Alman Çoban Rottweiler Mix: Shepweiler Irk Bilgisi

Alman Çoban Rottweiler Mix: Shepweiler Irk Bilgisi

Alman Çoban Köpeği ve Rottweiler'ın benzersiz kombinasyonu, 'Shepweiler' olarak bilinen tüylü bir arkadaş yaratır. 'Rottweiler Shepard', 'Rotten Shepard' ve hatta 'Shottie' gibi başka isimler aldılar, ancak Shepweiler'lar hiçbir Kennel Kulübü tarafından tanınmadığından bu isimlerin hiçbiri takılıp kalmadı.

Her iki ebeveyn de Alman mirasına sahip ve ikisi de güçlü ve sadık arkadaşlar. Ayrıca harika çalışan ve çoban köpekleri olarak kabul edilirler. Alman Çoban Köpeği ve Rottweiler karışımı, her ikisi de birbirlerini her yönden iltifat edecek kadar benzer olan ebeveynleri bir araya getiriyor. Süre bu cinsler çok farklı ayrıca bazı çarpıcı benzerlikleri de var.köpek kalıp sabun yedi

Bu arkadaşı almadan önce, Shepweiler'ın 'kendi iyiliği için fazla akıllı' ve size patronluk taslayacak boyuta sahip olması nedeniyle ilk kez köpek sahibi olmadıklarını bilin. Büyük köpekleri sosyalleştirme konusunda deneyimli evlerde gelişecekler. Sakin, iyi huylu ve sevgi dolu bir arkadaşınız olduğunda bir Shepweiler ile sabretmeye değer.

Bu rehber sizi bu güzel melez ırkla tanıştıracak. Shepweiler'ın aileniz için uygun olup olmayacağını görmek için aşağıda topladığımız bilgilere bir göz atın.

Çalışan Köpekler

Hem Alman Çoban Köpeği hem de Rottweiler, çalışan köpekler olarak uzun bir geçmişe sahiptir. Her ikisi de harika hizmet köpekleri, terapi köpekleri ve bekçi köpekleri yaparlar.

Alman çoban köpeği, diğer köpeklerin çoğunu geride bırakan bir zekaya sahiptir. Bu, onları polis işi için mükemmel kılar. Patlayıcıları, yasadışı uyuşturucuları, para birimini, kanları, kaçak malları, dışkıları ve elektronik eşyaları bulabilen harika tespit köpekleri. Bu özellikler aynı zamanda onları harika kurtarma köpekleri yapar.

Rottweiler, geçmişte kulübe çekmek için kullanılmış ve onları inanılmaz derecede dayanıklı kılmıştır. En iyi çalışma yetenekleri ve güçleri için kullanılırlar.Her ikisini bir araya getirmek, en iyi çalışan bir köpek oluşturacaktır, bu nedenle, yeni bir yavruyu araştırırken aklınızdan geçen şey buysa, başka yere bakmanıza gerek yok.

Alman Çobanına Genel Bakış

Alman Çoban aslen yetiştirildi Almanya'da koyun gütmek . Artık askeri ve polis çalışmalarıyla ilişkilendiriliyorlar. Her iki meslek de zeka, çeviklik, gizlilik, güç ve bu yavrunun kesinlikle sahip olduğu bir otorite havası gerektiriyordu.

Çobanların popülaritesi, Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından ilk kez başlatıldıkları 1908'den beri ABD'de istikrarlı bir şekilde artmıştır. Sık sık tüm dünyada ilk beşte yer alırlar.Ortalama büyüklüktedirler ve yetişkinlikte ortalama 67 kilo ağırlığındadırlar. Yüksek miktarda sosyal etkileşim gerektirirler, ancak inanılmaz derecede şefkatlidirler ve evcil hayvan olmaya ve birlikte oynamaya bayılırlar. Çobanlar, ailenizin aktif bir üyesi olmak isterler. Ortalama yaşam beklentileri 10-13 yıldır.

Rottweiler Genel Bakış

Rottweiler, en zor çalışan ırklar karşılaşacaksın. Pazara et arabaları çekmek için kullanıldıkları için başlangıçta kasap köpekleri olarak anılıyorlardı. Güçleri, bir cins olarak en büyük satış noktalarıdır. Taşımacılıkta onlarca yıllık eğitim, bunu onların doğuştan gelen becerileri haline getirdi.

Sert dış görünüşü, dikkatinizi gerektiren şefkatli bir köpeği gizler. Onlar, sizi ve ailelerini inanılmaz derecede koruyan sessiz, iyi huylu köpeklerdir. Önemli miktarda sosyal etkileşime ihtiyaçları vardır ve çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olurlar.

Rottweilers büyük köpekler olarak kabul edilir ve ortalama 100 pound ağırlığındadır. Çoban kadar popüler olmasa da, yine de ilk 10'da yer alıyorlar ve büyümeye devam ediyorlar. Ortalama yaşam beklentileri 8-11 yıldır.Alman Çoban Rottweiler Mix (Shepweiler)

Shepweiler, her iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor. Güçlü, zeki, kolayca eğitilebilir ve sevecendirler. Her iki ebeveynin de benzer bir karakteri varsa, her iki cinste de gösterilen güçlü kişiliği geliştireceklerdir. Melez köpekler söz konusu olduğunda, bir kalitenin miras alınıp alınmayacağından emin olamazsınız, ancak her iki cins de çok benzer olduğu için büyük olasılıkla temel özelliklerini alacaklardır.

Shepweiler yavru köpeğiniz saygın bir yetiştiriciden geliyorsa ve köpek yavrusu sürekli eğitimle erkenden sosyalleştiyse, enerjik ve sevgi dolu bir arkadaşınız olacak. Evdeki birinin bölgesel mizaçları olan büyük köpeklerle deneyimi olduğu sürece tüm aileler için uygundur.

Shepweiler çocuklar, yetişkinler ve evcil hayvanlarla birlikte büyüdüğünde hoşgörülü, sevgi dolu ve rahattır. Sincaplar ve diğer kemirgenler başka bir hikaye. Hem Alman Çoban Köpeği hem de Rottweiler yüksek av sürüşlerine sahiptir ve bu muhtemelen melezlerine geçecektir.

Çalışan köpekler, işlerini yapmak için bol miktarda enerjiye ihtiyaç duyar, bu nedenle yetişkinliğe de devam edecek yüksek enerjili bir köpek yavrusu bekleyin. Yine de sınırsız değiller, egzersiz kotalarını doldurduklarında sizinle rahatlamaktan başka hiçbir şeyi sevmeyecekler.Görünüm ve Bakım

Hibrit ırklar görünüşlerini ebeveynlerinden alacaklar. Alman Kurdu, genellikle siyah ve kahverengi veya siyah ve beyazın düello renginde görülür. Rottweiler'lar genellikle siyahtır, ancak bazen ceketlerinde kahverengi tonlar bulunur.

Shepweiler'ınız muhtemelen kahverengi yerine siyah olacak ve orta, yoğun bir cekete sahip olacaktır. Alman Çoban ebeveyninizin uzun saçları varsa, Shepweiler bunu miras alırdı.

Sheweilers dökülür - çok. Evinizi günde bir kez süpürmeye hazır olun! Tüylerinin matlaşmasını veya kirlenmesini önlemek için düzenli fırçalama gereklidir. Dağınıklıktan hoşlanıyorlarsa, yılda 3-4 kez banyo yapmak gerekebilir. Ayrıca haftada birkaç kez dişlerini fırçalamanız ve kulaklarının arkasını kontrol etmeniz önerilir.Eğitim

Hem Alman Çobanları hem de Rottweiler, hızlı bir şekilde eğitilmesi ve öğrenilmesi kolay zeki ırklardır, ancak boyutları nedeniyle onları genç yaşta sosyalleştirmek çok önemlidir. Shepweiler yaşlandıkça kendi güçlerini bilemeyebilir ve oynamak istedikleri için daha küçük çocuklara atlarlar.

Shepweiler'ınızı farklı yerlerde birden fazla kişinin yanına getirin. Arkadaşınızı ve ailenizi getirin, böylece evdeki yabancılara alışsınlar. Onları evcil hayvan olarak tutuyorsanız sizi ve mülkünüzü koruma gereksinimlerini azaltmak isteyeceksiniz.

Olumlu eğitim teknikleri, yeni evcil hayvanınıza fayda sağlayacaktır. Bekçi köpekleri için ceza temelli eğitim, onları saldırgan hale getirir ve diğer köpeklerden korkar ve uyarmadan ısırmalarına neden olabilir.

Melez bir köpeğin mizacı ebeveynlerinden miras alınır. Her ikisinden çok ebeveynlerinden birinden alacakları daha muhtemeldir. Karışık ırkların tahmin edilmesi zor mizaçları vardır, bu nedenle yetiştiricinizden mümkünse ebeveynlerini görmesini isteyin.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Alman Çobanları ve Rottweiler, aktif kalmayı seven, yüksek enerjili, oyunbaz ırklardır. Shepweiler'ınızın bastırılmış enerjisini uygulamak için bol miktarda aşırı aldığından emin olun. Aksi takdirde, yavru köpeğinizin mülkünüze zarar verme veya saldırgan olma riskini alırsınız - bu yüzden onları düzenli olarak dışarı çıkarın.

avustralya çoban laboratuvarı karışımı

Shepweiler için günde en az bir saat mükemmel! Tüm enerjilerini tükettikten sonra, tatlı küçük kucak köpekleri olacaklar.

Shepweiler'ın eklem problemlerine yatkınlığı nedeniyle, sık egzersiz yapmak sadece bir öneri değildir; onları sağlıklı tutmak bir zorunluluktur. Sağlıklı eklemlerin korunması, herhangi bir büyük köpek için kalça displazisi riskini en aza indirmek için hayati önem taşır.

Shepweiler'ınızı bir gecede evcil hayvanların içinde tutun. Mükemmel bekçi köpekleri olmalarına rağmen, uzun süre tek başlarına dışarıda kalmak pek de iyi değildir. Shepweiler çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdariptir.

Sağlık

Tüm ırklarda ortak sağlık sorunları kalça sorunları, alerjiler, cilt tahrişleri ve göz hastalıklarıdır.

Alman Çoban Köpeği ve Rottweiler maalesef çoğu büyük köpek gibi eklem dejenerasyonuna eğilimlidir, ancak Shepweiler özellikle onlara eğilimlidir. Büyük cins köpeklerin neredeyse% 70'inde kalça ve dirsek displazisi gelişir, bu nedenle önleyici bakım kullanmak çok önemlidir.

Yavru köpeğinizi sağlıklı bir kiloda tutmak, displazi gelişme riskini önemli ölçüde azaltacaktır. Fazla kilolu veya obez olmadıklarından emin olmak için yiyecek alımına dikkat edin.

Dirsek ve kalça displazisine ek olarak, Shepweiler'lar kanser, hipotiroidizm, kalp hastalığı ve otoimmün hastalıklara eğilimlidir.

Beslenme

Alman Çoban Rottweiler karışımınızın beslenme gereksinimlerini karşılayan doğru miktarda yüksek kaliteli yiyecek aldığından emin olun. Yavruların beslenmesinin% 22'si protein,% 8'i ise yağlı olmalıdır. Yavru köpeğiniz olgunlaştıktan sonra,% 18'i protein,% 5'i ise yağ olmalıdır.

Diyetlerinin karbonhidrat bakımından çok yüksek olmasını istemediğinizden, yağ sayımı için doğru miktarda protein içerdiklerinden emin olmak için yemeğinizin üzerindeki yiyecek etiketlerini okuyun.

Yavruların günde 4 öğünde daha sık beslenmesi gerekir. Yiyecekleri sadece açıkta bırakmayın, aksi takdirde onlara mide gerginliğine neden olabilecek kötü beslenme alışkanlıkları öğretilecektir. Büyüdükten sonra bunu günde 2 öğüne düşürün ve yaşamları boyunca devam edin.

Büyük ırkların şişkinlik riski vardır, bu nedenle çok hızlı yemediklerinden emin olmak için yavru köpeğinizin yemek yemesini izleyin. Küçük ve sık öğünler, şişkinlik olasılığını azaltır ve kilolarını korur.

Aile Hayvanları Olarak

Shepweiler, sevginize ve ilginize ihtiyaç duyan büyük bir enerji demetidir, ancak bu çılgın tatlılardan biri aileniz için doğru seçim olur mu?

 • Shepweiler, çocuklarla iyi geçinen, arkadaş canlısı, eğlenceyi seven büyük bir köpektir.
 • Doğru bir şekilde sosyalleştikleri sürece diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler.
 • Büyük ve sorumlular ve çok fazla alana ihtiyaç duyuyorlar.
 • Bakım gereksinimleri yüksektir.
 • Haftada birkaç kez sık sık tımar edilmeleri gerekir ve yılda üç kez yıkanmaları gerekir.
 • Shepweiler hevesli saç dökücülerdir ve alerjisi olan evlerde pek iyi görünmezler.
 • Etrafta koşmak ve zıplamak Shepweiler'ın en sevdiği aktivitedir!
 • Günde en az 1 saat egzersiz yaptıklarından emin olun.
 • Yeterince egzersiz yaptıktan sonra evin etrafında tembellik yapmak tercih edilecektir.
 • Oldukça kişilik! İşitme ve zeki doğalarını ebeveynlerinden miras alma olasılıkları çok yüksektir.
 • Sağlık sorunları bu cinsle ilgili bir sorundur.
 • Büyük heykelleri, ortak sorunlar geliştirmelerine neden olabilir.
 • Yetiştiriciden sağlık taraması sertifikası istemek, evcil hayvanınıza ve genel sağlığına fayda sağlayacaktır.
 • Hiçbir şey garanti edilmez herhangi bir mutt veya karışık yavru .

Bunların hepsi kesin bir evet gibi geliyorsa, nasıl bulacağınıza dair aşağıyı okumaya devam edin!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Cinsin popülaritesi nedeniyle, bir yetiştirici bulmanız kolay olacaktır, ancak bu aynı zamanda diğer melezlerden daha pahalı olacağı anlamına da gelir.

İyi yetiştirilmiş bir Shepweiler, 500 ila 1000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde olabilir. Fiyatlar, yetiştiricilerin konumuna, kayıtları olup olmadığına veya ebeveynlerin başarılı gösteri köpekleri olup olmadığına göre belirlenir.

Karışık bir cins elde etmek istiyorsanız her zaman saygın bir yetiştirici arayın. Yavru köpeğinizin hayata mümkün olan en iyi şekilde başlamasını isteyeceksiniz. Yerel Alman Çoban Köpeğiniz ve Rottweiler kulübünüz size yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar hakkında bilgi verebilir.

süper köpek oyunları

Shepweiler Kurtarır

Barınakta yetişkin bir Shepweiler bulmak mümkün. Hem Shepherds hem de Rottweiler'ın popülaritesi nedeniyle, muhtemelen bunlardan birine rastlayacaksınız. Genel olarak Alman Çobanlarının, yeni sahiplerinin bu kadar büyük bir köpeği nasıl idare edeceklerini bilmemeleri nedeniyle barınaklarda ele geçirildiği biliniyor.

Seçenek çok daha ucuz olsa da, tek olumsuzluk köpeğin geçmişini bilmemenizdir. Ancak yine de dikkatle sevgi dolu evlere ihtiyaçları olacak!

Harika evcil hayvan kurtarmaları için şu web sitelerine göz atın:

Tüm Çoban Kurtarma
Rottweiler Kurtarma Vakfı
Adoptapet (Kar Amacı Gütmeyen Benimseme Sitesi)

Son düşünceler

Altın kalpli büyük bir çalışan köpek istiyorsanız, Shepweiler tam size göre. Özellikle onlar için yeriniz varsa, belki büyük bir arka bahçeniz varsa ve bölgesel köpeklerle deneyimleriniz varsa onları düşünün.

Arkadaş canlısı, akıllı, sadık ve eğitilmesi kolay. Harika aile köpekleri, bekçi köpekleri, çalışan köpekler ve terapi köpekleri yaparlar. Muhtemelen harika olduklarını düşündüğünüz her şey! Shepweiler'lar her konuda altın yıldız alırlar!

Önleyici tedbirler alınmazsa sakatlayıcı sağlık sorunları yaşama potansiyeline sahip olduklarını unutmayın. Doğru bir şekilde sosyalleşmezlerse davranış sorunları da geliştirebilirler. Saç dökülmesini unutma!

Bu sevimli yavruları ailenize eklemek istiyorsanız, önce arama kurtarma işlemlerine başlayın! Ne bulacağını asla bilemeyeceksin!

Yorumlar

Eric Militello
Bende bir tane var ve deli gibi dökülüyor. Kendisinin küçük bir köpek olduğunu düşünüyor ve herkesle ve tüm köpeklerle koşup oynamak istiyor. Çok havlıyor ve herkesi korkutuyor. Sadece oynamak istiyor.
Kelly Wilson (Yazar)
Oyuncu bir yavru Eric gibi görünüyor! Köpekleri yaşlandıkça bile havlamamaları için eğitebilirsiniz. Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!
Susan
Başka bir Alman Çoban Rottweiler karışımına sahip olmayı çok isterim.
Kelly Wilson (Yazar)
Susan'ı aramanızda bol şans! Onlar harika köpekler!