İngilizce Bulldog Irk Bilgisi: Kişilik Özellikleri, Mizaç ve Daha Fazlası

İngilizce Bulldog Irk Bilgisi: Kişilik Özellikleri, Mizaç ve Daha Fazlası

Bulldog, dünyadaki en kolay tanınan ırklardan biridir! Çömelmesi, sağlam çerçevesi ve kırışık, çene gibi yüzüyle bu yavrular kesinlikle köpek parkında fark edilmeyecekler. Bu nedenle, American Kennel Club'a göre buldokların aile hayvanları olarak son derece popüler olması ve 193 ırk arasında dördüncü sırada yer alması şaşırtıcı değildir. AKC, cinsi, spor yapmayan grup .

Oldukça az bakım gerektiren köpeklerdir, sadece makul miktarda tımar ve egzersiz gerektirirler. Bu, nazik, tatlı, insan odaklı bir eğilimle birlikte bulldog'u harika bir aile hayvanı yapar. Bu yazıda, geçmişine, karakterine ve ırkı etkileyebilecek sağlık sorunlarına bir göz atmak da dahil olmak üzere cins hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz.Peki, bulldog sizin için ideal dört ayaklı arkadaş mı? Hadi bulalım!

Tarih

Bulldogların ilk kez 13 yaşında ortaya çıktığı düşünülüyor.inci yüzyıl İngiltere'si, özellikle boğa güreşi 'sporu' için. Bu köpekler muhtemelen modern akrabalarından çok daha büyük ve ağırdı ve büyük olasılıkla savaşmak için yetiştirildikleri için daha agresif bir mizaçları vardı.1835'te boğa güreşi yasaklandı. Bununla birlikte, bulldog, kumarhanelerin gölgeli, yeraltı dünyasında o zamanlar meydana gelen çukur köpeği dövüş etkinliklerinde kullanılmaya devam etti. Mükemmel dövüş köpeğini üretmek için, kumarbazlar orijinal bulldog'u çeşitli teriyerlerle geçti ve bu da daha hafif, daha küçük, boğa güreşi ve çukur boğa güreşi gibi daha küçük ırkların ortaya çıkmasına neden oldu.

1886'da cins, bugün bildiğimiz türe çok daha çok benziyordu. Bu köpekler daha küçük, daha tatlı huylu ve daha yumuşaktı ve hızla evcil hayvan olarak ailelerin favorisi haline geldi. Kilise tarzı yüz hatlarına sahip buldozer, çarpıcılığı sayesinde İngiltere'nin ulusal sembolü olarak kabul edildi. Winston Churchill'e benzerlik , İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere Başbakanı.

merrick vs mavi bufalo

ABD'deki Gölet boyunca, bulldog, Yale Üniversitesi de dahil olmak üzere birçok spor takımının maskotu oldu. Birinci Dünya Savaşı sırasında, inatçı bulldog, ABD Deniz Piyadeleri'nin maskotu oldu ve bugün hala bu onuru elinde tutuyor. Hepsini biliyor muydun Deniz buldozerleri, Chesty olarak adlandırılır. ?Bugün, çoğu bulldog, aile hayvanları olarak sessiz bir hayatın tadını çıkarıyor. Ancak, bazı istisnalar vardır. Rudy bu video klipte kanıtlıyor !

Sağlık

Bulldoglar karakter dolu görünebilir, ancak konformasyonları, cinsi birçok sağlık sorununa yatkın hale getirebilir.

Diğer düz yüzlü ırklar gibi buldozerler de şu şekilde sınıflandırılır: brakisefali köpekler. Brachycephalic köpeklerin üst solunum yollarının daralması, özellikle sıcak havalarda veya egzersiz sırasında sıklıkla nefes alma zorluklarına neden olur ve buldozerler de horlama ve enfiye etme eğilimindedir.Bulldoglarda yaygın olan diğer sağlık sorunları şunlardır:

 • Eklem yaralanmaları
 • Artrit
 • Deri enfeksiyonları
 • Kiraz gözü, ters göz kapakları, kuru göz ve katarakt
 • Cilt alerjileri
 • Mesane taşları
 • Mide torsiyonu

Ağırlıkları ve düz yüzleri nedeniyle, buldozerler sıcak çarpmasına inanılmaz derecede duyarlıdır. Bu nedenle, yazların tipik olarak çok sıcak veya nemli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, sizin için uygun bir evcil hayvan olmayacaktır.

Bazı bulldoglar flyball ve çeviklik gibi aktivitelerde başarılı bir şekilde rekabet etseler de, çoğu sadece makul miktarda egzersiz alır. Bulldog'unuzu fazla beslememeye özen göstermeniz şartıyla sorun değil. Obezite, bu yavrular için bir problem olabilir, çünkü fazla kilolu olmak sadece sağlık sorunlarını şiddetlendirmeye hizmet eder.

Egzersiz yapmak

Bulldogların çok fazla egzersize ihtiyacı yoktur. Bir oyundan zevk alıyorlar ve flyball ve çeviklik gibi sporlarda çok başarılı olanlar var. Bununla birlikte, ortalama bir bulldog hız için üretilmemiştir ve her gün birkaç kez parkta sakin bir gezinti ve belki de bahçenizde hafif bir oyun ile oldukça memnun olacaktır.Eğitim

Bu inatçı cins zekidir, ancak eğitilmesi zor olabilir. daha kolay numaralarla bile . Bunun nedeni, bu yavruların komutları yerine getirmek yerine kendileri için düşünmeyi tercih etmeleridir! Bununla birlikte, erken sosyalleşme ve itaat derslerine katılmak, bulldog yavru köpeğinizin diğer türler kadar saygılı ve nazik bir şekilde büyümesini sağlayabilir. Bulldog gibi inatçı küçük bir adamın kötü alışkanlıklarla sonuçlanmak .

Bulldog'unuzu yürümesi için eğitmeyi planlıyorsanız koşum takımı ile , bu yavrular çekmeyi çok sevdikleri için çok erken yaşta başlamalısınız.

Boyut ve Yaşam Koşulları

Bir erkek bulldog, 50 pound ağırlığında büyüyebilir. Dişiler yaklaşık 40 kilo ile biraz daha hafiftir. Her iki cinsiyet de omuzda yaklaşık 14 ila 15 inç uzunluğunda olacak şekilde büyür. Ailenizin daha küçük bir köpeğe ihtiyacı olacağını düşünüyorsanız, bir Fransız Bulldog'a bakmayı düşünün, çünkü boyutları daha küçük İngiliz Bulldog ile karşılaştırıldığında.

Dışarıda bir kulübede yaşamaktan mutlu olacak bir köpek istiyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekir. Bulldog, sıcak havaya karşı çok toleranssızdır ve hızlı bir şekilde aşırı ısınabilir, bu da ölümcül olabilir. Bulldog'unuz evinizin içinde yaşamalı ve sıcak hava geldiğinde klimayı da açmanız gerekecek.Bahçenizde bir yüzme havuzunuz veya göletiniz varsa, bulldog'unuzu ondan uzak tuttuğunuzdan emin olun. Buldoglar, kocaman kafaları, sağlam gövdeleri ve kısa bacakları sayesinde çok zayıf yüzücülerdir, bu da köpeğin kafasını suyun üzerinde tutmasını son derece zorlaştırır.

Beslenme

Bulldoglar herhangi bir kaliteli köpek maması aşırı beslenmemeleri şartıyla. Bulldog'unuzu ne kadar beslemeniz gerektiğini görmek için ürün etiketindeki üreticinin yönergelerini izleyin. Herhangi bir şüpheniz varsa, veterinerinizden iri köpek dostunuz için en iyi diyet hakkında tavsiye isteyin.

Ceket Rengi ve Tipi

Fazla tüy dökmeyen kısa bir paltoları var. Ayrıca tüm İngiliz Bulldog'larının bir benekli ceket , birçok farklı renkte. Bulldogları, aşağıdakiler dahil çeşitli renklerde bulabilirsiniz: • Beyaz
 • Brindle
 • Piebald (siyah beyaz)
 • Katı açık kahverengi
 • Sabit kırmızı

Bakım

Bulldog, çok fazla diş fırçalamaya ihtiyaç duymayan, az bakım gerektiren bir türdür. Haftada birkaç kez yumuşak kıllı bir fırçayla nazikçe gezmek, bulldogunuzun tüylerinin parlak ve iyi durumda kalması için yeterli olacaktır. Köpeğinizi biraz daha sık fırçalamanız gerektiğinde ilkbahar ve sonbaharda tüy dökülmesi artar.

Bulldoglar genellikle çok 'köpek' kokmazlar, bu nedenle köpeğinizi çok sık yıkamanıza gerek kalmaz.

Bulldog'unuzun bakım rejiminin en önemli kısmı kırışık yüzünün bakımıdır. Bulldog'unuzun kırışıklıklarını yumuşak, nemli bir bezle ideal olarak her gün, ancak haftada en az iki kez temizlemeniz gerekir. Temizledikten sonra kırışıklıkları nazikçe kuruladığınızdan emin olun. Deri kıvrımları arasındaki nemli alanlar, enfeksiyona neden olabilecek bakteriler için mükemmel bir üreme alanı oluşturur.

Evcil Hayvanlar gibi

Peki, bulldog sizin için mükemmel bir aile hayvanı olur mu? • Dost canlısı ve uyumludurlar, insanlarla, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler.
 • Fazla havlamazlar.
 • Bulldogların çok fazla egzersize ihtiyacı yoktur. Uzun yürüyüşleri seven açık hava bir aileyseniz, bir bulldog yaşam tarzınıza uymaz.
 • Eğitmek için inatçı olabileceğinden, bulldog'unuzu itaat derslerine götürmek için zaman harcamanız gerekecek.
 • Bulldoglar sıcağa tahammül etmez. Yazların sıcak ve nemli olduğu ılık bir bölgede yaşıyorsanız, bir bulldog sizin için doğru evcil hayvan değildir.
 • Bulldog, cesur ve verimli bir bekçi köpeği yapar.
 • Bir bulldog, bir apartman dairesinde veya sınırlı bir dış alana sahip küçük bir evde başarılı olacaktır.
 • Hırıltı ve horlama eğilimindedirler. Ve onlar da salya akıtıyor!
 • Bulldogların çok fazla fırçalamaya ihtiyacı yoktur, ancak cilt enfeksiyonlarını önlemek için kırışıklıklarını temizlemek için zaman harcamalısınız.
 • Nispeten kısa ömürleri vardır ve sağlık sorunları yaşama eğilimindedirler.

Bulldog, aileniz için mükemmel bir evcil hayvan gibi geliyor mu?

Harika! Şimdi, nereden bir köpek yavrusu alabileceğinizi öğrenelim.

Yavru Köpek Satın Almak

İyi yetiştirilmiş bir bulldog yavrusu arayışınızda iyi bir başlangıç ​​noktası, American Kennel Club web sitesi bu bağlantıda . Burada, ABD'nin çoğu bölgesinde lisanslı, saygın yetiştiricilerin bir listesini bulacaksınız.

Ayrıca, Bulldog Club of America web sitesi iyi bulldog yetiştiricilerinin detayları için. Tamamen gösteri halkasında değil, çeviklik derslerinde ve benzerlerinde biraz spor soyuna sahip ebeveynlerden yetiştirilmiş köpekleri aramak iyi bir ipucu.

Yetiştiriciye, yavru köpeğin ebeveynlerini ve kardeşlerini görüp göremediğinizi sorun. Bu size yavruların büyüdüklerinde nasıl bir mizaca sahip olacağı konusunda iyi bir fikir verecektir. Yetiştirici ayrıca, yavru köpeğinizin sağlıklı olacağından ve doğuştan kusurlardan arınmış olacağından emin olmanız için size üreme köpeklerinin sağlık tarama sertifikalarını göstermeye istekli olmalıdır.

Bulldog yavrularının maliyeti, yaşadığınız yer, yavru köpeğin cinsiyeti ve ödüllü bir soydan gelip gelmediği gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda, bulldog yavruları 1.500 dolardan 5.000 dolara çıkıyor. Vaov!

Yavru köpekler neden çok pahalı ?

Bulldog'un fiziksel yapısı sayesinde doğal olarak doğum yapmak anne köpek için zor ve tehlikelidir. Bu nedenle bulldog yavruları sezaryen ile doğarlar. Bu, yetiştiriciler için büyük veteriner faturaları anlamına gelir ve bu maliyetin bir kısmı, sahip olacaklara aktarılır. Ayrıca, çok sayıda doğuştan gelen sağlık sorunları nedeniyle, yetiştirici birçok sağlık testi ve tarama prosedürünün masraflarını üstlenmek zorundadır.

Genel bir kural olarak, reklamı 1.500 dolardan az olan bir bulldog yavrusu görürseniz, uzaklaşın. Ucuz yavru köpekler genellikle köpek değirmenlerinden gelir.

bir köpeğe sahip olmanın maliyeti nedir

Puppy Mills

Öyleyse, ne yavru değirmeni ?

Daha önce köpek değirmenlerini hiç duymadıysanız, bilmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. asla birinden bir köpek yavrusu al.

Yavru değirmenler, ürettikleri yavru köpekler için çok düşük fiyatlar talep ederek müşterileri cezbetmektedir. Dikkatsiz köpek sahipleri daha sonra büyük olasılıkla hasta olan ve neredeyse kesinlikle sağlık taraması yapılmamış ebeveynlerden doğmuş olacak bir köpek yavrusu satın almaya kandırılır. Ne yazık ki, yavru değirmenlerden satın alınan birçok köpek yavrusu, yeni evlerine geldikten sonra bir hafta içinde ölüyor.

Yavru değirmenler, olabildiğince hızlı ve ucuza mümkün olduğunca çok yavru köpek üretmek için var. Genellikle köpekler korkunç koşullarda çıplak kafeslerde tutulur ve üreme makinesi olarak kullanılır.

Her zaman size köpek kulübelerini gezdirmeye ve sizi yavrularının ebeveynleriyle tanıştırmaya hazırlanan lisanslı bir yetiştiriciden bir bulldog yavrusu satın alın. Yetiştirici, yavruyu evinize getirmeyi teklif ederse veya yavru için para takas etmek için sizinle bir yerde buluşmak isterse, alarm zilleri hemen çalmalıdır!

Kurtarmalar

Ne yazık ki, birçok istenmeyen buldozer var ve bulldog karışımları ABD'deki kurtarma merkezlerinde ve sığınaklarda ve yetişkin bir köpeği almaktan memnunsanız, buralar yeni en iyi arkadaşınızı bulmak için harika bir yer olabilir.

Ülkenin dört bir yanında bulunan kurtarma merkezleri vardır ve aramaya başlamak ve bazı değerli bağlantılar kurmak için mükemmel bir yer. Bulldog Club of America Rescue Network . Ayrıca kontrol edin Petfinder.com çevrimiçi bulldog arayabileceğiniz bir yer.

Bir kurtarma merkezinden bir köpeği yeniden barındırdığınızda, yardım kuruluşunun işletme giderlerine yardımcı olmak için bağış yapmanız gerekecektir. Ayrıca, barınakların ve kurtarma yardım kuruluşlarının çoğu, onlardan bir köpek almanıza izin vermeden önce uygunluğunu kontrol etmek için evinizi ziyaret etmekte ısrar edecektir. Bazı barınaklar, aileniz için uygun olup olmadığını görmek için köpeği deneme amaçlı eve götürebileceğiniz bir program yürütür.

Barınakların çoğu, iyi bir mizaç sahibi olduklarından emin olmak için köpeklerinin her birini değerlendirecek olsa da, seçtiğiniz buldogun herhangi bir sağlık taraması evrakı ile gelmeyeceği için, onu hemen bir veteriner hekime muayene ettirmeniz gerekecektir. Barınakların çoğu aynı zamanda karışımlar da alacak ve muhtemelen farklı türde ilginç Bulldog karışımları bulacaksınız (örneğin Beagle Bulldog karışımı ) evlat edinmeniz mümkün olabilir!

Sarmak

Çok fazla egzersize ihtiyaç duymayan, fazla tüy dökmeyen, sadık ve özverili istikrarlı, sessiz bir arkadaş istiyorsanız, bir bulldog sizin için doğru köpek yavrusu seçimi olabilir.

Bulldoglar mükemmel aile hayvanları yapabilseler de, oldukça fazla potansiyel sağlık sorunu ile gelirler ve yaşam beklentileri diğer ırklara kıyasla oldukça kısadır. Ayrıca, köpekler arasında en kolay eğitilebilirler değiller ve kendilerine ait bir akılları olma eğilimindedirler!

İyi yetiştirilmiş bulldog yavruları çok pahalıdır, bu nedenle bir köpek yavrusu 'pazarlık' gibi görünüyorsa dikkatli olun; bir köpek fabrikasından olabilir. Bir yavru köpeğe bakma zahmetini yaşamak istemiyorsanız, bir kurtarma merkezinden veya barınaktan yetişkin bir bulldog evlat edinmeyi düşünebilirsiniz. Sağladığımız bağlantılara göz atmayı deneyin. Asla bilemezsiniz, bu, mükemmel arkadaşınızı bulma yolundaki ilk adımınız olabilir!

Yorumlar