Beagle Labrador Retriever Karışımı: Beagador Cins Bilgisi

Beagle Labrador Retriever Karışımı: Beagador Cins Bilgisi

Beagador, Beagle ve Labrador Retriever ırklarını birleştiren popüler bir melez köpektir. Bu makale, Beagador ırkının kökenleri, görünümü, mizaç, egzersiz ihtiyaçları ve sağlığı hakkında ayrıntılar dahil olmak üzere, beagle laboratuvar karışımı veya labrador beagle karışımına genel bir bakış sunmaktadır. Beagle ve Labrador Retriever ebeveyn ırklarından miras alınan özellikler hakkında önemli bilgiler verilmektedir.

Beagador, Beagle ve Labrador Retriever ırklarının en iyi özelliklerini harmanlayan harika bir aile arkadaşıdır. Bu sadık, sevecen beagle laboratuvar karışımı veya labrador beagle karışımı, ailesiyle birlikte yeterli günlük egzersiz ve kaliteli zaman sağlandığında gelişir. Beagador, geniş alana sahip aktif evler için harika bir evcil hayvandır. Göreceli olarak sağlıklı olsa da, sorumlu yetiştiriciler üreme köpeklerini displazi gibi durumlar açısından taramalıdır. Uygun bakım ve eğitim ile Beagador, uzun yıllar sürecek mutluluk için ideal bir evcil hayvan olabilir.Bu arkadaş canlısı, sevimli ve enerjik karışım Beagador'u yaratır. Bu cins Labrador Beagle karışımıdır. Beagador bulabileceğiniz en tatlı ırklardan biridir ve harika bir arkadaş ve oyun arkadaşıdırlar. Onlar iyi kalpli, büyük kucak köpekleridir, sadece size eşlik etmek ve sizi sonsuza kadar sevmek isterler.

Beagle bir bir av köpeği . Mükemmel takip yetenekleri vardır ve son derece keskin bir burunları vardır. Labrador Retriever bir spor köpeğidir Harika bir av arkadaşı ve nazik hizmet köpeğidir.

Her iki köpek de çabuk eğitilir ve yumuşak huyludur, bu nedenle ilk kez köpek sahiplenecekler için harikadırlar. Çok az mizaç sorunları var ve aileleri seviyorlar. Özel olarak eğitilmemiş olsalar bile, her iki köpek türü de büyük olasılıkla başlarını çok fazla belaya sokmayacak kadar rahat olacaktır.Beagadorlar büyüyebilir ancak daha küçük alanlarda da iyi çalışabilirler. Genel olarak rahat davranışları nedeniyle, onları büyük olasılıkla evin içinde uzanırken yakalayacaksınız. Bu güzel tatlı siz ve aileniz için uygun olabilir mi? Bu rehberde Beagador'un günlük yaşamını ele alacağız.

İçindekilerBeagador Ebeveyn Irkları

Bir 'tasarımcı köpek' iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir melez ırkın tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle çiftleştirilene kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekir. Gerçek bir safkan köpeğin yavruları ebeveynleri ile aynı özelliklere ve mizaca sahip olacaktır.

Uygun belgelere sahip bir safkan sahiplenmenin faydaları, yavru köpeğinizin nasıl davranacağına dair makul bir tahmine sahip olmanızdır. Tasarımcı bir köpekle bu lükse sahip değilsiniz çünkü yavrular her iki ebeveynden de özellikler alabilir. Ancak bu, tasarımcı bir köpeğe sahip olmanın tek gerçek olumsuzluğudur (tabii ki kürk rengini önemsemiyorsanız).

Bu iki cins farklı köpek sınıflarından olmasına rağmen birbirlerini iyi tamamlarlar. Her ikisinin de ılımlı mizaçları var ve basit, sakin yaşamı bol miktarda heyecana tercih ediyorlar. Beagle'ın enerjisi Laboratuvar'dan daha yüksek olmasına rağmen, yine de diğer köpekler gibi egzersize ihtiyaçları var.Beagle'a Genel Bakış

Beagle İngiltere'de doğmuştur ve takip ve avlanma yetenekleriyle ünlüdür. Soylarını 1400'lü yılların ortalarına kadar takip edebilsek de, cins adı, takip için mükemmel olan belirli ailelerden gelen tazı köpeklerini tanımlamak için kullanıldı. Bu yavruların görünümleri, takip edecekleri avın türüne bağlı olarak genellikle farklılık gösteriyordu. Yaklaşık 200 yıl önce, safkan bir cins olarak görünümleri daha tekdüze hale geldi.

Beagle'lar ABD'ye ithal edildi ve birçok ünlü Hollywood ünlüsünün ve hatta eski başkanların arkadaşı oldu. Bazı ünlü beagle yavruları arasında Underdog, Rocky & Bullwinkle'dan Bay Peabody ve Simpsons'tan 'Poochie' yer alır. Avcılar tarafından iz sürmek için hâlâ sıklıkla kullanılsa da, mükemmel aile hayvanlarıdırlar.

acana ve orijen

Bu yavrular genellikle orta boy köpeklerdir, ancak bazıları bodur olarak sınıflandırıldığında daha küçüktür. Terapi köpekleri, gözcü köpekleri ve hatta yasa dışı faaliyetleri ve narkotikleri takip etmek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmak gibi birçok farklı çalışma görevi için kullanılırlar. Bu cins son derece zekidir ve ilk kez köpek sahibiyseniz eğitilmesi zor olabilir. Tatlı mizaçlarıyla zorlukların üstesinden gelirler.

Beagle'lar Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de favoridir. Son derece sağlam takip ve avlanma yeteneklerinden dolayı genellikle tilki köpekleriyle karşılaştırılır ve basset tazıları. Genellikle Basset Hound'larla karıştırılırlar. çünkü benzer görünüyorlar .Laboratuvara Genel Bakış

Labrador Retriever'in rotası 1800'lerde Kuzey Amerika'da, özellikle Kanada'dadır. Eğitim kolaylığı ve rahat kişilikleri nedeniyle evcilleştirilmiş, çok amaçlı bir av köpeği olarak görülüyorlardı. Onlar sadece iyi av köpekleri değiller; onlar aynı zamanda mükemmel avcılardır. Onlarla getir-getir oyna, ne demek istediğimi anlayacaksın. Laboratuvarlar özellikle yüzme ve sudan çıkarma konusunda iyidir.

Daha sonra her türlü hava koşulunda üstün performans gösterdikleri için ördek avcısı olarak kullanılmak üzere İngiltere'ye getirildiler. Laboratuvarların birisinin ortağı olmaya büyük ihtiyaçları vardır, bu nedenle siz işinizi yaparken sizi takip etmeyi severler. Labrador Retriever'lar, aile evcil hayvanlarının yanı sıra arama kurtarma, kundakçılık ve gümrük, askeriye, hizmet ve rehber köpekleri, av arkadaşları ve performans köpekleri gibi birçok meslekte kullanılmaktadır. Onlar tüm ticaretin Jack'i.

İşçiler tek kelimeyle özetlenebilir: harika. Yaptıkları her şeyde iyidirler, ancak uzmanlıkları olmadığı için belirli işler için daha iyi köpekler vardır. Yine de doğası gereği rahat olan güçlü köpeklerdir. Seninle oynamak ve günün sonunda seninle yatmak istiyorlar.

Evde başka yetişkinleriniz, çocuklarınız veya başka evcil hayvanlarınız olsun, laboratuvarlar mükemmel bir arkadaştır. Herkesle iyi geçiniyorlar. 12 ila 14 yıl arasında uzun ömürlü oldukları kabul edilir. Salya akıtma, horlama, havlama eğilimleri düşüktür ve genel olarak iyi huyludurlar. Laboratuvarlar birçok farklı renkte gelir; gümüşün çok tartışmalı tonu , ve bazen kırmızının tonları bile . Onlar da sıklıkla Chessie gibi diğer aile köpekleriyle karşılaştırıldığında.Beagle ve Laboratuvar Karışımı (Beagador)

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökenleri bilinmemektedir. Beagador muhtemelen çoğu tasarımcı ırkın ortaya çıktığı dönemde, 90'lı yıllarda ve 2000'li yılların başında yetiştirilmişti. Yetiştiriciler muhtemelen Laboratuvara eksik olan şeyi vermek istediler: Tazı köpeklerinin izleme yetenekleri. Labradorlar kendi başlarına etkileyici iz sürücülerdir ancak Beagle onları geride bırakır.

Beagador, belirli bir mizaca sahip olacak kadar yeterince incelenmedi veya yeterince uzun süre yetiştirilmedi, bu nedenle tasarımcı köpeklerin neye benzeyeceğini asla bilemezsiniz. Labrador dost canlısıdır, heyecanlıdır ve insanları gerçekten sever. Seni karşılamak için kapıya koşacaklar. Beagle'lar harika spor köpekleri olmaları ve sizinle vakit geçirmeyi sevmeleri açısından Labs'a benzer.

Beagle'ın sınırsız enerjisi varken Laboratuvar'ın yoktur. Beagador'un kimi takip ettiğine bağlı olarak egzersiz gereksinimleri farklı olacaktır. Potansiyel olarak yüksek enerjili bir köpeğe hazırlıklı olun, ancak ne olursa olsun egzersiz ihtiyaçları benzer olacaktır.Daha enerjik bir Laboratuvar istiyorsanız Beagador tam size göre bir köpektir. Ebeveynlerinden biraz daha fazla sabıra ihtiyaç duyarlar, ancak bu türler bir araya geldiğinde her işte harika bir Jack ortaya çıkar. Beagador'un boyutu değişecektir, ancak 30 ila 80 pound arasında olacak ve 24 inç kadar uzunluğa sahip olabilecekler.

Görünüm ve Bakım

Beagador'unuzun görünüşü ebeveynleri ve kime baktıkları tarafından belirlenecektir. Beagle ebeveynlerini örnek alırlarsa ten rengi, kahverengi, beyaz, limon, mavi, kırmızı, mavi tik, siyah, açık kahverengi veya kırmızı tik olabilirler. Laboratuvar ebeveynlerini örnek alırlarsa sarı, çikolata veya siyah olabilirler.

Beagador'un boyutu değişecektir, ancak 30 ila 80 pound arasında olacak ve 24 inç kadar uzunluğa sahip olabilecekler. Kulakları muhtemelen sarkık ve büyüktür ve burunları da muhtemelen orta büyüklükte olacaktır. Kahverengi gözler muhtemelen Beagador yavrunuzda olacak.

Beagador'un kısa ve yoğun bir çift katı olacak. Köpeğiniz ıslandığında bir koku geldiğini fark ederseniz, ona su itici laboratuvar önlüğü miras kalmıştır. Kuruduktan sonra bu koku kaybolacaktır.Büyük tırnakları mobilyaları kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kesmeyi unutmayın. Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtmesi de rahatsız edicidir. Dişlerini fırçalamak gerekli değildir ancak köpeğiniz buna alışınca muhtemelen takdir edilecektir.

Eğitim

Beagador, her türlü iş için hızla eğitilebilen, son derece zeki bir türdür. Yalnız bırakıldığında Beagador'un size sorun yaratması pek mümkün değildir, ancak büyük köpekler insanların üzerine 'merhaba!' diye atlamayı tercih ettiğinden eğitim teşvik edilir.

Olumlu pekiştirme herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onlara tokat atmaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavru köpeğiniz büyüyüp size kızacak ve eğitilmesini zorlaştıracaktır. Başarılı bir iş için onlara ikramlar veya oyuncaklar vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi yavru oldukları andan itibaren yapılmalıdır, böylece sizin doğru ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyler arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına saygı duyarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.

Büyük köpeklerin çoğu, ortalamadan daha büyük mesaneleri nedeniyle dışarıda işemek için eğitilmek kolaydır. Ayrıca tuvalet molaları arasında ortalamadan daha uzun süre yalnız kalmayı da kaldırabilirler. Küçükken onları sosyalleştirmeye dikkat edin, böylece insanlara güvenmeye başlayacaklardır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Beagador'unuzun Lab karışımı nedeniyle enerjisinin düşük olmasını bekliyorsanız tekrar düşünün! Yavru köpeğiniz muhtemelen enerjisini Beagle ebeveyninden alacaktır, bu da günün sonunda rahatlamak için yorucu bir egzersize ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.

Bunları günlük olarak 30 dakikadan bir saate kadar egzersiz yapmanız gerekecek. Arka bahçeleri olan daha büyük evlerde daha iyi yaşarlar, böylece etrafta koşup bacaklarını esnetebilirler. Eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız çok fazla umursamazlar, sadece sık sık dışarı çıktıklarından emin olun.

Beagadorlar uzun süre dışarıda iyi iş çıkaracaklar. Sonuçta onlar çalışan köpekler! Hastalanabilecekleri için onları her zaman gece dışarıda bırakmamanızı öneririz. Yavru köpeğinize her zaman kalacak güzel ve sıcak bir yer verin; tercihen yanınızdaki yatakta.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, Beagador'un da iki safkan karışımının, büyüdüklerinde alacakları kalıtsal hastalıkların çoğunu ortadan kaldırması nedeniyle sağlık sorunları yaşama olasılığı daha düşüktür. Bu onların bağışık olduğu anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat ettiğinizden ve onları sağlıklı bir diyetle beslediğinizden emin olun.

Beagle'ların epilepsi, hipotiroidizm, kalça displazisi, göz bozuklukları (kiraz gözü ve glokom) ve lüks patella (çıkık dizkapağı) sorunlarıyla tanındığı biliniyor. Labradorlar kalıtsal miyopatiye (kas zayıflığı), kalp bozukluklarına, göz rahatsızlıklarına ve kalça ve dirsek displazisine daha yatkındır.

köpek kız ismi

Displazi her iki ebeveynin DNA'sında da mevcut olduğundan, aşırı kilolu olmadıklarından ve takviye veya güçlendirilmiş gıdalar aldıklarından emin olun. Kalçalarındaki tüm baskıyı ortadan kaldırmak için suda egzersiz yapmalarını sağlayın.

Beslenme

Beagadorların düşük karbonhidratlı, çoğunlukla protein ve yağdan oluşan uygun bir diyete ihtiyacı vardır. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre Beagador karma yavru köpeklerin diyeti %22 proteinden oluşmalı, yetişkin ise %18 proteine ​​sahip olmalıdır. Ayrıca balık, sığır eti ve tavuk gibi Beagador bütün etlerinizi de tüketmeniz önerilir.

Yavru köpeğiniz için önerilen bir kalori planı yoktur, bu nedenle bir veterinere gitmek en iyisidir. Beagador'unuzun yemek geliştirme döngüsünde ne kadara ihtiyacı olduğunu belirleyecekler. Bütünsel bir beslenme planı genellikle tüm köpekler için en iyisidir; sadece kilolarına dikkat edin, böylece kronik sorunlar yaşamazlar.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

Beagadorlar suçun kokusunu almayı seven, eğlenceyi seven sevimli hayvanlardır, ancak büyüyen aileniz için uygunlar mı?

 • Beagador, çocukları çok seven, bağımsız, sadık ve çalışkan bir arkadaştır.
 • Beagle'lar Labrador Retriever ebeveynleri kadar düşkün değiller.
 • Ancak genç yaşta uygun şekilde sosyalleştirilirse herkese ısınabilirler.
 • Büyükler ve çok fazla alana ihtiyaç duyuyorlar.
 • Arka bahçesi olan büyük bir ev onların mutluluğu için vazgeçilmez olacaktır.
 • Bu bir apartman dairesinde yaşayanlar için en iyi tür değil.
 • Bakım gereksinimleri çok düşüktür.
 • Onları veya evinizi temiz tutmak için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmayacak.
 • Ayrıca Labs yağlı kaplamasını almadıkları sürece onları yıkamak zorunda kalmanız da pek olası değildir.
 • Beagadorlar neredeyse hiç tüy dökmez.
 • Hipoalerjenik değildirler ancak bakım gereksinimlerinin düşük olmasını isteyen kişiler için mükemmeldirler.
 • Koşu, yürüyüş, bisiklete binme ve oyun oynama Beagador'unuzu egzersiz yapmanın harika yollarıdır.
 • Çok fazla egzersize ihtiyaçları var; günde yaklaşık 30 dakika ila bir saat.
 • Bu adımı atlayamazsınız, aksi halde davranış sorunları geliştirebilirler.
 • Enerjik, Beagador'unuzu tanımlamanın en iyi yoludur.
 • Sizinle düzenli olarak oynamak ve evin her yerinde sizinle birlikte hareket etmek isteyeceklerdir.
 • Cesaret dolu bir kişilik olan Beagadorlar, onlarla asla sıkıcı bir an geçirmemenizi sağlayacak.
 • Onları sık sık sevdiğinizden ve onlara olumlu destek verdiğinizden emin olun.
 • Sağlık sorunları büyük ırklarda daha sık görülür, ancak karışımların bu sorunları geliştirme olasılığı daha azdır.
 • Yaşlandıkça kalçalarına ve dirseklerine dikkat edin ve sağlık sorunlarını önlemek için kilolarını düşük tutun.
 • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.
 • Kalça displazisi ailede görüldüğü için bu büyük ırklar için önemlidir.
 • Bu hastalığın ortaya çıkması durumunda yavru köpeğinize yardım edebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Beagador'un aileniz için doğru köpek olduğunu düşünüyor musunuz? Gelin, bulabileceğiniz farklı yollara bakalım!

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Fiyatları

Labradorlar ve Beagle'lar konusunda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak kolay olacaktır. Labs ve Beagle'lar en popüler aile evcil hayvanlarından bazıları olduğundan, iyi bir yetiştiricinin bulunması uzun sürmeyecektir.

İyi yetiştirilmiş bir Beagador size 300-600 dolara mal olabilir ki bu da böylesine büyük bir köpek için mükemmel bir fiyattır. Ucuz yavruların üreme köpekleri için kağıtları olmayacak, yüksek fiyatlı yavruların ise olacak.

Hasta bir köpek yavrusunun satılmasını istemediğiniz için (onları daha iyi hale getirecek paranız olmadığı sürece) daima satın almak istediğiniz yetiştiriciler hakkında araştırma yapın. Beagadorların zararlı sağlık sorunları olduğu bilinmiyor ve nispeten sağlıklılar. Bir yetiştiriciden satın almakla ilgilenmiyorsanız, bölgenizde bir kurtarıcı aramak başka bir seçenektir.

Yerel yetiştiriciler ve kurtarma ekipleri için yerel Beagle ve Labrador Retriever kulüpleriyle iletişime geçin.

Beagador kurtarır

Labrador Retriever'lar ve Beagle'lar sıklıkla teslim olurlar ve bu onların mizaçlarından kaynaklanmaz. Bu ırkları evcil hayvan mağazalarında ve yetiştiricilerinde bulmak çok kolaydır, bu nedenle teslim olmanın olası nedeni yetersiz bakım, bir çocuğun doğması veya evcil hayvan ebeveynlerinin taşınmasıdır.

Bu seçenek daha ucuzdur ve tek olumsuzluk, köpeğin ebeveynlerini tanımamaktır. Yine de bu evcil hayvanların sevgi dolu yuvalara ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasın harika arkadaşlar olacaklar. Kontrol et Amerikan Laboratuvar Kurtarma veya bu kaynak listesi Beagle'ı kurtarıyor nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için.

golden köpek isimleri erkek

S: Beagle laboratuvar karışımı nedir?

C: Labbe veya beagle labrador karışımı olarak da bilinen beagle laboratuvar karışımı, safkan Labrador Retriever ile Beagle arasında melez olan karma cins bir köpektir.

S: Beagle laboratuvar karışımının özellikleri nelerdir?

C: Beagle laboratuvar karışımı dost canlısı, eğlenceli ve sevecen olmasıyla bilinir. Onlar memnun etmeye istekli ve eğitilmesi kolay akıllı köpeklerdir. Tipik olarak orta büyüklükte bir yapıya sahiptirler ve özellikleri hem Labrador hem de Beagle ebeveynlerinden miras alabilirler.

S: Laboratuar beagle'ımın bakımını nasıl yaparım?

C: Laboratuvar beagle'ınızın bakımı nispeten az bakım gerektirir. Gevşek tüyleri gidermek ve tüylerini sağlıklı tutmak için yalnızca haftada bir veya iki kez fırçalanması gereken kısa, yoğun tüyleri vardır. Onları gerektiği gibi yıkayın ve tırnaklarını düzenli olarak kestiğinizden emin olun.

S: Laboratuar beagle karışımımı neyle beslemeliyim?

C: Laboratuar beagle karışımınızı, boyutlarına ve aktivite seviyelerine uygun, yüksek kaliteli kuru köpek maması ile beslemeniz önerilir. Köpeğiniz için en iyi beslenme planını belirlemek için veterinerinize danışın.

S: Beagle laboratuvar karışımı iyi bir aile köpeği midir?

C: Evet, beagle laboratuvar karışımı harika bir aile köpeğidir. Nazik ve iyi huylu oldukları biliniyor, bu da onları çocuklu aileler ve diğer evcil hayvanlar için uygun kılıyor.

S: Beagle lab karışımı yavru köpeği nereden alabilirim?

C: Eğer bir beagle laboratuvar karışımı köpek yavrusu almakla ilgileniyorsanız, saygın yetiştiricileri aramanız veya kurtarma organizasyonlarından veya barınaklardan sahiplenmeyi düşünmeniz önerilir.

S: Beagle laboratuvar karışımının karşılaşabileceği sağlık sorunları nelerdir?

C: Diğer köpek ırkları gibi, beagle laboratuvar karışımı da belirli sağlık sorunlarına yatkın olabilir. Bu karışımdaki yaygın sağlık sorunları arasında kalça displazisi, kulak enfeksiyonları ve obezite yer alır. Düzenli veteriner muayeneleri ve sağlıklı bir yaşam tarzı bu sorunların önlenmesine yardımcı olabilir.

S: Beagle laboratuvar karışımının ne kadar egzersize ihtiyacı var?

C: Beagle laboratuvar karışımı, formda ve sağlıklı kalmak için düzenli egzersize ihtiyaç duyan aktif bir köpektir. Günlük yürüyüşler, oyun zamanı ve zihinsel uyarım genel refahları için önemlidir. Her gün en az bir saat egzersiz yapmayı hedefleyin.

S: Beagle laboratuvar karışımı almadan önce ne bilmeliyim?

C: Bir beagle laboratuvar karışımı almadan önce, bu melez ırkın spesifik ihtiyaçlarını ve özelliklerini araştırmak ve anlamak önemlidir. Uygun eğitim, sosyalleşme, egzersiz ve besleyici bir diyet dahil olmak üzere, gelişmek için ihtiyaç duydukları her şeyi onlara sağlamaya hazır olun.

S: Beagle laboratuvar karışımı popüler bir köpek ırkı mıdır?

C: Evet, Beagle laboratuvar karışımı, hem Labrador Retriever hem de Beagle'ın sevimli özelliklerini birleştiren popüler bir karma cins köpektir. Dost canlısı mizaçları, zekaları ve çok yönlülükleri nedeniyle aranırlar.

Son düşünceler

Her ne kadar Beagador enerjisini ve cesaretini Beagle ebeveynlerinden alsa da, onlar içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmak isteyen harika arkadaşlardır. Beagadorların daha önce saydığımız pek çok harika özelliği ve çok daha fazlası var.

Sadece harika av arkadaşları değil, aynı zamanda aile içinde de harika çalışıyorlar. Sıkılmamaları ve şekillerini kaybetmemeleri için onları her gün koşuya çıkardığınızdan emin olun. Eğer yeni bir köpek arayışındaysanız, bu dost canlısı ve sevimli melez yavruyla hata yapmak zordur.

Yorumlar