20 Harika Rottweiler Karışımı: Favori Rottie Cross Irklarımız

20 Harika Rottweiler Karışımı: Favori Rottie Cross Irklarımız

İnsanlar genellikle Rottweiler'a karşı ihtiyatlıdırlar çünkü bu büyük, güçlü köpekler genellikle mülkiyeti korumak için kullanılır ve oldukça korkutucu görünebilirler. Bununla birlikte, Rottie aynı zamanda favori bir aile hayvanıdır ve şu anda sıralamada 8. sırada yer almaktadır. American Kennel Club çizelgeleri .

Popülerlikleri sayesinde, Rottweiler bazı çok ilginç melez ırklar yaratmak için sık sık diğer safkan ırklarla çaprazlanır. Rottie’nin zekası, sadakati ve diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla geçinme yeteneği, melezlemeye uygun niteliklerdir.Bu makalede, en popüler 20 Rottweiler karışımını incelemek için zaman ayırdık ve bu süper cesur, yakışıklı köpeklerin mükemmel bir aile olup olmayacağına karar vermeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verdik. senin için evcil hayvan. Öncelikle melez köpeği ideal kılan şeyin ne olduğuna daha yakından bakalım.

Rottweiler Karışık Irklar

Bir Rottweiler melezi seçerken, melez köpeklerin her ebeveynden gen taşıdığını unutmayın. Bu, yavru köpeğinizin ebeveyn özelliklerinden veya görünümlerinden hangisini miras alacağından tam olarak emin olamayacağınız anlamına gelir. Bu yüzden, bir Rottweiler karışımı köpek yavrusu satın almak gerçekten sadece bir potluck vakası!Bir kurtarma merkezinden veya sığınaktan yetişkin bir istenmeyen Rottweiler karışımı almayı seçerek bu belirsizliği ortadan kaldırabilirsiniz. Çoğu kurtarma, sizin ve yavru köpeğinizin uygun olup olmadığını görmek için kısa bir deneme süresi için bir köpek almanıza izin verir. İşler yolunda gitmezse, köpeği kurtarmaya geri götürmeniz yeterli.

Ayrıca, bir kurtarma merkezinden istenmeyen bir Rottweiler karışımına koruyucu bir yuva sunmayı düşünebilirsiniz. Köpek evinize yerleşirse ve ikiniz de iyi geçinirseniz, yavruya sonsuza dek sizinle birlikte kalıcı bir yuva sunmayı seçebilirsiniz. Şimdi, en sevdiğimiz 20 Rottweiler karışımı ırkımıza bir göz atalım.


Boxrott

Boxrott

Irklar: Boxer & RottweilerBoxrott, bir Rottweiler ve bir Boxer arasındaki bir geçiştir. Boxrott, Rottie'nin kaslı, güçlü yapısına sahip büyük bir köpektir ve tam büyüdüğünde 80 pound ağırlığa kadar çıkabilir. Bu son derece popüler boksör karışımı , boksörün enerjisini ve Rott'un sadakatini birleştiren.

Bu Rottweiler karışık cinsi 13 yıla kadar yaşayabilir ve genellikle oldukça sağlıklıdır, ancak yetiştiriciden size net sağlık tarama belgeleri sağlamasını istemeniz gerekir. kalça displazisi hem yavru köpeğinizin ebeveynleri için. Ayrıca, bu cins obeziteye yatkın olabilir, bu nedenle Boxrott'unuzu fazla beslemediğinizden emin olmalısınız.

Her iki ebeveyn cinsi de bol miktarda egzersize ihtiyaç duyan yüksek enerjili köpeklerdir. Öyleyse, köpek kanepeli patates arıyorsanız Boxrott'la karşılaşmayın! Boxrott'un tüm yıl boyunca orta derecede dökülen kısa bir ceketi var. Bu, tüylerindeki gevşek ve ölü tüyleri almak için köpeğinizi haftada birkaç kez fırçalamanız gerektiği anlamına gelir.
Rottsky

Husky Rottweiler

Irklar: Rottweiler ve Sibirya Husky

Soylu Rottsky, bir Rottweiler ile Sibirya kurdu çiftleştirilerek yaratılan karma bir cinstir. Rottsky atletik, aktif bir köpektir her iki ebeveyn ırkının egzersize dayalı karakterini miras alır. Bu köpekler omuzda 25 inç duracak şekilde büyüyebilir ve 75 pound ağırlığa kadar çıkabilir. Yani, evinizde bol miktarda alana ihtiyacınız olacak ve ideal olarak büyük bir arka bahçeniz veya bahçeniz olacak.

Bu melez, genellikle sağlıklı ve sağlamdır, tipik olarak 13 yıla kadar yaşar. Dikkat etmeniz gereken başlıca sağlık sorunları arasında kalça displazisi, glokom ve her iki ebeveynin de savunmasız olabileceği kataraktlar.


Rottgi

Rottgi

Irklar: Rottweiler ve Corgiİlginç, komik görünümlü Rottgi, bir Rottweiler ve bir Corgi arasındaki bir geçiştir. Hem Rottweiler hem de Corgi çok popüler türlerdir, bu nedenle bu karışımı oluşturmak için ikisinin kullanılması şaşırtıcı değildir. Rottgi, yavru köpeğin en çok hangi ebeveyn ırkı aldığına bağlı olarak, 27 inç uzunluğunda ve 135 pound ağırlığında büyük bir köpek olarak büyüyebilir.

Bu yavruların sürekli olarak dökülen kısa bir tüyleri vardır, bu nedenle ideal olarak haftada iki veya üç kez köpeğinizi fırçalamak için biraz zaman harcamalısınız. Rottgi, açık kahverengi, siyah, ten rengi, samur ve kırmızı gibi çeşitli kaplama renklerinde gelir. Genel olarak sağlıklı ve 12 yıla kadar bir ömre sahip olmasına rağmen, Rottweiler Corgi melezi sırt ve eklem sorunlarına eğilimli olabilir.


Çürük

Çürük

Irklar: Rottweiler ve Kaniş

Rottoodle, bir Rottweiler ve bir Kaniş arasında büyüleyici bir haç. Bu yavrular, 15 yıla kadar hayatta kalan Rottweiler karma ırklarının en uzun ömürlü olanlarından biridir. Genel olarak sağlıklı olmasına rağmen, Rottoodle dejeneratif miyelopati ve Von Willebrand hastalığına karşı savunmasız olabilir.Rottoodle, küçük çocukların ve diğer evcil hayvanların yanında iyi davranacaksa erken sosyalleşmeye ve eğitime ihtiyaç duyacak enerjik ve güçlü bir köpektir. Bu köpeklerin de bol miktarda egzersize ihtiyacı vardır, bu nedenle, bol miktarda köpek sahibi olma deneyimi olan açık havada, aktif bir aileye en uygun olanıdır.

Çürükler, kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak boyut olarak değişebilir. Yani, anne veya baba standart bir kanişse, yavrular çok büyük köpeklere dönüşecek! Bununla birlikte, ortalama olarak, bir Rottoodle omuzda yaklaşık 25 inç yükseklikte duracak şekilde büyür ve ağırlığı 120 pound'a kadar çıkar.


Alman Rottie

Alman Rottie

Irklar: Rottweiler ve Alman Çoban KöpeğiTahmin edebileceğiniz gibi, Alman Rottie, bir Alman Çobanını bir Rottweiler ile geçerek yaratılan karma bir cinstir. Bu cins aile için iyi bir evcil hayvan yapabilse de, Alman Çoban Köpeğinin saldırgan olabileceğini ve Rottweiler'ın ailesini çok korumaya meyilli olduğunu akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, Rottweiler Alman Çoban köpeğinizi ilk günden itibaren eğitip sosyalleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Bunlar, son derece zeki ve dalma ve çeviklik gibi köpek sporlarına katılmayı seven aktif köpeklerdir. Ayrıca, cinsi memnun etmeye hevesli ve nihayetinde son derece eğitilebilir ve istekli bulacaksınız. Rottweiler Alman Kurdu melezi, omuzda 27 inç boyunda duracak şekilde büyüyebilen ve 115 pound ağırlığa sahip büyük bir köpektir.

Oldukça sağlıklı olmasına ve 14 yıla kadar yaşam beklentisine sahip olmasına rağmen, Alman Çoban Rottweiler karışımı kalça displazisine karşı savunmasız olabilir. Ayrıca, bu köpekler dışarıda rahatça yaşayabilmelerine rağmen, cins, yıkıcı davranışlara yol açabilecek ayrılık kaygısına yatkın olabilir.

Yavru köpeğiniz Alman Çoban ailesinin peşinden giderse, mevsimler değiştiğinde aşırı derecede tüy dökebilir, bu nedenle özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında köpeğinizi haftada birkaç kez fırçalamaktan zevk almanız gerekir.
Labrottie

Labrottie

Irklar: Rottweiler & Labrador

Labrottie, bir Labrador retriever ve bir Rottweiler arasındaki bir geçiştir. Bunların her ikisi de çalışan ırklardır, bu nedenle yavru köpeğinizin fiziksel olarak zinde ve zihinsel olarak mutlu kalması için bol miktarda egzersize ihtiyacı olduğunu göreceksiniz. Akıllı ve hızlı öğrenen Labrottie'nin çok bağımsız hale gelmesini ve sorumluluk almaya çalışmasını engellemek için erken eğitime ve sosyalleşmeye ihtiyacı var.

Labrador retriever'ın dost canlısı, sevgi dolu herkes gibi bir adam olarak ününe rağmen, bu melez yabancılara güvensiz olabilir ve küçük çocukların dikkatine veya alaylarına tahammül etmeyebilir. Labrottie’nin kısa paltosu orta derecede dökülür ve iyi durumda tutmak ve gevşek ve ölü tüylerden kurtulmak için haftada bir tımar edilmesi gerekir.


Rotthuahua

Rotthuahua

Irklar: Rottweiler ve Chihuahua

Rotthuahua, bir Rottweiler ile Chihuahua'yı geçerek oluşturulan ilginç bir melezdir. Bu nadir melezin önemli bir avantajı, Chihuahua'nın tüm ırkların en uzun ömürlü olanlarından biri olması ve genellikle 18 yaşına veya daha fazlasına ulaşmasıdır! Bu, Rottweiler’ın ortalama ömrünü dengeleyerek, genellikle yaklaşık 14 veya 15 yaşına kadar yaşayan karma bir cins üretir.

Konu yetişkin bir Rottweiler Chihuahua melez köpeğinin boyunu tahmin etmeye gelince, bu tamamen tahmine dayalı bir iştir! Chihuahua genleri günü kazanırsa, yetişkin Rotthuahua'nın boyu oldukça küçük olacaktır. Öte yandan, Rottweiler genleri baskınsa, yetişkin Rotthua'nız omuzda 22 inç'e ulaşabilir ve 90 pound ağırlığa ulaşabilir! Her iki durumda da, bu nadiren görülen çok tuhaf görünen bir karışım!

bullmastiff vs İngiliz mastiff

Rottcollie

Rottcollie

Irklar: Rottweiler ve Border Collie

Rottcollie, bir Border Collie ve bir Rottweiler arasında bir melezdir. Border Collie Rottweiler melezi, daha büyük çocukları ve gençleri olan aktif bir aile için dört ayaklı eğlenceli bir arkadaş yapan enerjik bir köpektir. İnsan ailesini koruyan Rottcollie, yabancılardan biraz uzak ve şüpheli olabilir ve harika bir bekçi köpeği olabilir.

Rottcollie, genellikle 19 ila 27 inç uzunluğundadır ve genlerinin en çok tercih ettiği ebeveyne bağlı olarak 30 ila 135 pound arasında bir ağırlığa sahip olabilir. Bu yavrular, onları tatmin ve mutlu tutmak için bol miktarda zihinsel uyarıma ve fiziksel egzersize ihtiyaç duyan süper parlak, zeki köpeklerdir. Rottweiler Border Collie melezini eğitmek genellikle çocuk oyuncağıdır, çünkü bunlar öğrenmeyi seven ve her zaman insan idarecilerini memnun etmeye hevesli çok akıllı yavrulardır.


Aussierottie

Aussierottie

Irklar: Rottweiler ve Avustralya Çoban Köpeği

Aussierottie, bir Rottweiler ile bir Avustralya Çoban köpeğini geçerek yaratılmış canlı bir karma cinstir. Aussierottie, omuzda 20 ila 25 inç arasında büyüyebilen ve 50 ila 120 pound ağırlığında büyük bir köpektir.

Bu yavruların yoğun ve pürüzlü veya pürüzsüz olabilen kısa bir kürkü vardır. Kaban renkleri siyah, ten rengi, kahverengi ve gri renktedir. Merle kaplı Avustralyalılar çok nadir görülür. Cins, yıl boyunca orta derecede ve ilkbahar ve sonbaharda daha fazla dökülür.

Her iki ebeveyn cinsi de sosyal olma eğilimindedir, hem yetişkinlerle hem de çocuklarla iyi geçinir. Bununla birlikte, cinsin çoban soyundan dolayı, Aussierottie diğer küçük evcil hayvanları ve hatta küçük çocukları gütmeyi deneyebilir! Akıllı ve çok eğitilebilir Rottweiler Avustralya Çoban karışımı her zaman memnun etmeye isteklidir ve çeviklik ve itaat dahil olmak üzere köpek sporlarına çok uygundur.

Aussierottie'nin çok fazla egzersize ihtiyacı var ve bu yavrulardan birini barındırmak için arka bahçesi olan geniş bir eve ihtiyacınız olacak. Hem Rottweiler hem de Avustralya çobanları, melez bir köpek yavrusu tarafından miras alınabilecek kalça ve sırt problemlerinden muzdarip olabilir.


Pugweiler

Pugweiler

Irklar: Rottweiler & Pug

Bir Pug'un büyüklüğünü bir Rottweiler'ın boyutuyla karşılaştırdığınızda, bir erkek Pug'ın dişi bir Rottweiler ile çiftleşmesinin nasıl mümkün olabileceğini merak edebilirsiniz! Bu imkansız! Yani, bu melezin oluşturulması suni tohumlama (AI) yoluyla elde edilir. AI'nın gerçekleştirilmesi çok pahalıdır, bu nedenle Pugweiler yavruları satın almak için oldukça pahalı olma eğilimindedir.

Artı tarafta, Pugweiler çok sağlıklı ve uzun ömürlü olma eğilimindeler. Ayrıca, Pugweiler da dahil olmak üzere çoğu Pug melezi, Pug ebeveyninin güneşli, dostça bir mizacına sahiptir ve bu, Rottweiler'ın bazen agresif doğasını seyreltecektir.

Pugweiler melezlemesinin bir dezavantajı, her iki cinsin de çok fazla tüy dökmesidir. Bu nedenle, köpeğinizi fırçalamak ve evinizi süpürmek için bolca zaman harcamaya hazırlıklı olmalısınız!


Cockweiler

Cockweiler

Irklar: Rottweiler & Cocker Spaniel

Bir Cockweiler, bir Cocker Spaniel ile bir Rottweiler çiftinin çiftleşmesinin sonucu olan bir melezdir. Bu tipik olarak, yavru köpeğin en çok hangi ebeveyne gittiğine bağlı olarak, omuzda 17 ila 25 inç uzunluğunda, 35 ila 130 pound ağırlığında herhangi bir şey olabilen orta büyüklükte bir köpektir.

İyi yetiştirilmiş bir Cocker Spaniel Rottie karışımı, insan ailesi, diğer hayvanlar ve yabancılara karşı samimi ve kendinden emin olacaktır. Her iki ebeveyn cinsi de zeki, çalışan köpeklerdir ve yavruları bu eğilimleri miras alma eğilimindedir ve Cockweiler'ı eğitmeyi bir zevk haline getirir.

Bir Cocker Spaniel Rottweiler karışımının çok sayıda günlük egzersize ihtiyacı olduğunu ve uzun süre yalnız bırakılmaya, insan arkadaşlığından zevk almaya ve ayrılık kaygısı vurduğunda potansiyel olarak yıkıcı olmaya tahammül etmediğini bilmelisiniz. Cins, ceketi iyi durumda ve karışıklıklardan uzak tutmak için haftada iki kez tımar gerektiren ılımlı bir dökücüdür.


Saintweiler

Saintweiler

Irklar: Rottweiler ve Saint Bernard

Saintweiler veya St. Weiler, bir Rottweiler ve bir St. Bernard arasında bir geçiştir. Asil Saintweiler şüphesiz büyük bir köpektir! Bu yavrulardan birini almaya karar verirseniz, bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak. Bir Bernweiler, omuzda 26 inç boyunda durarak genellikle 80 ila 100 pound ağırlığında büyür.

Genel olarak sağlıklı olmasına rağmen, Bernweiler göz hastalıkları, kalp sorunları, hipotiroidizm ve şişkinlikten muzdarip olabilir.

Saintweiler genellikle sessiz bir köpektir, ancak aynı zamanda yabancılara karşı da tetiktedir ve ailesine karşı çok koruyucu olabilir. Bu köpekler ayrıca uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdariptir. Diğer evcil hayvanlarla ve evinize gelen ziyaretçilerle iyi geçinmesini sağlamak için köpeğinizi yavru olduğu andan itibaren sosyalleşmeye ve eğitmeye zaman ayırın.


Bullweiler

Bullweiler

Irklar: Rottweiler ve Amerikan Bulldog

Bullweiler, bir Amerikan Bulldog ve bir Rottweiler arasındaki bir geçiştir. Her iki ebeveyn cinsi de sert görünse de, melez, sosyalleştirildikleri ve yavru köpeklerden doğru bir şekilde eğitildikleri sürece tipik olarak sevgi dolu ve arkadaş canlısıdır. Ancak, ebeveyn köpeklerin gütme ve koruma geçmişi sayesinde Bullweiler, çok güçlü koruma içgüdülerine sahip olma eğilimindedir.

Bullweiler, hangi ebeveynin genlerinin yaygın olduğuna bağlı olarak orta veya büyük boyutta olabilir. Bu köpeklerin çoğu, 12 ila 27 inç arasında bir yerde duran, 40 ila 120 pound ağırlığındadır.

Akıllı ve nispeten akıllı olan Bullweiler, oldukça kolay ve eğitilmeye isteklidir. Bu büyük yavruların her gün çok sayıda oyun zamanına veya yürüyüşe ihtiyacı olduğundan, köpeğinizi egzersiz yapmak için bolca zaman ayırmanız gerekecek.


Rotticorso

Döndürücüler

Irklar: Rottweiler ve Cane Corso

Rotticorso, bir Rottweiler ile Cane Corso arasındaki bir geçiştir. Bunlar, bol miktarda dış alana sahip büyük bir evde yaşaması gereken çok büyük köpeklerdir. Ortalama olarak, Rotticorso, omuzda 22 ila 27 inç boyunda, 80 ila 120 pound ağırlığında, ayakta duracak şekilde büyüyor.

Bunlar, kendilerine bir iş verildiğinde en iyisini yapan güçlü, aktif köpeklerdir. Rotticorso, bütün gün boşta oturmaktan memnun olmayacak! Köpeğinizi eğitmek ve egzersiz yapmak için bolca zaman ayırmanız gerekecek. Bu yavruların eğitilmesi zor olabilir ve bu nedenle bu cins, deneyimsiz veya ilk kez köpek sahiplerine uygun değildir.

Her iki cins de büyük ve inatçı olduğundan, bu ilk kez köpek sahipleri için önerilen bir karışım değildir. Paltoları, Rottweiler ebeveynlerinden sonra bir brindle ceket veya aradaki herhangi bir şey.

Rotticorso, tüm aile üyeleriyle iyi geçinebilir, ancak bunlar çok iri hayvanlardır ve küçük çocuklar, coşkulu bir Rottweiler Cane Corso melezlemesi tarafından yere düşebilir ve yaralanabilir. Bu nedenle, bu yavrulardan birini almaya karar verirseniz, erken eğitim ve sosyalleşme çok önemlidir.


Peiweiler

Peiweiler

Irklar: Rottweiler ve Shar Pei

Alışılmadık ve farklı görünen Peiweiler veya Rott Pei, bir Rottweiler ile Çinli bir Shar Pei arasındaki bir geçiştir. Bu sert görünümlü bir köpek olmasına ve şüphesiz güçlü ve güçlü olmasına rağmen, yürekten büyük yumuşaklardır. Peiweiler inanılmaz derecede sadık ve insan ailelerine karşı çok korumacıdır, ancak genellikle saldırgan değildirler.

Peiweiler, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir ve harika bir aile köpeği olur, ancak bu yavruların bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacı vardır. Bu köpekler 22 inç boyunda, 50 ila 100 pound ağırlığında büyüyebilir.

Bu iyi görünümlü köpeklerin, akıllı ve iyi durumda görünmesini sağlamak için haftada yalnızca birkaç kez fırçalanmasını gerektiren kısa, bakımı kolay bir tüyü vardır. Ayrıca, Rottweiler Shar Pei karışımı minimum düzeyde tutuyor.

13 yıla kadar ömrü olan Peiweiler tipik olarak sağlıklı bir cinstir. Bununla birlikte, şişkinlik, kalça ve dirsek displazisi dahil birkaç kalıtsal sağlık durumuna duyarlı olabilirler ve osteosarkom . Peiweiler, evcil hayvanınızı köpek parkına götürdüğünüzde bolca ikinci kez bakacağınız kesin olan nadir bir melezdir!


İngilizce

İngilizce

Irklar: Rottweiler ve İngiliz Bulldog

Englishweiler, bir Rottweiler ile İngiliz Bulldog'un karıştırılmasıyla oluşturulan bir melezdir. İlk bakışta, bu köpekler Bullweiler'a benziyor ve mizaçları da oldukça benzer.

Englishweiler sert görünse de, cins çok arkadaş canlısı ve girişken, diğer köpekler ve çocuklarla da iyi geçiniyor. Bununla birlikte, bu yavruların güçlü bir koruma içgüdüsü vardır ve mülkünüzde yabancılar varsa sizi kolayca uyaracak harika bekçi köpekleri yapar.

Oldukça eğitilebilir olmasına rağmen, Englishweiler mahalledeki en akıllı köpek değildir, bu yüzden sabırlı olmanız ve İngiliz bulldog Rottweiler'ınıza yeni şeyler karıştırmayı öğretirken çok sayıda olumlu pekiştirme eğitimi tekniği ve nazik cesaret vermeniz gerekir.

Englishweiler, 27 inç uzunluğa kadar ayakta durmak için olgunlaşan ve 35 ila 110 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip orta büyüklükte bir köpektir.

Rottweiler English Bulldog melezinin düz veya sert olabilen kısa bir ceketi vardır ve orta derecede tüy dökerler, bu nedenle köpeğinizi haftada en az bir kez fırçalamanız gerekir. Renkli olarak Englishweiler, siyahtan kahverengiye ve altın rengine kadar birçok farklı renkte düz, benekli veya benekli bir ceketi olabilir.


Altın Rottie

Goldenweiler

Irklar: Rottweiler & Golden Retriever

Golden Rottie, Golden Retriever ve Rottweiler arasındaki bir melezdir. Golden Rottie bir çok popüler Golden Retriever karışımı bu harika bir aile hayvanı olabilir. Bunlar, genellikle diğer aile üyeleriyle iyi geçinen zeki, eğitilebilir köpeklerdir. Bununla birlikte, Rottweiler ebeveyninin güçlü koruma içgüdüsü nedeniyle, yavru köpeğinizi ilk günden itibaren sosyalleştirdiğinizden ve eğittiğinizden emin olmalısınız.

Bu yavrulardan birini almayı planlıyorsanız, arka bahçesi veya bahçesi olan geniş bir yere ihtiyacınız olacak, çünkü bu büyük bir köpek! Golden Rotties, 65 ila 100 pound ağırlığında, 24 inç boyunda duracak şekilde büyür. Dişi Golden Rotties'in genellikle erkeklerden daha büyük olduğunu belirtmekte fayda var.

Golden Rottie, ilkbaharda ve sonbaharda, palto 'üflendiğinde' sürekli ve daha yoğun bir şekilde dökülür. Bu nedenle, köpeğinizi haftada en az bir veya iki kez tımar etmek için zaman ayırmanız gerekecek. Her iki ebeveyn cinsi de çalışma hayvanlarından gelir, bu da melez yavrularının onları mutlu ve sağlıklı tutmak için bol miktarda egzersize ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.

12 yıla kadar oldukça mütevazı bir yaşam beklentisiyle, Golden Rottie en uzun ömürlü cins değildir. Ayrıca, her iki safkan ebeveyn ırk da kalça displazisine yatkın olabilir.


Pitweiler

Pitweiler

Irklar: Rottweiler & American Pitbull Terrier

Pitweiler bir bir Rottweiler ve bir Amerikan Pitbull Terrier arasında geçiş yapın . İlk bakışta, bu köpekler oldukça korkutucu görünüyorlar ve inanılmaz derecede güçlü, güçlü köpek arkadaşları yapıyorlar. Ancak Pitweiler, harika bir bekçi köpeği yapan çok sadık bir cinstir.

Pitweiler, yapacak bir işi olduğunda en mutlu olan yüksek enerjili, zeki köpeklerdir. Bu nedenle, köpeğinizi eğitmek ve egzersiz yapmak için bolca zamana ihtiyacınız olacak. Kesin olan bir şey var, bu köpeklerden birini alırsanız, asla sıkıcı bir anınız olmayacak!

İdeal olarak, büyük, güçlü köpeklere sahip olma ve onları eğitme deneyimine sahip olacaksınız. Pitweiler, 25 inç yüksekliğe kadar büyüyebilir ve 40 ila 100 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olabilir, bu nedenle bu yavrulardan birini barındırmak için geniş bir eve ihtiyacınız olacak. Pitweiler, 12 ila 15 yıl arasında bir ömre sahip oldukça uzun ömürlüdür.


Amerikan Bullweiler

Amerikan Bullweiler

Irklar: Rottweiler ve Amerikan Bulldog

American Bullweiler, American Bulldog ve Rottweiler'ı karıştırarak yaratılan ilginç bir cinstir. Yavru köpeğin en çok hangi ebeveyne baktığına bağlı olarak, American Bullweiler'ınız 13 ila 25 inç yüksekliğinde ve 85 pound ağırlığa kadar büyüyebilir.

American Bullweiler, orta derecede dökülmesi muhtemel kısa, yoğun bir ceketi var. Yavruların düzenli görünmesini sağlamak ve halılarınızın kürkle kaplanmasını önlemek için haftada iki kez tımar genellikle yeterlidir!

Köpeğinizi tımar etmenin yanı sıra, her gün bol bol egzersiz yaptığından emin olmanız gerekir. Bu, her gün birkaç kez yürüyüşe çıkmazsa ve bazı oyun zamanlarında kilo almaya yatkın olabilen oldukça enerjik bir türdür. Genel olarak arkadaş canlısı ve sosyal olan Rottweiler American Bulldog karışımı, köpeğinizin iyi sosyalleşmiş ve yavru köpeklikten eğitilmiş olması koşuluyla harika bir aile hayvanı yapar.


Harshman

Serveman Mix

Irklar: Rottweiler ve Doberman Pinscher

Bir Rottweiler'ı Doberman ile geçerseniz ne elde edersiniz? Elbette, bir Entertainer! Harshman, bekarların veya ailelerin yaşadığı, geniş bir bahçeye sahip geniş bir evde yaşayan büyük bir köpektir. Yetişkin bir Tatiana, omuzda 28 inç boyunda, 70 ila 130 pound ağırlığında büyüyebilir. Aynı zamanda şunlardan biridir: en popüler Doberman melez yavruları evlat edinebilir veya satın alabilirsiniz.

Bu köpeklerin ortalama ömrü dokuz ila 12 yıl arasındadır. Harshman, şişkinlik, hipotiroidizm, Von Willebrand hastalığı, göz problemleri, panosteitis, kalp sorunları ve bazı köpek kanseri türleri dahil olmak üzere birkaç sağlık sorunundan muzdarip olabilir.

Mizaç söz konusu olduğunda, Matiasman akıllı ve zeki, aynı zamanda sevecen ve sadıktır. Bu adamlar baskın ve bağımsız olabileceğinden, büyük köpekleri eğitme konusunda deneyim sahibi olmanız tavsiye edilir. Köpeğinizin sürü lideri olarak size saygı duymasını sağlamak için pozitif eğitim yöntemleri gerekli olacaktır.

en iyi küçük köpek sandığı

Gösterişli bir şekilde sert görünmelerine rağmen, saldırgan değildir ve evinizin ilgi odağı olmayı çok sever. Bu nedenle, köpeğinizin dışarıda yalnız yaşamasını veya refakatsiz uzun zaman geçirmesini beklememelisiniz.

Göçmenlerin günlük egzersiz yapması bir zorunluluktur, çünkü bunlar enerjik, aktif köpeklerdir ve bir işe ihtiyacı vardır. Köpek arkadaşınız, uzun bir yürüyüşle sonuçlanan koşularda, yürüyüşlerde ve yol gezilerinde size eşlik etmekten keyif alacak. Evde, bahçede sizinle ve çocuklarınızla oyun zamanları tüylü arkadaşınız tarafından da takdir edilecektir.


Son düşünceler

Safkan Rottweiler, harika bir aile hayvanıdır ve aktif bir yaşam tarzına sahip bir aile için çok uygundur. Bununla birlikte, Rottie, çok güçlü bir koruma içgüdüsüne sahip güçlü bir yavrudur. Bu nedenle, Rottweiler’ın karakterinin bu yönünün hafifçe seyreltildiği bir karma cinsi düşünmek isteyebilirsiniz. Karışık cins yavrular genellikle safkanlardan daha sağlıklıdır ve çoğu da daha uzun yaşar, bu nedenle daha az veteriner faturanız olacak ve köpek arkadaşınızla eğlenmek için daha fazla yılınız olacak.

Safkan olmasalar bile, tasarımcı cinsi yavruların satın alınması maliyetli olabilir. Ayrıca, eğitim alma ve bir köpek yavrusu yetiştirme zorluğundan hoşlanmayabilirsiniz. Bu sana benziyorsa endişelenme! Yardım, yerel kurtarma veya sığınma eviniz şeklinde hazır olabilir.

Pek çok Rottweiler karışık cins yetişkin köpek, kendi kusurları olmaksızın barınaklarda veya kurtarma merkezlerinde işlerini bitirir. Birçok hayır kurumu, deneme amaçlı olarak bir köpek almanıza izin verir. Yavru köpek aileniz için uygunsa, onu evlat edinmeyi seçebilirsiniz, ancak işler yolunda gitmezse köpeği barınağa geri götürebilirsiniz.

Barınaklardan köpekleri beslemek, bir tür yarı-yollu ev düzenlemesidir. Evlat edinenler, kalıcı bir yer gelene kadar istenmeyen bir köpek için geçici bir yuva sağlar. Hatta işler yolunda giderse, üvey köpeğinize kalıcı bir sevgi dolu yuva sunmaya bile karar verebilirsiniz!

Bir barınaktan bir Rottweiler melez köpeği almaya karar verirseniz, onu eve götürmeden önce köpeğin sağlık ve mizaç testlerinden geçtiğini daima kontrol edin. Mükemmel Rottweiler karışımını bulmada bol şans!

Yorumlar

Sarah
Bu köpekleri sevin ama birini kaçırdınız! Şimdiye kadar sahip olduğum en iyi köpek olan Jack Russell'ı çaprazlayan muhteşem bir Rottweiler'ım var. Jackweiler korkunç eğlence ve Rottie'nin büyük kalbi ile doludur.
Kelly Wilson (Yazar)
Sarah'a yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler! Görünüşe göre listeyi güncellememiz ve çok yakında bir tane daha eklememiz gerekiyor!
Nancy
Yerel bir barınaktan bir Rottie karışımı aldım. Muhtemelen bir yaşına yakındı. Diğer ebeveynin Avustralyalı olabileceğine inanın. Bir köpeği hiç Mattie kadar sevmedim. O benim sürekli arkadaşımdır. Erkekleri umursamadığı, çocuklardan oldukça korktuğu ve nasıl oynamayı ya da havlamayı bilmediği için zorlu bir köpek yavrusu olduğu anlaşılıyor. Bugün o değişmiş bir köpek. Oyuncaklarını seviyor, eğlenceli, artık erkeklerden korkmuyor, torunlarımı seviyor ve sürekli havlamadan mükemmel bir 'alarm köpeği'. Komutlara kolayca yanıt verir ve bazen neredeyse sezgiseldir. Araba sürmeyi seviyor ve hatta komşusunun kedisiyle burunlarına dokunuyor! Başka bir rottieaussie yavrusu olsaydı, onu bir saniyede alırdım.
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa harika bir köpek Nancy gibi geliyor! Uğrayıp yorum yapmak için zaman ayırdığınız için teşekkürler!
Levette
Önceki köpeğim Marilyn adında bir AussieRottie idi. Şimdiye kadar sahip olduğum en sevecen, itaatkâr ve asil köpekti. O uyuyan 86 lb.lik bir kanepede yatmış bir tavşandı
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa inanılmaz bir köpek Levette gibi geliyor! Uğrayıp hikayenizi paylaşmak için zaman ayırdığınız için teşekkürler!
Jon
Karımın, hizmet köpeği olarak Porter adında güzel ve nazik bir Rottie karışımı (Pitrottie) vardı, ama ne yazık ki, biraz
Kelly Wilson (Yazar)
Harika köpekleriniz olmuş gibi görünüyor Jon! Yorum yapmak ve deneyiminizi Rottie karışımlarınızla paylaşmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!