Siyah Alman Çobanları: Yavru Köpekler, Genetik ve Daha Fazlası

Siyah Alman Çobanları: Yavru Köpekler, Genetik ve Daha Fazlası

Alman Çobanları en çok dünyada ırkların peşinde sıralamasına göre 194 üzerinden 2. sırada yer alıyor. Amerikan Kulübesi Kulübü . Birinci Dünya Savaşı'ndaki Alman birliği nedeniyle düşüşüne rağmen (türün 'Alsaslı' olarak yeniden adlandırılmasına neden olur), bu köpekler genellikle şimdi dünyanın her yerindeki evlerde bulunur.

Birden fazla renk varyasyonu olmasına rağmen, renklendirmeden sonra en çok arananlardan biri siyah varyanttır. Benzer uzun ceket GSD'ler siyah varyantlar genellikle kusur olarak ilan edilir, bu köpekler melez değildir ve kendileriyle aynı özellikleri taşırlar. siyah ve ten rengi kardeşler . Nadir olmaları nedeniyle çok aranıyorlar - Beyaz Alman Çoban Köpeğine benzer .Hem siyah hem de beyaz varyasyon çok nadir olduğu için neredeyse kollektör tipi köpekler ve bu nedenle, 'kusur' olarak kabul edilmelerine rağmen köpek yavrusu fiyatları daha yüksektir. Hadi dalalım ve bu güzel yavruların nasıl ortaya çıktığını ve ailenize bir yavru eklemek istediğinizde neler bekleyebileceğinizi öğrenelim.

Siyah Alman Çoban Genel Bakış

Sahada döşeme siyah Alman çoban köpeği

Siyah Alman Çoban bir kazanın sonucuydu. İlk kara çoban köpeğinin ne zaman yetiştirildiği bilinmemekle birlikte genin kabul edildiği belirlendi katı siyah çobanlar kadar resesif hakim kıldı. Gen, ancak ebeveyn de siyahsa baskın hale gelir.Tüm Alman Çoban köpekleri siyah geni taşır, ancak çocuklarının 8 ay sonra siyah kalması normal değildir. Gerçek bir siyah Çoban siyah doğacak ve hayatı boyunca siyah kalacaktır. Kahverengi veya beyaz yavrularla dolu bir çöpünüz varsa, % 0 şans Siyaha dönüyor.

İki siyah Alman Çoban anne babasını çiftleştirmek, birinin siyah olması ya da hiç olmamasından daha kolaydır. İki siyah ebeveynle bir siyah çoban edinme olasılığı yüksektir . Bununla birlikte, iki baskın ebeveynle bile kahverengi veya beyaz bir yavru elde etmek hala mümkündür. Resesif gene sahip olan ten rengi ebeveynler, küçük olmasına rağmen, siyah çoban yavruları da üretme şansına sahiptir.

Yapı ve Boyut

Siyah GSD Yapısı ve Boyutu

Siyah Alman Çobanları, aynı özellikleri sergileyecek. diğer tüm Alman Çobanları . Aynı şekilde inşa edilmişler ve siyah ve ten rengi meslektaşlarının sahip olduğu aynı genetik özelliklere sahipler. Aşağıda, yavrularınızla bekleyebileceğiniz fiziksel özelliklerinin bir özeti bulunmaktadır. • Erkeklerin ağırlık aralığı 65-90 lbs arasındadır
 • Kadınların ağırlık aralığı 50-75 lbs arasındadır
 • Yükseklik aralığı erkek ve dişi arasında yaklaşık 22-26 inç arasında benzerdir
 • Sivri kulaklar
 • Uzun burun
 • Kısa bacaklar
 • Uzun kuyruk
 • Ortalama havlama eğilimi
 • Ortalama salya eğilimi
 • Çok enerjik ve çok egzersiz gerektirir
 • Yaşam beklentisi 10-14 yıl

Tek önemli fark, ceketin rengi . Bazı insanlar Siyah GSD'lerin daha uzun veya daha büyük olduğunu söyleyecektir, ancak gerçek şu ki, bu büyük ölçüde köpeğe göre değişir ve bazı daha büyük siyah varyantlar olduğu gibi daha büyük siyah ve ten rengi GSD'ler vardır.

Ceket ve Renk

Siyah GSD Kaplama ve Renk

Siyah bir Alman Çoban köpeğine çok benziyor. ortalama Çoban . Birkaç farklılıkla aynı, geleneksel cins görünümünü sergilerler. Genellikle daha düz bir sırtları vardır ve standart Çoban ile karşılaştırıldığında daha büyük olma eğilimindedirler. Tüyleri, uzun tüyleri tüylü, akan veya süpürgelik görünümü veren uzun ile kısa arasında değişebilir.

Kara Alman Çoban Köpeği katı renk , orta veya uzun bir ceket püskürtülür. Çobanlarda bulunan siyah rengin, ten rengi, krem, gümüş, kırmızı, samur ve benekli olan çeşitleri vardır.Bu renkler, tek renkli (en nadir), tek renkli kaplamalar veya çoğunlukla başka bir rengin işaretleriyle düz olan iki renkli veya parçalı bir kaplama olarak bulunur. Diğer renkler arasında gri, karaciğer, açık mavi ve panda bulunur.

Diğer Eşsiz Çoban Renkleri

Eşsiz Alman Çoban Renkleri

Nadir olsa da, saf beyaz, düz mavi, açık kahverengi, saf kırmızı ve benekli siyah beyaz ayrıca bulundu . Bununla birlikte, yarışmalar söz konusu olduğunda bu renklerin hiçbiri kabul edilmez, çünkü bu renkler yalnızca şiddetli genetik mutasyonlar nedeniyle bulunur veya şovun cins standartlarına uymazlar. Bir cinsin renginin mutlaka sağlık sorunları olması gerekmez ve bunların hiçbiri de yoktur.

Alman çoban köpeğinizin gerçekten siyah olup olmadığını öğrenmek için, başka renkte yama veya şerit yok . Black Shepherds, daha düz bir sırt da dahil olmak üzere renkle ilişkili benzersiz özelliklere sahiptir. Ortalama bir Alman Çoban köpeğinin kısa bacakları olan bir sırtının eğimli olduğunu fark edeceksiniz.

Siyah Çobanların bacakları hala kısa olmasına rağmen, daha uzun duruyorlar ve daha büyük ve daha güçlü görünmek . Benekli, krem, gümüş veya bronz lekeli veya kırmızı bir ceketle kombine edilmiş siyah çeşitleri vardır, ancak bu varyantlar ortalama bir Çoban'a benziyor ve siyah versiyonla karıştırılması zor.Kişilik

Siyah GSD Kişilik

Kara Çobanlar, yaygın olarak sadık, istikrarlı ve cesur kişilikler . Korumak ve mükemmel bekçi köpekleri yapmak için eğitilmişlerdir, ancak aldıkları olumsuz baskıyı hak etmiyorlar. Bu şekilde eğitilmedikleri sürece genellikle saldırgan değildirler.

Uygun şekilde eğitilmişse ve çocuklarla sosyalleşmek ve aileleri dışındaki diğer insanlar uyurken bebeğinize memnuniyetle göz kulak olurlar. Birincil görevlerini ailelerini korumak olarak görürler, bu nedenle mülkünüze dikkatli bir şekilde bakacaklar ve küçük şeylerin yersiz olduğunu fark edecekler.

amerikan mastiff yetiştiricileri

Yabancılara ısınmaları gerekecek, ancak evde ısındıkları biri gibi kokarsanız hemen nazikçe . Onların arkadaşı olduğunuzda, sonsuza dek onların arkadaşı olursunuz. Aile odaklı olmak, uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları ve endişeli veya stresli hissedebilecekleri anlamına geldiğinden, olumsuz yanlarıyla birlikte gelir. Bu, iyi eğitilmedikleri takdirde evinizi yok etmelerine veya yüksek sesle havlamalarına neden olabilir.

İlk kez sahipler için uygun olmasa da (kendi iyiliği için çok akıllıdırlar), siyah Çobanlar uygun şekilde sosyalleştirilirse mükemmel aile köpeği . Unutmayın ki bazı Shepherd karışımları ilk kez köpek sahipleri için biraz daha uygun olabilir.Bakım

Siyah GSD Bakım İpuçları

Orta boy kaplamalılarsa, bir az bakım gerektiren bakım programı . Tüyleri uzunsa, düğümlenme ve dolaşma riskini almak istemediğiniz sürece günlük fırçalama gerekecektir. Çift katları var, bu da çok fazla dökülme anlamına geliyor. İlkbahar ve sonbahar geldiğinde yılda iki patlama (toplu dökülme) bekleyin. Günlük diş fırçalamada bile, evinizi temiz tutmak için muhtemelen günde bir kez süpürmeniz gerekecektir.

Saç dökülmesini kontrol altında tutmak için atabileceğiniz adımlar vardır. Siyah Alman Çoban köpeğinizin daha uzun bir ceketi varsa, astarını yönetmeye yardımcı olabilecek bir tüy giderme aracı isteyeceksiniz. Ayrıca, yavrularınızın dökülmesini minimum miktarda tutmaya yardımcı olmak için piyasadaki birçok saç dökülmesini önleyici şampuanın bazılarını da kullanabilirsiniz.

Eğitim ve Egzersiz

Siyah GSD Eğitimi ve Egzersizi

Siyah Alman Çoban Köpeği Çok akıllı Yeterince genç eğitilmemişlerse, bu onların eğitilmesini kolaylaştırabilir. Rutin, olumlu pekiştirme ve ödülle gelişirler. Yaptıkları her numaradan sonra onlara iyi erkek / kız olduklarını söyleyin. Onları birçok şeyle tanıştırın: gençler, gürültülü makineler, şapka takmak, diğer hayvanlar ve eğer işçi iseler tarım ekipmanları.Çobanların, bazen rahatsız edici olabileceklerini anlamak için küçük yaşta çocuklarla tanışmaları gerekir. Kötü davranışlarla hemen mücadele edin, yoksa devam edecek . Tasmalı eğitim söz konusu olduğunda, koşum takımı kullan Yavru köpeğinizi eğitmeyi planlıyorsanız erken. Çoğu köpek için doğal örnekler çekmektir, bu nedenle bu davranışı erkenden durdurmak isteyeceksiniz. Aynı şey sandık eğitimi için de geçerlidir - sahip olduğunuzdan emin olun Alman çobanınız için doğru sandık başlamadan önce.

Black Shepherd'ınızı sık sık dışarı çıkarmak isteyeceksiniz. Oldukça aktif köpeklerdir ve Günde 60 dakika egzersiz . Sizinle bahçede dağlarda yürüyüş yapmaktan, yüzmekten veya top oynamaktan mutlular. Sıkılmalarını önleyeceği için onlarla birden fazla farklı şey deneyin.

Besleme

Siyah Alman Çoban Beslenme İhtiyaçları

Köpek ne kadar büyükse, o kadar çok yiyecekler. Tipik olarak, sahipler Çoban köpeklerini besler Günde 4 öğün . Daha büyük köpekler şişmeye yatkındır, bu nedenle büyürken onları yavaşça beslemek çok önemlidir, aksi takdirde bu şişkinlik ölümcül olabilir. Siyah varyant, normal muadillerinden daha büyük olma eğiliminde olduğundan, daha hızlı büyüyecek ve daha fazla yemek ortalamadan daha fazla. Tam olgun köpeklerin genellikle vücut ağırlığının her bir kilogramı için 1.19 gram proteine ​​ve vücut ağırlığının kilogramı başına 0.59 gram yağa ihtiyacı vardır.

 • Erkek yavru köpekler 2.200 ila 3.000 kaloriye ihtiyaç duyar
 • Dişi yavru köpekler için 1.700 ila 2.500 kalori gerekir
 • Erkek yetişkinlerin 1.300 ila 1.800 kaloriye ihtiyacı vardır
 • Kadın yetişkinlerin 1.000 ila 1.500 kaloriye ihtiyacı vardır

Bunlar sadece yönergelerdir. Köpeklerinizin bireysel ihtiyaçlarına dikkat edin.Sağlık

Siyah Alman Çoban Sağlık Sorunları

Birçok özel sorun var Alman Çoban cinsi ile ilgili ve ne yazık ki, siyah cinsi gibi daha büyük ırklar, küçük olanlara göre belirli sağlık sorunlarından daha fazla muzdarip olma eğilimindedir.

 • Kalça Displazisi - Yanlış biçimlendirilmiş kalça eklemleri
  Dirsek Displazisi - Hatalı dirsek eklemleri
  Şişkinlik veya Gastrik Diatasyon-Volvulus - Midede aşırı yemekten gaz biriktiğinde
  Epilepsi - Şiddetli hareketlere neden olan uzuvların kontrolünün kaybedilmesi
  Hemofili - Pıhtılaşamayan kan
  Diyabet - Aşırı yemekten, insülin üretememe

Yukarıdakiler en yaygın olanıdır, ancak Çobanlar ayrıca katarakt, dejeneratif disk hastalığı, panosteit, alerji, pankreatit, tiroid sorunları ve kanser geliştirebilir. Bu sorunların çoğu, Çoban köpeğinizden çıkarılabilir, bu nedenle mümkünse evlat edinmeden önce ebeveynlerden bilgi isteyin. Bu sorunların büyük çoğunluğunun yaşlandıklarında olur .

Rekabet İçin Renkler

Siyah Alman Çoban Yarışması Renkleri

Yarışma sırasında renk, köpeğinizi gösterirken önemlidir. Daha önce belirtildiği gibi saf beyaz, düz mavi, açık kahverengi, saf kırmızı ve benekli siyah beyaz dahil çoğu yarışmada birden fazla renge izin verilmez. Gri, ciğer, açık mavi ve panda gibi bazı renkler, her zaman olmamakla birlikte, büyük köpek kulübeleri tarafından hatalı kabul edilir.

Yaygın olarak kabul edilen renkler için saf siyah dahildir . Köpeğin saf siyah olarak kabul edilebilmesi için dudakları, burnu, göz çevresi ve pedleri gibi tüm noktalarının siyah olması gerekir. Bazı köpek kulübesi kulüpleri mavi gözlü saf siyahı kabul etmediğinden gözlerinin de siyah olması gerekir. Kat uzunlukları önemli değildir - tüm kat uzunlukları kabul edilir. Siyah ve ten rengi, siyah ve krem, siyah ve gümüş, kırmızı ve siyah, siyah ve kırmızı, samur, koyu samur, siyah samur ve iki renkli / iki siyah da kabul edilmektedir.

Geçtiğimiz 100 yılda birçok Çoban, birden fazla yarışmada en iyi ödülleri kazandı. Bunlardan en eskisi 1899'da Krone Bunderssieger Zuchtschau ödülünü kazandığı zamandı. Ne yazık ki, siyah Çobanların herhangi bir yarışmada ödül kazandığını görmek nadirdir.

Klasik cins görünüm lehine köpek şovlarında genellikle göz ardı edilir: siyah ve krem. Bu, bu köpeklerin rekabette kötü , cinsle olan ilişkinin ten rengi veya samur renk şemasıyla daha güçlü olması daha olasıdır. Bir gösteri köpeği istiyorsanız, siyah varyantı samur lehine geçirmenizi tavsiye ederim.

Aile Hayvanları Olarak

Karda siyah Alman kurdu

Black Shepherd harika bir arkadaşlık, güvenlik ve sadakat sunar ve çoğu insan ve hayvanla iyi geçinme eğilimindedir. Rahat, destekleyici bir yatak sağlayın, bol çiğneme oyuncağı ve bir mümkünse büyük arka bahçe . Yaşlandıklarında ve kendilerine ait bir alan arzuladıklarında çok fazla alana ihtiyaç duyacaklar. Su ve yemek kaselerini rahat ve erişilebilir bir yere koyun.

Köpek kapısına sahip olmak bir gereklilik olabilir Onları sosyalleştirmeye çalışırken yavru iseler. Büyüdüklerinde muhtemelen buna ihtiyaçları olmayacak. Yine de, cinsin ne kadar koruyucu olduğu düşünüldüğünde, yeni yüzler gördüklerinde çok enerjik iseler bir kapının arkasına konmaları gerekebilir.

Siyah Alman Çobanları, büyük, çift kürkleri sayesinde dışarıda yaşarken rahat olabilirler. Ancak, sizi muhtemelen özleyecekleri için onları uzun süre yalnız bırakmak kötü bir fikirdir. Yağmurdan yeterince korunmaları için dışarıda bir köpek evi satın alın veya inşa edin. Yeterince büyük olduğundan emin olun - Kara Çobanınız oldukça büyüyecek!

Köpeğinizi temiz ve bakımlı tutun. kürk kiri ve çamuru çekecek sık yıkanmazsa matlaşmaya başlayabilir. Evden ayrılıyorsanız, bir bakıcı bulundurmak veya onu bir kulübeye götürmek iyi bir fikirdir, çünkü çok dikkat gerektirecektir.

Yavru Köpek Bulmak

Siyah GSD Bulmak

Bulmak saygın yetiştirici siyah bir Çoban bulmanın en muhtemel yolu budur. Yerel bir hayvan barınağında bir tane bulabilirseniz, size çok para kazandıracaktır. Teknik olarak hiçbiri olmadığı için, saf siyah bir Çoban'ı gözlerinizle görmek zor değildir.

Bu bir doğum kusuru olduğu için, bu rengi yalnızca ya siyah bir ebeveynden ya da normal ebeveynlerden nadir bir yavru köpek yavruundan bulursunuz. Yine, bu kısmen Kara Alman Çobanını bu kadar nadir yapan şeydir. % 100 renk uyumu sağlamak için tipik olarak sadece aynı renkteki iki ebeveynden gelirler; bu, türün başka bir nadir rengiyle çiftleşmek için türün nadir rengini bulduğunuz anlamına gelir.

Bu nadirlik nedeniyle, bu yavruların fiyat etiketlerinin biraz daha yüksek olmasını kesinlikle bekleyebilirsiniz, bu da daha sonra ayrıntılı olarak ele alacağız.

Yavru Fiyatları

Siyah Alman Çoban Köpekleri

Cinsin nadir olması nedeniyle ortalama maliyet biraz daha yüksek olacaktır. Çöpte kaç yavru olacağını belirlemek zordur, bu nedenle siyah varyantı yetiştiren bir yetiştirici bulsanız bile işe yaramayabilir. Daha uzun kürklü siyah Çobanlar da daha pahalıdır. Standart samur renkli yavrular, 900 $ ve üstü siyah varyant size bir ortalama 1.000 - 2.500 ABD Doları . Bu aralığın dışında bir şey görürseniz; dikkatli ol.

Mükemmel bir Çoban için alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Belirtildiği gibi, siyah Alman Çobanlar siyah doğarlar ve 8 hafta sonra siyah kalırlar. Yavru köpek 8 haftadan azsa - satın almayın. Yetiştirici, köpeklerin tüylerinin rengini değiştirmeyeceğinden emin olduklarını söylüyorsa, onları da satın almayın. 8 haftayı geçene kadar bilmenin hiçbir yolu yok.

Saygın yetiştiriciler sahip olacak sana ebeveynleri gösterme sorunu yok veya satın almak istediğiniz yavruların ebeveynlerine ait kağıtlar. Bu konuda koruyucu olmaları büyük bir kırmızı bayraktır. Meşru bir yetiştirici, onlara güvenmenizi isteyecektir. Ebeveynliği görmek, potansiyel sağlık sorunlarını veya yavru köpeğin kalitesini de belirleyebilir.

Ahlaksız yetiştiriciler genellikle aşağıdaki gibi karışık cins yavruları atlatmaya çalışacaklarından kırmızı bayraklara dikkat edin. GSD / Black Labrador Retriever karışımı safkan olarak. 'Tasarımcı köpekler' ile bir sorunumuz olmasa da, tüm köpek alıcıları ne aldıklarını bilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Siyah Alman Çobanları ne kadar nadirdir?
C: Siyah GSD'ler, tipik siyah ve ten rengi emsallerinden daha nadirdir.

S: Siyah Alman Çobanları daha mı saldırgan?
C: Siyah GSD'ler tipik cins standardından daha fazla veya daha az agresif değildir. Onları nasıl yetiştirdiğiniz, ne kadar iyi sosyalleştiklerini belirleyecektir.

S: Siyah Alman Çoban Köpekleri ne kadar büyür?
C: Cins standardı ile aynı boyutta olacaklar. Ebeveynlerine göre değişen yaklaşık 55 ila 100 pound ağırlığında olacaklar.

S: Siyah Alman Çobanları daha az tüy döküyor mu?
C: Cins standardı kadar tüy döküyorlar. Siyah saç, daha açık renkli Alman Çobanlarından daha az fark edilir.

S: Siyah Alman Çoban Safkan mıdır?
C: Evet, siyah kaplı GSD safkan bir yavru. Beyaz kaplamalı GSD ile aynı ayrımcılığa maruz kalmazlar.

S: Kürklerinde hiç beyaz var mı?
C: Evet, yapabilirler. Ancak aşırı miktarlarda değil. Aşırı miktarlar, karışık cins bir köpeğin işareti olabilir, bu yüzden araştırmanız yapın.

S: Siyah ve Ten rengi köpeklerden daha mı pahalılar?
C: Evet, daha nadir oldukları için genellikle daha pahalılar. Büyük ölçüde yetiştiriciye bağlı olacaktır.

S: Siyah Alman Çobanlarının uzun saçları var mı?
C: Cins standardı gibi, uzun saçları olabilir. Saç uzunluğu kısa, orta ve uzun arasında değişecektir. Uzun kaplamalı siyah GSD'ler, renk varyantının en nadide olanıdır.

S: Mavi veya kehribar gözleri var mı?
C: Siyah Alman Çobanların doğumda mavi gözleri olabilir. Yaşlandıkça koyu veya delici turuncu / kehribar renkli gözler geliştireceklerdir.

Collie roughs

S: Kurt gibi mi görünüyorlar?
C: Bazı sahipler, Siyah Alman Çobanların kurt gibi görünmek . Yakın akraba değildirler ve melez köpekler değildirler.

Son düşünceler

Yaygın olarak bulunan bir Alman Çoban köpeği arasında çok az fark vardır. siyah çeşitlilik . Bu köpekler hala büyük ve sorumlular, çarpıcı tüylerini, güçlü sırtlarını ve uzun boylarını gösteriyorlar. Başa çıkmayı bekleyebileceğiniz birincil fark, gerçekten de fiyat etiketi ile ilgilidir çünkü bunlar, türün daha nadir bir rengi olarak kabul edilir.

'Yetiştiricinin kusuru' olarak kabul edilen şeyin ortalama bir tüketici için daha pahalı olması ilginçtir, ancak köpek pazarı, yavru köpeklerin ne kadara mal olacağını belirler. Bunu güvenle söyleyebiliriz, şu bir gerçektir: Siyah Alman Çoban kesinlikle çarpıcı bir cinstir ve gittiğiniz her yerde yavrularınızla ilgili sorular alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sık tımar ve günlük yürüyüşlerle biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duysalar da, bu köpekler, onları ailenize kabul ederseniz ömür boyu arkadaşınız olacaktır.

Yorumlar

Chris
Bu sonbaharda siyah gsd yavrularınız mı var? Maliyet? Çalışma hattından mı?
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Chris - biz aslında köpek yetiştirmiyoruz, sadece onlar hakkında bilgilendirici içerik sağlıyoruz. Durduğunuz için müteşekkirim!
Marlize
Merhaba, siyah bir GSD'm var. O harika,
Kelly Wilson (Yazar)
Biz de onları seviyoruz - Marlize yorumu için teşekkürler!
Anastasiya
Merhaba, benim güzel bir Siyah Alman Çoban Köpeğim var! Merak ediyordum, onu yetiştirmek için en iyi renk nedir? Siyahın ve siyahın her zaman siyah yavrular üretmediğini duydum, bu doğru mu? Teşekkürler
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Anastasiya - bu doğru. Siyah bir köpek yavrusu olacağının garantisi yok. Bununla birlikte, iki Siyah GSD'ye karşı Siyah ve Tan'ın Siyah kaplamalı bir köpekle çiftleşmesi ile hala daha mümkün. İyi şanslar!