Rottweiler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Rottweiler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Rottweiler, aileleriyle birlikte aptal ve süper tatlı köpeklerdir. Ama aynı zamanda sevdiklerini canları pahasına koruyan sağlam ve kendine güvenen koruyuculardır. Sevgiyle Rotties olarak bilinirler, yaklaşık on yıllık nispeten kısa bir ömre sahiptirler. Ayrıca sağlık sorunlarından paylarına düşen adil paya da yatkındırlar. Bu nedenle, muhteşem Rottie'niz için dikkate alınması gereken önemli bir şey varsa, o da evcil hayvan sigortasıdır.

Ancak yeni müşteriler eklemek isteyen pek çok evcil hayvan sigortası şirketi varken, Rottweiler'ınız için hangisinin en iyi evcil hayvan sigortasını sunduğunu nereden biliyorsunuz? Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için göz önünde bulundurmanız gereken her şeyi ve daha da önemlisi, beklenmedik bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymaları durumunda Rottie'niz için en iyi kapsamı size sunuyoruz.Ayrıca Rottweiler için en iyi sigorta şirketlerinden bazılarını cinse özel sağlık koşulları ve boyutlarına göre seçtik ve gözden geçirdik ve kararınızı kolaylaştırdık. Evcil hayvan sigortası en heyecan verici konu olmayabilir, ancak köpeğinizi mutlu etmek ve mali durumunuzu sağlıklı tutmak istiyorsanız en önemli konulardan biridir. Öyleyse, sevimli Rottie'nize en uygun sağlık sigortasını bulma yolunda sizi alalım.

en aptal köpek ırkları

Bir Bakışta

Embrace Pet Insurance logosu Derecelendirmemiz

En iyi
Etraflı

KucaklamakKucaklamayı ziyaret edin Evcil Hayvanlar En İyi logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
yaşlı köpeklerEvcil Hayvanlar En İyisi

PetsBest'i ziyaret edin Trupanion logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
İkili KoşullarTrupanion

Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi almak ve fiyat teklifi almak için her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerEvcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Arka planda bir köpek için aşı ile şırınga tutan hayvan sağlık profesyoneli el

Evcil hayvanlarını sigortalatmak istemeyen çok az aile var.

göre Liberty Mutual Insurance anketi , Ankete katılanların üçte ikisi, kendilerini finansal zorluğa sokmadan beklenmedik tıbbi faturaları ödeyemeyeceklerini söyledi . Bu, çoğu köpek sahibi için yapılacak sorumlu şeyin sigortaya yatırım yapmak olduğu anlamına gelir.

Size Rottweiler'lar arasındaki bazı yaygın sağlık sorunları ve bunların maliyetleri hakkında bilgi vereceğiz, ancak bazı faturaların 10.000 $ ve ötesine ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Evcil hayvan sigortası, en kötü durumda Rottie'nize bakmanız için size huzur verir ve ailenizi mali sıkıntılardan korur.

Araştırmanızı yapmanız çok önemlidir ve en iyi kapsamı seç bulduğunuz en ucuz veya ilk şirket yerine. Ve tüm sigorta poliçeleri, Rottie soyunda yaygın olan önceden belirlenmiş sağlık sorunlarını kapsamaz. Sonuçta, sigorta köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılamıyorsa, bir kuruş bile etmez! Öyleyse, Rottweiler sahiplerinin dikkate alması gereken en kritik sağlık sorunlarına bir göz atalım.
Ortak Rottweiler Sağlık Sorunları

Şişmiş enfekte göz kapakları ve ağlayan gözleri olan köpek

Tüm köpekler sağlık sorunlarından muzdarip olabilirken, belirli ırklarda belirli koşullar daha yaygındır.

Hangi durumların tıbbi kapsama gerektirebileceğini tahmin edemezsiniz. Rottie soyunda yaygın sağlık sorunlarını araştırarak bilinçli bir karar verebilirsiniz. Rottweiler'ınız için en iyi sigortayı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en yaygın sağlık sorunlarının bir listesi.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Kalça ve dirsek displazisi muhtemelen en büyük cins köpeklerde yaygın sağlık sorunları Rottie dahil. Amerikan Veteriner Cerrahları Koleji (ACVS), şunları belirtir: genetik en önemli faktörü oynuyor eklem displazisi ve diğer eklem problemlerinde. Size iyi kalça ve dirsek puanları sağlayan bir yetiştiriciyle çalıştığınızdan ve aynı zamanda bir kaliteli yatak Rottweiler'ınız ve eklemleri için.

Bazen Rottweiler'ınızı ne kadar iyi korursanız koruyun, yine de eklem displazisi yaşayabilirler. Semptomlar şunları içerir: hareketlilik sorunları, kas israfı, ağrı ve artrit , bunların hepsinin Rottweiler'ınızın yaşam kalitesini düşürmesi muhtemeldir. Köpeğiniz birçok durumda semptomları hafifletmek için düzeltici ameliyat gerektirebilir. Ortalama olabilir kalça başına 3.500 ila 7.000 dolar arasında ve dirsekler için biraz daha az. Köpeğinizin dört uzvunun da düzeltilmesi gerekiyorsa, büyük bir faturaya bakıyorsunuz.Göz Koşulları

Çoğu köpek ırkı birkaç göz rahatsızlığına yatkındır ve kaliteli bir yetiştirici, köpeklerini göz problemleri açısından taramalıdır. Rottie soyunda en sık görülen göz sorunları şunlardır: katarakt, entropion ve ilerleyici retinal atrofi (PRA). İyileştirilmiş hijyen ve ilk etapta göz damlası gibi günlük ilaçlarla birçok göz sorununu yönetebilirsiniz. Daha ileri vakalarda, tam görme kaybını önlemek için bazen ameliyat gerekir.

Tek seferlik bir göz muayenesi ve ortalama antibiyotik damlası 100 dolara mal oluyor , bazen daha çok büyük köpekler gibi. Bununla birlikte, bunun gibi daha küçük veteriner faturaları için, sigortanız, düşülebilir tutarınızı karşılama olasılığı düşük olduğundan devreye girmeyebilir.

Bununla birlikte, ameliyat gerekiyorsa, faturalar genellikle çok daha yüksektir. Örneğin, katarakt tedavisi için ortalama ameliyat maliyeti, Göz başına 2.600 dolar ve 3.800 dolar . Ve her iki gözün de tedavi edilmesi gerekiyorsa, sigortasızsanız daha da yüksek bir tıbbi faturayla karşı karşıya kalırsınız. Göz ameliyatı, görme kaybından dolayı kapsanmasını istediğiniz bir şeydir. yavrularınızın yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürebilir .Kardiyak Endişeler

Rottweiler, büyük köpek ırkları arasında nispeten yaygın olan kalp sorunlarına ve kalp yetmezliğine yatkındır. Rottweiler'da en yaygın iki kalp yetmezliği nedeni: Dilate Kardiyomiyopati (DCM) ve Subaortik Stenoz (SAS). Küçük vakalarda veya erken tespit edilen vakalarda, bunlar bazen kalp sistemini kontrol etmek için günlük ilaçlarla tedavi edilebilir.

Bununla birlikte, birçok durumda kalp yetmezliğini önlemek ve yavrularınızı kurtarmak için ameliyat gerekir. Veya Rottweiler'ınız kalp krizi geçiriyorsa, hayat kurtaran acil ameliyat gerektirebilir . Örneğin, DCM'yi çözmek için yapılan cerrahi, köpeğin boyutuna, hastalığın ciddiyetine ve herhangi bir komplikasyona bağlı olarak 10.000 ila 20.000 ABD Doları arasında değişebilir. Kardiyak koşulların ve acil cerrahinin sigorta sağlayıcınız tarafından karşılandığından emin olmak çok önemlidir.

bir köpeğe hazır olup olmadığını nasıl anlarsın

Kabartmak

Şişkinlik aynı zamanda gastrik dilatasyon-volvulus (GDV) olarak da bilinir ve derin göğüslü büyük köpek ırklarında daha sık görülür ve Rottie'nizi riske atar. Acil tıbbi müdahale gerektiren yaşamı tehdit eden bir sağlık sorunudur. Şişkinlik aniden gelişir, bu nedenle genellikle “acil durumların anası” olarak adlandırılır. o 30 dakika gibi kısa bir sürede ölümcül olabilir ve köpeğin hayatını kurtarmak için acil ameliyat gerektirir. Bu, acil ameliyat kapsamını Rottweiler sigortası için en önemli öncelik haline getirir.

GDV'ye neyin neden olduğu hakkında çok az şey biliniyor, ancak genetik bir şişkinlik öyküsü, günde bir kez beslenmek, hızlı yemek yemek ve egzersize yakın yemek yemek bilinen risk faktörleridir. Hayat kurtaran acil GDV ameliyatı maliyeti olabilir 1.500 ile 7.500 $ arasında , davanın ciddiyetine bağlı olarak. Bu büyük tıbbi fatura, en iyi şekilde bir sigorta sağlayıcısının mali yardımı ile yönetilir.
Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Omzunda köpek taşıyan yetişkin bir adamın yakın plan görüntüsü.

Çoğu sigorta şirketi, bütçenize ve köpeğinizin ihtiyaçlarına uygun çeşitli poliçeler sunar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok sigorta şirketi var ve hepsi en iyisi olduğunu iddia ediyor. Böyle doğru olanı belirlemek için iyi bilgilendirilmiş olmanız gerekir Rottie'niz için.

Kapsamlı seçenekler, köpeğinizin kapsamını ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde uyarlamak için ideal olsa da, seçiminizi karmaşık hale getirebilir. Öyleyse, en iyi kararı vermek için göz önünde bulundurmanız gereken kurallara ve sigorta laflarına bakalım.

Kayıt Kuralları ve Bekleme Süreleri

Çoğu sigorta şirketi var Kayıt kuralları, hangi yaşta başladıkları ve yeni kapsamaya izin vermedikleri dahil . Bazıları yalnızca sekiz hafta sonra kapsama sunar ve bazıları kayıt yaşını 14 yıl olarak sınırlar. Bazı şirketler, bir talepte bulunup bulunmamanıza bakılmaksızın, köpeğiniz yaşlandıkça primleri önemli ölçüde artırır. Veteriner bakımının artan maliyeti nedeniyle bir miktar artış bekleniyor, ancak özellikle daha yeni, daha az deneyimli şirketlerden gelen orantısız artışlara dikkat edin.

Birçok sigorta şirketinin de bir “bekleme süresi” vardır. Bekleme süresi en köpeğinizin üzeri örtülünceye kadar beklemeniz gereken süre ve her şirketin farklı durumlar için farklı bekleme süreleri vardır. Kazalar için tipik bekleme süresi birkaç gündür. Hastalıklar ve rahatsızlıklar için, genellikle daha uzundur. Kapsama, hastalığın türüne ve şirkete bağlı olarak genellikle haftalardan aylara kadar değişir. Bekleme süreleri, sahiplerin yalnızca ihtiyaç duyduklarında kapsama almalarını engeller.

Teminat Türleri ve Primler

Aralarından seçim yapabileceğiniz en yaygın sigorta kapsamı türleri şunlardır:

 • Sadece kaza – Göründüğü gibi, bu teminat yalnızca kazalar içindir – burada hastalık ve hastalık kapsanmaz. Yalnızca kaza kapsamı, bir aracın çarpmasını, zehirlenmeyi veya yabancı cisimleri yutmayı içerebilir.
 • Kaza ve Hastalık – Kaza ve hastalık kapsamı, çoğu kaza ve hastalığı kapsar. Önceden var olan koşulların herhangi bir sigorta kapsamına dahil olmadığını bilmek önemlidir. Kaza ve hastalık sigortası, beklenmedik tıbbi masrafların çoğunu karşıladığı için evcil hayvan sahipleri arasında en popüler seçimdir.
 • Kaza, Hastalık ve Sağlık – Bu ekstra kapsama genellikle “sağlıklı yaşam planı” denir. Kaza ve hastalıkların yanı sıra koruyucu bakım masraflarını da karşıladığı için genellikle en pahalı seçenektir. Önleyici bakım, rutin veteriner kontrollerini, parazit önlemeyi, diş temizliğini, aşıları ve daha fazlasını içerebilir.

Kendiniz ve Rottweiler'ınız için en iyi seçeneği bulmak için yapmanız gerekenler: Ne tür bir plana ihtiyacınız olduğunu ve bütçeniz dahilinde nelerin mevcut olduğunu düşünün . Çoğu şirket kaza ve hastalık sigortası sunar, ancak hepsi yalnızca kaza veya ekstra sağlık planı sunmaz. Ek olarak, bazı şirketler yukarıda ana hatları verilen her bir sigorta türü için farklı düzeylerde teminatlar da sunar (örnek: altın, gümüş ve bronz – bunların hepsini dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz gerekir).

Rottweiler'ınızın kapsanması için ödediğiniz ücretlere, genellikle aylık veya yıllık olarak ödenen 'primler' denir. bu Kuzey Amerika Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Derneği için 2020'deki ortalama aylık primin bir kaza ve hastalık poliçesi 49,51 dolardı . Nispeten belirlenmiş bir aylık veya yıllık gider için bütçeleme, genellikle büyük ve beklenmedik faturalardan daha yönetilebilir.

Muafiyetler ve Talep Limitleri

'İndirilebilir' olan zorunda olduğun miktar poliçenin kapsamı başlamadan önce ödeme yapın . Sigorta şirketi, siz muafiyet tutarını tatmin edene kadar herhangi bir tazminat talebiniz için size geri ödeme yapmayacaktır. Çoğu şirket, muafiyeti yıllık olarak mı yoksa olay başına mı karşılamanız gerektiğini şart koşar. Tipik olarak, prim maliyetleriniz ne kadar yüksekse, düşülebilir tutarınız o kadar düşük olur. Ancak bu her zaman böyle değildir, bu nedenle sizin için en iyi olanı bulmak çok önemlidir.

Talep limitleri, Rottweiler'ınız için teminat seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktördür. Bir sigortacı size çeşitli şekillerde geri ödedikleri limiti sınırlayın . Bu, takvim yılı başına, olay başına veya köpeğinizin ömrü boyunca bir sınır içerebilir. Poliçenizin talep limitine ulaşıldığında, tüm ek tıbbi masraflardan siz sorumlusunuz. Neye ihtiyacınız olabileceğine karar vermek için talep sınırlarını yukarıdaki genel Rottie sağlık sorunlarının maliyetiyle karşılaştırın. Ancak unutmayın, bu tür beklenmedik durumlar için gerçekten plan yapmak son derece zordur.

İstisnalar

İstisnalar Sigorta kapsamına girmeyen senaryo ve durumlar , herhangi bir sigorta poliçesinin bir diğer önemli yönü. Örneğin, bir politika kalça displazisini veya kalp sorunlarını hariç tutuyorsa, büyük köpeğiniz için en iyi seçim olmayabilir. Poliçe belgelerinizde belirtilen istisnaları bulabilirsiniz. Yeni kapsama kaydolmadan önce neyin dahil olup olmadığını anlamak çok önemlidir.

melez köpek ırkları

Optimal Planı Kim Sunar?

Yukarıdakilerin hepsini göz önünde bulundurarak, ABD'deki Rottweiler için en iyi kapsamı bulmak için evcil hayvan sigortası pazarını araştırdık. İşte en iyi Rottie sigorta seçimlerimiz:

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

Kucaklamak

Embrace Pet Insurance logosu
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa, prim yılda 50 ABD doları azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan koşulları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışçı terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Bizim Rotties için önde gelen sigorta seçimi Embrace ve birçok nedenden dolayı onları en iyi kazananımız olarak seçtik. İlk olarak, kalça ve dirsek displazisi, kardiyomiyopati ve katarakt gibi birçok ırka özgü, kalıtsal, doğuştan ve kronik durumu kapsar. Embrace ayrıca acil ve planlı ameliyatlar dahil olmak üzere GDV sorunları için de kapsama alanı sunar.

Embrace, birkaç sigorta şirketinden biridir. önceden var olan bazı koşulların adil bir değerlendirmesini sunar eğer kriterlerini karşılıyorsa. Embrace ayrıca davranış sorunları, teşhis testleri ve reçeteli ilaçlar için teminat sunar ve ayrıca, uzun bir süre için bir talepte bulunmazsanız, paradan tasarruf etmek için mükemmel bir yol olan kaybolan bir muafiyet sağlar.

Yaşlı Köpekler İçin En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • Kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kazaya yönelik bir plan sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

İkili Koşullar İçin En İyisi (Patella Luxation dahil)

Trupanion

Trupanion logosu
 • İkili istisnası olmayan tek şirketlerden biri
 • Hak talepleri Trupanion Express ile 5 dakikadan daha kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Diğer seçenekler

figür

Figo Pet Insurance logosu
 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Her yıl 50$'a kadar azalan indirilebilir düşüşler, poliçe sahibi 0$ olana kadar talepte bulunmaz
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili endişeleri ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı tazminat ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti derecelendirmeleri
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahipleri veya kiracılar sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Kafasında koruyucu koni olan büyük yaralı köpek barınak veya veteriner hastanesinin zemininde yatıyor.

Sigorta kapsamında tasarruf etmenin birkaç yolu vardır.

Her küçük parça yardımcı olur, bu yüzden burada biraz para biriktirmenin birkaç yolu vardır:

İndirilebilirliği Arttırın

Sorumlu olduğunuz ön ödeme tutarı olan indirilebilir tutarı artırarak genellikle aylık veya yıllık priminizi azaltabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce, dava açmanız gerektiğinde artan tutarı ödeyebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Yıllık Öde

Çoğu sigorta şirketi, müşterilerine iki şekilde prim ödeme imkanı sunar: aylık veya yıllık. Aylık ödemeyi seçerseniz, bazı şirketler nominal bir 'işlem ücreti' talep edebilir. Ancak, primi yıllık bir defaya mahsus olarak öderseniz, çoğu şirket ekstra bir ücret talep etmez, bu da biraz para biriktirmenizi sağlar.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Bazı sigorta şirketleri, birkaç evcil hayvan için kendileriyle poliçe alırsanız, çoklu evcil hayvan indirimi sunar. Şirketinizin koşullarını karşılıyorsanız, çoklu evcil hayvan indirimlerinde %10'a varan oranda tasarruf edebilirsiniz. Özel ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için her bir evcil hayvan için bireysel kapsamı uyarlamanın çok önemli olduğunu unutmayın.


Son düşünceler

Tüm köpekler gibi, Rottweiler, özellikle potansiyel tıbbi harcamaları göz önüne alındığında, sahip olmak için pahalı evcil hayvanlar olabilir. Rottie'niz için sigorta kapsamına yatırım yapmak genellikle akıllıcadır çünkü beklenmedik tıbbi faturalarla karşılaştığınızda desteklenmenizi sağlar. Geleceği asla tahmin edemeseniz de, kendiniz ve Rottweiler'ınız için mümkün olan en iyi kapsamı sağlamanın yukarıda sıralanan birçok yolu vardır.

Farkın ayrıntılarda olduğunu unutmayın, bu nedenle noktalı çizgiyi imzalamadan önce ince baskıyı okuduğunuzdan emin olun. Bir önceki Rottie evcil hayvanınız için seçtiğinizle aynı olmayabilir, bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak her zaman Rottweiler'ınız için en iyi seçeneği seçin. Hala emin olmadığınız bir şey varsa, netlik için sigorta şirketiyle veya bağımsız bilgi için veterinerinizle konuşmanız çok önemlidir.

Yorumlar