Sibirya Kurdu vs Labrador Retriever: Ailen İçin Hangisi Daha İyi?

Sibirya Kurdu vs Labrador Retriever: Ailen İçin Hangisi Daha İyi?

Bir köpeği aramaya gelince, çoğu insan sık sık sorar, hangi cins daha iyi köpekdir, ancak çoğu durumda hiçbir köpek diğerinden daha iyi değildir, bu sadece hangi köpeğin sizin ve yaşam tarzınız için daha iyi olduğu sorusudur.

Sibirya Kurdu ve Labrador Retriever enerjik köpeklerdir, ancak farklı egzersiz türlerini tercih ederler. Ayrıca, Husky'nin daha hiper ve Labrador'un çok daha sakin olduğu evde farklı enerji seviyelerine sahiptirler.Aileniz için hangi türün daha iyi olduğuna karar vermenin en iyi yolu, koşullarınıza ve yaşam tarzınıza bakmak ve ardından hangisinin mevcut durumunuza daha iyi uyacağına karar vermektir. Çünkü sonuçta bir köpek, tam tersi değil, yaşam tarzınıza uymalıdır. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, Sibirya Husky veya Labrador Retriever'in sizin için daha iyi köpek türü olup olmadığını etkileyebilecek faktörlere bakalım.

Irk Karşılaştırma Tablosu

Sibirya kurduLabrador köpeği
Yükseklik 21 - 23,5 inç (M)
20-22 inç (F)
22,5 - 24,5 inç (M)
21,5 - 23,5 inç (F)
Ağırlık 45-65 pound (M)
35-50 pound (F)
65-80 pound (M)
55-70 pound (F)
Mizaç Yaramaz, Sadık,
Sevgi dolu
Enerjik, Akıllı, Arkadaş canlısı
Enerji Çok enerjik Yoğun
Sağlık Ortalamanın üstü Ortalama
Bakım Haftada 2-3 Kez Ortalama
Ömür 12-14 yaş 10-12 yıl
Fiyat 1000 $ + 1.000 $ +

Köpeğiniz Ne Yapacak?

Hangi cinsi alacağınızı düşünmeden önce, sormanız gereken ilk soru, aileniz için neden bir köpek istiyorsunuz? Belki arkadaşlık istiyorsun ya da çocuklarına bir hayvana nasıl bakılacağını öğretmek istiyorsun. Belki size saatlerce eğlence sağlayacak enerjik bir yavru istersiniz veya belki de ailenizi koruyacak bir bekçi köpeği istersiniz. Doğru ya da yanlış cevap yoktur, ancak kesinlikle aileniz için hangi cinsin en iyi olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.Başlamak için harika bir yer, neden bir köpek istediğinizi cevaplamaktır ve genellikle daha sonra hangi köpek grubunun size ve ailenize en uygun olduğunu belirleyebilirsiniz. American Kennel Club (AKC), 7 özel kategori Çoğu belirli bir amaca hizmet eden köpek grupları.  • Hound Grubu
  • Terrier Grubu
  • Çalışma Grubu
  • Herding Grubu
  • Oyuncak Grubu
  • Spor Grubu
  • Sportif Olmayan Grup

Sibirya kurdu çalışma Grubu , efendilerine Arktik boyunca kızakları çekmede yardımcı olmak olan. Labrador Retriever, spor grubu , amacı efendisine yardım etmekti avlanırken veya avını yakalarken . Bu adamların her ikisinin de harika aile hayvanları olduğu biliniyor, ancak onlar hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, bu amaçlar için Husky veya Labrador'u kullanmayacaksanız, bu adamların bir ton enerji Bunları uygulamak için her gün önemli miktarda zaman ayırabilmeniz gerekir. Bu onlara verebileceğiniz bir şeyse, okumaya devam edin! Değilse, oyuncak grubundan veya spor yapmayan gruptan bir köpek düşünmelisiniz.

Egzersiz Karşılaştırması

Sibirya Husky ve Labrador Retriever, ortalama köpekle karşılaştırıldığında önemli miktarda egzersiz gerektirir. Labrador'un en azından ihtiyacı var 60 dakika egzersiz Bir gün ve Sibirya Husky'nin bundan daha fazlasına ihtiyacı var, ortalama bir Husky en azından 90 dakika egzersiz bir gün.Husky, orijinal yarış arabası ve elinden geldiğince hızlı kızak çekmek için inşa edilmiştir. Yani, bu adam çoğu gün bir buçuk saat boyunca uzun tempolu yürüyüşleri ya da koşmayı takdir ederdi. Elbette, bunu yerel parkta bir tur getirme ile karıştırabilirsiniz, ancak asıl amacını hatırla Çünkü onu en çok mutlu edecek şey bu.

Labrador bir Av köpeği , avını sudan çıkaran. Yani, bu adam için ideal egzersiz, tarlaların ve göllerin olduğu yerel parkta getirme veya top oynamak olacaktır. Bu onu sadece fiziksel olarak formda tutmakla kalmayacak, aynı zamanda onu tutacaktır. zihinsel olarak uyarılmış çünkü bu onun en sevdiği eğlence.

golden retriever mama önerileri

Bu adamları uygun şekilde çalıştırmazsanız, yıkıcı. Yavru köpek gözlerine aldanmayın, Labrador kanepelerde yemek yerken Husky'nin bahçeleri kazdığı ve 6 metrelik çitleri kolaylıkla atladığı bilinmektedir. Mutlu bir yavru istiyorsanız, egzersiz ve enerji prizleri bu adamlar için çok önemlidir!Öyleyse, ailen seviyorsa uzun maceralı yürüyüşler ya da bir koşu partnerinin peşindeyseniz, Sibirya kurdu aileniz için daha iyi bir seçenek olabilir. Getirmeyi seven bir oyun arkadaşının peşindeyseniz ve Gölde yüzmek Her gün bir saatliğine, Labrador aileniz için mükemmel bir arkadaş olabilir.

Görünüm ve Bakım Gereksinimleri

Laboratuvar ve dış yapraklar tamamen farklı bir görünüme sahip.

Husky çalışmak, kızakla kaymak için yetiştirildi ve karı tutmak için kalın bir ceketi var. Ayrıca daha fazla tımar gerektirirler ve sahip oldukları kürk miktarı nedeniyle daha fazla tüy dökerler. Daha sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, uzun tüyleri nedeniyle bir husky'ye sahip olmak en iyi seçenek olmayabilir. Onlar genellikle Alaska Malamutu ile karşılaştırıldığında ve hatta kurtlarla karıştırılmak . Uzun saç sizi rahatsız ediyorsa, bu, cinsi aileniz için kolay bir geçiş haline getirir.

Laboratuvar spor için yetiştirildi. Var saha ve tezgah laboratuarları her ikisinin de biraz farklı amaçları vardır. Çok farklı renkte paltoları olabilir, kırmızı bir ceket dahil teknik olarak daha derin bir sarıdır ve ayrıca tartışmalı gümüş laboratuvarları . Bir husky kadar tüy dökmezler ve sıcak iklimlerde gayet iyi oldukları bilinirler.Hangisini Eğitmek Daha Kolay?

Sibirya kurdu ve Labrador çok zeki yavrulardır ve ustaları tarafından eğitilmeyi severler. Her ikisi de erken sosyalleşmeyi gerektirir ve ikisi de olumlu pekiştirme eğitimine iyi yanıt verir. Her ikisi de arama kurtarma ve uyuşturucu tespiti gibi çalışan mesleklerde kullanılır ve bu onların inanılmaz zeka . Labrador, körler için bir yardımcı köpek olarak bilinir ve aynı zamanda terapi köpekleri olarak bilinir. sakin mizaç Husky'den daha.

Bununla birlikte, Husky'nin daha çok olduğu biliniyor bağımsız ve inatçı ve bu nedenle eğitilmesi Labrador'dan biraz daha zor. Ek olarak, başlangıçta bir sürü ortamından geldiği için, baskın bir sürü liderine ihtiyacı var, aile biriminde hiyerarşi yokmuş gibi hissediyorsa, o zaman rolünü üstlenmeye çalışabilir. en iyi köpek . Bu sadece davranış sorunları yaratmayacak, aynı zamanda mutsuz bir aileye de neden olacaktır. Ana bakıcısı ona karşı baskın ve sağlam olduğu sürece, gelişecek ve harika bir aile hayvanı olacak, ancak kesinlikle uysal ve yumuşak sahip için değil. Ayrıca ihtiyaçları var onları meşgul edecek oyuncaklar veya başları belaya girebilir.

Genel olarak, hem çok zeki hem de eğitilebilirler ve gelişecekler, içine girdiğiniz hemen hemen her eğitim etkinliğidir, ancak, eğer bir ilk kez köpek sahibi veya yetkili bir sürü lideri olabileceğinizi düşünmüyorsanız, Labrador muhtemelen sizin için daha iyi bir tür olacaktır.

parlayan hatırlama

Çocuklarla Hangi Cins Daha İyi?

Sibirya kurdu ve Labrador mizaçlarında biraz farklılık gösterir ve bu nedenle aileniz için hangi türün daha iyi olduğunu belirleyebilir. Husky, hiperaktif , o her zaman hareket halindedir ve her zaman koşar ve etrafta zıplar. Küçük çocuklarınız varsa bu ideal olmayabilir. Labrador ise daha nazik ve daha sakin ve film izlerken ya da ertelerken küçük çocuklarla birlikte uzanacaklar.Ancak, daha büyük çocuklarınız varsa ve seyahat etmeyi ve yürüyüşe çıkmayı seviyorsanız dağlarda bisiklet sürmek, Labrador size katılmaktan yeterince mutlu olsa da, Husky onun yanında olacak ve sadece aileniz durmak istediğinde duracaktır. Yani, daha büyük ve daha aktif çocuklarınız varsa, Husky muhtemelen daha iyi ortak keşfetmek.

Her iki cinsin de, oldukları sürece diğer köpekler ve aile hayvanları ile mükemmel bir şekilde iyi anlaştığı bilinmektedir. sosyalleştirilmiş bir yavrudan düzgün. Sahip olunması gereken tek geçerli endişe, yaşlı bir köpeği aile ortamınıza getiriyor olmanızdır, ancak ön görüşmeler ve deneme sürüşleri sırasında iyi anlaştıkları sürece, ailenize iyi bir şekilde girmeleri gerekir.

Genel olarak, Husky'lerin egzersiz limiti yoktur, hiperaktiftirler ve enerjileri sınır tanımaz. Oysa Labrador, her gün iyi bir egzersiz saatine ihtiyaç duyarken, oyun seansları arasında bir ertelemeye daha çok taraftır. İkisi de çocuklarla iyi geçinmek her yaştan ve diğer hayvanlardan, çocuğunuza onun etrafında nasıl davranacağını öğrettiğinizden ve orta ve büyük boylarının farkında olduğunuzdan emin olun.Hangi Cins Daha Sağlıklı?

Hem Husky hem de Labrador genellikle sağlıklı yavrular Her ikisi de acı çekmeye yatkın olan belirli sağlık sorunları doğurur.

Sağlıkları olduğu gibi ve onları neyin beklediğini tahmin edecek kristal bir küreye sahip değilken, elbette çocukların en yakın arkadaşlarının hastalanmasını izlemek zorunda kalmaları üzücü. Dolayısıyla, eğer çocuklarınız varsa, onların sağlığı kesinlikle daha yüksek bir düzeyde incelenmesi gereken bir şeydir. Her ikisi de genellikle sağlıklı yavru olsalar da, Husky'nin daha az önemli sağlık şikayetleri, ve ortalama olarak Labrador'dan 2 yıl daha uzun yaşayan daha sağlam bir oda arkadaşıdır.

Alerjisi Olan Var mı?

Hem Sibirya Kurdu hem de Labrador'un kalın bir çift ceketi var ve bu nedenle ikisi de ağır kırıcılar ; Tüy dökülme mevsimi boyunca, tüylerini idare edilebilir tutmak için her gün fırçalamaya ihtiyaçları olacaktır. Amerikan nüfusunun yaklaşık% 10'unun köpek alerjisinden muzdarip olduğu ve% 100'ünün olmadığı düşünülmektedir. hipoalerjenik köpekler çok daha az tüy döken ırklar vardır ve bu nedenle alerji hastaları için daha iyi . Dolayısıyla, ailenizde köpek alerjisi varsa, hem Husky hem de Labrador'un yapacağı gibi başka bir cinsi düşünmelisiniz. hapşırtırmak ! Her cinsin maliyeti nedir?

Bir Sibirya Kurdu ve Labrador'un fiyatı, köpeğin başlangıç ​​fiyatı açısından yaklaşık olarak aynı maliyetle, 1000 dolar saygın bir alıcıdan bir yavru köpeğin ortalama maliyeti. İkisi de etrafta yemek yiyor 3 bardak yemek Bir gün ve her ikisi de genellikle sağlıklı yavrulardır, bu nedenle sigortaları ve tıbbi faturaları fiyat olarak önemli ölçüde değişmeyecektir.Onu tanınmış bir yetiştiriciden satın aldığınız sürece, yavruların sahip oldukları neredeyse garanti edilir. hayata en iyi başlangıç ve zaten olması gereken mizaca sahip olduklarını göstermişlerdir. Saygın bir yetiştirici, hasta olan veya kısır veya agresif eğilimler sergileyen bir yavru köpeği asla satmamalıdır. Evinizde küçük çocukları veya başka evcil hayvanları olan bir aileyseniz, bu özellikle önemlidir.

Hala Karar Veremiyor musunuz?

Alternatif olarak, bu türlerden herhangi biri hayatınıza mükemmel bir şekilde girebilecek gibi geliyorsa ve hala ikisi arasında karar veremiyorsanız, o zaman neden Huskador'a bir göz atmıyorsunuz? o bir haç Sibirya kurdu ve Labrador Retriever arasında ve bu yavru her iki dünyanın en iyisi !

Peki Ailen İçin Hangisi Daha İyi?

Sibirya kurdu şu anda AKC tarafından 14.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkı, Labrador ise en popüler köpek Amerika'da ve neredeyse otuz yıldır. Yani bu onu daha iyi aile hayvanı yapıyor, değil mi? Şey, ille de değil.

Labrador, ikisinin en popüler yavrusu olmasına rağmen, hangi cinsin size ve yaşam tarzınıza daha uygun olduğuna gerçekten iniyor. Labrador, popülerlik sıralamasında gösterildiği gibi bir aile hayvanı için daha iyi bir seçim gibi görünse de, Husky'ye girdi ve çaba açısından ihtiyaç duyduğu şeyi sunabilirseniz, o zaman bir aile hayvanı kadar eşit derecede ödüllendirici ve harika olduğu bilinir. .

Sibirya kurdu, konuşkan vokal yapısı ile tüm ailenizi eğlendirecek. Eğer enerjik bir aileyseniz, onların atletikliği, dayanıklılık ve güç yetenekleri uzun yolculuklar boyunca size eşlik edecek. Ve eğitilmesi daha zor olsa da, eğitimini kırabilirseniz, sarsılmaz sadakati ve koruyuculuğu bu hafif zorluğu telafi edecektir. Ailen biraz farklıysa veya biraz tuhafsa, o zaman bu adam kesinlikle en yaygın aile köpeği değil.

Ancak evet, Labrador'un Amerika'nın en sevdiği aile hayvanı olduğu doğrudur ve bunun olmasının birçok nedeni vardır. Nazik ve sakin, ama aynı zamanda size saatlerce eğlence ve kucaklamalar sunacak.

Yavru köpeğinizi düzenli olarak tımar etmek istemezseniz ve sizi rahatsız etmek istemezseniz, labradoru kazanan ilan ederiz, ancak bu cinsin gerçekten ihtiyaç duyduğu tüy dökme ve egzersiz gereksinimlerine aldırmazsanız bir dış yapraklar da aynı derecede harika olabilir.

amerikan kabadayı için en iyi köpek maması

Yorumlar