Corgis için En İyi Kablo Grupları: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Corgis için En İyi Kablo Grupları: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Corgis, en sevdiğimiz aile arkadaşlarımızdan biridir. Pembroke Corgi veya Cardigan Corgi çünkü sadece süper sevecen, arsız ve eğlenceli değil, aynı zamanda şirin köpek popoları etrafında. Corgis çok enerjik ve her gün birkaç yürüyüşü seviyorlar ve bazıları hala dünyanın dört bir yanındaki çiftliklerde ve çiftliklerde köpek çobanı olarak çalışıyor, bu yüzden onlara rahat ve güvenli bir emniyet kemeri takmamız çok önemli.

Corgis ayrıca şaşırtıcı derecede güçlü ve küçük bacaklarına rağmen, eğer tasma eğitimi almamışlarsa kurşunu çekmeye gelince gerçekten bir yumruk atabilirler, bu nedenle güvenlik özellikleri ve dayanıklılığa bakmak da önemlidir. Öyleyse, ister bir Corgi'yi hayatınıza davet etmek üzere olun, ister ikamet eden Corgi'nin yeni bir koşum takımına ihtiyacı olsun, doğru yere geldiniz!Aşağıda, Corgi'niz için iyi bir koşum takımında tam olarak neyi arayacağınıza dair yoğun bir araştırma derledik ve bilmeniz gereken her şeyde size rehberlik edeceğiz. Ayrıca piyasada bulunan en iyi emniyet kemerlerinin bir listesini ve neden olduklarını bir araya getirdik. Corgi'niz için mükemmel Bu nedenle, önerilerimizden birine sadık kalırsanız, bunun yavrularınız için çok uygun olacağından emin olabilirsiniz.

Bir Bakışta: Favori Corgi Kuşamlarımız

Şezlong Seçimi En İyi Seçim
Bizim Puanımız

En İyi Seçim

Chai’nin Seçimi Koşum TakımıChewy.com'da görüntüle
Frisco Küçük Irk Köpek Koşum Takımı
Bizim Puanımız

Değer SeçimiFrisco Köpek Koşum Takımı

Chewy.com'da görüntüle
Kurgo Köpek Koşum Takımı
Bizim Puanımız

İleri TeknolojiKurgo Köpek Koşum Takımı

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Corgi Harness Satın Alma Rehberi

Yani bir Corgi koşum takımında ne arayacağınız konusunda sıkışıp kaldınız ya da eski koşum takımınız işe yaramadı mı? İşte bu bölümde size tam olarak neyi ve neden arayacağınızı anlatacağız. En iyi emniyet kemerleri için her zaman en yüksek fiyatları harcamanız gerekmese de, genellikle, emniyet kemeri ne kadar ucuzsa kalite o kadar düşük olur, bu yüzden ortalama emniyet kemerinden daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, ucuza ürünler yapmalısınız. .

Harness Türleri

Burada dikkate alınması gereken birkaç farklı emniyet kemeri türü vardır ve seçtiğiniz tür, Corgi'nize ve onun ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Öncelikle hangi tür emniyet kemerini istediğinize karar vermek önemlidir ve karar verdikten sonra diğer önemli bileşenleri arayabilirsiniz.

Ön Klips Demeti : Tasma tutturma klipsinin koşumun önünde durduğu ve neredeyse her zaman göğsüne yerleştirildiği bir koşum takımı tipik olarak eğitimdeki köpekler veya güçlü çekiciler için kullanılır. Sahibine çok daha fazla kontrol sunar ve onu doğru çektiği bir şeyden uzaklaştırma yeteneği sunar.

Geri Klip Demeti : Klipsin arkaya oturduğu bir koşum, ya tasma eğitimi almış ya da daha az çeken Corgis'e daha uygundur. Sahibine daha az kontrol verir, ancak aynı zamanda köpeğinize daha az baskı uygular ve daha sakin bir yürüyüş sağlar. Basınç ve enerjiyi göğsüne dağıtmak için tasarlanmıştır ve bu nedenle koşum takımları daha sonra tartışacağımız iyi miktarda dolguyu gerektirir.Yelek Demeti : Birçok işletme sahibi, genellikle daha fazla konfor ve dolgu yüzeyi sağladığı için sevdikleri için bir yelek koşum takımı tercih eder. Bununla birlikte, Corgi'nizin standart bir köpekinkinden çok farklı olan benzersiz bir vücut şekli olduğundan, yelek kayışları Corgi'niz için mükemmel bir rahatlık sunmama eğilimindedir.

Yukarıdakilerin bir kombinasyonunu sunan emniyet kemeri de vardır, bu nedenle size ve Corgi’nizin ihtiyaçlarına uygun olanı seçtiğinizden emin olun.

Ayarlanabilirlik

Corgis özellikle orantılı köpekler değildir, ancak belirgin şekilde kısa ve uzun vücutları onları bu kadar sevmemizin nedenlerinden biridir, ancak aynı zamanda iyi takılmış bir Corgi koşum takımı bulmanın zor olmasının nedenlerinden biridir. Bu nedenle, kendine özgü vücut şekline tam olarak oturabilmesi için ayarlanabilir bir kayış bulmak önemlidir. Taşıma askısının tam oturmasını istiyorsanız, birden fazla ayarlanabilir alana sahip olması gerekir, çünkü bu, kişiye özel bir uyum sağlar.

Ayarlanabilir alanların veya klipslerin de iyi yapılması gerekir, çünkü eğer ucuz veya dayanıksızsa, o zaman kırılması çok uzun sürmez. Yüksek kaliteli emniyet kemerleri metal veya askeri sınıf malzeme klipsleri kullanma eğilimindedir ve bu, tüm Corgi sahiplerine iç huzuru sağlar.Konfor

İyi bir koşum takımının da rahat olması gerekir, aksi takdirde en sevdiği eğlenceyi hem kendisi hem de sizin için zor ve tatsız hale getirecektir. Rahat bir kayış, bol miktarda dolgu sağlar, böylece çektiğinde veya hamle yaptığında kayışlar cildini kazmaz. Aynı zamanda güçlü ama yumuşak bir malzeme ile yapılması gerekiyor, aksi takdirde kenarlar da sürtünecek ve rahatsızlığa neden olacaktır. Yüksek kaliteli koşum takımları, köpeğiniz düşünülerek üretilmiştir, bu nedenle Corgi'nizin iyi yastıklı yüksek kaliteli bir koşum takımı seçerseniz, üzerinde bir koşum takımı olduğunu bile fark etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Emniyet

Yüksek kaliteli bir koşum takımı, köpeğinizin olabildiğince güvenli olmasını sağlamak için içine yerleştirilmiş çeşitli güvenlik özelliklerine de sahiptir. Corgi'niz sabahın erken saatlerinde veya gece yürüyüşlerinin hayranıysa, yansıtıcı şeritler veya dikişler karanlıkta yayalar, bisikletliler veya araçlar tarafından görülebilmesini sağlamak için harika bir özelliktir. Bir kavrama kolu, acil durumlarda onu daha iyi kontrol etmenizi sağladığından veya diğer insanların tasmasından kurtulursa onu güvenceye almasına izin verdiği için sahip olunması gereken harika bir güvenlik özelliğidir.

Oldukça maceraperestseniz de harikadır, çünkü kolu çitlerin ve bariyerlerin üzerinden hızlı bir şekilde kaldırmak için kullanabilirsiniz, bu da Corgis ve daha kısa bacakları için çok kullanışlıdır. Ayrıca, onunla bir araçta seyahat ederken onu emniyet kemeri kayışına bağlamanıza da olanak tanır.Dayanıklılık

Yüksek kaliteli bir kayış, dayanıklılık ve uzun ömür sağlar ve piyasada bulunan diğer kayışlardan biraz daha pahalı olsalar da, yüksek kaliteli malzemeler ve daha iyi işçilik sayesinde çok daha uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Bazı üreticiler, kayışları için ömür boyu garanti bile veriyorlar, böylece onların en iyinin en iyisi olduklarından emin olabilirsiniz, bu nedenle siz ve Corgi'niz Noel'de şeker gibi koşum takımlarından geçerseniz, o zaman bir garanti aramak harika bir fikirdir. bunun gibi.

Corgis için 7 Favori Kuşamımız

Corgi in Harness Oyun Alanında

Piyasada bulunan bu kadar çok farklı koşum takımı nedeniyle, nereden başlayacağınızı bilmek genellikle zordur. Mükemmel Corgi koşum takımını neyin oluşturduğunu araştırdıktan sonra, size en iyi koşum takımlarını önerebiliriz bu senin Corgi'ye uyacak dibine kadar.

Tüm önerilerimiz sadece yüksek kalitede , ancak aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki sahipler tarafından yüksek oranda çevrimiçi olarak derecelendirilirler, bu nedenle denendiklerinden ve test edildiklerinden ve tıpkı Corgi gibi cesur küçük bir adama uygun olduklarından emin olabilirsiniz. Öyleyse, belirli bir sıraya göre, işte en sevdiğimiz 7 Corgi koşumumuz.


Chai'nin Seçimi Köpek Koşum Takımı

Chais Choice Koşum Takımı Kırmızı
 • 3M yansıtıcı malzeme yapısı.
 • Çift bağlantı noktaları.
 • Corgi'nize uyacak şekilde tamamen ayarlanabilir.
 • Dolgulu göğüs ve göbek kayışları.
 • Çekme özelliği yok.
 • Kablo demetinin üstünde yerleşik tutamak.
 • Dokuz farklı renk seçeneği.
Chewy.com'da görüntüle

Chai’s Choice koşum takımı, gördüğümüz en yüksek puan alan koşum takımlarından biridir ve aynı zamanda çoğu küçük ırk için favorilerimizden biri . Dünya çapında birçok köpek sahibi tarafından denenip test edildiği için, bu listeye layık bir koşum takımı olduğunu biliyorsunuz. Corgis çoğu zaman küçük bir kayış için en uygun olanıdır, ancak önce Corgi’nizin kendi boyun ve göğüs ölçümlerini ölçtüğünüzden emin olun.4 ayarlanabilir askısı vardır, ikisi boynun etrafına ve 2'si göğsün etrafına yerleştirilmiştir, bu sadece mükemmel uyumu bulabileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda eğer bir kişi ise kayması için boşluk kalmamasını da sağlayabilirsiniz. biraz Houdini. Aynı zamanda 2 hızlı serbest bırakılan tokaya sahiptir, bu da onu koşum takımına kolayca takıp çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Bu koşum, bir ön ve bir arka tasma tutturma klipsi içerir; bu, hem çekiciler hem de çekici olmayanlar için harika olduğu anlamına gelir ve aynı zamanda bir eğitim koşum takımı olarak harika olduğu anlamına gelir ve tamamen tasma eğitimi aldıktan sonra onu değiştirebilirsiniz. başka bir kablo demeti satın almaya gerek kalmadan arka klipsi takın. Kayış, dayanıklı ve güçlü bir malzeme olan Naylondan yapılmıştır ve ayrıca cildini korumak ve sürtünmeyi önlemek için yumuşak yastıklama ile yastıklıdır. Aynı zamanda onu serin tutmaya yardımcı olan ve kızarıklıkları önleyen nefes alabilen file malzemeden yapılmıştır.

Ayrıca omuz bıçaklarının üzerinde, ekstra kontrole ihtiyaç duyduğunuzda veya onu bariyerlerin üzerinden kaldırmak için harika olan bir tutacağı vardır. Bu koşum ayrıca 9 farklı renkte sunulur.

Severiz Bu kuşam 3M yansıtıcı malzemeden yapılmıştır ve hem yansıtıcı şeritlere hem de dikişe sahiptir. Bu listedeki en yansıtıcı koşum takımlarından biridir, bu nedenle karanlıkta yürümeyi seven veya görüşün zayıf olduğu Corgi'ler için harika bir seçenektir.


Frisco Yastıklı Çekmesiz Kablo Demeti

Frisco Yastıklı Kablo Demeti
 • Dar bütçeler için bütçe dostu.
 • Ayarlanabilir Omuz Askısı.
 • Çekme özelliği yok.
 • Corgi rahatlığı için yastıklı göbek.
 • Ön ve arka D-Halkası ekleri.
 • Mükemmel uyum için dört ayarlanabilir kayış.
 • Dört farklı renk kombinasyonu.
Chewy.com'da görüntüle

Bu kayış, ön ve arka metal D halkası ile hem çekiciler hem de çektirmeyenler için uygundur ve halkaların etrafındaki takviyeli bant sayesinde en güçlü çekicileri bile tutabilir. Bu koşum takımı, kişiselleştirilebilir bir uyum için harika olan 3 ayarlanabilir kayışa ve ayrıca boynunun etrafında kırmızı kilitlenebilir bir toka sahiptir.

Kayış, cildinin nefes almasını sağlayan ağ malzemesinden yapılmıştır ve ayrıca cildinde sürtünme veya takılma olmamasını sağlamak için yumuşaktır. Omuz bıçaklarının üzerinde yumuşak yastıklı bir arka tutacağı vardır; bu, bir şeye atlamaya çalışıyorsa ona tutunmanız veya taşıma sırasında emniyet için emniyet kemerine bağlamanız için harikadır.

Ayrıca, koşum takımı boyunca yansıtıcı şeritlere sahiptir, bu da karanlıkta her açıdan görülebileceği anlamına gelir ve ayrıca 4 farklı renk ve baskıda gelir, bu da onu modaya duyarlı Corgi için mükemmel bir seçim yapar.

Severiz Bu koşum takımının Corgi'niz için mükemmel uyumu çok kolay bir şekilde bulmanızı sağlayan ayarlanabilir kızakları vardır. Bütçenizi sarsmayacak rahat bir seçenektir.


Yabanmersini Yansıtıcı Köpek Koşum Takımı

Yabanmersini Demeti
 • Yansıtıcı malzeme yapısı.
 • 4 farklı ayarlanabilir kayış.
 • Dayanıklı metal D halkası kayış eki.
 • Corgi konforu için hafif file.
 • Kontrol için çift üst ve alt yelek.
 • Hızlı açılan iki toka.
 • Dört şık tasarım.
Chewy.com'da görüntüle

Bu kuşam, Corgi'niz için bulması genellikle zor olan özel uyumu elde etmeyi mükemmel kılan 4 ayarlanabilir kayışa sahiptir. Koşum takımını takmaya çalışırken ekstra heyecanlı olan köpekler için harika olan kolayca kayması ve çıkarılması için tasarlanmıştır. Aynı zamanda çekiciler için tasarlanmış ve çekmecesiz, arkada tasmanızı da takmak için metal bir D halkası var. Ayrıca, Corgi'nizin koşum takımına hızla girip çıkmasına izin vererek kolay bir açma ve kapama sistemine sahiptir.

Yastıklı ve yumuşak sürtünme önleyici malzemeden yapılmış hafif naylon malzemeden yapılmıştır ve ayrıca Corgi'nizin hem sabahın erken saatlerinde hem de gece görünür kalmasını sağlamak için yansıtıcı şeritlerle tasarlanmıştır. Bu kayış aynı zamanda acil durumlar için ekstra bir tutma sapı ile tasarlanmıştır ve beş farklı renkte gelir.

Severiz Bu koşum takımının sağlam ve dayanıklı tokalarla tasarlandığını, bu da onu sert çekiciler olan Corgis'ler veya serbest kalabileceğinin bilincinde olan sahipleri için harika bir seçenek haline getiriyor.


Frisco Küçük Irk Yumuşak Yelek

Frisco Küçük Cins Yelek
 • Daha dar bütçeler için bütçe dostu.
 • Nefes alabilen file ile yapılmıştır.
 • Her tarafı yastıklı.
 • Çift D halkası eki.
 • Gece yürüyüşleri için dört yansıtıcı bant.
 • Hızlı açılan tokalar.
 • Ayarlanabilir bağlantı elemanları ile adım adım tasarım.
Chewy.com'da görüntüle

Bu yeleğin arkada bir bağlantı noktası, çift D şeklinde metal halkalar vardır, bu nedenle bu koşum takımının hem tasma eğitimi sırasında hem de tasma üzerinde biraz daha iyi davrandığında kullanılabileceğinden emin olabilirsiniz.

Bu emniyet kemeri, göğüs ve karın altı bölgesinde yumuşak yastıklı yastıklamaya sahip olan güçlü naylon malzemeden yapılmıştır ve çekerken veya çekerken gerginliği tüm vücuduna dağıtmak için iyi çalışır. Ayrıca, bu koşum takımının hem nefes alabilir hem de hafif olmasını sağlayan file astar ile yapılmıştır. Ayrıca yansıtıcı şeritlere ve dikişlere sahiptir, böylece Corgi'niz karanlık kış gecelerinde hem önden hem de arkadan görülebilir.

Burada 4 farklı renk seçeneği var ve gerektiğinde daha kolay kontrol için omuz bıçaklarının arasına yerleştirilmiş yastıklı bir tutma kolu var.

Severiz Bu koşum takımının omuzlarında, göğsünde ve bel altlarında çok fazla dolgu olduğu, bu da Corgi'ler için vücutlarının etrafındaki bir koşum takımı hissine hayran olmayanlar için harika bir seçenek haline geliyor.


Gooby Comfort Kablo Demeti

Gooby Köpek Koşum Takımı
 • Eşit ağırlık dağılımı tasarımı.
 • Arkada çift D halkası eki.
 • Hafif ağdan yapılmıştır.
 • Sarılma (kısıtlama değil) çekildiğinde hissedin.
 • Dört ayar noktası.
 • Nefes alabilen hafif file.
 • Dört farklı boyut, altı renk.
Chewy.com'da görüntüle

Bu emniyet kemeri, boynunun arkasındaki boş alan miktarını azaltarak kaçmak için tasarlandı ve bu iddia, çevrimiçi incelemelerin çoğu tarafından destekleniyor. Bu benzersiz ve patentli kaçışsız tasarım, yavru köpeğinizin koşumdan çıkmasını önler ve ayrıca boğulma olasılığını azaltır. Köpeğiniz çektiğinde sıkmak için tasarlanmıştır, ancak nefesini kısıtlamayan güvenli bir şekilde. Yapılandırılma şekli nedeniyle, aynı zamanda diğerleri için de iyi bir seçimdir. doxie gibi genetik olarak uzun köpek ırkları .

Corgi'niz için mükemmel uyumu bulmanızı sağlayan göğüs ve boyun boyunca 4 ayarlanabilir kayışa sahiptir. Tüm ataşmanlar emniyet kemeri tokalarını yapmak için kullanılan aynı plastik olan POM plastikten yapılmıştır, bu nedenle Corgis'in en güçlülerine karşı çalışacağını bilirsiniz. Kayışlar boyunca ayarlanabilir lastik tırnaklar da vardır; bu, kayış takılıyken bile koşum takımını vücuduna tam olarak oturtabileceğiniz anlamına gelir.

Yumuşak ve dolgulu neopren malzemeden üretilmiştir, sadece ihtiyacı olan ekstra yastığı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cildine sürtünmeyi de önler. Aynı zamanda makinede yıkanabilir, bu da onu çamur ve pislik içinde yuvarlanmayı seven Corgiler için harika kılar.

Severiz Bu birinci sınıf koşum, özellikle küçük cinsler düşünülerek üretildiğinden, daha küçük vücuduna mükemmel bir şekilde uymasını sağlar, bu yüzden kaçış kanıtı olduğu söylenir.


Kurgo Tru Fit Akıllı Kablo Demeti

Kurgo Dog Harness Siyah
 • Kaya tırmanışı kayışlarına dayalı tasarım.
 • Karabina emniyet kemeri eklentisini içerir.
 • Bir araba emniyeti olarak ikiye katlanır.
 • Kilitlenme testi yapılmış tasarım.
 • Çoğu araçla çalışır.
 • Beş ayar noktası.
 • Ayarlanabilirlik mükemmel bir Corgi uyumunu garanti eder.
Chewy.com'da görüntüle

Kurgo, bu üstün emniyet kemerini kusurlara karşı ömür boyu garantili olarak sundu. Bu koşum takımının üstün kalitede olduğunu ve en iyi işçilikle yapıldığını bilerek rahatlayabilirsiniz. Ayrıca 5 ayar noktasıyla tasarlanmıştır, böylece Corgi'nize mükemmel şekilde uyacağını bilirsiniz. Çekmemeyi öğrenenler ve daha sakin bir yürüyüşten hoşlananlar için önden ve arkadan kayış bağlantı noktasına sahip olup, hızlı tokalarla kolayca açılıp kapanacak şekilde tasarlanmıştır.

Tüm poşetler için rahat olmasını sağlayan göğüs plakasının etrafında dolgusu vardır ve dayanıklı yırtılmaz kumaştan yapılmıştır. Omuz bıçakları boyunca dikey olarak yerleştirilmiş gizli bir tutacağı vardır. Bu kuşam 4 farklı renkte mevcuttur.

Severiz Bu koşum takımının bir emniyet kemeri bağlama kayışı ile birlikte geldiğini, bu da onları dışarı çıkarmak için arabanın kapısını açarken özgür kalmayı seven Corgi'ler için harika. Bu emniyet kemeri ayrıca, güvenlik bilincine sahip sahipler için çarpmaya dayanıklı tokalarla yapılan biraz farklı bir tasarımda da mevcuttur.


Puppia Yumuşak Yelek Koşum Takımı

Puppia Yumuşak Yelek
 • Bütçe dostu fiyat noktası.
 • Güvenli bir oturuş için yelek koşum takımı.
 • Nefes alabilirlik için file dolgu.
 • Çift arka D halkası eki.
 • Rahatlık için yastıklı yelek.
 • Hızlı açılan toka, kolay açma / kapatma sağlar.
 • Sekiz farklı renkte gelir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu koşum takımı, Corgi gibi daha küçük ırklar için çok uygun olduğu için çoğu zaman en iyi koşum takımları listemize girer. Kendini göğsün ve vücudun etrafına sarar ve Corgi'nizi gerçekten güvence altına alır, öyle ki, ne yazık ki uzuvları kesilmiş olan köpekler için uygundur ve köpek tripodları için yeterince iyiyse, o zaman küçükleriniz için yeterince iyi olmalıdır. Corgi. Yelek iyi yastıklı olduğundan Corgi'niz için de ekstra rahatlık sağlar.

Yine tek bir güvenli kayış bağlama noktasına sahiptir ve bu, Corgi çekiciler ve deneyimli Corgi sarsakçılar için çok iyi olabilir. Hafif malzemeden üretilmiştir, ancak uzun ömürlü ve dayanıklı bir koşum takımı olarak kabul edilecek kadar güçlüdür. Bu özel koşum takımı bütçenizi de bozmaz, bu da bir Corgi'yi benimsemişseniz ancak çok sıkı bir bütçeye sahipseniz harika bir seçim yapar. Bu koşum ayrıca 8 farklı renkte mevcuttur.

Severiz Bu koşum takımının arkaya çift D halkası ile takıldığını ve yeleğin kendisinin büyük olmadığını, bu da onu Corgi'nize mükemmel uyumu bulmak açısından bu listedeki en iyi koşum takımlarından biri yapıyor.


Sıkça Sorulan Sorular

S: Bir emniyet kemeri için Corgi'mi nasıl ölçebilirim?

C: Bu emniyet kemerlerinin çoğu, Corgi'nizi göğsünün en geniş kısmında ve bazen de boynunda ölçmenizi gerektirir, ancak satın almadan önce her ürünün talimatlarını tam olarak okumanız gerekir, çünkü emniyet kemerleri yalnızca doğru şekilde takılırsa doğru çalışır.

Seçtiğiniz kemeri aldıktan sonra, ayarlanabilir kayışları vücudunun etrafına doğru bir şekilde oturması için kullanın ve kabarık ceketine değil cildine sıkı sıkıya oturduğundan emin olun, aksi takdirde büyük olasılıkla kaçacaktır. Cildi ile kayış arasına 2 parmağınızı sığdırabildiğiniz sürece çok sıkı değildir.

S: Corgi'mi koşum kolu ile kaldırmak güvenli midir?

C: Önerdiğimiz tüm koşum takımları gibi yüksek kaliteli bir kuşam satın alırsanız, Corgi'yi koşum kolundan kaldırmanız güvenlidir. Bununla birlikte, Corgi'nin ortalama bir köpeğe göre daha uzun bir sırtı ve omurgası olduğundan, onu kaldırırken sırtının alt kısmını desteklemeniz gerekir, aksi takdirde yaralanmaya neden olabilir.

Bu, özellikle Corgi's ve diğer uzun köpekler için Intervertebral Disk Hastalığına (IVDD) yatkın oldukları için özellikle önemlidir. Omurga disklerinin dejenerasyonu düşme veya yüksekten atlama ile tetiklenebilir, bu nedenle omurgasını desteklediğinizden ve kaldırırken düz tuttuğunuzdan emin olun.

S: Yukarıdaki emniyet kemerlerini çalışan Corgis'im için kullanabilir miyim?

C: Evet, yukarıdaki koşum takımları, genel günlük giyimin yanı sıra maceralı yürüyüş ve sürüye bir çiftlikte çalışan Corgis dahil olmak üzere çeşitli aktiviteler içindir. Yukarıdaki koşum takımlarının tümü çok dayanıklıdır ve bunlardan çok fazla yıpranacaksınız.

Corgi'niz tam zamanlı çalışıyorsa ve koşum takımını ortalama bir Corgi'den çok daha fazla çalıştıracağını düşünüyorsanız, bu birinci sınıf koşum takımlarının her ikisi de ömür boyu garantiye sahip olduğundan Kurgo Harness veya Ruffwear Harness'i düşünebilirsiniz.

Son düşünceler

Corgi'ler en sevdiğimiz dört ayaklı arkadaşlarımızdan biri ve bizi çok fazla sevgi ve eğlence ile yıkıyorlar, bu yüzden onlara etraftaki en iyi koşum takımlarından birini almayı onlara borçluyuz. Yukarıdaki önerilerimiz, yavru köpek, yaşlı, enerjik, tembel, çalışan ve hatta ampute olsun, tüm Corgis'e uygundur.

Corgi'nizin ve sahibi olarak sizin neye ihtiyacı olduğunu anladığınızdan ve hem rahat hem de dayanıklı olacak yüksek kaliteli bir emniyet kemeri seçtiğinizden emin olun. Onu doğru ölçtüğünüzden emin olun ve belirli bir boyuta ihtiyacı olduğunu varsaymayın, aksi takdirde ona doğru şekilde uymama veya onu güvende tutma amacını yerine getirme riskini alırsınız.

Genel olarak, tavsiye ettiğimiz emniyet kemerlerimizden birine bağlı kalırsanız, en iyilerden birini satın aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar