Wirehaired Pointing Griffon Irk Bilgileri: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Wirehaired Pointing Griffon Irk Bilgileri: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Wirehaired Pointing Griffon, sevgiyle kısaca Griffon veya Griff olarak bilinen , popülerlik söz konusu olduğunda biraz daha nadir olan sevimli ama nispeten nadir bir köpektir. Cinsin nereden geldiği konusunda hala devam eden tartışmalar var.

Ama kesin olarak bildiğimiz şey, onun en iyi gundoglardan biri köpek krallığında ve aynı zamanda komik bir aile hayvanı. Görünüşüyle ​​(özellikle o kaş ve sakalıyla) dikkat çekici olsa da her aileye yakışmıyor.grifonlar gerçekten aktif bir insan paketine ihtiyacım var aktif maceralarında onlara katılacak dört ayaklı bir arkadaş arıyorlar. Ayrıca, bu adamlardan birini evinize davet etmeden önce bilmeniz gereken birkaç tuhaflığı daha var. Öyleyse, sen ve Griffon'un uygun bir eşleşme olup olmadığını öğrenelim.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık35-70 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik20-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 Yaş
  • renk simgesiRenklerKestane, Gri, Kahverengi, Beyaz, Turuncu, Roan
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Bir Tarlada Pis Köpek

Bu Avrupa ırkı bir av köpeği olarak yetiştirildi.Wirehaired Pointing Griffon, seçkin kırsal beyefendi görünümüne rağmen nispeten yeni bir türdür. 19. yüzyılda, anakara Avrupa'nın sporcuları, av maceralarında kendilerine yardımcı olacak gundoglar yaratma konusunda büyüklerdi. Ama onlar çok yönlü bir gundog aradı kim karada harika ve suda eşit derecede yetenekli olurdu.Eduard Korthals adında bir Hollandalı, hali vakti yerinde bir bankacının oğluydu. Ve bu adam Griff'in yaratılmasından sorumlu. Birkaç mantıklı üreme denemesinden sonra, sonunda bu akıllı köpek tasarımı için köpek şablonunu buldu. Korthals olduğundan şüpheleniliyor. Otterhound ve çeşitli Setters, Spaniel ve Pointer'ları kullandı karışımda.

Korthals, iş için Avrupa'yı, yani Almanya, Fransa ve Hollanda'yı dolaştı. Ancak Griffon cinsinin kesinleştiği yerin Fransa olduğu söyleniyor. Pek çok köpek tarihçisi ve partizanın ağzındaki soru şudur: bu adam bir Fransız mı yoksa Hollandalı mı ? Kimse kesin olarak söyleyemez, bu yüzden çitin üzerine oturacağız ve bir Avrupa ırkıyla gideceğiz.griff Pointer ırkları gibi karayı işaret edebilir ama birçok Retriever gibi suda geri çekilir. Ayrıca onu özellikle güçlü bir yüzücü yapan perdeli ayakları vardı. Çok yönlülüğü nedeniyle hızla popüler oldu ve Avrupa'daki avcıların sıkı bir favorisi oldu. Ayrıca Avrupa köpek gösterilerinde gösterilmek için hızlıydı.

İlk Griff'in Amerika'ya ne zaman geldiği bilinmiyor. Ancak American Kennel Club (AKC) tarafından tanınan ilk Griffon 1887'deydi. kendini Amerika'nın 60. ve 70. en popüler köpeği arasında bulur , 197 ırktan. Tüm zamanların en ünlü Grifonlarından biri Monaco'nun evcil hayvanı Odin'in Prens Rainer III'üydü. Prens Rainer vefat ettiğinde, Odin cenaze töreninde merhum efendisinin tabutunu takip etti. Tatlı ve sonuna kadar sadık!

Mizaç

Açık Havada Oturan Mutlu Pis Köpek

Bu köpekler son derece enerjik ve çok eğlenceli!Wirehaired Pointing Griffon'un mizacıyla ilgili en belirgin şey şudur: o enerji dolu bir spor köpeği . Bu onu yoğun bir köpek karakteri yapar, ancak tüm aile için tonlarca eğlencelidir. O da genellikle 'üstün bir silah köpeği' olarak tanımlanır, bu yüzden aradığınız buysa, bu adamdan daha iyisini yapamazsınız.

Ciddi bir av köpeği olmasına rağmen, fantastik mizah anlayışı . İlginç köpek komedyeni ve dışa dönük tarafıyla ailesini mutlu bir şekilde eğlendirecek ve onların da biraz salak yanları var. O çok zeki bir yavrudur ve ona öğretmek istediğiniz yeni numaraları çabucak öğrenecektir. Birçok sahip, mizah anlayışlarının onları türe geri döndürmelerini sağladığını söylüyor.

İnsanlarla olan yakın bağları aile yuvasına dönüşür ve en sevdikleri insanlarla yakın bir bağ kurmak . Birlikte ava çıkarlarsa, özellikle efendisiyle yakın olacaktır. İnsanlarıyla birlikte yaşarlar ve evde yalnız bırakılmayı her zaman takdir etmezler. Bu yavruyu, gün boyu çalışan bir aile yerine evde oturan bir aile ile mutlu etmek.

İnsan sevgisi de onları gerçekten sevecen yapar. Tüm enerjilerini tükettilerse, akşamı kanepeye sarılarak geçirmek için mutlu bir şekilde yerleşirler. Onlar aile dostu köpekler ve her yaştan çocuklar için harika köpek kardeşleri olurlar. Ayrıca diğer köpeklerin arkadaşlığını da severler ve başka bir köpeğin yanında avlandıklarında görmek şaşırtıcıdır.Onlar harika bekçiler yap , çünkü çok havlarlar. Ancak insanlara olan sevgileri ve bazen hassas doğaları, harika bekçi köpekleri yapmadıkları anlamına gelir. Ayrıca, onlara havlamayı bıraktıklarında, yabancılara karşı arkadaş canlısı ve sosyal bir yapıya sahiptirler. Bazı Griffon sahipleri yabancıların yanında gergin olabileceklerini söyleseler de. Ancak bunun eğitimle çok ilgisi var.

Boyut ve Görünüm

Kahverengi Benekli Gri Köpek Suda Duruyor

Wirehaired Pointing Griffon'lar pis bir görünüme sahiptir.

Griffonlar bir orta ila büyük boy köpek ırkı . Erkekler genellikle 50 ila 70 pound ağırlığındadır ve pençeden omuza 22 ila 24 inç arasındadır. Dişiler tipik olarak daha küçüktür ve 35 ila 50 pound arasındadır ve 20 ila 22 inç arasındadırlar. Boylarına göre dengeli ve orantılı köpeklerdir.

Griff'lerin bir genel kirli görünüm tüylü paltoları, gür kaşları ve etkileyici köpek sakalları sayesinde. Güçlü, güçlü görünen sportif uzuvlara sahip kare şeklinde bir kafaları vardır. Griffon'ların ayrıca her zaman uyanık bir izlenim veren büyük ve arkadaş canlısı gözleri vardır. Tam uçuştayken zarif bir kedi gibi hareket ederler.Griff'inizi gösteri yüzüğünde göstermek istiyorsanız, cins standardı . Bazı ödenekler yapılacaktır, ancak her zaman değil. Sadece bir evcil hayvan köpeği arayanlar için, onlar standartla mükemmel bir şekilde uyumlu olmak zorunda değilsiniz . Görünüşlerinin evdeki harika kişilikleri üzerinde neredeyse hiçbir etkisi yoktur.

Ceket ve Renkler

Bir Tarlada Kahverengi Kirli Köpek

Bu cinsin ceketi çeşitli toprak tonlarında gelir.

Griffon'un ceketi en ayırt edici özelliğidir. Onlar bir çift ​​kaplamalı cins genel olarak düzensiz bir görünüme sahip. Dış kürkleri düz ve sırımlıdır, ancak asla kıvırcık veya yünlü değildir. Saçlarının uzunluğu orta uzunluktadır. Bu sırımsı doku onları elementlerden korur ve daha sonra bahsedeceğimiz dökülen saçlara tutunur. Astarları iyi ama kalın.Onların gür kaşlar ve sakal, astarlarının bir uzantısıdır , onları yumuşak ve stil sahibi yapıyor! Yüzlerinin ve bacaklarının etrafındaki kıllar, vücutlarındaki kıllardan çok daha yumuşaktır ve bu çok daha kalındır. Griff'inizi gösteri yüzüğünde göstermek istiyorsanız, yalnızca kulaklarının etrafındaki, başının üst kısmındaki, yanaklarındaki ve ayaklarındaki tüylerin soyulmasına izin verilir. Diğer her şey doğal tutulmalıdır.

Çevrimiçi birçok kaynak Griffon'un hipoalerjenik bir ırktır , Bu doğru değil. AKC'ye (Amerika'nın önde gelen köpek sicili) hipoalerjenik bir cins olarak kayıtlı değiller. Bunun yerine, onlar düşük shedder ve düşen astar, kirli ceketin içine sıkışır. Bu, hafif köpek alerjisi olan kişilerde onları daha kolay hale getirebilir, ancak buna güvenmemelisiniz.

En çok arzu edilen Griff ceket rengi kahverengi veya kestane işaretli çelik grisi . Diğer ceket renkleri arasında roan, beyaz, turuncu bulunur. Bazı Griffler tamamen kahverengi, beyaz, siyah veya beyaz ve turuncu bir ceket giyecek. Bu renkler, gösteri halkasında daha az arzu edilir veya diskalifiye edilebilir. sahip olmaları da mümkündür. ceketleri boyunca lekeler . Ama yine de, kişiliklerini etkilemez veya onları bizim gözümüzde daha az Griff yapmaz.

Egzersiz Gereksinimleri

Açık havada çalışan kahverengi ve gri köpek

Bu enerjik köpeklerin her gün en az 60 dakika egzersiz yapması gerekir.Griffon, yüksek enerjili bir köpektir. günde en az bir saat yoğun egzersize ihtiyacı var . Ama vaktiniz varsa kolayca birkaç saatliğine gidebilirler. Unutmayın, bunlar köpek köpekleri, kucak köpekleri değil. Yoğun bir egzersiz ihtiyaçları vardır ve bu yavruya sadece aktif aileler uyacaktır. Bu yüzden lütfen ona yağmurda ya da güneşte garanti verdiğinden emin ol.

Aksi takdirde, çabucak elinizde mutsuz bir köpek bulacaksınız. Yıkıcı, gürültülü ve asi olacaklar ve bu kesinlikle mutsuz bir aileye yol açacak. Ama arayanlar aktif ve eğlenceli bir köpek bu cinste bir bestie bulacaktır. Egzersiz rutinleri hafta boyunca eğlenceli, zorlu ve çeşitli olmalıdır. Griff'e göre orman veya kır yürüyüşleri en iyi türdür.

Ancak egzersiz ihtiyaçları sadece burada bitmiyor. Ayrıca gün boyunca evde bol miktarda zihinsel uyarıma ihtiyaçları vardır. Bu adam bir kova köpek oyuncağına ve çiğnemelerine erişmesi gerekecek . Kovalayabileceği ve ailesiyle etkileşime geçebileceği oyuncaklar, bahçe eğlencesi için idealdir. Ve çiğneme oyuncakları tek başına oyun oynamak, endişeli veya sinirli enerjiden kurtulmak ve diş sağlığı için harikadır.

grifon yüksek bir av sürüşü var . Bir sincap kovalıyorlarsa, çağrıldıklarında geri gelmeyebilirler! Neyse ki, nispeten itaatkardırlar ve yüksek av sürüşlerine sahip diğer spor köpeklerine göre sahiplerine geri dönme olasılıkları daha yüksektir. Bu nedenle, onların geri çağrılması üzerinde gerçekten çalışmanız veya onları güvenli bir alanda çalıştırmanız gerekir. Köpeğinizi her zaman yolların veya diğer tehlikeli dikkat dağıtıcı şeylerin etrafında bir tasma üzerinde tutun.

Yaşam koşulları

Köpek yatağında yatan kahverengi ve gri köpek

Griffonlar, etrafta koşacak alanı olduğu sürece hemen hemen her ortamda yaşayabilir!

Muhtemelen zaten topladığınız gibi, Griffon süper uyarlanabilir bir köpektir. abilir herhangi bir aile evinde yaşamak . Açık bahçeye erişimi olan daha büyük evleri tercih ederlerdi. Ancak iyi egzersiz yaptıkları ve bol bol çiş molası verdikleri sürece bir apartman dairesinde yaşayabilirler. Tek büyük isteği, ailesinin günün büyük bir bölümünde ona eşlik edebilmesidir.

Bir arka bahçeye erişebilecek kadar şanslılarsa, güvenlik altına alınmalıdır. Bu adamlar sadece bahçelerine giren her şeyi kovalamakla kalmayacak, aynı zamanda onları dışarı atacaklar. Gittiklerini fark etmeden önce kendilerini bir sonraki mahallede bulacaklar. Ve oldukça yükseğe zıplayabilirler , bu yüzden yüksek çitlere ve kapılara yatırım yaptığınızdan emin olun!

Griffon, dengeli bir yapıya sahip, arkadaş canlısı bir köpektir, yani her yaştan çocukla yaşayabilir . Ancak herhangi bir köpek ırkında olduğu gibi, çocuklarınıza köpeklerin etrafında nasıl hareket edeceklerini nasıl öğreteceğinizden emin olun ve onların alanlarına saygılı olun. Aynı zamanda çok evcil hayvanlı evlerde de başarılı olurlar ve başka bir köpeğin şirketini takdir ederler.

Eğitim

Açık Havada Koklayan Kirli Kahverengi Köpek

Bu yavrular, erken başladığınız sürece oldukça eğitilebilir.

Bir Griffon'u eğitmek nispeten basit bir iştir çünkü o süper zeki, memnun etmeye istekli ve itaatkar . Ancak bu, eğitimi atlayabileceğiniz anlamına gelmez! Kibar ve hoş bir yetişkine dönüşmesi için ona hâlâ dünyanın yolunun gösterilmesi gerekiyor. Bu, onu aktif ama eğitilebilir bir köpek arayan ilk kez köpek sahipleri için uygun hale getirir.

Köpeklerin kurallara ihtiyacı vardır ve Griff de bir istisna değildir. İlk günden itibaren kuralların belirlenmesi eğitimi çok daha sorunsuz bir süreç haline getirecektir. Griffon ile kullanılacak en iyi köpek eğitim yöntemi, pozitif pekiştirme eğitim yöntemidir. Yavru köpeğiniz büyük olasılıkla kovalamak, sizden övgü almak ve ara sıra nefis ikramlar için oyuncaklar tarafından motive edilecektir.

En iyilerinden biri köpek eğitiminin önemli yönleri sosyalleşmedir . Kaliteli bir yetiştiriciyle çalışmak, bu eğitimin birkaç hafta içinde yerine getirilmesini sağlayacaktır. Ve köpeğinizi eve getirdiğinizde çalışmaya devam etmek sizin işiniz olacak. Onları mümkün olduğunca çok sayıda köpek, hayvan, insan ve yeni deneyimle karıştırın. Bakım rejimlerini unutmamak!

Griff için başka bir eğitim önerisi: hatırlama eğitimi . Bu eğitim olmadan, yüksek av sürüşü kesinlikle komutlarınızı geçersiz kılacaktır. Köpeğinizin tasmasını serbest bırakmak için, kendisinin ve başkalarının güvenliği için size geri döneceğinden emin olmalısınız. Ama bazı Griffler, ne kadar uğraşırsanız uğraşın, bunu asla kavrayamazlar. Bu adamlar için bir uzun eğitim tasması enerjilerini yakmaları için onlara biraz özgürlük sağlayacaktır.

Sağlık

Ormanda Oturan Pis Mutlu Köpek

Wirehaired Pointing Griffon 15 yıla kadar yaşayabilir.

grifonlar nispeten sağlıklı köpekler 12 ila 15 yıllık bir beklenen ömrü ile. Ancak tüm köpek ırkları gibi, sağlık sorunlarının adil payına sahip olmaya eğilimlidir. Birçoğu genetik olarak aktarılır. Bu, bu belirli sağlık sorunlarını tarayan saygın bir yetiştiriciyle çalışmak için başka bir nedendir. Düzenli sağlık kontrolleri, en kaliteli beslenme ve günlük egzersiz, köpeğinizi sağlıklı tutmanın en iyi ve en kolay yollarından bazılarıdır.

Aşağıda listeledik önde gelen sağlık sorunları Griffon cinsinde bulunur. Bazı Griffonlar bunların hiçbirinden, bazılarından veya hepsinden muzdarip olabilir ve bazıları tamamen başka endişelerden muzdarip olacaktır. Ancak bu köpeğin sağlığı hakkında araştırma yapmaya başlamak için harika bir yer. Öyleyse, bilinmesi gereken ana iki koşula bir göz atalım. Bu iki duruma ek olarak, bazı yetiştiriciler ayrıca kardiyak ve tiroid sorunları için tarama yapacaktır.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Kalça ve dirsek displazisi, köpekler aleminde en yaygın iskelet problemleri arasındadır ve çoğu köpek ırkının bunun için taranması gerekir. Her iki displazi endişesi de olabilir ebeveynlerden miras kalan zayıf kalçalar ve dirseklerle. Veya iskelet yavruyken çok hızlı büyüdüğünde ortaya çıkabilir. Griff'inizin hareketlilik sorunları yaşadığını, acı çekiyor gibi göründüğünü veya oturmak, ayakta durmak ve tırmanmak için mücadele ettiğini fark ederseniz, bu eklem displazisinin başlangıcı olabilir.

Göz Koşulları

Göz rahatsızlıkları da birçok köpek ırkında yaygındır. Griffon soyundaki en yaygın göz sorunu ilerleyici retinal atrofi (PRA). Bu retinanın dejeneratif bir hastalığıdır. Ve zamanla, tam görme kaybına neden olabilir. Yavrunuz ışığa duyarlı hale gelirse, bir şeylere çarpmaya başlarsa veya gözlerini normalden daha fazla ovuyorsa, görüşünü kontrol ettirmenin zamanı gelmiştir.

Beslenme

Açık havada nefes nefese kalan pis kahverengi köpek

Bu enerjik cins, yaşına uygun yüksek kaliteli mama taneleri yemelidir.

Griffonlar genellikle tüketir her gün 2 ila 2 ½ fincan yemek . Bunlar en az iki farklı öğüne bölünmelidir. Günlük yiyecek ödenekleri, yaşları, ağırlıkları ve aktivite seviyeleri dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Pooch'unuzu aşırı beslemekten kaçınmak için, her zaman ambalajın üzerinde bulunan besleme yönergelerini izleyin.

Griff'inizi beslemek önemlidir. yaşa uygun mama tanesi yaşam evresindeki beslenme ihtiyaçlarını karşılayan Büyümelerine yardımcı olmak için belirli besinlere ihtiyaç duydukları için bu özellikle yavruluk döneminde önemlidir. Ayrıca, büyümelerini sabitleyerek kalça ve dirsek displazisi olasılığını da azaltabilir. Ayrıca, mümkün olduğunca sağlıklı ve beslenmiş kalmalarını sağlamak için onları yüksek kaliteli yiyeceklerle beslemek de önemlidir.

Griff'inizi bir silah köpeği olarak çalıştırıyorsanız ve uzun saatler çalışıyorsanız, bir performans kibble düşünmeli . Sporları için yakıt almalarını sağlamak için daha yüksek seviyelerde optimize edilmiş protein ve yağlara sahiptirler ve kasları kendilerini onarma gücüne sahiptir.

tımar

Mor Arka Planlı Kirli Kahverengi Köpek Profili

Wirehaired Pointing Griffon'ların çok kolay bakım ihtiyaçları vardır.

Bir Griffon'un bakımı nispeten basittir. Sert, sırım gibi ceketleri olmalı haftada bir ila iki kez tarandı İçine sıkışan ölü tüyleri ve kalıntıları temizlemek için. Çok fazla tüy döktüklerini düşünmeyebilirsiniz, ancak onları tımar ettiğinizde kısa süre sonra paltolarına ne kadar saç takıldığını göreceksiniz. Tüylü yapısı nedeniyle tüyleri paslanmaya eğilimlidir. Herhangi bir karışıklık fark ederseniz, önce parmaklarınızla düzeltmeye çalışın ve dolaşıklık açıcı sprey de kullanın.

Griffler sadece her üç ayda bir banyo yapmak . Onları çok sık yıkarsanız, tüylerinin bakımını yapan doğal tüy yağlarına zarar verirsiniz. Ayrıca, tel dokuları kaybolacak ve yumuşak olacak ve Griff'e hiç benzemeyecek. Griff'iniz maceralarında kirlenirse, onu şampuan kullanmadan yıkayın veya kiri ve kokuları gidermek için köpek ıslak mendilleri kullanın. Kuru şampuan da köpek kokularının giderilmesine yardımcı olabilir.

Griffon'un dişlerini fırçalamalısın periodontal hastalıkları önlemek için haftada iki ila üç kez ve nefesini taze tut. Banyo sırasında veya yüzme sırasında kulaklarının mümkün olduğunca kuru tutulması gerekir. Sudan çıktıklarında, silkelemedikleri fazla suyu emmek için kulaklarının etrafını kurulayın. Kulaklarını haftada bir enfeksiyon veya kötü koku belirtileri açısından kontrol edin ve kulağı bir köpek kulak temizleme solüsyonuyla temizleyin (kulak kanalına herhangi bir şey sokmayın).

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Pis Gri Mama Köpek Yavrusu ile

Safkan bir Wirehaired Pointing Griffon köpek yavrusu için 1.000 $ veya daha fazla harcamayı bekleyin.

Wirehaired İşaret Griffon bir nispeten nadir köpek ırkı Amerikada. Bu, yaşadığınız yere bağlı olarak, birlikte çalışmak konusunda rahat hissedeceğiniz kaliteli bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeniz gerekebileceği anlamına gelir. Çalıştığınız herhangi bir yetiştiriciyi kapsamlı bir şekilde araştırmanız gerekir, ancak aramaya başlamak için harika bir yer, AKC'nin Wirehaired Pointing Griffon yetiştirme sayfası .

Sorumlu yetiştiriciler, yalnızca sağlık kontrolleri için tarama yaparak en sağlıklı köpekleri yetiştirecektir. Buna karşılık, bu onların mümkün olan en sağlıklı yavruları üretmelerinin muhtemel olduğu anlamına gelir. Bir yetiştiriciyle tanışırken, her zaman kalça ve dirsek puanlarının yanı sıra oftalmolog muayenelerinin sonuçlarını isteyin. Sen yavrularla şahsen tanışmalı , en az bir ebeveyni ile evlerinde. Yetiştiriciler, Griff yavruları için neden harika bir uyum sağlayacağınızı düşündüğünüzü sormak için bilgili ve istekli olacaklar.

Bir Griffon yavrusu için ortalama başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 1.000 $ . Yavruların bu fiyattan daha ucuza satıldığını görürseniz, onların gerçekten saygın veya sorumlu bir yetiştirici olup olmadığını sorgulamanız gerekir. Yavru değirmenleri ve düşük kaliteli yetiştiriciler, yavrularını iyi yetiştiricilerden daha düşük fiyatlandırıyor. Ve genellikle hasta ve sosyalleşmemiş yavrular üretirler, bu yüzden ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınmanız gerekir.

Bir Griffon yavrusuna bakmanın 15 yıl veya daha uzun sürebilecek devam eden maliyetleri de var! Bir köpeği hayatınıza kabul etmeden önce, onlar için bütçe için süper önemli . Bir yavru olarak ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri satın almak maliyetli olabilir. Neyse ki, nispeten sağlıklı bir orta köpek ırkı olarak, muhtemelen bakımı en pahalı köpek olmayacaklardır.

Kurtarma ve Barınaklar

Mavi Gözlü İki Gri Köpek Yavrusu

Bir yetiştirici için alışveriş yapmadan önce yeniden evlendirme organizasyonlarına bakmalısınız.

Bir barınaktan Wirehaired Pointing Griffon'u kurtarmakla daha çok ilgileniyorsanız, birkaç seçenek var. Alışveriş yapmak yerine benimsemek herkes için en iyi seçenek değil, ama yapılması inanılmaz bir şey! Sadece Griff'in nispeten nadir bir köpek ırkı olduğunu unutmayın, bu nedenle hemen evlat edinmeye hazır biri olmayabilir. Ama unutmayın, iyi şeyler bekleyenlere gelir!

senin için dışarı çık yerel kurtarma barınakları ve herhangi bir yerleşik Griff hakkında personelle konuşun. Orada yoksa, yakındaki barınaklarda bir tane biliyor olabilirler. Alternatif olarak, Amerikan Wirehaired İşaret Griffon Derneği evlat edinme için gelen Griff'leri kurtarmakla ilgili bir bilgi sayfası var. Web siteleri, Griff ile ilgili diğer yararlı bilgilerle doludur.

Aile Hayvanları Olarak

 • Griffon, orta ila büyük boy bir köpeğe çok uyarlanabilir.
 • Günlük 60 ila 120 dakika arasında egzersiz yapmaları gerekir.
 • Çok sevecen ve sevecen köpeklerdir ve yakın bağlar kurmak için hızlıdırlar.
 • Griffonlar havlayan köpeklerdir ve onları harika bekçi köpekleri yapar.
 • Ayrıca çok arkadaş canlısıdırlar ve yabancılara çabucak ısınırlar.
 • Wirehaired Griffonlar memnun etmeye hevesli ve zeki
 • Bu onları eğitilebilir ve itaatkar evcil hayvanlar yapar.
 • Her yaştan çocuklarla yaşayabilirler ve diğer hayvanlarla da yaşayabilirler.
 • Griffonlar, günün çoğunda insanlarıyla birlikte olmayı tercih ederler.
 • Ne yazık ki, birkaç saat sonra kendilerini yalnız hissetmeye başlayacaklar.
 • Saha dışında komik ve aptal bir mizah anlayışları var ve çok eğlenceliler.
 • Griffonlar harika silah köpekleri olurlar ve suya atlamayı severler.
 • Diğer köpekler kadar tüy dökmezler.
 • Bu, onları çok sayıda köpek kılı en büyük hayranı olmayanlar için uygun hale getirir.

Son düşünceler

Wirehaired İşaret Griffon bir nispeten nadir ama özel köpek ırkı . Onunla sokakta yürürken kesinlikle yabancıların dikkatini çekeceksiniz. Şık yüz kılları ve dağınık paltolarıyla benzersiz görünüyorlar. Ayrıca, aile evinde onları sevimli kılan ve sahada birlikte çalışmak için harika bir eğlence sağlayan sevimli kişilikleri vardır. Bu adamlar üstün silah köpekleri olarak tanımlanıyor çünkü tam olarak öyleler!

Ama öğrendiğin gibi, onlar da her aile için en iyi cins değil . Çalışkan, enerjik ve bakımı yoğun köpeklerdir. Ve her ailenin onlarla yaşayacak zamanı veya sabrı yoktur. Onlara sevgi dolu bir yuva sunabilir ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirseniz, bu güzel yavruda bir bestie bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar