Rottweilers: İyi ve Kötü Olan (Davranış, Mizaç ve Daha Fazlası)

Rottweilers: İyi ve Kötü Olan (Davranış, Mizaç ve Daha Fazlası)

Kendinden emin, sadık Rottweiler üyesidir çalışma Grubu . Bu güvenilir aile koruyucuları şu anda American Kennel Club listesinde sekizinci sırada yer alıyor. Yani bir Rottweiler ailen için iyi bir evcil hayvan yap ?

Rottweiler büyük köpeklerdir apartman yaşamına uygun değildir ve bu yavrulardan birine ev vermek istiyorsanız bahçeli geniş bir eve ihtiyacınız olacaktır. 'Çürükler' omuzda 27 inç'e kadar dayanabilir. Ve bu köpekler, özellikle evinizi ziyaret eden yabancılar için heybetli görünebilen kaslı, güçlü hayvanlardır.Bununla birlikte, düşünceli bir şekilde yetiştirilmiş, iyi sosyalleşmiş bir Rottweiler kendinden emin ve eşit huyludur ve cesurdur ancak agresif değildir. Bazen mesafeli olmasına rağmen, Rottweiler şaşırtıcı derecede eğlenceli ve onu tanıdıktan sonra sevimli bir kişiliğe sahip. Bununla birlikte, bir Rottweiler yavrusu alırsanız, köpeğinizin itaatkar ve sakin bir hayvana dönüşmesini sağlamak için erken sosyalleşmenin çok önemli olduğunu anlamalısınız.

Bu kılavuzda, Rottweiler'a daha yakından bakıyoruz ve tür hakkında en sık sorulan soruların çoğunu yanıtlıyoruz:

 • Çürükler iyi evcil hayvan yapar mı?
 • Rottweiler sağlıklı mı?
 • Küçük çocuklu bir ev için bir Rottweiler doğru seçim olur mu?

Öyleyse, içeri girelim ve Rottweiler hakkında daha fazla bilgi edinelim.Tarih

Rottweiler, lejyonları Avrupa'da yürürken Romalılar tarafından gütme hayvanları olarak kullanılan köpeklerden gelmektedir. Yavrular yolda ve Alman kasabası Rottweil Ortaya çıkan melezler, yerel kasaplar tarafından sığırlarını pazara sürmek için kullanıldı. Onlar bir molosser köpek ve genetik özellikleri paylaşmak zorba ırkları, mastiffler, elkhounds Rodezya sırt çantaları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok köpeğe.

Rottweiler, kasabı hırsızlardan koruyarak korudu. Kasabın müşterilerine et ve süt taşıyan teslimat arabalarını çekmek için sağlam, güçlü Çürükler de kullanıldı. Orta çağlarda Rottweiler, dişleri olan yaban domuzu olan domuzları avlamak için kullanılırdı.Ne yazık ki, motorlu taşımacılığın gelişi Rottie'ye olan ihtiyacı ortadan kaldırdı. Sonuç olarak, cins neredeyse tamamen yok oldu, ancak neyse ki, Alman köpek severler Rottweiler'ı canlı tuttu. Avrupa'daki insanlar, türün sadakatinden ve köpeklerin iş ahlakından etkilendi ve bu nedenle Rottweiler, hatta GSD gibi diğer köpeklerle karşılaştırıldığında .

Şimdi, Rottie, ABD'de ve dünya çapında kesin bir favori. Çok yönlü modern Rottweiler, polis köpeği, hizmet köpeği, çoban köpeği, itaat yarışmacısı ve hatta bir terapi köpeği gibi çok farklı alanlarda çalıştı. Akıllı, güçlü Rottie aynı zamanda çeviklik sınıflarında başarılı ve pençesini flyball'a çevirebilir. Rottweiler ayrıca şaşırtıcı derecede hassas ve memnun etmeye istekli olan harika aile köpekleri yapar. Kesinlikle inatçı bir çizgileri var ve bazen daha az zekaya baktı sonuç olarak.

Sağlık

Birçok büyük köpek gibi, Rottweilerlar da bu yavrulardan birini almayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken birkaç sağlık sorununa eğilimlidir.Kalça Displazisi: Kalça displazisi, kalça ekleminin konformasyonel problemlere sahip olduğu ve sonunda kemiğin dejenere olmasına ve köpeği ağrılı artrit bırakmasına neden olan kalıtsal bir durumdur.

Kalça displazisi için pahalı bir cerrahi tedavi seçeneği vardır ve ilaçla tedavi edilebilir. Bununla birlikte, yavru köpeğinizin yetiştiricisinden, yavrunun ebeveynlerinin kalça displazisi için hem tarandığına hem de onaylandığına dair yazılı onay istemelisiniz.

Dirsek Displazisi: Dirsek displazisi, özellikle kıkırdak ve onu çevreleyen yapılarla ilgili olmak üzere, dirsek ekleminin birden fazla yapısında anormallikler içeren genetik bir durumdur. Sonuçta, dirsek eklemi osteoartrit geliştirir.

beyaz alman çoban yavruları fiyatı

Osteokondrit: Osteokondrit, hızla büyüyen genç köpeklerin eklemlerini etkileyen çok yaygın bir durumdur. Eklem yüzeyleri (eklem kıkırdağı) belirli alanlarda kemik oluşturamaz ve bu da kalınlaşmış kıkırdak alanlarına neden olur.Bu zayıflamış alanlar kalınlaşmış kıkırdağın etrafını saran sağlıklı dokudan uzaklaşarak bir flep oluşturmasına neden olur. Kıkırdak flebi bazen eklem yüzeyinden ayrılır ve ikincil osteoartritin gelişmesine yol açar.

Kardiyomiyopati: Dilate kardiyomiyopati (DCM), kalp kasının büyüdüğü bir durumdur. Kalbin bir tarafı genellikle diğerinden daha fazla etkilenir. Ventrikül etkilendiğinde, akciğerlere ve vücuda verimli bir şekilde kan pompalayamaz. Bu, akciğerlerde sıvının birikmesine ve sonuçta konjestif kalp yetmezliğine yol açmasına neden olur.

Subaortik stenoz (SAS): Subaortik stenoz, kanı kalpten uzaklaştıran aortun daralmasıdır. Bu durum genellikle küçük bir kalp hırıltısı olarak ortaya çıkar, ancak genç bir köpekte bile ani ölüme yol açabilen ciddi bir durumdur.

Von Willebrand Hastalığı: Von Willebrand hastalığı, kanın pıhtılaşma işlevine yardımcı olan belirli bir protein miktarındaki eksikliğin neden olduğu kalıtsal bir durumdur.Addison Hastalığı: Addison hastalığı daha doğru bir şekilde hipoadrenokortizm olarak bilinir. Durum, adrenal bezler steroidler dahil yeterli hormon üretmediğinde ortaya çıkar. Steroidler, köpeğin iç organlarını ve vücut sistemlerini düzenlemeye yardımcı olur. Bu temel hormonların doğru dengesi olmazsa, köpeğin vücudu bozulur ve ölüm dahil ciddi komplikasyonlara yol açar.

Katarakt: Katarakt, göz merceğindeki kusur veya opaklıktır. Lens ışığı odaklar ve tamamen net olmalıdır. Köpeğinizin kataraktı varsa görüşü engellenir. Katarakt, fark edilmeyecek bir nokta büyüklüğünde olabilir. Bununla birlikte, bazı kataraktlar tüm lensi kaplayacak kadar büyüyerek körlüğe neden olabilir.

Sağlıklı bir Rottweiler, sekiz ila 10 yıllık bir yaşam beklentisine sahiptir.Sağlık Sertifikaları

Bir Rottweiler yavrusu satın alırken, her zaman yavru yetiştiricisinden size ebeveynlerinin sağlık tarama sertifikalarını göstermesini istemelisiniz. Gördüğünüz gibi, Rottweiler’ın sağlık sorunlarının çoğu miras kalmıştır. Bu nedenle, yavru köpeğinizin ebeveynlerinin gerekli tarama iznine sahip olduğunu bilmeniz çok önemlidir.

Bir Rottweiler ürününe eklenmeden önce Köpek Sağlığı Bilgi Merkezi (CHIC) veritabanı, Amerikan Rottweiler Kulübü köpeğin Canine Eye Registry Foundation . Köpeğin ayrıca dirsek ve kalça değerlendirmelerine de Ortopedik Hayvanlar Vakfı ve ayrıca OFA kalp muayenesi sertifikası.

Yavru köpeğinizin ebeveynlerinin veritabanında listelenip listelenmediğini görmek için CHIC ve OFA web sitelerinde arama yapın.Egzersiz yapmak

Rottweiler'lar doğal olarak ağır, büyük köpekler olmasına rağmen, yeterince egzersiz yapmazlarsa hızla aşırı kilolu olabilirler. Obez bir Rottweiler eklem problemlerinden muzdarip olabilir ve aşırı kilo da kalp hastalığı ve diyabet gibi komplikasyonlara neden olabilir. Aynı komplikasyonlarla karşılaşırlar Doberman'ın kuzenleri .

Bu nedenle, Rottie'nizin her gün birkaç uzun yürüyüşe çıktığından ve oyun zamanından da keyif aldığından emin olun. Rottweiler'ın çalışan bir köpek olarak yetiştirildiğini unutmayın, bu nedenle açık hava etkinlikleri ve çok sayıda eğlenceli yürüyüş ve yürüyüşten hoşlanan bir ailede gelişecektir. Rottie'nizi eğitmeyi planlıyorsanız, baktığınızdan emin olun. Rottweiler'lar için tasarlanmış Köpek Koşum Takımları çekmesiyle ünlü olan. Günlük egzersiz, kilolarını azaltmak için önemlidir, ancak Rottweiler'inizin açık hava gezilerinde iyi davranmasını sağlamak da önemlidir.

Eğitim

Rottweiler, yapılandırılmış bir eğitim rejimine çok iyi uyum sağlayan çok zeki köpeklerdir. Çürükler şiddetli görünseler de aslında sakin, sevgi dolu köpeklerdir. Bununla birlikte, erken sosyalleşme ve Rottie yavrularının eğitimi çok önemlidir. Rottweiler'ınızı sandıkla eğitmeyi planlıyorsanız, Rottweiler boyutuna uygun bir sandık bulmak . Köpeklikten yetişkinliğe kadar sürecek bir tane satın almayı planlayın.

Boyut ve Yaşam Koşulları

Rottweiler büyük köpeklerdir! Yetişkin bir Rottweiler, omuzda 22 ila 27 inç arasında, 75 ila 110 pound ağırlığında büyüyebilir. Dişi Rottweiler'lar genellikle erkeklerden daha küçük ve daha hafif kemiklidir.

Teorik olarak, bir Rottweiler dışarıda yaşayabilir. Bununla birlikte, cins aşırı sıcağa karşı hassastır, bu nedenle sınırsız tatlı su ve dinlenebileceği bol gölgesi olmadığı sürece Rottie'nizi sıcak havalarda asla dışarıda bırakmamalısınız. Bu yavrular çok büyük olduğu için zamanla eklemleri yorulabilir. Yüksek kaliteli bir şeye yatırım yapmak isteyeceksiniz Bir Rottweiler'a sığabilecek köpek yatağı .

Beslenme

Bir seçerken Rottweiler'ınız için yiyecek , her zaman ana malzemesi et olan yüksek kaliteli ticari yiyecekler arayın. Yüksek seviyede tahıl, et yemeği ve yan ürünler içeren yiyeceklerden kaçının, çünkü bu bileşenler köpeğinize ihtiyaç duyduğu temel besinleri yeterince vermeyecektir.

İdeal olarak, genç köpek yavruları her gün birkaç kez beslenmelidir.

Yavru köpeğiniz altı aylık olduğunda ve bundan sonra, beslenme sıklığını günde ikiye düşürebilirsiniz. Büyük, ağır öğünler köpeğinizin '' adlı ciddi bir sindirim rahatsızlığı geliştirmesine neden olabileceğinden, Rottie'nizi aşırı beslememeniz çok önemlidir. kabartmak . '

Yeni aile üyenize hangi mamayı vermeniz gerektiği konusunda yavru köpeğinizin yetiştiricisine önerilerde bulunmanız iyi bir fikirdir. Yetişkin Rottweiler'ınıza hangi yemeği vereceğinizden emin değilseniz, tavsiye için veterinerinizle sohbet edin.

Ceket Tipi ve Renkler

Rottweiler, koyu maundan pas rengine kadar değişen işaretlerle her zaman siyahtır. Bu işaretler köpeğin yanaklarında, gözlerinin üzerinde, ağzının her iki yanında, kuyruğunun altında ve göğsünde ve bacaklarında belirir. Ayrıca Rottie'nizin ayak parmaklarında kahverengi çizgiler fark edeceksiniz.

Rottweiler'ların kaba ve düz olan kısa bir çift ceketi vardır. Köpeğin dış ceketi orta uzunluktadır ve kulakları, bacakları ve kafasında daha kısa tüyler vardır. Kabarık astar esas olarak köpeğin kalçalarında ve boynunda bulunur ve astarın yoğunluğu ve miktarı, içinde yaşadığı iklime bağlı olacaktır.

Çift katları nedeniyle, Rottweiler'lar orta derecede dökücüdür. İlkbahar ve sonbaharda yılda iki kez, Rottie'niz ceketini 'uçuracak'. Bu, sezonlara göre astarını değiştirmek için çok fazla tüy dökeceği anlamına geliyor.

Bakım

Normalde, yumuşak kıllı bir fırça veya av eldiveni kullanarak Rottweiler'ınızı haftada bir fırçalamalısınız. Bu, köpeğinizin derisinin ve tüylerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Yoğun dökülme dönemlerinde, tüm gevşek tüylerinden kurtulmak için köpeğinizi günlük olarak taramanız gerekecektir.

Rottweiler'ınızı yıkamaya karar verirseniz, bunu yalnızca hava kısa kollarda rahat edebilmeniz için yeterince sıcak olduğunda yapın. Sağlam görünümlerine rağmen, Rotties ıslanırsa soğuğu hissedebilir!

Evcil Hayvanlar gibi

Öyleyse, artık Rottweiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, bu görkemli, güçlü cins, eviniz için ideal bir en iyi arkadaş olur mu?

Cins hakkında öğrendiklerinizi hızlıca özetleyelim:

 • Küçük bir dairede yaşıyorsanız, Rottweiler sizin için köpek değil! Bunlar, bol miktarda alana ve tercihen oynamak için büyük bir arka bahçeye ihtiyaç duyan büyük köpeklerdir.
 • Rottweiler'ın kısa bir kürkü olmasına rağmen, bu bir çift kattır ve bu, köpeğinizin tüm yıl boyunca orta derecede tüy dökeceği ve ilkbaharda ve sonbaharda iki yoğun tüy dökülme dönemiyle olacağı anlamına gelir. Özellikle ceketini havaya uçururken, Rottie'nizi tımar etmek için zaman harcamaya hazırlıklı olmalısınız.
 • Rottweiler'lar sürekli saç dökücüler olduğundan, bu yavrulardan biri evcil hayvanlarda saç alerjisi olan birine yakışmaz.
 • Rottweiler, oldukça şiddetli görünümlerine rağmen, genellikle çok nazik sakin köpeklerdir. Çürükler diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinir, ancak bu yavrulardan birinin nazikçe dürtmesi küçük bir çocuğu etrafa saçacaktır!
 • Ailenize ve mülkünüze sadık bir vasi olacak bir köpek istiyorsanız, bir Rottweiler harika bir seçim yapabilir.
 • Rottweiler, çalışan bir cinstir. Bu nedenle, bol miktarda egzersiz ve oyun zamanı aldığından emin olmanız gerekir. Çok fazla yürüyüş ve yürüyüş içeren bir açık hava yaşam tarzınız varsa, bir Rottie mükemmel arkadaşınız olabilir.
 • Bir Rottweiler muhtemelen dışarıda yaşamaktan hoşlanmazdı. İlk olarak, bunlar insan ailelerine çok bağlanan hassas köpeklerdir ve onu dışlarsanız yavrularınız ayrılık kaygısından muzdarip olabilir. İkinci olarak, Rottie ısıya çok duyarlıdır ve sıcak havalarda dışarıda tutulursa iyi sonuç vermez.

Özetle, eğer bol miktarda alanınız varsa ve aktif bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, bir Rottweiler sizin için uygun bir evcil hayvan olacaktır. Yavru köpek olduğunda onu düzgün bir şekilde sosyalleştirmek için zaman ayırmanız şartıyla, bir Rottie çocuklarınızla ve diğer evcil hayvanlarla mutlu bir şekilde oynayacaktır.

Şimdi, mükemmel Rottweiler yavru köpeğini aramaya nasıl başlayacağınızdan bahsedelim.

Popüler Rottweiler Karışımları

Sadakatlerinden dolayı Rottweiler, Birleşik Devletler'i kasıp kavuran 'tasarımcı köpek' çılgınlığında çok popüler hale geldi. İşte popüler birkaç farklı rottweiler karışık cins yavrular.

bully yavru

Bir Rottweiler Yavrusu Satın Alma

Yerel sınıflandırılmış reklamlarınızda satış için reklamı yapılan Rottweiler yavrularını görseniz de, American Rottweiler Club veya American Kennel Club web sitesinde saygın bir yetiştirici aramaya başlamak daha iyidir.

ARC, web sitelerinde reklam veren yetiştiricilerin, kalıtsal hastalıklar için tüm üreme stoklarının sağlık taraması da dahil olmak üzere zorunlu uygulamalar listesine uymaları konusunda ısrar ediyor. Ayrıca, ARC kayıtlı yetiştiriciler, yavrularından birini satın alan herkese, sahibi onu tutamazsa köpeği geri alacağına dair yazılı bir garanti sağlamalıdır.

Kalça displazisi için sağlık taraması sertifikasını kontrol ederken, izinlerin Pennsylvania Üniversitesi'nden (PennHip) veya Ortopedik Hayvanlar Vakfı'ndan (OFA) alındığını görmek istersiniz.

Ayrıca, köpeklerde dirsek displazisi temizlenmiş olmalı ve köpeklerin gözleri Canine Eye Registration Foundation (CERF) tarafından yıllık olarak test edilmelidir. Son olarak, ARC, üreyen köpeklerin kalp sağlığının temizlenmesinde ısrar ediyor.

İyi yetiştiriciler genellikle köpeklerine tiroid sorunları ve Von Willebrand hastalığı için test yaptırır. Bazı yetiştiriciler, köpeklerinin Amerikan Mizaç Testi Derneği (ATT) tarafından onaylanmasını sağlayarak fazladan yol kat ederler.

Safkan Yavru Köpek Maliyetleri

Bir Rottweiler yavrusu için ödeyeceğiniz fiyat birkaç faktöre bağlıdır:

 • Yaşadığın bölge
 • Yavru köpeğin cinsiyeti
 • Yavru köpeğin ebeveynleri tarafından tutulan herhangi bir gösteri yüzük başlığı
 • Yavru köpeğin gösteri veya evcil hayvan olarak yetiştirilip yetiştirilmediği

Genel olarak, saygın bir satıcıdan iyi yetiştirilmiş bir köpek yavrusu 850 $ 'dan 4.000 $' a kadar mal olabilir.

Puppy Mills

Genel bir kural olarak, ucuz Rottweiler yavruları genellikle köpek değirmenlerinden gelir.

Yavru değirmenden asla bir köpek yavrusu almamalısınız!

Yavru köpek çiftlikleri veya değirmenleri, yalnızca çok ucuza çok sayıda yavru köpek üretmek için var. Maliyetleri düşürmek için yetiştiriciler, üreyen hayvanlarının sağlık taramasından geçirilmesinden rahatsız olmazlar ve köpekler genellikle acınası, sağlıksız koşullarda tutulur.

Çoğunlukla, hasta veya hasta yavrular, yeni evine geldikten kısa bir süre sonra köpek ciddi bir şekilde hastalandığında satın aldıklarından pişmanlık duyan, şüphesiz alıcılara satılır.

Ayrıca, birçok evcil hayvan dükkanının yavrularını yavru değirmenlerinden aldığını da bilmelisiniz.

Kurtarmalar

Bir köpek yavrusu yetiştirmenin zor çalışmasını istemiyorsanız, bir kurtarma merkezinden veya barınaktan yetişkin bir Rottweiler almayı düşünebilirsiniz. Bunu yaparsanız, şu bağlantıya bakın: Rottweiler Kurtarma Vakfı . Ayrıca, Petfinder ideal köpek arkadaşınızı keşfedebileceğiniz çok kullanışlı bir web sitesidir.

Bununla birlikte, bir barınaktan bir köpek alırken dikkatli olun, çünkü bu yavruların çoğu zaman geçmişi yoktur. Bu, aşık olduğunuz Rottie'nin güvenilir bir mizaca sahip olup olmadığını veya herhangi bir kalıtsal sağlık koşuluyla birlikte gelip gelmediğini bilmeyeceğiniz anlamına gelir.

Bazı barınaklar, evlat edinecek kişilerin kısa bir deneme esasına göre köpek almalarına izin verir. Bu hem köpek hem de potansiyel yeni sahipleri için mükemmel bir fikir çünkü uyumlu değilseniz köpeği iade etme seçeneği her zaman vardır.

Okuyucularımızdan Rottweiler Hakkında Her Şey

Aşağıda LoveYourDog'un kurucusu Janet Wall'a geçmişte Rottweiler'ları hakkında yazan okuyuculardan bazı alıntılar var. Bu düşüncelere onları sağlayan çocuklar tarafından çok fazla yürek ve ruh katıldığı için bu sayfanın bütünlüğünü korumak istedik!

'Köpeğiniz varsa ve sahibiniz süveter giymenizi önerirse ... ona kuyruk takmasını önerin.' - Fran Lebowitz

Merhaba, Rottweiler'ımın adı Jessie. 5 yaşında ve doğum günü 30 Ağustos! O çok şirin!
Ona ne dersem onu ​​yapıyor ve özellikle çocuklardan gelen ilgiyi seviyor! ' Jill, 12 yaşında, Georgia ABD

Köpeğimin adı Charlotte, o zaten 7 yaşında. Onunla oynamaktan zevk alıyorum çünkü o çok sabırlı, eğlenceli ve sevecen. Bizim ülkemizde onun gibi köpek çok nadir ve sıradışı, bu yüzden ona sahip olduğum için çok şanslıyım. ' Kahla, 16 yaşında, Manila, Filipinler

Köpeğimin adı Ceazer ve 1 buçuk yaşında ve 187 kilo kas ağırlığında. Bu köpek tek bir kompakt gövdede bir öküz ve öfkeli bir boğadır. Eğitimi almış ve gelmiş geçmiş en iyi köpek. Onu çok seviyorum.' Josh, 17 yaşında, Pensilvanya ABD

“Yeni yavru köpeğimiz Bode, aylık, onu insani toplumdan kurtardık. Babamızdan bir Sevgililer Günü hediyesi. O harika ve sevgi dolu bir evcil hayvan. Annemi, babamı ve erkek kardeşlerimi seviyor ama geceleri benimle odamda yatıyor. Ailemizin bu yeni üyesini bulduğumuz için hepimiz çok şanslıyız. ' Spencer, 14 yaşında, Washington ABD

“Köpeğim, etrafta oynamayı seven, Koki adında hoş bir dişi Rottie. Ebeveynler Mısır'daki en iyi köpeklerdir. ' Adham, 18 yaşında, Mısır

Benim rottweiler'ım çok eğitimli bir köpek. Birçok numara yapabilir. Kardeşim köpeğe Katil adını verdi. Ben ve kardeşlerim onu ​​gerçekten seviyoruz ve iyi bakıyoruz. ' Tabatha, 16 yaşında, ABD

'Rottweiler'ımın adı GiGi. 7 yaşında. İyi eğitilmiş bir köpektir. Annemin yardıma ihtiyacı olursa GiGi yapacak. Onu gerçekten çok seviyorum, seviyorum, seviyorum. ' Rachel, 14 yaşında, Ohio, ABD

'Rottweiler'ımın adı Max, yaklaşık 3 1/2 yaşında ve 127 kilo ağırlığında. Büyük bir bebek ve ilgiyi seviyor. Eğer sevilmezse, tetiktedir ve evimize gelen insanları izler. ' Miquela, 13 yaşında, Indiana ABD

“İki Rottweiler'ım var. Biri annem ve babamın ve bende bir tane var. Annem ve babam köpeğimin annesi ve onun adı Sadie ve gerçekten yaşlı !! lol Köpeğimin adı Dare. Lab ile karıştırılmış 8 yaşında bir Rottweiler. Ama laboratuvardan çok çürümesi var. Gerçekten naziktir. Ama cüret etmeyi çok seviyorum ve o beni çok seviyor. Her gece yanımda uyuyor. Benimle dışarı çıkıp oynamayı seviyor. O ve Sadie
kayıkla gezmeyi ve yüzmeyi seviyor. Küçük kuyruğunu tutmayı seviyorum ve beni kıyıya çekecek !!

Köpeğimi seviyorum ve umarım beni asla terk etmez. Tanımadığı insanlar her zaman evimde birinin olduğunu bana bildirmek için havlar. O zaman korktuğumu anlarsa, hala havlarken onlar çıkana kadar kapının yanında kalacak. Eh, köpeğim harika ve onu çok seviyorum. ' Coty, 13 yaşında, Michigan ABD

'Rottweiler'ımın adı Buddy. 7 yaşında. O çok büyük bir köpektir, aynı zamanda naziktir. Dışarıda bir şey veya biri olduğunda bize haber vermek ve bize haber vermek için kapıya bile gidecek. Bir kez araba çarptığı için bacağını kırdı ve alçı aldı. Çok iyi eğitilmiş bir köpektir. Kanepeye gittiğimde ayağa kalktı ve kucağım da dahil olmak üzere kanepenin geri kalanını aldı. O da çok iyi bir köpektir. Onu çok seviyorum ve o da beni seviyor, umarım en azından. ' Mikayla, 8 yaşında, Ohio, ABD

“Çocukları sever ve başkalarına zarar vermedikçe onlara asla zarar vermez. Benimle ve ailemle olmayı seviyor. Diğer köpeğimle oynamayı seviyor. ' Alana, 14 yaşında

“Bud 3 yaşında. O çok iyi biri. Kimseye zarar vermeyecek. 28 Mayıs 1999'da doğdu. 110 kilo ve çok büyük bir kafası var. ' Lexi, 10 yaşında, Kuzey Dakota ABD

'Max harika bir koruyucu ve beni çok seviyor'. Max, 13 yaşında, Maryland, ABD

“Şimdi bir yaşında olan bir Rottweiler'ım var! Yaklaşık yüz iki pound. Oynamayı ve kucaklaşmayı sever. Bana bir köpek yavrusunun küçük bir çocuk gibi olduğunu kanıtladı, aynı anda hem nazik hem de nazik olmalısın. Evi çok koruyor, ayrıca herkesin eve dönmesini de kapıda bekliyor! Bence eve dönmemizin tek sebebinin kendisi olduğunu düşünüyor. Söylemek isterim ama o bile yatağın uyumak için rahat bir yer olduğunu düşünüyor. ' Ilima, 17 yaşında, Arkansas ABD

“Köpeklerim, Patches, bir Beagle ve Rocky, Rottweiler'ım çok eğlenceli! İkisi de 2 yaşında ve en sevdikleri oyun Fetch! ' Felicia, Yaş 13 Singapur

Annem köpeğini benimle paylaşıyor. Hala ona bakamayacak kadar gencim (neredeyse 7 ay). Adı Merlyn (Rottweiler) ve birlikte büyüyoruz. Paylaşmama yardım ettiğin için teşekkürler anne. Pekala, biraz kestirmem gerek. Güle güle!' Patti, Yaş 6 ay Kuzey Carolina ABD

'Toby'yi (Rottweiler) gördüğümde, onun bana göre olduğunu biliyordum!' Brenda, Yaş 15 New York ABD

“Kacie (Rottweiler cross) gelmiş geçmiş en şirin köpek yavrusu. Numaralar yapıyor, annemin ve babamın yatağında uyuyor ve çok enerjik (bazen). Mayıs 1999'dan beri bizimle birlikte. Karı seviyor ve sonraki köpeği seviyor.
kapı. Onun için komik olan şey, artık kulübesinde hiç uyumaması. Bununla neyi aştığını bilmiyoruz çünkü o bir başıboştu ve SPCA onu buldu. Kuyruğunu kesmedik, bu yüzden mutlu olduğunda onu görür ve hissedersiniz. Hiç kimseyi ısırmadı ve bu sefer bizi garajda birinin olduğu konusunda uyardı. Bir hırsızın bir şey almasını engelledi ve onu korkuttu. O oldukça büyük bir köpektir ve bir öküz kadar güçlüdür. Bu onun hakkındaki her şeyle ilgili, bu yüzden sadık, zeki, eğlenceli ve sevgi dolu bir köpek türü arıyorsanız, Rottweilers tam size göre. Rottweiler, filmlerde kötü adamlar olarak gösterilse de, kaba ve gaddar olsalar da, aslında öyle değiller. Yaşadıkları sürece sevecekler. ' Kim, Yaş 11 Alberta Kanada

Köpeğim, Şef (Rottweiler), dünyanın en sevimli köpeğidir. O bir acı, ama bu sadece bebek olması. ' Ashley, Yaş 11

Son düşünceler

Bahçeli geniş bir yeriniz ve büyük bir köpek için çok yeriniz varsa, bir Rottweiler ile uğraşmak isteyebilirsiniz.

Çürükler oldukça sert görünseler de, genellikle yüreklerinde büyük yumuşaklardır ve çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen sadık ve şefkatli aile hayvanları yaparlar. Aileniz aktifse ve dışarı çıkıp dolaşmayı, yürüyüş yapmayı veya yürümeyi seviyorsa, bir Rottweiler size en uygun olacaktır. Çürükler oldukça eğitilebilir ve çeviklik, itaat ve hatta flyball dahil olmak üzere birçok köpek sporuna iyi uyum sağlarlar.

Rottweiler kısa kaplamalı olmasına rağmen, çift katlıdır ve tüm yıl boyunca orta derecede tüy dökerler. Bu, evinizde alerjisi olanlar için sorun yaratabilir.

Bir Rottweiler alırsanız, yetiştiriciden size yavru köpeğin ebeveynlerinin sağlık sertifikalarını göstermesini isteyin, çünkü bu köpekler birçok doğumsal hastalığa yatkın olabilir.

Yorumlar