Beagle Büyüme Tablosu: Erkek ve Dişi Ağırlık ve Boy

Beagle Büyüme Tablosu: Erkek ve Dişi Ağırlık ve Boy

Beagle, popüler bir arkadaş cinsidir. Sevecen, eğlenceli ve enerjiktirler. . Bir aile üyesi olarak, özellikle yavruluk döneminde büyümelerini izlemek çok önemlidir. Bu, ağırlıklarını ve büyümeyle birlikte gelen kilometre taşlarını içerir.

büyük dane tazı karışımı

Her köpek benzersizdir. Bazıları cins standardından daha büyük olabilirken, diğerleri daha küçük olabilir. Onları ölçmek, köpeğinizin yolda olup olmadığını görmenizi sağlar. Bazıları daha hızlı büyürken, diğerleri daha uzun sürer. Kilometre taşlarını not etmek, köpeklerimizin ne kadar iyi geliştiğini görmek için bize karşılaştırma noktaları verir.Kapsamlı rehberimiz, Beagle'ınızın ilk yıllarında büyümesini inceler. Ayrıca, köpeğinizin yaşamı boyunca başvurması için kullanışlı bir kaynak olarak bir büyüme tablosu da sağladık. Son olarak, köpeğiniz hakkında en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.

İçindekiler

Ne bekleyebileceğinizi

Büyüme dönemlerinde neler bekleyeceklerine bir göz atalım. Tüm bu bilgiler, yavru köpeğiniz büyüdükçe meydana gelecek değişikliklere hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda köpeğinizin hayatındaki en önemli gelişim aşaması olan yavruluk dönemindeki farklı gelişimsel değişiklikleri öğrenmek için mükemmel bir zamandır. Büyüme çizelgeleri yardımcı olsa da, tüm köpeklerin farklı olduğunu ve büyüme aşamalarının farklı olabileceğini not etmek önemlidir.Hatırlatıcılar

Bu makale, tipik bir Beagle'ın büyüme modellerini araştırıyor. Bununla birlikte, köpek yavrusu sonuçları değişebilir. Genel büyümeyi yavaşlatan veya hızlandıran büyüme atakları veya platoları olabilir. Bu normaldir ve endişe nedeni olmamalıdır. Beagle'lar tipik olarak tam boylarına yaklaşık 18 ayda ulaşırlar. Ancak ağırlıkları 18 aydan sonra artmaya devam edebilir.

Bu büyüme aynı zamanda beslenme ve genel sağlık durumuna da bağlıdır. , bu nedenle köpeğinizi aşırı beslemediğinizden veya yetersiz beslemediğinizden emin olun. Büyümeyi yavaşlatabileceğinden, kendilerini yaralamalarını önlemek en iyisidir. Sonuçta, yavru köpeğiniz bizim ortalamalarımızdan biraz daha küçük veya daha büyük olabilir. Bundan endişe duyuyorsanız, veterinerinizle iletişime geçmek her zaman iyi bir fikirdir.

Yavru Büyüme Zaman Çizelgesi

 Tarladaki Tazı

İki tür Beagle vardır. Biri: 13 inç ve altı, diğeri ise 13 ila 15 inç boyunda. Yavrunuzu ölçene veya yetiştiricinize sorana kadar hangisine sahip olduğunuzu bilemezsiniz. İşte Beagle'ınızın büyümesinin ve yavru köpeğinizin farklı gelişimsel kilometre taşları ve ihtiyaçlarının bir zaman çizelgesi.Tazı yavrusu

İşte ilk yıl için Beagle'ınızdan neler bekleyeceğiniz.

Doğumdan 2 Haftaya Kadar

İki haftalık işaret civarında, yavru köpeğinizin gözleri açılmaya ve sesler duymaya başlar. Yavru köpeğiniz şu anda çok etkileşimli değil çünkü hem kör (göz kapaklarının kapalı olması nedeniyle) hem de sağır. İhtiyaç duydukları bakımı ve sütü vermeleri için annelerine güvenirler. Yavru köpeğinizin gerektiği kadar süt içmesine izin verin. Annelerine de bakıyorsanız, yavrulara iyi bakması için yeterince yemek yediğinden ve dinlendiğinden emin olun.

1 ay

Bir aylık işarette, köpeğiniz duyularının çoğunu geliştirdi. Çöp arkadaşlarının yanında daha sosyal olduklarını görmek çok güzel. Bu, sosyalleşmek için ilk şansları olduğundan, erken gelişimleri için özellikle önemlidir. Bir aylık, aynı zamanda annelerinin sütünü kesmeye başladıkları zamandır. Onları yumuşak, ıslak köpek mamasıyla beslemeye başlayabilirsiniz. Onları aynı anda çok fazla yiyecekle şok etmemek önemlidir. • Erkekler ortalama 3-4 kilo.
 • Dişiler ortalama 2-3 kilo.

2 ay

Yavru köpeğiniz iki aylık olduğunda, sütten tamamen kesilmiş olması gerektiği için annesinden ayrılabilir. Onlara temel komutları öğretmeye başlayabilir ve itaat eğitimi ile başlayabilirsiniz. Beagle'lar inatçı ve oldukça zekidir, bu nedenle eğitime ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir.

Beagle'lar havlayanlardır. Bu nedenle, eğitim bu davranışı kontrol etmeye yardımcı olacaktır. için çok önemlidir onları şimdi eğit çünkü çok gençken en açık olanlardır. Seansları kısa ve odaklanmış olmalıdır. Bu, daha sonra iyi huylu bir köpek için bir temel oluşturur. Havlamayı tamamen engellemeyebilir, ancak çok daha yönetilebilir hale getirecektir. Ayrıca boyutlarına ve ağırlıklarına göre porsiyonları değiştirerek günde üç öğün vermeye başlayabilirsiniz. İşte iki aylıkken Beagle'ınızdan bekleyebileceğiniz ağırlık.

 • Erkekler ortalama 5-7 kilo.
 • Dişiler ortalama 4,5-6,5 pound ağırlığında.

3 ay

Yavru köpeğinizin eğitimine ve sosyalleşmesine devam etmelisiniz. . Onları emniyet kemeri ve tasma hissine alıştırmak için tasma eğitimine başlayabilirsiniz. Beagle'lar çok keskin bir koku alma duyusuna sahip oldukları ve kokunun nedenini kovalayacakları veya arayacakları için tasmalı tutulmalıdır. Onlara alışmanın da tam zamanı. tımar Tutarlılık ve sabır burada anahtardır. Çok oyuncudurlar ve özellikle gevezedirler. Kötü davranışları engellemek ve kabul edilebilir davranışları teşvik etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

 • Erkekler ortalama 7-11 kilo ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 6,5-10 pound ağırlığında.

4 ay

Yavru köpeğiniz dört aylık olduklarında çok daha oyuncu olmaya başlar. Bu noktada, evinize mutlu bir şekilde yerleşmiş olacaklar. İtaat eğitimlerini ve sosyalleşmelerini mümkün olduğunca olumlu pekiştirme kullanarak sürdürmelisiniz. Beagle'lar, pozitif pekiştirme eğitimine iyi yanıt verir.Yemek yemeyi de severler, bu nedenle ikramlar işe yarar, ancak kilo alabilecekleri için onları çok fazla ikramla beslemeye dikkat edin. Beagle gibi bir köpeği eğitme konusunda daha az deneyimliyseniz, eğitim kurslarına kaydolmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, diğer köpeklerin yanında uygun şekilde davranmayı öğretmek için köpeğinizin anaokulu sınıflarına katılmasına izin verebilirsiniz.

Onları farklı hayvanların etrafında olmaya alıştırmak, bu davranışa çok yardımcı olacaktır. Bu, kendine güvenen, arkadaş canlısı ve çok yönlü bir köpek yavrusu yapar.

 • Erkekler ortalama  8-12 pound ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 7-11 kilo ağırlığında.

5 ay

Beagle'ınızın yaklaşık beş ayda ne kadar büyüdüğüne şaşırabilirsiniz. Bu, öğrendikleri, büyüdükleri ve daha fazla oynadıkları aşamadır. . Olumlu pekiştirme ile devam etmenizi öneririz. Bu, köpeğinizin bir yetişkin olarak nasıl büyüdüğünü ve davrandığını önemli ölçüde etkileyebilir. Beagle'lar çok sevecen ve sevecen olacak şekilde büyürler, ancak yavru köpekler yavru olacaktır. Oynayacaklar, ısıracaklar ve biraz daha oynayacaklar. Onları insanların, konumların ve günlük seslerin etrafında olmaya alıştırmaya devam edin.

 • Erkekler ortalama 10-14 kilo ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 8,5-12 pound ağırlığında.

6 ay

Altı aylıkken, Beagle'ınız gittikçe uzuyor ve ağırlaşıyor. Bu zamana kadar, yetişkin ağırlığının ve boyunun yaklaşık %50'sine ulaşmış olacaktı. Biraz daha yürümek isteyebilir ama onları incitmemek için onları aşırı zorlamamak önemlidir. Sınırları zorlamaya çalışabilirler, ancak yerleşik rutininize devam edebilirler. Disiplini ve yapıyı öğrenmeleri gerekiyor, özellikle Beagle'lar inatçı ve bağımsız olmaya programlanmış olduklarından. Keskin koku alma duyuları nedeniyle dikkatleri kolayca dağılabilir, bu nedenle eğitime bağlı kalmak itaatlerine yardımcı olacaktır. • Erkekler ortalama 12-16 pound ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 10-14 kilo ağırlığında.

7 ay

Muhtemelen yedi aylıkken köpeğinizle rutin ve güçlü bir ilişki kurmuşsunuzdur. Onları eğitmeye ve sosyalleştirmeye devam edin. Bu zamana kadar, yavru köpeğinizi neyin motive ettiğine dair daha iyi bir fikre sahip olmalısınız. Zeki köpekler oldukları için basit komutlara uymaya teşvik edilmeyebilirler. Köpeğinizin motivasyon faktörlerini anladıktan sonra örnek davranışları ödüllendirebilirsiniz.

Bu dönemde köpeğinizi daha uzun yürüyüşlere çıkarmaya başlayabilirsiniz ama çok uzun değil. Sonunda, en az bir saatlik egzersize ihtiyaçları olacak. Köpeğinize günde iki öğün yemek verebilir ve yaşına, büyüklüğüne ve aktivite düzeyine göre yeterli yiyecek almasını sağlayabilirsiniz.

 • Erkekler ortalama 14-18 pound ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 12-16 pound ağırlığında.

8 ay

Köpeğiniz yaklaşık sekiz aylık olduğunda, onunla harika bir dostluk ve bağ kurmalısınız. Yavru köpeğiniz bu noktada yetişkinliğe doğru ilerliyor. Buradaki sorun, siz etrafta yokken endişelenmeye başlayabilmeleridir. buna denir ayrılık kaygısı ve ruh sağlığınıza zarar verir. Aynı zamanda eşyalarınıza da zarar verebilir çünkü yıkıcı davranışlar genellikle köpekler bu şekilde hissettiğinde ortaya çıkar. Beagle'lar aileleriyle birlikte olmayı sever. Yalnız kalmamaları için mümkün olduğunca evde yanlarında birilerinin olması en iyisidir. Kaygı kontrol edilmezse depresyona girebilirler. • Erkekler ortalama 15-19 kilo.
 • Dişiler ortalama 13-17 kilo ağırlığında.

9 ay

Köpeğinizin yaklaşık dokuz aylıkken biraz daha olgun davranmaya başlamasını bekleyebilirsiniz. Bu, tüm yavru köpekler için geçerli olmayabilir. Oyuncaklar, zihinsel ve fiziksel uyarım sağlamanın etkili bir yoludur. Beagle'lar oyuncakları sever . Onları meşgul tutmak için farklı türlere ihtiyaçları olacak. Çiğneme ve ip oyuncakları, onları uyarmanın harika bir yoludur.

 • Erkekler ortalama 17-21 kilo.
 • Dişiler ortalama 15-19 kilo.

10 ay

Yaklaşık on ayda daha az belirgin fiziksel büyüme göreceksiniz çünkü yavru köpeğiniz tamamen büyümeye yaklaşıyor. Yine de bebekken olduğundan çok daha yavaş kilo alacak ve kilo alacaktır. Artık vücutları güçlendiğine göre, onları daha uzun yürüyüşlere çıkartabilirsiniz. Kemikleri hala gelişmekte olduğu için onları aşırı zorlamamaya çalışın.

 • Erkekler ortalama 19-23 kilo ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 17-21 kilo.

11 ay

Ev hayatı artık neredeyse bir yaşına geldiğine göre köpeğiniz için çok rahat olmalıdır. Beagle'lar bir ailenin parçası olmaktan fazlasıyla mutludur. Artık onlara her gün yirmi ila 60 dakikalık bir yürüyüş süresi vermeyi deneyebilirsiniz, bunu yönetmeyi kolaylaştırmak için iki seansa bölün. Onlarla tasmalı koşmamaya çalışın, kemik oluşumunu bozmamak için yürüyün.

 • Erkekler ortalama 20-24 kilo ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 18-22 pound ağırlığında.

1 yıl

Köpeğinize mutlu yıllar dilemenin zamanı geldi. Büyük olasılıkla bu zamana kadar doldurmuştur. Köpeğinizin sağlıklı büyüyüp büyümediğini veteriner hekiminizle kontrol edebilirsiniz. İki yaşına gelmeden kilo almaya devam edebilirler. Ancak, düzgün bir şekilde yedikleri, yeterince dinlendikleri ve ciddi bir şekilde hastalanmadıkları veya yaralanmadıkları sürece doğru yolda olmalıdırlar. • Erkekler ortalama 21-25 pound ağırlığında.
 • Dişiler ortalama 19-23 kilo ağırlığında.

Sonra ne olur?

 Sevimli Beagle köpeğini sonbahar parkında gezdiren adam
Bu noktada, köpeğiniz güzel bir şekilde büyüyor.

Belirteç olarak listelenen standart ağırlıkları ve boyları kullanabilirsiniz, ancak köpeğinizin ne kadar iyi büyüdüğünü görmek için notları her zaman veterinerinizle karşılaştırabilirsiniz. Aşırı veya yetersiz beslenmedikleri ve yavrulukları boyunca sağlıklı tutuldukları sürece büyümelerinde bir sorun olmamalıdır.

Tam Yetişkin Tazı

Köpeğiniz, yavruluk döneminde çok fazla büyüdü. Erkek ve dişi köpekler, yavruluk boyunca benzer ağırlıklara sahiptir, ancak yetişkinlikte biraz farklılık gösterir. . Yetişkin bir erkek, 13 inç veya daha uzun olmasına bağlı olarak yaklaşık 20-30 pound ağırlığındayken, dişiler yaklaşık 20-24 pound ağırlığındadır.

yavru pitbull mama önerisi

Ağırlık Büyüme Tablosu

1 ay 3-4 23
2 ay 5-7 4.5-6.5
3 ay 7-11 6.5-10
4 ay 8-12 7-11
5 ay 10-14 8.5-12
6 ay 12-16 10-14
7 ay 14-18 12-16
8 ay 15-19 13-17
9 ay 17-21 15-19
10 ay 19-23 17-21
11 ay 20-24 18-22
1 yıl 21-25 19-23
2 yıl 22-26 20-24

Dikkate alınacak faktörler

 Kıdemli Beagle Yemek Yeme

Her birini anlamak, geliştirme sürecini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Genetik

Boyut genellikle genetik olarak belirlense de, yine de garanti edilmez. Bazı köpekler genetik çizgilerinden daha büyük veya daha küçük olabilir. Ebeveynlere bakmak, genellikle size köpeğinizin ne kadar büyüyebileceği konusunda bir fikir verebilir, ancak bu yalnızca bir tahmindir. Ebeveynler, dev bir genetik yapbozun sadece küçük bir parçasıdır. Daha küçük, ortalama veya daha büyük yavrularla sonuçlanan genlere sahip olabilirler. Köpeğiniz tam olgunluğa ulaşana kadar söylemenin gerçek bir yolu yoktur.

Beslenme

Beslenme, yavrularınızın gelişmesine yardımcı olmada önemli bir rol oynayacaktır. Beagle'lar kolayca kilo almaya eğilimlidir, bu nedenle yiyecek alımları kontrol edilmelidir. Beagle'ınızın tükettiği yiyecek miktarı, büyüklüğüne, yaşına ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. . Bu, köpeğinizi aşırı beslemenin onu daha belirgin hale getireceği anlamına gelmez. Köpeğinizi aşırı beslememek önemlidir, çünkü bu obeziteye giden yolu açar ve hatta başka ortopedik rahatsızlıklara neden olabilir.

Beslenmesi için en önemli husus onu beslemektir. kaliteli bir mama bu ona dengeli bir beslenme sağlar. Dengeli bir diyet, yüksek kaliteli etler, lif, karbonhidratlar, sağlıklı omega yağları, vitaminler ve mineralleri içermelidir.

Büyüme Atakları ve Yaylalar

Köpeğinizin büyümesi sırasında herhangi bir zamanda büyüme atakları ve platolar olabilir. Bu sıçramalar rastgele meydana gelir ve büyüme sürecini hızlandırabilir veya yavaşlatabilir. . Yavru köpeğinizin büyümesindeki değişikliklerden endişe ediyorsanız, yavru köpeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişip gelişmediğini görmek için bir veterinere danışmak her zaman en iyisidir.

Kısırlaştırma ve Kısırlaştırma

Çoğu köpek 4 ila 6 ay civarında kısırlaştırılmalı veya kısırlaştırılmalıdır.

Veterinerler, dişi Beagle'ınızı ilk kızgınlık döngüsünden önce kısırlaştırmanızı önerir; beş ila altı aylık. Bir erkek Beagle'ı kısırlaştırmak için en iyi yaş, 6 ila 12 aylık işaret arasındadır.

Her Beagle farklı olduğundan, köpeğinizi kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak için en iyi zamanın ne zaman olacağını veterinerinize sorun.

nutro köpek maması geri çağırma 2017

Fiziksel sağlık

Uzun süre hasta olan yavru köpeklerde büyüme geriliği olabilir. Kötü sağlık, vücudun en yüksek potansiyeline ulaşmasına izin vermez , bu nedenle, yavru köpeğinizin olabildiğince sağlıklı olduğundan emin olmak için her zaman veterinerinize danışmalısınız. Yaralanma, bir Beagle'ın büyümesinde de bir faktör olabilir. Lütfen büyürken kendilerini aşırı zorlamalarına izin vermeyin. Köpeğinize her zaman oynaması için bolca alan verin, böylece kazara herhangi bir şeye çarparak kendilerini incitmezler.

Sıkça Sorulan Sorular

Beagle'ımın büyümesi ne zaman duracak?

Fiziksel büyümeleri yaklaşık on sekiz ay durur . Bu cins genellikle yetişkin boyuna on sekiz ay civarında ulaşır, ancak iki yaş veya daha büyük olana kadar kilo almaya devam eder.

Beagle'ımın ne kadar hızlı büyümesini bekleyebilirim?

Beagle'ınız oldukça istikrarlı bir hızda büyüyor. Ara sıra büyüme sprintleri olabilir, ancak her köpek farklıdır.

Yavru köpeğim büyüme sancıları yaşayacak mı?

Araştırmalar, yavru köpeklerin büyüme sancıları yaşamadığını gösteriyor. , ancak bazı ortopedik koşullar onlara acı verebilir. Eğer topallama, şişme, garip hareketler ve normal olarak ilgi çekici aktivitelere katılma konusunda bir tereddüt fark ederseniz, bir şeyler ters gidiyor olabilir. Yavru köpeğinizi neyin rahatsız ettiğini kontrol etmek için bir veterinere gitmeye değer. Çok sert oynamasına veya çok fazla egzersiz yapmasına izin verilirse köpeğinizin yaralanabileceğini de belirtmekte fayda var. Beagle'lar enerjiktir, bu yüzden sert oynayabilir ve kendilerine zarar verebilirler.

Büyüyen Beagle'lar için ortak olan bazı koşullar nelerdir?

Köpeğinizin yatkın olabileceği yaygın bir durum, servikal intervertebral disk hastalık . Bu, intervertebral diskten gelen materyalin akut veya kronik basıncının boyundaki omurilik üzerine veya çevresine baskı uyguladığı bir hastalıktır. Köpekler ilk başta sadece hafif boyun ağrısı gösterebilir, ancak bu dört bacağın da tamamen felç olmasına yol açabilir.

Ani bir boyun ağrısı, sakarlık veya yürüyememe başladığında servikal intervertebral disk hastalığını tespit edebilirsiniz. Bu belirtileri fark ederseniz, lütfen hemen veterinerinize danışın.

Beagle'ım doğru ağırlıkta değilse ne yapmalıyım?

Beagle'ınızın sağlıklı büyümediğini fark ederseniz, veterinerinize danışın. Rakamlar her zaman köpeğinizin sağlıklı bir kiloda olup olmadığını göstermez. Köpeğinizin fazla kilolu veya zayıf olup olmadığını test etmek için kaburgalarını kontrol edin. Kaburgalar görünmemelidir çünkü bu, köpeğinizin tehlikeli derecede zayıf olduğunun açık bir göstergesidir. Yetersiz beslenmiş köpekler, iç parazit durumunda solucanların temizlenmesi gerekebileceğinden acil veteriner yardımına ihtiyaç duyarlar. Yavrunuzun kaburgalarını hissetmiyorsanız fazla kilolu olabilir. Sonuç olarak, fazla kilolu veya zayıf köpeğiniz için tedavi planları için veterinerinize danışmalısınız.

Son düşünceler

Beagle'lar, aileleriyle birlikte olmaktan keyif alan, zeki, eğlenceyi seven köpeklerdir. Sağlıklı ve mutlu büyümesini sağlamak için Beagle'ınızın gelişimi ve büyümesi hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Ailenin en yeni üyesi olarak, yavrunuzun farklı büyüme faktörlerini bilmek faydalıdır. Yavru köpeğinizi rutin kontroller için getirmek, onun sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve köpeğinizin tam potansiyeline ulaşmasını sağlar.

Yorumlar