Pitbull Avustralya Çoban Karışımı Gerçekler

Pitbull Avustralya Çoban Karışımı Gerçekler
Avustralya çobanı, melez, köpekler, pitbull

Pitbull Avustralya Çoban Karışımı Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce 1 Yorum Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekileryulaf ezmesi köpekler için iyi mi
 • Avustralyalı Çoban Pitbull Karışımı Almamanız İçin 3 Neden
 • Diğer Avustralya Çoban Karışımları
 • Pitbull Avustralya Çoban Karışımı Neden Gerekir?
 • Pitbull Avustralyalı Çoban Karışımının Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Avustralya Çoban Pitbull Mix Yavruları
 • Avustralya çoban köpeği damat ile Pitbull karışık
 • Pitbull Avustralya çoban sağlığı sorunları ile karışık
 • Avustralya Çoban Pitbull Köpek Gıda Gereksinimleri ile geçti
 • Pitbull Avustralyalı Çoban Egzersiz Gereksinimleri ile Çapraz
 • Pitbull Avustralya Çoban Karması Eğitimi
 • Pitbull Avustralya çobanları ve aileleri
 • Referanslar:

Avustralyalı Çoban Pitbull Karışımı Almamanız İçin 3 Neden

1. Pitbull ile Çapraz Avustralyalı Çoban yıkıcılığa eğilimli . Uzun süre yalnız kalırsanız, perdelerinizi ve mobilyalarınızı yok edebilecek bir köpektir. Bunun nedeni, yüksek bir enerji seviyesine sahip olması nedeniyle sürekli oyun ve egzersize ihtiyaç duymasıdır.

Aynı şey çok sıkıcı olur ve sahipleri onunla oynamak için çok tembel veya çok meşgul olursa gider. Düzgün eğitilmiş olmalısınız ya da Avustralya Pitbull'unuzla düzenli olarak oynamalı ve egzersiz yapmalısınız. Bazı insanlar Avustralya Çoban Köpeği ile Pitbull Crossed'u evcil hayvan olarak almıyor çünkü diğer hayvanlara ve özellikle yabancılara karşı alışılmadık derecede agresif olabilir.Köpeğinizi insanlar ve diğer hayvanlar etrafında daha sosyal olmak için eğitmediyseniz, saldırganlığını ve alfa egemenliğini her zaman uygulardı. Sizi takip etmesini istiyorsanız, zor bir sahip olmalısınız .2. Avustralyalı Çoban ile Çapraz Pitbull da çok yüksek bir sürü eğilimi vardır. Bu, evcil hayvanlara veya çok küçük çocuklara sahip evler için son derece uygun hale getirir. Çocuklarınızı kovalayabilir ve onlara atlayabilir. Oyuncak gibi herhangi bir hareketli nesneyi kovalayabilir ve hatta arabaları ve hareketli araçları bile kovalayabilir. Bu nedenle, sorun yaratmasını istemiyorsanız, bu köpek için yeterli eğitim sağlamanız gerekir.

Pitbull Cross'un Avustralya Çobanlığı ile çaprazladığı yüksek enerji, her zaman uzun süre sizinle birlikte yürümek, koşmak ve aktif fiziksel oyunlar oynamak istemesini sağlayacaktır. Bu nedenle köpeğinizi daha az aktif hale gelmesi için eğitmeli veya dışarı çıkıp aynı zamanda köpeğinizle egzersiz yapmalısınız. Eğer bir kanepe patates iseniz, o zaman bu köpeğe sahip olmaya karar verirseniz kendinizi değiştirmeniz gerekir.3. Bu köpekle ilgili bir başka sorun, hem Avustralya Çoban hem de Pitbull ebeveynlerinden daha düşük bir direnç geliştirebilmesidir. . Tüm cinsler ebeveynlerden daha güçlü ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, karışık ırkın her iki ebeveynin hastalıklarını birleştirmesi de eşit bir şanstır. Bu nedenle, köpeğinizi lisanslı bir yetiştiriciden ve köpeğinizin hastalıklardan arınmış olduğunu garanti eden bir yetiştiriciden satın almanız önemlidir.

Bir Avustralya Çoban Pitbull Mix köpek yavrusu seçiminde çok şanssızsanız, kalça displazisine ve katarakt gibi göz hastalıklarına karşı büyük bir eğilime sahip bir köpekle karşılaşabilirsiniz. Hem Avustralya Çoban hem de Pitbull ebeveynleri merle genini taşırlar.

Bu gen özellikle hayvanlarda görme ve işitme kusurları ile ilişkilidir. Dahası, hem Pitbull'ların hem de Avustralya Çobanlarının muzdarip olduğu Collie göz anomalisi ve epilepsi var. Ayrıca beynin üç yaşında ortaya çıkabilen genetik bir bozukluğu olan serebellar ataksi de vardır.Bu çoğunlukla Pitbull ebeveynden geliyor. Tüm bu hastalıkların tedavisi ve yönetimi için çok paraya ihtiyacı vardır.

Diğer Avustralya Çoban Karışımları

Sizin için doğru yavru değil ama kalbiniz bir Avustralya Çoban karışımına mı yerleştirildi? Amerika'daki en iyi Avustralya Çoban karışımlarına göz atın:

 1. Blue Heeler + Avustralya Çoban Karışımı
 2. Kaniş + Avustralya Çoban Karışımı
 3. Laboratuvar + Avustralya Çoban Karışımı
 4. Husky + Avustralya Çoban Karışımı
 5. Alman Çoban Köpeği + Avustralya Çoban Karışımı
 6. Corgi + Avustralya Çoban Karışımı
 7. Golden Retriever + Avustralya Çoban Karışımı
 8. Bernese Dağ Köpeği + Avustralya Çoban Karışımı

Pitbull Avustralya Çoban Karışımı Neden Gerekir?

 • Avustralya Çoban Pitbull Mix doğal olarak tatlı ve sevgi dolu olduğu için ideal bir aile hayvanıdır . İnsan sahibine ve ailenin geri kalanına dost. Avustralya Çoban Pitbull Mix oldukça enerjik ve eğlenceli. Önce yavrulara yeterli eğitim vermeniz şartıyla küçük çocuklara şefkatlidir. Pitbull Avustralya Çoban Karışımı, sahibinin mülkünün çok iyi ve sadık bir koruyucusudur. Bunun nedeni, Avustralya Çoban ebeveyninin sahibinin koyun sürüsünü korumak için doğasıdır.
 • Avustralya Çoban Pitbull Mix'ine sahip olmanızın bir başka nedeni de, bağımsız bir köpek olması . Düzgün bir şekilde eğittiğiniz sürece ve baskın ve iradeli bir sahip olduğunuz sürece, Aussie Pitbull'unuz sizinle ve diğer köpeklerle iyi geçinebilir. Uygun eğitim ile Pitbull Avustralya Çoban Karışımı gibi çok eğlenceli ve sadık bir evcil hayvan yapabilirsiniz. Bu köpek akıllıdır, bu yüzden eğitim nispeten kolay olmalıdır. Hakim olduğunuz sürece herhangi bir güçlük çekmeden kolayca eğitebilirsiniz. Ayrıca, yavru köpekler ve hatta genç Avustralya Pitbull'ınız için kolayca iyi bir eğitmen kiralayabilirsiniz. Bir Pitbull Avustralya Çoban Karışımı gerçekten sürü aktivitelerinde size yardımcı olabilecek bir köpektir. Koyun veya keçi gibi hayvanlarla dolu bir çiftliğiniz varsa, bu köpek sürüyü izlemenize yardımcı olabilir. Aslında, bu 1800'lerden beri Avustralyalı Çoban ebeveyninin ana rolü oldu.
 • Pitbull Avustralya Çoban Karışımı da egzersize çok yardımcı olur . Yüksek bir enerji seviyesine sahiptir, böylece sizi her zaman yürümeye, koşmaya, koşmaya ve enerjik aktiviteler oynamaya teşvik edebilir. Bu size hareketsizliğinize ve tembelliğinize en iyi çözümü verebilir. Kanepe patatesiyseniz, Avustralya Çoban Pitbull Mix'iniz sizi kesinlikle bir fitness meraklısına dönüştürecektir. Yönetilebilir boyut Pitbull Avustralyalı Çoban'ın en iyi özelliklerinden biridir. Bu köpek ne çok büyük ne de çok küçük. Kaybolursa kolayca bulabilirsiniz ve komşular için korkutucu değildir. Evin etrafında koşması durumunda da zahmetli değildir. Büyük bir köpeğiniz varsa, vazoları ve diğer şeyleri kolayca devirebilir.

Pitbull Avustralyalı Çoban Karışımının Görünümü, Kişiliği ve ÖzellikleriAğırlık Standart: 22-75 lbs
Yükseklik Standart: 14 inç ila 23 inç
Ceket Tipi Çift katman
Kaplama Rengi Kırmızı, siyah, kahverengi, beyaz, gri, iki renk, üç renkli
Atma Miktarı Orta ila Ağır
Mizaç Sevgi dolu ama agresif ve koruyucu
Yaşam Beklentisi 10-16 yaş
Hipoalerjenik Evet
Çocuk Dostu Evet ama çok küçük çocuklarla denetime ihtiyacı var
Yeni Sahipler Dostu Evet ama hakim ve kendine güvenen bir sahibine ihtiyaç var
havlama Evet (özellikle geceleri)
Cins Tanıma DRA
Cins Grubu Çalışma, Spor

Pitbull Avustralya Çoban Karışımı hakkında ilginç olan şey, onları olumlu takviye kullanarak eğitirken iyi yanıt vermeleridir. . Pozitif takviye tamamen köpeğinizi övmek ve emrinize her uyduğu zaman davranmak veya doğru bir şey yapmakla ilgilidir.

Temel olarak, Aussie Pitbull özellikle sahibi ve ailesi için tatlı, sevgi dolu ve dostça bir köpektir. Ancak, yabancı olan herkese karşı saldırgan olma eğilimindedir. Bunun nedeni Avustralya Çoban ve Pitbull ebeveynlerinin toprak doğasıdır. Bunun çözümü, hala bir köpek yavrusu iken sosyalleşmesine yardımcı olmaktır. Bu, köpeğinizin yeni insanlarla ve yeni hayvanlarla iyi geçinmesini sağlamalıdır.

Yine de, Avustralya Çoban Pitbull Mix'in doğal mizacının saldırganlığa karşı genel bir eğilim olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle, çocuklarınızın onunla güvende olduğundan emin olmanız gerekir. Bu köpeği asla bebeklere veya çok küçük çocuklara tanıtmayın, çünkü köpek onlarla kaba oyuna girebilir. Köpeği olabildiğince erken eğiterek ve çocuktan güvenli bir mesafede tutarak gereksiz kazaları önleyebilirsiniz. Köpeğinizin onları daha iyi tanıması için ailenizdeki küçük çocuklarla tanışması gerekir.

Satılık Avustralya Çoban Pitbull Mix YavrularıBilinmeyen bir satıcıdan Avustralya Çoban Pitbull Mix yavruları satın almaya karar vermeden önce, onları Pitbull karışımı ve Avustralya çoban karışımlarının iyi bilinen bir yetiştiricisinden alabilmeniz gerekir. Zaman geçtikçe, karışık cins köpekler giderek daha popüler hale geliyor. Böylece, on yıl öncesine göre saygın yetiştiriciler bulmak artık çok daha kolay.

Sorun, tüm yetiştiricilerin yavrulara aynı bakım ve bakım standartlarını sağlamamasıdır. Köpek fabrikalarından ve evcil hayvan mağazalarından gelenler gibi bazı stoklar iyi ırklar değildir. En iyi yetiştiriciler, Avustralya Çoban Pitbull Mix yavrularının ebeveynlerini görmenize ve ziyaret etmenize izin verenlerdir. Ayrıca size standart sağlık testi sertifikası verebilirler.

En önemli şey geçmiş müşterilerden geri bildirim istemektir. Çevrimiçi mağazalar bazen daha güvenilirdir çünkü önceki müşterilerden geri bildirim gönderirler. Ancak, geri bildirimlerinin gerçekliğini doğrulamak için bu müşterilerle iletişime geçmek en iyisidir. Aussie Pitbulls hakkında bir uzman aramak ve ona hangi yetiştiricilerin en güvenilir olduğunu sormak en iyisidir.Avustralya Pitbull yetiştiricilerinin listesi:

 1. Lancaster Puppies · Narvon, Pensilvanya
 2. Greenfield Yavruları · Narvon, PA

Avustralya çoban köpeği damat ile Pitbull karışık

Avustralya Çoban Pitbull Karışımı, su geçirmez çift katmanlı bir kaplamaya sahiptir. Karışıklığı önlemek için en az her hafta fırçalamalısınız. Aslında, bu cins ağır kürk dökülmesi ile ünlüdür. Avustralya Çoban Pitbull'un kalın paltosu düzenli tımarlanması gereken bir şeydir. Aksi takdirde, elektrikli süpürgenizi zeminlerinizi kürkten uzak tutmak için hazırlayın.

Genellikle bir dökülme mevsimi vardır ve bu süre zarfında köpeğinizin daha sık tımarlama seansı olmalıdır. Pitbull ebeveyninin, parlak ve kırparak bakımı kolay kısa bir ceketi vardır. Avustralya Pitbull'ınıza iyi bakmak için, yumuşak kıllı bir fırça kullanarak haftalık fırçalamaya ihtiyacınız var. .Pitbull Avustralya çoban sağlığı sorunları ile karışık

Avustralya Çoban Pitbull Karışımı, ebeveynleri kadar uzun veya daha uzun bir ömre sahiptir. Avustralya çobanının 15 yıla kadar ulaşan ömrü ve Pitbull ebeveyninin 16 yıllık maksimum ömrü ile Aussie Pitbull'un iki dayanıklı ırk arasında şanslı bir karışım olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı sağlık sorunları ele alınmalıdır.

Pitbull Avustralya Çoban Karışımı'nın ömründe ortaya çıkabilecek bazı önemli endişeler:

 • Kalça displazisi
 • Katarakt içeren göz hastalıkları
 • İşitme sorunları
 • Görüş problemleri
 • Collie göz anomalisi
 • Epilepsi
 • Kalıtımsal bir beyin bozukluğu olan serebellar ataksi

Avustralya Pitbull'unuzda meydana gelebilecek veya gelmeyebilecek küçük sağlık sorunları şunlardır:

 1. Kilolu
 2. Konjenital kalp problemleri dahil kalp hastalığı
 3. Alerjiler
 4. Cilt Tahrişleri
 5. Şişkinlik
 6. Otoimmün hastalıklar
 7. Kanser ve tümörler

Köpeğinizin yukarıdaki endişelerden muzdarip olduğunu görürseniz, mümkün olan en kısa zamanda bir veteriner hekime başvurmalısınız. Erken çözülmeyen sorunlar kesinlikle daha da kötüleşecektir. Mükemmel sağlık için uygun ve dengeli bir diyet de önemli olabilir.

Avustralya Çoban Pitbull Köpek Gıda Gereksinimleri ile geçti

Genellikle, diyet gereksinimleri ve mevcut koşullarına bağlı olarak her köpek için diyet yapılır. ABD'deki çoğu köpeğin fazla kilolu olduğu bir gerçektir. Avustralya Çoban Karışımı aşırı kilolu olma eğilimindedir, çünkü Pitbull ebeveynleri izlenmediğinde aşırı yiyen bir köpektir .

Ayrıca, Avustralya Pitbull balık yağı yanı sıra büyük miktarda glukozamin ve kondroitin içeren sağlık takviyeleri olmalıdır. Bu besinler kalça ve dirsek displazisini önler.

Herhangi bir köpeği, karışık veya saf ırkı aşırı beslemek hiç de iyi bir fikir değildir. Bunu yapmaktan kaçınmalısınız çünkü Avustralya Pitbull'unuzu dirsek ve kalça displazisi gibi sağlık sorunlarına eğilimli hale getirebilir. Anahtar, yüksek kaliteli köpek maması vermektir. Her iki ebeveyn de izlenmeyen aşırı yeme nedeniyle aşırı kilo alma eğilimindedir, bu nedenle bu cins her öğünde yeterince izlenmelidir.

Avustralya Pitbull ile ilgili bir başka sorun, zaman zaman gerçekten aç olabileceği ve mutfaktan yiyecek çalabilmesidir. . Bu nedenle, köpeği eğitmeniz veya doğru miktarda ve türde köpek maması ile yeterince beslemeniz gerekir. Yiyecekleri mutfaktan gizlice girmesine izin verirseniz, hızlı bir şekilde kilo alabilir ve aşırı kilo ile ilişkili birçok hastalığa eğilimli olabilir.

Avustralya Pitbull için Köpek Maması İçin Öneriler

 • Kraliyet Canin orta cins köpek yavrusu formülü

Bu yiyecek, aşırı yüksek enerjiye sahip orta boy köpekler için mükemmeldir. Bu formül özel olarak uygun kibble boyutunun yanı sıra şekil ile yaratılmıştır. Royal Canin, köpeğin her ağırlık ve ebat aralığı için mükemmel bir beslenme önerme tablosuna sahiptir. Her zaman yetiştiricinize Avustralya Pitbull köpek yavrusu büyüklüğünü ve ağırlığını sorun, böylece doğru günlük Royal Canin dozajını öğrenebilirsiniz.

 • Purina Pro Plan Odak Büyük Cins Köpek Formülü

Bu, büyük cins bir köpek yavrusu için köpek maması için mükemmel bir seçimdir. Purina Pro Plan, köpek yavrusu sağlıklı büyümesi için uygun geniş bir besin yelpazesi içerir. Antioksidanlar ve Omega-3 yağ asitleri, Avustralya Pitbull köpek yavrusu için, özellikle beyin gelişimi için en iyi seçimlerdir. Yüksek lifli bezelye, doygunluğun yanı sıra sağlıklı bir sindirim sisteminin geliştirilmesine yardımcı olur.

 • Vahşi kuru köpek maması tadı

Bu, Avustralya Pitbull'ınız için doğal ve dengeli bir yemektir. Bu, köpeğinizin vahşi doğada bulabileceği diyettir, ancak bu iyi bir şekilde rafine edilmiştir. Ayrıca kas büyümesini ve kilo düzenlemesini teşvik edebilen yüksek oranda sindirilebilir yağlar ve proteinlerle formüle edilir. Vahşi Tat, meyve, sebze ve kavrulmuş et, domuz, somon, bizon ve daha birçok et içeriyordu. Antioksidanları vardır ve birçok incelemeye göre uygun maliyetli olarak kabul edilir.

 • Gorilla Max Protein Kas Takviyesi

Gorilla Max, güçlü kas oluşturmak için tasarlanmış bir sağlık takviyesidir. Ünlü bir köpek vitamin üreticisi Bully Max tarafından formüle edilen Gorilla Max, Pitbull Avustralya Çoban Karışımı için mükemmeldir. İncelemelere dayanarak, Gorilla Max sadece 2 ila 3 hafta içinde gözle görülür kas büyümesi gibi etkileyici sonuçlar verdi. Genel olarak, müşteriler bu köpek formülünün paranız için iyi bir değer olduğunu söylüyor.

Pitbull Avustralyalı Çoban Egzersiz Gereksinimleri ile Çapraz

Avustralyalı çoban ile çapraz bir Pitbull yüksek enerji egzersiz gerekir . Köpek hareket etmek istiyor çünkü Avustralya Çoban ebeveyninin peşinde. Bu ebeveyn bütün gün koyun sürüsünü koruyacaktı. Böylece, uzun bir yürüyüş veya yürüyüş için Pitbull Avustralya Çoban Karışımı almalısınız. Bu, enerjilerini minimumda tutmalıdır.

Bu egzersiz, agresif kişiliklerini evcilleştirmede çok önemlidir. Enerji seviyelerini evcilleştirdikten sonra, daha uysal bir refakatçi bekleyebilirsiniz. Uzun yürüyüşler ve zamlar agresif eğilimlerini yakmada faydalı olabilir. Sadece onları dışarıya bağlamamaya veya bir yere gitmek zorunda kaldığınızda dışarıda bırakmamaya dikkat edin. Onları yalnız bırakmak onları daha agresif köpeklere dönüştürecektir.

Pitbull Avustralya Çoban Karışımı enerjisini her iki ebeveynten de aldı. Aslında, Pitbull ebeveyninin temel olarak iyi çevikliğe ve kas gücüne ihtiyacı vardır. Aynı şekilde, Avustralya Çoban ebeveyninin koşu ve Frizbi gibi yüksek enerjili aktivitelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle, Aussie Pitbull için egzersizler çok enerjik olmalıdır.

Pitbull Avustralya Çoban Karması Eğitimi

Avustralya Pitbull, eğitim söz konusu olduğunda biraz zorlayıcı olan akıllı bir köpektir. Sahibi veya eğitmeni güçlü istekli ve kendine güvenen bir kişi değilse, Avustralya Pitbull her zaman alfa pozisyonunu alacaktır. Bu karışık cinsi verimli bir şekilde eğitmek için ihtiyacınız olan şey, köpeklerden daha fazla dikkat çekmek için oturumları birkaç kısa bölüme ayırmaktır.

Avustralya Çoban Pitbull Mix, hızlı hareket eden herhangi bir nesneyi kovalayacak kadar yüksek bir av sürüşüne sahiptir . Bunu pozitif takviye kullanarak düzgün bir şekilde yönetmelisiniz. Bu nedenle, size itaat ettiği veya iyi yaptığı zaman köpeğinizi asla övmemelisiniz.

Avustralya Pitbull her zaman fiziksel bir meydan okumayı sevecektir, bu yüzden eğitim oturumlarında çok fazla egzersize ihtiyaç duyacaktır. Dahası, diğer köpeklere düşman olabileceğinden, Aussie Pitbull'ınızı parka alarak diğer köpeklerle uygun sosyalleşme için zaman vermeniz gerekir. Bir sürü köpek ve insanın etrafında olması gerekiyor.

Eğitim sınıfları Avustralya Çoban Pitbull Mix için en iyi seçenek olacak . Eğitim sınıfları bu karışık ırkın yıkıcılığını azaltacaktır. Aussie Pitbull tıpkı Pitbull ebeveyni gibi çiğneme ve kazmaya eğilimli olabilir. Aynı zamanda Avustralya Çoban ebeveynleri gibi aşırı koruyucu veya son derece bölgesel olabilir. Böylece, eğitim umarım bu köpeğin kontrol eksikliğini azaltacaktır.

Pitbull Avustralya çobanları ve aileleri

Aussie Pitbull iyi bir aile köpeği yapar ve aktif bir aile için harika bir evcil hayvan. Aslında, bu köpek çok fazla alan ve bol egzersiz gerektiren çok aktif ve çok coşkulu bir hayvandır. Bu cins, bir şey çalıştırmayı veya oynamayı içeren aile aktivitelerini sever.

Bununla birlikte, ilk kez köpek sahipleri bu cinsi kullanırken yeterince istekli ve kendinden emin olmalıdır. Başka evcil hayvanları veya çok küçük çocukları olanlar da mümkünse bu karışık cinsi satın almaktan kaçınmalıdır. .

Bununla birlikte, Pitbull Avustralyalı Çoban hala sahip olduğu aileye sevgi dolu bir köpektir. Bu köpek kovboyların ve ailelerinin yanında çalışır. Köpek köpek 1800'lerden beri kovboyun iyi bir müttefiki olmasına rağmen, Amerikan Kennel Club 1993'ten beri Aussie Pitbull'un popülaritesini kabul etti.

Referanslar:

 1. Turnova, Evelina Hrckova, vd. 'Avustralya Çoban Köpeği Irkında Kahverengi Palto Rengiyle İlişkili TYRP1 Geninde Yeni Bir Mutasyon'. Animal Genetics, cilt. 48, hayır. 5, 12 Mayıs 2017, sayfa 626-626., Doi: 10.1111 / age.12563.
 2. Harnarayan, Patrick ve diğ. 'Vasküler Travmayı Tehdit Eden Uzuvlara Neden Olan Pit Bull Saldırısı -A Olgu Serisi'.Uluslararası Cerrahi Dergisi Olgu Sunumları, cilt. 42, 8 Aralık 2018, sayfa 133-137., Doi: 10.1016 / j.ijscr.2017.11.061.
 3. Coile, D. Caroline.Aptallar için Pit Bulls. Wiley Publishing, Inc., 2002.
 4. Schwartz, Charlotte. Avustralyalı çoban. Kennel Club Books, 2009.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Australian_Shepherd

Yorumlar