Beagle English Bulldog Mix: Beabull Irk Bilgisi

Beagle English Bulldog Mix: Beabull Irk Bilgisi

Beagle ve Bulldog karışık yavru Kısaca Beabull olarak bilinen, enerji ve sakinliğin harika bir karışımı ve ailenin gençleri, yaşlı üyeleri ve aradaki herkese karşı nazik davranan biri. Her iki ebeveyni de son derece popüler ve birinin ikisini bir araya getirme fikrini bulması sadece bir an meselesiydi.

Bazıları karışımın favori olması konusunda hemfikir olmasa da, Beabull son yıllarda çok popüler hale geliyor ve oldukça takipçisi oldu. Birleştirdiğinde İngiliz Bulldog’un rahat tavrı ile Beagle'ın sevgi dolu doğası , yavrunuzun hangi ebeveyni seçtiğine bağlı olarak çok ilginç bir karışım yaratır.Bu eşsiz yavrulardan birini evlat edinirken, her zaman onları önce evde sahip olabileceğiniz diğer insanlara veya hayvanlara tanıtmanızı öneririz. Bununla birlikte, bu ırklar genellikle oldukça geri çekilir ve neredeyse herkesle iyi geçinir. Beabull'a dalalım ve daha derinlemesine bir göz atalım.

Ebeveyn Irkları

Bir köpeğin kökenleri ve cins amacı, mizacının, eğitilebilirliğinin ve enerji seviyelerinin ne olabileceği konusunda size bir fikir verebilir, bu nedenle bu adamlardan birini evinize kabul etmeden önce, ebeveynlerini anlamak önemlidir, böylece kazanabilirsiniz. Beabull'dan ne bekleneceği konusunda daha iyi bir anlayış.Beagle

Beagle, 16'da İngiltere'de yetiştirildi.inci Yüzyıl tavşanları ve diğer haşaratları avlayın. Her zaman gezegendeki en iyi av köpeklerinden biri olarak biliniyordu ve yaya olarak avlanabildikleri için genellikle bir ata gücü yetmeyenler tarafından seçildi. Beagle, Amerika'ya gelişinden beri her zaman popüler olmasına rağmen, 36.inci Başkan Lyndon Johnson, biri O, diğeri Her adlı 2 Beagle cinsi köpeğiyle sık sık göze çarpıyordu.2019'da American Kennel Club (AKC) Beagle sıralaması 6 olarakinci Amerika'daki en popüler en popüler cins. Onun sayesinde giderek daha popüler bir aile hayvanı haline geliyor. neşe ve dostça doğa . Aynı zamanda komik ve sevimli ve bu ailenin favorisi hakkında kötü bir söz söylenemez. Bir tazı olmak, bu köpek aynı zamanda inatçı , ancak tutarlı bir eğitimle bunun üstesinden gelinebilir. Diğer popüler Beagle Karışımları şunları içerir: Beagle Pitbull karışımı , ya da Puggle .

İngiliz Bulldog

Bulldog ayrıca İngiltere'den geliyor ama oldukça farklı bir geçmişi var. O 13'te yetiştirildiinci boğa güreşi amacıyla yüzyıl, ve ataları bugün olduklarından daha büyüktüler, güçlü ve acımasız çeneleriyle cesurlardı ve yüzükte hiç acı hissetmediler. Bu inatçı köpek, acımasız spor yasaklandığında neyse ki bir boğa güreşçisi olarak emekli oldu ve şimdi genellikle ustalarının koltuğunda günlerinin çoğunda uyuyorlar.2019'da İngiliz Bulldog, Beagle'ın önünde 5 sırada yer alır.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. O olarak tanımlanıyor arkadaş canlısı, cesur ve sakin ve o evde çok uysal ve sakin, sizi koruyacak bir tutam salak oyunbazlık ile tüm ailen eğlendi saatlerce. Sevecen kişiliği, zeka eksikliğini ve kayıtsız tavrını telafi ediyor. o en eğitilebilir köpek değil ama ekşi bardağı ve eğlenceli kişiliği bunu kolayca telafi ediyor.

Beabull

Beagle İngiliz Bulldog Karışık Cins Yetişkin

Beabull, yukarıdaki iki ırkın harika bir karışımıdır ve birbirinden çok farklı olsalar da sevimli bir köpek yaratmışlardır. sevgi dolu aile hayvanı. Daha önce bir Beabull ile tanışmanın zevkini hiç yaşamamış olanlar için, Beabulls of Instagram sayfası Beabulls'ın dünyanın dört bir yanından çok sayıda sevimli fotoğrafı olduğu için.

Mizaç

Tasarımcı köpeklerle pek bir şey garanti edilmese de, Beabull'un olacağından emin olabilirsiniz. herkesle ve herkesle sosyal Bu nedenle, bununla en büyük bekçi köpeklerini beklemeyin. Yakın ailesiyle sevgi dolu ve şefkatlidir ve ailesi, arkadaşları ve yabancılarla oyunlara ve eğlenceye katılmaktan mutlu ve sosyal bir köpek kelebeği. Bu nedenle, Beabull yalnız bırakılmaktan nefret eder, bu nedenle, birisinin gününün çoğunu onunla geçirmesi için evde olmasını garanti edebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekir, aksi takdirde yakında mobilyalarınızın onun tarafından harap olduğunu göreceksiniz. sıkılmış ve güçlü yıkıcı çeneler.O küçük çocuklara karşı nazik ve hoşgörülü ve Bulldog'a kıyasla daha küçük çerçevesi, daha küçük çocuklu aileler için çekici faktörlerden biridir. Bununla birlikte, Bulldogların büyüklüğü ve sakarlığı göz önüne alındığında, sadece kazara bir çarpma durumunda her zaman bebeklerle denetlenmelidir. Ayrıca Bulldogların sevgisinin bir kısmını devralma eğilimindedir. sakin ve rahatlatıcı ve onu genellikle öğleden sonraları köpek komasında, müsait olan kişilere sarılmış olarak bulacaksınız.

Beabull ayrıca vahşi bir tarafı var , ve ailesini eğlendirmeyi seviyor, bu yüzden bir sonraki viral hissi arıyorsanız, Beabull en iyi seçeneğiniz olabilir! Beagle'ların komik uğultu eğilimleri ve oyunculuğu ile, yüksek enerji patlamaları gün boyunca aralıklı olarak beklenebilir. Park yürüyüşleri ve orman yemleri için de harika bir arkadaş olacak, bu yüzden Beabull'un çoğu aileye iyi uyan güzel ve dengeli bir kişiliği var.

Boyut ve Görünüm

Çoğu tasarımcı yavruya benzer şekilde, sürpriz unsuru Görünüşüne gelince, özellikle de iki ebeveyn ırkı görünüşte farklı olduğunda. Beabull, aralarında herhangi bir yerde ölçüm yapacaktır. 13 ve 15 inç yükseklikte ve aralarında herhangi bir ağırlıkta olacak 20 ila 50 pound.

Bazı Beabull'lar, her iki ebeveyni arasında 50 / 50'lik bir bölünmeye benziyor, bazıları ise bir ebeveyne diğerinden çok daha fazla benziyor. Beabull, muhtemelen daha kare bir kafa ve güçlü çenelere sahip olacak, ancak kısa ve çömelmiş Bulldog'a kıyasla daha ince ve atletik görünecek.Yüzü düz olabilir ve bununla birlikte potansiyel Brakisefalik sendrom kısa bir kuyruğun yanı sıra, o kadar kıvırcık veya düz olsun. Kesinlikle bazılarını miras alacak ünlü rulolar , ama muhtemelen Bulldog kadar değil. Pençeleri büyük olacak ve muhtemelen en sert kalpleri eritecek kadar büyük olan büyük yuvarlak gözleri miras alacak.

Ceket ve Renkler

Beabull Mont ve Renk Kombinasyonu

Beabull sahip olacak kısa ve sert bir çift kat , her iki ebeveynine benzer şekilde vücuduna yakın uzanacak. Paltosu, beyaz, kahverengi ve siyahın yanı sıra karışıma atılan kırmızılar, açık kahverengi ve brindle'ların yanı sıra düzensiz geleneksel av renkleriyle beyazın bir karışımı olacak.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

En çok hangi ebeveyni seçtiğine bağlı olarak, muhtemelen aralarında ihtiyaç duyacağı Her gün 45 ve 60 dakika egzersiz. Bulldog'a daha çok benziyorsa, daha azını isteyebilir ve eğer Beagle'a daha çok benziyorsa, muhtemelen her gün bir saatlik egzersizden sonra olacaktır. Hangi ebeveynin peşine düşerse, Bu adamı halka açık bir yerde tasmasız bırakmamalısın Yüksek av sürüşü göz önüne alındığında, bir sincap kokusu alırsa size geri dönmeyeceği muhtemeldir. Brachycephalic sendromuna olan eğilimi göz önüne alındığında, egzersiz seansları sırasında Beabull'u denetlemek önemlidir.

Beabull uyarlanabilir bir köpek ve yeterli egzersiz aldığı ve çok uzun süre yalnız bırakılmadığı sürece hem apartmanlara hem de evlere uygun olacaktır. Onun aylaklık dönemlerini tembellikle karıştırmayın. çok fazla fiziksel ve zihinsel enerji bunun bir şekilde atılması gerekecek ve ona yeterli bir çıkış sağlayamazsanız, huzursuz hisseder hissetmez evinizdeki eşyalarınızı yok edecektir.Eğitim

Gerçekten önemli Beabull'u genç yaşlardan itibaren sosyalleştirmek ve çeşitli durumlarda kendine güvenen bir yetişkin haline gelmesini sağlamak için onu her şekil ve büyüklükte çeşitli hayvan ve insanlarla tanıştırın. Sen de yaparsın onu itaat eğitimine kaydettirmek o oldukça inatçı bir köpek olabileceğinden, sırf sınırları belirlemede bir sıçrama başlayabilmeniz için, ancak uyarılmanız için, bu sizin açınızdan çok fazla sabır ve tutarlılık gerektirecektir.

Birçok Beabull ebeveyni, köpek yavrusu döneminde oyun ısırmasıyla ünlü Bu, Bulldog ailesinden geliyor ve ona bunun doğru olmadığını öğretmek önemlidir. Neyse ki yapabileceğiniz birkaç yol var ısırmayı caydırmak genç yaştan beri. Bu davranışı çok sık sergilediğini fark ederseniz, o zaman diş çıkarıyor olabileceği için bir çiğneme oyuncağına yatırım yapın.

Sağlık

Beabull, Beagle'ın daha iyi sağlığına sahip olan nispeten sağlıklı bir köpektir ve tipik ömrü 10-13 yaş . Bu liste kapsamlı olmamakla birlikte, dikkat edilmesi gereken en yaygın sağlık sorunları şunlardır:Kalça Displazisi - bu, kalça ekleminin anormal oluşumundan kaynaklanır ve sonunda hareket kabiliyetini etkileyecek ağrılı artrite yol açabilir.

Göz koşulları - Beabull, çeşitli göz rahatsızlıklarından muzdariptir, ancak en yaygın olanları Katarakt , Progresif Retinal Atrofi ve Kiraz Gözü. Beabull için resmi cins standartları bulunmamakla birlikte, saygın yetiştiriciler köpeklerini bir Oftalmolog değerlendirmesi için göndereceklerdir.

Köpek Disk Hastalığı - Bu, bir köpeğin omurgasındaki bir diskin yırtıldığı ve omurilik sıvısının sızdığı, şiddetli ağrıya ve iltihaplanmaya neden olduğu ve fazla mesai, omurganın vücut ağırlığını kaldıramadığı yerdir.

Hipotiroidizm - esasen bu, diğer semptomların yanı sıra kilo alımı, uyuşukluk, saç dökülmesi ve zihinsel donukluğa yol açabilen yetersiz bir tiroiddir.Brakisefali Sendrom - Bu Bulldog kadar şiddetli olmayacak olsa da, yine de düz yüzün bir unsurunu ve solunum güçlüğü ve problemli ısı düzenlemesi gibi ilişkili semptomları miras alacak, bu nedenle egzersiz sırasında ve aşırı sıcak dönemlerinde onu izlemeniz gerekir.

Beslenme

Beagle English Bulldog Mix Beslenme Gereksinimleri

Beabull arasında tüketecek Her gün 1 ½ ve 2 fincan yemek ama her Beabull farklı olacak ve tamamen boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı olacak. Beabull, yüksek kaliteli bir kuru mama gerektirir ve kaslı yapısı ile iyi iş çıkarır. yüksek proteinli diyet kas kütlesini zayıf ve formda tutmak için. Yavru köpeğiniz İngiliz Bulldog ebeveyninin peşinden giderse, yüksek kaliteli bir yiyecek bulmak isteyeceksiniz. İngiliz Bulldogları için özel olarak yapılmıştır .

Yine de Beabull'u serbest beslemediğinizden emin olun ve her iki ebeveyninin de sağlıklı bir iştahı olduğundan, iki katı olmasa da onun da bir tane alacağından emin olabilirsiniz. Yiyecek ve tedavi alımı izlenmelidir, çünkü kendi cihazlarına bırakılırsa, hızla obez hale gelecektir.

Bakım

Beabull, şık ve parlak olan kısa ve sıkı ceketi sayesinde bakımı nispeten kolaydır. Haftada bir veya iki kez fırça sadece herhangi bir ölü tüyü temizlemek ve şık görünümlü bir kürk elde etmek için yeterli olacaktır. Egzersiz yaparken çok kirli olmadıkça, sadece iki ayda bir banyoya ihtiyacı olacaktır.

Bulldog'un ceketini miras alırsa, o zaman olabilir hassas ciltten muzdarip ve bu nedenle, onu daha fazla tahriş etmeyecek yumuşak ürünler kullanmanız önerilir. Buna ek olarak, eğer herhangi bir deri kıvrımı veya rulo varsa, bunları belirli köpek kırışık ürünleri ve pamuklu bir çubukla düzenli olarak temizlemeniz gerekecektir.

Yavru köpekler

Tipik olarak, bir Beabull yavrusu arasında herhangi bir yere mal olacak 600 $ ve 1.000 $ . Bu, ortalama yeni tasarımcı köpekten biraz daha fazladır, ilk olarak, oldukça popüler hale geldiklerinden ve bu nedenle daha fazla talep gördüklerinden ve ikincisi, Bulldog'un doğum sırasında çeşitli komplikasyonlardan muzdarip olması ve bu nedenle görevin genellikle ameliyat gerektirmesi ve daha fazlasıdır. zahmetli ve bu nedenle daha pahalıdır. Bu, yalnızca Bulldogların pelvik yapısının şekli nedeniyledir ve köpek doğduğunda endişelenecek bir şey yoktur, bu yüzden bunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin.

Aile Hayvanları Olarak

 • Beabull, çocuklu veya çocuksuz ailelere uygun, sevecen ve sevgi dolu bir köpek.
 • Bu cins diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir ve çok uyumludur.
 • Dengeli bir kişiliğe sahip ve sabah yürüyüşlerinden ve öğleden sonra kucaklamalarından kolayca zevk alacak.
 • Çok sosyaldir ve bu nedenle uzun süre yalnız bırakılmayı sevmez.
 • Güçlü çenesi endişeli veya huzursuz olduğunda çok yıkıcı olabilir.
 • Beabull'un orta derecede aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Beabull için genellikle 30-45 dakika günlük egzersiz yeterlidir.
 • Beabull, köpeklerin en itaatkarı değildir ve bu yüzden bir hasta sahibi gerektirir.
 • Çoğu insan için olduğu gibi bu karışım için de sosyalleşme ve itaat eğitimi çok önemlidir.
 • Tüylerinin sağlıklı görünmesini sağlamak için haftada 1 ila 2 kez fırçalamaya ihtiyacı olacak.
 • Deri kıvrımlarının belirli kırışıklık ürünleriyle haftalık olarak temizlenmesi gerekecektir.
 • Beabulls gıda alımının obez olmamasını sağlamak için düzenli olarak izlenmesi gerekir.

Beabull Yetiştiricisi Bulmak

Beabull oldukça popüler bir yavru olduğu için, çevrimiçi yetiştiricileri bulmak nispeten kolaydır, buradaki tek engel, her ikisi de olanı bulmaktır. etik ve saygın, ve rahatça çalışacağınız bir tane. Diğer Beabull severlerle de konuşun ve birlikte çalıştıkları yetiştiricileri ve bazen daha da önemlisi kaçınılması gereken yetiştiricileri önerebilecekler. Gibi sosyal medya gruplarına katıldığınızdan emin olun. Beabulls Facebook grubu , Beabull severlerle dolu olduğundan ve tavsiye istemenin harika bir yoludur, ancak emin olun kendi araştırmanı yap çok.

Kurtarma ve Sığınaklar

Beabull şu anda süper popüler olsa da, kurtarma barınaklarında o kadar popüler değil, bu nedenle Beabull ruh eşinizi barınaklarda bulmak biraz daha uzun sürebilir. Yerel kurtarma sığınaklarınızı ziyaret edin ve oradaki personelle konuşun, ancak aynı zamanda Beagle Rescue web sitesi ya da Bulldog Kurtarma Ağı Karışık köpeklerin de sıklıkla biteceği özel cins kurtarma barınakları hakkında bilgi için.

Son düşünceler

Bu dengeli köpek, tembel kucaklamalar, eğlenceli enerji patlamaları veya uzun maceralı yürüyüşler gibi herkes için bir şeyler sunar. O çok arkadaş canlısı ve arkadaş canlısı ve herkesle iyi geçinecek, bu yüzden burada endişelenecek bir şey yok. Yeterli miktarda egzersiz aldığı ve zihni çiğneme oyuncakları ve beyin oyunlarıyla uyarıldığı sürece, aşkına köpek öpücükleri ve dileyebileceğiniz en iyi dört ayaklı en iyi arkadaş olarak geri dönecektir.

Yorumlar