Avustralya Çoban Golden Retriever Mix: Irk Bilgisi

Avustralya Çoban Golden Retriever Mix: Irk Bilgisi

Hiç bir zamanın göz alıcı güzel görüntüsünü Avustralya Çoban Golden Retriever karışımı ? Avustralyalı Retriever hızla çok popüler bir tasarımcı köpek haline geliyor. Bu karışım bazen Golden Aussie karışımı olarak bilinir. Oldukça popüler diğer Golden Retriever karışımlarına kıyasla , ve diğeri Avustralyalı karışımları .

Ancak onları tanıyorsanız, bu karışım enerji dolu ve ailesi için bağlılık. Harika bir aile hayvanı yapar, ancak sadece sağ aile. O aile olup olmadığınızı öğrenmek ister misiniz?Pekala, burada bu kılavuzda, Australian Retriever'lar hakkında bilmeniz gereken her şey hakkında konuşacağız. Ne kadar enerjik olduğundan (ve bir başı yukarıda… çok enerjik!), Ne kadar iyi çocuklarla iyi geçinir ve diğer aile hayvanları. Ayrıca ne kadar tımar beklediğinizi, bir yetiştiriciyi nasıl bulacağınızı ve bir köpek yavrusu için ödeme yaparken ne bekleyeceğinizi de öğreneceksiniz.

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Avustralyalı Retriever'in ayrıntılarına girmeden önce, ebeveynlerinin her birine daha yakından bakmamız gerekiyor. Bu, onun bir evcil hayvan olarak nasıl olacağını ve evinize bir Avustralyalı Retriever'i kabul etmeniz durumunda hayatınızın nasıl görüneceğini anlamanıza yardımcı olacaktır.Avustralya çoban

Avustralya Çoban Köpeği Açık Havada

Avustralyalı Çoban aslında Avustralyalı değil, teknik olarak Amerikalı. Avrupalı ​​çoban köpeklerinin bir karışımından getirildi Avustralyalı sahipleri, onlarla birlikte Amerika'nın doğu kıyısına yelken açtılar. Sürü yeteneklerinden çok etkilenen Amerikan kovboyları, cinsi rafine etti ve bugün bildiğimiz Avustralya Çoban köpeği doğdu. O zamandan beri kovboy kültürünün büyük bir parçası oldu.American Kennel Club'a göre (AKC), 2020'de 17inci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Zeki, iş odaklı ve coşkulu olarak tanımlanıyor. O kadar enerjik ve işe odaklanmış olan bu adam, acemi köpek sahibinin baş edemeyeceği kadar fazla olabilir. Ama ona bir iş ya da ciddi bir egzersiz teklif edebilenler için o, sevgi dolu ve şefkatli bir köpek evde. Avustralyalılar giderek daha popüler tasarımcı köpek ebeveynleri haline geliyor. En popüler Aussie karışımlarından ikisi, Aussiepoo ve Avustralya Çoban Husky karışımı .

Golden Retriever

Golden Retriever Köpek

Golden Retriever, dünyanın hemen hemen her ülkesinde en popüler köpek ırklarından biridir. Tipik olarak klasik aile köpeği olarak düşünülür, arkadaş canlısı, zeki ve özverili . Onlar çok enerjik , ancak Avustralya Çobanına kıyasla çok daha az yoğun.Golden Retriever, yaratıcısı Lord Tweedmouth'un mükemmel silah köpeği istediğinde Büyük Britanya'da yaratıldı. İstediğiniz her şeyi, bir sopa veya avınız olsun, geri getirecektir. O yapacak şirketini arzulamak ve sadece şakalaşmak ya da ürpertici olsun, ailesiyle zaman geçirmeyi seviyor. Tatlı doğaları nedeniyle, Goldens genellikle hemen hemen her karışım için mükemmel bir ebeveyn türüdür. Diğer popüler Golden Retriever karışımları şunları içerir: Goberian ve Beago .

Avustralyalı Retriever

Avustralyalı Retriever

Ailesi hakkında biraz daha fazla şey öğrendikten sonra, Golden Retriever Avustralya Çoban karışımına bir göz atmanın zamanı geldi. Avustralyalı Retriever karışık bir köpek birinci nesil yavru olma ihtimali yüksek. Her iki ebeveynin eşit bir şekilde bölünmesi veya bir cinsin diğerine göre daha fazla olması olabilir.

Bu nedenle, sonuç ne olursa olsun her şeyi sevdiğinden emin olmalısın. onun genetik olanakları. Bununla birlikte, Australian Retriever'den bekleyebileceğiniz bazı 'standart' davranış özellikleri de vardır. Avustralya Retriever'ınızdan bekleyebileceğiniz her şeye dalalım ve bir göz atalım.Siyah Pomeranya Genel Bakış

Mizaç

Golden Retriever Avustralya Çoban Köpeği

Tamam, önce ilk şeyler, Australian Retriever süper aktif ve aynı derecede meşgul bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor. Avustralyalı ebeveyni kadar yoğun bir şekilde enerjik olması muhtemel değildir. Ama onu mutlu ve sağlıklı tutmak için çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyacı olacak. Altın genleri sayesinde, genellikle bir 'kapalı düğmesi' miras alır ve akşamları televizyonun önünde sizinle mutlu bir şekilde erteleyecektir. Ancak, Aussie Retriever ile tam günlük bir programa hazırlanın.

Golden Retriever Avustralya Çoban karışımı da çok sadıktır ve hiçbir şey sahibinin sevgisiyle kıyaslanamaz, en büyük ikramları bile. Bununla birlikte bol miktarda şefkat ve sevginin yanı sıra gerçekten itaatkar bir köpek olma şansı geliyor. Ama bu aynı zamanda ayrılık kaygısı potansiyelini de beraberinde getiriyor. İdeal olarak, kendisine bolca arkadaşlık ve sevgi sağlayabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.

Golden ebeveyninden aldığı genler sayesinde, ailesinin arkadaşları ve misafirleriyle süper sosyal. Aynı şekilde, Avustralyalı ebeveyninin daha şüpheli genleri sayesinde, yüzünüze fazla gelen bir köpek olmayacak. Olması muhtemel İlk başta yabancılara mesafeli, ama sonra onlara çabucak ısın efendisi ona dünyadaki her şeyin iyi olduğuna dair güvence verdiğinde.

Avustralyalı Retriever'in mükemmel bir çoban köpeği veya kovboy meslektaşı olun . Ayrıca, bu gütme eğilimlerini eve getirme şansı da var, bu da cesaretinin kırılması gerekiyor. Umarım iyi eğlenirse bu davranışlara başvurmaz.Boyut ve Görünüm

Aussie Retriever Mix

Australian Retriever, orta boy bir köpektir. 50 ila 65 pound ağırlığında , ve 19 ila 23 inç arasında ölçün pençeden omuza. Altın gibi kalın, ama Avustralyalı Shep gibi daha ince ve daha ince olacak. Genellikle dişiler erkeklerden daha küçüktür.

Retriever'in koyu kahverengi ve siyah renkli gözlerini miras alabilir veya parlak mavi gözler Avustralyalı ebeveyninin. Burnu, dudakları ve diğer özelliklerinin siyah renkte olması muhtemeldir, ancak aynı zamanda açık kahverengi de olabilirler.

Genel olarak, çoğu Avustralyalı Retriever her iki ebeveynin eşit bir karışımı . Avustralyalı ebeveyninin, merle ceketi ve parlak veya farklı renkli gözleri ile benzersiz özellikleri giderek daha popüler hale geliyor. Bu nedenle, daha fazla talep görmesini ve daha pahalı olmasını bekleyebilirsiniz.

Ceket ve Renkler

Altın paltolu Altın Avustralyalı

Avustralyalı Retriever'in ceketi kalın ve yoğun bir çift kat soğuk havalarda onu sıcak tutmak için tasarlanmış. Ayrıca kulakları, boynu, karnı ve kuyruğu çevresinde biraz dalgalı ve tüylü olması muhtemeldir. Paltosunun tüm yıl boyunca orta derecede dökülmesini bekleyebilirsiniz ve dökülme mevsimi boyunca paltosunu uçuracaktır. Bu nedenle, köpek kılı sevmiyorsanız, tamamen başka bir köpek seçmek isteyebilirsiniz.Her iki ebeveynin de ceketini miras alabilir. Bu, Australian Retriever'inizin altın, siyah, brindle, kahverengi ve merle renklerini veya bunların bir kombinasyonunu alabileceği anlamına gelir. Bu karışım aynı zamanda kırmızı bir kat da taşıyabilir. Golden Retriever ebeveyninin daha kırmızı bir tonu var kürklerine. Karar verme sürecinizde tüy rengi bir faktörse, yetiştiricinizle konuştuğunuzdan emin olun. Bunun yerine kişiliğe uygunluğuna göre sizi farklı bir yavru ile eşleştirebilirler.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Aussie Retreiver Açık Havada Egzersiz Yapıyor

Zaten bildiğiniz gibi, Aussie Retriever'in çok fazla egzersize ihtiyacı var - ama ne kadar çok? Peki, sonra hangi ebeveyni alacağına bağlı. Ama programlamayı beklemelisin her gün minimum 60 ila 90 dakika. Bu başarısız olmaz, yağmur yağar veya parlar ve onsuz mutsuz, sağlıksız olur ve davranış sorunları başlar. Öyleyse, bunu ona garanti edemezseniz, o sizin için bir cins değildir.

O süper zeki bir köpek olduğu için, ilgisini canlı tutmak için her hafta aktivite programını karıştırmanız önerilir. Harika bir koşu partneri, çeviklik kursu katılımcısı, top avcısı ve flyball profesyoneli. Temel olarak, yapmaktan hoşlandığınız her şey o da yapacak.Golden Retriever Avustralya Çoban karışımı, orta ila büyük boyutlu bir evde yaşamayı tercih edecektir. Kovboy ve çiftlik hayatına alıştığından, bir yerde yaşamayı takdir ederdi. dolaşmak, oynamak ve ertelemek için arka bahçeye erişim kalbinin içeriğine. Ne yazık ki apartman yaşamına uygun değil.

O yapar küçük çocuklu aileler için mükemmel eşleşme çünkü o sevgi dolu ve kibar. Aynı zamanda diğer köpeklerin arkadaşlığını da sever ve kediler veya diğer hayvanlarla o kadar ilgilenmez, bu yüzden çok evcil hayvanlı bir aileye uygundur. Ancak izin verilirse, kendisini çocukları ve daha küçük evcil hayvanları gütme alışkanlığı içinde bulabilir. Bunu onun için eğitmezseniz sinir bozucu ve rahatsız edici hale gelebilir. Bu akılda tutulması gereken ve sorun haline gelirse nasıl başa çıkılacağını öğrenmesi gereken bir şeydir.

Eğitim

Eğitimde Altın Aussie

Avustralyalı Retriever'in iyi sosyalleşti en başından. Bu sadece güvenini arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda tüm köpeklerin onu sevmesi için kibar köpek görgü kurallarını öğrenmesini de sağlayacaktır. Ayrıca, yabancılara olan mesafeliğini azaltmaya ve aşırı korumacı olmasını veya ailenin küçük üyelerini gütmesine engel olmaya yardımcı olacaktır.

Sandık eğitimi Köpeğin ayrılık kaygısından muzdarip olma ihtimali varsa her zaman iyi bir fikirdir ve bu, Aussie Retriever için bir olasılıktır. Pek çok köpek sahibi yavrularını kafese koyma fikrinden hoşlanmasa da, köpeklerin kendi alanlarında kendilerini güvende hissettikleri bilinmektedir. Emin olun köpek sandığı bu onun için doğru boyut.Olumlu ödül eğitimi onu eğitirken kullanılacak en iyi yöntemdir. Altınlar, bağırıldığında somurtkan olabilmesi için hassas oldukları biliniyor. Ayrıca, o kadar zeki ve yemekle hareket ettiği için, hiçbir zaman hileler öğrenecek. Sadece eğitiminizle tutarlı olun ve bol gıcırtılı sesler kullanın ve neredeyse anında alacaktır.

Sağlık

Sağlıklı Altın Aussie

Australian Retriever, görece sağlıklı bir cinstir. 11 ila 14 yıllık bir yaşam süresinin tadını çıkarın . Karma bir cins olduğu için, her iki ebeveynin de sağlık sorunlarını miras alabileceğini unutmayın.

köpek kulübesini sıcak tutmak

Kalça ve dirsek displazisi : Her iki ebeveyni de displazinin her iki türüne de duyarlıdır, bu nedenle bu, Avustralya Çoban köpeğinizde dikkat etmeniz gereken bir şeydir.

Göz endişeleri : Bu, her iki ebeveyninde de bulunan başka bir endişedir. Dikkat edilmesi gereken yaygın göz koşulları progresif retinal atrofi, katarakt ve collie gözüdür.

Kanser : ne yazık ki, her iki ebeveyni de genel köpek popülasyonuna kıyasla daha yüksek kanser oranına sahip. Altınlar oranı daha yüksek olan ırklardan biridir.

Beslenme

Golden Retriever Avustralya Çoban Yiyecek İhtiyaçları

Avustralyalı Retriever her gün 2 ½ ila 3 fincan kuru mama tüketin . Bu, büyüklüğüne, daha çok anne babaya ve enerji seviyelerine bağlıdır. Kendisine dengeli bir diyet sağlayacak yüksek kaliteli bir mama mamasında başarılı olacaktır. Odaklanmak yüksek miktarda protein çalışkan kaslarını enerjik tutmak ve kendini idame ettirmek.

Neyse ki, Avustralya Çoban Köpeğinin daha hızlı metabolizması, Retriever ebeveynine kıyasla fazla kilolu olma ihtimalinin çok daha düşük olduğu anlamına gelmelidir. Ama yine de bir olasılıktır. Her zaman kilosuna dikkat ettiğinizden emin olun ve eğer kilo almaya başlarsa, onu bir kilo kontrolü maması .

Bakım

Uzun Saçlı Golden Retriever Aussie Mix

Avustralyalı Retriever günlük bakıma ihtiyacı var ve bu, önümüzdeki 11 ila 14 yıl için günlük programınıza dahil etmeniz gereken bir şey. Onsuz, uzun tüylü ceketi keçeleşecek ve ağrıyacaktır. Günlük fırçalama için daha ince bir fırçaya ve haftalık bakım için bir tüy giderme aracına yatırım yapmalısınız.

Nazik bir köpek şampuanı kullanmak, Golden Retriever Avustralya Çoban karışımı için en iyi seçeneğinizdir. Derisi oldukça hassas ve doğal olabilir. hassas cilt şampuanı güzel ceketini yumuşak ve parlak tutacak. Yavru köpeğinizi en fazla 8 haftada bir yıkamayı hedefleyin. Aksi takdirde bundan fazlasını yapmamaya çalışın, onun doğal cilt yağlarına zarar verme riskiniz vardır.

Diş, kulak ve göz temizliği gibi diğer tımar ritüelleri haftalık olarak tamamlanmalıdır. Kulakları büyükse, herhangi bir pisliği temizlemek için bunu haftada iki kez yapmanız gerekebilir. Özellikle de tozlu bir çiftlikte çalışıyorsa.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Golden Retriever Aussie Yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir Avustralyalı Retriever köpek yavrusu ortalama maliyeti yaklaşık 700 $ ve üstü . Bu, yerel bölgenizdeki talebe, yetiştiricinin itibarına ve köpeklerin soyuna bağlı olacaktır. Yavru köpeğin bir merle ceketi, parlak mavi gözleri veya çok renkli gözleri varsa, bu daha cazip bir görünüm olduğu için fiyatı artıracağını unutmayın.

Daha nadir bir karma melez olduğu için, saygın bir yetiştirici bulmak için seyahat etmek zorunda kalma şansınız var. İnternette aramaya başlayın ve her zaman kendi üreme uygulamaları hakkında size fikir veren kendi web sitesine sahip bir yetiştirici arayın. Başka bir harika yol da önceki müşterilerden çevrimiçi incelemeler arayın .

Asla bir yavru değirmeni ile çalışma veya yavru köpekler ve ebeveynlerle tanışmanızı reddeden bir yetiştirici. Ya da size sağlık izinlerini gösteremeyenler. Kendinizi kötü hissederseniz, uzaklaşın ve içgüdülerinize güvenin. Birkaç dolar biriktirmek, kötü bir köpeği miras almanın üzülmesine ve masrafına değmez.

Kurtarma ve Sığınaklar

Altın Aussie Kurtarma

Bir Australian Retriever'ı kurtarmayı düşünüyorsanız, yerel kurtarma merkezinize gidin ve görevlilerle konuşun. Bu merkezde bir Avustralyalı Retriever olmasa da, bunu yapan diğer merkezlerle temas halinde olabilirler.

Bunun başarılı olduğu kanıtlanmıyorsa, şuraya gidin: Avustralya Çoban kurtarma web sitesi ya da Golden Retriever Club of America kurtarma komitesi. Ayrıca adanmış ırklarının karışımlarını kurtarırlar ve kurtarmak isteyenlere yardım etmekten her zaman mutlu olurlar.

Aile Hayvanları Olarak

 • Australian Retriever, son derece enerjik bir köpektir.
 • Günlük 60 ila 90 dakika güçlü egzersiz bekleyin.
 • Australian Retriever, oldukça zeki bir karışımdır.
 • Australian Retriever'ların beyinlerini meşgul etmek için interaktif oyunlara ihtiyaçları vardır.
 • Altın Avustralyalılar nazik ve sevecen.
 • Avustralyalı Retrieverler için daha büyük yarda daha iyidir.
 • İlk başta soğuk bir köpektir, ancak hızla herkese ısınır.
 • Keçeleşmiş ve kirli tüyleri önlemek için günlük bakım gereklidir.
 • Australian Retriever çocukları sever ve ailelere uygundur.
 • Çok sayıda evcil hayvan barındıran evler, Avustralyalı Retriever'larla iyi geçinir.

Son düşünceler

İşte orada, Australian Retriever hakkında bilmeniz gereken her şey ve sizin için doğru köpek olup olmadığı var. Aynı şekilde, artık onun için doğru aile olup olmadığınızı bilmelisiniz.

Köpeğinize ne tür bir yaşam sağlayabileceğiniz konusunda dürüst olmak her zaman önemlidir. Golden Retriever Avustralya Çoban karışımı ile, her şey çok fazla egzersiz, günlük bakım ve bolca sevgi ile ilgilidir. O çok sevimli ve hayal edebileceğiniz tüm sadakati ve sevgiyi geri verecek.

Yorumlar