Bernese Dağ Köpeği Golden Retriever Mix: Irk Bilgisi

Bernese Dağ Köpeği Golden Retriever Mix: Irk Bilgisi

Bernese Dağı ve Golden Retriever, ailesiyle hem sevgi dolu hem de sevecen büyüleyici köpeklerdir ve genellikle Altın Dağ Köpeği olarak bilinen çapraz köpekleri, her iki ebeveyni kadar güzel ve sadıktır.

Bernese Dağ Köpeği, kendi başına benzersiz bir cinstir, şiddetle ailesine adanmış, ancak sahibi tarafından OK verilmediği sürece hala biraz ayrılmış. Golden Retriever aynı zamanda büyük bir aşk balosudur ve mizaçtaki temel fark, temas ettikleri herkesi sevme eğiliminde olmalarıdır.Her gün yaklaşık bir saat egzersize ihtiyacı var ve oldukça kabarık erkekler oldukları için her gün dişlerini fırçalamaya ihtiyacı olacak, ancak onlara bu gereksinimleri sağlayabilirseniz, sizi çok fazla sevgi ve köpek öpücüğü ile ödüllendirecektir. Bu adamın size ve yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını keşfetmek için bizimle kalın ve bu altın çocuk hakkındaki bu tam ve kapsamlı kılavuzu okuyun.

Ebeveyn Irkları

Golden Mountain köpeği, Bernese Dağ Köpeği ve Golden Retriever'in yavrularıdır ve kasıtlı bir ürün olduğu için iki safkan köpeğin çiftleşmesi , o bir tasarımcı köpek olarak bilinen şeydir. Golden Mountain köpeği, tasarımcı dünyasında nispeten bilinmeyen bir türdür ve daha benzersiz olanlardan biridir. Bernese dağ köpeği karışımları . Bu özel karışım daha az yaygındır, ancak yalnızca daha büyük tasarımcı köpeklerin küçük ırklardan daha az popüler olma eğiliminde olmaları nedeniyle.3 aydan küçük yavrular için çiğneme

Tasarımcı köpeklerin artıları ve eksileri vardır. Bununla birlikte, köpek yavrusu sağlıklı bir yavru ise ve safkan hatlara müdahale edilmiyorsa, o zaman sadece uygun olduğu aileler için olumlu bir şey olabilir. Birçok aile tasarımcı köpek fikrini sever çünkü sahip olabilirler en sevdikleri ırklardan ikisi bir yavruya dönüştü ve ayrıca onları yaptığı için biraz daha sağlıklı ve daha sert safkan ebeveynlerinden daha.

Melez canlılık ve çevrimiçi tasarımcı köpekleri çevreleyen tartışmalar hakkında pek çok bilgi var, ancak bu makalenin yıldızı Altın Dağ köpeğidir ve onu anlamak için ebeveynlerinin her biri hakkında biraz daha fazla şey öğrenmemiz gerekiyor.

Bernese dağ köpeği

Bernese Dağ köpeği İsviçre Dağ köpeğinin dört çeşidinden biri ve uzun ve ipeksi bir kürk mantosu olan tek kişi o. Ataları başlangıçta, onları kullanmak için kullanan Romalı Askerler tarafından anavatanları İsviçre'ye getirildi. sığır sürülerini sürmek ve korumak . Çiftçilere yardım ederek ülkenin en karlı ihracatına, Çikolata ve Peynir'e büyük katkı sağladıkları için İsviçre Milletinin bir hazinesidirler. ağır süt ürünleri yüklü arabaların çekilmesi büyük güçleri ve güçleri sayesinde.Bernese Dağ köpeği ilk olarak 1926'da Amerika'ya gitti ve hızla çiftliklerde ve sığır çiftliklerinde çalıştırıldılar. 2019'da The America Kennel Club (AKC) onu tanıdı 22 gibind Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. O olarak tanımlanıyor iyi huylu, sakin ve güçlü ve Altın Dağ köpeğinin gücünü ve gücünü miras aldığı ondan.

Golden Retriever

Golden Retriever’in kökenleri İskoçya Dağlarında yatmaktadır ve burada silahlı köpek efendisinin taş ocağını almak için. O mükemmel tasarlanmış çalışan bir köpek olarak, ancak tatlı ve sakin doğası, ona kısa sürede dünyadaki birçok aile evinde bir yer kazandı. O iyi bilinir bir terapi köpeği ve körler için bir rehber köpek ve aynı zamanda gezegendeki en zeki köpeklerden biridir. Dünyada bir Golden Retriever (muhtemelen!) İle tanışmamış bir kişi yok ve aynı zamanda Disney filmlerinin hitleri Air Bud'ın yüzü. Neredeyse beyaz bir renge kadar birçok farklı altın tonunda gelir ve hatta daha derin kırmızının tonları .

Golden Retriever ilk olarak 20'in başlarında Amerika'ya gitti.inci Yüzyıl ve 2019'da 3. olarak seçildird Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. O olarak tanımlanıyor arkadaş canlısı, zeki ve özverili Altın Dağ köpeği sadakatini ve bağlılığını miras alır. Diğer bazı popüler Golden Retriever karışımları şunları içerir: Golden Chow Chow , ve Altın Husky .Altın Dağ Köpeği

Altın Dağ Köpeği, çok farklı görünümlü iki köpek, ancak inanılmaz derecede benzer bir mizacı olan . Nazik, sevgi dolu, iyi huylu ve arkadaş canlısıdır ve tüm bu nedenlerden dolayı inanılmaz bir köpek arkadaşı olmasını sağlar.

Tabii ki, herhangi bir karma cins köpekte olduğu gibi, herhangi bir ebeveynin özelliklerini miras alabilir ve bu, nasıl olacağı tamamen garanti değil genel. Bununla birlikte, ebeveynleri mizaçları açısından birbirine oldukça benzediğinden, her durumda arkadaş canlısı ve şefkatli bir köpek bekleyebilirsiniz. Görünüşleri en belirsiz özellikleridir, ancak her iki ebeveyninin de görünüşünü takdir ettiğiniz sürece, sonuçtan kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Öyleyse, gerçekten aile köpeklerinin Altın çocuğu olup olmadığını görmek için tüm ihtiyaçlarına daha yakından bakalım.

Mizaç

Golden Mountain köpeği, çevredeki en dost canlısı ve iyi huylu köpekler , böylece onu evinize davet ettiğinizde ömür boyu bir arkadaşınızın olduğundan emin olabilirsiniz! Herkes tarafından seviliyor ve bu adamın neden sevdiği birçok nedenden biri de bu. harika bir terapi köpeği yani eğer bu ilginizi çekecek bir şeyse, o zaman kesinlikle bu kutuyu işaretler. Ek olarak, bir aile üyeniz veya köpeklere çok meraklı olmayan bir arkadaşınız varsa, o zaman bu, herhangi birinin fikrini değiştirecek adamdır!Sevecen ve sevgi dolu bir köpek arıyorsanız ve Kanepede yatmak için Akşam o zaman bu adam sıradaki ilk kişi olacak! Büyük bir çocuk olduğu için yeterince büyük bir kanepeye yatırım yaptığınızdan emin olun, ancak muhtemelen her halükarda kucağınıza düşecektir, bu yüzden belki de hiç zorunda kalmayacaksınız!

O da biridir köpeklerin en sadık efendisine olan yakınlığı sayesinde etrafta. Bu özelliğin avantajları var, her zaman yanınızda olacak ve eve döndüğünüzde sizi kapının yanında karşılamaktan her zaman çok mutlu olacak. Bununla birlikte, uzun süre evde bırakılmayı sevmemesi ve kendi başına oldukça endişeli olabilir . Bu nedenle kendisini uzun süre yalnız bırakmayacak bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.

Boyut ve Görünüm

Bu görkemli dağ köpeği güzeldir, tıpkı ailesi gibi, ancak bir kokteyl ihtişamıyla. O, boyunun arasını ölçecek büyük bir çocuk 23 ve 27 inç pençe omuza ve aralarında herhangi bir yerde tartacak 70 ila 110 pound . Tabii ki, Golden Retriever ebeveynine daha çok benziyorsa, biraz daha küçük olacaktır ve Bernese Dağ köpeği ebeveyninin peşinden giderse, o zaman daha ağır ve daha tıknaz olacaktır, ancak her iki durumda da bir orta ila büyük boy köpek Kimin odaya ihtiyacı olacak.

Yine, Golden Mountain köpeğinin görünüşü, aynı çöp içinde bile büyük ölçüde değişecektir. Belli bir bakış peşindeyseniz, farklı yavruları ziyaret etmek ve görünüşünü beğendiğiniz bir yavru seçmek en iyisidir, ancak bunun büyüdükçe biraz değişebileceğini unutmayın, bu yüzden gerçekten yapmanız gerekir Görünüşüne gelince açık fikirli ol ama her iki durumda da güzel bir çocuk olacak.Her iki ebeveyni de var büyük sarkık kulaklar ve ona doğru giden düz, dar bir ağız kahverengi renkli gözler . Genel olarak, kişinin en sert kalbini bile eritecek arkadaş canlısı ve sevimli bir görünüme sahiptirler.

Ceket ve Renkler

Altın Dağ köpeği olacak orta ila uzun boylu kürk Ebeveynlerinin ikisine de benzer ve onu İskoç Dağlarının veya İsviçre Dağlarının soğuk havasından ve etrafındaki veya aralarındaki her yerden koruyacak çift katmanlı bir ceket olacak. Paltosu olabilir düz veya dalgalı ama her iki şekilde de ipeksi olacak.

Ya düz altın ya da siyah bir ceketi olacak, karışıma atılan Bernese işaretleriyle birkaç farklı renge sahip olabilir. renkleri çok belirsiz . Her iki ebeveyn ırkın da saçları daha uzun olduğu için hazırlıklı olun. ayırıcı kullan evinizi evcil hayvan tüylerinden uzak tutmak için sık sık.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Golden Mountain köpeği, Her gün 45 ila 60 dakika egzersiz ve çok zeki bir yavru olduğu için onu fiziksel ve zihinsel olarak uyarmak için yoğun egzersize ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle o da takdir ederdi haftası boyunca çeşitli egzersizler ve dağlarda harika bir koşu partneri, yerel gölde bir getirme oyunu ya da çiftliğinizin çevresinde malları taşıma oyunu olurdu. Bu nedenle, egzersiz ihtiyaçlarının karşılandığını garanti edebilecek aktif bir aileye yerleştirilmelidir, ancak bu adamın sevmediği pek bir şey yok!

Altın Dağ köpeği, büyüklüğü nedeniyle yalnızca büyük bir arka bahçeye erişimi olan daha büyük evler . Kesinlikle apartman hayatına uygun değil, bu yüzden şu anda bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, ya daha küçük bir cinsi düşünmeli ya da onun ihtiyaçlarına daha uygun bir yerde yaşayana kadar beklemelisiniz.

corgi popo

Çünkü o etraftaki en dost canlısı köpeklerden biri. çocuklu ailelere uygun . Daha büyük köpeklerin sadece daha büyük çocukların yanına yerleştirilmesi gerektiği şeklindeki normal tavsiyeye rağmen, bu adam çok nazik ve sakin olduğu için küçük çocuklu ailelere de uygun görünüyor. Bu, daha büyük köpekleri seven genç aileler için harika bir haber, ancak kazara meydana gelen talihsizlikler olması durumunda, etrafta bir köpek varken tüm çocukların denetlenmesi gerektiğini unutmayın.

Eğitim

Golden Mountain köpeği olabildiğince erken sosyalleşmek Tüm köpeklerin yeterince eğitilmemişlerse çürük elma olma eğilimi olduğu için, onun tatlı doğasını sürdürmesi için. Bu sadece onun diğer köpeklerle ve insanlarla tanışması süreciyle ilgili değil, aynı zamanda evde elektrik süpürgesi veya saç kurutma makinesi gibi farklı seslere alışması ve trafik olduğunda kaldırımda sakince yürümesi ile ilgili. Her deneyim hoş bir deneyim olduğu sürece, iyi davranışını tekrar tekrar tekrarlayacağından emin olacaktır.Ödüle dayalı eğitim Altın Dağ köpeği için en iyi yöntemdir ve en sevdiği ödül muhtemelen efendisinin övgüsü olacaktır, bu yüzden tiz köpek sesini açmaya hazır olun, çünkü ona kimin iyi çocuk olduğunu sorduğunuzda onu sevecektir!

Yukarıda bahsedildiği gibi, bu adam gerçekten uzun süre yalnız bırakılmayı sevmiyor, bu yüzden ona sandık genç bir yavru olarak eğitildi sergileyebileceği anksiyete belirtilerini hafifletmenin bir yolu olarak. Bu eğitim onlara güvenli bir alan sağlar, böylece onu kendi başına bırakmanız gerektiğinde, sandığında rahatlık bulacaktır. Baktığından emin ol Golden Retriever'in boyutuna uygun sandıklar .

Onun yüzünden yoğun bakım ihtiyaçları , bu deneyimi ikiniz için daha kolay ve daha keyifli hale getireceğinden, ilk günden itibaren bu günlük uygulamaya alışmalıdır.

Sağlık

Genel olarak Golden Mountain köpeği sağlıklı bir cinstir. Nispeten yeni herhangi bir melez köpekte olduğu gibi, belirli bir sağlık testi önerisi yoktur, bu nedenle neye yatkın olabileceğini belirlemek için ebeveyninin sağlığına bakmak en iyisidir.

Her iki ebeveyni de eğilimli Dirsek ve Kalça Displazisi Bu, etkilenen eklemlerin anormal bir oluşumudur ve sonunda sakatlayıcı artrite neden olacaktır. Ayrıca her ikisinin de bir Göz doktoru muayenesi çeşitli göz rahatsızlıkları nedeniyle. Ayrıca her ikisi de bir kalp muayenesi yine çeşitli kalp rahatsızlıkları için. Her iki ebeveyni de duyarlıdır Kanser ve her iki kanser oranı da ortalama bir köpeğinkinden çok daha yüksek, bu yüzden bu dikkate alınması gereken bir şey.

Ayrı olarak, Bernese Dağ köpeğinin de bir teste tabi tutulması tavsiye edilir. Von Willebrand hastalığı , kanının olması gerektiği gibi pıhtılaşmasını önleyen temel bileşenin eksik olduğu yer burasıdır. Bu, yaralanması durumunda ciddi miktarda kan kaybına uğrayabileceği anlamına gelir.

Emin olun yetiştiriciden her iki ebeveynin sağlık sertifikalarının kopyalarını isteyin ve Veteriner geçmişi, böylece ebeveynlerinin yukarıdakilerin hiçbirinden muzdarip olmadığını görebilirsiniz (bu, özellikle Kanser için önemlidir!). Bu, yavrunun bu hastalıklardan veya durumlardan muzdarip olmayacağını garanti etmese de, en azından mümkün olduğu kadar sağlıklı olma şansını artıracaktır.

Beslenme

Altın Dağ köpeği ortalama olarak, günde 3 ila 4 bardak yemek . Elbette, günde birkaç saat araba çekiyorsa, oldukça hareketsiz olan bir Golden Mountain köpeğine kıyasla daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olacaktır. Aynı zamanda büyüklüğüne de bağlı olacaktır.

Bakım

Altın Dağ köpeğinin ihtiyacı olacak günlük fırçalama Kabarık dış görünüşü sayesinde, bakım ihtiyaçları söz konusu olduğunda oldukça talepkar olabilir. O, çift katlı bir paltoyla ağır bir dökücüdür, bu nedenle evinizde çok fazla tüy olmasını beklemelisiniz, ancak dedikleri gibi, köpek kılı olmadan hiçbir kıyafet tamamlanmaz! Tüy dökme mevsimi boyunca 'paltolarını uçururlar', bu da tüy dökülme ayları boyunca ciddi şekilde tüy dökecekleri anlamına gelir, bu nedenle tüylerini idare edilebilir tutmak için günde iki kez fırçalamayı bekleyebilirsiniz. Tüy bırakmayan silindirler ve hoover yeni en iyi arkadaşlarınız olacak, ancak bu tatlı adama ödemek için küçük bir bedel!

Büyük sarkık kulakları nedeniyle daha duyarlı olacaktır. kulak enfeksiyonları ve kir birikmesi, bu yüzden kulaklarını haftada birkaç kez kontrol ettiğinizden emin olun. Diğer tüm bakım uygulamaları diğer köpeklerle aynıdır.

Bernese Dağı ailesi sayesinde, Altın Dağ her gün suçlu olabilir. salya akıtma suçlar, bu yüzden köpek salyasının hayranı değilseniz, muhtemelen başka bir köpek ırkını tamamen düşünmelisiniz.

Aile Hayvanları Olarak

 • Golden Mountain köpeği, şimdiye kadar karşılaşacağınız en tatlı köpek ruhlarından biridir.
 • Dostça bir gülümseme ve bol miktarda köpek sevgisi bekleyebilirsiniz.
 • Altın Dağ köpeği, sevgisini herkesle paylaşan sosyal bir adamdır.
 • Yabancılarla dost olacak ve onlarla daha önce tanışmış olup olmadığına bakılmaksızın hemen hemen herkes.
 • Çok sosyal olduğu için kendi şirketinde olmayı sevmiyor.
 • Onu çok uzun süre yalnız bırakmayacak bir aileyle birlikte olmalı.
 • Altın Dağ köpeği, ustasını memnun etmeye çok heveslidir ve çok zekidir.
 • Bu, küçük bir köpek eğitimi deneyimi olan ilk kez bir köpek sahibi için harika bir karışım.
 • Çok kibar olduğu için küçük çocukları olan ailelere ve çok evcil hayvanlara uygundur.
 • Büyüklüğü nedeniyle, arka bahçeye erişimi olan daha büyük evlere yerleştirilmelidir.
 • O ağır bir tüy dökücü, bu yüzden evinizde çok fazla köpek kılı bekleyin.
 • Ceketini idare edilebilir tutmak için her gün onu fırçalamayı bekleyin.
 • O da bir köpek driblingcisi, bu yüzden evin etrafında biraz salya bekle.
 • Golden Mountain köpeğinin günde yaklaşık 45 ila 60 dakika egzersize ihtiyacı vardır.
 • Aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekecek.

Altın Dağ Yetiştiricisini Bulmak

Hiç şüphe yok ki, Altın Dağ köpeği nadir bir tasarımcı köpeğidir ve bu nedenle saygın bir yetiştirici bulmak zaman alacak ve bazı seyahatler de olabilir. Hangi yetiştirici ile çalışmaya karar verirseniz verin, incelemeleri okuduğunuzdan, yetiştiriciyi, yavruları ve ebeveynlerini şahsen ziyaret ettiğinizden ve önerilen tüm sağlık sertifikalarını gördüğünüzden emin olun.

Yavru Köpek Maliyetleri

Saygın bir yetiştiriciden ortalama Golden Mountain yavrularının fiyatı yaklaşık olacaktır. 1000 dolar . İnternetteki yetiştirme web sitelerinden, Golden Retriever'in çerçevesinin Bernese Dağ köpeğinin rengine ve kürküne en çok istenen görünüm ve bu nedenle en pahalı olduğu anlaşılıyor, bu nedenle bu görünüm için ortalama fiyattan daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Yukarıda açıklandığı gibi, mümkün olduğu kadar sağlıklı olduklarını bilmek için herhangi bir köpek yavrusu satın almadan önce sağlık sertifikalarını ve ebeveynlerini görmeyi unutmayın.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir eve ihtiyacı olan bir köpeği sahiplenmek, yapabileceğiniz en ödüllendirici şeylerden biridir. her zaman evlat edinmeyi bir seçenek olarak düşünün . Mümkün olduğu kadar çok kurtarma merkezini ziyaret etmek, bir Altın Dağ köpeği bulma şansınızı artıracaktır ve nadir olması nedeniyle merkezlerde en yaygın ırklardan biri olmasa da, onu bulduğunuzda buna değecektir!

Son düşünceler

Golden Mountain köpeği hem içi hem de dışı muhteşem bir güzelliğe sahip ve gerçekten büyük çetede altın bir yıldız. Onun için yeriniz olduğu kadar, onu egzersiz ve bakım için zamanınız olduğu sürece, o zaman her aile evine uygun olacak ve bu nadir cins üzerinde bir şans yakaladığınız için sonsuza kadar minnettar olacaksınız.

Yorumlar