Golden Retriever Köpek İsimleri: Erkek ve Dişi Goldies İçin 225'ten Fazla İsim

Golden Retriever Köpek İsimleri: Erkek ve Dişi Goldies İçin 225'ten Fazla İsim

Golden Retriever'ınız için doğru ismi seçmek oldukça zor olabilir. Tüylü arkadaşınız için bir anda mükemmel bir isim yaratmak küçük bir başarı değil! Yeni en iyi arkadaşınız için ilham verici bir başlık bulmakta zorlanıyorsanız, yardım etmek için buradayız.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Bir şapkadan rastgele bir isim seçmek kolay olsa da, yeni yavru köpeğiniz için böyle kişisel olmayan bir seçim yapmayı gerçekten istiyor musunuz? Köpeğinizin benzersiz özelliklerinden ideal bir isim seçilmelidir. Aksi takdirde, genel, kopuk ve topal olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.Golden Retriever coşkulu ve dışa dönük oldukları bilinmektedir. Eğitmeleri nispeten kolaydır, güvenilirdirler ve memnun etmeyi severler. Yavruyken oynaklıkları, büyüdüklerinde bile kaybolmaz. Belki de isimleri bu ruhlu enerjiyi yansıtmalıdır.

Bir cins olarak onların soyağacı çalışan bir köpeğinkidir. Golden'ınızın getirme oynamaktan zevk almasını bekleyebilirsiniz ve aynı zamanda usta yüzücüler olma eğilimindedirler. Altınlar, orta çerçevelerine çok fazla kişilik sığdırır ve akıcı, yoğun, altın kaplamaları onları diğer ırklardan ayırır.

Sevimli köpeğiniz için bir isim seçmekte zorlanıyorsanız, onlarla hiçbir ilgisi olmayan bir çerez kesici seçimine razı olmayın. Köpeğinle oyna. Size kişiliklerini göstermelerine izin verin. Belki çok yiyicilerdir, çok utangaçtırlar veya aşırı derecede dışa dönüktürler. Onları benzersiz kılan özelliklere odaklanarak, hızlı bir şekilde dünyaya dönüşen bir özelliği tanımlayacaksınız. mükemmel köpek ismi .Yeni köpeğinizle rahatlamadan önce yapacak çok şeyiniz olduğunu biliyoruz. Bir isim seçmek çok önemli olsa da, muhtemelen bir isim bulmaya çalışırken de etrafta koşuşturuyorsunuz. köpek sandığı , satın alma Gıda ve bir tasma ve bir dizi sipariş vermek oyuncaklar . Böylece, daha fazlasını içeren bir liste hazırladık. 225 isim Bu, Retriever'ınız için çok uygun olabilir. Onları birkaç kategoriye ayırdık, böylece siz ve yavrularınız için en iyi olanı kolayca bulabilirsiniz.

İçindekiler

Popüler Golden Retriever İsimleri

Yakın zamanda anket sahiplerinden köpeklerinin isimlerini topladı. En popüler yirmi isim burada listelenmiştir. Bu, biraz ilham almak için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Taklit, iltifat etmenin en içten şeklidir, bu yüzden hoşunuza giden birini görürseniz, belki de sizinki için mükemmel bir seçimdir!Popüler Golden Retriever Köpek İsimleri
Baileylola
GüzelMurphy
GüzelOakley
CharlieOliver
Coopergül
PapatyaYıldız
BulmakTucker
harleySöğüt
HenryWinnie
AslanWinston

Kaplama Rengine Dayalı İsimler

Golden Retriever yüzü gülümsüyor

Altınlar benzersiz bir şekilde yakışıklıdır. Zeki ve insana benzeyen gözleri, ruhlarına açılan bir pencere ve bizim aynamız olabilir.

Goldie'niz için iyi bir isim bulmanın en iyi yollarından biri, ceketinin rengine ve gölgesine bakmaktır. Goldens Retriever'lar renklerinde büyük farklılıklar gösterir, çünkü farklı olanlar ayrı ve farklı tonlara sahiptir.

Bazı Golden Retriever'lar altından daha kırmızıyken diğerleri neredeyse beyazdır. Cins arasında çok fazla çeşitlilik vardır, bu nedenle bu özellik köpeğinize özgü olabilir. Ve renkleri türlerine göre değiştiği için, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı isim vardır ve her zaman 'altın' değildirler. Biraz yaratıcılıkla, onlara oldukça uygun bir isim bulabilirsin.kar botlu köpek

Bazen kürk rengine dayalı isimler de hayatımızdaki benzer renkli şeylerden veya benzer ünlü köpeklerden ilham alır. Örneğin, Killian'ın İrlanda Kırmızı birasının büyük bir hayranıysanız ve tüylerinde biraz kızarıklık olan bir köpeğiniz varsa, Killian harika bir isim olabilir. Viski veya diğer renkli alkollü içkilerden hoşlanıyorsanız, bazılarının en sevdiğiniz likörle eşleşebilecek sarımsı kahverengi bir rengi vardır.

Bu spor köpekleri için en iyi isimlerden bazıları tipik olarak paltolarından ilham alır. Ve bir köpeğe renginden dolayı isim vermek doğal bir karardır. Sonuçta, tüm cins adını böyle aldı.

Bazı olası isimlere bakalım.

Tüy Rengine Dayalı Köpek İsimleri
Kirazpappy
göğüslü
Acı biberyakut
Bakırkırmızı
kızılrudolf
Zencefilyürüteç
JamesonWoodford

Irk Boyutuna Dayalı İsimler

Golden Retriever Suyun Yanında Duruyor

Beden tabanlı bir isim düşündünüz mü? Golden'ınız için iyi bir seçim olabilir.Yavrularınıza isim verirken ilham bulmanın bir başka yolu da boyutlarına bakmaktır. Çoğu Altın orta boy olarak kabul edilir. Aynı zamanda sağlam ve kaslı olma eğilimindedirler. Böylece, köpeğinize uygun olası bir ismi değerlendirirken bu niteliklerden yararlanabilirsiniz.

İroni veya mizahı ilham perileri olarak da bulabilirsiniz. Diyelim ki daha küçük bir Golden Retriever'ınız var ama onlar büyük, sert bir bekçi köpeği gibi davranıyorlar. Onlara Titan veya Zeus demek ironik olabilir. çok komikler var zor köpek isimleri hangisinden seçim yapılır.

Veya, daha büyük bir Golden'ınız varsa, chihuahua , Tiny, Tinkerbell veya Peanut gibi bir isim düşünebilirsiniz. İlk başta garip görünebilir, ancak onlarla tanışan herkes şakayı anlayacaktır!

ErkekDişi
AtlasgeyikAdira
DayanmaktankCasey
çürükPattonDiana
BrütüsramboHanım
SezarKayalıkokuman
kıyıcıSamsonMathilda
ConanTankKral
DozerThorSahra
GenelMiniksakin
boztitanTevrat
HerkülBuTinkerbell
HulkZeusVenüs

Daha Fazla İsim

Dirt döşeme Golden Retriever

Retriever'ınızı adlandırırken eğlenmek önemlidir.

Boyut veya renge odaklanmak yerine, bu isimler popüler, eğlenceli, ünlü veya sadece şirin. Ve bazıları yukarıdakilerin hepsi olabilir! Bir köpeğin adı hayatlarının geri kalanında onlarla kalacak, bu nedenle neşe uyandıran veya hoş anılar uyandıran bir isme sahip olmak değerlidir.İşte favori seçimlerimizden bazıları:

Popüler Golden Retriever Köpek İsimleri
AsEdgarOtis
müttefikEinsteininci
AmadeusElvisBiber
Melektilkiturşu
AntonFreddieHaşhaş
anubisGalileoDeğerli
OkGandalfRadar
ArtemisGatsbykorucu
AşergonzoReagan
YıldızmezraRex
Atticusarpçızil sesi
BebekharveyRockwell
Domuz pastırmasıherseyHoroz
BalthazarHildagezici
bambiBalRoxy
banjoHintçefırfırlar
banzaiİrispaslı
barkleyIzzySadi
ahırJabbaadaçayı
BaxterjadaSammy
Beethovenjaggersaşa
bilboJasperizci
Bingojaxhurda
kuşCazpis
BisküviJeffersonGölge
Beyazatmaktüylü
bonniekaneŞerif
BağlamakkanyeSherlock
şekerKermitSherman
brownieskızShiloh
bubbalemosimba
paraLimondumanlı
ahbapsözlükKar
busterlilisofie
karamelaŞanslıışıltılı
PeşinMaggieSpenser
HazarmarleyRuh
ŞansMaks.Yer
İnsanKöftesulli
YongamerlinGüneşli
Chloemickeytatras
ChurchillMillieTess
ClementineMiloTolstoy
CleogeyikTrixie
klintMünsonUlysses
kuyruklu yıldızMuttleyWatsons
ConanMersinWinnie
Kopernikeriştekurt çetesi
evrenkızarmış tavukkurt
dinozorOprahWonton
DixieavcıZiggy
atlatanAltınhareketli
karalamaOslowzito
ileOswaldZoey

Golden Retriever Köpek İsim Trendleri

Golden Retriever Gülümseyen

Bir köpeğin kişiliğini görmezden gelebilecek geleneksel adlandırma uygulamalarının tuzağına düşerek köpeğinizin kimliğini önceden belirlemeyin.

Retriever'ınızı adlandırmak için mevcut trendlerden biri, bazı klasik köpek isimlerinden daha fazla insan ismi kullanmaktır. Örneğin, bazı en moda köpek isimleri Louie, Lola ve Layla'dır.Köpek adlandırmadaki bir başka eğilim de androjen olan bir isim kullanmaktır. Myrtle veya Orion gibi isimler, bir unvan üzerinden erkeklik veya kadınlık atfetmeme örnekleridir. Bu, köpeğinizin aktivitelerini cinsiyetine göre önceden belirlediğiniz için köpeğinizi belirli bir şekilde davranmaya zorlamaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Biraz aptalca görünebilir, ancak bazı büyük erkek köpekler şımartılmayı veya ekstra sevgi ve özenle ele alınmayı tercih edebilir. Ve bazı dişi köpekler bloktaki en sert olabilir.


Golden Retriever Adlandırma İpuçları

Otların arasında Golden Retriever köpek yavrusu

Altınınızın adı, onların kolayca tanıyabileceği ve sizin için söylemesi kolay bir şey olmalıdır!

Köpeğiniz için bir isim seçme zamanı geldiğinde, hatırlamanız gereken en büyük şey, onu binlerce kez söyleyeceğinizdir. Köpeğinizi ömrü boyunca kaç kez arayacağınızı düşünün, bu nedenle en uygun olanı seçmek için biraz daha zaman harcamak mantıklıdır.1. İpucu: Bir Hikaye Anlatın

Her köpeğin anlatacak bir hikayesi vardır. İsimleri onlar hakkında çok şey açıklayabilir. Bir barınaktan evlat edinilmiş bir köpek yavrusu hayal edin. Hüzünlü ve ıssız çevrelerine rağmen, heyecanlı, zeki ve memnun etmeye hevesliler. Kuyrukları sallanıyor ve onları evcilleştirdiğinizde aydınlanıyor gibi görünüyorlar ve onlara Scrappy adını vermeye karar veriyorsunuz.

Hayatlarının geri kalanında isimleri, onları nasıl bulduğunuz, kurtardığınız ve hayatınıza nasıl dahil ettiğiniz hakkında bir konuşmanın devamı olacak. Sonsuza kadar sahip olacağınız yürek ısıtan bir anı olacak ve adını her söylediğinizde onu hatırlayabilirsiniz. Pekala, onları ayakkabılarından birini çiğnerken bulman dışında!

2. İpucu: Köpeğinizin Adını Test Edin

Köpeğinizle ilk tanıştığınız andan itibaren adını söyleyebilir ve nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz. Belirli bir kelimede canlanırlarsa, bu en iyi seçim olabilir. Kullanmakta olduğunuz bir adı görmezden geliyorlarsa, başka birine geçebilirler. Test ettiğiniz adı da beğenmeniz gerektiğini unutmayın. Köpeğinizin dayanamayacağınız bir isme tepki vermesi ideal bir durum olmayacaktır.

Bazı köpekler iyi bir isim almayabilir. Ve bu iyi. Cevap vereceklerini bulana kadar denemeye devam edin.

3. İpucu: Benzersiz Yapın

Herhangi bir köpek için iyi bir isim, kolayca tanıyabilecekleri bir isimdir. Örneğin, Stacy muhtemelen bir köpek için korkunç bir isim çünkü kulağa çok fazla kalmak gibi geliyor! Benzer şekilde, Retriever'ınız için başka bir aile köpeğinin, bir aile üyesinin veya hatta çok ziyaret eden bir arkadaşınızın adına çok benzeyen bir isim seçmek istemezsiniz. Bu benzerlikler kafa karışıklığına ve hayal kırıklığına yol açabilir.

Pek çok köpek sahibinden duyduğunuz bir tavsiye şudur: iki heceli bir isimle sopa . Fido. Scooby. hareketli. Bu, Bob gibi daha kısa tek heceli bir isimden veya Rin Tin Tin veya Zacharias gibi daha uzun, daha karmaşık bir isimden daha fazla dikkatlerini çeker.

Dilinizden yuvarlanan, hızlı ve dikkat çekici bir şey mükemmeldir. İstendiğinde kısaltabileceğiniz bir ismin olması da güzel. Köpeğinizin tam adı Sherlock ise ve buna alışmışlarsa, ona Sher gibi kısaltılmış bir adla hitap ettiğinizde de aynı şekilde dikkat edeceklerdir.


Son düşünceler

Köpeğinize isim vermek, mümkün olan en kısa sürede bir isim verme baskısını hissettiğinizde stresli görünebilir. Evrak için bir isim seçmek için yetiştiriciden veya evlat edinme merkezinden bir son tarih olabilir. Ya da belki de doğru seçimi yapmadığınız konusunda endişeli hissediyorsunuz. Unutmayın, her zaman evrak üzerinde değiştirebilirsiniz. Rahatla.

Spor köpeğinize isim vermek eğlenceli olmalı. Sürecin tadını çıkardığınızdan emin olun ve siz ve köpeğiniz birlikte yıllarca eğlenmeye hazır olacaksınız. Çok gergin olmayın ve gerginliğinizin hayal gücünüzü boğmasına izin vermeyin. Köpeğinizin kişiliğine uygun ve aradığınızda her zaman köpeğinizin dikkatini çekecek bir isim seçmeyi unutmayın. Umarız yeni yavrunuz için isim listemizden ilham almışsınızdır. Şimdi, hem sizin hem de Golden Retriever'ınızın beğeneceği bir isim bulmak için yaratıcı olmak için bu zamanı ayırın ve sizin için saklanan ömür boyu hatıralara odaklanın.

Yorumlar