Puggle Irk Bilgisi: Pug Beagle Mix Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Puggle Irk Bilgisi: Pug Beagle Mix Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Puggle, ebeveynleri Beagle ve Pug olan tasarımcı bir köpektir. Hem çok sevimli hem de etrafta olması komik olan harika bir melez. Safkan Pug ebeveyninden çok daha sağlıklıdır, ancak maalesef düz Brachycephalic yüzünü miras alması da muhtemeldir. Bununla birlikte, egzersiz sırasında yakından izlendiği sürece, safkan Pug için olduğu kadar onun için sorunlu görünmüyor.

Ayrıca Beagle'ın en iyi özelliklerinden bazılarını miras alır, bu da genellikle çocuklarla harika olacağı ve aileniz için genel olarak eğlenceli bir köpek olacağı anlamına gelir. Her küçük ırkta olduğu gibi, bir köpek yavrusu olarak pug beagle karışımına biraz daha nazik davranmanız gerekecek, ancak büyüdükçe, oynaması ve yanında olması kolay orta boy bir yavruya sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. .Ebeveynleri mükemmel bir köpek yavrusu ürünü yarattı ve dünya çapında popüler bir tasarımcı köpek olduğunu kanıtlıyor. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, bir Puggle'ın hayatına atlayalım ve bu adamın size ve yaşam tarzınıza uyup uymayacağını keşfedelim.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler köpek dünyasında heyecan yaratmak , onları desteklemek ve onlara karşı çıkmak arasında ikiye bölünmüş fikirlerle. Sadece köpek sahiplerine bir daha fazla seçenek iki harika köpeği bir araya getirme fırsatı ile, ancak aynı zamanda genetik çeşitliliğini arttırır bu, genellikle daha sağlıklı olmaktan yararlandıkları anlamına gelir. Hibrit canlılık olarak bilinen bu sürece, bilimsel olarak faydalı ve doğru olduğu kanıtlanmış olsa da, soy köpeklerini karıştırma fikrinden nefret eden safkan hayranlar tarafından tartışılıyor. Nefret edenler genellikle haksız bir şekilde pahalı mongrel olarak tanımlanırlar, ama neyse ki bu korkutucu taktik yavaş yavaş reddediliyor ve tasarımcı köpekler yavaş ama emin adımlarla köpek dünyasında kabul görüyor.Gerçekçi olarak, melezleme fikrini çevreleyen tek olumsuz şey, asla emin olma tasarımcı yavrunun bazı özellikleri miras alacağı ve bu nedenle, yavrunun hangi özellikleri miras alacağı konusunda biraz kumar oynadığı. Ancak, yavaş yavaş daha fazla kabul görmeye ve kutlanmaya başladıkça, ikinci nesil yavrular iki Puggle ebeveyninden doğuyorlar, bu da onların belirli özelliklerle doğma olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Bu size daha çekici gelen bir şeyse, ikinci nesil yavruları olan bir yetiştirici ile çalıştığınızdan emin olun. Onu biraz daha iyi anlamak için Puggle’ın ebeveynlerine kısaca bir göz atalım.

Pug'a Genel Bakış

Pug, Çin'in eski topraklarından geliyor ve Çin Kraliyet ailelerinin sıkı bir favorisiydi. Hollandalı gezginlere, Çin Kraliyet ailesinden bir çift Pug hediye edilene kadar, dünyayı dolaşıp kitleler arasında popüler dünyanın her yerinden.

2019'da American Kennel Club (AKC) Pug'ı sıraladı 28 gibiinci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Oyuncak Grubu'nun bir parçası ve şöyle tanımlanıyor: büyüleyici, yaramaz ve sevgi dolu ve burası Puggle'ın arsız tarafını aldığı yer. Puglar ayrıca, genellikle diğer ırklarla karıştırılan popüler tasarımcı köpek ebeveynleridir. Chug gibi veya sarılmak .Beagle'a Genel Bakış

Beagle, 16'da İngiltere'den doğdu.inci Yüzyıl, atalarının M.Ö. 55 dolaylarından geldiğine inanılıyor. Hound Group'un bir parçasıdırlar ve en iyi bilinenleri yetenekli burunları av arenasında tavşanları, tilkileri ve diğer küçük memelileri kovalar.

2019'da AKC, Beagle'ı 6.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. O olarak tanımlanıyor arkadaş canlısı, meraklı ve neşeli ve Puggle'ın mutlu-şanslı tavrını aldığı yer burasıdır. Diğer bazı popüler tasarımcı köpekler beagle ebeveyn ile Dahil et Beagle Boxer karışımı , Beagle Çoban karışımı , ve Doxle .

Puggle

Melezleme köpeklerinden etkilenen Wallace Havens, Puggle'ı kendi birçok deney 1970'lerde Wisconsin'de yönetti. Bu tesadüfi çapraz kısa sürede oldu herkesin bildiği ünlü Jake Gyllenhaal ve Kelly Osborne gibi ünlüler, türün gururlu sahipleri olduklarında. Bundan hemen sonra, neredeyse her dört litrede bir American Canine Hybrid Club'a kayıtlı bir Puggle çöpü olduğu söyleniyordu.Pug beagle karışımı, bir köpek kulübesi kulübü tarafından tanınmaz, ancak, Uluslararası Tasarımcı Köpek Sicili (IDCR). Minyatürleştirici şeylere olan hayranlığımızla birlikte minyatür yavrular geliyor ve şimdi sahnede Cep Puggle'lar ve Çay Fincanı Puggle'lar da var, ancak bu makalede standart Puggle'a bağlı kalacağız. Öyleyse, daha fazla tereddüt etmeden, tüm ihtişamıyla beagle pug karışımına daha yakından bakalım.

Mizaç

Pug beagle karışımı, hoş bir küçük adamdır. çok kişiliğe sahip ortalama büyüklükte bir köpeğe dönüşüyor. Çok mutlular ve sosyaller ve insan sürülerinin etrafında olmayı seviyorlar, bu yüzden kesinlikle kendinizi bu adamla çok zaman geçirirken bulacaksınız. Bunun mümkün olacağını düşünmüyorsanız, kendinize daha az muhtaç bir tür bulmanız tavsiye edilir. Doğru dengeyi bulursanız, bu adam bir güvercin kadar sadıktır ve bu tatlı küçük gölge seni memnun etmek için her şeyi yapacağım.

Ancak o oldukça yaramaz küçük yaratık ve sık sık kendini her türden yaramaz şeye ayak uydururken bulur. Çok zeki ve meraklıdır, bu yüzden kaşif şapkasını taktıktan sonra onu durduramaz. Tüm yemek dolaplarının kilitli olduğundan, tüm kapıların kapalı olduğundan ve parmaklıktaki tüm deliklerin sabitlendiğinden emin olmanız gerekir. Pugların meraklılığı ve Beagle’ın etkileyici burnuyla, çitin diğer tarafında bir şey kokuyorsa, kaçmak için elinden geleni yapacaktır, bu yüzden gerçekten seninle ilgili fikirlerine ihtiyacın var. Bu nedenle önerilmektedir lider Puggle'a izin vermemek çünkü tepelere ve ötesine koşacak.

pitador

Boyut ve Görünüm

Pug beagle karışımı, ortalama olarak, 10 ve 15 inç boyunda ve aralarında tartacak 15 ve 30 pound . Bu kompakt köpek, yüzü dışında yapısıyla orantılıdır.Başı tipik olarak Pug şeklindedir. ezilmiş ve düz namlu ancak, genellikle çene hattının çok ötesine düşen büyük aşağı üçgenler olan Beagle'ların kulaklarını miras alır. Sık sık sahip olacak Kırışık yüz Pug'a da benziyor ve dişleri dudaklarından çıkan bir alt ısırıkla kendini bulabilir. Daha uzun bacaklarıyla, ama Pug'ın kıvırcık domuz kuyruğuyla Beagle'ın vücuduna sahip olma eğilimindedir.

Ceket ve Renkler

Puggle’ın ceketi, onu soğuk hava koşullarından korumak için iki katlıdır ve kısa ve pürüzsüz dokunuşa. Kısa bir kürkleri olmasına rağmen, orta ila yüksek tüy dökücü oldukları bilinmektedir ve bu nedenle köpek alerjisi olan ailelere uygun değil çünkü kesinlikle hipoalerjenik değiller.

Ceketinin rengini alacak katı ten rengi, zengin kahverengi veya açık kahverengi . Tipik olarak tek bir düz renk olacaklar ve Pug'un siyah maskesine sahip olacaklar, ancak Beagle'ın düzensiz işaretlerine sahip olmayacaklar.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Bu özel tasarımcı köpeğin tek dezavantajı, miras almış olmasıdır. Beagle'ın yüksek enerjisi, ancak Pug'ın Brachycephalic yüzü ile ve bu hem köpek hem de sahibi için zor ve sinir bozucu bir kombinasyona yol açabilir. Her gün bir maraton koşma dürtüsüne sahip olduğunuzu, ancak yüzünüze plastik bir torba bağlandığını hayal edin ve bu, bu cins için gerçek bir endişe kaynağıdır. Yine de, beagle pug karışımı, etrafa ihtiyacı olan enerjik bir yavru Her gün 45 dakika egzersiz, sadece onu yakından takip ettiğinizden emin olun.Puggle kompakt bir köpek olduğu için, ister ev ister apartman olsun, daha kompakt bir eve uygundur. O oldukça uyarlanabilir bir adam , egzersiz ihtiyaçları karşılandığı sürece bir apartman dairesinde mutlu bir şekilde yaşayacak ve genellikle şehir sakinlerinin yanında bulunur. Ancak, Pug’un havlama eğilimleri ve Beagle’ların uluma eğilimleri , gürültü sınırlama seviyelerinin olduğu bir evde yaşamamanız önemlidir, aksi takdirde komşularla başınız belaya girebilir. Bununla birlikte, bu sadece Pug beagle karışımını çok uzun süre yalnız bırakırsanız gerçekten bir sorundur, bu yüzden yapmayın!

Puggle, her yaştan çocuğu olan evler için uygundur. Küçük çocuklar tarafından yanlış kullanılmayacak kadar büyük, ama onları ezecek kadar da büyük değil, bu yüzden Puggle her yaştan çocuğu olan aileler için mükemmel eşleşme . Ayrıca, Beagle ailesinin avlanma özelliklerini miras almadığı sürece diğer hayvanlarla harika olduğu biliniyor, ancak genç bir yavru olarak sosyalleştiği ve tavşanlar gibi daha küçük hayvanlara maruz kaldığı sürece, o zaman çoklu evcil hayvan evlerine uygun olmalıdır önce kontrollü bir ön görüşme gerçekleştirdiğinizden emin olun.

Eğitim

Her ikisi de ailesi inatçı cehennem gibi ve ne yazık ki Puggle da farklı değil. Her şey Puggle zamanında yapılır, bu nedenle o sabah sandığının yanlış tarafından çıkarsa, bir eğitim seansında size katılmasını beklemeyin. Bununla birlikte, bir eğitim seansına hazır olduğunda, o zaman oldukça zeki ve istediği zaman komutları hızlıca alır. Bu nedenle antrenman seanslarını eğlenceli ve kısa tutmak önemlidir, aksi takdirde ilgisini kaybedebilirsiniz.Erken sosyalleşme iyi huylu bir yavru olarak büyümesini sağlamanın anahtarıdır ve diğer tüm köpeklerde olduğu gibi, ödül temelli eğitim onu eğitmenin en etkili yoludur. Puggle yenilebilir herhangi bir şeye takıntılıdır, bu yüzden bunu kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun ve onu eğitim seansları sırasında küçük ikramlarla ödüllendirin.

Sağlık

Puggle, ortalama bir köpeğe sahip, genellikle sağlıklı bir köpektir. 10 ila 15 yıl arası ömür . Beagle, Pug'dan daha sağlıklı bir köpektir ve bu nedenle Puggle, Pug cinsine sağlıklı bir alternatiftir.

Herhangi bir Puggle cinsi standardı yoktur ve bu nedenle sağlığıyla ilgili herhangi bir kural yoktur. Bu nedenle, Puggle'ın neye yatkın olabileceğini belirlemenin en iyi yolu, her iki ebeveyni için önerilen sağlık testlerine bakmaktır. Her iki ebeveyni de acı çekiyor Kalça Displazisi Kalça ekleminin anormal oluşumu olan ağrılı yürüme belirtilerine dikkat edin. Ailesi de acı çekiyor çeşitli göz koşulları , özellikle Pug, bu yüzden gözlerini temizlemek ve izlemek çok önemlidir. Epilepsi cinslerde de belirgindir ve bu nedenle nöbet geçirdiğinden şüpheleniyorsanız onu derhal Veterinere götürün, bu nedenle okumayı unutmayın. Pug Köpek Ensefaliti . Beagle pug karışımı da bir dizi cilt alerjileri Cilt kıvrımı dermatiti gibi, kendisi için oldukça acı verici olabilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, Puggle'ın Pug'ın Brachycephalic yüzünü miras alması muhtemeldir ve bu, bir dizi sağlık sorununa neden olabilir. Sadece onu terk etmez düzgün nefes alamama ama aynı zamanda onun için zorluk çıkarıyor ısı düzenlemesi . Bu nedenle, sıcak bir günde Puggle'ı yakından izlediğinizden emin olun ve eğer mücadele ediyor gibi görünüyorsa, hemen sakinleştirin ve üzerine soğuk nemli bir havlu koyarak onu soğutun. Hava çok sıcaksa, ya çok daha soğukken erken ve geç yürümeye devam edin ya da ona hiç yürümeyin. Neyse ki, ancak bir biraz daha uzun namlu Beagle etkisi sayesinde ortalama Pug'dan daha fazla, bu nedenle bu semptomlar biraz hafifletilecektir.Beslenme

Puggle arasında tüketecek Her gün 1 ve 1 ½ bardak yemek . Pug beagle karışımı, özellikle küçük köpekler için tasarlanmış yüksek kaliteli mama yemlerinde iyi sonuç verecektir, ancak onu neyle besleyeceğiniz konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman Veterinerinizle konuşun.

Her iki ebeveyni de biliniyor kolayca kilo almak ve obez hale geldiyseniz, tedavi alımını izlemeye ve tüm yiyeceklerin mutfak dolaplarına sabitlendiğinden veya en azından pençelerin erişemeyeceği yerlerde saklandığından emin olun. Ne yazık ki, görürse, muhtemelen anlayacaktır ve Puggle, görünen her şeyi ve her şeyi kemirecektir.

Bakım

Puggle'ın tımar ihtiyaçları nispeten basit. Bir haftada iki kez fırça kısa ve parlak tüylerinin sağlıklı kalmasını sağlayacak ve herhangi bir ölü tüyün elbisenizde bulmak yerine toplanmasını sağlayacaktır. Cilt alerjilerine yatkınlığından dolayı, cilt bakımı için uygun bakım ürünlerini kullanmak önemlidir. hassas cilde sahip köpekler için özel olarak tasarlanmıştır . Kırışık bir yüzü varsa, kıvrımlarını pamuklu bir duvar topu ve özel Pug ürünleri ile temizlediğinizden emin olun.

Gözlerini de temiz tuttuğunuzdan ve içinde herhangi bir kir görürseniz suyla yıkadığınızdan emin olun. Ayrıca, büyük sarkık kulaklarını düzenli olarak kontrol etmek de önemlidir, çünkü bunlar sıklıkla kir ve kulak kiri ile enfekte olabilir.

Yavru köpekler

Bir Pug beagle karışımı yavrusunun ortalama maliyeti 600 $ ve 800 $ saygın bir yetiştiriciden ve eğer biri bundan çok daha az veya çok daha fazla bir Puggle satıyorsa, o zaman bunu bir şeylerin yanlış olduğuna dair bir uyarı işareti olarak görün!

İlk nesil yavrularda anne her zaman Beagle ve baba, bedenlerini çevreleyen sağlık ve güvenlik nedenleriyle her zaman Pug'dur.

Aile Hayvanları Olarak

 • Puggle, tüm aileyi eğlendirecek enerjik ve çılgın bir adam.
 • Özellikle rastgele enerji patlamalarıyla heyecanlı.
 • Fazla enerjiyi atmak için her gün yaklaşık 45 dakika egzersize ihtiyacı olacak.
 • Bunu garanti edebilecek orta derecede aktif bir aileye yerleştirilmelidir.
 • O, bir apartman dairesinde veya bir ev ortamında iyi performans gösterecek, uyarlanabilir bir köpektir.
 • Puggle, hem küçük hem de büyük çocuklar için mükemmel boyuttadır.
 • Erken sosyalleştiği sürece çok evcil hayvanlı bir haneye de çok iyi uyum sağlardı.
 • Kısa paltosuna rağmen ılımlı bir tüy dökücü, bu da hipoalerjenik olmadığı anlamına geliyor.
 • Pug beagle karışımının havlayan veya uluyan olması muhtemeldir.
 • Gürültü kısıtlamaları olan konaklama yerlerinin komşuları, sıkılmış bir Puggle sakini hoşuna gitmeyebilir.
 • Çok sevecen ve ailesinin günlük bir doz kucaklamasına ve ilgisine ihtiyacı olacak.
 • Puggle'ın eğitiminden vazgeçmeyecek sabırlı bir efendiye ihtiyacı var.
 • Yenilebilir her şeyin kilitli kalmasını sağlayacak gözlemci bir mal sahibine ihtiyacı var.
 • İzin verilirse, bu küçük adam izin verirse sizi evden ve evden yiyecek.

Bir Puggle Yetiştiricisi Bulmak

Puggle 2000'li yılların başında çok popüler bir tür olduğu için etrafta çok sayıda yetiştirici ve onları bulmanın en kolay ve hızlı yolu çevrimiçi arama yapmaktır. Sonuçlar ilk sayfada görünecek olsa da bu, hepsinin saygın olduğu anlamına gelmez, bu nedenle, onlarla yüz yüze görüşmeden önce kendi araştırmanızı tamamladığınızdan emin olun.

Ahlaksız köpek değirmenleri Hızlı bir para kazanmak için en yeni köpek yavrusu trendlerine atlamayı seviyorum, özellikle de barındırması ve bir araya toplaması daha kolay olan küçük köpekler. Bu yüzden, etik olmayan Puggle yetiştiricilerine karşı dikkatli olun çünkü şüphesiz orada çok şey var. Yorumları okuma ve hem onlarla hem de köpeklerle yüz yüze tanışmak size onların gerçek olup olmadıkları konusunda bir fikir verecektir.

Alternatif olarak, her zaman sorabilirsiniz Facebook Puggle Topluluğu Öneriler için ve 38.000'den fazla takipçiyle, bölgenizdeki saygın yetiştiriciler hakkında size tavsiyelerde bulunabilecek insanlar olduğundan emin olabilirsiniz.

Kurtarma ve Sığınaklar

Evlat edinilmek üzere bir Puggle bulmanın en iyi yolu ya yerel kurtarma merkezinizi ziyaret etmek ya da zamanlarını belirli ırklara ayıran kurtarma merkezlerini ziyaret etmektir. Amerika Pug Köpek Kulübü Pug kurtarma merkezlerini eyalete göre sıralayın. AKC hem Pug hem de Beagle için merkezleri listeleyen.

Tekrar, sosyal medya harika bir araçtır dünyanın her yerindeki köpek severler için ve ayrıca özel bir Puggle Rescue Facebook sayfası , bu yüzden bunu da kontrol ettiğinizden emin olun.

Son düşünceler

Puggle sevimli ve eğlencelidir ve küçük bir pakette çok fazla köpektir. Hemen hemen her aileye, küçük veya büyük çocuklara ve diğer hayvanların çoğuna uyuyordu. Sadece insan çantasıyla birlikte olmayı seviyor ve ona temel egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece sizi her gün sevgi ve takdirle yıkayacak. Yani, eğer sarılmayı seven bir Puggle ile mutluysanız, o zaman bu adam senin mükemmel uyumun olabilir!

Yorumlar