Sibirya Husky Köpek İsimleri: 200 Farklı Erkek ve Kadın İsimleri

Sibirya Husky Köpek İsimleri: 200 Farklı Erkek ve Kadın İsimleri

Ailenizin en yeni üyesi için mükemmel Sibirya Husky köpek ismini mi arıyorsunuz? Yeni bir tüylü aile üyesini evlat edinmek, stresli olduğu için heyecan verici! Sadece doğru olanı satın almanız gerekmeyecek Husky'niz için oyuncaklar ancak onlara aynı zamanda mükemmel boyutlu Husky koşum takımı ve onları besle düzgün dengelenmiş Husky köpek maması . Sanki bu düşünmek için yeterli değilmiş gibi, mükemmel ismi bulmak Yavru köpeğiniz için genellikle yeni bir köpek sahibinin sık sık uğraştığı şeylerden biridir!

Evlat edineceğiniz köpek bir husky ise, hem mirasına hem de kişiliğine uygun bir isim seçme konusunda ek bir baskı hissedersiniz. Herkesin yaptığı şeye bağlı kalan biri değilseniz, sorun değil. Yeni husky arkadaşınız için birçok başka isim kaynağı var. Popüler kültüre, kitaplara, filmlere, TV şovlarına bakabilirsiniz. müzik , ve dahası. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz mirasa bak mükemmel ismi bulmak için husky cinsinin.Huskies en çok yaygın olarak kullanılan köpekler bir isim için mükemmel bir ilham kaynağı olabilir. Huskies ayrıca inatçılığı, sadakati ve zekası ile bilinir. Genellikle sahiplerini alt ederler ve beklemeyeceğiniz durumlar ortalama Fido'nuz. İsimleri denerken bunları hesaba katabilirsiniz. Evlat edinmiş olsanız bile Sibirya Husky karışımı , bu isimlerin çoğu sizin köpeğiniz için de işe yarayacak. Sibirya Husky yavrularınız için mükemmel ismi bulalım!

Popüler Sibirya Husky İsimleri

Husky isimlerini bulmak için kolay bir başlangıç ​​noktası, en popüler seçenekleri aramaktır. Benzer Alman Çoban Köpeği gibi diğer popüler ırkları adlandırmak Sibirya kurdu için hem erkek hem de dişi olmak üzere yaygın olarak kullanılan pek çok isim vardır. Bazı insanlar, Sibirya kurdu adının biraz daha yaygın olmasına aldırmaz, özellikle de kişiliklerine uyuyorsa.Erkek

Kadın

Apollo Loki Akira Mişka
Atlas Max şafak Mya
Haydut Aşağı Güzel Nala
Ayı Siyah Papatya Riley
Mavi Newport Dakota Sasha
tarafından Roket Top Sully
Franklin Kayalık Kod Gökyüzü
Hayalet Gölge Zambak Fırtına
Jack Thor Lola Söğüt
Jax Zeus Ay Zoey

Müzikal İlham Veren İsimler

Favori grubunuza veya şarkıya göre bir isim seçmek harika bir fikirdir, ancak ismin cins normlarıyla ilgili bir husky için mantıklı olduğundan emin olun. Zeki olmayan veya sakin bir sanatçının adını taşıyan bir husky adını vermek, parlak ve aktif yavru köpeğiniz için bir kötülük olur. Müzisyenler ve melodileri, kişiliklerinin isme uyması şartıyla Husky'niz için harika bir isim oluşturabilir.

Erkek

Kadın

Axl Jackson Billie Jean Macy
Beethoven Jerry Çello Miley
Buckley Jude Dolly Nellie
Nakit Sinatra Jolene Sharona
Lennon Prens Hanım Teegan
Hendrix Snoop Layla Tiffany
Gibson Wolfgang Lirik Ziggy

Edebiyattan Esinlenen İsimler

Müzik isimleriyle bahsettiğimiz gibi, bir kitapta zeka, sınıf veya inatla eşanlamlı bir isim bulmak, husky için herhangi bir eski karakteri seçmekten çok daha mantıklıdır. Huskies şiddetli ama sadık ve sevimli. Edebi bir adaş seçerken köpeğinizin kişiliğini hesaba katın.

Erkek

Kadın

Clifford Morris Alice Matilda
Biter Kişot Arya Prynne
Flaş Moriarty Bennett Kuzgun
Gandalf Sherlock Elphaba Haydut
Keller Renton Hazel İzci
Langston Kartopu Hermoine Shiloh
Logan Twain Katniss Üç

Film ve TV'den İlham Alan İsimler

Bir TV şovu veya filmden sonra bir köpeğe isim vermek, yavru adının yolda bir tuhaflığa dönüşmesine neden olabilir. Popüler, çok sezonluk bir şovdan veya klasik bir filmden bir isim kullanmaya kararlıysanız, sonunda iyi olmalısınız. Muhtemelen Husky'niz için TV ve film listesindeki en uygun isim, MacGyver’in herkesin bildiği gibi hızlı düşünme ve neredeyse her durumdan sıyrılma becerisine sahip olan son isimdir.Huskies, kaçışlarıyla tanındıkları için nasıl düşündükleri açısından MacGyver'a benziyor onların kasaları , çitler ve aralarında duran diğer her şey ile özgürlükleri veya köpek hayalleri. Güzel yavru köpeğinize isim vermenize yardımcı olmak için TV ve filmlere dayalı en sevdiğimiz isimlerimizin bir listesini derledik.

Erkek

Kadın

Bauer Morpheus Buffy Harper
Baxter Norman Cooper Juliet
Chandler Güç Dory Merida
Dexter Sully Diş Nala
Tereddüt etmek Swanson Gizmo Nana
Frasier T'Challa Zarafet Kral
Kramer Yoda Gwen Trinity

Alaska Kızak Köpek İsimleri

Köpeğinize isim vermek söz konusu olduğunda, bazen mirasını veya onu popüler yapan şeyi onurlandırmak güzeldir. Huskies, kızak köpekleri ve lapa ile eş anlamlıdır; bu, husky'nize popüler bir kızak köpeği veya lapa teriminden sonra isim vermek harika bir seçim olabilir. Husky'nizin kızak köpeği mirasına saygı duymanız için 20 isim bulduk.

Erkek

Kadın

As Kodiak Arrluk testere
Kuyruklu yıldız Tank Fakat Gün
Denali Kereste Anne Beğen
Avcı Tundra Zamanında Kış
Juneau Yukon Pakak Yaktag

İnsandan Esinlenen Köpek İsimleri

Bazen hiçbir geleneksel köpek adı, kürk bebeğiniz için doğru gelmez ve bu sorun değildir. Köpeklere geleneksel insan isimleriyle isim vermek giderek daha popüler hale geliyor. Bu eğilimin, köpeklere ailenin üyeleri yerine evcil hayvan muamelesi yapma yönündeki daha büyük toplumsal eğilimimizle bir ilgisi olabilir, ancak kesin olarak söyleyemeyiz.Husky'niz için bir insan adı seçmenizin nedeni ne olursa olsun, aramanızı daraltmanıza yardımcı olacak 20 inanılmaz seçenek bulduk.

Erkek

Kadın

Amaury Denzell Amelia Isabelle
Diğerleri Edgar Audrey Karlie
Barnett Maynard Bree Millie
Barrett Maximus Bern Trudy
Bernard Oswald Charlie Val

Spordan İlham Alan İsimler

Belki yetenekli ve zeki köpeğinize gerçek bir şampiyonla ilişkili bir isim vermek istersiniz. Böyle bir durumda, her zaman spor dünyasından bir isim seçebilirsiniz. Spor dünyası, birçok köpek sahibi için popüler bir ilham kaynağıdır, bu nedenle favori oyuncunuzu veya spor takımınızı düşünmek her zaman harika bir seçenektir!

Erkek

Kadın

Brady Vatansever Alex Rousey
Cobb Ranger Aly Serena
Mattingly Shaq Danica Steffi
Mickey Wilson Jackie Venüs
Nolan Watt Maria Vonn

Kurt Soyundan İlham Veren İsimler

Huskileri benzersiz kılan bir şey, kurtlara ne kadar yakından benzedikleridir. Bu mirası, diğer dillerde kurt anlamına gelen veya popüler kültürdeki kurt karakterleriyle ilgili olan isimlere bakarak mükemmel Sibirya Husky köpek ismini bulmak için kullanabilirsiniz. En iyi 200 husky ismimizi tamamlamak için kurtlarla ilişkili 20 isim bulduk.

Kafkas çobanına karşı Tibet mastifi

Erkek

Kadın

Adolpha Kurt Akela Lokwa
Conri Remus Cheyenne Maikoh
Eyolf Kırılgan Hizmet Nymeria
Gmork Kurt Lexa Tala
Kurt Kurt Lilith Bir

Sibirya Husky Adlandırma İpuçları

Bir köpeğe isim vermek hem bilim hem de sanattır. Köpek davranışı hakkında bazı temel bilgileri anlamanız gerekecek, ancak aynı zamanda duyguları hissetmek ve seçtiğiniz isimdeki güzelliği ve gücü görmek isteyeceksiniz. Mükemmel Sibirya Husky köpek adını bulma görevini üstlenmeden önce öğrenecek çok şey var.1. İpucu: Heceler Önemlidir

Uzmanlar kullanmanızı tavsiye ediyor iki heceli isimler tek heceli isimlerle daha zor olan çekimleri kolayca eklemek. Örneğin, köpeğinizin adı Paisley ise, 'Pais' kısmını yukarı doğru bükerek vurgulayabilir ve ardından sevginizi göstermek için tonunuzu 'ley' kısmında aşağı kaydırabilirsiniz.

2. İpucu: Kit Oturmak Gibi Sesler

Temel komutlar gibi görünen isimlerden de kaçınmalısınız. Örneğin, köpeğinize Cake adını vermeyi seçerseniz ve daha sonra sallamayı öğretirseniz, köpeğinizde kafa karışıklığı fark edeceksiniz.

3. İpucu: Arka Kapı Testi

Son olarak, Sibirya kurdu köpeğinizin adı için 'arka kapı testi' ni öneririz. Diğer kriterleri kullanarak isim listenizi daraltın ve ardından favorilerinizi arka kapıya götürün. Test etmek ve onları yüksek sesle söylemekten hoşlanıp hoşlanmadığınızı görmek için kelimenin tam anlamıyla kapıdan isimleri bağıracaksınız. Arka kapı testi, köpeği eve getirmeden önce garip veya uygunsuz isimleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Son düşünceler

Unutma, dış yapraklar son derece zeki, inatçı ve sadık . Çalışan köpekler ve kolayca sıkılıyorlar. Bir şekilde kişiliklerini veya miraslarını onurlandıran bir isim seçmeye çalışın. Her köpek benzersizdir, bu nedenle mükemmel Sibirya Husky köpek ismine karar vermeden önce muhtemelen onlarla tanışmak isteyeceksiniz.Husky isimlerinin kızak köpekleri veya Alaska ile herhangi bir bağlantısı olması gerekmez, ama yapabilirler İsterseniz. Ayrıca köpeğinizin adını en sevdiğiniz aktivitelere, spor kahramanlarına ve hatta köpeğinizin bedenine dayandırabilirsiniz. daha büyük bir köpeğe isim vermek . Sibirya kurdu diğer fiziksel özelliklerden sonra adlandırmak, örneğin mavi gözleri , harika isimler de yapabilir. Bu, bir köpeğe sahip olmanın en iyi yanlarından biridir - ona isim vermek tamamen size bağlıdır!

Bir köpeğe isim vermek, her yerden ilham alabileceğiniz bir sanattır. Köpeğinizin daha hızlı tepki vermesine ve daha güçlü bir bağlantı kurmasına yardımcı olmanın yolları olduğu için de bir bilimdir. Adlandırma sürecinin her iki tarafını da kullanmak, Husky'niz için mümkün olan en iyi adı seçmenize yardımcı olacaktır.

İnfografikleri Sitenizde Aşağıda Paylaşın

Lütfen bu grafikle LoveYourDog.com'a atıf ekleyin.Sibirya Husky Köpek İsimleri Infographic

Yorumlar