Rottweiler Labrador Retriever Mix: Labrottie Irk Bilgisi ve Yavru Köpek Maliyetleri

Rottweiler Labrador Retriever Mix: Labrottie Irk Bilgisi ve Yavru Köpek Maliyetleri

Rottweiler Lab karışımı, bir Rottweiler ve bir Labrador Retriever arasında bir melezdir. Karışık ırkların genel popülaritesi arttıkça bu cins yıllar içinde popülerlik kazanmıştır. Hem Rottweiler hem de Laboratuarın popülaritesi nedeniyle, bu cins barınaklarda ve kurtarmalarda yaygındır.

Safkan ırkların aksine, Rottweiler Lab karışımının belirli bir kişiliği veya görünümü yoktur. Ebeveynlerinin herhangi birinden herhangi bir özelliği miras alabilirler. Hareket ettikleri veya neye benzedikleri bir yazı tura atmak gibidir. Sonunda görünen bir köpek olabilir Laboratuvar gibi ancak tam olarak bir Rottweiler gibi davranır ve bunun tersi de geçerlidir. Bu türün öngörülemezliği, evlat edinmeyi daha da zorlaştırabilir. Neye bulaştığını asla anlayamazsın.Bununla birlikte, ebeveyn ırklarının genetiğine bakarak, Rottweiler Lab karışımının nasıl hareket edebileceğine dair bir fikir edinebiliriz. Her köpek gibi, dalmaya başlamadan ve evlat edinmeye karar vermeden önce bolca araştırma yapmalısınız. Bu kullanışlı kılavuza, bu köpek türü hakkında bilmeniz gereken her şeyi ekledik.

Görünüm

Rottweiler Lab karışımı safkan olmadığından, miras aldığı fiziksel özellikler rastgele. Hiç kimse size belirli bir Rottweiler Lab karışımının doğana kadar nasıl görüneceğini söyleyemez. Tasarımcı köpek ırkları dünyasına girerken, görünüşe gelince her zaman bir sıçrama olacak. Bununla birlikte, çoğu zaman bir köpek, her iki ebeveynin de daha fazla özelliğini alır.Benzer görünen bazı köpekler, ne zaman olduğu gibi birbirlerinden ayırmalarını zorlaştıracaktır. labrador bir İngiliz Mastiff ile geçti veya ne zaman laboratuar bir dane ile karıştırılır . Ayrıca bazı yavruları da göreceksiniz mutts gibi görünmek .

Size bu köpeğin tam olarak nasıl görüneceğini söyleyemesek de, genel bir fikir edinmek için her ebeveyn ırkına hızlıca bir göz atabiliriz.

Rottweiler Görünümü

Rottweiler, başlangıçta orta ila büyük bir köpektir. hayvancılık için yetiştirilmiş ve arabaları çekin. Dünyanın birçok yerinde, gütme yetenekleri için hala kullanılmaktadırlar. Ancak, artık çoğunlukla evcil hayvanlardır.80 ila 135 pound arasında herhangi bir yerdedirler. Erkekler her zaman kadınlardan daha büyüktür. Bu köpekler, bir araba çekmek için yetiştirilmiş bir köpekten bekleyeceğiniz gibi çok kaslıdır. Çok geniş ve sağlam bir yapıya sahipler.

Rottweiler'ın rengi çok belirgindir. Her zaman iyi tanımlanmış pas rengi işaretlerle siyahtırlar. Bu paslı işaretler çoğu durumda köpeğin genel renginin yüzde 10'undan fazlasını kaplamaz. Bu işaretler çoğunlukla köpeğin yüzünde, göğsünde ve bacaklarında bulunur. Aynı ailedeki diğer köpeklere benziyorlar onlarla karşılaştırıldığında , Doberman gibi.

Bu ceket, çoğu köpek ırkı gibi çift katlıdır. Dış kaplama yoğun ve düz, alt kürk ise daha yumuşaktır. Bazı daha sıcak müşterilerde, bu köpekler alışabilir ve iç katmanlarını kaybedebilir.Labrador Görünümü

Labrador Retriever, en popüler köpek Amerika Birleşik Devletleri'nde, bu yüzden muhtemelen daha önce bir tane görmüşsünüzdür. Bu farklı köpeklerin orta ve büyük boy olduğu kabul edilir. Genellikle 65 ila 80 pound ağırlığındadırlar. Bu, onları Rottweiler'dan önemli ölçüde daha küçük yapar, ancak diğer ırklara kıyasla hala oldukça büyüktürler.

Labrador Retriever yalnızca üç renkte gelir: sarı, çikolata ve siyah. Renklendirmenin tam tonu köpekten köpeğe değişebilir. Örneğin, bazı sarı toplayıcılar daha krem ​​rengindeyken diğerleri kırmızımsı bir tona sahiptir.

Bu köpeklerde işaretler nadirdir. Genellikle tek, tek renktirler. Ancak mide ve göğüste beyaz lekeler olabilir. Nadiren, bu köpekler de bronzluk noktaları sergileyecekler, ancak bu onları köpek gösterilerine katılmaktan diskalifiye ediyor.

Bu cins yüzmek için yapıldı. Suyun içinde ilerlemelerine yardımcı olan ve ayak parmakları arasında dokumaya yardımcı olan kalın, 'su samuru benzeri' bir kuyruğu vardır. Bu dokuma, bir 'kar ayakkabısı' görevi gördüğü için karda yürümelerine de yardımcı olabilir. Paltoları da çok su geçirmezdir, bu da kışın yüzerken hastalanmalarını önler.Rottweiler Laboratuvarı Görünümü

Rottweiler Lab Karışımı

Rottweiler Lab Mix, muhtemelen her iki ebeveyn ırkının bir karışımı gibi görünecek. Bu köpekler oldukça büyük olacak. Genellikle 70 ila 130 pound ağırlığındadırlar. Bununla birlikte, daha küçük ve daha büyük köpekler, özellikle ebeveynleri alışılmadık derecede küçük veya büyükse, o kadar rahat değildir.

Bu karma cins kaslı olacak. Her iki ebeveyn cinsi de çalışan köpeklerdir, bu nedenle bu köpeğin çalışmaya hazır olmasını bekleyebilirsiniz. Labrador gibi daha ince veya Rottweiler gibi daha hantal olabilirler. Genetik ve yaşam tarzı bunda rol oynuyor.

Renklendirmeleri ebeveynlerinin rengine bağlı olacaktır. Renklerini ebeveyn ırklarının herhangi birinden miras alabilirler. Markalar oldukça yaygındır ve çeşitli renkler oldukça yaygındır.

Ceketin kendisi çift katmanlı olacak ve en azından hava şartlarına bir şekilde dayanıklı olacaktır. Oldukça yaklaşsa da muhtemelen Labrador kadar su geçirmez olmayacak.Bu köpekler suyu sevebilir veya sevmeyebilir. Perdeli ayak parmaklarını Labrador ebeveynlerinden miras alabilirler. Köpeklerin bir veya iki perdeli pençesinin diğerleriyle perdesiz olması alışılmadık bir durum değildir. Su için yapılmış olsun ya da olmasın, köpeklerin tıpkı insanlar gibi yüzmeyi öğrenmeleri gerektiğini unutmamak önemlidir. Doğuştan iyi yüzmeyi bilmiyorlar, bu yüzden işleri yavaşlatmak önemlidir.

Mizaç

Genetiğin mizaç üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bazı kişilik özellikleri, belirli genlerle bağlantılıdır. Safkan köpeklerde, bir köpeğin nasıl davranacağını tahmin edebilirsiniz çünkü hangi genleri miras alacaklarını bilirsiniz.

melez köpek türleri

Ancak melez köpeklerde durum böyle değildir. Hangi ebeveynlerden hangi özellikleri miras alacaklarını tam olarak bilmediğiniz için, nasıl davranmaya yatkın olduklarını tahmin etmek zor olabilir.Yine de, renkleri gibi, her iki ebeveyn ırkının kişiliği de, bu köpeklerin nasıl davranabileceği konusunda eğitimli bir tahmin yapmamızı sağlar.

Rottweiler Mizaç

Rottweiler vardı çiftlik hayvanlarını korumak için yetiştirildi ve onları avcılardan koruyun. Bu tarih nedeniyle, doğuştan gelen koruma içgüdülerine sahipler. Diğer sürü ırkları kadar yaygın olmasalar da, bazı sürü içgüdülerine de sahiptirler.

Ancak, bu koruma içgüdüleri, Rottweiler'ın saldırgan olduğu anlamına gelmez. Rottweilers, aslında en az agresif köpek ırklarından biridir. Aslında, çoğu Rottweiler çok itaatkar ve iyi huyludur. Uyanıktırlar ama eşit derecede huylular. Stresli durumlarla çok iyi başa çıkıyorlar ve çok bağlılar.

Biraz uzak olabilirler, ancak dostça olmadıkları için zorunlu değildir. Bunun yerine, diğer köpekler kadar insani ilgiye ihtiyaçları yoktur. Kucağınıza sıkıştırmaya çalışmak yerine, diğer odadaki yumuşak yataklarına uzanmak için mükemmel derecede iyidirler.Biraz bölgeseldirler ve ailelerine bağlılıkları vardır. Tüm ırklar gibi, bu köpeklerin de mutlu ve uyumlu köpekler olmak için genç yaşta uygun sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. Bu köpeklerin tüm yabancıların kötü olmadığını anlamaları önemlidir.

Labrador Mizaç

Emekçiler arkadaş canlısı, dışa dönük, oyuncu kişilikleriyle tanınırlar. Memnun etmeye, zeki ve insan severler için heveslidirler. Diğer çoğu köpek ve evcil hayvanla iyi geçinirler. Basmakalıp aile köpeğidir ve bunun iyi bir nedeni vardır.

Çok agresif değiller ve saldırganlık testlerinde Rottweiler'a benzer şekilde puan alıyorlar. Bu köpekler çok atletik ve hızlıdır. Su kuşlarını almak için yetiştirildiler, bu yüzden oldukça dayanıklılar. Bu dayanıklılık ve atletizm, uygun şekilde egzersiz yapılmazsa aşırı heyecana dönüşebilir. Bu köpekler oldukça itaatkar olsalar da, bu köpeğin gürültüsünü kontrol edebilmenizi sağlamak için itaat eğitimi yine de önerilir.

Labradorlar ayrıca bazı ırklardan daha geç olgunluğa ulaşır. Yavru köpeğe benzeyen enerjileri 3 yaşına gelene kadar azalmaya başlamaz, bu nedenle sahiplerinin uzun süre 'köpek yavrusu aşaması' ile uğraşması gerekir. Bu köpekler sessizdir ve fazla havlama eğiliminde değildir. Çoğu köpek gibi, biri kapıyı çaldığında veya olağandışı bir ses duyduğunda havlarlar. Ancak önemli ölçüde yapışık değiller.

Bu cins çok zekidir. Bu iyi bir şey olsa da, önemli miktarda zihinsel uyarıcıya ihtiyaç duydukları anlamına da gelir. Merak ediyorlar ve akıllarını koyacakları bir görev verilmedikçe kolayca sıkılıyorlar. Birçok Labrador Retriever evden dolaşır ve can sıkıntısı nedeniyle kaybolur.

Rottweiler Laboratuvarı Mizaç

Bu cins muhtemelen ailelerine çok bağlı. Ya yabancılara karşı arkadaş canlısı ya da daha uzak olabilirler. Erken sosyalleşmenin yanı sıra genetik de bunda rol oynayacak. Köpeğinizi sınıfa kayıt ettirerek ve onları sık sık halka açık hale getirerek, onların dış dünyaya alışmasına ve yabancılara daha fazla güvenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bu köpek ortalamadan daha zeki olacak ve bu nedenle bazı zihinsel uyarılmalara ihtiyaç duyacaktır. Günlük itaat eğitimi ile bu oldukça kolay bir şekilde başarılabilir. Saklambaç gibi basit oyunlar gibi bulmaca oyuncakları da faydalıdır.

Bu köpek çok aktiftir ve zaman zaman aşırı heyecanlanabilir. Bundan kaçınmanın en iyi yolu, köpeğinizi iyi egzersiz yapmak ve yıpratmaktır. Yorgun bir köpek iyi bir köpektir. Köpeğinizi kontrol altında tutmanıza ve iyi davranmasına yardımcı olmak için bu makalenin ilerleyen kısımlarında egzersiz ve aktivite gereksinimleri hakkında daha fazla konuşacağız.

Bu köpekler, en azından bazı koruyucu içgüdülere sahip olma eğilimindedir. Bu, onları yabancılara ve eve giren diğer hayvanlara karşı dikkatli hale getirebilir. Düzgün bir şekilde sosyalleştiklerinde dışa dönük olarak agresif değillerdir, ancak bazen oldukça uzak olabilirler.

Bu köpek, küçük yaşlardan itibaren onlarla sosyalleştikleri sürece çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi olabilir. Çocuklara alıştıklarında oldukça hoşgörülüdürler.

Bu köpeği erkenden sosyalleştirmek son derece önemlidir. En arkadaş canlısı cins bile, gençken sosyalleşmemişse yabancılara karşı uzak olabilir.

Labrottie Sağlık

Çoğu durumda, karışık ırklar safkan ırklardan daha sağlıklıdır. Bunun nedeni, safkanlardan daha geniş bir gen yelpazesini miras almaları ve genetik bozuklukları kalıtım olasılığını azaltmalarıdır.

Pek çok safkan ırkın sahip olduğu sağlık sorunları çoğunlukla çok küçük gen havuzlarının bir sonucudur. Bu onları çok öngörülebilir bir kişilik ve görünüşü haline getirir, ancak aynı zamanda bazı sağlık sorunlarını daha yaygın hale getirir.

Rottweiler Lab karışımı karışık bir cins olduğu için diğer köpeklerden daha sağlıklıdır. Bununla birlikte, hala tartışmaya değer birkaç sağlık sorunu var.

Mide Genişlemesi Volvulusu

Ayrıca şişkinlik ve bükülmüş mide olarak da bilinen bu, tedavi edilmezse ölümcül olabilen ciddi bir tıbbi durumdur. Çoğunlukla daha büyük köpekleri etkiler, ancak veteriner hekimler bunun neden olduğu konusunda hala belirsizdir.

Bu bozukluk midenin bükülmesi ve gazlarla dolması ile karakterizedir. Gaz kaçamadığı için mide gerilmeye başlar. Bu, çevredeki dokuya ve kalbe kan akışını kesebilir. Mide kendi kendine çözülmez ve bu nedenle hastalık tedavi edilene kadar ilerler.

Zamanında yakalanırsa bu rahatsızlık ameliyatla tedavi edilir. Bir veterinerin, köpeğin midesini manuel olarak çözmesi ve ardından tekrar dönmemesini sağlamak için köpeğin göğüs boşluğunun içine sabitlemesi gerekecektir. Bu ameliyat yeterince erken yapılırsa etkilidir.

Ne yazık ki, bu hastalığın semptomları oldukça belirsizdir ve çok hızlı ilerleme eğilimindedir. Bu faktörler, birçok evcil hayvan sahibinin bu bozukluğun belirtilerini gözden kaçırmasına neden olarak, çok geç olana kadar yardım aramamalarına neden olur.

Bu bozukluğun en yaygın semptomu genel sıkıntıdır. Köpek nefes alabilir, huzursuz davranabilir ve sebepsiz yere rahatsız görünebilir. Mideleri gözle görülür şekilde şişebilir, ancak bu genellikle fark edilemeyecek kadar küçüktür.

Bu hastalık için risk faktörleri arasında yükseltilmiş bir tabaktan yemek yemek, büyük öğünler yemek ve küçük parçalar halinde yemek tüketmek sayılabilir. Katı ve sıvı yağlar eklenmiş yiyecekler riski artırır, ancak tahıl, soya veya protein miktarı bir rol oynamaz.

Köpek Kalça Displazisi

Kalça displazisi, büyük köpeklerde kalça soketinin uygunsuz oluşumunu içeren yaygın bir genetik bozukluktur. Bu kusur, bacak kemiğinin yuvaya tam olarak oturmamasına neden olarak olağandışı aşınma ve yıpranmaya yol açar. (https://europepmc.org/abstract/med/9154200)

Zamanla bu aşınma ve yıpranma artrit ve omurilik yaralanmasına neden olabilir. Kalçayı hareket ettirmek genellikle ağrılı olduğundan, köpek genellikle bacaklarını olabildiğince sabit tutmaya çalışır. Bu, iki arka bacağın birlikte hareket ettiği garip bir yürüyüşe ve 'tavşan benzeri' yürüyüşe yol açabilir.

Bazen vücut, omurga, diz ve doku yaralanmalarına neden olabilecek çalışmayan kalça eklemine uyum sağlamaya çalışır.

Bu hastalık köpekler için çok fazla soruna neden olduğundan, fark edilmesinin kolay olmasını beklersiniz. Ancak durum bu değil. Köpekler tipik olarak bu bozuklukla doğarlar ve bu nedenle beraberinde gelen acıya alışırlar. Çoğu köpek akut ağrı göstermez, bu da evcil hayvan sahiplerinin sorunu fark etmesini son derece zorlaştırabilir.

Bu bozukluğun en belirgin belirtisi, garip, alışılmadık bir yürüyüştür. Köpek genellikle uygun şekilde yürümeyecektir ve koşmaktan veya zıplamaktan kaçınabilir. Sertlik ve topallık da meydana gelebilir. Genelde, köpek bir şeyler yanlışmış gibi davranır. Gerektiği gibi hareket etmiyorlar.

Rottweiler Lab Mix Bakım

Bu köpeklerin kısa tüyleri vardır, bu nedenle saçlarını kestirmeye veya bakıcıları çok fazla ziyaret etmeye gerek duymazlar. Tüy dökerler ve bu nedenle düzenli olarak fırçalanmaları gerekir. Çoğu köpek için haftada bir yeterlidir. Yine de, bazı köpeklerin miras aldıkları kesin genetiğe bağlı olarak daha fazlasına ihtiyacı olacaktır.

Sıcaklık değiştikçe daha fazla tüy dökmeye başladıkları bu köpeklerde mevsimsel dökülme genellikle yaygındır. Köpeğin genetiği ve ikliminiz bunu etkileyecektir. Yılın belirli zamanlarında köpeğinizi daha sık fırçalamaya hazır olun.

Bu köpekler için banyo asgari düzeyde tutulabilir. Sadece gözle görülür şekilde kirlendikten sonra yıkanmaları gerekir, örneğin çamurda yuvarlandıklarında veya benzeri bir şeyde. Hava koşullarına dayanıklı tüyleri nedeniyle bu köpekler yağlı hissedebilirler. Ancak bu normaldir ve banyo yaptırmanız gerektiği anlamına gelmez.

Tüm köpekler gibi, Rottweiler Lab karışımının da dişleri, pençeleri ve kulakları üzerinde düzenli bakım yapılması gerekecektir. Köpekler için formüle edilmiş diş macunu ile dişleri haftada en az birkaç kez fırçalanmalıdır. Çoğu köpek dişlerinin fırçalanmasını sevmezken, sevdikleri bir diş macunu aromasını seçmek tüm süreci kolaylaştırabilir.

Ayrıca kulaklarını temizlemeli ve olası enfeksiyonlara karşı göz kulak olmalısınız. Tırnakları kırpılmalıdır. Zemine yapıştıklarını duyuyorsanız, çok uzundurlar. Bunları kendiniz yapmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bunu yerel bir bakım görevlisine yaptırabilirsiniz. Birçoğu bu temel bakım görevlerini çok ucuza gerçekleştirecek.

Aktivite Gereksinimleri

Bu köpek apartman yaşamına uygun değil. Zinde ve tatmin olmalarını sağlamak için biraz egzersize ihtiyaç duyarlar. Onları her gün en az uzun ve tempolu bir yürüyüşe çıkarmayı beklemelisiniz. Düzenli olarak yoğun oyun zamanları da uygundur.

Bu köpek çitle çevrili bir evde en iyisidir. Dolaşmak ve koşmak için bolca alana sahip olduklarında en iyi şekilde davranırlar. Ancak, bu köpeklerin çitle çevrili bir arka bahçeye erişimleri olması, yürüyüşe veya oyun oynamaya ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez.

Zekaları nedeniyle, zihinsel uyarılmaya da ihtiyaçları olacak. Bu, itaat eğitimi ile kolayca (ve ucuz bir şekilde) başarılabilir. Bu köpeklerin sıkılmaması için günde 15 dakikalık birkaç seans gerçekten ihtiyacınız olan tek şey. Etkileşimli bulmaca oyuncakları da yardımcı olabilir, ancak genellikle itaat eğitiminin yanı sıra gerekli değildir.

Elbette, bir Rottweiler Lab karışımını her uyguladığınızda, ikliminizi hesaba katmalısınız. Bu köpeklerin kalın tüyleri vardır, bu da özellikle sıcak bir yerde yaşıyorsanız aşırı ısınmalarına neden olabilir. Aynı zamanda aşırı soğuk için üretilmemiştir. Arktik bir cins değiller.

Son düşünceler

Rottweiler Lab karışımı, doğru durumda harika bir aile köpeği yapabilir. Ailelerine sadık ve sadıktırlar ancak yabancılara karşı mesafeli olabilirler.

Çok zekiler ve eğitime iyi tepki veriyorlar. Ancak, her zaman insanları memnun etmezler ve bu da onların dikkatini çekmeyi zorlaştırabilir. Şans eseri, erken eğitimle çok iyi huylu köpekler olabilirler.

yavru horoz İspanyollar

Yüksek zekaları aynı zamanda bol miktarda zihinsel uyarıma ihtiyaç duyacakları anlamına gelir. Ayrıca yüksek fiziksel egzersiz ihtiyaçları vardır. Bu iki faktör bir araya geldiğinde onları bir avuç hale getirebilir. Sağlıklı ve mutlu olmaları için bu köpeklere çok zaman ayırmanız gerekiyor.

Bu köpeği verecek bol vakti olan aileler için tavsiye ediyoruz. Apartman yaşamı için mutlaka iyi değillerdir ve çitle çevrili bir bahçe tavsiye edilir.

Yorumlar