşü de kurt gibidir ve başı ve ceketi çok benzerdir. daha küçük boy . Cinsinin vahşi günlerinden kalan güçlü bir irkilme refleksi var. Bu yüzden onu uyandırırken dikkatli olun, çünkü zıplayıp kırılabilir.

Hızlı ve çevik, bu da onu harika bir çeviklik kursu katılımcısı yapıyor. Köpeğinizin ne kadar akıllı ve itaatkar olduğunu göstermeyi planlıyorsanız, bu harika. Finlandiyalı Lapphund'lar ailelerini çok severler, ancak yabancılara karşı ihtiyatlıdırlar. Ailesiyle sessiz, sevimli yaşamı tercih ediyor ve ilgi odağı olmayı sevmiyor.


Seppala Sibirya Kızak Köpeği

Seppala Sibirya Kızak Köpeği

Seppala Sibirya Kızak Köpeği bir zamanlar Sibirya Kurdu olarak etiketlendi. Ancak birkaç on yıllık daha fazla üremenin ardından, şimdi tamamen ayrı cins . Seppalas'ın daha uzun bacakları ve daha zayıf bir vücudu vardır ve kulakları daha uzundur ve birbirine daha yakın olup, ona vahşi bir kurt görünümü verir. Pek çok insan bu adamlara çalışan Huskies diyor ve Sibirya Kurtlarına bazen gösteri köpekleri deniyor.

Seppalas, kişilik olarak Husky'ye çok benzer, ancak çalışkan bir etiğe sahiptir. O kadar enerjik ve aynı egzersiz ihtiyaçları var, ancak evde çok daha sakin. Bu onun büyük bir cazibesi ve birçok aile onu etrafta olmaktan daha rahatlatıcı buluyor.


Kafkas çoban

Açık Havada Kafkas Çoban

Kafkas Çobanı Rusya'dan geliyor ve genellikle Rus Ayı Köpeği olarak anılır . Bu tüylü hayvanlar çok tüylü, kurt benzeri bir köpek ırkıdır ve bunun büyük bir kısmı uzun kabarık ceket . Dayanıklı köpeklerdir, ayağa kalkmak için yetiştirilirler, bu nedenle en zorlu soğuk dağ hava koşullarından bazılarıdır.

Bu köpekler büyük ölçüde koruyucu köpek olarak kullanılır ve sürülerinin koruyucusudur. Çiftliklerde kullanılırlar ve daha soğuk iklimlerde en iyi şekilde gelişirler. Kafkas Çobanlarının dolaşmak için bolca alana ihtiyaçları vardır ve erkekler her ikisi de olabilir inatçı ve koruyucu . Bu yavrular, ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez ve köpek yavrusu döneminde sağlam liderlik gerektirir.


Kral Çoban

Karda Kral Çoban

Kral Çobanlar daha nadir bir türdür ve Alman Çoban Köpeğine benzer genetik hatlara sahipler. Ebeveynleri Alman Çoban Köpeği ve Shiloh Çoban'dır. Kral Çoban, Alman Çoban Köpeğinin çok daha büyük bir versiyonunu yapmak için yaratıldı ve popüler olduğu kanıtlandı.

Arka bahçe yetiştiriciliği popüler hale geldiği ve safkan Alman Çobanlarında genetik kusurlar ürettiği için ırk sağlığı da bir faktördü. Shiloh Çobanını Tanıtmak Kral Çoban'ı yarat sadece daha büyük, daha güçlü bir ırkı değil, aynı zamanda daha az genetik kusuru olan daha sağlıklı olanı da hedefliyordu. Kral Çoban neredeyse her zaman uzun saçlara sahip olacaktır. Bu, Alman Çoban ailesinden daha çok bir kurt gibi görünebilen inatçı bir ırktır.


Shiloh Çoban

Karda Shilloh Çoban

Kral Çoban'a benzer, Shilo Çoban aslen Alman Çoban Köpeğinin daha geniş bir çizgisini oluşturmak için yetiştirildi. Bunu, bir Alaska Malamutunun satırlarını karıştırarak başardılar. Daha sonra, sağlık nedenleriyle ek genetik çeşitlilik üretmek için Kanadalı Beyaz Çoban Köpeğini ve Çekoslovak Kurt Köpeğini (bu listedeki başka bir köpek) tanıttılar.

Shiloh Çoban, birçok yönden sıradan bir Alman Çobanına benziyor, sadece daha büyük. Daha uzun veya daha kısa katlara sahip olabilirler ve resmi olarak AKC tarafından tanınmazlar. Daha uzun ve daha kabarık kaplamaların tipik olarak norm olduğunu belirtmek gerekir. Eve bir tane getirmeyi planlıyorsanız, dolaşmak için bolca boşlukları olmalıdır. Standart Alman Çobanlarından daha uysal ve daha düşük enerji seviyelerine sahipler. onları aileler için uygun hale getirmek .


Amerikan Alsas

Amerikan Alsas Açık Havada

Amerikan Alsas aynı zamanda Alman Çoban Köpeğinden türetilmiş bir köpek türüdür. Alman çoban köpeğinin 'Amerikan versiyonu' olarak kabul edilen şey budur. Bu köpekler normal Alman Çobanlarından tipik olarak daha zayıf ve uzun . Bu yavrular, tamamen büyüdüklerinde 90-100 pound ağırlığında olabilir.

Amerikan Alsas cinsi, başlangıçta Alman Çoban ve Alaskan Malamute'yi geçerek elde edildi. Oradan Büyük Pireneler de dahil olmak üzere başka ırklar tanıtıldı, ve Anadolu Çoban birkaç isim. Bu, Alsaslıya biraz ek boyut kazandırdı. Alsasyalılar daha kısa katlara sahip olabilirler, ancak genetiklerine bağlı olarak daha uzun katlara da sahip olabilirler. Gözleri kehribar rengi olma eğilimindedir, kurt benzeri görünümlerine katkıda bulunmak .


Korkunç Bir Uyarı Kelimesi

Birincisi, kurt benzeri bir köpeği evlerimize kabul etme yönündeki giderek daha popüler hale gelen arzu, tehlikeli yetiştiricilerin yükselişini beraberinde getiriyor. Tehlikeli yetiştiriciler, evcilleştirilmiş kurtlara, nadir kurt melezlerine veya yüksek içerikli kurt köpeklerine sahip olduklarını iddia edecekler. Gerçekte, muhtemelen yukarıda listelenen kurt benzeri köpeklerden sadece biri . Bu yüzden onların yalanlarına kanmayın ve yapmanız gerekenin üzerinde ödeme yapmayın.

İkincisi, ünlü Game of Thrones serisi suçlandı evcil bir ulu kurt fikrini popülerleştirmek için ve insanlar ellerini bir kurt melezine almak için dışarı fırladılar. Yavru köpek aşamaları iyi görünüyor ve sonra ergenlik dönemine geldiklerinde işler değişti. Aileler, evcil köpeklere benzemediklerini çabucak anladılar. Çoğu aile vahşi bir hayvanla baş edemez ve onları hibrit sığınaklara teslim ederler.

Hala kurt benzeri bir köpek yerine bir kurt melezi istediğinizden eminseniz, lütfen Bir tane almadan önce biraz daha araştırma yap ve melez kurt sığınağı sorununa ek olarak. Evcil köpeklere hiç benzemiyorlar ve ailelerin büyük çoğunluğuna uygun değiller. Siz tatile giderken yumuşacık kucaklamalar, telsizler veya başka birinin onlara bakmasını beklemeyin.

Wolf Hibrit Kanunları

Wolf hibrit yasaları eyaletten eyalete ve dünyadaki farklı ülkelere değişir. Yukarıdaki köpek ırklarının çoğu, kurt melezleri değil kurt benzeri köpeklerdir. bu listede sadece 2 ırk o Mayıs Çekoslovak Kurt Köpeği ve Saarloos Kurt Köpeği melez olarak sayılır.

Köpeğinizin resmi bir kurt melezi olup olmadığını yetiştiricinizle görüşmeniz gerekecektir. Size buna göre tavsiyelerde bulunacaklar. Ayrıca, ikamet ettiğiniz yerde kurt melezlerinin satılmasına, ithaline veya sahipliğine izin verilip verilmediğine dair yerel hibrit yasalarınızı kendiniz araştırdığınızdan emin olun.

ingiliz mastiff fiyat

Son düşünceler

İşte orada, kurtlara ciddi şekilde benzeyen ilk 18 kurt benzeri köpek ırkı var. Unutmayın, bu adamlardan birini evinize davet etmeyi düşünüyorsanız, emin olun komşularınızı uyarın yeni bir evcil hayvanın var. Ve endişelenecek bir şey olmadığı konusunda onlara güvence verin.

Bu listede, onlarca yıllık üreme döneminden sonra artık çok fazla melez olmayan, listelenen iki kurt melezinden başka, evcil hayvan olarak bir kurt melezi almanızı önermiyoruz. Bunun yerine, doğal ortamlarında onlara saygı duyun ve onlara hayran kalın. Ve kucağınızda uyurken ve salya akarken kurt benzeri evcil köpeğinize hayran kalın.

Yorumlar