Red Nose Pitbull: Gerçekler, Köpek Fiyatları ve Mizaç

Red Nose Pitbull: Gerçekler, Köpek Fiyatları ve Mizaç

Kırmızı Burun Pitbull bazen kendi başına bir cins olarak anılır. Ancak, aslında Amerikan Pitbull Teriyerinin (APBT) kırmızı kaplı, kırmızı burun çeşididir. Amerikan Pitbull Teriyerleri bir dizi farklı renkte gelir. Mavi veya kırmızı burunlu olanlar genellikle bu şekilde adlandırılır.

Red Nose Pitbull, genellikle cinsin renklendirilmesinden sonra en çok arananlardan biridir. Bu onların güzel renklerinden kaynaklanıyor. Sonuç olarak fiyatları tipik olarak biraz daha yüksek olabilir. Bu, özellikle uzun yıllardır yetiştirilen şampiyon hatlardan gelen köpekler için geçerlidir.Önce bazı gerçeklere ve geçmişe bir göz atacağız APBT hakkında. Daha sonra, cins renk varyantı hakkında en sık sorulan sorular dahil olmak üzere Kırmızı Burun etrafındaki ayrıntıları inceleyeceğiz.

APBT Geçmişi

Kayaların Üzerinde Duran Kırmızı Burun Pitbull

Amerikan Pitbull Teriyeri'nin 19. yüzyıl İngiltere'sinde kökler . Burada güçlü, kaslı kabadayı ırkları genellikle asi boğayı ve hayvanları kontrol altında tutmak için geliştirildi. O günlerde, boğa güreşi, bu köpeklerin sıklıkla katılmak için yetiştirildiği acımasız bir kan sporuydu.Boğa güreşi 19. yüzyılın ortalarında yasaklandı. Ne yazık ki, köpek dövüşü daha sonra yasadışı da olsa popüler bir bahis sporu haline geldi ve yasanın uygulanması daha zor olduğu için gelişti. Zorba ırkları, diğer köpeklere karşı savaşma güçlerini ve agresif doğalarını kullanmak için geliştirilmeye devam etti.

Bu süre zarfında Amerikan Pitbull Terrier ve Staffordshire Bull Terrier olduğuna inanılıyor. aynı cins olarak kabul edildi .

1930'larda Amerikan Kulübesi Kulübünün köpekleri dövüş ünlerinden uzaklaştırmak istediği söylenir. Bir evcil hayvan olarak güçlerini geliştirmek istediler. Bu noktada, Staffordshire Terrier resmi AKC statüsü verildi , ancak Amerikan Pitbull Terrier değildi. 'Staffie' 1972'de AKC tarafından Amerikan Staffordshire Teriyeri olarak tanındı. O zamanlar, cins standardı çok daha spesifik hale geldi.Amerikan Pitbull Terrier, AKC tarafından hiçbir zaman resmi bir cins olarak tanınmadı. Ancak, Birleşik Kennel Kulübü (UKC) ve Kıta Kulübesi Kulübü (CKC) .

Red Nose Tarihi

Red Nose Pitbull, bazen APBT'nin 'Eski Aile Kırmızı Burun' çeşidi olarak anılır. Bu ilgili belirli bir çizgi 19. yüzyılın sonlarında İrlanda'dan geldi. Eşsiz renkleri ve aynı zamanda oyunları ve istekli ruhları ile tanınırlar.

Bu hattın popülaritesi ve diğer soylarla üremesinden dolayı, bu şu anda tüm Red Nose Pitbull'ların bu türün bir parçası olmadığı anlamına gelmez. Ancak bu belirli çizgiyi korumak için çalışan yetiştirme meraklıları hala var.ABPT İtibar

Red Nose Pitbull İtibar

Pek çok insan Pitbull'un kendine has bir cins olduğunu düşünür. Aslında bu, genellikle birkaç farklı boğa türü için kullanılan bir terimdir. Amerikan Pitbull Teriyeri (APBT) ve bazen Staffordshire Bull Terrier ve Amerikan Staffordshire Teriyeri bile çoğu zaman aynı kategoriye yerleştirilir. Gerçekte, hepsi tamamen ayrı köpek cinsleridir. Bazen 'Bully' ırkları olarak da anılırlar ve Bulldogları ve İngiliz Bull Teriyerlerini içerebilirler.

'Pitbull' terimi, son yıllarda, kısır görüntüleri çağrıştırmaya başlayan bir terimdir, agresif köpekler. Bu korku yüzünden birçok insan sevgi dolu bir aile evini hak etmediğine inanıyor. Kazandıkları itibarın çoğunun haksız olduğu düşünüldüğünde, bu bir trajedidir.

Çünkü Amerikan Pitbull Terrier, güçlü fiziği, tarihi üreme ve çeneleri nedeniyle, it dalaşını teşvik etmek ve güçlü bir statü sembolü köpeğe sahip olmak isteyenler, genellikle, ırka kötü bir isim vermelerine yardımcı olan sorumsuz sahiplerle yanlış ellere geçerler.

Red Nose Reputation

Red Nose Pitbull en çok ikinci nadir renk kombinasyonu mevcut. Sadece daha nadir renkler beyaz ve merle Pitbull'lardır. Başlangıçta, alıngan tutumları nedeniyle özel olarak yetiştirildiler. Bu, başlangıçta yaratıldıklarında genellikle dövüş köpekleri olarak yetiştirildikleri anlamına gelir. Tipik olarak mavi Pitbull'lar, kırmızı burun gibi son derece iyi aranır.Çünkü bu çekinik gen devam ederse, ayrıca diğer renk çeşitlerinden daha pahalıdırlar. Bu, özellikle saygın bir yetiştiriciden geliyorsa geçerlidir. Birçok farklı renk varyasyonuna sahip başka birçok farklı Pitbull türü vardır ve bunlar genellikle pitbull topluluğunda daha uysal olarak görülür.

Kırmızı Burun Tanımlama

Kırmızı Burun Pitbull Çevreye Bakıyor

Gerçek bir kırmızı burunlu pitbull, eşleşen bir tam kırmızı cekete sahip olacaktır. bakırımsı renkli burun . Ayrıca kırmızı veya kehribar gözleri olacak ve çarpıcı bir renk kombinasyonu oluşturacaklar. Bu, onları diğer renk çeşitlerinden kolayca ayırt edilebilir hale getirir.

Kırmızı paltoda biraz beyaza izin verilir, ancak genellikle ne kadar az beyaz olursa o kadar iyidir. Görünüş olarak mavi burun pitbullundan belirgin bir şekilde farklıdırlar. Genellikle ikisi arasında karşılaştırmalar yapılır. APBT'ler diğer cinslerle karıştırılabilir , ama genellikle kırmızı burunda çok fazla değil.

Kırmızı Burun Boyutu, Ağırlığı ve Rengi

Red Nose Pitbull, diğer APBT'ler gibi boyut olarak biraz değişir. Bu onların üreme çizgilerine ve cinsiyetine bağlıdır. Tipik olarak orta büyüklükte bir köpek olarak sınıflandırılırlar, genellikle yaklaşık 30 ila 60 pound ağırlığındadırlar. Ama bu yavrular da yoğun kaslıdır. Solmaya doğru 20 inçten fazla uzama eğiliminde değiller.Her zaman kırmızı bir burnu, kırmızı (siyah yerine) tırnakları ve kırmızı bir ceketi vardır (bazen büyük veya çoraplarında beyaz parıltılar olabilir). Beyaz renge izin verilse de, çoğu zaman kırmızı burunlu pitbull yavruları satın alan insanlar genellikle daha az beyaz izine sahip yavrular isterler.

Kişilik

Kişilik Özellikleri ve Mizaç

Bunu kabul etmek her zaman önemlidir her köpek bir bireydir . Tabii ki, köpeğin aldığı erken ve devam eden sosyalleşme ve eğitim, mizacını şekillendirmeye yardımcı olmak için hayati derecede önemlidir. Bununla birlikte, belirli bir cinste yaygın olarak görülen bazı özellikler olabilir.

Aşağıda ayrıntıları verilen özellikler tüm APBT'lerle ilgilidir; Red Nose çeşidinin kendine özgü herhangi bir özelliği yoktur. Cins, genellikle ailelerine son derece bağlı olmakla ilişkilendirilir. İnsanlarına karşı çok sevgi dolu ve sosyal olmalarıyla tanınırlar ve sevgi ve dikkatle duş almaktan hoşlanırlar.husky karışımı ırkları

Ayrıca oynamayı ve aktif olmayı seven çok enerjik bir cinstir. Doğal merakları, aileleri ile maceralara çıkmaktan zevk alarak çok uyumlu oldukları anlamına gelebilir. Üreme geçmişleri nedeniyle yüksek bir av sürüşüne sahip olabilirler. Bu, küçük tüyleri kovalayabilecekleri anlamına gelir.

Yetiştirilme şekline ve genetik hatlarına bağlı olarak, bazı Red Nose Pitbull'lar diğer köpeklere karşı reaktif olabilir. Bazen tek köpek olmaya daha uygun olabilirler. Ya da çok ihtiyaçları olacak dikkatli tanıtımlar uygun diğer köpek aile üyeleriyle yaşamak.

Bir bekçi köpeği bekliyorsanız, itibarı göz önüne alındığında, bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Çok uyanık ve cesur bir cinstir. Tehdit altında olduklarını hissederlerse muhtemelen ailelerini vahşice savunacaklardır. Bununla birlikte, insanlara olan genel sevgileri, evinize gelen ziyaretçileri dalgalı bir kuyrukla ve yüzlerini yalayarak karşılama olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir!

Aile Hayvanları Olarak

Harika Aile Hayvanları

Red Nose Pitbull ve diğerleri APBT bu konuda harika bir aile hayvanı olabilir. Genellikle çocuklar dahil ailelerine bayılırlar. Yine de acemi bir köpek sahibi için her zaman doğru köpek değildirler. Onların saf gücü, dikkate almanız gereken bir şeydir. Eğer sen problemi veya istenmeyen davranışları yönetmek eğitim planlarını güvenle uygulama becerisine sahip olmak önemli olacaktır.Ayrıca, herhangi bir yavru köpeğin agresif köpek olabileceği potansiyelini de dikkate almak önemlidir. Bu, genel olarak Pitbull'larla zaman içinde nasıl yetiştirildikleri için daha yaygın olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, birçok APBT çok sakin ve diğer köpeklerle sosyaldir. Ancak diğer birçok ırka göre köpek reaktivitesine sahip olma olasılıkları daha yüksektir. Ailedeki diğer köpeklerle tanıştırmaya çalışırken dikkatli olunması gerekir. Dışarıda olduğunuzda, tasmalı ve muhtemelen ağızlıklı kalmaları gerekebilir. Yaşam tarzınızı ve sorumluluk seviyenizi de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Çoğu APBT, çocuklara karşı genellikle olağanüstü şefkatlidir ve hoşgörülüdür. Çocuklarınız varsa onlara saygılı olmalarını ve uygun şekilde nasıl etkileşim kuracaklarını bildiklerini unutmamak önemlidir. Bu, herhangi bir cinsle olan etkileşimleri için geçerlidir. Ancak, bu köpeklerin saf gücü nedeniyle, yeterince sahip olduklarına karar verirlerse, küçük bir oyuncak cins köpeğe göre daha fazla zarar verebilirler.

Egzersiz Gereksinimleri

Egzersiz Gereksinimleri Pitbull Red Nose

Red Nose Pitbull'lar olma eğilimindedir yüksek enerjili köpekler. Daha önemli egzersiz gereksinimleri var bazı ırklardan . Yeterli egzersiz ve uyarım almazlarsa, kendi eğlencelerini yapmaya yatkın olabilirler. Bu genellikle onların evde yıkıcı olmasına eşittir. Çenelerinin gücü göz önüne alındığında, bu, ev eşyalarınızda ciddi hasara neden olabilir! Bu köpekler çalışan köpekler. Onları meşgul etmek ve aynı zamanda günde en az bir kez (iki kez değilse) yürüyüş veya koşu gibi zorlukların üstesinden gelmek isteyeceksiniz.

Herhangi bir cinste olduğu gibi, yeterince uyarılmamışlarsa, diğer problem davranışlar tezahür etme olasılığı daha yüksektir. Pitbull'lar genel olarak hiperaktif, stresli ve yaramaz hale gelebilir.

Bir Red Nose Pitbull, günde en az iki düzgün yürüyüşten yararlanacakları aktif bir evde yaşamalıdır. Çok fazla dayanıklılıkları var. Diğer yüksek enerjili aktivitelerde yürüyüş yapmayı veya bunlara katılmayı severler.

Evde de zihinsel olarak zenginleşmelerini sağlayacak pek çok şeye sahip olduklarından emin olmak da önemlidir. Doğal bir çiğneme arzusu olan köpeklerdir. Bir seçim sağlamak son derece sert oyuncaklar faydalı olabilir.

Sağlık ve Beslenme

Kırmızılar İçin Sağlık ve Beslenme

Kırmızı burun Pitbull genel olarak konuşur birkaç sağlık safkan bir yavru için sorunlar. APBT genel olarak sağlıklı bir köpektir. Yaşlandıkça temel sağlık sorunlarını izlemek isteyeceksiniz, ancak bu çoğu cins için aynıdır. Kırmızı burun Pitbullları, cinsin diğer herhangi bir rengine kıyasla herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşma eğiliminde değildir. Bazen hassas bir cilde sahip oldukları kabul edilir, ancak şampuan almak ceketleri için özel olarak formüle edilmiş yardımcı olacaktır.

Besinsel olarak, Red Nose Pitbull'un diğer safkan Pitbull'lara kıyasla ek beslenme gereksinimlerine sahip olması gerekmez. Sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Pitbull için doğru yiyecek özellikle de yavrunuzun yaşı ilerledikçe. Köpekler yaşlandıkça farklı beslenme gereksinimleri vardır. Yaşamın farklı aşamalarında ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olmanız önemlidir. Bu, kırmızı burnunuzun Pitbull'un sağlıklı kalmasını ve ömrünü uzatır .

Eğitim

Kırmızı Eğitim

Sosyalleşme ve eğitim çok önemlidir herhangi bir köpek için. Aynı şey The Red Nose Pitbull ve diğer APBT'ler için de geçerli ve belki de köpek saldırganlığına karşı daha güçlü genetik eğilimleri ve saf güçleri nedeniyle diğer bazı ırklardan daha fazlası. Bu cins için sandık eğitimi önerilir, ancak sandık eğitimini rutininize dahil etmeyi düşünüyorsanız, Pitbull boyutlu köpek sandıkları olan kasalara baktığınızdan emin olun.

Erken ve devam eden uygun sosyalleşme büyük önem . Köpeğinizi bunaltmamalısınız, ancak yeni insanlara, köpeklere ve ortamlara dikkatli ve olumlu bir şekilde maruz kalmak, köpeğinizin kişiliğini şekillendirmede ileriye dönük önemli bir etkiye sahip olabilir. Genellikle memnun etmeye hevesli çok zeki bir türdür ve bu, sabır, tutarlılık ve olumlu, ödül temelli eğitimin kullanılmasıyla harika sonuçlar görebileceğiniz anlamına gelir.

Dikkat et caydırıcı kullanmak bu cins ile. Kuvvet içermeyen yöntemlerin daha etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır (ve onlar da daha naziktir). Köpeğinizi acı veya korku yoluyla bir şeyler yapmaya zorlamak, geliştirdiğiniz güven bağını bozabilir ve eğer köpek korkuya kapılırsa veya sabır konusunda yetersiz kalırsa, bu tür eğitime ve bakıcıya olumsuz tepki verebilir. Bir bir cinsten ısırmak böyle güçlü bir çene ile yıkıcı olabilir.

Irka Özgü Mevzuat nedeniyle, bazı eyaletlerde köpeğiniz gerekli olabilir halka açık alanlarda her zaman tasmalı tutulmalı ve ağızlık takılmalıdır. Köpeğinize iyi oturan bir ağızlık takarak rahat olmasını öğretmek, sizin ve köpeğiniz için çok fazla stres yaratabilir.

İyi gevşek tasma yürüme becerilerinde ustalaştığınızdan emin olmak da mantıklı olacaktır. Her zaman tasmalı tutulmaları gerekiyorsa veya koşum takımı yürüyüşleriniz sürekli çekerlerse o kadar eğlenceli olmayacak ve güçleri göz önüne alındığında sizi çekiştirmeye bile başlayabilirler.

Red Nose Pitbull Puppy Fiyatları

American Red Nosed Pit Bull Puppy

Herhangi bir cinsle, araştırmanızı yapmanız ve bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, sorumlu bir yetiştiriciye gittiğinizden emin olmanız çok önemlidir. Ebeveynlerin tüm uygun sağlık taramalarını yapan, anne ve yavrularını besleyici bir ev ortamında ziyaret etmenize izin veren, anne ve yavruları sekiz haftalık ve tamamen sütten kesilene kadar ayırmayan ve geçirmiş birini aramak istiyorsunuz tüm köpek yavruları veteriner kontrol etti.

Saygın bir yetiştiriciden tipik bir kırmızı burun 1.000 ABD Dolarından daha düşük maliyetli olmayacaktır. Yavru köpeğiniz bundan daha düşük bir fiyata ilan edilirse, araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Yetiştirici, mizaca odaklanan biri olmalıdır. Cinsin genellikle bir dövüş köpeği olarak tanıtıldığı göz önüne alındığında, iyi yetiştiriciler, daha az köpek reaktif kişiliğe sahip olan köpekleri arayacaktır. Erken sosyalleşmenin ve eğitimin yetiştiriciler tarafından ve ardından yavru köpeğinizi eve götürdüğünüzde de önemli olduğunu unutmayın.

Kurtarma ve Sığınaklar

Barınak Pitbull Adtoption Red Nose

Ünleri göz önüne alındığında, bu köpekler maalesef genellikle yanlış sahipler tarafından ele geçiriliyor. Hardalı bir dövüş köpeği olarak kesmiyorlarsa veya bakımları düşünülmeden bir statü sembolü olarak kabul ediliyorlarsa, genellikle terk edilirler veya acımasızca muamele görürler. Bu, ülke çapındaki kurtarma barınaklarında bu cinsin bolluğunun olabileceği anlamına gelir.

Irka Özgü Mevzuat ile ilgili kısıtlamalar ve türün geliştirdiği haksız itibar nedeniyle, bu, barınaklarda diğer birçok ırktan daha uzun süre çürümeye başlayabilecekleri anlamına gelebilir. Çoğu zaman harika aile hayvanları yaptıkları düşünüldüğünde, bu çok daha trajiktir.

Bir köpeği sahiplenmek çok ödüllendirici olabilir ve değerli deneyim . Ülke çapındaki barınaklarda çok sayıda APBT (Red Nose çeşidi dahil) bulunmasının yanı sıra, köpekleri bir köpek kulübesi ortamında tutmayan kurtarmalar yoluyla koruyucu evlerde de çok sayıda bulunmaktadır. Bu, bir ev ortamında daha önce değerlendirilmiş bir köpek bulmak isteyip istemediğinizi düşünmek için iyi bir yol olabilir.

Cins Özgü Mevzuat

Kırmızılar için Irk Mevzuatı

Irka Özgü Mevzuat (BSL), 'etiketlenmiş' köpeklerle ilgili yasalarla ilgilidir. tehlikeli olmak ve genel halk için daha fazla risk. Bu yasalar ülkeler arasında ve ayrıca ABD'deki farklı Eyaletler arasında farklılık gösterir. Bazı eyaletlerde, Amerikan Pitbull Teriyeri yasaklanmış bir cinstir; diğerlerinde köpeklerin tasmalı ve ağızlıklı olmadıkları sürece halka açık alanlara çıkmalarına izin verilmez.

Birçok hayvan refahı savunucusu ve kampanyacı, mevzuatı, ne yazık ki uygunsuz . Pek çok köpek davranışı uzmanı, sorumsuz köpek sahiplerini genel olarak cezalandırmak yerine hedeflemenin, köpek saldırıları sorununu çözmenin çok daha etkili bir yolu olacağı kabul edilmektedir.

ASPCA'dan şu konu hakkında açıklama: Pitbull'lar ve BSL argümanı çok iyi ve ayrıntılı olarak özetliyor. Konuyu daha dengeli bir şekilde anlamak için onu okumanızı tavsiye ederiz.


Sıkça Sorulan Sorular

Bu türle ortaya çıkan birkaç soru var. Bunları derlemek ve yanıtlamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Her zaman olduğu gibi, kendi bağımsız araştırmanızı yapmaya devam edin. Bir köpek yavrusu almayı planlıyorsanız, iyi bir yetiştiriciye başvurduğunuzdan emin olun.

Bir kurtarma yavrusuyla, o köpekle birlikte her zaman bilinmeyenler ve bagajlar gelir. Evlat edinmeden önce daima gerekli özeni gösterin.

S: Kırmızı burun pitbull nedir?
C: Kırmızı burun pitbull, cinsin sadece bir renk varyasyonudur. APBT'nin birçok farklı renk çeşidi vardır, ancak bu ikinci en nadir renktir.

S: Ayrı bir cins mi?
C: Ayrı bir cins değiller, ancak cinsin bir renk çeşidi. Kırmızı burunlu pitbulllar genellikle kırmızı burnun çekinik özelliklerini anlamayanlar tarafından ayrı bir cins olarak görülür.

S: Kırmızı burun Pitbullları nereden geliyor?
C: Başlangıçta İrlanda'da yetiştirildikleri düşünülüyor ve 'yaşlı aile kızılları' olarak biliniyorlar.

S: Büyümeyi ne zaman durdururlar?
A: APBT'ler ve Red Nose Pitbull'lar tipik olarak 18 ila 24 ay arasında büyümeyi durduracaktır. Gelişip olgunlaştıkça 36 ay boyunca kilo vermeye devam edebilirler.

S: Kırmızı burun pitbull'u ne kadar büyür?
C: Bu yavrular, eğer erkek iseler 70 pound kadar büyüyebilirler (bazı büyük köpekler vardır, ancak bu norm değildir) ve dişiler genellikle 60 pounddan fazla almazlar.

S: Kırmızı burun pitbull'u ne renk?
C: Gerçek bir kırmızı burun pitbull'u tamamen kırmızıdır. Bazı küçük beyaz lekelere sahip olmak kabul edilebilir, ancak bu birçok yetiştirici tarafından bir kusur olarak kabul edilir.

S: Kırmızı burun Pitbull iyi bir evcil hayvan mı?
C: Her köpek mükemmel bir evcil hayvan yapabilir. Bu tamamen köpeğin eğitimine ve doğasına bağlıdır ve bu sorumluluk doğrudan köpeğin sahibine aittir.

S: Kırmızı burun pitbullları agresif mi?
C: Bu köpekler bir itibar taşırken, Kızıllar diğer APBT'lerden daha fazla veya daha az agresif değildir. Bir noktada, başlangıçta yetiştirildiklerinde daha agresif kabul edilirlerdi. Bu, parçası oldukları savaş hatlarından kaynaklanıyor.

S: Kırmızı burun Pitbull diğer APBT'lerden daha agresif mi?
C: Diğer APBT'lerden daha agresif değiller. Aslında, agresif olduğu belgelenen APBT'lerin çoğu, bir tür 'karma türdür' pitbull dahil bu genetik yapıda. Bu, bu cinsin haksız yere musallat olduğu doğaya karşı yetiştirme tartışmasına düşüyor.

S: Kırmızı burun Pitbull tehlikeli midir?
C: Diğer eğitimsiz köpeklerden daha tehlikeli değiller. Bu sorumluluk sahibine aittir.

S: Kırmızı burun pitbullları yasa dışı mı?
C: Bazı eyaletlerde ve ülkelerde cins kısıtlamaları vardır. Bazı ırklar daha agresif olarak görüldü veya tehlikeli. Bu nedenle, sigorta şirketlerinin, sınırlı ırklara sahip evleri sigortalama olasılığı daha düşüktür. Bu, tüm pitbull ırkları için geçerlidir ve kırmızı burun pitbull ile sınırlı değildir.


Son düşünceler

Eğer her zaman düşünen biriyseniz Kırmızı Burun Pitbull ve genel olarak Amerikan Pitbull Teriyerleri, agresif ve tehlikeli oldukları bilinen köpekler olarak, bu makalenin bazı haksız mitleri ortadan kaldırmaya yardımcı olduğunu umuyoruz. Kırmızı burun Pitbull, sağlam ancak sevgi dolu bir el ile yetiştirilirse, şaşırtıcı ve sevgi dolu bir aile arkadaşı olabilir.

Red Nose Pitbulls, ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez. Sadece yeterince egzersiz ve uyarılma alabilecekleri evlere alınmalıdır. Ayrıca tutarlı pozitif pekiştirme eğitimi almaları gerekir. Bunların hepsi uygulanırsa, büyüyebilir ve hem sevgi dolu hem de sadık aile hayvanları yapabilirler. Kırmızı burunlu pitbull'un güçlü bir cins olduğunu hatırlamakta fayda var. Yavru köpeğinizi doğru şekilde eğitmek için gereken zamanı ayırmaya hazır olmanız gerekir.

Yorumlar