Beagle Labrador Retriever Mix: Beagador Irk Bilgisi

Beagle Labrador Retriever Mix: Beagador Irk Bilgisi

Bu dost canlısı, sevimli ve enerjik karışım Beagador'u yaratır. Bu cins bir Labrador Beagle karışımıdır. Beagador, bulabileceğiniz en tatlı türlerden biridir ve harika bir arkadaş ve oyun arkadaşıdır. Onlar sadece size eşlik etmek ve sizi sonsuza kadar sevmek isteyen iyi kalpli, büyük kucak köpekleridir.

Beagle, bir bir av köpeği . Müthiş izleme kabiliyetine sahipler ve son derece keskin bir burunları var. Labrador Retriever bir spor köpeğidir ve harika bir av arkadaşı ve nazik hizmet köpekleri.Her iki köpek de hızlı bir şekilde eğitilir ve yumuşak huyludur, bu nedenle ilk kez köpek sahipleri için harikadır. Çok az mizaç sorunları var ve aileleri seviyorlar. Özel olarak eğitilmemiş olsalar bile, her iki köpek ırkı da büyük olasılıkla çok fazla belaya girmeyecek kadar rahatlayacaktır.

Beagadors büyüyebilir ancak daha küçük alanlarda da iyi işlev görebilir. Rahat genel davranışlarından dolayı, büyük olasılıkla onları evin etrafında dinlenirken yakalarsınız. Bu güzel tatlı size ve ailenize uygun olabilir mi? Bu kılavuzda, Beagador'un günlük yaşamlarını inceleyeceğiz.

Beagador Ebeveyn Irkları

'Tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekirdi. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleriyle aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.Doğru evraklarla safkan bir hayvana sahip olmanın faydaları, yavru köpeğinizin nasıl davranacağı konusunda makul bir tahminde bulunmanızdır. Tasarımcı bir köpekle, yavru köpekler her iki ebeveynden de karakteristik özellikler alabileceği için bu lükse sahip olamazsınız. Bununla birlikte, bu, bir tasarımcı köpeğe sahip olmanın tek gerçek olumsuzudur (kürk rengini önemsemediğiniz sürece).

Bu iki cins, farklı köpek sınıflarından olmasına rağmen, birbirlerine iyi bir şekilde iltifat ediyorlar. İkisinin de hafif mizaçları vardır ve çok fazla heyecan yerine basit, sessiz hayatı tercih ederler. Beagle laboratuvardan daha yüksek enerjiye sahip olmasına rağmen, diğer köpekler gibi hala egzersize ihtiyaçları var.Beagle'a Genel Bakış

Beagle, İngiltere'de doğmuştur ve izleme ve avlanma yetenekleri ile ünlüdür. Soylarını 1400'lerin ortalarına kadar takip edebiliyor olsak da, cins adı, izleme için harika olan belirli ailelerden gelen tazı köpeklerini tanımlamak için kullanıldı. Bu yavrular, takip edecekleri avın türüne bağlı olarak genellikle görünüşte farklılık gösteriyordu. Yaklaşık 200 yıl önce, görünüşleri safkan bir cins olarak daha tekdüze hale geldi.

Beagle'lar ABD'ye ithal edildi ve birçok ünlü Hollywood ünlüsünün ve hatta eski başkanların arkadaşı oldular. Bazı ünlü beagle yavruları arasında, Rocky & Bullwinkle'dan Underdog, Mr. Peabody ve Simpsons'tan 'Poochie' bulunmaktadır. Avcılar tarafından izleme amacıyla hala sıklıkla kullanılsalar da, mükemmel aile hayvanlarıdırlar.

Bu yavrular genellikle orta boy köpeklerdir, ancak bazıları bodur olarak sınıflandırıldığında daha küçüktür. Terapi köpekleri, gören köpekleri ve hatta yasadışı faaliyetleri ve narkotikleri izlemek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmayı içeren birçok farklı çalışma görevi için kullanılırlar. Bu cins oldukça zekidir ve ilk kez köpek sahibi iseniz eğitilmesi zor olabilir. Tatlı mizaçlarıyla zorlukları telafi ederler.Beagle'lar Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de bir favori. Son derece sağlam izleme ve avlanma yetenekleri nedeniyle, genellikle tilki köpekleri ile karşılaştırıldığında ve basset hounds. Genellikle basset tazılarla karıştırılırlar çünkü benzer görünüyorlar .

Laboratuvara Genel Bakış

Labrador Retriever'in rotası Kuzey Amerika'da, özellikle 1800'lerde Kanada'da. Eğitim kolaylığı ve rahat kişilikleri nedeniyle evcilleştirilmiş çok amaçlı bir av köpeği olarak görülüyorlardı. Onlar sadece iyi av köpekleri değildir; aynı zamanda mükemmel geri getiricilerdir. Onlarla oyun oynayın ve ne demek istediğimi anlayın. Laboratuarlar özellikle suda yüzmek ve geri almak için iyidir.

Daha sonra, her türlü hava koşulunda mükemmel oldukları için ördek avcısı olarak kullanılmak üzere İngiltere'ye getirildiler. Laboratuarların birinin ortağı olmaya çok ihtiyacı vardır, bu nedenle siz işinizi yaparken sizi takip etmeyi severler. Labrador Retrieverlar, arama kurtarma, kundakçılık ve gümrük, askerlik, hizmet ve rehber köpekler, av arkadaşları ve performans köpekleri ile aile hayvanları dahil olmak üzere birçok meslekte kullanılmıştır. Onlar tüm ticaretin vekili.

Emekçiler tek kelimeyle özetlenir: harika. Yaptıkları her şeyde iyidirler, ancak bir uzmanlıkları olmadığı için belirli işler için daha iyi köpekler vardır. Yine de, doğası gereği rahatlamış güçlü köpeklerdir. Günün sonunda seninle oynamak ve seninle yatmak istiyorlar.acana ve orijen

Evde başka yetişkinler, çocuklar veya diğer evcil hayvanlarınız olsun, laboratuvarlar mükemmel bir arkadaştır. Herkesle iyi geçinirler. 12 ila 14 yıl arasında uzun ömürlü olarak kabul edilirler. Salya akıtma, horlama, havlama eğilimleri düşüktür ve genel olarak iyi huyludurlar. Laboratuvarlar, aşağıdakileri içeren birçok farklı renkte gelir: çok tartışmalı gümüş rengi , ve bazen kırmızının eşit tonları . Ayrıca sık sık Chessie gibi diğer aile köpekleriyle karşılaştırıldığında.

Beagle ve Lab Mix (Beagador)

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökeni bilinmemektedir. Beagador, muhtemelen çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlar, 90'lar ve 2000'lerin başında yetiştirildi. Yetiştiriciler muhtemelen Laboratuvara eksik olan şeyi vermek istediler - Tazı köpekleri yeteneklerini takip ediyordu. Emekçiler kendi başlarına etkileyici izleyicilerdir, ancak Beagle onları yener.

Beagador, belirli bir mizacına sahip olacak kadar yeterince çalışılmamış veya yeterince uzun süredir yetiştirilmemiştir, bu nedenle tasarımcı köpeklerin nasıl olacağını asla bilemezsiniz. Labrador arkadaş canlısı, heyecanlı ve insanları gerçekten seviyor. Sizinle tanışmak için kapıya koşacaklar. Beagle'lar, harika spor köpekleri olmaları ve sizinle zaman geçirmeyi sevmeleri bakımından Labs'a benzer.

Beagle'ın sınırsız enerjisi varken, Lab'in yoktur. Beagador'un kime gittiğine bağlı olarak egzersiz gereksinimleri farklı olacaktır. Potansiyel olarak yüksek enerjili bir köpek için hazırlıklı olun, ancak ne olursa olsun, egzersiz ihtiyaçları ne olursa olsun benzer olacaktır.Daha enerjik bir Laboratuvar istiyorsanız, Beagador sizin için bir köpektir. Ebeveynlerinden biraz daha sabır gerektirirler, ancak bu türler birlikte her türden harika bir Jack yapar. Beagador'un boyutu değişebilir, ancak 30 ila 80 pound arasında düşecek ve 24 inç kadar uzun olabilir.

Görünüm ve Bakım

Beagador'unuzun görünüşü ebeveynleri ve kime bakacakları tarafından belirlenecektir. Beagle ebeveynlerinin peşinden giderlerse, ten rengi, kahverengi, beyaz, limon, mavi, kırmızı, mavi, siyah, açık kahverengi veya kırmızı renkli olabilirler. Lab ebeveynlerinden sonra alırlarsa, sarı, çikolata veya siyah olabilirler.

Beagador'un boyutu değişebilir, ancak 30 ila 80 pound arasında düşecek ve 24 inç kadar uzun olabilir. Kulakları büyük olasılıkla sarkık ve büyüktür ve burunları muhtemelen orta büyüklükte olacaktır. Kahverengi gözler muhtemelen Beagador yavrunuzun üzerinde olacak.Beagador'un kısa ve yoğun bir çift ceketi olacak. Köpeğiniz ıslandığında gelen bir koku fark ederseniz, su itici Lab önlüğü miras kalmıştır. Bu koku kuruduktan sonra kaybolur.

Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtmesi de rahatsızlık verir. Dişlerini fırçalamak gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında muhtemelen takdir edilecektir.

köpek kız ismi

Eğitim

Beagador, her türlü iş için hızlı bir şekilde eğitilebilen oldukça zeki bir cinstir. Yalnız bırakıldığında Beagador'un size sorun yaratması pek olası değildir, ancak büyük köpekler insanlara 'merhaba' olarak atlamayı tercih ettikleri için eğitim teşvik edilmektedir

Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.İtaat eğitimi, yavru olur olmaz doğru ya da yanlış olarak gördükleriniz arasındaki farkı anlayabilmeleri için yapılmalıdır. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.

Çoğu büyük köpek, ortalama mesaneden daha büyük olmaları nedeniyle dışarıda işemek için eğitmek kolaydır. Lazımlık molaları arasında ortalamadan daha uzun süre yalnız kalmayı da başarabilirler. Gençken onları sosyalleştirmeye özen gösterin, böylece insanlara güvenecek şekilde büyürler.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Beagador'unuzun Lab karışımı nedeniyle düşük enerjili olmasını bekliyorsanız - tekrar düşünün! Yavru köpeğiniz muhtemelen enerjisini Beagle ebeveyninden miras alacak, bu da günün sonunda rahatlamak için yorucu egzersize ihtiyaç duyacağı anlamına geliyor.

Her gün 30 dakika ila bir saat arasında egzersiz yapmanız gerekecek. Arka bahçeli daha büyük evlerde daha iyi ücret alırlar, böylece etrafta koşabilir ve bacaklarını uzatabilirler. Eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, çok fazla aldırmazlar, sadece çok fazla dışarı çıktıklarından emin olun.

Beagadors uzun süre dışarıda iyi olacak. Ne de olsa çalışan köpekler! Hastalanabilecekleri için onları geceleri dışarıda bırakmamalarını her zaman tavsiye ederiz. Yavru köpeğinize her zaman kalması için güzel ve sıcak bir yer - tercihen yanınızda yatakta.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, Beagador'un da iki safkan ırkın, büyüdüklerinde alacakları çoğu kalıtsal hastalıkları ortadan kaldırması nedeniyle sağlık sorunları yaşama olasılığı daha düşüktür. Bu, bağışık oldukları anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat edin ve onları sağlıklı bir diyetle besleyin.

Beagle cinsi köpeklerde epilepsi, hipotiroidizm, kalça displazisi, göz bozuklukları (kiraz gözü ve glokom) ve lüks patella (çıkık dizkapağı) olduğu bilinmektedir. Labradorlar kalıtsal miyopatiye (kas zayıflığı), kalp rahatsızlıklarına, göz rahatsızlıklarına ve kalça ve dirsek displazisine daha yatkındır.

Displazi her iki ebeveynin DNA'sında da bulunduğundan, aşırı kilolu olmadıklarından ve takviye veya takviye edilmiş yiyecekler aldıklarından emin olun. Suda egzersiz yapmalarını sağlayın, böylece tüm basınç kalçalarından uzaklaşsın.

Beslenme

Beagadors, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Beagador karma köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. Ayrıca Beagador'unuzun balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerini yemeniz önerilir.

Yavru köpeğiniz için önerilen bir kalori planı yoktur, bu yüzden bir veterinere gitmek en iyisidir. Beagador'unuzun yemek geliştirme döngüsünde ne kadar ihtiyacı olduğunu belirleyeceklerdir. Bütünsel bir diyet planı genellikle tüm köpekler için en iyisidir; Kronik problemler geliştirmemeleri için kilolarına dikkat ettiğinizden emin olun.

Aile Hayvanları Olarak

Beagadors, suçu araştırmayı seven eğlenceyi seven tatlılardır, ancak büyüyen aileniz için doğru seçim mi?

 • Beagador, çocukları çok seven bağımsız, sadık ve çalışkan bir arkadaştır.
 • Beagle'lar Labrador Retriever ebeveynleri kadar düşkün değildir.
 • Bununla birlikte, genç yaşta uygun şekilde sosyalleşirlerse, herkese ısınırlar.
 • Büyükler ve çok yer kaplıyorlar.
 • Arka bahçesi olan büyük bir ev onların mutluluğu için gerekli olacaktır.
 • Bu, apartman dairesinde yaşayanlar için en iyi cins değil.
 • Bakım gereksinimleri çok düşüktür.
 • Onları veya evinizi temiz tutmak için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmayacak.
 • Ayrıca Labs yağlı ceketi almadıkları sürece onları yıkamanız da pek olası değildir.
 • Beagadors neredeyse hiç tüy dökmez.
 • Hipoalerjenik değildirler, ancak düşük bakım gereksinimleri isteyen kişiler için harikadır.
 • Koşu yapmak, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve oyun oynamak Beagador'unuzu çalıştırmanın harika yolları.
 • Çok fazla egzersize ihtiyaçları var; günde yaklaşık 30 dakika ila bir saat.
 • Bu adımı atlayamazsınız, aksi takdirde davranış sorunları geliştirebilirler.
 • Enerjik, Beagador'unuzu tanımlamanın en iyi yoludur.
 • Sizinle düzenli olarak oynamak ve evin her yerinde sizinle birlikte hareket etmek isteyeceklerdir.
 • Cesaret dolu bir kişilik olan Beagadors, onlarla asla sıkıcı bir an yaşamamanızı sağlayacak.
 • Onları sık sık okşadığınızdan ve onlara olumlu destek verdiğinizden emin olun.
 • Sağlık sorunları büyük ırklarda daha yaygındır, ancak karışımların bunları geliştirme olasılığı daha düşüktür.
 • Yaşlandıkça kalçalarına ve dirseklerine dikkat edin ve sağlık sorunlarını önlemek için kilolarını düşük tutun.
 • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.
 • Bu, ailede kalça displazisi olduğu için büyük ırklar için önemlidir.
 • Bu hastalığın ortaya çıkması durumunda yavrunuza yardım edebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Beagador'un aileniz için doğru köpek olduğunu düşünüyor musunuz? Şimdi bulabileceğiniz farklı yollara bakalım!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak Labrador ve Beagle'lar kolay olacaktır. Labs ve Beagle'lar en popüler evcil hayvanlardan bazıları olduğundan, iyi bir yetiştiricinin bulunması uzun sürmez.

İyi yetiştirilmiş bir Beagador size 300-600 dolara mal olabilir ki bu, böylesine büyük bir köpek için mükemmel bir fiyattır. Daha ucuz yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak, daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır.

Hasta bir köpek yavrusu satılmak istemediğiniz için satın almak istediğiniz yetiştiriciler hakkında her zaman araştırma yapın (onları daha iyi hale getirecek paranız yoksa). Beagadors, zararlı sağlık sorunları olduğu bilinmemektedir ve yine de nispeten sağlıklıdır. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir.

golden köpek isimleri erkek

Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Beagle ve Labrador Retriever kulüpleriyle iletişime geçin.

Beagador Kurtarır

Labrador Retriever'lar ve Beagle'lar sıklıkla teslim olurlar ve bunun nedeni mizaçları değildir. Bu cinsleri evcil hayvan dükkanlarında ve yetiştiricilerinde bulmak çok kolaydır, bu nedenle teslim olmanın olası nedeni yetersiz bakım, bir çocuğun doğması veya evcil hayvan ebeveynlerinin hareket etmesidir.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Kontrol et Amerikan Laboratuvarı Kurtarma veya için bu kaynak listesi Beagle Kurtarır nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için.

Son düşünceler

Beagador enerjisini Beagle ebeveynlerinden almış ve cesaretlendirmiş olsa da, onlar içinizin en iyisini ortaya çıkarmak isteyen harika arkadaşlar. Beagadors, daha önce adlandırdığımız pek çok harika özelliğe ve çok daha fazlasına sahiptir.

Sadece harika av arkadaşları değiller, aynı zamanda ailelerde de harika çalışıyorlar. Onları her gün koşuya çıkardığınızdan emin olun, böylece sıkılmasınlar ve formları bozulmasın. Yeni bir köpek için pazardaysanız, bu dost canlısı ve sevimli melez yavru ile yanlış gitmek zordur.

Yorumlar

Laura
Bilgileriniz son derece yardımcı oldu. Kurtarma sırasında Beagle / laboratuvar yavrularına bakıyoruz. Sevecek birini bulacağımız için heyecanlı ve umutlu. Teşekkürler!
Kelly Wilson (Yazar)
Laura'ya yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler! Araştırmanda iyi şanslar!