Avustralya Çoban Border Collie Mix: Border Aussie Breed Gerçekler

Avustralya Çoban Border Collie Mix: Border Aussie Breed Gerçekler

Açık hava maceracı mısınız yoksa bir çiftlikte yaşıyor ve bir köpek arkadaşı mı arıyorsunuz? Bizde olabilir mükemmel karışım senin için! Dünyanın en saygın iki çoban ırkının kombinasyonu olan Australian Collie ile tanışın: Avustralya Çoban Köpeği ve Border Collie.

Avustralya Collie, ebeveyn ırkların en iyi özelliklerinden bazılarını devralır: zeka, çeviklik, izleme ve sürü. Son derece olumlu özelliklere rağmen, bu cins herkes için bir karışım değil. Bu cinsin yapması gereken bir işe ihtiyacı olacak ve eğer onlara bir iş verirseniz, bunu ne kadar iyi yaptıklarıyla sizi şaşırtacaklar.Bir sonraki Netflix arkadaşınızı arıyorsanız, Australian Collie size göre değil. Aussie Collie talep edecek kalk ve yola koyul! Bununla birlikte, dış mekanı seviyorsanız, son derece aktifseniz veya her türlü gütme gerektiren bir mülkte yaşıyorsanız, ailenize bir Avustralya Collie eklemeyi düşünebilirsiniz.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler, iki farklı safkan ebeveyni yetiştirmenin ürünüdür. Bu uygulama, cins 'safçıları' tarafından hoş karşılanmasa da, daha sağlıklı köpekler ve sevimli yeni türlerin sonsuz olasılıkları ile sonuçlanmıştır. safkan bir Avustralya Çoban Köpeği ve safkan bir Border Collie karışımı elde edilir.Tasarımcı köpeklerin yetiştirilmesinin birçok yararı olsa da, aynı zamanda bir öngörülemezlik seviyesi de vardır. Safkan ebeveynleri, nesiller boyu formüler görünüm ve özelliklere sahip olmak için yetiştirildi. Tasarımcı yavruları, her iki ebeveynden de farklı nitelikler alabilir. bu nedenle, karma bir türün nasıl görüneceğini ve hareket edeceğini tahmin etmek zordur.

Daha öngörülebilir ebeveyn ırkları hakkında bilgi edinmek, bir Avustralyalı Collie'yi anlamaya yardımcı olabilir. Şimdi köklere daha derin bir göz atalım ve Avustralya Çoban Köpeğini ve Border Collie'yi inceleyelim.

Border Collie

Border Collie, American Kennel Club tarafından şöyle tanımlanmaktadır: ' şefkatli, zeki ve enerjik '. Bu cins, köpeklerin 'çoban grubu' olarak sınıflandırılır ve sürüşleriyle bilinir. çalışmak, neredeyse sonsuz dayanıklılık ve en zeki köpek türü olduğu için itibar. Bu büyük bir övgü olsa da, bu aynı zamanda cinsin dengeli ve mutlu kalması için yoğun miktarda egzersiz ve stimülasyon gerektirdiği anlamına gelir. Border Collies, 18 ila 22 inç yüksekliğinde ve 30 ila 55 pound arasındadır ve erkekler biraz daha büyüktür. Bu cinsin yaşam beklentisi 12 ila 15 yıldır.Border Collie, İngiliz-İskoç sınırının tepelerinde ortaya çıkmıştır, dolayısıyla adı yaylalarda koyun gütmek amacıyla kullanılmıştır. AKC tarafından sadece 1995 yılında tanınmasına rağmen, Border Collie, yüz yıldan fazla bir süredir koyun gütme şampiyonudur. Border Collies, çeviklik ve flyball gibi köpek rekabeti gerektiren sporlarda mükemmeldir ve etkileyici fiziksel yetenekler, hem çalışan hem de eşlik eden bir köpek olarak istikrarlı popülariteye katkıda bulunmuştur.

Border collie, çoğu zaman popüler bir safkan köpektir. karışır tasarımcı köpekler yaratmak için diğer ırklarla. Bunlardan bazıları şunları içerir: Border Rottweiler Mix , Husky Border Collie , ve Bir Sınır ile karışık GSD .

Avustralya çoban

Border Collie gibi, Avustralya Çoban köpeği de 'sürü' olarak sınıflandırılır ve ' akıllı, iş odaklı ve coşkulu . Bu cins, 1993 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından resmen tanınmıştır. Avustralya Çobanları, 18 ila 23 inç boyunda ve 40 ila 65 pound ağırlığındadır. Yaşam beklentileri 12-15 yıldır.Avustralyalı Çoban'ın kökenleri biraz gizemlidir. Avustralya'da ortaya çıkmadılar, isimleri göz önüne alındığında şaşırtıcı bir keşif ve kesin doğum yeri cins meraklıları tarafından tartışıldı. Bununla birlikte, büyük olasılıkla Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Collies'den koyun gütme amacıyla yetiştirilmişlerdi. Cins 1950'lerde ilgi gördü ve o zamandan beri popüler bir cins olarak kaldı. Pek çok Avustralya Çobanı, eğitilebilirlikleri nedeniyle Hizmet Hayvanları, arama ve kurtarma köpekleri ve terapi köpekleri olarak çalışır. Aussie aynı zamanda popüler bir tasarımcı köpeğidir ve diğer tasarımcı köpekler için bir ebeveyn cinsidir. Avustralyalı Pom ve Aussiedoodle karışımı .

Aussie Collie Mix

Her iki ebeveyn gibi, Aussieollie ve Border-Aussie olarak da bilinen Australian Collie, bir iş verildiğinde gelişen son derece yetenekli bir çoban köpeği. Bu karışım, kökeni bilinmeyen oldukça yeni bir tasarımcı cinsidir, ancak hem American Canine Hybrid Club (ACHC) hem de Designer Dogs Kennel Club (DDKC) tarafından tanınmaktadır. İle benzer yapı ve mizaca sahip ebeveyn ırkları Avustralya Collie hakkında çok şey tahmin edebiliriz. Hadi bir bakalım!

köpeğim çorap yedi

Görünüm

Australian Collie, orta yapılı bir köpektir. görünüşte bir Border Collie'yi tercih etme eğilimindedir. Bu karışımın dar bir ağzı vardır ve uzun bir Border Collie kuyruğu veya bir Avustralya Çoban kısa kuyruğu spor yapabilir.

Heterokromi, Avustralya Collies için nadir değildir. Bu durum bir göz renginin diğerinden farklı olmasına neden olur. Yaygın varyantlar kahverengi, mavi ve yeşildir ve bir çarpıcı, çok renkli bakışlar.Mizaç

Australian Collie kesinlikle düşük enerjili bir yavru değildir. Bu cins meraklı, canlı, iddialı ve ebeveyn ırkları gibi son derece çalışkan. Tüm bu enerji için uygun çıkış sağlanırsa, ailede olmayı seven ve çocuklarla mükemmel olan, olumlu bir eğilime sahip etkileyici bir stajyer olabilirler.

Uygun fiziksel ve zihinsel uyarı olmadan, bu türün kolayca uyumsuz hale gelebileceğini ve sıkılabileceğini unutmamak önemlidir. Bu genellikle yıkıcı davranışlara yol açar ve en yaygın tezahürü obsesif çiğnemedir. Bu nedenle, bu akıllı, atletik cinse adamak için zamanı veya yeri olmayan ilk kez köpek sahipleri muhtemelen bir Avustralyalı Collie için en uygun seçenek değildir.

Dengeli, iyi sosyalleşmiş bir Avustralya Collie, sessiz ve sakin bir eğilimi olan harika bir aile köpeğidir. Aussie Collie, ailelerinin tüm üyeleriyle iyi bir bağ kurar, ziyaretçilerle arkadaş canlısı ve dışa dönüktür ve oynamayı sever!

Eğitim

Son derece işbirlikçi olmasıyla tanınan, Australian Collie, eğitim sırasında size zorluk çıkarmamalıdır. Sağlam ama olumlu bir eğitim yaklaşımı, iyi huylu bir Avustralyalı Collie yavrusu yetiştirmede en etkilidir.Bu türün öğretilebilirliğinin, temel bilgileri öğrendikten sonra sizi rahatlamaya ikna etmesine izin vermeyin. Bu cins yeni zorluklar arzular ve günlük zihinsel uyarılmaya ihtiyaç duyar Bu nedenle, herhangi bir Australian Collie sahibi tarafından tutarlı ve devam eden bir eğitim alayı gözlemlenmelidir.

Aussie collie'nin ebeveynleri gibi, doğuştan gelen bir sürü arzusu vardır ve insanları topuklarını kıstırarak yönlendirmeye çalışabilirler. Bu içgüdüyü bastırmak için sınırları erken belirlemek önemlidir. Australian Collie'niz gerçekten gütme görevlerini yerine getirecekse, bu türün bu davranışın yalnızca çiftlik hayvanlarını kontrol ederken kabul edilebilir olduğunu ve insan arkadaşlar ve aile için uygun olmadığını anladığından emin olmalısınız.

Her zamanki gibi, lütfen eğitim sırasında olumlu pekiştirme kullanın . Australian Collie, yüksek seslere veya sert tepkilere iyi tepki vermeyen hassas bir cinstir. Bu sadece onun cesaretini kırmaya hizmet eder, sizden korkabilirler ve eğitim hedeflerinizi geri getirebilirler. Bu karışım olumlu pekiştirmeyi arzuluyor ve onu elde etmek için çok çalışacak!Egzersiz ve Yaşam Koşulları

yoğun egzersiz gereksinimleri Avustralya Collie'nin sizin için uygun olup olmadığına karar verirken belki de dikkate alınması gereken en önemli şeydir. Bu cins, onlara ayak uydurabilen aktif bir sahiple büyür. Yoğun yürüyüşlerden veya uzun koşulardan hoşlanan bir tip değilseniz endişelenmeyin! Bir Avustralyalı Collie'ye iş vermek de bu yavrunun ihtiyaçlarını karşılayabilir. Köklerine sadık kalınarak, çiftlik hayvanlarını gütmek, Avustralyalı bir Collie'yi hareket ettirmenin harika bir yoludur. Bir çiftliğe veya çiftliğe erişiminiz yoksa, köpek sporları ve çeviklik eğitimi de başka bir harika çıkış noktasıdır. Bu güçlü aktivite şu saatte muhafaza edilmelidir: günde en az bir saat.

Bu sadece fiziksel çalışma ile ilgili değil. Australian Collie’nin aktif zihninin ilginç olan şeylere ihtiyacı vardır, yoksa bu tür çabucak sıkılır ve gerçekten de elinizde sıkılmış bir Australian Collie istemezsiniz. Yaratıcı olmanız ve onları meşgul edecek egzersizler, oyunlar ve oyuncaklar bulmanız gerekebilir. Sınır Avustralyalı sıkılırsa ve bastırılmış enerjiyle bırakılırsa, yıkıcı olma eğilimindedir ve Avustralyalı Collie çiğnemeyi sever.

Çevrelerini keşfetme ve bacaklarını esnetme yeteneği, bu zeki ve enerjik cins için önemli aktivitelerdir. Onları apartman dairesinde tutmanızı önermiyoruz çünkü sınırlı alan bu arayışları kısıtlıyor. Ancak, kendilerini teşvik etmeye ve egzersiz gereksinimlerini karşılamaya veya aşmaya kendini adamış bir mal sahibi ile, bir Avustralya Çoban köpeği bir apartman ortamına iyi bir şekilde uyum sağlayabilir.

Boyut

Avustralyalı Çoban ve Border Collie ebeveynlerinin her ikisi de orta büyüklükte köpekler olarak kabul edilir. Doğal olarak, bir Avustralyalı Collie aynı olacaktır. 30 ila 75 pound ve 18-22 inç yüksekliğinde.Avustralyalı Çoban, daha ince bir çerçeveye sahip olma eğiliminde olan Border Collie'den daha serttir. Yavruları bu yelpazenin her iki ucuna da düşebilir. Küçük köpekler size hitap etmiyorsa, ancak büyük bir köpeğin çok fazla yer kaplamasından endişe ediyorsanız, bir Avustralya Collie aradığınız 'tatlı nokta' olabilir!

Sağlık

Burada iyi haber! Hem Aussie hem de Border Collie, genel olarak sağlıklı ırklar olarak kabul edilir, yani yavrularının da olması muhtemeldir. İyi bakılan bir Avustralyalı Collie'nin ortalama ömrü yaklaşık 10 ila 14 yıl.

Her köpekte olduğu gibi, dikkat edilmesi gereken belirli sağlık sorunları vardır. Bir Avustralyalı Collie'de bu koşullar kalça ve dirsek displazisi, epilepsi, collie göz anomalisi , tiroid hastalığı ve katarakt. Avustralyalı Çobanlar bazen sağır, kör veya çok nadir durumlarda her ikisi olarak doğabilir. Bu, herhangi bir Avustralya Collie sahibinin bilmesi gereken bir şeydir.

Bunların çoğu genetik piyangoya bağlı olsa da, bu koşulları anlamak, semptomlara dikkat etmek ve bunları acil tıbbi yardım almak, yavrularınızı gelecekte uzun süreli ağrıdan kurtarabilir. Bu titizliği düzenli kontroller, koruyucu sağlık hizmetleri ile eşleştirmek ve aşılar ve aşılar ile güncel kalmak sizi ve yavrularınızı birlikte uzun ve sağlıklı bir yaşam için hazırlayacaktır.

Beslenme

Avustralyalı bir Collie’s aktivite seviyesi dikkate alınmalıdır uygun beslenmeye karar verirken. Bu cins, günde birçok kalori yakan oldukça enerjik bir cinstir, bu nedenle diğer benzer büyüklükteki, daha az aktif köpeklerden daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyabilirler. Yüksek aktivite seviyesi nedeniyle obeziteye yatkın değildir ve bunun için diğer ırklarda olduğu gibi yakından izlenmesine gerek yoktur.

Pek çok köpek maması markasının ürünlerinde listelenmiş bir beslenme kılavuzu bulunur ve bu kılavuz, Avustralya Collie'niz için neyin uygun olduğuna karar verirken yardımcı olabilir. Genel olarak, Günde 2-3 bardak kaliteli, tahıl içermeyen kuru gıda yeterli olmalıdır. Bu sadece bir kılavuzdur ve her Australian Collie'nin ihtiyaçları farklı olacaktır. Bu önemli bir veterinerle konuş gerekli tüm besinleri yeterli miktarda protein ve kalori ile kapladığınızdan emin olmak için.

Ceket ve Renkler

Bir Avustralyalı Collie, daha soğuk havalar için orta uzunlukta bir üst kat ve kalın bir astar ile çift kat spor yapma eğilimindedir. Bu yavru, uzunluğunu Border Collie tarafından alır, ancak ceketinin dokusu, Avustralya Çoban ebeveynlerininkine benzeme eğilimindedir. Sevmek onların Border Collie ebeveynleri , bu cins, orta ila ağır bir dökücüdür.

Bir Avustralya Collie'nin kaplama renkleri birçok varyasyon, renk kombinasyonu ve desende olabilir. Bu renkler siyah, beyaz, kırmızı, brindle, mavi merle, kırmızı merle ve ten rengi içerir. Merle deseni, bu cins için en popüler renklendirmelerden biridir ve genellikle imzalı çok renkli veya mermer gözlere eşlik eder.

Bakım

Bir Avustralyalı Collie'yi tımar ederken fazla zorluk çekmezsiniz, temiz köpekler olma eğilimindedirler ve sadece haftalık fırçalama ve aylık banyo gerektirirler. Dökülen saç miktarını azaltmaya yardımcı olmak için dökülme mevsimi boyunca fırçalama artırılabilir. Bu alay, kaplamalarının uzunluğuna ve kalınlığına göre değişebilir.

Border Aussie kulak enfeksiyonlarına eğilimlidir, bu nedenle bu alan temiz tutulmalı ve düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bu cinsin tırnakları kırpılmalıdır ayda bir veya iki kez temiz ve sağlıklı pençeleri korumak için. T dişler haftada birkaç kez fırçalanmalıdır.

Bu cins dış mekanı sever, bu nedenle uygun bir bakım programı sürdürmek, maceralarından eve herhangi bir hatıra getirmemesini sağlamak için önemlidir. Kenelerin yoğun tüyleriyle yuva yapmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Mümkünse, bu rutin, Aussie Collie'nin tımar rutini ile ilişkili herhangi bir korku veya endişeyi yatıştırmak için cins sadece birkaç haftalıkken başlamalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

Australian Collie'nin etkileyici bir özgeçmişi var, peki Aussie Collie sizin için uygun mu? Neler öğrendiğimize bir göz atalım:

 • İkisi de sizi memnun etmeye hevesli ve eğitilmesi kolay.
 • Bu, yüksek düzeyde zihinsel uyarım gerektiren çok zeki bir türdür.
 • Cins, çalışan köpeklerden gelir ve bir iş verildiğinde büyür.
 • Bu cins, çoban veya köpek sporları için de harikadır.
 • Düzgün bir şekilde kullanılmazsa, bu cins büyük olasılıkla yıkıcı davranışlar sergileyecektir.
 • Bu karışım, çocuklarla son derece iyi sonuç veren harika bir sevgi dolu ve şefkatli bir aile köpeğidir.
 • Ayrılık kaygısı eğilimi nedeniyle cins uzun süre yalnız bırakılmamalıdır.
 • Yüksek aktivite gereksinimleri, onları aktif bir aile için daha uygun hale getirir.
 • Aussie Collie egzersiz yaparak apartman yaşamına uyum sağlayabilse de arka bahçeyi tercih ediyor.
 • Bu karışım, ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez.
 • Aussie Collie, koşucular, açık hava maceracıları, çiftçiler veya çiftçiler için ideal bir arkadaştır.

Sınır Avustralyalı Bulmak

Bir Avustralya Collie ararken, aşağıdakileri yapmak yardımcı olabilir: Sizi saygın bir yetiştiriciye yönlendirebilecek yerel Australian Shepherd ve Border Collies kulüpleriyle konuşun.

Ancak, internette kolayca arama yapabilir ve Avustralya Collie karışımlarında uzmanlaşmış bir yetiştirici bulabilirsiniz. Bize ulaşmadan önce durum tespiti yapın. Senin için çok önemli Etik bir şekilde ve köpeklerinin yararına çalışan saygın ve güvenilir bir yetiştirici bulun.

Bir yetiştirici seçerken, ebeveyn köpekler için sağlık sertifikalarını görmek isteyebilir ve yavru köpeğiniz ve ebeveynleriyle yüz yüze görüşebilirsiniz. Meşru bir yetiştirici bu taleplere asla itiraz etmemelidir. Yetiştiricinin yorumlarını okumak, saygın bir yetiştiriciden satın aldığınız konusunda size gönül rahatlığı sağlayabilir. Yavru değirmenlerden veya köpek çiftliklerinden asla satın almayın . İnsanlık dışı uygulamalar nedeniyle birçok eyalette yasadışı hale geliyorlar ve bu tesislerden yetiştirilen köpeklerin çoğu sağlıksız.

Alışverişten önce evlat edinmeyi düşünün! Australian Collie karışımları çok yakışıklıdır, ancak birçok insan bu cinsin fiziksel ve zihinsel taleplerini anlamadan onları satın alır. Bu nedenle, ne yazık ki Avustralya Collie karışımlarının hayvan barınaklarında sona ermesi oldukça yaygındır. Çevrimiçi kurtarma siteleri sayesinde, bir Avustralya Collie karışımı bulmak, tasarımcı bir köpek yavrusu sahiplenmekten neredeyse daha kolaydır. Kurtarma hayat kurtarır - lütfen evlat edinmeyi düşünün!

Yavru Köpekler ve Fiyatlar

Avustralyalı bir Collie için ortalama çöp boyutu, 5 ve 7 yavru . Bu yavrular, genellikle ebeveynlerin soyağacına, yetiştiricinin konumuna ve yavruların kürk renklerine bağlı olarak artan maliyet açısından değişebilir. Ortalama olarak, bir Avustralyalı Collie, birkaç yüz bin dolar .

En popüler renklendirme, imza merle işaretleridir ve yavru köpekler, bu karışımın çok popüler olduğu yerlerdeki yetiştiricilerden satın alınan yavrular gibi, bu eşsiz kaplama daha pahalı olacaktır.

Evlat edinme her zaman dikkate alınması gereken değerli bir seçenektir ve tek başına fiyat düşüşü bir Avustralyalı Collie kurtarması bulmaya değer olabilir. Kurtarma organizasyonları genellikle yeni yavrunuzun tıbbi masraflarının bir kısmını, bir yetiştiriciden ödeyeceğiniz tutarın bir kısmını karşılamak için bir bağış ücreti talep eder.

Son düşünceler

Avustralya Collie güzel, atletik, arkadaş canlısı ve sevgi dolu. Bu karışım gerçek bir sersemletici ve mükemmel bir aile köpeğidir. Onların enerjik ruhu, evinize sonsuz miktarda neşe getirecek. Bu harika türün fiziksel ve zihinsel gereksinimlerini karşılamaya istekli ve kararlıysanız, tam da aradığınız arkadaş olabilirler!

Yorumlar