Beagle Jack Russell Terrier Mix: Jack-A-Bee Irk Bilgisi

Beagle Jack Russell Terrier Mix: Jack-A-Bee Irk Bilgisi

Yüksek enerjili avcı Jack Russell, Beagle'ın izleme becerileriyle karıştırılarak Jackabee'yi yapar; çılgın ama sevimli bir kazıcı. İnanılmaz derecede enerjiktirler ve kısa hız patlamaları vardır. Jackabees kendilerini evinize ve arka bahçenize fırlatacak.

Beagle genellikle şu şekilde anılır: bir av köpeği . Etkileyici burnu ile kokuları kilometrelerce takip etme konusunda uzman bir yeteneğe sahiptirler. Jack Russell yoğun bir avlanma içgüdüsüne sahiptir Ve izin verirseniz arka bahçenizi kemirgenlerden kurtaracak.Jack Russell'ın bir kısmı eğitilmesi çok zor olduğu için yeni köpek sahipleri tarafından Jackabee'ye teşebbüs edilmemelidir. Jack Russells'ın avlanma içgüdüsü içgüdülerine o kadar gömülüdür ki onları ondan eğitemezsiniz. Başka evcil hayvanlarınız veya küçük çocuklarınız varsa, kedilerle veya diğer köpeklerle yaşama şansına sahip olmaları için bile yavru olmaları gerekir.

Jackabees, çok fazla alana ihtiyaç duymayan küçük köpeklerdir ve yüksek enerjilerine rağmen çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Bu kazıcı ve avcı mükemmel bir arkadaş olacak mı? Bu gönderi size rehberlik edecek!

Jack-A-Bee Ebeveyn Irkları

Bir 'tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekirdi. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleri gibi aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.Beagle ve Jack Russell karışımı en canlı köpekleri yaratır. Pek çok sağlık sorunları olmayacak, çünkü her iki cins de genellikle onlara eğilimli değil. Muhtemelen en aşırı mizaçlara sahip olacaklar ve çok fazla ilgiye ihtiyaç duyacaklar!

Jackabee'nin o kadar çok çeşidi olacak ki, neye benzeyeceklerini veya nasıl davranacaklarını belirlemek zor. Kesinlikle sessiz köpekler olmayacaklar, ancak enerji seviyeleri kime baktıklarına bağlı olarak değişecektir.Beagle'a Genel Bakış

Beagle, İngiltere'ye tarihlendi ve öncelikle bir av arkadaşı olarak kullanıldı. Bu yavrular, 1400'lerin ortalarından beri buralardadır ve bu isim, mükemmel avlanma, koklama ve izleme yeteneklerine sahip olan cinsi tanımlamak için kullanılmıştır. Genel cins görünümü, izlemesi beklenen oyun türlerine bağlı olarak farklılık gösterdi. Üniformalı görünüm yaklaşık iki yüzyıl öncesine kadar tam olarak uyumlu değildi.

Beagle'lar Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildi ve hatta eski başkanların arkadaşı bile oldular. Beagle'lar şov dünyasında kullanıldı, ancak tarihte çizgi film karakteri Snoopy'nin dışında birkaç popüler Beagle var. Hala avcılar tarafından bu güne kadar izleme amacıyla kullanılıyorlar, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın olarak kucak köpeği olarak düşünülüyorlar.

Beagle'lar orta büyüklüktedir (bazen daha küçüktür) ve genellikle kolluk kuvvetleri tarafından havaalanlarında narkotik ve yasa dışı maddeleri koklayabilen bir çalışma türü olarak kullanılır. Özellikle gençken yüksek enerji gereksinimleri nedeniyle çalışmaktan zevk alırlar. Beagle'lar, aile hayvanları olarak çocuklarla çok iyi geçinir ve oyun sırasında genellikle kulaklarını çekmeye ve kuyrukları çekmeye tolerans gösterir.Beagle'lar sevecen ve sevecen olmakla birlikte son derece azimli işçilerdir. Bu köpek ırkı, ailenize eklemek için orta büyüklükte bir yavru düşünüldüğünde, gerçekten dengeli ve 'her iki dünyanın en iyisi' olarak kabul edilebilir. İşlerini ve çocukların yanında olmayı seviyorlar. Genellikle 12 yıldan uzun yaşarlar ve 20 ila 35 pound arasında değişir. Popüler karma yavrulardır ve diğer popüler karışımlar şunları içerir: beagle ve labrador retriever , Beaski , ve aussie / beagle karışımı .

Jack Russell Genel Bakış

Jack Russell, İngiltere'de bir avcı olarak ortaya çıktı, ancak 1800'lerde bir defne teriyeri (avlarını öldürmezler) olarak ortaya çıktı. Geniş bir genetik yapıya sahiptirler ve çeşitli boyutlar, ceket uzunlukları ve stillerle birlikte gelirler. Bacak uzunlukları Jack Russell meraklıları arasında önemli bir anlaşmazlıktı, bu yüzden birden fazla tip var. Daha kısa bacaklar basitçe Jack Russell teriyerleridir, daha uzun bacaklara ise Parson Jack Russell teriyerleri denir.

ABD'ye getirildikten sonra, 'Frasier' şovunda 'Eddie'yi oynayan' Moose 've' Wishbone 'oynayan' Futbol 'ile hızlı bir şekilde filmde kullanıldılar. Kısa bacaklılar daha çok arkadaşlık için popülerken, uzun bacaklılar yarışlarda kullanılır. Amerikan Kennel Kulübüne yeni eklenenler, ancak birçok protesto ile geldi.

Bahsedildiği gibi, bir Jack Russell teriyeri yok. Çift ceketi, düz ceketi veya sert ceketi olabilir. Uzun bacakları olsa bile kısadırlar ve genel olarak bakım ihtiyaçları düşüktür. Çok enerjiktirler, ancak havlama eğilimi ve kazma eğilimi yüksek olan küçük egzersiz ihtiyaçları vardır.ingiliz bulldog vs fransız bulldog

Küçük, enerjik ve mutlu küçük kazıcılar, çok fazla dikkat ve avlanma ihtiyacı gerektirirler. Bu cinsin avlanma içgüdüsünü eğitemeyeceksiniz, bu yüzden onları yalnızca yavru olarak başka evcil hayvanlarınız varsa evinize getirin. 13-15 yaşlarında uzun ömürlü olarak kabul edilirler ve sadece 14 inç boyuna ulaşırlar.

Beagle Jack Russell Karışımı

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökeni bilinmemektedir. Jackabee, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlar, 90'lar ve 2000'lerin başlarında yetiştirildi. Cinsin tarihine bakıldığında, bu karışımın uzman avcılar ve izleyicilerden oluşan bir cins yaratmak için ortaya çıkması muhtemeldi. Jack Russell, yoğun bir av içgüdüsüne sahip olduğu için, Beagle'ın ortak koku alma duyusu onları durdurulamaz avcılar yapacaktır.

Jackabee nispeten yeni bir türdür ve safkan ebeveynleri gibi uzun süre çalışılmamıştır, ancak bu karışım kesinlikle farklı olacak ve ebeveynlerine bağlı olarak değişecektir. Sadece bu da değil, Jack Russell'ın karmaşık bir DNA akışı var. Uzun bacaklı bir Jack Russell, ebeveynlerinden tamamen farklı bir paltoyla kısa bacaklı bir tane yapabilir.

Hem Beagle hem de Jack Russell, özlerinin avcılarıdır. Mükemmel bir koku alma duyusuna sahipler ve insanları ve hayvanları izlemek için harika köpekler olacaklar. Jack Russell, ne avlamak isterlerse istesinler, avcı içgüdüsünü bu şekilde eğitemez veya onlardan yetiştiremez.Eğitilmesi zor olabilir ve bunun vurgulanması gerekir. Jack Russells, onları ne kadar eğitirseniz eğitin avcı olacak. Bundan birçok kez bahsedilmiş olmasına rağmen, bu yeterince söylenemez. Bunun dışında eğitilmeleri hala zor olabilir. Daha önce inatçı bir cinsiniz yoksa bu cinsi denemeyin.

Görünüm ve Bakım

Jackabees'in görünüşü ebeveyne bağlı olacaktır, ancak ebeveynin neye benzeyeceğini veya nasıl hissedeceğini bile belirleyemez. Jack Russell'ın şık, kısa ve parlak pürüzsüz bir ceketi veya kaba, ince ve uzun bir paltosu olabilir. Ya da iki kat arasında bir yerde kırılmış bir paltoları olabilir.

Hem Jack Russell hem de Beagle'ın ceket renkleri beyaz, mavi belton, beyaz ve kestane, turuncu ve beyaz, limon ve beyaz, üç renkli, çikolata tri, beyaz ve çikolata veya kestane ve kırmızı ve beyazdır.Jackabee'nin boyutu değişebilir, ancak 15 ila 30 pound arasında düşecek ve 15 inç kadar uzun olabilir. Kulakları sarkık olacak ve burunları küçük veya orta büyüklükte olabilir. Jackabee'nin görünümü, Jack Russell ebeveyninin kısa veya uzun bacakları olup olmamasına bağlı olarak farklılık gösterir.

Jackabees, üç kat çeşidine sahiptir, bu nedenle tımar ihtiyaçları değişecektir. Uzun tüylü, kısa tüylü veya orta tüylü olabilirler. Pürüzsüzleştirilir ve kısa kaplanırsa, haftada bir fazlasıyla yeterlidir. Uzunsa, günde bir kez.

malamute vs husky

Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtmesi de rahatsızlık verir. Dişlerini fırçalamak 'gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında büyük olasılıkla takdir edilecektir.

Eğitim

Jackabee, şirketin önünde sakinleşmek için eğitilmesi gereken hiperaktif bir köpektir. Kırık rekor; avlanma içgüdüleriyle eğitilemezler. Genel olarak eğitilmeleri de zordur. Genç başlayın ve ilk başta haftada birkaç kez derslere alın ve tutarlı olun.Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi 'yavru olur olmaz yapılmalıdır, böylece doğru ya da yanlış olarak gördükleriniz arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.

Küçük köpeklerin küçük bir mesanesi vardır, bu nedenle çişlerini uzun süre tutmaları zor olabilir. Yavru olduklarında, kazaları önlemek için evde ped bulundurmak daha iyi bir fikirdir. Jackabee'nizi sık sık dışarı çıkardığınızdan emin olun.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Jackabee, çok fazla enerjiye sahip yüksek oktanlı bir köpektir, bu yüzden bu kadar fazla egzersize ihtiyaç duymadıklarına inanmak zor. Yine de, onları tasmalı tutmalısın, yoksa onları kovalaman için çok hızlı koşarlar. Süzme suyunu sıkmaları için hazırlıklı olduğunuzdan emin olun.

Bunları günde en az 40 dakika egzersiz yapmanız gerekir. Günde iki kez çıkarmanız tavsiye edilir. Küçüktürler ve çok fazla alana ihtiyaç duymazlar, bu nedenle bir daire bile onlar için en uygunudur.

Jackabees uzun süre dışarıda kalmak pek iyi olmaz. Dış mekan çalışanı olmalarına rağmen kış ayları için de ceketleri yok. Hastalanabilecekleri için onları geceleri dışarıda bırakmamalarını her zaman tavsiye ederiz. Yavru köpeğinize her zaman kalması için güzel ve sıcak bir yer - tercihen yanınızda yatakta.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkında olduğu gibi, Jackabee'nin de iki safkan ırkın, büyüdüklerinde karşılaşacakları sağlık sorunlarının çoğunu ortadan kaldırması nedeniyle sağlık sorunları olma olasılığı daha düşüktür. Bu, bağışık oldukları anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat edin ve onları sağlıklı bir diyetle besleyin.

Jack Russells, çıkık lens, Legg-Perthes hastalığı, lüks patella, kan pıhtılaşması ve portosistemik şantlar gibi göz hastalığı riski altındadır. Jack Russells'ın tıbbi sorunlarının çoğu kanlarından kaynaklanır, bu nedenle yaşamları boyunca birden fazla kan testi yaptırın.

Beagle'lar hipotiroidizm, göz rahatsızlıkları, obezite, glokom, korneal distrofi ve faktör VII eksikliği açısından risk altındadır. Bu sorunlar aynı zamanda yaşlılıkta da ortaya çıktığından, gelecekte sorunları önlemek için en iyisi, gençken bunlarla ilgilenmektir.

Beslenme

Jackabees, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Jackabees karışık köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. Ayrıca Jackabess'inizi balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerle beslemeniz önerilir.

Jackabees ayrıca küçük boyutları nedeniyle obeziteye eğilimlidir, bu nedenle onları gün boyunca daha küçük porsiyonlarla beslemek, yeterli egzersizle birlikte evcil hayvanınızın sağlığını iyileştirmede uzun bir yol kat edecektir.

Aile Hayvanları Olarak

Jackabees hevesli avcılar ve kazıcılardır, ancak aileniz için mükemmel yavrular mı? Jack-A-Bee'yi evinize getirmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Herkes için değil, ama ne tür aileler için mükemmel olduklarına bakalım.

  • Jackabee, canlı, enerjik ve dikkat çekicidir.
  • Dikkati severler ama fazla yer gerektirmezler.
  • Tımar gereksinimleri düşükten yükseğe doğru. Günde bir kez fırçalanması gerekebilir.
  • Jackabees çok tüy döker, bu yüzden sık sık süpürmeye hazır olun.
  • Egzersiz gereksinimleri günde yaklaşık 40 dakika ile azdır.
  • Enerjik ve memnun etmeye hazır, onlarla çok oynamanız gerekecek.
  • Esas olarak inatçı ve heyecanlı bir kişilik.
  • Karışım nedeniyle sağlık sorunları minimum düzeydedir, ancak hareketlilik sorunlarına dikkat edin.
  • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.

Bu cinsin ihtiyaçlarını düşündükten sonra, Jackabee'nin sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Doğrudan bir yetiştiriciye gitmekten yerel Jack Russell veya Beagle kurtarma merkezlerini kontrol etmeye kadar bir tane bulmak için birden fazla seçenek var. Her iki seçeneğe de bakalım.

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Jack Russell ve Beagles konusunda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak zor olabilir. İyi bir yetiştirici bulmak zor olmayacak, ancak bu melez ırkın ortalamadan daha nadir olduğunu unutmayın.

İyi yetiştirilmiş bir Jackabee, size 600 $ 'a mal olabilir, bu da küçük bir köpek için mükemmel bir fiyattır. Daha ucuz olan yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak, daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır.

orijen köpek maması hatırlama

Hasta bir köpek yavrusu satılmak istemediğiniz için satın almak istediğiniz yetiştiricileri her zaman araştırın (onları iyileştirecek paranız yoksa). Jackabees, dirençli olmaları nedeniyle sağlık sorunları yaşamazlar. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir. Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Beagle ve Jack Russell kulüpleriyle iletişime geçin.

Jackabee Kurtarır

Jack Russells, yüksek enerjileri ve çoğu zaman kötü kullanımları nedeniyle sık sık teslim oluyor. Bazı sahipler, sık sık kazdıklarının farkında değildir ve avcı içgüdülerini onlardan eğitemezler. Onların doğasına hazırlıklı olun. Onlar hala verecekleri çok sevgiye sahip tatlı köpeklerdir; onlar sadece hiperaktifler. Onlar için zamanınız yoksa kişilik sorunları geliştireceklerdir.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Bir Jackabee'yi kurtarma olarak bulma şansı için Jack Russell Terrier Rescue veya Beagle Kurtarma daha fazla bilgi için.

Son düşünceler

Jackabees, koşmayı, zıplamayı ve oynamayı seven süper tatlı arkadaşlar. Onlar, kazmak ve av bulmak için yoğun bir ihtiyacı olan hiperaktif avcılardır. Onların enerjik doğasına hazır olduğunuzdan emin olun çünkü onlara ayak uydurmanıza ihtiyaç duyarlar. Jackabees ayrıca hemen hemen her şey gibi görünebilecek türlerden biridir; birden fazla kat ve renk kombinasyonu olabilir. Onlar için zamanınız ve sabrınız varsa, ömür boyu arkadaşınız olurlar.

Yorumlar

MIndie
Jackabee'mi SEVİYORUM! Onu kurtardım ve o tamamen sevgi dolu ve sadık! Colorado'dan Mindie ve Perry.
Kelly Wilson (Yazar)
Onları da seviyoruz - Mindie'de yazdığınız için teşekkürler!
Nikki Trivette
Yetiştirdiğim en iyi köpekler! Hızlı satıyorlar ve yüksek talep görüyorlar. Güneyde yaşıyorum, ancak alıcılarımın çoğu kuzeyden geliyor, çünkü onlar kuzeyde yaygın olarak yetiştirilmiyorlar ve orada bulunmaları çok daha zor.
Kelly Wilson (Yazar)
Cevabınız için teşekkürler Nikki! Onlar harika köpekler!
Jane
Yukarıdaki köpek yavrusu resmi Jackabee Molly'im. Harika bir köpeğe dönüştü. Çok çok akıllı. Onu meşgul etmek için koku eğitimi ve çeviklik yapıyoruz. Bu cins fiziksel olduğu kadar zihinsel uyarıma da ihtiyaç duyar!
Kelly Wilson (Yazar)
Jane'e yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler, Jackabees çok güzel yavrulardır!
Susan
Kelly Wilson'da (Yazar)
Bağlı bir Jackabees çiftini kurtardık. Susan! Harika bir çift yavruya benziyor!
Jane Lillie
İki ay önce JRT ve Beagle melezi olabileceğine inandığımız genç bir köpeği evlat edindik. Onun soyu hakkında bilgimiz yok, ancak makaleniz ikna edici. Cooper 1 1/2 yaşında, sarkık kulaklı kaba bir kürk ve her iki cinsin mizacına sahip Beagle palto rengidir. Sevecen ve sadıktır. Asıl sahiplerinin onu indirmek istediğine inanmak zor.
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa harika bir köpek yavrusu Jane gibi geliyor! Uğrayıp yorum yapmak için zaman ayırdığınız için teşekkürler!
Timothy
Louie adında bir Jackabee var. Onu doğuruyorum
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Tim! Eğitim bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Yardımcı olması gereken temel itaat eğitimi hakkında tam bir makalemiz var! Yavruluğun tadını çıkarın - hızlı gidiyor!