En İyi Fransız Bulldog Kuşakları: Fransızınızı Şımartmak

En İyi Fransız Bulldog Kuşakları: Fransızınızı Şımartmak

Her köpek benzersizdir, ancak konu ekipman ve hatta ödül olduğunda Fransız buldozerleri daha da fazladır. Frenchie'niz yalnızca ticari marka bulldog görünümüne değil, aynı zamanda parlak bir kişiliğe ve özellikle Fransız Bulldog'unuz için en iyi koşum takımını bulurken bazı benzersiz zorluklara yatkınlığa sahiptir. Onlar oldukça farklı İngiliz bulldog ve daha küçük boyları daha küçük bir koşum takımı gerektirir senden daha İngiliz buldozerini .

Fransızlar, Boston teriyerlerine benzer boyuttadır ve genellikle aynı cinsle karıştırılır . Sadece benzer boyutlarda olmaları, kayışların birbiriyle değiştirilebileceği anlamına gelmez. Boston terrierinin çekmesi daha olasıyken, Fransız Bulldog'un koşum takımıyla yürürken yönetimi biraz daha kolay olabilir.balkabağı sokak köpeğini yandı

Aşağıda, Fransız Bulldoglar için en sevdiğimiz koşum takımlarımıza hızlı bir genel bakış göreceksiniz ve bunun altında, neden listemizi oluşturduğu da dahil olmak üzere her bir ürün üzerinde çok daha ayrıntılı bilgi vereceğiz. Yavru köpeğinizle alışveriş yaparken ve ona bakarken dikkate almanız gereken birçok husus vardır.

Bir Bakışta: En Sevilen Fransız Bulldog Kuşaklarımız

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Alıcı Rehberi

Aşağıdaki alıcı kılavuzunda, Frenchie'nize en uygun koşum takımını bulmak için her kategoriye dalacağız. Bugün piyasada çeşitli farklı seçenekler var, bu nedenle Fransız buldozeriniz için en iyi koşum takımını bulmak için ihtiyaçlarınız için tüm farklı markaları analiz etmek isteyeceksiniz.

Zor kazandığınız parayı boşa harcamadan önce dalmanız gereken bazı ayrıntılar var ve bu, bazı köpekler tasma takmaktan çıktıkça ilk etapta koşum takımına gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını tartmayı da içeriyor. Ağır çektirmeler için çekmesiz seçeneklerinizin tümüne bakmak iyi bir fikirdir köpeğini giydirmek için .

Fransız buldozerlerinin benzersiz kişilikleri ve ihtiyaçları vardır ve onları bir koşum takımı için yerleştirmenin de özel hususları vardır. Bir Fransız buldozer için neden bir koşum takımının tercih edildiğini merak edebilirsiniz - özellikle de yavrunuzu henüz eve getirmediyseniz.Herhangi bir köpek türünde olduğu gibi, bir yavru köpek veya olgun bir köpek sahiplenmeden önce araştırmanızı yapmanız çok önemlidir ve Fransız buldozerlerinin özel dikkat gerektiren belirli özellikleri vardır.

Dayanıklılık ve Malzeme Türü

Yavru köpekler (ve birçok yaşlı köpek de) çiğneme eğilimindedir, bu nedenle daha sağlam malzemeler kullanmak, köpeğinizin koşum takımının önemli bir süre dayanmasını sağlar. File kayışlar tüylü arkadaşınızın serin kalmasına yardımcı olabilir (ve aynı zamanda sevimli görünürler), ancak yavru köpeğinizin çiğnemesi gerektiğinde ağ çok dayanıklı değildir.

Tabii ki, olgun köpeğiniz ayakkabılarınızı çiğnemeye veya başka herhangi bir şeye ilgi duymuyorsa, örgü tarzı bir koşum takımı tercih ederek kurtulabilirsiniz. Anahtar, köpeğinizi ve alışkanlıklarını bilmektir.Boyut Ayarı

Köpeğiniz tıknaz ancak kompakt bir cins olduğu için, ayarlanabilir bir koşum takımı idealdir. Orta veya büyük gibi mevcut bedenler arasından seçim yapmanız gerekebilir, ancak ayarlanabilir kayışlar kayışların uyumunu kişiselleştirmeye ve köpeğinizi rahat tutmaya yardımcı olabilir.

Zorlanmadan Kaçınma

Geleneksel bir tasmada, köpeğiniz tasmasını çekerken nefes almak için hırıltılı veya nefessiz kalabilir. Başka herhangi bir cins için, köpeğin çekmemeyi öğrenmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz - ancak Fransız buldozerleri için kısa burunları zaten önemli nefes alma zorlukları anlamına gelir.

Çözüm, Fransız buldozeriniz için özgürce nefes almalarına izin veren ve göğüslerine veya boğazlarına aşırı baskı veya baskı uygulamayan bir koşum takımı bulmaktır. Eşit basınç dağılımı ve hafif malzemeler, kedinizin koşum takımını takarken rahat etmesi için idealdir.

Kullanım kolaylığı

Birden çok kayış, tokalar ve konektörlere sahip karmaşık bir taşıma askısının her gün kullanılması göz korkutucu olabilir. Ayrıca, yürüyüşe çıkma zamanı geldiğinde köpeğiniz heyecanlanırsa, onu tasmaya takmak için fazladan zaman harcayabilirsiniz.Özellikle heyecanlı köpekler için, kolayca devam eden adım atan tipte bir koşum takımı bulmak çok daha kolaydır. Ayarlanabilirlik faydalıdır, ancak çok fazla seçenek sadece yürüyüşe hazırlanmanın zor olduğu anlamına gelir.

Ek özellikler

Fransız buldozerinizin tasması için diğer yararlı özellikler arasında geceleri yürürken daha iyi görünürlük sağlayan yansıtıcı paneller, arabada köpek emniyet kemeri olarak ikiye katlanan çift işlevli emniyet kemerleri ve hatta köpek atık torbaları için tutuculara sahip emniyet kemerleri bulunur.

Eğitim kayışları da bulldogunuzun göğsündeki baskıyı azaltmaya yardımcı olabilecek bir seçenektir, çünkü çekmeden kaynaklanan baskıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar. Günlük kullanımda, varsa hangi ek özelliklerin sizin ve köpeğiniz için önemli olduğunu düşünün ve buna göre alışveriş yapın.

Neden Bir Kablo Demetine İhtiyacınız Var?

Birçok Fransız ev köpekleri kadar mutludur ve bu tür, açık havada çok fazla egzersiz gerektirmez. Bu nedenle, birçok evcil hayvan sahibi bir tasma veya koşum takımından tamamen vazgeçebilir. Özellikle evcil hayvanınızın zaten bir mikroçipi tanımlama kimlik etiketli bir tasma veya koşum takımı için bir neden göremeyebilirsiniz.Bununla birlikte, bazı Fransız buldozer sahipleri, köpeklerinin cilt hassasiyetleri nedeniyle mikro yongadan kaçınabilir. Bazı evcil hayvanlar mikroçiplemeden sonra enjeksiyon bölgesinde tahriş veya bölgede bir yumru gibi sağlık sorunları geliştirir. Ve evcil hayvanınızın bir mikroçipi olsa bile, şehirde dolaşmak için yerel yasalara uymak için bir tür tasma kullanmanız gerekecektir.

Çoğu şehirde köpekler tasmalı olmalıdır, ancak bu yasaların uygulanması söz konusu olduğunda biraz esneklik vardır. Birkaç yerde eyalet çapında tasma yasaları vardır ; bir kodun kitaplarda olup olmadığı genellikle yerel belediye düzeyine bağlıdır. Güvenli tarafta olmak için, bulldog'unuzu kullanmak akıllıca bir fikirdir.

Ayrıca, tüylü arkadaşınız egzersize pek aldırış etmese bile, cins kilo problemlerine karşı hassastır, bu nedenle düzenli yürüyüşler bu sorunları önlemeye yardımcı olabilir. Kısa bir yürüyüş ya da arka bahçede sadece bir getirme oyunu, bulldog'unuzu iyi durumda tutmak için yeterli olmalıdır - sadece ikramlara da dikkat edin!Yaka ve Kablo Demeti

Köpeğinizin nefes alma problemlerine karşı genetik bir eğilimi olduğundan, tasmalardan kaçınmak mantıklıdır. Tasma bir şeye takılırsa veya çok sıkı olursa (özellikle köpeğiniz büyüdükçe), yavru köpeğinizin hava yolunu daraltabilir.

Bir kayış, köpeğinizin sadece boyundan çok vücut bölgesini kaplar ve tasmasını güvenli bir şekilde takılı tutar. Bir güvenlik senaryosuna gelince, ister Fransızınızı korkutan büyük bir köpek olsun, ister yavrularınız suya çok yaklaşıyor (Fransız buldozerleri yüzemez), bir koşum takımı ve tasma takmak, aksi takdirde tehlikeli acil durumları önlemeye yardımcı olabilir.

Fitment Zorlukları

Bir Fransız buldozer hiçbir şekilde büyük bir köpek değildir, ancak yavru köpeğinizin koşum takımına uyması zor olabilir. Buldoglar önden ağır olduğundan, göğüsleri sınıflarındaki diğer birçok köpekten daha büyüktür - en azından ağırlık ve boy söz konusu olduğunda.

Özellikle büyümekte olan bir yavru köpeğiniz varsa, sorunlara uyan en iyi çözümün ayarlanabilir bir kayış olduğunu unutmayın.Fransız Buldozerleri İçin Favori Kuşamlarımız

Fransızınız için doğru olanı bulmak biraz araştırma gerektirir. Bu harika küçük yavrular çok eşsiz bir cinstir ve onları ne koyacağınız konusunda dikkatli olmalısınız çünkü onlara şans verirseniz çekmeyi severler!

Aşağıdaki liste hiçbir şekilde her şeyi kapsamasa da, Fransızcanız için favorilerimizi oldukça iyi bir şekilde ele aldık. Aşağıda en sevdiğimiz koşum takımlarına derinlemesine bir göz atacak ve yavrularınızın taktığı andan itibaren onlardan keyif alacağından emin olacaksınız.


Eagloo Çekmesiz Köpek Koşum Takımı

Eagloo Dog Harness Çekme Yok, Yürüyen Hayvan ...
 • En Uygun Bedeninizi Bulun: Büyük beden Göğüs Çevresi 17-34…
 • Çekme Yok Tasarımı ve Daha İyi Kontrol: 2…
 • Daha Güvenli ve Daha Rahat: Yansıtıcı ile naylon dokuma…
 • Giymesi ve Ayarlaması Kolay: Bu, çekmesiz köpek koşum takımı ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Eagloo'nun koşum takımı rahat bir göğüs paneline ve bir tasma takmak için hem ön hem de arka halkalara sahiptir. Çekme gerektirmeyen özellikler için arka halkayı kullanın, kayışları rahatlık için ayarlayın ve yürümeye hazırsınız. Yansıtıcı dokuma malzemeler görünürlük sağlamaya yardımcı olur ve ağ, köpeğinizi serin tutmak için nefes alabilir.

Çoklu renk seçenekleri (ve boyutları), nerede yürürseniz yürüyün herkesin yavrularınızı görmesini sağlar. Emniyet kemerinin arkasındaki tutacak acil durumlarda yardımcı olur, ancak aynı zamanda araç emniyet kemerinizi araba yolculuklarında geçirmek için bir döngü görevi görür.

Kalın kayışlar (iki kayış boyunca dört ayar noktasıyla), köpeğinizin boyutları arasında olsa bile kayışı sabit tutmaya yardımcı olur. Esnek boyutlandırma, ön ağır buldozerinizin de özel bir oturuşa sahip olabileceği anlamına gelir. Neyin nereye gittiğini anlamak için de mücadele yoktur. Yalnızca iki toka ve ayrıca hızlı açılan tokalar çıkarmayı kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Severiz Süngerimsi astar, yavrularınızı rahat ettirmeye yardımcı olur. Çekmesiz halka eki, Köpeğinizin göğsünde çekilmeyi önler. Emniyet kemeri bağlantısının Arka kolu da köpeğiniz üzerinde kontrolü sağlamak için kullanışlıdır. İki kayış ayarlanabilir ve özelleştirilebilir.


EcoBark Max Konfor ve Kontrol Köpek Kemeri

Classic Dog Harness Yenilikçi Mesh Çekme Yok ...
 • BOYUT: XS Köpek Koşum Takımı, Çay Fincanı için EcoBark Mesh Pembe Köpek Koşum Takımı ...
 • ÇEKMEZ VE BOĞULMA YOK: Yumuşak, nazik, nefes alabilen çift ...
 • ÇEVRE DOSTU - Güçlü Ultra Dolgulu Yelekler Geri Dönüşümlü Kayışlar içerir ...
 • GÜVENLİK STANDARDI: Yelek Koşumumuz, köpek ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

EcoBark'ın köpek koşum takımı, özellikle büyümekte olan bir yavru köpeğiniz varsa, bütçeye en uygun seçeneklerden biridir! Eğlenceli baskılar ve birden fazla boyut seçeneği her yavruya uyar ve hafif yastıklı yelek, ciltte sürtünme ve nefes alma sorunlarını önler.

Boyutlandırma biraz alışılmadık bir işlemdir, bu nedenle, yavru köpeğinize en uygun seçeneğin hangisi olduğunu belirlemek için dikkatlice okumalısınız. Ayarlanabilir olmadığı için boyun ölçümü en önemlisidir. Çevresi tek bir kayışla ayarlanır, böylece bu, köpeğinizi ölçerken ikinci bir husustur. Köpeğinizin kayışından kaymayacağından emin olmak için boyut kurallarına dikkat edin.

Rahat uyum, EcoBark kayışını, hevesli çiğnemeyen yavru köpekler için ideal bir seçenek haline getirir. Hafif tasarımıyla, yavru köpekler fazladan yığın olmadan yürümeye alışabilir ve kendi başına fazladan ağırlık taşıyan daha büyük köpekler için tüy kadar hafiftir.

Severiz Bu yastıklı koşum takımı rahattır ve köpeğinizi boğmayacaktır. Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır ve çevre dostudur, bu da atıkları azaltmasına olanak tanır. Soluk borusuna dayanmaz ve bu, hava yolunu daraltmasını önlemeye yardımcı olur.


RUFFWEAR Günlük Koşum Takımı

RUFFWEAR - Ön Menzil, Her Gün Çekme Yok…
 • KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR BİR KOLAYLIK İLE GÜNLÜK KABLOSU: Ön Menzil ...
 • YASTIKLI GÖĞÜS VE GÖBEK PANELİ: Ön Menzil dolgulu ...
 • GÜVENLİ KİRİŞ BAĞLANTI NOKTALARI: Ön Menzil iki güvenli ...
 • YANSITICI TRİM VE KİMLİK CEP: Ön Menzil özellikleri ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

İki kayış bağlantı noktası, RUFFWEAR çekmesiz koşum takımı ile köpeğinizi nasıl gezdireceğiniz konusunda esneklik sağlar. Ön döngü, yavru köpeğinizin ayakta kalmasına yardımcı olurken, arka döngü, çekmeyen köpekler için idealdir.

Dört ayar noktası, köpeğinizin kayış uyumunu özelleştirmenize olanak tanır ve bu kayış, diğerlerinden daha ağır ve daha dayanıklı bir seçenektir. Yerleşik kimlik cebi, önemli kimlik bilgilerini elinizin altında tutmak için mükemmel bir eklentidir ve küçük köpekler için koşum takımlarında nadirdir.

Bir sapın olmaması, RUFFWEAR ile ilgili tek şikayetimdir, ancak çoğu Fransız buldozer için bu küçük bir şikayet, çünkü kişilikleri nispeten rahattır. Dayanıklı yapı ve kimlik cebi öne çıkan özelliklerdir ve bu koşum takımının en iyiler listemizde bir yer edinmesini sağlar.

Severiz Göğüs dolgusu rahatlık sağlar ve sürtünmeyi önler. Güçlendirilmiş ancak hafif dokuma, gün boyu rahattır. Her yapıdaki köpekleri barındıracak dört ayar noktası mükemmel bir avantajdır. Yansıtıcı süsleme, köpeğinizin görünür kalmasına yardımcı olur ve bir etiket cebi, köpeğinizin sahibi olarak sizinle ilgili önemli bilgileri kaybetmesini önler.


Macera Köpek Koşumuna Başlayın

Maceraya Başlayın, Kolay Açılır ve Kapatılır…
 • EN İYİ MACERA KÖPEK ASKISI - Köpek yelek koşum takımı aktif ...
 • YÜKSEK AYARLANABİLİR VE KOLAY AÇMA VE KAPATMA - Ekstra uzun kayışlar ...
 • AĞIR HİZMET VE EKSTRA DAYANIKLI - Güçlü askeri sınıftan yapılmıştır ...
 • GÜVENLİ ÇEKMEYEN EĞİTİME İZİN VERİR - Sırt tasmasının konumu…
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Rahat dolgu, Embark'ın Adventure koşum takımında sürtünmeyi önler, bu da köpeğinizin rahatsızlığına neden olmadan bolca maceraya dayanabileceği anlamına gelir. Güçlendirilmiş dikişler ve yüksek kaliteli naylon iplik sayesinde, koşum, daha ince ağ seçeneklerinden farklı olarak dayak atabilir.

Köpeğiniz ciddi bir maceracıysa, istismarlarınız gece yürüyüşleri veya koşular içeriyorsa ekstra bir güvenlik katmanı eklemenize yardımcı olan koşum takımının dayanıklılığını ve yansıtıcı düzeltmeyi takdir edeceksiniz. Tasarım basittir, ancak iki kayış arasındaki altı inçlik bir ayar, yavru köpeğiniz ne kadar büyük olursa olsun iyi bir uyum sağlar.

Yavru köpekler bu kayışlara tam olarak uymayabilir, ancak en küçük boyut, koşum takımının uyacağı en küçük boyun çevresi olarak 15 inç önerdiğinden. Daha büyük köpekler, arka ataşmanın yanı sıra çekme veya baskı ile başa çıkmayan ön D halkasının dayanıklılığı için de bir risk oluşturabilir.

Sapın güvenlik ve verimlilik için yerleşik olmasını ve askeri sınıf naylon ipliğin zaman içinde (çekerken bile) dayanıklılık sağladığını seviyoruz. Emniyet kemeri altı inç'e kadar ayarlanarak büyüyen köpekler için mükemmel bir uyum sağlar. Yansıtıcı malzeme gece görüşüne yardımcı olur.


Gooby Comfort X Head-In Harness

Gooby Dog Harness - Kırmızı, Orta - Rahat X…
 • KÜÇÜK KÖPEKLER İÇİN KÖPEK DONANIMLARI - Gooby’nin Comfort X Donanımı…
 • PATENTLİ ŞOKSUZ X ÇERÇEVESİ - Comfort X Kablo Demeti, ...
 • HAFİF AĞIRLIK - Polyester file vücut ısısını serin tutar ...
 • NOT: Doğru bedeni seçerken, ölçmenizi öneririz ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Hala büyümekte olan daha küçük Fransız buldozerleri veya yavru köpekler için Gooby’nin Comfort X koşum takımı nazik ve rahat bir seçenektir. 30 pound'un altındaki köpekler için ideal olan emniyet kemeri, köpeğinizin göğsünde soluk borusu eksik olan ve göğüs basıncını önleyen bir X işareti oluşturan boğulmasız bir modeldir.

Polyester file süper hafiftir ve nefes alabilirdir ve tasarımı diğer kayış seçenekleri kadar güvenli olmasa da Gooby’nin rahat koşum takımı itaatkâr yürüyüşçü köpekler için mükemmeldir. Tek bir kayış ayarı, takıp çıkarmayı kolaylaştırır ve arkadaki D halkası güvenli tasma bağlantıları sağlar.

Severiz Bu koşum, halihazırda tasma ile yürüyen köpekler için hafif ve naziktir. Yetişkin köpeklerden yavru köpekler için çok yönlüdür ve basit tasarım tokası, giymeyi ve çıkarmayı kolaylaştırır. Yürüyüşlerde iyi performans gösteren, çekmeyen ve heyecanlı olmayan bir köpeğiniz varsa, Gooby'nin Comfort X koşum takımı, maceralarınız için düşük profilli mükemmel bir uyum sağlar.


Sıkça Sorulan Sorular

Köpeğinizi Sevin'de, insanların köpeklerini hangi koşum takımıyla donatması gerektiği konusunda sürekli olarak sorular alıyoruz. Her birini yanıtlamak için elimizden gelenin en iyisini yapsak da, Fransız buldozerleri hakkında sık sorulan sorulardan bazıları ve onları görme eğiliminde olduğumuz koşum takımlarıyla donatmak.

S: Yaygın Fransız bulldog sağlık sorunları nelerdir ve bir koşum takımı onları etkileyebilir mi?

A: American Kennel Club'a göre, yaygın Fransız bulldog sağlık sorunları solunum sorunları, cilt alerjileri, otoimmün cilt hastalıkları, kalça sorunları ve hatta kalp sorunlarını içerir. Fransızlar da anesteziye duyarlı olabilir, bu nedenle görünüşte küçük prosedürlerden geçmek köpeğiniz için bir sağlık tehlikesi oluşturabilir.

Bu komplikasyonların potansiyelini bilerek, köpeğinize çok sıkı veya başka şekilde kısıtlayıcı seçeneklerden kaçınarak, koşum takımına dikkatlice uymanız mantıklıdır.

S: Fransız Bulldogları Ne Kadar Ağırdır?

Y: Yavru köpeğiniz için bir koşum takımı satın alıyorsanız, büyüdükçe tasmalarında ve kayışlarında bol miktarda aşınma ve yıpranma bekleyebileceğinizi unutmayın! Fransız buldozerleri, yetişkin olarak 20 ila 28 pound ağırlığında nispeten küçük köpekler olmalarına rağmen, sağlamdırlar ve sersem olabilirler.

S: Frenchie'min Hangi Kablo Demeti Boyutuna İhtiyacı Var?

C: İdeal olarak, bir satın alma işlemi yapmadan önce Fransız buldozerinizi koşum takımı için ölçmelisiniz. Ancak bir yavru köpeğin eve götürmesini bekliyorsanız veya köpeğinizin evlat edinmesi henüz kesinleşmemişse, bazen bilinçli bir tahminde bulunmanız gerekir.

Evcil hayvan mağazaları Fransız buldozerleri için orta boy bir koşum takımı önermektedir , 18 ila 29 inçlik bir çevreye göre. Aynı zamanda, boyut parametreleri, bir besiyerinin 55 libreye kadar olan köpeklere uyması gerektiğini not eder, bu muhtemelen yavru ağırlığının iki katından fazladır.

S: Fransız Bulldog'um Koşum Takımını Her Zaman Tutmalı mı?

Y: Köpeğinizin kişiliğine ve koşum takımının rahatlığına bağlıdır! Bazı köpekler, herhangi bir süre bir koşum takımı veya tasma taktıktan sonra cilt tahrişi belirtileri gösterecek ve Fransız buldozerleri zaten cilt sorunlarına karşı hassastır.

Ancak köpeğiniz mikroçipli değilse ve dışarıda yalnız zaman geçirme eğilimindeyse, yavrularınızın güvenliğini sağlamanın en iyi yolu, yavru köpeğinizle ilgili tanımlayıcı bilgileri içeren bir koşum takımı tutmaktır. Tersine, köpeğiniz içeride kalma eğilimindeyse ve kapı açıkken koşmuyorsa, veterinere yürüyüşler veya geziler dışında bir koşuma ihtiyacınız olmayabilir.

S: Fransız Bulldoglarının Eğitilmesi Zor mu?

C: Yavru veya olgun bir köpeğiniz olsun, eğitim evcil hayvan sahipleri için her zaman bir endişe konusudur. Frenchie'nizin ilk koşum takımı için alışveriş yapıyorsanız, onlara tanıtma konusunda endişelenmeniz anlaşılır bir durumdur.

Neyse ki, Fransız buldozerleri genellikle olumlu pekiştirmeye iyi yanıt verir. Kişilikleri, tasma eğitimine coşkuyla yaklaşırsanız (ve birkaç ödül!), Köpeğinizin muhtemelen hızlı bir şekilde öğreneceği anlamına gelir! Elbette, çekmesiz bir kayış, köpeğinizin tasma yürüyüşünün kurallarını öğrenirken rahat etmesini sağladığı için eğitime de yardımcı olur.

Alman çoban kaniş karışımı

S: Bir Fransız Bulldog Yaka veya Koşum Takmalı mı?

C: Bu kişisel bir seçimdir. Bununla birlikte, özellikle yavrularınız çekmeyi seviyorsa, tasmalar hava akışını önleyebileceğinden, bir koşum takımının fransızınızın daha iyi nefes almasını sağlayacağına inanıyoruz. Bir koşum takımı daha güvenli bir seçenektir ve yavrularınızın uzun yürüyüşlerde sorun yaşamamasını sağlar.

Son düşünceler

Fransız buldozerinizle macera zamanı geldiğinde, sağlıklarına rahatlık ve dikkat çok önemlidir. Aynı zamanda, güvenlik en önemli konudur: Köpeğinizin rahat olmasını ve aynı zamanda kontrolünüz altında olmasını istersiniz. Bu tür için tasma çoğu zaman bir seçenek olmadığından, yavrularınızı güvende tutmak için dayanıklı ve çok yönlü bir koşuma ihtiyacınız vardır.

Dayanıklılık ve özellikler açısından Embark Adventure Dog Harness'i tercih ediyorum. Tasarımı sağlamdır ve çiğneme ve çevresel etkilere karşı dayanıklıdır, ayrıca dışarıda dolaşırken sürtünmeyi önleyen dolgu vardır. Tutamak ayrıca, arabadayken yavrularınızın güvenliğini artırdığı için yararlı bir özelliktir - sadece emniyet kemerini geçirin ve köpeğiniz yolculuğunuz sırasında çok daha güvenli.

Yorumlar