En İyi Aile Köpekleri: Çocuklu Her Ev İçin 15 Cins

En İyi Aile Köpekleri: Çocuklu Her Ev İçin 15 Cins

Ailenize bir köpek veya köpek yavrusu sahiplenmek büyük bir adımdır, bu nedenle dalmaya başlamadan önce doğru cinsi seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

Köpekler pek çok şey yapabilir, ancak mirasları bazı şeyleri diğerlerinden daha iyi yapıp yapamayacaklarını belirler. Bazı köpekler içgüdüsel olarak kazmayı sever, bazıları ise sevmez. Teriyerler kazmayı gerçekten sever. Bir Golden Retriever yüzmeyi sever. Köpeğinizin hangi aktiviteleri yapmasını istersiniz? 10-15 yıl boyunca yanınızda olacak bir köpeği seçerken dikkatli olunBu yazıda, harika bir aile hayvanı olacak bir köpek türü seçme konusunda size bazı sağlam tavsiyeler sunuyoruz.

Köpekler ve Çocuklar

Genç bir ailen varsa, meşgul bir ailenin evine uyum sağlayacak ve iyi bir uyum sağlayacak bir köpeğe ihtiyacın olacak. Ancak bu, süper sevimli, kabarık bir ırkın mutlaka faturaya uyacağı anlamına gelmez. Örneğin, Chow Chow muhteşem görünebilir, ancak başlangıçta kurtları savuşturmak ve hayvanları korumak için yetiştirildi!Hangi cins köpeği seçerseniz seçin, çocuklarınıza yeni en iyi arkadaşlarının yanında nasıl davranacaklarını öğretmelisiniz. Her köpek işkence görürse veya yanlış muamele görürse kırılabilir. Bu nedenle, çocuklarınız ailenin evcil hayvanını kızdırmamayı veya onu kabaca idare etmemeyi öğrenmelidir. Çocukları her zaman köpeklerin yanında, özellikle sarkık kulakları veya dalgalanan kuyruğu tutabilecek küçük çocukları ve bebekleri denetleyin. Ayrıca çocuklar, aile köpeğinin yemek yerken veya uyurken huzur içinde bırakılması gerektiğini öğrenmelidir.Aynı şekilde, köpeğinizin iyi sosyalleşmiş olması gerekir, bu da köpek eğitimi derslerine katılmak anlamına gelir. Bunu göz önünde bulundurarak, American Kennel Club’ın S.T.A.R. hakkındaki bilgilendirici makalemize göz atmak isteyebilirsiniz. Yavru Köpek Programı, yavru köpeğinizin ve ailenizin bu harika teşvik programının bir parçası olmaktan nasıl yararlanabileceğini keşfetmek için.

Cins Seçimi

Aralarından seçim yapabileceğiniz 200'den fazla farklı köpek türü var, peki mükemmel aile evcil hayvanını aramaya dünyanın neresinde başlıyorsunuz?İlk olarak, aşağıda belirtilen altı köpek türü kategorisine bakalım. Amerikan Kulübesi Kulübü .

  • Gündoğdu
  • Çalışma Grubu ( GSD gibi )
  • Pastoral grup
  • Fayda grubu
  • Oyuncak grubu
  • Teriyer

Her kategorideki köpeklerin çoğunun davranış ve mizaç açısından oldukça benzer olduğunu göreceksiniz ve bu, ailenizdeki evcil hayvan için doğru köpek türünü seçerken çok yardımcı olabilir.

Bazı grupların tipik olarak bir aile ortamına pek uymayan özellikleri vardır. Örneğin, pastoral gruptaki köpekler, sürü ve çiftlik hayvanlarını korumak için yetiştirildi. Yani, topuklara yaslanmak ve sürü gütmek, corgis ve collies gibi ırklarda gördüğünüz yaygın davranışlardır. Ayrıca, bu kategorideki köpekler bir kişiyle yakın ilişki kurma eğilimindedir, bu da onları ailelere göre bekarlara ve yetişkinlere daha uygun hale getirir.Boyu küçük olsalar da, teriyer çocuklar tarafından köşeye sıkıştırılır veya eziyet edilirse kırılmaya meyillidir. Ayrıca, teriyerler güçlü bir av sürüşüne sahip olma eğilimindedir, bu nedenle kediler ve diğer küçük evcil hayvanlarla iyi karışmazlar.

Çalışma grubu, Akita, Bullmastiff ve Cane Corso gibi büyük, kaslı ırkları içerir. Bu köpekler genellikle çiftlik hayvanlarını kurtların ve diğer büyük avcıların saldırılarından korumak ve korumak için kullanıldı. Newfoundland ve Bernese dağ köpeği gibi bazı dev ırklar uysal ve nazik olsalar da, oyun süresi çok zorlaşırsa kütleleri ve ağırlıkları küçük çocukların etrafında bir soruna neden olabilir.

Gündoğdular genellikle mükemmel aile hayvanlarıdır. Gundoglar, 'yumuşak ağza' sahip olacak şekilde eğitilmiştir, yani av kuşlarını onlara zarar vermeden geri alabilirler. Sadık ve son derece eğitilebilir olan Gundog grubu, bir aile hayvanı aramaya başlamak için iyi bir yerdir.

İşte mükemmel aile hayvanları yapan 15 köpek ırkı.Labrador köpeği

Labrador köpeği uzun zamandır bir dünyanın her yerinden ailelerin favorisi . Laboratuvarlar akıllı, arkadaş canlısı, son derece eğitilebilir ve çocuklara karşı hoşgörülüdür. Labrador’un sakin tavrı ve nezaketi, onları çocuklu aileler için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Laboratuar bir şans verildiğinde tembel olabilse de, çok fazla dayanıklılığa sahip ve tüm gün çocuklarınızla oynamayı çok sevecek.

Olumsuz tarafı, Labs çalışan köpekler olarak yetiştirilir ve yeterince egzersiz yapmazlarsa kilo alırlar.

Golden Retriever

Golden Retriever Gundog grubunun başka bir üyesidir ve onun için ünlüdür. arkadaş canlısı, rahat karakter . Retrieverler çocuklarla da mükemmeldir ve harika, sadık, sevgi dolu aile hayvanları yaparlar.

Bununla birlikte, Labs gibi, alıcıların da bol miktarda egzersiz ve oyun süresine ihtiyacı vardır. Ayrıca, bunlar hem içeride hem de dışarıda bol miktarda alana ihtiyaç duyan büyük köpeklerdir, bu nedenle dışarıda alanı olmayan küçük bir dairede yaşıyorsanız, bir av köpeği sizin için en iyi seçim değildir.Beagle

Beagle sadece bir aile hayvanı olarak popüler son on yılda. Beagle'lar geleneksel olarak, tazılarını yürüyerek takip eden avlar için tavşan ve diğer küçük av hayvanlarını kovalamak için kullanılırdı. Yavrular üremeleri sayesinde sürülerde en mutlu olanlardır, bu nedenle kabileniz bu sosyal yavru için mükemmel ortamı oluşturacaktır.

Beagle'lar Tüm gün oynamaya yetecek dayanıklılığa sahip eğlenceyi seven, neşeli köpeklerdir. Bununla birlikte, beagle aynı zamanda günün sonunda kucağınıza sokulmayı seven onaylanmış bir kucaklayıcıdır.

Beagle'larla ilgili küçük bir sorun, biraz yolsuz olmaları ve her zaman eğitilmelerinin kolay olmamasıdır.Labradoodle

Labradoodle, bir soy köpeğinden ziyade melez bir köpektir. Arkadaş canlısı, eğlenceyi seven Labradoodle, bir Labrador av köpeğini geçmenin sonucudur. kanişle . Bu köpeklerin eğitilmesi kolaydır ve genellikle çocuklar için çok iyidir. Bununla birlikte, tüm melezler, her bir ebeveynden kişiliklerinin bir kısmını alır, bu nedenle mümkünse, yavru köpeğinizin yetiştiricisine ebeveynlerini görüp göremediğinizi sorun.

Labradoodles, fazla dökülme eğilimi göstermeyen orta büyüklükte köpeklerdir ve bu, köpek alerjisi olan bir üyesi olan aileler için mükemmel bir seçimdir.

Boksör

Parlak, eğlenceyi seven boksör o kadar çok kişiliğe ve enerjiye sahip ki, her zaman bununla ne yapacağını bilemiyor! Great Outdoors'da çok zaman geçiren aktif bir aileyseniz, mutlu-şanslı boksör senin için mükemmel evcil hayvan .

Boksörün sınırsız enerjisi olmasına rağmen, genellikle agresif değildir ve herkesle iyi anlaşır. Bununla birlikte, boksör köpek yavrusu yetiştirmek için çok fazla zaman ve enerji harcamanız gerekecek, böylece çok asi olarak büyümeyecek.Bichon frise

Cıvıl cıvıl, tatlı küçük Bichon frise meşgul bir aile evinde ilgi odağı olarak büyüyecek bir köpek sevinç demetidir. Bichon Frise insanlarla doğal bir yakınlığa sahiptir ve sessiz, nazik kişiliği onu çocuklarınızın hayran kalacağı sevgi dolu bir kucak köpeği yapar.

Bichon Frise, bu cinsi köpek alerjisi olanlar için iyi bir seçim haline getiren kısa, alçak tüylü bir ceketi vardır.

Macarca Vizsla

Daha alışılmadık bir köpek cinsi seçimi için, bazen çağrıldığı şekliyle Macar Vizsla veya Velcro köpeğini düşünebilirsiniz. Sıklıkla Weimaraner ile karıştırıldı , Vizsla ailesini seven çok arkadaş canlısı bir köpek ırkıdır.

Nazik, şefkatli Vizsla çocukları sever ve sadık, koruyucu bir aile hayvanı yapar. Vizsla'nın yakmak için çok fazla enerjisi var ve çocuklu bir evde iyi bir arkadaş ve oyun arkadaşı olması için çok eğitilebilir.

İngiliz Cocker Spaniel

İngiliz cocker spaniel bir canlı, meşgul cins bu gerçekten çocuklarla birlikte olmaktan zevk alıyor gibi görünüyor. Cins, neredeyse tüm aile evleri için pratik büyüklükte olan orta boy bir köpektir. Cocker spaniellerin eğitilmesi kolaydır ve bir dizi eğlenceli numara da öğretilebilir.

Bu yavruyu egzersiz yapmak için bolca zamana ihtiyacınız olacak ve paltosunu iyi durumda tutmak için düzenli olarak tımarlanması gerekiyor.

İngiliz Springer Spaniel

Bir diğer popüler spaniel ise İngiliz springer . İngiliz springer spaniel'in sınırsız enerjisi var ve bu köpeğin onu mutlu etmek için çok fazla egzersize ihtiyacı var. Springer, çocuklar arasında iyi bir üne sahiptir ve arkadaş canlısı ve şefkatlidir.

Springer spaniel çok fazla egzersizin yanı sıra düzenli tımarlamaya da ihtiyaç duyar.

Boksör

Küçük bir eviniz varsa veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, bir köpek yavrusu sizin için mükemmel boyutta köpek ailesi evcil hayvanı olabilir. Puglar komik ve eğlencelidir, çok fazla tımar gerektirmeyen kısa bir paltoları vardır ve çok fazla egzersiz gerektirmezler. Hepsinden iyisi, boksörler çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi geçinir.

Bir boksör seçerseniz akılda tutulması gereken bir şey, düz yüzlerinin onları nefes alma sorunlarına eğilimli hale getirebileceğidir. Genel olarak, puglar gibi brakisefalik köpekler sıcak iklimlerde iyi performans göstermezler, bu nedenle sıcak bir bölgede yaşıyorsanız, bir boksör sizin için en iyi seçim olmayabilir.

Dakhund

daksund aile dostu bir köpektir. çocuklarla iyi . Meraklılarının sevgiyle bildiği gibi standart boyuttaki doksiler bir apartman dairesinde başarılı olacaktır. Daha küçük bir köpek istiyorsanız, minyatür dachshund'a bakın.

Dachshunds kısa, pürüzsüz bir ceketi, ince bir ceketi olabilir veya uzun tüylü olabilir. Bununla birlikte, tüm çeşitler sadece mütevazı miktarda tımar gerektirir. Dachshunds, çocukları seven enerjik küçük köpeklerdir, bu nedenle kabileniz yeni en iyi arkadaşlarıyla saatlerce eğlenecek.

Olumsuz tarafı, dachshund'un uzun vücudu nedeniyle omurga problemlerine yatkın olabilir. Bu nedenle, köpeğinizin yaralanmasını önlemek için, çocuklarınıza dachshund'unuzu mobilyalara atlamaya veya merdivenlerden yukarı ve aşağı koşmaya teşvik etmemelerini öğretmelisiniz.

Boston terrier

Boston terrier Birçok nedenden dolayı bir aile hayvanı olarak giderek daha popüler hale geliyor. Bu mutlu küçük köpekler çocuklar için harikadır, minimum bakım gerektirir ve çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz. Boston terrier ayrıca küçük bir ev veya apartman için ideal boyuttadır.

Canlı, arkadaş canlısı Boston teriyeri sadık, sevecen ve eğitilmesi çok kolay. Bu saygılı küçük köpekler, iyi davranışları sayesinde kendilerine 'Amerikan Beyefendisi' lakabını kazandılar!

Bulldog

Çatlak kaşları, düz yüzü ve sarkık çeneleriyle, bulldog şüphe götürmez!

Bulldoglar biraz sert görünümlerine rağmen harika aile hayvanları yap . Bulldog, hızlı yürüyüşlerden hoşlanır ve aşırı kilolu olmasını önlemek için makul miktarda egzersize ihtiyaç duyar. Bulldog, temiz tutmak için yalnızca günlük bir silme gerektiren kısa bir ceketi vardır ve bunlar sadece orta dereceli tüy dökücülerdir.

Sadık bulldog, kucağa kıvrılıp şekerleme yapmadan önce çocuklarınızla oynayarak saatler geçirmekten mutluluk duyacaktır. Bulldogların harika bekçi köpekleri olduklarını biliyor muydunuz? Şey, yaparlar ve hiçbir yabancı, başıboş bir bulldog ile evinize girme riskini almaz!

Bulldog ırkının ana dezavantajı düz yüzüdür. Hepsi gibi brakisefalik ırklar Buldoglar sıcak ve nemli bir iklimde pek iyi performans göstermezler ve nefes alma sorunları da yaşayabilirler.

Boğa Teriyeri

boğa korkunç Korkunç görünebilir, ama o gerçekten çok yumuşak.

Bull terrier cinsi, bir aile köpeği olarak mükemmel bir üne sahiptir ve çocuklarınızla saatlerce sorunsuz oynayacaktır. Boğa güreşi arsız ve eğlenceli, coşkulu ve enerjik, egzersiz ve insan ailesinin sevgisiyle gelişiyor. Bununla birlikte, cins aynı zamanda çok eğitilebilir ve onlara sahip olmayı bir zevk haline getiriyor. Boğa güreşi teriyerinin tımar gereksinimleri minimum düzeydedir ve bunlar yalnızca orta düzeyde tüy dökücüdür.

Süvari kral charles spaniel

Cavalier King Charles Spaniel bir kucak köpeğinin nazik, şefkatli doğası ile çalışan bir spanielin atletikliği ve enerjisinin mükemmel birleşimine sahiptir.

Cavaliers, çocuklara olan düşkünlükleriyle tanınırlar ve çocuklarınızın onlara vermek istediği kadar çok oyun ve sevişmeye memnuniyetle tahammül edeceklerdir. Uyarlanabilir Cavalier, aktif bir evde veya yaşam hızının daha yavaş olduğu bir evde eşit derecede iyi gelişecektir.

Parlak, ipeksi bir cekete sahip olmasına rağmen, Cavalier’in tımar gereksinimleri mütevazıdır ve çoğu türden daha fazla tüy dökmez. Rahat kişiliklerine rağmen, Cavaliers'ın formda ve sağlıklı kalması için bol miktarda egzersize ve oyun süresine ihtiyacı var. Her zaman memnun etmeye istekli olan Cavalier, eğitime iyi yanıt verir ve genellikle çok itaatkar ve girişken bir köpektir.

Sarmak

Tabii ki, bunlar harika aile hayvanları yapan birçok köpek ırkından sadece birkaçı. Bir köpek seçerken, çocuklarınızın yaşı, evinizin büyüklüğü, çalışıp çalışmadığınız, bütçeniz ve aktivite seviyeleriniz gibi diğer faktörleri de hesaba katmayı unutmayın. Sizin ve ailenizin bir köpeğe sahip olup olmadığınızı öğrenmek için bu bağlantıdaki ayrıntılı makalemize göz atın.

Bir köpeğe sahip olmak çocuklar için harika bir deneyim olabilir ve sonsuza dek değer verecekleri bir deneyimdir. Araştırmanızı yapın, acele etmeyin ve aileniz için doğru köpeği bulacağınızdan emin olun.

Yorumlar