Border Collie Rottweiler Mix: Border Rottie Irk Bilgisi

Border Collie Rottweiler Mix: Border Rottie Irk Bilgisi

Border Collie Rottweiler karışımı nispeten yeni bir melez ırktır ve ebeveynleri tahmin etmediyseniz Border Collie ve Rottweiler'dır. Ailesiyle birlikte enerjik ve eğlenceli bir adam, ancak utangaç ve yabancılara karşı temkinli. Ayrıca ailesi üzerinde oldukça korumacıdır, bu yüzden ondan büyük bir bekçi köpeği bekleyin.

Bir Border Collie Rottweiler karışımını benimsemeden önce düşünmek isteyeceğiniz birçok farklı şey vardır. Aktif doğası nedeniyle, herkes için mükemmel bir karışım değil. Arazisi olan veya etrafta özgürce dolaşabileceği alanları olan insanlar için popüler bir tasarımcı köpeği olabilir.Bazen Rottcollie olarak bilinir, ancak bu makale boyunca ona daha popüler takma ad olan Border Rottie adını vereceğiz ve onun hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyorsanız, bizimle kalın!

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı bir köpek sadece tasarlanmış bir köpektir, yani iki safkan köpek bilerek seçildi ve çiftleştirildi tasarımcı bir köpek yaratmak için. Bu kulağa biraz havalı gelse de, yüzyıllardır var olan bir uygulamadır, ancak ancak şimdi belirli tasarımcı köpeklerine sahip olan ünlüler sayesinde gerçekten popüler hale geldi.Çapraz üremenin, ailelere, aralarında seçim yapamayacakları iki köpeği karıştırma yeteneği verme gibi faydaları vardır. gen havuzlarını artırmak ve onları yapmak biraz daha sağlıklı genel. Border Rottie, görünümden mizaç ve özelliklere kadar pek çok yönden yelpazenin zıt uçlarında bulunan iki ırk olan Rottweiler ve Border Collie'nin bir karışımıdır. Karışımdan neler bekleyebileceğinize bakmadan önce ebeveyn ırklarına biraz daha yakından bakalım.

Border Collie

Border Collie, Birleşik Krallık'taki Viking zamanlarından gelmektedir. Büyük Roma çoban köpekleri ve daha küçük Spitz tipi Viking köpeklerinin bir karışımından yetiştirildi. Border Collie, dünyadaki en ünlü ve etkileyici çoban köpekleri ve dünya genelinde kullanılmaktadır. Sadece etraftaki en iyi çoban köpeklerinden biri değil, aynı zamanda süper zeki ve çevik olduğu için çeviklik halkasına da hakim. Onun zekası aynı zamanda dünya çapında Veterinerler tarafından en iyisi olarak seçildi. Amerika'ya gitti ve ancak 1995'te American Kennel Club'ın (AKC) çoban grubuna katıldığı zaman oldu.

2019'da, Border Collie sıralandı 35 olarakinci AKC tarafından Amerika'daki en popüler köpek türü. O olarak tanımlanıyor şefkatli, zeki ve enerjik ve Border Rottie'ye zeki ama nazik özelliklerini veren bu niteliklerdir. Diğer melez ırklar için yıldız bir ebeveyn ırkıdır Borador gibi , Sınır Husky veya Sınır Çoban .Rottweiler

Rottweiler Almanya'da, özellikle de Rottweil kasabasında doğdu ve bir çoban hayvan koruyucusu geliyor çiftlik hayvanlarını sürüp gezdirirdi pazar kasabasından pazar kasabasına. Dünya çapında koruma köpekleri ve polis köpekleri olarak bilinmelerine rağmen, körler için ilk yardım köpeklerinden biri oldukları için daha az bilinirler. arama kurtarma köpekleri olarak mükemmel Dünya Ticaret Merkezi zemininde.

Rottweiler, 2019 yılında 8. sırada yer aldı.inci AKC tarafından Amerika'daki en popüler köpek türü. O bir sadık, sevgi dolu ve kendine güvenen koruyucu ve Border Rottie'nin koruyucu ve sadık özelliklerini bu ebeveynden miras almasıdır. Bazı popüler Rottie karışımları şunları içerir: Shepherd Rott karışımı , ve Rottie Lab karışımı .

yavru köpek adları

Sınır Çürüklüğü

Ebeveynlerinin ikisi de Avrupa'dan gelse de, Border Rottie’nin kökenleri tam olarak net değil, bu da yeni melez köpeklerin çoğu söz konusu olduğunda oldukça yaygındır. Muhtemelen bir yerde birileri bir köpeği istemiş Rottweiler'ın koruma becerileri ve Border Collie'nin zekası . Son birkaç on yılda tasarlandığına inanılıyor ve harika görünümlü bir adam olmasına rağmen, en popüler tasarımcı köpeklerden biri değil.Border Rottie, her iki ebeveyninin bir karışımı olacak ve Hangi özellikleri miras alacağı asla garanti edilemez . Bu nedenle, bu adamlardan birini evinize davet etmeye hazırlanıyorsanız, bu muhteşem büyük yavru köpeğin nasıl olabileceği konusunda açık fikirli olmanız gerekir. Tavsiyemiz, her iki ebeveynden de özellik bekliyorsanız, bu muhteşem adamla hayal kırıklığına uğramamalısınız. Açık fikirlilik anahtardır burada ve hoşunuza gitmeyen bazı özellikler varsa, o zaman tamamen başka bir melez köpek aramanız tavsiye edilir.

Mizaç

İlk olarak, Border Rottie olacak enerjik ve bu nedenle ona ihtiyacı olan egzersizi ve gün boyunca sürekli arkadaşlık ve teşvik sağlayabilecek bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor. O, ailesi için sonsuz saatler süren eğlence sağlayacak ve bir veya iki köpek çeviklik sınıfını takdir edecek canlı bir karakter. Bir seferde saatlerce yalnız kalmaktan hoşlanmıyor, çünkü insan ailesiyle birlikte olmayı tercih ediyor ve güvende olduklarını biliyor, bu da genellikle ona neden oluyor. ayrılık kaygısı .

İkincisi, sayesinde ailesini koruyacak. Rottweiler'ın koruma eğilimleri ve Border Collie'nin uzaklığı . Ailesine sadık kalacak ve her zaman sık sık topuğunuzda olacaktır. Ya yabancılara karşı temkinli olacak ya da mülkünüze girdiklerinde aktif olarak koruyucu olacaktır, ancak her iki durumda da bir dereceye kadar koruma eğilimleri olan bir köpeğe hazırlanmanız gerekir. Hiç şüphesiz yabancılarla veya yabancı ortamlarda utangaç olarak ayrılmış olacak, bu yüzden normal benliğine dönüşmeden önce ısınması biraz zaman alabilir.

Üçüncüsü, yapacağını bekleyebilirsiniz yakın ailesine şefkatli olun bu yüzden endişelenmeyin, eğer bu size ve ailenize hitap eden bir köpek kalitesiyse ondan kanepede kucaklaşmasını bekleyebilirsiniz. Koruyuculuğu, sizi bir davetsiz misafirden ya da bir filmdeki korkutucu bir kötü adamdan korumak isteyeceği anlamına gelir, bu nedenle, ihtiyacınız olduğunda size yardım edecek bir pençe ödünç verecek bir köpek kalkanı bekleyin.Dördüncüsü, yapabilirsiniz çok eğlence beklemek onunla. Onun enerjisi ve zekası, sizin ve ailenizin asla sıkılmayacağınız ve her zaman aile eğlencesine katılacağı anlamına gelir. Rottweiler ebeveyni olduğu biliniyor biraz salak Ortalama dış görünüşüne rağmen ve muhtemelen Sınır Çürüklüğü farklı olmayacak, bu yüzden duvarlara doğru yürüyüp kapılara çok fazla sahipmiş gibi tökezlemesini bekleyin.

Boyut ve Görünüm

Tıpkı diğer karışık köpekler gibi, Border Rottie'nin de benzer şekilde görünmesi beklenebilir. ailesinin bir karışımı veya bir ebeveyne diğerinden daha çok benziyor. Border Rottie, 19 ve 27 inç boyunda, ve arasında tartacak 30 ve 135 pound . Çoğu ırktan farklı olarak bilgi alacak bir tür standardı veya veri tabanı yoktur ve bu nedenle, ebeveyninin boyut parametreleri arasında herhangi bir yere düşecektir. Bununla birlikte, bu geniş aralıklı boy ve kilo skalalarının daha çok ortasına düşmesi muhtemeldir.

Genel olarak, ortalama bir Rottweiler'a kıyasla daha ince ve daha ince ve Border Collie'ye kıyasla daha sağlam ve kaslı görünecek. Rottweiler'ını miras alması daha yaygın olacaktır. koyu renkli gözler ve bazen Border Collie'nin parlak mavi gözlerini miras alacak. Daha da nadir durumlarda, yine Border Collie kanında akan farklı renkli gözleri miras alabilir ve buna heterokromi denir. Olması muhtemeldir. kalın ve sağlam kuyruk büyük pençeleri olan ve Rottweiler'ın büyük sarkık kulaklarına veya Border Collie'nin daha küçük yan kulaklarına sahip olma şansı eşittir.

Ceket ve Renkler

Border Rottie'de bir orta uzunlukta ceket tıpkı ailesi gibi. İskoç Dağlarında ve vahşi Alman ormanlarında onları soğuk sert kışlardan koruyan şey, yine ebeveynleri gibi çift kat olacak. Border Rottie'nin yaşadığı her yerde, soğuk havayla başa çıkacak, aynı zamanda gerekirse sıcak da olacak!Muhtemelen miras alacak siyah ve ten rengi boyama Rottweiler'ın ten rengi kaşı ve bacak izleriyle. En yaygın ikinci renkli kaplama olan siyah ve beyaz rengin Border Collie ebeveyninden miras alınması mümkündür. Ama genel olarak bu adamla, onun görünüm çok tahmin edilemez aynı çöp karışımı içinde bile.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Border Rottie'nin ihtiyacı olacak günde en az 60 dakika egzersiz onu fiziksel olarak uyarmak için. Her iki ebeveyni de egzersiz ihtiyaçları kastedilmezse oldukça yıkıcı olabilir ve Border Rottie farklı olmayacak! Her iki ebeveyni de çoban olduğu için, geleneksel Border Collie'ye bir alternatif istiyorsanız, onu gün boyunca yeterince fiziksel olarak eğlendirecek harika bir çoban hayvanı olur. O eşit derecede koşu ve bisiklet gezilerinde size katılmayı seviyorum Ormanın etrafında, kemiklerinin büyümesi durduğu sürece.

Border Collie’s yüzünden üstün zeka Border Rottie'nin de gün boyunca zihinsel uyarılmaya ihtiyacı olacak, aksi takdirde yine yıkıcı olmak . Bu, ' tahmin et hangi kupa oyunu ’, Bu sayede bir ikramın her iki tarafında iki boş fincanın altına saklanıp karıştırılır ve çoğu zaman ikramın alınması için doğru fincanı işaret eder. Ek olarak, diğer kendi kendini yürüten muamele dolu bulmaca oyuncakları, onunla birlikte olamayacağınız saatlerde onu eğlendirecek.işaret ışığı

Bu adamın bir yere yerleştirilmesi gerekecek güçlendirilmiş bir arka bahçeye erişimi olan daha büyük bir ev apartman yaşamına veya daha küçük konaklama yerlerine uygun olmayacağı için. Gün boyunca temiz havaya ihtiyacı var yoksa köpek kulübesi ateşi çıkar ve biraz delirir.

O daha büyük çocuklu ailelere uygun ve bu iki yönlüdür. Birincisi, genlerini güten Border Collies mirasını miras alırsa, o zaman küçük çocukları gütmeye çalışabilir, bu da bazı ebeveynler için yorucu ve endişe verici olan topuğun kıstırılmasına ve sürekli daire çizilmesine neden olabilir. İkincisi, yüksek enerjisiyle büyük ve tıknaz bedeniyle karıştırıldığında, yanlışlıkla küçük çocukları devirebilir ki bu yine ideal değildir. Bu nedenle, yalnızca daha büyük çocukları olan aileler için en uygun olanıdır.

Yüzünden Border Collie'nin gütme eğilimleri ve Rottweiler'ın koruyuculuğu , Border Rottie'nin halihazırda kurulmuş bir çok evcil hayvan evine yerleştirilmediği ve onlarla bir köpek yavrusu olarak büyümediği sürece, tek bir evcil hayvan ailesine daha uygun olacağı tavsiye edilir. Tabii ki, bu her durumda doğru değildir ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir, ancak bu sizin için önemli bir faktörse, onu evinize davet etmeden önce dikkate almanız gereken bir şeydir.

Eğitim

Border Rottie'nin olması gerekecek çok erken yaşlardan itibaren sosyalleşti ailesi ve mirası üzerinde fazla korumacı olmamasını sağlamak için. Aynı zamanda, ailenin genç üyelerini veya diğer evcil hayvanları gütme ihtiyacı hissetmemesini de sağlayacaktır. Aynı zamanda, doğaları gereği halihazırda mesafeli olduklarında, aşina olmadıkları bir ortamda olabildikleri kadar kendine güvenen, iyi huylu köpekler olarak büyümelerini sağlar.Olumlu pekiştirme eğitimi bu adam için tek eğitim yöntemidir, çünkü diğer köpeklerin çoğunda olduğu gibi sert ve fiziksel cezalara ters tepki verebilir. Efendisini memnun etmek için çok heveslidir ve çoğu zaman övgü onun motivasyonu olacaktır, bu yüzden bol miktarda sözlü övgü ve kulağın arkasındaki çizikler, bu adamı ona öğretmeye çalıştığınız komutları ve püf noktaları yerine getirmeye devam etmesi için motive etmek için yeterli olacaktır.

Sağlık

Henüz cins standartlarına sahip olmayan ve özel sağlık endişeleriyle ilgili çok fazla bilgisi olmayan Border Rottie, sağlığı söz konusu olduğunda biraz bilinmeyen bir varlıktır. Bununla birlikte, tüm yeni tasarımcı köpeklerde olduğu gibi, neye maruz kalabileceğini belirlemenin en iyi yolu, ebeveyninin sağlığına bakın.

Border Collie ebeveyni çok sağlıklı bir cinstir. Kalça Displazisi , çoğu büyük köpekte yaygın olan ortak bir anormalliktir. Yürürken zayıf arka bacaklar veya ağrı ile karakterizedir, bu nedenle Border Rottie'de buna dikkat ettiğinizden emin olun. Ayrıca çeşitli göz rahatsızlıklarından muzdarip olacaktır. Collie Göz Anomalisi ve Progresif Retinal Atrofi en yaygın olanıdır ve her ikisi de sonunda tam körlüğe neden olur, bu nedenle Border Rottie'nizin düzenli Oftalmolog değerlendirmelerinden geçtiğinden emin olun.

Rottweiler ebeveyni ayrıca Kalça Displazisinden muzdariptir, ancak ek olarak Dirsek Displazisi aynıdır ancak dirsek eklemi etkilenir. Rottweiler ebeveyni ayrıca çeşitli göz koşullarından muzdariptir. Entropion Göz kapağının içe doğru dönerek tahrişe ve görme bozukluğuna neden olduğu Rottweiler ile daha fazla ilişkilendirilir. Ek olarak, Rottweiler ayrıca bir kalp muayenesi çünkü acı çekiyor Genişletilmiş kardiyomiyopati bu, kalp duvarlarının inceldiği ve kalp yetmezliğine yol açabileceği yerdir.

Genel olarak, Border Rottie, aralarında yaşayacak sağlıklı bir köpek ırkıdır. 10 ila 12 yıl yaş.

Beslenme

Border Rottie etrafta tüketecek Günde 2 ila 3 bardak yemek , enerji seviyelerine ve büyüklüğüne bağlı. Rottweiler ebeveyni gibi biraz daha hareketsizse, yaklaşık 2 bardağa ihtiyacı olacak ve Border Collie ebeveyni gibi daha aktifse, 3 bardağa daha yakın olması gerekecektir.

Eğer o Rottweiler ailesinin iştahını miras alır o zaman bütün gün atıştırmak isteyecektir, bu yüzden yiyecek alımını izlemeye dikkat edin. Kendi cihazlarına bırakılırsa, sonunda obez hale gelecektir ve bu, kesinlikle kaçınılması gereken kardiyak sorunlarını daha da etkileyecektir. Bu nedenle, Border Rottie'nin birden fazla atıştırmalıktan uzak durduğundan emin olun.

Bakım

Border Rottie bir ılımlı dağıtıcı tıpkı her iki ebeveyni gibi, onu haftada 2 ila 3 kez fırçalamayı bekleyebilirsiniz. Tüy dökme mevsimi boyunca, ceketinin ölü tüylerden arındırılmasını sağlamak ve ayrıca ceketinin evinize ve sağlığınıza uygun olmasını sağlamak için onu her gün fırçalamanız tavsiye edilir.

O olmalı 6 ila 8 haftada bir banyo yapılır Temiz tutulmasını ve köpek kokusundan arındırılmasını sağlamak ve tırnak kesme ve kulak temizleme gibi diğer tüm bakım alışkanlıklarının diğer köpeklerle aynı olmasını sağlamak.

Aile Hayvanları Olarak

 • Border Rottie, arkadaş canlısı ve sevecen bir köpektir.
 • Yakın ailesine çok bağlı ve ilgiyi seviyor.
 • Ailesini ve mülkünü koruyacak olması muhtemeldir.
 • İyi bir bekçi köpeği yapabilir ve etrafta biri olduğunda sizi uyarır.
 • Border Rottie, yakın ailesinden olmayan herkesle muhtemelen mesafeli.
 • Bu nedenle, onun herkesle aşırı arkadaş olmasını beklemeyin.
 • Bu nedenle ailesinin eğitime zaman ayırması çok önemli.
 • Mümkün olduğunca erken sosyalleşmesini sağlamak isteyeceksiniz.
 • Border Rottie, bir avluya ihtiyaç duyan büyük bir köpek ve aktif bir köpektir.
 • Kolayca deviremediği daha büyük çocuklu bir aileye uygundur.
 • Çok evcil hayvanlı bir aileye uygun olma şansı var.
 • Daha sonraki bir aşamada tanıtılmak yerine onlarla bir köpek yavrusu olarak büyümeli.
 • Hey, sürüsü ve koruyucu eğilimleri nedeniyle daha sonraki bir yaşta onları kabul etmeyebilir.
 • Orta derecede bir köpek kulübesi ve köpek alerjisi olan bir aileye yakışmayacak.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Bir Border Rottie'nin ortalama maliyeti yaklaşık olacaktır 1000 dolar saygın bir yetiştiriciden. Unutmayın, herhangi bir köpekte ve özellikle tasarımcı köpeklerde olduğu gibi, bir köpek bulmak için ekstra çaba göstermelisiniz. etik olan saygın yetiştirici ve sadece görünüşlerine ve boyutlarına göre köpek yetiştiren bir yetiştirici değil.

köpek parkı küçük rock ar

Vicdansız köpek değirmenleri, sağlıkları için herhangi bir düşünce veya özen göstermeden onlara en fazla parayı yaratacak popüler tasarımcı köpeklere odaklanacak. Başlangıçta daha ucuz bir köpek yavrusu almak iyi bir fikir gibi görünse de, potansiyel olarak kendinize daha fazla gönül yarası veriyor, veteriner faturalarını artırıyor ve yavru değirmenleri işte tutuyorsunuz. Çevrimiçi arama motorlarının kullanılması, incelemelerin okunması, sosyal medya gruplarının kullanılması ve Rottweiler ve Border Collie yetiştiricileriyle konuşmak, köpek ruh eşiniz için aramanızın en iyi başlangıcı olabilir.

Kurtarma ve Sığınaklar

Border Rottie nadir bir köpek olduğundan, etrafta çok az olduğu için onu kurtarma kulübelerinde bulmanız pek olası değildir. Bir kurtarma sığınağında bir Border Rottie bulmanın en iyi şansı için, mümkün olduğunca çok sayıda yerel barınakla konuşmalı ve ziyaret etmelisiniz. Bir sonraki Border Rottie için bekleme listelerinin olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun ve eğer yaparlarsa, onun için uzun süre beklemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Son düşünceler

Border Rottie, yakın ailesi için büyük bir kalbi olan büyük bir çocuktur ve onları korumak ve onlara bakmak için her şeyi yapar. Siz evdeyken ya da siz dışarıdayken sizi kapıda beklerken her zaman ayaklarınızın yanında olacak.

Border Rottie ile ilgili göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus, iyi huylu ve dengeli bir yavru haline gelmesini sağlamak için çok küçük yaşlardan itibaren yeterli sosyalleşme eğitimine yatırım yapacak zamanı olan uygun bir aileye yerleştirilmesi gerektiğidir. ve ayrıca günde en az 60 dakika egzersize ihtiyaç duyar.

Öyleyse, onun sizin için mükemmel bir köpek gibi geldiğini düşünüyorsanız, o zaman ne bekliyorsunuz ?! Bu nadir tasarımcı türü için aramanıza bugün başlayın.

Yorumlar