Golden Retriever Mixleri: Seveceğiniz 37 Büyük Çapraz Irk

Golden Retriever Mixleri: Seveceğiniz 37 Büyük Çapraz Irk

Göre American Kennel Club çizelgeleri Golden Retriever, ABD'deki en popüler köpek ırklarından biridir ve listelerinde 3. sırada yer almaktadır. Bu yüzden, orada çok sayıda Golden Retriever melez ırkının da olduğunu öğrenmek sizi şaşırtmayacaktır.

Golden Retriever, dünyanın en sevilen aile hayvanları Dışa dönük kişiliği, lütfen hevesli tutumu ve diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla iyi geçinme isteği sayesinde. Golden Retrieverlar sınırsız enerjiye sahip olmak Ayrıca, onları Great Outdoors'da çok zaman geçirmeyi seven bir aile için mükemmel bir evcil hayvan seçimi yapar.Bu listede olmayan, ikisini okuyabileceğiniz pek çok mix var buraya . Bu liste hiçbir şekilde her şeyi kapsamazken, bunlar karşılaşacağınız en popüler golden retriever karışımlarından bazılarıdır.

Golden Retriever Karışımları

Peki, Golden Retriever ile karıştırılacak en iyi cins hangisidir? Bu makalede, en popüler 37 ve daha sıra dışı Golden Retriever karışık cins köpeklerin bazılarını listeledik. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, melez köpekler her iki ebeveynden de gen alırlar ve yavru köpeğinizin hangi özellikleri veya görünüşü miras alacağından asla emin olamazsınız.Bir köpek yavrusu almak istemiyorsanız, çoğu zaman kurtarma barınaklarında çok sayıda melez köpek bulacaksınız. Neden bir barınaktan istenmeyen bir köpeğe koruyucu bir yuva teklif etmiyorsunuz? Bir köpeği beslemek, yavrunun aileniz için uygun olup olmadığını görmek için size mükemmel bir fırsat sağlar.

İşler iyi giderse, köpeğe kalıcı bir yuva sunmak isteyebilirsiniz! Şimdi, en sevdiğimiz Golden Retriever karışımlarından 37'sine bir göz atalım.


Altın renkli doodle

Altın renkli doodle

Irklar: Golden Retriever & PoodleGoldendoodle, bir Golden Retriever ile çiftleşerek oluşturulan bir melezdir. ve bir Kaniş . Bu tanınmış, öncü karma cins ilk olarak 1990'larda ortaya çıktı ve o zamandan beri popülerlik kazandı. Goldendoodle, tam büyüdüğünde genellikle 30 ila 60 pound ağırlığında büyüyen orta büyüklükte bir köpektir. Ayrıca bir daha küçük oyuncak boyutlu versiyon .

Goldendoodle, en çok sevimli tüylü tüyleri ve komik görünümüyle tanınan canlı, arkadaş canlısı ve sosyal bir cinstir. Bu köpekler çok az tüy döktükleri için, evcil hayvan alerjisi olan evler için iyi bir seçimdir.

Goldendoodles, üç kat türünden birine sahip olabilir; düz, dalgalı veya kıvırcık. Bu yavruların bazılarının bakımı çok kolay olan ve çok az tımar gerektiren pürüzsüz bir kürkü vardır. Diğerleri her gün fırçalanmaya ihtiyaç duyar. Goldendoodle'ınızın krem, turuncu, koyu kahverengi, siyah veya gri bir ceketi olabilir. Goldendoodles tipik olarak suyu sever. Öyleyse, plaja veya göle giderseniz, köpeğinizin hemen dalması için hazırlıklı olun!
Altın Collie

Altın Collie

Irklar: Golden Retriever ve Border Collie

Golden Collie veya Gollie, Border Collie ile Golden Retriever karıştırılarak oluşturulan bir başka popüler Golden Retriever melezidir. Golden Collie, sağlam, sağlam vücut şekline sahip orta büyüklükte bir köpektir. Bu yavrular omuzda 19 ila 22 inç boyunda, 28 ila 50 pound ağırlığında olacak şekilde büyüyebilirler.

Golden Collie'nin ortak fiziksel özellikleri arasında uzun bir burnu olan uzun bir yüz, oval veya badem şekilli gözler, sarkık kulaklar, uzun tüylü bir kuyruk ve siyah bir burun bulunur. Gollie'nin ceketi genellikle uzun ve akıcıdır, ayakları dışında köpeğin tüm vücudunu kaplar.

Oldukça zeki ve eğitilebilir olmalarına rağmen, bu yavruların her gün çok fazla egzersize ihtiyacı vardır. Gollie, insan şirketlerini sever ve bu köpekler, uzun süre yalnız bırakıldıklarında genellikle iyi sonuç vermezler.
Altın Chi

Altın chihuahua

Irklar: Golden Retriever & Chihuahua

Golden Chi, Golden Retriever ve Chihuahua arasında bir haçtır. Golden Chi, popülerliği artan nispeten yeni bir tasarımcı köpektir. Bu, büyük ölçüde, Golden Retriever’in tatlı doğası ve Chihuahua’nın cesaretinin türünün büyüleyici karışımı sayesindedir. Çoğu Golden Chis, Chihuahua annelerine veya babalarına, ailenin Golden Retriever tarafından olduğundan daha çok benziyor.

Bu yavrular, Chihuahua ebeveyni gibi genellikle oldukça küçüktür, ancak genellikle çok eğitilebilir, sadık ve itaatkardır. Yavru köpeğin genlerinin tercih ettiği ebeveyne bağlı olarak Golden Chi'nizin 15 ila 30 pound arasında büyümesini bekleyebilirsiniz.

Chihuahuas, etraftaki en uzun ömürlü ırklardan biridir ve Altın Çi'niz yaklaşık 14 veya 15 yaşına kadar yaşayabilir.
Goldador

Goldador

Irklar: Golden Retriever & Labrador Retriever

Goldador Labrador Retriever ve Golden Retriever arasındaki geçiş. Bu cinsler sık sık birbiriyle karşılaştırıldığında , aslında yaygın bir karışımdır. Bu Golden Retriever karışımı, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen, eğitilmesi kolay, son derece zeki, arkadaş canlısı bir köpek istiyorsanız, sizin için harika bir köpek seçimidir. Bu tür genellikle kolluk kuvvetleri ve silahlı kuvvetler için tercih edilen türdür ve genellikle uyuşturucu tespiti ve arama ve kurtarma çalışmaları için kullanılır.

Bol miktarda dış alana sahip büyük bir eviniz varsa ve aktif bir açık hava yaşam tarzından hoşlanıyorsanız, Goldador sizin için mükemmel bir evcil hayvan olabilir. Bununla birlikte, bunlar apartman yaşamına uygun olmayan büyük köpeklerdir ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyarlar.Goldadors'un 15 yıla kadar oldukça uzun bir ömrü vardır. Bununla birlikte, ne yazık ki, her iki ebeveyn cinsi de kalça ve dirsek displazisine yatkın olabilir. Bu nedenle, yetiştiriciden her zaman yavru köpeğinizin ebeveynleri için yazılı sağlık sertifikaları göstermesini istemelisiniz.


Box Retriever

Box Retriever

Irklar: Golden Retriever & Boxer

Box Retriever, Golden Retriever ve Boxer'ın melezlenmesiyle yaratılmış büyük bir tasarımcı köpek ırkıdır. Olgunlaştıklarında, bu köpekler 23 inç yüksekliğe ve 66 pound ağırlığa ulaşabilir, bu nedenle bir Box Retriever seçerseniz, bahçeli büyük bir eve ihtiyacınız olacaktır.

Ceket tipi, yavru köpeğinizin en çok hangi ebeveyn ırkına bağlı olduğuna bağlı olacaktır. Yavru köpeğinizin Golden Retriever gibi uzun bir ceketi veya Boxer gibi kısa, parlak bir ceketi olabilir.Her iki durumda da, Box Retriever'in tüm yıl boyunca, ilkbaharda ve sonbaharda paltolarını 'üflediklerinde' daha ağır şekilde dökülen bir çift kat vardır. Tüy dökmenin üstesinden gelmek için köpeğinizi haftada iki kez ve yoğun tüy dökülme zamanlarında daha sık fırçalamanız gerekecektir.

Box Retriever bir enerji demetidir! Great Outdoors'da çok zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, bu köpeklerden biri eviniz için mükemmel bir seçim olacaktır. Ayrıca Box Retriever, flyball ve çeviklik gibi köpek sporlarına katılmayı seven doğal bir atlettir.

Eğitim söz konusu olduğunda, Golden Retriever ebeveyninin peşine düşerse Box Retriever çok kolay olabilir. Bununla birlikte, Boxer ebeveyn baskınsa, yavru inatçı ve dağınık olabilir. Bu nedenle, bu cins, köpek sahipliği ve eğitimi konusunda deneyime sahip bir aile için en uygun olanıdır.


Alaskan Goldenmute

Alaskan Goldenmute

Irklar: Golden Retriever ve Alaskan Malamute

Alaskan Goldenmute, bir Golden Retriever ve bir Alaska Malamute arasındaki bir geçiştir. Bu sıradışı Golden Retriever melez cins, omuzda 25 inç boyunda durarak 90 pound ağırlığa kadar büyüyebilir.

Alaskan Goldenmute’un ceketi genellikle siyahtır ve beyaz lekelerle bronzdur ve Alaskan Malamute gibi yüzü tipik olarak bronzla maskelenir. Her iki ebeveyn cinsi de çift kaplamalı olduğu için, özellikle ilkbaharda ve sonbaharda bu yavruların tüylerini 'havaya uçurduklarında' bol miktarda dökülme bekleyebilirsiniz.

Bunlar, her gün çok fazla egzersiz gerektiren büyük köpeklerdir ve bol miktarda alana ve oynayabilecekleri bir bahçeye veya büyük bir arka bahçeye ihtiyaçları vardır.

Alaskan Goldenmute genellikle sağlıklı, sağlam bir köpektir. Bununla birlikte, her iki ebeveyn cinsi de duyarlı olabilir kalça ve dirsek displazisi , katarakt , ve kondrodisplazi . Sağlıklı bir Goldenmute'un 14 yıla kadar yaşamasını bekleyebilirsiniz.


Altın Tazı

Altın Basset Hound

Irklar: Golden Retriever & Basset Hound

Güzel Golden Hound, bir Basset Hound ve bir Golden Retriever karışımıdır. Bu karma cins, bulabileceğiniz en arkadaş canlısı, en sosyal tasarımcı ırklarından biridir ve Golden Hound'u bir aile köpek arkadaşı için mükemmel bir seçim haline getirir. Golden Hound, çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.

Bunlar, orta derecede egzersiz gerektiren orta boy köpeklerdir. Tımar gereksinimleri de mütevazıdır ve Golden Hound'un ceketinizi iyi durumda tutmak için yapmanız gereken tek şey haftada bir fırça olmalıdır.

Bununla birlikte, bu yavrulardan birini eğitmek zor olabilir, özellikle de Golden Hound'unuz Basset Hound ebeveyninin peşinden giderse. Başlıklar koku avlarıdır. Bu, ilginç kokularla dikkatlerinin kolayca dağılabileceği ve eğitim için inatçı olabileceği anlamına gelir.


Altın Husky

Altın Husky

Irklar: Golden Retriever ve Sibirya Husky

Altın Husky çarpıcı Golden Retriever ve Sibirya Husky arasında geçiş . Bunlar sıradışı yavrulardır ve nadir olmaları ve muhteşem görünümleri onları bulabileceğiniz en pahalı tasarımcı ırklarından biri yapar.

Bu köpekler harika aile hayvanları yapsalar da, bu yavrulardan birini almaya karar verirseniz, köpekleri yetiştirme ve eğitme konusunda deneyime sahip olmanız gerekir. Bunlar, her gün çok fazla egzersize ihtiyaç duyan oldukça aktif ve zeki köpeklerdir. Bu nedenle, Altın Husky'nizin özgürce dolaşabileceği bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak.

Golden Husky tipik olarak çift ceketi vardır, bu nedenle köpeğiniz sürekli olarak tüy dökecektir. Ayrıca her yıl ilkbahar ve sonbaharda iki büyük dökülme dönemi olacak, bu yüzden son derece tüylü arkadaşınızı tımar etmek için bolca zaman harcamaya hazır olmalısınız!

Golden Husky'nizin yaklaşık 13 veya 14 yıla kadar yaşamasını bekleyebilirsiniz. Her iki ebeveyn cinsi de kalça displazisine karşı savunmasız olabileceğinden, yetiştiricinin her iki ebeveynin de bu durum için sağlık taraması yaptığına dair belgesel kanıt istemelisiniz.


Beago

Beago

Irklar: Golden Retriever & Beagle

Beago, bir Golden Retriever arasındaki bir geçiştir. ve bir Beagle . Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen daha küçük boyutlu bir köpek arıyorsanız, bu yavrulardan biri sizin için iyi bir seçim olabilir.

Beago, makul miktarda egzersize sahiptir ve tipik olarak eğitilebilir. Ancak, eğer senin Beago'nun Beagle ailesinin karakter özelliklerini daha fazla alırsa, ilginç bir koku ile dikkati kolayca dağılabilir. Bu nedenle, bu cins, deneyimli bir köpek sahibi ev için en uygun olanıdır.

Ayrıca, bu yavrular kart taşıyan kaçış sanatçıları olabilir. Bu nedenle, arka bahçenizde köpeğinizin atlayamayacağı veya altını kazamayacağı güvenli bir çit olduğundan emin olmanız gerekir. Beagolar oldukça sağlıklı yaratıklardır. Bununla birlikte, dirsek ve kalça displazisi gibi eklem problemlerinin yanı sıra katarakt ve adı verilen kötü bir kan rahatsızlığı da olabilir. Von Willebrand hastalığı . Sağlıklı bir Beago, on ila 12 yıl arasında bir yaşam beklentisine sahip olabilir.


Afgan Retriever

Afgan Retriever

Irklar: Golden Retriever & Afghan Hound

Muhtemelen bu türün adından da tahmin edebileceğiniz gibi, Afghan Retriever, bir Afgan Tazısı ve bir Golden Retriever arasında bir melezdir.

Bunlar, Golden Retriever'in uzun, altın kürküne ve Afgan Tazısı'nın uzun, atletik vücuduna sahip sıradışı, güzel köpeklerdir. Afghan Retriever tipik olarak uzun boyludur, omuzda 29 inç'e kadar ayakta durur ve 60 pound ağırlığa sahiptir.

Bu zarif köpek oldukça fazla egzersiz gerektirir ve bol miktarda alana sahip aktif bir eve en uygunudur.

Bu yavruların tipik olarak sahip olduğu uzun, ipeksi ceket, dolaşmasını ve keçeleşmesini önlemek için oldukça fazla tımar gerektirir ve cins de sürekli olarak dökülme eğilimindedir. Afghan Retriever tipik olarak krem, altın, beyaz, çikolata ve sarı gibi bir dizi renkte gelir.

Hem Golden Retriever hem de Afgan Tazı avlanma becerileriyle bilinirler ve genellikle bu amaçla kullanılırlar. Afghan Retriever, size av gezilerinde katılacak kadar sportif ve enerjik, aynı zamanda sakin ve sosyaldir, harika bir aile hayvanı ve arkadaş köpeği yapar.


Altın Dağ Karışımı

Altın Dağ Köpeği

Irklar: Golden Retriever ve Bernese Dağ Köpeği

Asil Golden Mountain karışımı bir Golden Retriever ve Bernese Dağ Köpeği arasında geçiş yapın .

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu köpekler süper büyüklükte büyüyebilir! Tam gelişmiş bir Golden Mountain karışımı, omuzda 27 inç boyunda duran 110 pound ağırlığında olabilir. Yani, bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak. Bu yavrular apartman sakinleri değil! Erkek Golden Mountain karışımlarının genellikle kadın meslektaşlarından daha büyük olduğunu unutmayın.

Golden Mountain karışımı tipik olarak her iki ebeveyn ırkının zekasını, dostluğunu ve sadakatini paylaşır. Bu yavrular da çok eğitilebilir ve memnun etmeye heveslidir. Bu nedenle, aktif yaşam tarzınızı büyük bir köpeğin paylaşmasını istiyorsanız, Golden Mountain Mix sizin için uygun olabilir. Sağlık söz konusu olduğunda, her iki ebeveyn türünün de dirsek ve kalça displazisine karşı savunmasız olduğunu bilmelisiniz.

Ayrıca, hem Golden Retriever hem de Bernese Dağ Köpeği, çeşitli köpek kanserleri geliştirmeye çok yatkındır. Göre 2013 yılında yapılan çalışma Bernese Dağ Köpeklerinin neredeyse yarısı kansere bağlı sağlık koşullarından öldü. Golden Retrieverlar için aynı nedenlerden ölüm oranı% 38,8 idi.


Altın Dox

Altın Dox

Irklar: Golden Retriever & Dachshund

Golden Dox, Golden Retriever ve Dachshund arasında bir haçtır. Bu sevimli köpekler genellikle orta büyüklükte olup, Golden Retriever'in uzun ceketini ve Dachshund'un vücudunu miras alır.

Golden Dox'un onu mutlu etmek için biraz egzersize ihtiyacı var. Ayrıca, köpeğiniz çoğunlukla Dachshund ebeveyninin peşinden giderse, ayrılık kaygısından muzdarip olabilir, bu da bütün gün işteyseniz sizin için bir sorun olabilir.

Cins genellikle sağlıklıdır, ancak Dachshund ebeveyni baskınsa, yavru köpeğiniz büyüdüğünde göz sorunları geliştirebilir. Golden Dox için yaşam beklentisi tipik olarak 12 ila 14 yıl arasındadır.

Enerjik, akıllı Golden Dox, insan ailesinin ilgi odağı olmayı seven sosyal bir ruhtur. Cinsin zekası budur; sıkıldığında hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu, kazma ve çiğneme gibi istenmeyen davranışlara yol açabilir.

Aile dostu Golden Dox eğitilebilir ve son derece akıllı olmasına rağmen, ailenin Dachshund tarafı inatçı olabilir. Bu nedenle, bu cins, daha önce köpek sahibi olma deneyimi olan bir aile için en uygun olanıdır.

Cins, çocuklarla ve diğer köpeklerle iyi geçinir, ancak tavşanlar ve kobaylar gibi küçük tüylü hayvanlarla zor olabilir. Dachshund'daki terrier genleri, bu yavruları çok av güdümlü kılar, bu da aile kedisi için bir sorun olabilir!


Altın Bullmastiff Retriever

Altın Bullmastiff Retriever

Irklar: Golden Retriever & Bullmastiff

Golden Bullmastiff Retriever, bir Bullmastiff ile Golden Retriever'i geçerek yaratılmış çok büyük bir karma ırktır. Bunlar, omuzda 27 inç boyunda duracak şekilde büyüyebilen, 130 pound ağırlığa sahip, ağır yapılı, kaslı yavrulardır! Bu yüzden, bu köpeklerden birini barındırmak için bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak.

Alışılmadık bir renkte olan Golden Bullmastiff Retriever, kırmızı veya açık kahverengi çizgilerle kaplanmış benekli, açık kahverengi veya kırmızı taban kaplamasına sahiptir. Golden Bullmastiff Retriever orta derecede dökülür, ancak haftalık fırçalama köpeğinizin tüylerinden ölü, gevşek tüylerin alınmasına yardımcı olabilir.

Oldukça korkutucu boyutlarına rağmen, Golden Bullmastiff Retriever cesur ama nazik, sevgi dolu ve sosyaldir. Yavru köpeğinizin genetik yapısına hangi cinsin hâkim olduğuna bakılmaksızın, yetişkin köpeğin çok fazla salya akmasını bekleyebilirsiniz!


Altın Pei

Altın Pei

Irklar: Golden Retriever ve Shar Pei

Golden Pei, Çinli bir Shar-Pei'nin Golden Retriever ile çiftleştirilmesiyle yaratılan bir melezdir. Çin Shar-Pei'nin karakteristik kırışık cildi ve kıllı bir tüyü vardır. Bununla birlikte, bir Golden Retriever ile geçildiğinde, yavrular genellikle Retriever ebeveyninin uzun, akan ceketine sahiptir. Bununla birlikte, Golden Pei’nin tımar gereksinimleri mütevazıdır ve haftada bir fırça yeterli olacaktır.

Bu köpekler orta büyüklükte olacak şekilde büyür, omuzda yaklaşık 20 inç durur ve tamamen olgunlaştığında 66 pound ağırlığa ulaşır. Golden Pei'nizi eğitmek söz konusu olduğunda, yeni arkadaşınızın biraz iradeli olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte, yavru köpeğinizi daha ilk günden eğitmeye başlarsanız ve düzgün bir şekilde sosyalleştiğinden emin olursanız, arkadaş canlısı, itaatkâr bir köpek yavrusu elde edersiniz.

Cins, diğer köpekler, çocuklar ve kedilerle iyi geçinir. Bununla birlikte, Çinli Shar-Pei'nin toleransı bilinmemektedir ve bu nedenle bu tasarımcı türü, daha büyük çocukları olan veya hiç çocuğu olmayan aileler için daha uygundur.

Golden Pei, yaşam beklentisi 15 yıla kadar olan sağlıklı bir türdür. Bununla birlikte, bilmeniz gereken birkaç kalıtımsal sağlık endişesi vardır. hipotiroidizm , epilepsi, Von Willebrand hastalığı ve Obsesif kompulsif bozukluk (OKB). Ayrıca, köpeğiniz Shar-Pei ebeveyninin yüz cilt kıvrımlarına sahipse, cilt enfeksiyonlarına ve tahrişlere yatkın olabilir.


Spangold Retriever

Spangold Retriever

Irklar: Golden Retriever & English Springer Spaniel

Spangold Retriever, popülaritesi artan bir melez ırktır. Bu canlı, akıllı köpek, bir Golden Retriever ile bir İngiliz Springer Spaniel arasındaki bir geçiştir. Spangold Retriever, siz ve aileniz dışarıda çok zaman geçirmeyi içeren yoğun, aktif bir yaşam tarzından hoşlanıyorsanız, sizin için mükemmel bir köpek arkadaşıdır.

Bu cins, eğitilmesi kolay, sadık ve son derece girişken. Avlanmaktan, yürüyüş yapmaktan veya patika koşusundan hoşlanıyorsanız, bu yavrulardan biri size mükemmel şekilde uyar. Spangold Retriever çok sevecen ve sadıktır ve genellikle çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Bu köpekler genellikle orta büyüklükte olsalar da, cins enerjiktir ve köpeğinizin oynayabileceği herhangi bir dış alan olmayan bir dairede yaşıyorsanız sizin için en iyi seçim olmayacaktır.

Spangold Retriever son derece zekidir ve bu yüzden onu ev temizliği ve eğitmesi kolay bulacaksınız. Bu yavrular aynı zamanda iyi birer bekçi köpeği olurlar. Bununla birlikte, cins meraklı ve akıllıdır, macera arayışı içinde dolaşmasını önlemek için iyi çitlerle çevrili bir bahçe gerektiren bir kombinasyon.


Goldmation

Goldmation

Irklar: Golden Retriever & Dalmation

Goldmation, bir Golden Retriever ve bir Dalmaçyalı arasındaki bir geçiştir. Bu köpekler, Dalmaçyalı'nın yuvarlak lekeleri ve Golden Retriever'in rengiyle gerçekten göz alıcıdır.

Goldmation'ı, diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla iyi geçinen, arkadaş canlısı, mutlu-talihli bir karakter olarak göreceksiniz. Bu yavrular aynı zamanda çok sadık ve insan ailelerine karşı koruyan harika bekçiler yaparlar. Eğitilebilir ve memnun etmeye istekli olan Goldmation, etrafta olması bir zevktir.

Bir Goldmation'ın ortalama ömrü yaklaşık 13 ila 14 yıldır. Bunlar oldukça sağlıklı yavrular olmasına rağmen, epilepsi, kalça displazisi ve böbrek displazisine yatkın olabilirler, bu nedenle, nakit paranızla ayrılmadan önce yetiştiricinin her iki ebeveynin de bu koşullar için tarandığından emin olun.


Golden Chow Retriever

Golden Chow Retriever Köpek

Irklar: Golden Retriever ve Chow Chow

Oldukça sakin, muhteşem, büyük bir köpek arıyorsanız, Golden Chow Retriever'e bakın . Bu bir Golden Retriever ile Chow Chow arasında bir haç.

Golden Chow Retriever tipik olarak bir Chow Chow'un kıvırcık kuyruğuna sahiptir ancak Golden Retriever'in büyük kulaklarını, uzun paltosunu ve büyük kulaklarını miras alır. Bu yavrular, omuzda 20 ila 25 inç boyunda, 48 ila 75 pound ağırlığında değişebilir. Bu melez genellikle oldukça rahattır ve diğer Golden Retriever melez ırklarının çoğu kadar egzersize ihtiyaç duymaz.

Bununla birlikte, Golden Chow Retriever'inizi çalıştırırken kazandığınız zaman bunun yerine onu tımar etmek için harcanmalıdır. Bunlar sürekli tüy döken ciddi şekilde tüylü köpeklerdir. Ayrıca, ilkbahar ve sonbaharda, Golden Chow Retriever ceketini “üfler”. Bu, tüm bu kabarık kürklerden kurtulmak ve tüylerin keçeleşmesini önlemek için günlük bakım seansı anlamına gelir.

Dikkat edilmesi gereken ilginç bir özellik, bu melezlerin çoğunun Chow Chow'un karakteristik mavi-siyah dilini miras almasıdır. Yavru köpeğinizin büyük olasılıkla dilinde siyah noktalar ve koyu renkli bir ağzı olacaktır.


Büyük Altın Dane

Altın Dane

Irklar: Golden Retriever ve Danua

Ciddi bir alanınız varsa ve süper büyüklükte bir köpek arıyorsanız, Büyük Altın Dane hayallerinizin yavrusu olabilir! Great Golden Dane, Golden Retriever ve Great Dane arasındaki bir haçtır. Bu köpekler, omuzda 33 inç boyunda duran ve 200 pound ağırlığında devlerdir!

Büyük Altın Dane, eğitilmesi kolay ve memnun etmeyi seven çok zeki, arkadaş canlısı bir köpektir. Birçok Büyük Altın Danimarkalı, itaat de dahil olmak üzere köpek sporlarından hoşlanır. Bununla birlikte, ne yazık ki, bu köpeklerin genellikle yaklaşık sekiz ila on yıl gibi kısa bir ömürleri vardır. Bu büyük ölçüde Danua ebeveynlerinin peşinden gitmelerinden kaynaklanıyor.

Büyük Altın Danimarkalılar çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinse de, büyüklükleri ve taşkınlıkları kazalara yol açabilir. Bu nedenle, bu devasa köpekler, daha büyük çocuklar veya bekarlar olan bir eve en uygun olanıdır.


Altın Çoban

Altın Çoban Köpeği

Irklar: Golden Retriever ve Alman Çoban Köpeği

Görkemli Altın Çoban bir Alman Çoban ve Golden Retriever arasında geçiş yapın . Bunlar zeki, çalışan köpeklerdir. Onları zihinsel olarak mutlu ve fiziksel olarak sağlıklı tutmak için bir işe ihtiyaçları olacak. Altın Çoban, boyut olarak bir Alman Çobanına çok benziyor. Golden Retriever'in nazik doğasına ve sosyal tavrına sahipler, bu karışık cinsi harika bir aile hayvanı yapıyor. Bu köpekler büyüktür ve ideal olarak, bu oyuncu yavrulardan birini barındırmak için büyük bir arka bahçeye veya bahçeye sahip geniş bir eve sahip olacaksınız.

Ayrıca, evcil hayvanınızın bakımını yapmaktan da zevk almalısınız. Hem Golden Retriever hem de Alman Çoban çift tüylü köpeklerdir. Bu, yavru köpeğinizin tüm yıl boyunca sürekli olarak tüy dökeceği ve ilkbahar ve sonbaharda iki ağır dökülme dönemine sahip olacağı anlamına gelir.

Altın Çoban tipik olarak on ila 14 yıl yaşar. Bu yavrulardan birini alırken dikkat edilmesi gereken birkaç sağlık sorunu var. Her iki ebeveyn ırk da kalça displazisine, Von Willebrand hastalığına ve bazı köpek kanserlerine eğilimli olabilir. Ayrıca, cins sindirim rahatsızlıklarına eğilimli olabilir. kabartmak .


Goldenshire

Altın Yorkie Mix

Irklar: Golden Retriever & Yorkie

Küçük boylu, cıvıl cıvıl bir kişiliğe ve arkadaş canlısı bir doğaya sahip bir köpek arıyorsanız, Goldenshire sizin için işe yarayabilir. Goldenshire, Yorkshire Terrier ve Golden Retriever arasındaki bir melezdir. Bu köpekler orta büyüklüktedir ve nadiren Yorkshire Terrier kadar küçüktür. Goldenshire, dolaşmasını ve keçeleşmesini önlemek için düzenli fırçalama ve tımarlama gerektiren uzun, ipeksi bir ceketi var.

Bunlar, onları mutlu etmek için oldukça fazla egzersiz ve oyun zamanı gerektiren canlı küçük köpeklerdir. Goldenshire akıllıdır ve eğitilmesi nispeten kolaydır. Bununla birlikte, köpek yavrusu Yorkshire Terrier ebeveyninin peşinden giderse, beceriksiz çocukların ve diğer köpeklerin dikkatine biraz tahammülsüz olduğunu fark edebilirsiniz.

Goldenshire, apartman hayatı için mükemmel boyutta olmasına rağmen, arka bahçesi veya iyi çitlerle çevrili bahçesi olan bir ev, yürüyüşler arasında fazla enerjisini yakmak için bir yere ihtiyaç duyacağı için bu yavruya en uygun olacaktır.


Saint Bernard Retriever

Altın Aziz

Irklar: Golden Retriever ve Saint Bernard

Daha büyük bir karışım arıyorsanız, Saint Bernard Retriever size hem boyut hem de kişilik sağlayacaktır. Saint Bernard Retriever, Saint Bernard ve Golden Retriever'i geçer. Bu yavrular 100 pound'u aşabilir ve safkan bir Saint Bernard ve Safkan Golden Retriever'in büyüklüğü arasında bir yerde sona erecektir. Düzenli bakım ve fırçalama gerektiren yoğun, kabarık tüyleri vardır.

Saint Bernard Retriever'lar yavru olarak aktif olacak, ancak yaşlandıkça daha rahat olacaklar. Bu listedeki diğer karışımlarla aynı egzersiz gereksinimlerine sahip değiller. Ailelerine çok sadık olacaklar ve genellikle memnun etmeye hevesliler. Saint Bernard Ebeveynleri nedeniyle, biraz daha bağımsız yavrular olacaklar.

Saint Bernard Retriever bir apartman dairesinde idare edebilir, ancak boyutları nedeniyle bahçede daha büyük bir çitle çevrili olmasını öneririz. Altın Azizler gençken aktivitenin tadını çıkaracaklar. Enerjiyi yakmak için daha geniş bir açık alana sahip olmak genellikle en iyisidir.


Goldenbull

Goldenbull

Irklar: Golden Retriever ve Pitbull

Goldenbull, orta ila büyük boy bir yavrudur. Amerikan Pitbull Terrier'i karıştırır ve Golden Retriever. Palto renkleri büyük ölçüde ebeveynlerine bağlı olacaktır. Kaplamaları tipik olarak kısa ila orta uzunlukta olacaktır. Bu yavrular, kısa tüylü Pitbull Ebeveynleri nedeniyle diğer melezlerden daha az fırçalamaya ihtiyaç duyacaklardır. Hala dökülmeye devam edecekler, daha çok, onlar için dökülen mevsim olan yaz başında.

Goldenbulls, özellikle yavru köpeklerde çok aktif köpeklerdir! Her iki ebeveyn ırkı da aktiftir, biri çalışan bir tür, diğeri ise sporcudur. Yıkıcı davranışları önlemek için Goldenbull'unuzu günde en az 45-60 dakika egzersiz yapmak isteyeceksiniz. Daha yoğun köpekler olabilirler ve Pitbull ebeveynleri nedeniyle biraz inatçı olabilirler.

Goldenbull'un aktivite seviyeleri nedeniyle, bahçeli bir ev sahibi olmanızı öneririz. Bu son derece aktif bir türdür, bu nedenle köpeğinizi günlük olarak gezdirme yeteneğiniz yoksa apartman hayatı tavsiye edilmez.


Goldenweiler

Goldenweiler

Irklar: Golden Retriever & Rottweiler

Goldenweiler, Golden Retriever ve Rottweiler'ı uzun saçlı bir şekilde geçer. Rottie karışımı . Bu listedeki diğer ırklardan biraz daha büyük olan Goldenweiler, genellikle erkeklerde kadınlardan daha yaygın olan 100 kilodan fazla temizleme yeteneğine sahip olacak. Paltoları genellikle orta uzunlukta olacak ve Rotty ebeveynleri gibi altından siyah ve ten rengi karışımına kadar çeşitli renklerde olabilir. Özellikle ilkbaharda ve yazın başlarında biraz sık dökülürler.

Goldenweilers ilk yıllarında oldukça aktif olacak, ancak 3 yaşına geldiklerinde olgunlaşmalı. Aileleri ve evlerini Golden Retriever ebeveynlerinden daha koruyacaklar, ancak aynı zamanda safkan bir Rottie'den daha dostça olacaklar. Bu yavrular büyüdükçe daha büyük bir eve veya bahçeye sahip olmak isteyeceksiniz. Yetişkinliğe ulaşana kadar günlük en az 45 dakika egzersize ihtiyaç duyacaklar.

Biraz yumuşadıklarında, daha az egzersizle yapabilirler, ancak yine de günde 30 dakikadan az olmamasını tavsiye ediyoruz. Goldenweiler mükemmel bir aile arkadaşıdır ve çocuklar ve diğer köpeklerle iyi geçinir.


Altın maraner

Altın maraner

Irklar: Golden Retriever & Weimaraner

Goldmaraner, Weimeraner ve Golden Retriever'i karıştırır. Goldmaraner, orta ila büyük boyutlu bir karışımdır ve ağırlığı 80 pound veya daha fazla büyüyebilir. Biraz daha uzun saçlara sahip olan Weimaraner ebeveynlerinin daha koyu rengini miras alabilirler. Dökülmelerini kontrol altında tutmak için düzenli bakımlara ihtiyaçları olacak. Weimaraner ebeveynleri, Golden Retriever ebeveynleri kadar saç dökülmesiyle tanınır.

Goldmaraners çok aktif köpeklerdir! Yavru köpeğinizi günlük olarak en az 45-60 dakika egzersiz yapmanız gerekecek veya Goldmaraner'ınız evinizin etrafında yıkıcı olma eğiliminde olabilir. Goldmaraners, 3 yaşına gelene kadar heyecanlı yavrulardır, bu nedenle egzersiz için daha büyük bir avlu önerilir. Goldmaraners, yeterince egzersiz yapılırsa bir dairede iyi şeyler yapabilirken, yine de yavrularınızın dolaşmak için yeterli alana sahip olmasına izin vermenizi öneririz.

Goldmaraners, sosyalleşme erken yaşta başlarsa çocuklar ve diğer köpeklerle iyi geçinir. Doğru eğitimle Goldmaraner mükemmel bir aile hayvanı olabilir.


Altın Newfie

Altın Newfie

Irklar: Golden Retriever ve Newfoundland

Golden Newfie, son derece eşsiz görünümlü bir yavru oluşturmak için Golden Retriever ve Newfoundland'ı karıştırıyor! Altın Newfie'nin paltosu daha uzun olacak ve ebeveynlerin rengine bağlı olarak, ya siyah ya da kahverengiye kadar altın renginde bir paltosu olabilir. Tüyleri daha uzun, daha yoğun olacak ve dökülmeye devam etmek için düzenli tımar gerektirecek.

Golden Newfie, Golden Retriever ebeveynlerinden daha az enerjiktir. Oldukça genişleyebilirler ve bu nedenle, onları barındırmak için yeterli alana sahip olmak isteyeceksiniz. Golden Newfies genellikle 80 ila 90 pound arasında olacaktır, ancak Newfoundland ebeveynlerinin boyutu nedeniyle bu 100 poundluk işareti geçmeleri mümkündür. Egzersiz ihtiyaçları normal bir Golden Retriever'den daha düşük olacaktır.

Golden Newfies, uygun şekilde sosyalleştirilirse diğer evcil hayvanlarla çok iyi sonuç verir. Ayrıca çocuklarla harikadırlar ve evinizde ayıracak yeriniz varsa mükemmel aile hayvanları yaparlar.


Altınpir

Altınpir

Irklar: Golden Retriever & Great Pyrenees

Goldenpyre, Great Pyrenees ve Golden Retriever'i geçer. Altınpir, kuzenine benzer özelliklere sahip olacak. Pyrador . Bu yavru, Golden Retriever'in bilindiği derin altın veya hatta kırmızımsı bir tondan ziyade, daha açık tarafta olacak, daha uzun ve tüylü bir ceketi olacak. Saçları yoğun, uzun ve kalın olacaktır. Günlük fırçalama da dahil olmak üzere saçları evinizden uzak tutmak için tutarlı tımar gerekli olacaktır.

Altınpir harika bir aile arkadaşıdır. Yabancılara olan düşkünlüğünü miras alan Goldenpyre, erken sosyalleşirse insanlar, çocuklar ve diğer aile hayvanları için iyidir. Great Pyrenees çoğu yabancıyla doğal olarak uzaktır, ancak Golden Retriever’in sosyal doğası ile güçlendirilen Goldenpyre oldukça kolay açılır. Pyrenees ebeveynleri büyük olduğu için, bir Altınpirenin bir yetişkin olarak 90 pound ağırlığını aşması alışılmadık bir durum değildir.

Boyutları ve Pyrenees ebeveynlerinin sürüyü korumak konusundaki becerisi nedeniyle, daha büyük ve tamamen çitle çevrili bir bahçeye sahip olmanızı öneririz. Altınpir harika bir aile arkadaşıdır, ancak aynı zamanda inatçı bir doğaya sahiptir ve erken yaşta uygun eğitime ihtiyaç duyacaktır.


Altın İrlandalı

Altın İrlandalı

Irklar: Golden Retriever & Irish Setter

Güzel kırmızı palto mu? Kontrol. Uzun saçlar? Kontrol. Golden Retriever'in zekası mı? Ayrıca kontrol edin. Altın İrlandalı İrlandalı Setter'i geçer ve gerçekten çarpıcı bir köpek yapmak için Golden Retriever. Golden Irish, daha uzun kırmızımsı renkli bir ceketi olacak ve çoğu zaman Kırmızı Golden Retriever . Tüyleri uzun olacak ve dökülmeyi kontrol altında tutmak için düzenli tımara ihtiyacı olacaktır.

Golden Irish, özellikle bir köpek yavrusu olarak aktif! Bir Altın İrlandalı evlat edinmeyi düşünüyorsanız, aktif doğalarının ve uygun günlük zihinsel uyarılma ihtiyacının farkında olmanız gerekir. Zeka oyunları bu tür için iyi sonuç verebilir, ancak bu, uygun egzersizin yerini tutmaz. Golden Irish yavrularınızı eğitirken muhtemelen günde en az 60 dakika egzersiz yapmak isteyeceksiniz.

Bu yavrular, daha ağır tarafta ağırlık olarak yaklaşık 70 pound büyüyecek. Arkadaş canlısı ve dışa dönük doğası nedeniyle, Golden Irish, ailenin evcil hayvanı olarak eşit derecede iyi bir av arkadaşı olabilir.


İngilizce Goldstiff

İngilizce Golden Mastiff

Irklar: Golden Retriever ve İngiliz Mastiff

İngiliz Mastiff ve Golden Retriever'i karıştırmak, size İngiliz Mastiff ebeveynlerinden biraz daha yoğun enerji seviyelerine sahip ekstra büyük bir yavru kazandırır. Yavru köpeğinizin saçları daha uzun veya daha kısa olabilir. İngiliz Goldstiffs, özellikle 120 pound'u geçebilen erkekler olmak üzere, 100 pound'un üzerinde teraziyi değiştirebilir. Bu, büyük ölçüde her ebeveynin boyutuna bağlı olacaktır. Paltoları altın renginde, açık kahverengi ve kayısı olabilir.

İngiliz Goldstiff'ler ailelerine son derece sadıktır. Ayrıca dolaşmak için daha büyük bir avluya sahip olmaktan hoşlanırlar, bu da boyutları nedeniyle yine de tavsiye edilir. Bu yavrular, Mastiff ebeveynlerinden daha fazlasını alırlarsa, enerji seviyeleri biraz daha kısıtlanmış olarak bir apartman dairesinde hayatta kalabilirler. Düzenli günlük egzersize ihtiyaç duyacaklar, ancak 2-3 yıl civarında yetişkinliğe yaklaştıkça yavaşlayacaklar.

İngiliz Goldstiff'ler harika aile hayvanları yapar ve uygun şekilde sosyalleştikleri sürece çocukları kesinlikle severler. Golden Retriever ebeveynlerine kıyasla evlerine biraz daha korumacı olabilirler ve yabancılara uzak olabilirler.


Altın Avustralyalı

Altın Avustralyalı

Irklar: Golden Retriever ve Avustralya Çoban Köpeği

Altın Avustralyalı Golden Retriever ve Avustralya Çobanını geçti. Altın Avustralyalıların orta uzunlukta katları vardır ve her iki ebeveynden sonra biraz daha fazla sürebilir. Tipik olarak bir Golden Aussie, palto renkleri için daha çok ten rengine veya spektrumun altın tarafına doğru düşecektir. Altın Avustralyalılar tüy döker, bu nedenle evcil hayvan tüylerini minimumda tutmak için haftalık olarak bakım yapmaya hazır olun.

Bu orta boy Aussie karışımı en aktif ailelerin bazılarının etrafında bile daireler çizecek. Özellikle köpek yavrusu yıllarında ellerinizde küçük bir enerji topunu tutmaya hazırlıklı olmanız gerekir. Golden Aussie için apartman hayatı iyi olsa da, köpeğinizi günde en az 45-60 dakika gezdirebilmeniz gerekir. Bu, yıkıcı davranışları engellemenizi sağlayacaktır. Altın Avustralyalılar da ayrılık kaygısına eğilimli olabilir, çünkü sahiplerine oldukça bağlanırlar.

Altın Avustralyalılar ailelerini sever. Neredeyse her türden hem çocuklarla hem de hayvanlarla iyi anlaşırlar. Altın Avustralyalılar son derece cana yakın ve egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz koşuluyla harika aile hayvanları yapıyorlar.


Altın Kabadayı

Irklar: Golden Retriever & American Bulldog

Golden Bully, sağlam ve aktif bir Golden Retriever karışımıdır. Bu karışım, Amerikan Bulldog ve Golden Retriever arasında bir melez. Her iki ebeveyn türü de son derece aktiftir, bu nedenle enerjik bir yavruya sahip olacaksınız. Paltoları açık ten renginden Altın rengine kadar her yerde değişecektir ve Altın Bully'lerin kısa ve orta uzunlukta paltoları vardır. Evcil hayvan tüylerini ehlileştirmek için haftada birkaç kez fırçalamakla birlikte orta düzeyde tımar ihtiyaçları vardır.

Golden Bullies, orta ila büyük boyutlu bir karışımdır ve genellikle 75 pound'u geçmeyecek şekilde ölçeklerin tepesine çıkar. Erkekler bundan daha büyük olabilir, ancak bu yaygın değildir. Altın Zorbaların özellikle gençken çok fazla enerjisi vardır. Aileleri ve haneleri için koruyucu olabilirler. Egzersiz bir zorunluluktur ve en azından orta büyüklükte bir bahçe tavsiye ederiz.

Golden Bullies, uygun şekilde eğitilirse harika aile hayvanları olabilir. Çok erken yaşta sosyalleşmedikleri sürece diğer hayvanlarla daha az iyi geçinirler.


Altın Ridgeback

Altın Ridgeback Karışımı

Irklar: Golden Retriever ve Rhodesian Ridgeback

pitbull dogo arjantin

Golden Ridgeback, Rhodesian Ridgeback'i Golden Retriever ile kesişen ilginç bir karışımdır. Golden Ridgeback'ler, Retriever ebeveynlerinden daha kalındır ve genellikle palto rengiyle daha koyu kırmızı bir tona sahiptir. Paltoları kısa ila orta uzunluktadır ve orta derecede tımar ihtiyaçları vardır. Yarım haftada bir fırçalama gerekli olan tek şey.

Golden Ridgeback'ler gençken enerjiye sahiptir, ancak yetişkinliğe girdiklerinde sakinleşir. Rodezya Ridgeback mirası, aslanlarla savaşmak için yetiştirildi, bu yüzden doğal olarak yabancılara daha uzak olacaklar. Bununla birlikte, bir kez eve hoş geldiniz, Golden Ridgeback'ler sahipleri tarafından kabul edilen çoğu insan için iyidir. Erkekler biraz daha büyük olma potansiyeline sahip olmakla birlikte, yaklaşık 80 pound büyüyecekler.

Golden Ridgeback'ler, diğer Retriever karışımlarından daha güçlüdür, bu nedenle ilk kez sahipler için tavsiye edilmezler. Doğru eğitimle mükemmel aile hayvanları yapabilirler.


Altın Katahoula

Altın Katahoula

Irklar: Golden Retriever & Catahoula Leopard Dog

Golden Catahoula, Catahoula Leopard Dog ve Golden Retriever'i geçen ilginç bir karışımdır. Aktif bir karışım olan Golden Catahoula, kısadan orta uzunluğa değişen bir paltoya sahip olacaktır. Ayrıca, Catahoula ebeveynlerinden aktarılan mavi gözleri miras alma şansı da var. Renkleri değişecek ve Altın Katahoula'nınki muhtemelen aynı görünmeyecektir. Vücutta, namluda veya pençelerde biraz siyah ve lekelerle karıştırılmış bronz / altın görmeyi bekleyin.

Altın Katahulalar çok aktif. Dolaşım için kullanılırlar, bu yüzden daha büyük bir bahçe öneririz. Tipik olarak 65-70 pound'u geçmezler. Ebeveynlerden biri çalışan bir tür ve diğeri spor yapan bir tür olduğundan, Altın Katahoula'nızı günde en az 45 dakika dışarıda yürümek veya egzersiz yapmak isteyeceksiniz.

Golden Cathoulas iradelidir ancak bu listedeki diğer karışımlardan daha kolay yönetilebilir. Genellikle, bir Altın Katahoula ilk kez köpek sahipleri için iyi olur ve harika aile hayvanları yaparlar.


Altın Corgi

Altın Corgi

Irklar: Golden Retriever ve Corgi

Golden Corgis, iki dost canlısı ve sevimli ırkı karıştırır. Tarafından Corgi ve Golden Retriever'i karıştırmak , bir Corgi'den biraz daha büyük, ancak safkan bir Retriever'den daha küçük olan orta boy bir köpeğe sahip olacaksınız. Tüyleri orta uzunlukta olacak ve düzenli olarak tüy dökecekler. Palto renkleri köpekten köpeğe değişecektir, ancak birçok Golden Corgis, Retriever ebeveynlerinden imza altın rengini taşır.

Bu karışım genellikle 50 pound'u geçmeyecek şekilde, çoğu Corgi karışımı . Ayrıca muhtemelen Corgi ebeveynlerinin daha uzun seçkin bedenini taşıyacaklar. Bu yavrular, köpek yavrusu yıllarında aktiftir, ancak gerçek Corgi tarzında, sahipleri ile kanepede güzel bir kucaklamanın da tadını çıkarabilirler. Golden Corgis bir apartman dairesinde veya daha küçük bir yaşam alanında başarılı olabilir.

Golden Corgis, eğitime de iyi yanıt veren kolay giden yavrulardır. Akıllılar ve biraz bağımsız bir çizgileri var. Sahiplerini memnun etmeye ve ilk kez köpek sahipleri için harika yavrular yapmaya hevesliler.


Altın Vizsla

Altın Vizsla

Irklar: Golden Retriever & Vizsla

Golden Vizsla, Macar Vizsla'yı Golden Retriever ile karıştırıyor. Bu biraz daha alışılmadık karışım, genellikle orta uzunlukta altın saçlı orta büyüklükte bir yavru oluşturur. Vizsla ebeveynlerinin görünüşü daha küçük bir Labrador'dan çok uzak olmadığından, genellikle safkan bir Retriever ile karıştırılabilirler. Bakım ihtiyaçları orta düzeydedir ve haftalık diş fırçalama seansları gerektirirler.

Golden Vizslas bağımsızdır ve harika av arkadaşlarıdır. Her iki ebeveynin de su kuşu avlama partneri olma becerisi vardır ve bu karışımı, tutkunuz buysa bir sonraki ördek avı geziniz için ideal hale getirir. Erkekler bile nadiren 60 pound'u geçecekler. Bol miktarda enerjileri var, ancak uygun şekilde çalıştırılırlarsa bir apartman dairesinde gayet iyi yapabilirler.

Golden Vizslas eğitmek için biraz daha inatçı olabilir, ancak tutarlı bir firma sahibine iyi yanıt verebilir. Harika aile hayvanları yaparlar ve diğer köpeklerin çoğuyla iyi çalışırlar.


Altın Heeler

Altın Heeler

Irklar: Golden Retriever & Blue Heeler

Golden Heeler, Golden Retriever'i Blue Heeler ile harmanlayan aktif bir karışımdır. Bu enerjik karışım, ten rengi bir kaplamaya sahip olacak, ancak muhtemelen ceketlerinde herhangi bir gerçek 'standart' renk olmaksızın değişecektir. Tüyleri de orta uzunlukta ve biraz daha yoğun olacaktır. Düzenli olarak tüy dökerler, bu yüzden her gün yavrularınızı tımar etmeye hazır olun.

Golden Heeler daha tıknaz olacak ve 75 pound ağırlığa sahip olabilir. Çoğu Altın Topukçu bu boyuta yaklaşmaz, ancak bazı büyük erkeklerde nadir değildir. Heeler ebeveynleri çoban köpeği olduğu için, yanacak enerjileri olacaktır. Orta ve büyük ölçekli bir avluya veya günde en az 45 dakika egzersiz yapabilme yeteneğine sahip bir ev öneririz. Altın Topuklular genellikle yıkıcı değildir, ancak sıkıldıklarında çiğnemeyi severler.

Altın Topuklular ustalarını severler ve memnun etmeye isteklidirler. Yavru köpekler olarak, Heeler ebeveynlerinin doğasında olduğu gibi, onları topuklarınızdan 'kıstırmadan' eğitmeniz gerekebilir. Düzgün bir şekilde sosyalleşmeleri koşuluyla, çoğu evcil hayvanla ve evdeki çocuklarla iyi geçinirler.


Altın Çoban Köpeği

Altın Çoban Köpeği

Irklar: Golden Retriever & Old English Sheepdog

Altın Çoban Köpeği, saçlarını mobilyalarınızdan ve evinizin dışında tutmak için tutarlı bir şekilde tımar edilmesi gereken daha büyük, tüylü bir karışımdır. Bu karışım, hangi ebeveynden sonra aldıklarına bağlı olarak renk bakımından değişecektir. Eski İngiliz Çoban Köpeği ebeveynleriyle daha fazla hizalanırlarsa, bu karışımın kahverengi veya siyah bir ceketle sonuçlanması olasıdır.

Altın Çoban Köpekleri büyüktür ve erkekler için 80 pound'a kadar, dişiler için biraz daha küçük olabilir. Bu bir çoban köpeği olduğu için, dolaşmayı severler ve biraz koruyucu bir doğaya sahiptirler. En azından orta büyüklükte bir avlu tavsiye edilir, ancak uygun şekilde çalıştırılırsa daha küçük bir evde iyi iş çıkarabilirler. Altın Çoban Köpeğinizi, özellikle gençken günde yaklaşık 45 dakika egzersiz yapmaya çalışın. Yaşlandıkça ve yetişkinliğe yaklaştıkça sakinleşme eğilimindedirler.

Golden Sheepdogs, erken sosyalleştikleri sürece diğer evcil hayvanlarla harikadır. Aksi takdirde, koruyucu yapıları ortaya çıkabilir ve bu da onların diğer köpekler etrafında eğitilmesini zorlaştırır. Her iki ebeveyn cinsi de saygın aile yavruları oldukları için kötü şöhretli oldukları için çocuklarla iyi anlaşırlar.


Altın Malinois

Altın Malinois

Irklar: Golden Retriever ve Belçikalı Malinois

Golden Malinois, hafif inatçı bir çizgiye sahip benzersiz bir karışımdır. Altın Malinois, orta uzunlukta ve yoğun bir kürke sahip olacaktır. Kürk renkleri büyük ölçüde değişecektir. Malinois ebeveynlerinden herhangi bir brindle rengini devralmayacakları muhtemel olsa da, kesinlikle bir tür siyah, ten rengi veya altın kombinasyonuyla gelecekler. Çift kaplandıklarından ve yaz aylarının başlarında daha sık tüy döktüğünden düzenli bakım gerektireceklerdir.

Golden Malinois, genellikle 60 pound'dan daha ağır olmayacaktır. Ebeveynlere bağlı olarak erkeklerin bundan biraz daha ağır olması mümkündür. Bu cins canlı bir teldir! Belçikalılar, genç Retrieverler gibi enerji seviyeleriyle tanınırlar. Yavru köpeğinizi eğitmek için yeriniz olmasını ve ayrıca her gün açık havada egzersiz yapmak için en az 45 dakikanızı ayırmanızı öneririz.

Altın Malinois eğitmek için inatçı olabilir, ancak son derece zekidir. Yapacak bir iş istiyorlar ve onlarla ne kadar aktif olursanız o kadar iyi aile hayvanları yapacaklar. Çocuklarla arası iyidirler ve erken sosyalleşirlerse diğer hayvanlarla iyi geçinirler.


Son düşünceler

Golden Retriever, özellikle aktif, açık havada yaşam tarzından hoşlanıyorsanız, bir aile hayvanı için harika bir seçimdir. Bununla birlikte, bu makalede öne çıkardığımız melez ırklardan birini almayı da düşünebilirsiniz. Genel bir kural olarak, melez köpeklerin sağlık sorunları olma olasılığı daha düşüktür. Doğru karışımı seçerseniz, Golden Retriever'in diğer ebeveyn köpeğin iyi yönleriyle zenginleştirilmiş en iyi noktalarını elde edebilirsiniz.

Bir yetiştiriciden tasarımcı bir köpek satın almak yerine, yerel kurtarma veya barınağınızı kontrol etmelisiniz. Bir hayır kurumundan bir köpeğe ev sunmadan önce, seçtiğiniz yavru köpeğinizin sağlık kontrolünden ve mizaç açısından test edildiğinden daima emin olun. Ayrıca, aşağıdakileri içeren doğru ekipman türüne sahip olduğunuzdan da emin olacaksınız: Golden Retriever büyüklüğünde kasalar ve yavrularını eve getirmeden önce oyuncaklar.

Çoğu zaman, bir barınak, potansiyel evlat edinenlerin bir yavruyu birkaç hafta boyunca deneme amaçlı olarak yanlarına almalarına izin verir. Bu size köpeğin size ve ailenize uygun olduğundan emin olma fırsatı verir. İşler yolunda gitmezse, köpeği barınağa iade etme seçeneğiniz vardır. Mükemmel Golden Retriever karışımı arayışınızda bol şans!

Yorumlar

Deborah McKnight
Merhaba Güzel bir Goldenmute sahibim ve ona sahip olmaktan zevk alıyor ve Goldenmutes yetiştiren / satan insanlar hakkında herhangi bir bilginiz var mı merak ediyorum? Nazik köpek yavrusu benzeri kişiliğini, oyunculuğunu ve iyi davranışlarını seviyoruz. Dökülmeyi aşağı tutmak için bakımlı. Bu cinsin herhangi bir yetiştiricisine rastlarsanız, lütfen bilgilerini iletin. Golden Retriever'larla bu melez ırkların büyük listesi için teşekkür ederiz.
Brad Finch
Lütfen kimse altın av köpeği ve parlak renkli Mastiff yetiştirip üretmediğini bana bildirin. Birinin sahip olabileceği en çocuk seven nazik devi kaybettik. O büyüdü
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Deborah, birlikte çalıştığımız yetiştiricilerimiz olmasa da, Malamute veya Golden Retriever kurtarmalarına bakmanızı tavsiye ederim. Bazen melez yavrularla karşılaşırlar! İyi şanslar ve yorum yaptığınız için teşekkürler!
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Brad, özel olarak yetiştirici bağlantılarımız yok, ancak bölgenizdeki kurtarmalara bakmanızı tavsiye ederiz. Hem Mastiff hem de Golden Retriever için. Çoğu zaman karışımlar barınaklarda sona erer ve bu da bir hayat kurtarma şansı sağlar! İyi şanslar ve yorum yaptığınız için teşekkürler!