Beyaz Alman Çoban Köpeği: Irk Bilgisi, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Beyaz Alman Çoban Köpeği: Irk Bilgisi, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Beyaz Alman Çoban köpeği çok özel görünümlü bir köpektir. Standart cinsin bu benzersiz varyasyonunun tartışmalı bir geçmişi vardır. Buna rağmen, hala çok aranıyorlar. Beyaz Alman Çoban Köpeğinin devam eden hakaretinden bu yana, meraklılar devreye girdi. Genlerini güvence altına alma ve kendi cins statülerini elde etme umuduyla onları bilerek yetiştirdiler. Üç nesil beyaz Alman Çoban köpeği yetiştirdikten sonra, yetiştiriciler onları Beyaz Çoban olarak yeniden adlandırdı. Sonuçta aynı köpektirler. Beyaz Çoban, beyaz Alman Çobanlarının daha saf bir soyudur.

Bazı köpek kulübesi kulüpleri onu kendi başına bir cins olarak tanıdı. Diğerleri onun hala, nihayetinde beyaz bir Alman Çoban olduğunu söylemedi ve basitçe ifade etti. Siyah Alman Çoban Köpeği aynı şekilde tedavi edilir. Bu makale boyunca, ayrıntılardan söz edilmedikçe, Beyaz Alman Çoban Köpeği ve Beyaz Çoban, Beyaz Alman Çoban Köpeği olarak anılacaktır. Sonuçta aynı köpektirler.Beyaz Alman Çoban Köpeği, daha nadir renklerden biridir ve bu nedenle, bir koleksiyoncunun köpeği gibi görünmektedir! Dünyanın önde gelen köpek kulübesi kulüplerinden bazıları tarafından bir hata olarak görülmesine rağmen, hala çok aranıyor. Rengi veya adı ne olursa olsun, beyaz Alman Kurdu harika bir aile hayvanıdır. Cins, nazik, koruyucu ve tatlıdır. Görünüşleri dikkat çekicidir ve köpek parkına her gittiğinizde bakacağınızdan emin olabilirsiniz. Daha derinlere dalalım ve tarihlerini, tartışmalarını ve daha fazlasını keşfedelim.

Tarih

Suda Çalışan Beyaz GSD

Alman çoban köpeğinin yolculuğu başladı kuzey Almanya çoban köpeği olarak. Her bölgenin kendi çoban köpeği vardı ve 19inci Yüzyıl en iyi köpekler, bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz Alman Çoban Köpeğini yaratmak için yetiştirildi. Kaydedilen ilk Alman Çoban 1895 doğumludur. Horand von Grafrath. Greif adlı büyükbabası bir beyaz Thüringen Çoban. Beyaz genin kaynağı Greif'tir. O zamandan beri beyaz Alman Çobanları yavrularda ortaya çıktı. Düzensiz olarak gen taşıyıcıları yoluyla gelirler veya amaçlı olarak yetiştirilirler. O zamandan beri, bilim adamları ve meraklılar hem genetiği hem de köpeğin kendisini anlamaya çalıştılar.Dan beri 1933 Özellikle Dünya Savaşları sırasında Nazi devleti, beyaz Alman Çoban'ın itibarını zedeledi. Onu bir albino köpek zannettiler. Bundan sonra bir taşıyıcı olarak etiketlendi hatalı genetik . Hatta, tüm Alman Çoban hastalıklarının nedeni olduğu iddia edildi. Sonuç olarak, onları gen havuzundan çıkarmak için bir baskı vardı. Bilimsel bir temeli olmayan bu iddiaya rağmen, beyaz Alman kurdu hala birçok konformasyon gösterisinde tamamlanamıyor. Cins, birçok Alman Çoban yetiştiricisi tarafından hala hoş karşılanmıyor.

1895'teki Alman Çoban kuruluşundan bu yana, beyaz meraklılar kasıtlı olarak cinsi yetiştirmiş ve iyileştirmiştir. onları tamamen ortadan kaldırılmaktan koruyun . Beyaz Alman Çoban Köpeği, aslında Alman Çoban Köpeğinin doğal olarak oluşan bir renk varyasyonu iken, bazı çevrelerde artık kendi başına ayrı bir cins olarak kabul edilmektedir. Hala var topluluk içinde çok tartışma bunu çevreleyen. Ona sadece Beyaz Çoban diyen Beyaz Çoban'dan yana olanlar var. Ve sonra ona Beyaz Alman Kurdu demeyi tercih eden klasik yetiştiriciler var. Ancak, yavaş ama emin adımlarla, bazı direnişlere rağmen, tam ' White Shepherd ’ durum.

Birleşik Kennel Kulübü Amerika'daki (UKC) White Shepherd'ı ilk tanıyanlar kendi başına bir cins 1999'da. O zamandan beri popülerlik kazanıyor. American Kennel Club (AKC), Alman Çoban Köpeğinin şu anda 2nd Amerika'daki en popüler köpek , dır-dir tek etiket bu beyaz renkli yavruyu kapatacak. AKC, Beyaz Çoban'ı ayrı bir cins olarak tanımadığı için, bu yavru renginin gerçekte ne kadar popüler olduğunu belirlemek zordur.Genetik Açıklandı

Beyaz Alman Çoban Genetiği

Beyaz gen bir çekinik gen yani beyaz bir yavru beyaz geni miras almak her iki ebeveyninden. Eğer o bu geni her iki ebeveynden miras alır , o zaman sadece beyaz olacak. Bu geni yalnızca ebeveynlerinden birinden miras alırsa, diğer genlerin miras kaldığına bağlı olarak tanınan diğer renklerden biri olma olasılığı daha yüksektir.

Gen bir ' açma ve kapama anahtarı , çünkü her iki ebeveyn de beyazsa, diğer tüm renk olasılıkları için bir kapatma anahtarı olarak işlev görür ve tüm çöp beyaz olacak . Ayrıca, beyaz olmayan iki köpek yavru üretirse, onların da az sayıda beyaz yavruya sahip olabileceği doğrudur, ancak her ikisi de geni taşırlarsa.

Yaygın bir yanılgı, beyaz Alman Çoban Köpeğinin albino . Bir albino köpek, genetik bir kusurun sonucudur. Bu, renksiz saçlara ve pembe gözler ve çok soluk cilt gibi soluk hatlara neden olur. Her köpek ırkında olduğu gibi Albino Shepherd'lar da var. Bununla birlikte, bu cins sadece beyazdır ve genellikle koyu gözleri vardır ve siyah özellikler .Onun rengi sağlık sorunlarının göstergesi değil . Sağırlık gibi birçok cinste pigmentasyonla ilgili sağlık sorunları yaygın olabilir; bu, Dogo Argentino veya İngiliz Bull Terrier gibi ırklarda meydana gelebilir. Beyaz Alman Çoban Köpeği sadece bir renk ve başka herhangi bir sağlık özelliği veya üreme zararıyla hiçbir ilişkisi yoktur. Benzer uzun ceket GSD ile .

Beyaz GSD'nin Kaydı

Beyaz Alman Çoban AKC Kaydı

Dünyadaki birçok köpek sahibi köpeklerini askere almak çeşitli nedenlerle köpek kulübesi kulüpleri ile. Avantajlar arasında resmi sertifikalar, yarışmalara katılma hakkı ve yerel etkinlikler yer alabilir. Terapi köpeği veya arama ve kurtarma köpeği statüsü gibi tanınma unvanlarına ulaşmak için de faydalıdır. Beyaz Alman Çoban köpeğinizi kaydettirmek sizin için önemliyse, 2 yol bunu yapabilirsiniz.

İlk olarak, onu kaydedebilirsiniz AKC ile bir Alman Çoban olarak. Beyaz renkte olan safkan olarak kaydolacaksınız. AKC'nin rengi hala bir hata olarak gördüğünü hatırlamak önemlidir. Uyum gösterilerinde yarışmaktan diskalifiye edileceksiniz. Ancak, yine de sürü gütme ve itaat gibi performansla ilgili olaylarda rekabet etme hakkına sahiptir. Alman Çoban meraklılarının geleneksel veya daha koyu renkler cins. Bu nedenle, beyaz Alman Çoban Köpeğinin performans görevlerinde muhtemelen ayrımcılığa uğrayacağı iddia edildi.

Alternatif olarak, onu kaydedebilirsiniz UKC ile Beyaz Çoban olarak. UKC, onu kendi başına bir cins olarak tanır. Bunun sonucu olarak, konformasyon gösterilerinde engelsiz olarak rekabet etmesine izin veriyorlar. Beyaz Çoban ile bağlantılı başka herhangi bir etkinlikte yarışabilirler. Ancak, bu şekilde kayıt olabilmek için üçüncü nesil olduğunu kanıtlamanız gerekir.Bu bir kişisel görüş Yavru köpeğinizi hangi köpek kulübesi kulübüne kaydetmeyi seçeceğiniz konusunda. Birçok kişi AKC'yi geleneksel ve üstün bir köpek kulübesi kulübü olarak görüyor. Bununla birlikte, beyaz Alman kurdu ile ilgili olarak, bir köpek kulübesi kulübüne katılma gerekçenize bağlı olarak, açıkça sınırlamalar AKC'ye katılmak için. Çobanınızı uygunluk amacıyla göstermek sizin için önemli bir faktörse, eğer yapabilirseniz, onu UKC'ye kaydettirmelisiniz. Veya AKC ile birlikte gelen tebrikleri tercih ediyorsanız, daha koyu renkli bir Alman Kurdu almayı düşünmelisiniz.

Görünüm

Beyaz Alman Çoban Görünüşü

Beyaz Alman Kurdu erkekler arasında tartacaklar 65 ve 90 pound ve ölçecekler 24-26 inç pençeden omuza kadar yükseklikte. Dişiler arasında ağırlık olacak 50 ve 70 pound ve ölçecek 22 ila 24 inç yükseklikte. Spesifik White Shepherd, her ölçümün ortasında rahatça oturur, ancak cins standartlarına göre, her iki tarafta 2 inçten fazla sapamaz.

Beyaz Alman çoban köpeğinin uzun bir kuyruğu var, büyük dik kulaklar ve genellikle gözleri koyu kahverengi veya siyah renktedir. Görünüşte güçlü ve etkileyicidirler ve uzun olduklarından daha uzundurlar. UKC'ye göre White Shepherd'ın özel standartları bulunabilir. buraya . Beyaz bir Alman Çoban veya teknik bir Beyaz Çoban olmasına bakılmaksızın, etkili bir şekilde, aynı görünüm özelliklerine ve diğer özelliklere sahip aynı köpeğe bakıyorsunuz. Sonuçta, tek fark onun evrak işlerinde olacak onu kiminle kaydettirdiğine bağlı.

Beyaz Alman çoban köpeği çift ​​kat alt kaplama yoğun ve ince dokulu ve dış kaplama kalın ve düzdür. Bu çift kat onu sıcak tutar ve hava koşullarından korur. Tercih edilen renk saf beyazdır, ancak White Shepherd'da kremden açık bisküviye kadar kabul edilmektedir. Cildi gri olmalı ve pembe kabul edilirken albinizmin sonucu değil . Burun, dudak, göz çevresi ve ped gibi tüm özellikleri siyah renkte olacaktır.Onun yüzünden kabarık beyaz ceket , genellikle daha nadir olanla karıştırılır İsviçreli beyaz çoban . Berger aslında beyaz bir Belçika malinois gibi görünüyor. GSD'ye de benzeyen Bazı şekillerde. Bu adam nispeten yeni bir tür ve yine AKC tarafından tanınmıyor, ancak o Federation Cynologique Internationale , Avrupa merkezli bir köpek kulübesi kulübü olan. Aynı ataları paylaştıklarına inanılıyor ve neredeyse aynı görünüyorlar! Beyaz Sibirya Kurdu ve GSD / Husky karışımı ile de paralellikler çizilmiştir. Gerber Şepski .

Mizaç

Beyaz GSD

Beyaz GSD mizacını tartışmaya başlamadan önce not etmemiz gereken bir şey. Her GSD, mal sahibinin dilediğini yapmak için eğitilebilir. GSD'ler genel olarak polis işinden arkadaşlığa kadar her şey için harika köpeklerdir. Tam potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için doğru şekilde eğitilmeleri çok önemlidir.

Aşağıdaki genel bakışımızın, yaptığımız araştırmaya dayanan görüşümüz olduğunu da belirtmek gerekir, ancak mizaçların köpekten köpeğe değiştiğine dikkat etmek önemlidir. Genellemeler yapabiliriz, ancak her cinste ve her renk varyantında her zaman farklılıklar olacaktır.Beyaz Alman Kurdu bir kendinden emin ve cesur Gerektiğinde ailesini sonuna kadar koruyacak olan köpek. Bu özellik, Alman Çobanlarının genellikle hizmet köpekleri olmasının nedeni olsa da, beyaz Alman Çoban köpeğinin hizmette kullanılması nadirdir. Neredeyse onunla çok tatlı görünüyor melek beyaz tüyü, ve çerçevesine rağmen, korkutucu görünmüyor.

Bu nedenle beyaz Alman Çoban köpeği mizaçta ince fark standart Alman Çoban cinsine kıyasla. Çünkü o daha çok kullanılmak üzere geliştirildi arkadaşlık köpeği bir bekçi köpeğinden çok, bu daha güçlü eğilimlerin bazıları yol boyunca kayboldu. Ancak bu, işe yaramaz bir bekçi köpeği yapacağı anlamına gelmez. Ama o daha az doğal geleneksel renkli bir yavru ile karşılaştırıldığında. Sonuç olarak, beyaz Alman Çoban köpeğinin biraz daha sosyal ve daha sakin. Ayrıca biraz daha az yoğun olarak kabul edilirler.

Bir yavru olarak düzgün bir şekilde sosyalleştiği sürece, harika olabilir Evcil Hayvan . Beyaz Alman Çoban Köpeği Çok sevecen yakın aileleriyle. Ayrıca, ustası tarafından pakete kabul edilenlerle de arkadaş canlısıdır. Dikkatini ona verecek herhangi bir paket üyesiyle oynamaya veya kucaklaşmaya bayılır. Sadece bu değil, o küçük çocuklara karşı nazik ve diğer ev hayvanları ve uyarlanabilir pakete başka bir hayvan getirilirse.

GSD inatçı bir yavrudur, bu nedenle bir koşum takımı ile tren veya antrenman yapmayı planlıyorsanız, GSD için uygun boyutta koşum takımı ve GSD'niz için doğru boy köpek sandığı uzun vadede kendi kendinize eğitimi kolaylaştırmak için.Sağlık

Beyaz GSD

Daha önce belirtildiği gibi, tüm beyaz köpeklerin sağlık sorunlarının arttığı yaygın olarak yanlış anlaşılmaktadır ve bu kesinlikle beyaz Alman Çoban köpeği için geçerli değildir. O bir genellikle sağlıklı köpek ve ömrü ortalama olarak , 7-10 yıl .

Beyaz Alman Kurdu genellikle Dirsek ve Kalça Displazisi . Bu, dirsek ve kalça ekleminin anormal bir oluşumudur ve fazla mesai eklemlerde şiddetli ağrıya neden olabilir ve sakatlayıcı artrite yol açabilir. Genellikle bu, birçok köpekte ileri yaşta gelişen bir hastalıktır. White Shepherd Genetiği Projesi Şimdiye kadar Beyaz Çoban'ın belirli soyunu derinlemesine inceledik ve Dirsek ve Kalça Displazisi dışında önemli sağlık sorunları olmadığı anlaşılıyor.

Yavru Fiyatları ve Yetiştiricileri

Beyaz Alman Çoban Köpeği

GSD köpek yavrusu maliyeti ortalama olarak 1.000 dolar ve 1.500 dolar. Genel olarak, daha nadir oldukları için Beyaz Alman Çoban yavruları için ölçeğin daha yüksek ucuna ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Belirli White Shepherd maliyetleri 1000 $ üstü . Bu, safkan bir köpek için nispeten ucuzdur, ancak bu, bu belirli soyun nispeten yeni olmasına bağlıdır.

Tartışmaya rağmen, bu beyaz tüylü yavrulardan birini almayı düşünüyorsanız, seçeneğe sahip arasında geleneksel Alman Çoban yetiştiricisi sadece beyaz renge odaklanabilir veya yavrularınızı bir Beyaz Çoban'dan temin edebilirsiniz. belirli bir soy meraklısı.

Yavru köpeğinizin sağlığını sağlamanın en iyi yolu onu bir saygın yetiştirici. Klasik beyaz Alman Çoban Köpeğine olan bağlılıkları veya Beyaz Çoban'ın belirli soy görünümleri ne olursa olsun, iyi bir yetiştirici her zaman sizi ebeveynlere tanıtacak ve gösterecek ve size sağlayacaktır. sağlık sertifikaları .

Belirli White Shepherd soyu ilginizi çektiyse, o zaman Amerikan Beyaz Çoban Derneği Eyalete göre saygın yetiştiricileri listeler ve kendi yavrularınızı bulmaya çalışırken ilk aradığınız yer olmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Beyaz Alman Çoban Köpeği ne kadar nadirdir?
C: Beyaz Alman Çobanları nadirdir. Bununla birlikte, onları cinsin bu renginde uzmanlaşmış bir yetiştiricide bulabilirsiniz. Beyaz GSD'nizi her iki ebeveyni de Beyaz kaplamalı bir yetiştiriciden alıyorsanız, bir yavru köpeğin beyaz bir önlükle sonuçlanması çok daha olasıdır.

eğlenceli köpek gerçekleri

S: Beyaz Alman Çobanları daha mı saldırgan?
C: Beyaz Alman Çobanları, diğer renkli GSD'lerden daha agresif değildir. Ne kadar agresif oldukları, nasıl yetiştirildiklerine ve ebeveynlerinin herhangi bir tür saldırgan eğilimleri olup olmadığına bağlı olacaktır. Bu nedenle, bir köpek yavrusu satın almadan önce yetiştiricileri araştırmak için her zaman zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

S: Bir Beyaz Alman Kurdu kürkünün sebebi nedir?
C: Beyaz Alman Çoban ceketinin nedeni genetiktir. Belirtildiği gibi, çoğu GSD yetiştiricisi, Beyaz GSD'yi rengin gerçek bir varyantı olarak tanımayacaktır, ancak ebeveynlerden aktarılan genler beyaz önlüğe neden olan şeydir. Artık bu renk daha popüler hale geldiğine göre, her iki ebeveynin de beyaz olmasıyla elde etmek daha kolay.

S: Beyaz Alman Çobanları iyi aile köpekleri mi?
C: Doğru bir şekilde yetiştirildikleri ve genç yaşlardan itibaren düzgün bir şekilde sosyalleştirildikleri sürece harika aile köpekleridir. Her köpek ırkında olduğu gibi, onları diğer evcil hayvanlarla ve eğer varsa çocuklarla erkenden sosyalleştirmek önemlidir. Aileyle bütünleştikten sonra harika evcil hayvanlar olurlar ve 'aile paketine' bağlanırlar.

S: Beyaz Alman Çobanları AKC tarafından tanınıyor mu?
C: Beyaz Alman Çobanları AKC tarafından tanınmıyor. 1968'de yarışmaları yasaklandı, ancak yine de performans etkinliklerinde yarışabilirler. Çoğu GSD yetiştiricisi, bu rengi AKC gibi gerçek Alman Çoban ırkının gerçek bir varyantı olarak tanımayacaktır.

S: Beyaz Alman Çobanlarının mavi gözleri veya pembe burunları var mı?
C: Köpeğinizde albinizm varsa, mavi gözleri ve pembe burunları olabilir. Sibirya Kurdu'nun mavi göz rengini geçecek husky çoban karışımına sahipseniz bu renk kombinasyonuna sahip olmak da mümkündür. Bu senaryoların dışında Beyaz Alman Çoban köpeğinin mavi gözleri veya pembe bir burnu yoktur.

S: Beyaz Alman Çobanları neden diskalifiye ediliyor?
C: 1959'da beyaz kaplamalı yavrular Amerika Alman Çoban Köpeği Kulübü renk standartlarına dahil edilmediği için diskalifiye edildi. Bu, tüm büyük AKC olaylarında beyaz önlüğü diskalifiye olma yolunda başlattı.

Son düşünceler

Bu harika yavrunun tarihi ve genetik yapısı konusunda tartışmalar olsa da, uygun şekilde eğitilirlerse harika aile arkadaşları olacaklarını inkar etmek mümkün değil. Beyaz GSD'niz için biraz daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. İnsanlar, istedikleri köpek yavrusu için biraz daha fazla ödeme yapma eğilimindedir, özellikle de cinsin daha nadir bir varyasyonuysa.

Beyaz Alman Çoban Köpeği'nin çekişmesinin içinde nereye düşerseniz edin, kesin olan bir şey var ki, o muhteşem görünümlü bir yaratıktır. Karlı görünümlü bir kurt melez görünümü ve dünyanın en çok tercih edilen köpek kişiliklerinden biriyle birleştiğinde, kimsenin inkar edemeyeceği bir köpek rüyası!

Yorumlar

Mak Hemapho
'Prince' var, o beyaz bir Alman Shepard yavrusu, ailenin bir parçası olarak onu seviyoruz. Bu bilgi için teşekkür ederim, çok yardımcı oldu.
Kelly Wilson
Çok hoş geldiniz Mak! Yavru köpeğiniz için iyi şanslar!